Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 21, 2021 17:09

tak sem si dle chvaly od milarepa koupila triko brubeck a je to strihove hruza, je to stejne desne kratky jak vetsina konkurence... zustavam u merina IB... to mi nekonci u pupku...

jinak materialove je moc prijemny, dostane ho segra k vanocum jako funkcni kosilku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 22, 2021 10:20

zajo norman v eoutdoor nenasli, aspon se mi omluvili.

takze konecne power dry produkty
tenka trika na leto/na telo jako 1. vrstva
1) triko mammut sertig power dry kratky rukav
2) triko mamut sertig power dry dlouhy rukav
oboji pocitove tak nejak lepsi nez marmot pokud jde o spani, nepusobi tak "umele" ale spis hrubsim dojmem.

silnejsi triko se zipem a stojackem spis v gramazi termopradla a s chloupkem zespoda
3) arcteryx thetis polartec power dry, spise pusobi jako 2. vrstva, mrizka zespod vyrazna a chlupata

tenke triko s dlouhym mylne uvadene jako power dry na vetsine webu
4) marmot indio zip - polartec power grid. velice jemna mrizka, na prvni pohled neznatelna. dlouhy rukav, nizsi gramaz. slo by pouzit jako 1. vrstva, je "hladky" a nema chloupek, je patrna struktura mrizky na vnitrni strane latky, ktera je jemna. pocitove studeny, na spani to fakt nebude.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř pro 22, 2021 11:17

EDIT: Tato cibule platí jen dyž NEchčije.

Já sem taky (konečně) doladil cibuli na vycházky (byla generační obměna hader po ca 10-ti letech nošení - už to fšecko smrdělo i vyprané + kurwil sa zips na Quanticu):

dyž je těplo, tak první vrstva LaS Excursion kr. rukáv
dyž je chladněji, tak první vrstva Arc Motus dl. rukáv, límec
dyž je kosa, tak první vrstva Arc Rho dl. rukáv, límec
a dyž je kosa jak na Sibiři a víc, tak Rho + Excursion

druhá vrstva (dyž je potřeba) Mmt Aconcagua light

vrchní vrstva dyž bude těplo, tak Borealis, jinak Arc Gamma LT

Ufffff, ať žije cibule.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 22, 2021 11:37

pp
nekupoval si nedavno jeste tu moiru?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř pro 22, 2021 11:40

Jo, moiru UL mám pod goratex dyž ščije
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Zdéňa » čtv pro 23, 2021 8:05

Ahoj, prošel jsem si asi 10 stránek posledního vlákna a jediný co jsem zjistil jak je PowerDry nedostatkový zboží :((
Nemáte tip na teplejší zimní základní vrstvu? Mám od Zajo PowerDry s límečkem (to bylo cca kolem 180g/m) a jak je super, tak nemám druhé na střídání.
Koukal jsem na Zajo Bergen merino - nějaká zkušenost? Anebo něco jiného řekněme do 2500?
Děkuju.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 23, 2021 8:35

mela sem zajo nora (mela sem si koupit vetsi, ale to nemeli na prodejne zrovna, nakonec me ta velikost dohnala:D ) coz je damsky ekvivalent.

jako smes bambusu a merina je to super treba do prace nebo na spani... na aktivni pohyb to proste drzi vlhkost a ten bambus tomu taky nepomaha, sice lepsi nez bavlna ale ne o moc...

hromada lidi si bambus chvali i na sport, me osobne prijde jen o malo lepsi nez bavlna a na aktivni pohyb bych si ho nekoupila, na muj vkus to az moc drzi vlhkost...

ja mam ted sensor coolmax thermo, nemam to vyzkouseny jeste ale treba te to zaujme jako tip.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Zdéňa » čtv pro 23, 2021 8:55

Mawe dík za tip. Já mám ještě jedno zimní triko od Sensoru, mám ho asi 13 let ale materiál už nevím. A třeba ten jejich doubleface mi nikdy moc neseděl.
Chci právě něco na aktivnější pohyb, jednak rychlejší turistika v kopcích, tak pak i třeba lehké zimní kolo.
A ten mammut PowerDry je ok?
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 23, 2021 9:33

ten mamut sertig bude urcite v pohode, pokud ti nebude vadit tensi zada a silnejsi predek. me je to fuk. taky ho ozkouseny jeste poradne nemam, ale je to PD, pokud to tu vsem funguje dobre obecne (a erik je spokojen primo s mamut trikem) tak to bude dobra varianta, jestli nepotrebujes ten limecek se zipem.

ale nevim, zda splni "teplejsi" zakladni vrstvu, za me to teplejsi zakladni vrstva uplne neni, uvidis co k tomu napisou ostatni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » čtv pro 23, 2021 9:55

Sertig je pro mě super celoroční triko, který funguje za všech okolností. Ale já nevrstvim. Jak se to bude chovat při klasickým vrstvení, těžko říct. Trápit se ve vrstvách oblečení kvůli tomu, abych to zjistil, nebudu. Zjistil bych, že to nefunguje, problém však bude v tom, že nefunguje tzv cibule jako celek, protože mi prostě nefunguje, tedy nefunguje ani zdaleka tak dobře, jako dvouvrstvý systém oblékání
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Zdéňa » čtv pro 23, 2021 10:04

Já vrstvím na krátkých intezivnějších procházkách. Tzn když má člověk rodinu, práci, tak se v týdnu dostanu tak max na hodinu rychlé chůze ven. To si pak vemu teď PoweDry (silnější) na to tenkou Rab mikinu a Rab Borelias. Je to na spodní hranici teplotního komfortu, ale je mi to příjemnější než Primaloftka, protože se snažím jít fakt rychle.
Na delší víkendové cesty beru základní vrstvu + primaloft.
PoweDry mám silnější jen jedno. Tak chci něco na střídání. Už jsem uvažoval i mrknout na x-bionic, ale přijde mi to dost peněz.

Edit: to samé na kolo. Jezdím teď v zimě na pohodu, max do hodiny a to zateplenou vrstvu nepotřebuji, takže cibule. Na delší bych uvažoval o nějaké hybridní zateplené primaloft bundě. Zatím není čas.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » čtv pro 23, 2021 10:58

X bionic mám, funguje, ale rozdíl oproti o dost levnějším trikům není takovej, aby tu cenu ospravedlnil. Nicméně v akci za ty prachy zcela ok, tohle triko beru právě na ty aktivity, kdy vim, že budu valit a nebudu moc zastavovat.
Na noc ven taky už tak moc nechodím, ale když jdu, beru si to stejný, co na jednodenní akci. Prostě už jsem si našel co mi vyhovuje, a to je "česnek" - nevrstvit. Nicméně aby ty dvě vrstvy fungovaly jak mají, musí být obě top. Ale to je u všeho, aspoň já to tak mám, že mi ty obyčejný věci prostě nestačí, neni to vono.. Já su taky svým způsobem extrém, jednodenní výlety 50-70km čtyřikrát do týdne moc lidí nechodí :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » čtv pro 23, 2021 11:10

Už sem to tu spal - ads filter mi nevyhluší reklamní banner na auto.cz - nedávno sem cosyk prohlížel na RP a fčíl mu furt nabízí tohle

Má to přímo v názvu "dry" a v popisu:

Triko je vyrobeno ze strečového rychleschnoucího materiálu Dryarn (58% polyamid, 39% polypropylen, 3% elastan), který vyniká briskním odvodem potu od pokožky.

Jaxem tu spal, já sem se zcela nedávno dovybavil, takže nic nesháním, ale zajímá mě to - nezkoušeli jste to triko někdo?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 23, 2021 11:37

kratkorukav power dry pro holky karrimor
https://www.ks-sport.cz/produkt/karrimo ... ies-222995

dneska mi asi po mesici cekani konecne prislo, necely 400 i s dopravou tak ste to tak desne chvalili, ze sem to riskla - a je to tenky triko s kostrickovou strukturou ve stejne gramazi vsude. vyprodejovy L sice posledni ale nelituju.

je i o fous prijemnejsi nez ten mammut

zdena
pokud chces power dry nemas co resit a vem ho, maximalne mu koupis teplejsiho brasku. je takovy "celorocni", jako zimni si predstavuju neco vic jak to odkazovany zajo (gramazi, strukturou)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » čtv pro 23, 2021 12:18

Ja tiez zhanam nejake hrubsie power dry, no uz som na to skor rezignoval.
Taky kostickovany PD ma aj ten nortfinder
https://northfinder.com/sk/5719-tr-3320 ... a-darkblue
na telo je to prijemne, no ten odvod potu je otazny, nie je to moc na telo.

Ja som nasiel jeden obchod na ukrajine, no otazne je ako to odtial kupit, uz si dopisujem z jednym obchodom asi dva tyzdne a zatial som sa moc neposunul.

https://fahrenheit.ua/en/catalog/termobele/page-all
Maju tam ako power dry, tak power grid, a aj spodne pradlo.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » ned led 2, 2022 14:10

Sertig od Mammutu není špatný, ať už krátký nebo dlouhý, ale Zajo je lepší v krátkém i dlouhém. Krátké od Zaja má menší gramáž než Sertig a v horku funguje lépe, dlouhý Sertig ma zase menší gramáž než dlouhé Zajo a v zimě funguje lépe Zajo. Rozdíl není veliký, ale je to znát. Co mám ještě od jiných značek tak s krátkým Zajem plně srovnatelný je DA Laser model cca 2012 podobná gramáž a funkce v létě. Ideální na zimu by bylo power dry od Tilaku, má gramáž cca 230g/m2, ale dělali ho pouze v krátkém rukávu, ale to je taky 10let a více nazpět. Na léto je nepoužitelný, ale cyklodres na jaro a podzim je ok.

Na léto i zimu se dají používat i běžecká trika podle určení s krátkým nebo dlouhým, co mám zkušenost tak v odvodu potu za power dry nezaostávají, minimálně se vyrovnají, propotí se taky jako power dry a schnou srovnatelně rychle....používám od Gore, Saucony, Salomon, Nike a ok.

Na zimu je podle mně stejně nejlepší superthermo od Brynje, udržuje nejlépe mikroklima a nejlépe odvádí vlhkost do střední vrstvy.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 12, 2022 6:09

tak mammut sertig

pocitove je to proste studeny, nez se to zahreje, nemam to rada ale co uz.

dlouhej rukav je celkem fajn, takhle v zime pod bundu je OK.

kratkej rukav - doted sem na cviceni musela nosit tilka protoze v podpazi me vswchno mokry drelo stusilo, mokro vadilo, proste nemohla sem to nosit. jenze tilko v pradle sportovni... tak sem.vzala sertig a i v pretopenym prostoru pri cviceni musim rict, ze podpazi pocitove uplne v pohode. akorat ta debilni dvojita latka na zadech znamena vlhky a zpoceny zada, hrudnik OK. ale asi mu dam sanci.

prijde mi, ze kratkej rukav ma uzsi rukav, nez dlouhej - ten dlouhej mi tak nesedi v podpazi a mnohem vic planda, ale zas je volnejsi a neskrti pazi, jako ten kratkej, kterej me tahl pres pazi a nemohla sem moc hybat rukama nahoru, jinak se fakt neprijemne zarezaval..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod sobb » stř úno 16, 2022 20:56

Mawenzi píše:pocitove je to proste studeny, nez se to zahreje, nemam to rada ale co uz.
jestli chceš něco zimního, co zahřeje už od chvíle oblečení, tak zkus ten Sensor DF, co jsme tuším diskutovali někde výš. Za mě skvělá zimní základní vrstva do velký zimy. Klidně můžu půjčit na odzkoušení, v našich podmínkách to nenosím, šetřím si na Sever :)

A asi jsem objevila triko, co mě nekouše ani při vícedenním nošení, a hlavně při spaní. Je to nějaká, asi starší verze Swix Polaris. Jsem si to triko dovezla před pár lety z Finska a odzkoušela až teď. Nevím, co je to za matroš, má to mřížku, saje celkem pěkně pot a hlavně mě vůbec nekouše! :D Teda zatím, snad ještě zima úplně neskončila a otestuju znovu. Každopádně jsem prozatím nadšena. A kupodivu ani po téměř šesti dnech, co ho mám v kuse na sobě a několikrát jsem ho na lyžích fest propotila, nijak nesmrdí. Jsem ho vlastně ještě od návratu domů nesundala, to až po sprše :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř úno 16, 2022 22:40

sobb píše:Jsem ho vlastně ještě od návratu domů nesundala, to až po sprše
To je novy zpusob prani 2 v 1? :-D (Jsme neco podobneho zvykli delat na gymplu na Balatone. Koupani v tricku, potom suseni (se) v hicu na slunci na brehu - a bylo vyprano, vysuseno a (skoro) vyzehleno.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod sobb » stř úno 16, 2022 23:54

#-o :D jsi mě dostal :wink: No, dobře, sice tenhle způsob taky znám, ale momentálně neuplatňuju, triko jsem způsobně sundala před sprchou a teď už se tu válím u počítače v pyžamu. Ale asi by se v něm ještě týden (dva, tři, ...), vydržet dalo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv úno 17, 2022 3:21

Mama DF, co dostala na Vanoce, vyzkousela a jelikoz se ji zalibilo, tak si ho hned vzala na prochazku do lesa. Bez vyprani, coz se ukazalo jako spatny napad, protoze po lehkem zapoceni pustilo barvu a musela se sprchovat potom :D To je tak, kdyz se nectou navody k pouziti, maji tam, ze pred prvnim pouzitim se to ma vyprat. Pricemz jinak to vzdycky dela, tohle byl nejaky omyl a zrovna do cerneho. Teda fialoveho :twisted:

Jinak pry dobry, funguje a nekouse. Vlastne se jeste budu muset zeptat, jak do vidi po nejake dobe.

sobb píše:A kupodivu ani po téměř šesti dnech, co ho mám v kuse na sobě a několikrát jsem ho na lyžích fest propotila, nijak nesmrdí.

Takze te nakonec covid prece jen dostal? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 17, 2022 5:58

sobb
to df sem zvazovala, vzala sem od senzory nehljaky to coolmax thermo a zvazovala sem ze ho vezmu ted o vikendu vyzkouset a s df uvidim.

sem si tady v predvanocni hysterii s powerdry koupila s dlohum mammut, arcteryx a marmot a pak nekde ten senzor coolmax thermo ze byl ve vyprodeji a to sem neodolala, takze df asi necham na nekdy priste.

fakt hezky mi ale ta panska velikost sedi:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » čtv úno 17, 2022 8:57

Swix Polaris je fajn a funguje výborně...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod sobb » čtv úno 17, 2022 14:35

mike: ne, dostalo mě, že to triko je dobrý i v tomto směru :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 20, 2022 5:59

apuka
kde si ty mammuti power dry tilka mamut selun nasel ve vic velikostech v cerne?

bergfreunde.de je jedinej obchod kde su ovhotna objednavat, jinak k tomu nemam duveru a zasadne platim na dobirku kdyz to jde coz ze zahranici ani moc nejde
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř dub 20, 2022 8:22

Jo nasel. Napr. na Bergzeit, tam maji v cernem vsechny velikosti, v cervenem M a L. Tento obchod je stejne seriozni jako Bergfreunde, mozna je jen o malo vetsi - vlastni i Outdoorbroker, to je takovy vyprodejiovy eshop. Maji i podobne podminky i postovne, jen hranice na postovne zdarma je 250 EUR misto 100 u Bergfreunde. Ono to maji i jinde, taky na slusnych eshopech,jen tam maji do Cech uz prilis vysoke postovne. To ale muzes resit pouzitim nejake sluzby preposlani baliku z Nemecka a potom mas tamni postovne zdarma. A pripadne vraceni muzes resit placenim pres Paypal, kde mas, myslim, 12 vraceni za rok zdarma (psalo se o tom i zde na OF).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 20, 2022 8:45

apuka
no paypal si kvuli jednomu tricku porizovat nebudu navic u neaktivnich uctu sou nemaly poplatky pokud vim, dost znamych si prave paypal rusilo ze ho poyzivaji malo a ta zmena podminek je donutila rusit.

ale diky za tip, podivam se a zvazim podle toho co prijde z bergfreunde.

pokud s tim sam mas zkusenosti pozitivni, tak to je pro me dobra zprava. dekuju.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 26, 2022 18:38

tak tilka prisly a vypadaj pouzitelne, skoda tech vybranych velikosti, mozna bych si klidne jeste jedno nekde vzala, kdyby bylo kde.

jinak se mi zda, ze predni dil je o fous tlustci (min pruhlednej) nez zadni... to je asi kvuli esteticnosti s pradlem pod, nebo nevim... su zvedava, jaky to bude na leto a tesim se, az to vyzkousim.

Jinak mammut je velikostne fakt o cislo posunutej nahoru. Normalne si beru tilka XS/S, taky mi je XS volny pres prsa a Mko mam jak plachtu, tak sem to trochu zabrala at mi z toho neleze pradlo a budu to mit asi jako takovou "tuniku" nebo jak se rika tem volnejm trikum lehce pres zadek, aspon se mi bude hodit na leginy 8)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 29, 2022 6:25

vzala sem si jeste jack wolfskin na cviceni/ kdyby to na ven nebylo/ zitra ho vyzkousim

https://www.bergfreunde.eu/jack-wolfski ... -tank-top/

neni to VUBEC pruzny, pres ramena se to spatne oblika, volila bych pri rozhodovani mezi dvema velikostma vetsi.

naproti tomu Mammut je pruzny dost, takze jeste asi udelam vypravu a hledanim mammut trika i kdyz ten strih mi moc nevyhovuje, libilo by se mi tilko s tenkyma raminkama z powerdry nebo neco podobnyho
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » čtv kvě 12, 2022 16:56

mike píše:Mama DF, co dostala na Vanoce, vyzkousela a jelikoz se ji zalibilo, tak si ho hned vzala na prochazku do lesa. Bez vyprani, coz se ukazalo jako spatny napad, protoze po lehkem zapoceni pustilo barvu a musela se sprchovat potom :D To je tak, kdyz se nectou navody k pouziti, maji tam, ze pred prvnim pouzitim se to ma vyprat. Pricemz jinak to vzdycky dela, tohle byl nejaky omyl a zrovna do cerneho. Teda fialoveho :twisted:


Máme doma 4 různé kusy Sensor DF v různých barvách (trika různých délek rukávů a trenky) + jedno triko ze série Merino DF a žádné z nich nikdy barvu nepustilo. Popravdě, nepamatuju si že bych některý ze svých sportovních baselayerů někdy pral před prvním použitím (a že jich mám...) a nikdy mi nic barvu nepustilo. A ano, potím se jak bravek.

Jinak abych nebyl moc offtopic, tak to DF jednoznačně doporučuju. Obzvlášť ta MINUS strana funguje v chladnějších dobách fakt dobře, PLUSová se bez dalších vrstev dá v chladnějších letních dnech pod 20C a obě vedou pot dobře. Taky se mi líbí že mají dost protažený zadní díl, takže se dají vozit na kole, přesto že to není dedikované cyklo oblečení. Zvlášť DF s dlouhým rukávem + cyklo vesta teď na jaře na MTB uplně top.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení