Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte kvě 9, 2017 21:26

Aha, ja nosim ty s kratkym, tam se to nepozna ;-) Vyzkousej v krame a uvidis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 21:30

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 21:34

Myslim 1200 bez slevy, ale uz je to davno... Drahe byly u nas vzdycky, sveho casu jsem je kupoval primo z NZ, vysly levnejsi i s postovnym #-o

Sedelo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 21:37

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2017 21:41

:roll: ty taky musis mit vsechno upnute jako nejaka pubertacka, co? :twisted: XL jsem nosil i kdyz jsem mel o 10 kilo min a byly v pohode. Jo, volne, ale to je prijemne, proc by mne melo tricko do mesta, prace a na cestovani tahnout?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 21:49

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2017 1:32

Uz nejakou dobu testuju triko z PowerDry od HighPointu, co ma trochu zvlastni variantu PowerDry, zevnitr clenitou a na povrchu hladkou. Chodim v nem asi na dvouhodinove vychazky s jednim ostrejsim kopeckem, kde se vic zapotim. V aktualnich vedrech a ve stavu, ktery se zdravym clovekem neda nazvat, takze se potim vic, nez normalne.

Triko mi do horka prijde lepsi, nez tenka trika od Zaja, co mam. Neni v nem takove horko, pot odvadi rychle a rychle usycha. Nekdy skoro az moc, obcas po vetsim poceni chvili studi, ale rychle to prejde. Neni tak dobre, jak ma puvodni 20 let stara trika od Alpinusu, ale z toho, co jsem zkousel, je jim nejbliz. Dobra varianta na chozeni u nas, jelikoz ta stara nejlepsi si uz nechavam jen na hory. Koupim asi jeste jedno.

Jedina vec mi na nem vadi. Pro řadu Code jsme navíc zvolili úplet s úpravu proti zápachu. Je pravda, ze potem smrdi min, nez je u umeliny obvykle. Zato ale nechutne smrdi nejakou chemii, zrejme tou upravou proti zapachu #-o Zlaty smrad potu proti tomu. Venku to neni temer poznat, ale pri sundavani trika doma je to hnus. Doufam, ze se to brzo vypere, zatim se pralo tak 3 - 4 krat a porad to tam je ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 14, 2017 19:49

Smrdi to fakt neskutecne #-o Asi to neco dela s potem, protoze tim to neni citit ani po nekolika vychazkach v horku, ale ten chemicky smrad se postupne zhorsuje. Hodil jsem to do pracky na dve a pul hodiny [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 14, 2017 22:14

Chjo, ono to smrdi i po vyprani. Nepatrne, ale je to tam. Tomu rikam fakt povedena protipachova uprava #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dudy » čtv čer 15, 2017 5:46

mike píše:...Neni tak dobre, jak ma puvodni 20 let stara trika od Alpinusu, ale z toho, co jsem zkousel, je jim nejbliz....

Hele, a nebude to, že Alpinusy fungovaly líp, tim, že před dvaceti lety si byl jinoch a nepotil ses jak dvéře vod chlíva?
:twisted:
Já měl před dvaceti kolo, co jezdilo rychlejc a snáž, batoh co se líp nosil i těžší, lezečky co zaručeně líp stály...
A k tomu oblečení, ono tenkrát mělo i lepší střihy a netáhlo tak přes břicho a kalhoty nesjížděly pod pupek...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod budo » čtv čer 15, 2017 6:34

:D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » čtv čer 15, 2017 9:01

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv čer 15, 2017 15:14

dudy píše:Hele, a nebude to, že Alpinusy fungovaly líp, tim, že před dvaceti lety si byl jinoch a nepotil ses jak dvéře vod

To je sice pravda, ale ja je mam dodnes :P Nemaji teda 20, ale asi "jen" 18 let, jestli spravne pocitam. Vloni jsem je musel nechat spravit, na ramenou uz se zacaly delat diry.

Takze mam prime srovnani a proste je to nejlepsi varianta Power Dry, kterou jsem kdy zkousel a ze jich nebylo uplne malo. Jak jsem psal, setrim si je uz jen na hory. Uz jsem mnohokrat litoval, ze jsem se tenkrat neprastil pres kapsu a nenakoupil jich zasobu, holt jsem tenkrat jeste nevedel, ze skvele fungujici veci se "vylepsuji" jen k horsimu.

@booze: odor control? Bluesign? #-o OK, kouknout se muzu, ale uz barvy se mi moc nelibi, moc tmave na slunce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » pát čer 16, 2017 11:17

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát čer 16, 2017 17:51

To by ses zbytecne namahal, ja tam vidim zlutou (4) a modrou (1) :D Nebo myslis tu druhou sedou (5)? :-k

(cisla v zavorkach jsou poradi na webu, abychom se domluvili ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod MarinkaBobinka » stř srp 9, 2017 17:55

Kupovala jsem příteli na 2 měsíční trek merino triko a byl s ním dost spokojenej, tolik nezapáchá, i když ho člověk má na sobě celý den a v zimě hřeje a v létě chladí .)
MarinkaBobinka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 9, 2017 17:41

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv srp 24, 2017 18:27

Dneska jsem mel odpocinkovy den (jen 1350 prevyseni), a tak jsem vyzkosel PowerDry triko od Highpointu v horach. Bylo krasne, teplo, a tak jsem se trochu potil. Trochu dost.

Normalne nosim stara trika od Alpinusu. Material je zevnitr hladky a zvenku clenity a kdyz se potim, udelaji se na nem mokre fleky. Jsou dobre videt, ale na tele je temer necitim. U Highpointu presne naopak. Mokre fleky videt nejsou, ale citit jsou. Celkem neprijemne, zvlast kdyz foukne vitr. Prijde mi, ze tricko schne pomaleji a navic vylozene chladi. Muze to byt tim, ze u starych o mokru nevim, a tak moc nevnimam, jak schnou. Takze vsechno spatne, Highpoint se do hor nehodi. Neni to tak spatne, jako Coolmax, co jsem prave kvuli tomuhle musel vyradit, ale vadi to. Triko je fajn na chozenu ve vedru u nas na kratsi prochazky, mozna i celodenni, ale na hory ne. Dneska byly skoro idealni podminky a nebylo to ono. Chjo, proc kdyz neco funguje, tak se toho vyrobce nedrzi? Ten stary PowerDry je fantasticky, ale bohuzel uz je na nem tech 20 let videt...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » čtv srp 24, 2017 19:02

já tedy u Coolmax od Canard a Craft problém nemám, ba naopak je to to nejslepější co jsem kdy na sobě měl, jak už jsem psal, tak není Coolmax jako Coolmax, stejně jako není PowerDry jako PowerDry
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv srp 24, 2017 19:25

Nejco?

Nevim, ale ucelem Coomaxu je chladit, takze muj delal presne to, co mel. A co mi naprosto nevyhovovalo. To Highpoint PowerDry triko jsem nosil od cervna denne v tech vedrech a na to bylo fajn. Ale na hory neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » čtv srp 24, 2017 20:49

už jsem to tady psal několikrát, nejlepší celoroční funkční prádlo co jsem kdy na sobě měl, a že jsem toho zkusil fakt hodně, chladí asi jak který Coolmax, Coolmax od Canard a Craft (mám toho od těchto značek kvanta, nátělníky, scampola, trika krátký rukáv, trika dlouhý rukáv, boxerky, spodky) používám i v -25°C a nechladí, jinak bych je nepoužíval, nejstarší kousky mám už cca 6 let
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 10, 2017 12:58

fps
jak bys tekl ze to je dlouhy ty canard tricka v porovnani s nejakou konkurenci? me pidle fotek prijdou hodne kratky.. ala z klimatexu mi v moji velikosti leze pulka bricha/zad a to ani nenam doporucovanou vysku k ty velikosti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » úte říj 10, 2017 16:22

mám okolo 195 cm a 90 kg, a vše mi sedí ve velikosti XXL, nátělník, scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, boxerky, spodky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 10, 2017 16:46

tak sem jedno na zkousku objednala a su zvedava.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » stř říj 11, 2017 19:29

doufám že to bylo některé které má složení CoolMax : 96% Polyester-PES, 4% Lycra, Canard totiž dělá i z jiných umělotin než je CoolMax, ty mě ale moc nesedí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Quido » stř říj 11, 2017 20:05

Craft dela supr veci, neni v nem chladno, spise teplo....
v posledni dobe jsem si oblibil, kdyz pominu merino od Devoltu, veci zn. Odlo, ale jsou skoro jednou tak drazsi, nez Craft
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 11, 2017 20:14

fps nakonec to coolmax neni, je to jen slozeni 96% Polyester-PES, 4% Lycra, ja chtela zkusit prave neco ze slevy, protoze ty umeliny vesmes nesnasim na holy telo a volala mi pani ohledne vyberu velikosti, ze je maji o velikost posunuty dolu, jestli uz s nima mam zkusenost a tudiz sme po telefonu proste neco vybrali co melo rukav a bylo v my velikosti a nebylo cely oranzovy :D ten coolmax ho mel stejny ale mel napsano jeste jakoze fakt coolmax a 200g tak uvidim, to prubnu aspon ohledne strihu a te velikosti...

quido craft si taky dost lidi pochvaluje... ale ja to s tou umelinou mam dost na stiru ale ten lasting co sem si koupila loni a byl celkem fajn uz neoblecu :oops: a spaci merino taky ne :oops: takze potrebuju nejak resit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » stř říj 11, 2017 20:46

je to úplně stejné složení, a vypadá to taky stejně, okorat je to rozdílná gramáž, já jsem zkoušel jak 170 g/m2 tak i 200 g/m2, nevím proč je to coolmax u 200 g/m2, a u 170 g/m2 to coolmax není? já mám vše od Canard 200 g/m2, na mě je 170 g/m2 u Canard moc slabé, o to i na léto
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 20:53

Coolmax neni jen slozeni, ale i tvar vlaken a tkani. Ma odsavat pot z tela pomoci kapilarniho efektu. Rozdil bys poznal pod mikroskopem.

170 g/m^2 je ti malo na leto? :shock: Ja nosim PowerDry s gramazi 104 g/m^2 (nebo 107?) a je to akorat. 170 a neco mam na zimu, v tom bych v lete chcipnul. Mel jsem PowerDry asi 150 a v tom se v lete nedalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » stř říj 11, 2017 21:04

- jsem jim napsal, tak jsem zvědav co odepíší
- už jsem to tady psal mnohokrát, a proto taky píší "na mě je 170 g/m2 u Canard moc slabé", ale když je to třeba 170 g/m2 coolmax od Craft nebo Sensor, tak mi 170 g/m2 coolmax stačí i v zimě, 200 g/m2 coolmax Canard vypadá gramáží stejně jak 170 g/m2 coolmax od Craft nebo Sencor, dle mě to mají u Canard ňák posunutý, proč ale nevím?
Naposledy upravil fps dne čtv říj 12, 2017 19:02, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » stř říj 11, 2017 21:22

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení