Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod wawrik » úte říj 20, 2015 14:40

remy77 píše:Ked som bol na premiere filmu Polarnik, tak tam Valusiak rozpraval, ze co vsetko je potrebne riesit pri pobyte v takej kose a je toho dost. Az som sa cudoval. Dokonca rozne detaily, na ktore sa bezne nemysli, lebo nie su dolezite...
By si sa mohol rozpomenúť a napísať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » úte říj 20, 2015 17:01

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod remy77 » úte říj 20, 2015 18:49

wawrik píše: Ale s Valušiakom som nikdy nič (besedy, prednášky) nevidel.


Bola to beseda Valusiaka s Barabasom k premiere filmu Polarnik. Premietalo sa priamo v predajni Outdoorguide v OC Korzo. Je tomu nieco cez rok, takze si uz skoro nic nepamatam (to som este studoval a zapamataval si na tu dobu podstatnejsie veci) ...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod lojzmen » úte říj 20, 2015 22:12

Blíží se "letní" sezona na stanici Johanna Gregora Mendela.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » ned říj 25, 2015 20:38

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » ned říj 25, 2015 22:34

Dockej casu. Kdyz uz se nic nedozvime, tak asi dopadl dobre. Kdyz to bude v novinach, tak hur a kdyz bude v nominacich na Darwinovu cenu, tak hodne spatne ;-)

Jinak si taky myslim, ze kdyz tu nekdo shani informace, tak by bylo minimalne slusne pak napsat, jak to dopadlo. Nemusi to byt hned. Nekteri to delaji a chvala jim, zpetna vazba se vzdycky hodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Michal82 » stř říj 28, 2015 21:20

Jak by mohl napsat v -40 mu klekne mobil :D pokud neklekl on sam, nebo mu k mobilu neprimrzly prsty :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Rogan » pát říj 30, 2015 23:05

Zdravím,

hledám vhodné funkční jako první vrstvu pro turistiku, jízdu na kole, běhání, lyžování, a pokud mě k tomu někdo někdy donutí tak i na běžky :-D v rozmezí teplot +10 až –10 C. Jako další vrstvu mám Tilak Stinger. Určitě bych chtěl materiál celý nebo z části z Merino vlny. zatím se rozhoduju mezi Devold Active nebo Devold duo Active . Máte někdo zkušenosti s výrobky od Moiry ? mvaldo děkuji za odpověď ve zprávě . Díkes :roll:
Uživatelský avatar
Rogan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 4, 2014 20:38

Příspěvekod Michal82 » ned lis 1, 2015 7:14

Bych klidně vzal Devold Expedition - nic tlustého to není a na tyhle teploty ideální.
Jo dával sem čuchací test 3 ženským a 1 - je to trochu zatuchlý ve smyslu nevoní od aviváže, 2 ok nesmrdí to můžeš ještě den dva nosit, 3 nesmrdí ale máš na něm drobky vyklep si ho.
Potom jsem jim řekl ze nosím pres 2 měsíce :D no šlo do kolen všichni :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 1, 2015 7:34

tak to i ja po 4 dnech premydlim, zda mit smartwool/devold expedition dobprace a to ho nosim jako svetr - rano tak hodkylu, odpo tak 3hodky a v praci to sundavam a teda 14dni buch nedala, to si myslim, ze tvuj pripad bude ohedinelej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod Michal82 » stř lis 4, 2015 11:38

No dal sem v nem ještě ted Beskydy - no a prostě nesmrdí - to už má skoro 2,5-3 měsíce :D
Dneska ho přeperu abych vyhubil breberky, ale prostě nesmrdí - a to mi normální prádlo páchne za den dva jako nic.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 4, 2015 12:05

muzu ti nepokryte zavidet? :D u me 3dny maximum... :smt022
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod Michal82 » pát lis 6, 2015 19:57

To je divný - nemáš nějaký fejk z bavlny? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 6, 2015 20:27

tak bavlnu nemuzu nosit ani 3dny :D ale zas pravda ze ja dycky cicham k podpazi a kdyz mi prijde "ne skoro jak z pracky" tak to uz do prace nenosim, ale venku asi v pohode a navic 10 cm od svu uz neni citit nic
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod sobb » pát lis 6, 2015 20:32

když už se tu otíráte o bavlnu :wink: - kvalitní bavlna vydrží bez zápachu neskutečně dlouho, otestováno nošením víc jak 40 dní (né na mně :mrgreen: ) a stále to bylo "společensky únosné"
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » pon pro 7, 2015 21:19

Máme v ČR, distributora pro Brynje, což je dobrá zpráva.....http://norge.cz/
http://norskysvetr.cz/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » úte led 19, 2016 18:55

v neděli sem (už po cca deseti letech nošení) zjistil, že umřelo wool triko Smartwool mid crew (100% merino), taxem fčera zariskoval a kupil v krámě u spolulezce Peti wool (90%wool, 10%umělina) funkční triko Afars (pro myslivce) s gramáží asi 200gr/m2 a dl. rukávem za neuvěřitelných 7 stovek (po VIP slevě, co tam mám).

neska sem ho testnul a je to teda good value for money, až na tu pytláckou barvu.... :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod vonkreuz » pát lis 4, 2016 15:16

Zakoupil jsem sobě ribano od Icebreakeru - One Sheep Suit 200g a jak říká Indy: "jako že jo!". Zatím testováno na potulkách kolem města a celodenní tuře ve V.Fatře. Ten pocit, že mi netáhne na záda ať se kroutím jak chci je k nezaplacení. Cvičně jsem zkoušel použít zadní padací most a jde to také. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod venkov4ever » čtv lis 10, 2016 11:46

Také zvažuji koupi nějakého termoprádla. Potíž je v tom, že jsem vůči oblečení docela nesnášenlivý. Stačí, aby tričko obsahovalo 5% nějaké umělotiny (například tohle tričko - 95% bavlna, 5% spandex, Made in Bangladesh), lehce se mně zpotí záda a mám pocit, že vyletím z kůže. Kromě toho nesnesu víc než dvě vrstvy a to ještě nic těsného, i v zimě chodím jen v bavlněném tričku a zimní bundě. Tak nevím. Na druhou stranu neřeším cenu. :-k
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » čtv lis 10, 2016 14:29

Pokud Ti nevyhovi merino pradlo, zkus jeste bambusove od Suspect Animal. Maji tri rady a jsou hodne prijemne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 18:59

venkov4ever píše:i v zimě chodím jen v bavlněném tričku a zimní bundě.

Na tom neni v principu nic spatne, dve vrstvy jsou akorat. Jen ta bavlna je nevyhodna, protoze nasaka potem a neschne.

Co ti vlastne vadi na te umeline? Jsou ruzne, nektere i prijemne. Merino taky neni spatna volba, kdyz se moc nepotis, ve meste nechodim v nicem jinem a kombinace IB150 plus zateplena bunda mi obvykle staci celou zimu. Akorat ze merino trochu kouse, i to nejjemnejsi, nez se osoupe. A zvlast kdyz se trochu zpotis. Nekomu to nevadi vubec, nekomu hodne. Kdyby nevadilo, tak je vyrazne lepsi, nez bavlna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » čtv lis 10, 2016 19:13

S tou umelinou to celkem chapu. Bambus pradlo je prijemny na omak, ale porad je to umelina. Muzes zkusit merino, ale pokud to mas jako ja, porad to neni takovy komfort jako bavlna. Bohuzel, jak bylo receno, bavlna na potive aktivity neni moc dobra, takze mi nezbyva nez to merino. Ale asi nekdy zkusim zas balvnu, abych si byl jist, ze porad je k merinu duvod :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 19:38

Ono neni merino jako merino, ze. IB150 je mi po par vypranich velmi prijemne a bavlna nema narok. Po meste, do prace a na cestovani uz dlouhe roky nic jineho nepouzivam, bavlnu jsem v podstate vyradil. Chodim v tom i na denni hodinove zdravotni vychazky a taky v pohode, jelikoz se nestihnu zpotit tak, aby tricko nestihalo. To mne nedavno vedlo k myslence, ze kdyz se ochlazuje a tricko s kratkym plus vetrovka uz nestaci, zkusim stare IB260 s dlouhym. Zkusil jsem a hned jsem si ozivil, proc mi lezi nepouzivane ve strini. Vlakno je silnejsi, takze to kouse, latka taky, takze je nepohodlne a navic mi v tom bylo bud zima nebo horko. Teplotni regulace nefungovala, pricemz s IB150 jo. PowerDry 176 g/m^2 ve stejnych podminkach funguje vyrazne lip a myslim, ze i bavlna by byla prijemnejsi. Docela by mne zajimalo, jak by fungovalo IB150 s dlouhym, jestli se vubec dela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » čtv lis 10, 2016 20:09

Mam IB150, IB200 a IB260 a krom gramaze v nich nevidim zasadni rozdil :) Jako aj je nosim i celkem rad, ale kdyby to slo nahradit bavlnou tak ihned. Merino nosim jen "pod bagl", jinak bavlna forever.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 20:42

Zajimave. Ja ten rozdil fakt poznam a IB150 je mi o hodne prijemnejsi, nez bavlna, k te se nemam potrebuj vracet. Kdyby merino zvladalo vetsi poceni, tak ho klidne vymenim IB150 i za PowerDry a budu v nem chodit i po horach, bohuzel to nejde. Protoze na ty hodinove prochazky je mi prijemnejsi, ale kdyz se vic potim, tak je nepouzitelne.

Minus je ovsem vydrz, PowerDry trika maji neskutecnou i pri nizsi gramazi, IB150 mi prubezne odchazeji na diry v podpazi a na brise.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pát lis 11, 2016 8:46

scinkk píše:Bambus pradlo je prijemny na omak, ale porad je to umelina.
No... i kdyz se pouziva bambusova viskoza, je to vlastne celuloza, stale se to vyrabi z prirodniho zdroje pomoci beznych prirodnych chemikalii typu prirodni enzymy, hydroxid sodny a pod a nevytvari se zadna umela latka...
A ne tele je dokonce prijemnejsi nez bavlna. Ten spomenuty Suspect Animal vyrabi i kombinaci bamb. viskoza a bavlna a je to docela pouzitelne, ale pro potiveho cloveka to nebude uplne ono, to radeji ty dalsi dva druhy. Ty sice obsahuji bud 8% elastanu nebo 4% lycry, ale mem hodne citlive pokozce to vubec nevadi (na rozdil od toho spandexu). Myslim si, ze za pokus si to nekde zkusit to stoji.

Jeste je moznost pouzit hedvabni pradlo, ale ciste hedvabni je dost drahe a moc se ani nevyrabi, spise jako luxusni spodni pradlo.

@mike: Ano, neni merino jako merino, ale clovek s citlivou kuzi i to nejjemnejsi merino pociti jako skrabajici, i za sucha.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 11, 2016 8:51

ja treba taky nepoznam rozdil v merinu nizsi a vyssi gramaze, i kdyz merino z decathlonu teda skrabalo :D a pritom umeliny az na vyjimky nesnesu. Ale je pravda, ze ty 150 uz sou derovany a ani nevim odkud, v tomhle ohledu asi i ta bavlna vydrzi o dost vic..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pát lis 11, 2016 10:55

Umerina rozdil ve skrabani vubec nezavisi na gramazi latky...

Ciste merinove tricka moc velkou vydrz opravdu nemaji - taky proto je uz vetsina vyrobcu skoro nedela. Spise udelaji vlakno z Nylonu a to obali merinovym vlaknem, takze na tele funguje to merino, ale vevnitr nylon zvysuje odolnost. Ale netusim, jaka je s tim dlouhodoba zkusenost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » pát lis 11, 2016 12:03

@apuka: jako ze kdyz je u viskozy zdroj makromolekularnich retezcu drevo ci jiny bioodpad a u mnoho jinych plastu je zdroj ropa tak to znamena ze je ta viskoza prirodni material? A telo se k tem vyslednymu cistemu polymeru bude chovat jinak nez k PP , PE a dalsim? A prirodni chemikalie to je jako co? To delime chemikalie na prirodni a ty vyrobene zlym clovekem? Snit o viskoze, jako o prirodnim vlaknu/materialu, muzou mozna tak hipsteri.
Tim nechci rici ze se do bavlny pri procesu nedostane plno chemickych sracek, jenze tady jde nejspis o vlakno. Tezko rici, zda pro telo je podstatne chemicke slozeni toho vlakna, spis fyzicka struktura. Preci jen maji prirodni rostlina/zivocisna vlakna k cistym chemickym polymerum daleko.

Dulezity je, ze tazatel psal, ze ma problem i s bavlnou, kde je 5 % spandexu, takze asi tezko mu doporucis
Ty sice obsahuji bud 8% elastanu nebo 4% lycry, ale mem hodne citlive pokozce to vubec nevadi


Ano, neni merino jako merino, ale clovek s citlivou kuzi i to nejjemnejsi merino pociti jako skrabajici, i za sucha.

Ano, tak trochu, ale prekvapive to nemusi byt tak hrozne, a clovek muze zjistit, ze je to porad lepsi nez umelina, i kdyz mnoho umelin je krasne hladka a na omak prijemna, treba jako hadry z te viskozy, ale nejen, klidne i z jinych plastu.
Problem muze spis byt, ze je mnoho vyrobcu a verim, ze u ruznych vyrobku ten komfort vlny muze byt ruzny.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení