Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 12:34

apuka
sponzora potrebuju nutne:D to mas pravdu:D

ja neco malo ve skrini nechavam ale jak rikas, pak me presne treba stve kdyz si to oblecu to co me stvalo vzdycky, kdyz to neslo jinak, ale kdyz mam jinou volbu, tak ji rada uprednostnim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pát pro 17, 2021 14:11

Jo...vsak ja to tak mam hlavne s nizkyma botama. Kdyz uz konecne sezenu nejake, co nikde netlaci, tak je pouzivam doslova az k sedreni. Kdyz uz zacina byt podrazka nekde prodrena tak do pulky odpruzeni/mezivrstvty (to uz je VIbram pryc alespon rok a neco), tak pul roku smejdim o obchodech (samozrejme, ten model se uz klasicky nevyrabi :twisted:), kym neco najdu, v cem vydrzim do praca a z prace (vic ne). Ale stejne jeste nosim radeji ty vysmajdane, uz davno protekajici boty, ty nove jen obcas skocit do obchodu a pod. Az uz se prodru az dovnitr, tak se uz odlozi (nevyhodi!!!). A pokracuji v dalsim neuspesnem hledani, az si na to tlaceni nejak zvyknu, resp. si zvyknu se nestezovat - ale furt si obcas vytahnu stare dobre boty.... Takto jsem asi pred rokem vyhodil svoje stare AKU, ktere jsem tam skladoval asi 6 let, tesne predtim nez jsem ty druhe dobre (Asolo) musel vymenit.

S pohorkama napodobne - taky jsem si jeste nechal Asolo Granite, i kdyz v patny casit uz byl zevnnitr totalne sedreny GTX, pricny sev nad patou byl pryc, jsem to zalepil chemoprenem, drzelo to rok, potom uz se to nedalo znovu zalepit. Ale i tak jsem jeste dva rokky obcas chodil s deseticentimetrovou dirou misto svu - bo nove boty sice krasne, skvele, jen trochu uzsi nez by bylo treba nebo druhe zase "nestihaly teren" a taky nebyly az tak pohodlne, i kdyz na par vazily o vice nez kilo min. Ale co, kdyz jine jsem za 3 roky (vlastne doted) nesehnal??? Nakonec jsem je ale podaroval na zahradu, bo jinak kuze v perfektnim stavu...

O mnozstvi obleceni radeji mlcim... Jak pises, tady kratke, tam dlouhe, tu uzke, hentam sirove, tyto prilis profukave, tamty malo prodysne - ale furt to bylo to nejlepsi, na co jsem narazil. Holt, zadnemu vyrobci nesedim do standardnych tabulek, jen obcas nekterym "ujde" strih nektereho modelu v nejake velikosti a ja na to zrovna natrefim. Potom to nosim, kym jde - jako Millet tricko merino/polyester. PO mnoha letech uz byla jenom cast z polyesteru, merino se "vytratilo", bylo skoro pruhledne (zato lehounke :-D), furt jsem jej rad nosil. Jenze se udelala mala dirka tady - a tam. A nakonec se vyhodilo po domacim noseni, kdyz jsem usoudil, ze tech asi 15 der velikosti 1-5 cm po celem tricku je fakt neunosne i na doma :-). A ve skrini je 15 tricek, ze kterych rad nosim tak 3, ostatne me serou vice nebo mene a vzdy jsem rad, kdyz si je uz mohu vymenit.

Toto je zivot lidi, ktere standarni rozmery minou... (i kdyz tento prispevek by spise patril do Stiznosti nez sem, i kdyz se uplne stejne jako cehokoliv jineho se tyka i funkcniho pradla)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 15:18

prisel jezisek! :)

mammut sertig co sem prave vybavila s dlouhym rukavem ma na boku logo polartec a na papirove ceduli polartec power dry a sedi v celku obstojne, rukavy ma normalni i na moje tlusty ruce, jen ta dira na moji tlustou hlavu je opravdu velice natesno :D :D ted budu mozna litovat, ze sem si taky nevzala dve :D ale co uz, doted sem nemela zadny, tak to vyzkousim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát pro 17, 2021 15:24

@apuka: to není problém pouze lidí s nestandartními rozměry. Já takto točil materiály, než jsem zjistil, co mi funguje a co ne. Takže kupuju už jen podle materiálu a jen ty střihy, kde mě nic nebude srat, bo vim, že nic jinýho nemá cenu.
Jinak bych nespočítal, co oblečení jsem takto protočil. Ono když není možnost půjčit si na zkoušku, nezbyde, než koupit si na zkoušku.

@Mawe: fajn že dlouhej sertig ti přes rukávy sedí líp než krátkej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 15:44

etheric
asi proto ze nema ten pevnej nepruznej kraj... ten se mi vzdycky pri zvednuti rukou do urovne ramen zarizne zezhora do paze a jakoby brani dal v pohybu nahoru.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát pro 17, 2021 15:50

Jo, to bude ono. Já su teda s tím sertig maximálně spokojen, mám 4 krátký, 2 dlouhý a ještě chci dlouhý přikoupit, pak zas nikde 15 let nemusí být k sehnání "to správný" triko :)
Pokud můžu srovnat sertig s např Canardím Coolmax, tak Power dry sertigu zvládá odvod vlhkosti tak o polovinu lépe
Naposledy upravil Etheric dne pát pro 17, 2021 15:51, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 15:51

Jaky to ma povrch zevnitr a zvejsku? Muzete to nekdo nafotit v detailu? Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 16:37

tvl jak se takova vec v detailu foti... :D doma pod mizernym svetlem:D

fotky na rajceti nevim jestli to je dostatecny, erik ma fotomobil, ti to treba vyfoti lip. ty posledni tri fotky s prelozenim to je vsechno vnitrni strana

PS: prislo uz i to modry marmot indio a je to polartec power grid na stitku, tedy vsechny weby to maji spatne co pisou o power dry. Je to velice jemna mrizka, triko nema gramaz o moc vyssi nez ten mammut, kdybych si to nevsimla na cedulce, tak si to hned asi neuvedomim, ze je tam velice jemna struktura z vnitrni strany. Ale necham si ho a taky ho aspon ozkousim. aspon zas ma neco jako naznak limecku se zipem (kapuci by mit nemuselo), ale vyhovuje mi jinak.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 16:45

Diky. Bohuzel z toho moc nepoznam... asi by to chtelo porovnani. Idealne se Zajem. Mas Zajo? ;-)

Tohle je to silnejsi nebo slabsi tricko?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 16:56

nemam zadny zajo bohuzel :(

tloustka je 0,35 mm predni cast a 0,30 mm zadni cast a boky (el. suplerou mereno) - je spis tenky. Zjistila jsem pri ohledani, ze predek je silnejsi nez boky a zadek. Zadek proti svetlu vypada spis dirkovane, je polopruhlednej (jakoby ses dival pres zavoj), predek je mirne silnejsi a dirkovanej neni a pruhlednost je takova ze kdyz vim, ze se divam na psa, tak ho tam v tom obrysu najdu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 17:03

Myslel jsem silnejsi nebo slabsi s tech dvou :) Jinak, je to s kratky nebo s dlouhym?

Mawenzi píše:Zadek proti svetlu vypada spis dirkovane, je polopruhlednej (jakoby ses dival pres zavoj)

Ach jo. Proc museji delat takove kraviny a vsechno zvorat? #-o KISS, KISS, KISS!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 17:09

mike
pridala sem jeste fotky zadku a prechodu do alba

podle me sertig s kratkym a sertig s dlouhym sou UPLNE stejny (kdybych to nezkoumala kvuli tobe, ani sem si toho nevsimla, dik ze si mi zkazil radost po odstrihnuti cedulek :D). Kratkej rukav pusobi jako tenky letni triko a dlouhej rukav pusobi jako tenky letni triko s rukavem :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát pro 17, 2021 17:14

Že je zadek jinej než předek jsem psal několikrát. A že to ničemu nevadí taky. Je to první, lehká, technická vrstva, která má za úkol odvod vlhkosti. Z tohoto pohledu je konstrukce zcela v pořádku, to je něco úplně jinýho, než když je zateplená bunda, která záda zateplený nemá..
Neviděl bych sertig jako ryze letní triko, se správnou bundou se dá použít i v zimě. Nemá izolovat, má odvádět vlhkost, to už by se silnějším materiálem nemuselo tak dobře fungovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 17:20

@Mawenzi: :sorac: :twisted:

No to je teda peklo... nastesti mas batoh, tak to snad nebude tolik vadit. K cemu je tenky letni triko s rukavem? Treba ty Zaja s dlouhym jsou relativne silne, ale i tak pouzivam casteji Haglofs, protoze je jeste o kousek silnejsi. Kdyz jedu do Alp, tak beru Haglofs, protoze triko s dlouhym oblekam az kdyz je fakt kosa a pak chci teplejsi.

@Etheric: PowerDry ma fungovat sam o sobe, aspon v polovine pripadu ho nosim bez dalsi vrstvy. Krome odvodu potu jeste umi regulovat teplotu, to mi prijde unikatni, u niceho jineho jsem to nepozoroval. Diky tomu je pouzitelny ve velkem rozsahu teplot, tedy pro mne idealni. No a ty zada takhle fungovat nebudou, muze to zachranit jedine batoh.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 17:28

etheric
nepisu, ze je to tenky letni triko - nemam na to zkusenosti. Ale ze tak na me pusobi - jako triko, ktery bych si asi oblikla v lete.

uvidim, vyzkousim. stejne se mi hodi ze mam neco z ceho mi necouhaj ruce...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát pro 17, 2021 17:30

@mike: mně teda fungují i ty záda. Pod mikinou i bundou, i když mám to triko samotný.
Batoh nic nezachrání, není po celý ploše zad. Ani není, co by měl zachraňovat. Přes tenčí záda netáhne, neni víc zima, než na předek a to su na tyhle věci dost citlivej.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pát pro 17, 2021 17:35

Taky jsem to tu psal i s fotkami. Atacazo ma stejny PD vpredu i vzadu, Sertig ne. Tenky letni trika vypadaji jeste jinak viz OR Echo. Jinak Polartec Alpha schne mnohem rychleji nez PD.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 17:50

Coolmax taky schne rychleji, nez PowerDry, a pro mne byl nepouzitelny. Bud mi v tom bylo horko nebo kosa, komfortni oblast tak uzka, ze mozna ani neexistovala. PowerDry ji ma naopak velmi sirokou, proste jsi furt v pohode a je celkem fuk, ze jsou na tricku mokre fleky, nevadi to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 17:58

Vexo
su nejaka nepozorna, ja myslela ze to porovnavas jen dve trika, ne ze predek i zadek :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » pát pro 17, 2021 18:03

Pozeram to sertig ci ho este niekde maju a tam kde som nasiel sa pise ze je to z polyester stretchu. To ma byt nejaky preklep? Zlozenie sa stale pise 92 polyester 8% elastan, ako na potvoru maju vsetky fotky rukav presne kde byva na boku to logo polartecu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 17, 2021 18:34

protoze to asi muze byt ten mammut material... to asi nepoznas, ja to z toho mammut mala upa riskla kvuli tomu ze psali vyprodej starsi kolekce a erik psal, ze ma na jeho PD 8% elastanu coz odpovidalo slozeni takze :D

no uvidim. mam par novejch trik a uvidime. Je pravda, ze na spaci material to pocitove neni, neni to neprijemny na kuzi ale na spani mam rada ten pocit ze to "hreje" a "drhne" a tohle je takovy moc hladky a studeny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát pro 17, 2021 18:46

Prase aby se v tom popisu vyznalo... Odteď píšu eshopům, zda mi mohou odfotit cedulku, kde je vše popsáno. Kdo není ochoten vyndat triko z police a udělat blik, ten si mý prachy nezaslouží. Což naštěstí většina eshopů chápe :)

Ten Power dry na spaní by mi vyhovoval, ale... Když to mám na sobě celej víkend bez sundání, vždycky se mi na hrudi udělá taková nesvědivá "vyrážka", jakoby červeno hnědý /světlý/ fleky 0,5-2cm s ostrým ohraničením nepravidelných tvarů, přičemž jich není moc, tak 3-5. Nesvědí to, nic to nedělá, nevím, co to je, ale když na noc trika převlékám, neděje se to. Měl jsem to už i dřív z nevím jaký uměliny, několikrát, vždy bylo společný to, že jsem měl triko 3-4 dny bez sundání. Což asi úplně zdravý nebude. Nicméně furt to triko prej nesmrdělo :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 19:56

OR Echo je doma. Kapsicka tam je :shock: Mala uplne dole na pravem boku, napoprve jsem si ji ani nevsiml. Asi by sla odparat, kdyby vadila. Teda, spis ustrihnout, jsou tam ploche svy.

Je to nejvetsi L, co jsem kdy mel. Prisly mi zaroven IB XL trika, ktera kupuju volnejsi, a tohle je jeste o kousek vetsi. Jeste se zamyslim, jestli si ho necham. Latka vypada pouzitelne na leto do vedra, kdy jsem letos zkousel chodit bez tricka, ale s batohem to neni ono.

Ted koukam, ze svetle sedou uz nemaji, takze vymena za M neprichazi v uvahu... no, zvazim to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát pro 17, 2021 20:17

Hm, takže Sko od OR mi bude asi vyloženě plandat?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 18, 2021 8:56

jen tak pro porovnani pridam, ze man XS "Rab merino + SS" je asi stejne velky jako man S "Mammut sertig" nekomu by se to mohlo hodit. Jak rikam, me fakt prijde, ze rab u nekterych veci sirsi, nez su zvykla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » sob pro 18, 2021 18:22

Psal jsem, ze OR je US firma, takze velikosti jsou minimalne o cele cislo vetsi. Ja mam XL, ale L by mi sedelo lepe (s kr.rukavem). Velikost bude i vetsi nez Arcteryx regular fit, ktera jsou zas kratka. Na Echo Duo kapsicka neni, kontroloval jsem. Latka je to jemna, ale je to odolnejsi nez sitovina. Vice o materialu zde.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob pro 18, 2021 19:26

Psal, ale tohle je velke i na US firmu. Mam vic veci od US firem, vsechny XL a jsou mi akorat. Tady je mi L trochu velke. Teda, porovnaval jsem to primo s novyma IB XL trikama a nakonec jsou asi tak stejne. Dojem vetsi velikosti u Echa delaji nejvic rukavy, ktere jsou nezvykle dlouhe a siroke.

Rozhodl jsem se, ze si ho necham. M na vymenu nemaji, jen v jinych a barvach a ja chci tuhle, do horka je z nich jedina spravna. Trochu se bojim, ze nebude fungovat, protoze je mi docela volne, ale uvidim, tech 6 stovek mne nevytrhne.

Kapsicka (mobil nejak netrefil barvy):
kapsicka.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Irik1 » pon pro 20, 2021 11:11

Mawenzi píše:ja to z toho mammut mala upa riskla kvuli tomu ze psali vyprodej starsi kolekce a erik psal, ze ma na jeho PD 8% elastanu coz odpovidalo slozeni

Ahoj.
Jak to dopadlo? Je to polartec PowerDry? Právě také řeším zda ho tam koupit. Už jsem jim psal mail s dotazem ale žádná odpověď...
Irik1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 19, 2021 8:49

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod sobb » pon pro 20, 2021 12:28

Mawenzi o výsledku psala o něco výš:

Mawenzi píše:mammut sertig co sem prave vybavila s dlouhym rukavem ma na boku logo polartec a na papirove ceduli polartec power dry
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 20, 2021 14:21

irik1
jak pise sobb, je to polartec powerdry (sertig s dlouhym)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení