Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » čtv lis 9, 2017 21:15

nemáte někdo zkušenost s českým výrobcem Merino věcí Woolife? jde mi třeba o velikost? 5 let záruka, si dost věří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 21:35

Spis si dost veri s cenou, +/- stejna jako u IB a minimalne design ma IB lepsi.

Zaruka by nemel byt problem:
2. Záruka se vztahuje na výrobní vady materiálu a vady jeho zpracování.
3. Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení výrobku a nelze ji zaměňovat za garanci životnosti výrobku.

Koukam na tricka s gramazi 140 g/m^2, ktere pri stalem pouzivani nemaji sanci ani standardni dva roky, natoz 5, ale to resi bod 3.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 10, 2017 18:49

ja na ten web taky narazila a nezaujali me moc strihove, navic minimalne damsky vypadaj klasika sirsi nez delsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » pát lis 10, 2017 18:57

taky mi přidají spíš širší než delší, což by nebylo nic pro mě, tak taky proto můj dotaz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Velikost termospodek

Příspěvekod Asanoth » stř úno 28, 2018 11:04

Ahoj
přemýšlel jsem, že bych si v rámci nechladnutí pořídil nějaké jägrovky od Sensoru, jsou na ně teď dost akce a merinové se dají sehnat kolem 800.
Mám ale problém s výběrem velikosti: Pas mám 30in(M&S velikost) a délku 32in. Tj. podle velikostní tabulky mám pas S, a délku XL. Zároveň když si zkouším v obchodě třeba slim fit džíny (omylem), tak je občas mám problém prorvat přes lýtka.
Podle čeho bych se měl orientovat?

A k tomu Sensoru: Double Face, nebo Wool Active?

Díky :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 28, 2018 11:40

A nebude délka kalhot náhodou trocho jiná než délka podvlíkaček ? :) Kolik měříš na výšku ? Podle mě tak do 185 ne ? To by potom vyšší lidé měli ty spodky jako 3/4 dle tabulky :D.

No a k tomu merinu, já bych si merino asi ani nekoupil :). Není mi to příjemné. Ale pokud s tím máš zkušenost a nechceš to na potivé aktivity, tak proč ne.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 12:00

Asanoth - merino je fajn.
Mám od Devoldu komplety Expedition a kalhoty beru od cca 10 níž a triko nosím v jakémkoliv počasí do cca 25°C potom to chce bez rukávů.

Merino drží tělo hezky v příjemném klima v zimne hreje v létě chladí, hřeje i mokré, navíc nesmrdí - měl jsem na sobě na test přes dva měsíce - navíc je přirozeně antibakteriální.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Asanoth » stř úno 28, 2018 14:04

Tu velikost samozřejmě neberu podle kalhot, ale podle tabulky velikostí:

velikost výška postavy obvod hrudníku obvod pasu
S 166–171 86–89 74–79
M 171–176 90–97 80–85
L 176–181 98–105 86–90
XL 181–186 106–113 91–96
XXL 186–191 114–121 97–102
XXXL 192–194 122–130 103–109

Je pravda, že merino jsem nikdy neměl. Ale i kdybych chtěl syntetiku, problém velikostí zůstává :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 28, 2018 14:51

V tom případě se doporučím pořádně najíst :D a ne jen jednou. Budeš to muset vyzkoušet, tyhle věci jsou často poměrně elastický, nemuselo by ti to teda padat. Jako cestovatelský oblečení je merino dobrý, ale pokud se do toho budeš víc potit, tak za mě nic moc.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 14:57

Pierre111 - co znamená víc potit?
Turistika není sport jako třeba cyklistika, běh, atletika a td....

Treba ty věci od devoldu sou ,,úzké,, moje na sebe dostane i moje sestra 182cm a 55kg - předpokládám že tak hubenej chlap být ani nemůže.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 28, 2018 15:44

Co je to za otázku Michale ? Každý se přeci potí a každý dost jinak. Tak třeba potit tak, že merino propotíš, to znamená zvýšit koncentraci vody v merinu nad 30% jeho hmotnosti (jak často uvádějí výrobci)t. Potom už je prý merino pocitově mokré. Ale tyhle čísla jsou fakt hodně orientační. Potom to studí a dlouho schne. Navíc on nepíše na co to bude potřebovat, třeba v tom chce běhat, co já vím. Ty se Michale nepotíš při té své turistice ? To je divné, si pamatuju jak jsi zde psal kolik desítek km s 20-30kg báglem ujdeš za den, až se nad tím ostatní pozastavovali :D. Já jsem teda docela ve formě si troufám říct, ale když jdu do kopce tak se zpotím minimálně na některých místech.

Mám merino triko a při pohybu v Tatrách se mi propotilo durch v podpaží a strašně dlouho schlo a potom to studilo. Kamarád má stejnou zkušenost, jen měl k tomu mokrý ještě celý záda od batohu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 16:10

Pierre111 - jasné ze se potim - ale nepotim se natolik aktivně jako se potim při cyklistice.
A Merino je zrovna na turistiku fajn materiál který ji zvládá úplně v pohodě.
To by ne zajímalo cos to měl za vlnu že to studilo - protože kvalitní merino proste ani mokré nestudi.
Takže si měl něco s umelotinou nebo něco co mělo k merinu hodně daleko.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 16:18

:roll: mokre merino studi. Nestudi jen mirne vlhke. Mame tu na to dokonce vlakno. Najdi si ho a muzes pokracovat tam.

(pouzivam Icebreaker, cemuz doufam nebudes rikat nekvalitni merino :twisted:)

Zrovna jdu ven a merino si neberu, prestoze v nem chodim na tyhle vychazky vetsinu roku. Vis proc? Protoze stihne za hodinu az dve rychle chuze navlhnout natolik, ze studi a v aktualnich mrazech uz mi to fakt vadilo. Takze dokud teplota nevyleze k nule, nosim pod bundu umelinu.

No a s tim, ze nesmrdi, je to podobne. Samozrejme, ze smrdi, jen min, nez umelina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 16:43

mike - tak si kup devolda a smrdět nebude - a nosím ho na sobě mokré jako mokré - vyperu v potoce vyždímám a dám ho na sebe a po pár minutách je zahřátý a nestudí.
Merino nosím cca 250 dní v roce jelikož ho krom turistiky nosím i na dílně a v zimně normálně ven.

Měl jsem ho na test na sobě více jak 2 měsíce bez vyprání a nesmrdělo nikomu.

IB hezkej design ale moc to nevydrží a nevím jak ty vyšší gramaze ale ty tenci.... no....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 19:13

Nesmysl. Smrdi to min, nez bavlna a o dost min, nez umelina, ale citit to je. Kdyz ho treba po tydnu svych vychazek zpocene sundavam, tak je to znat. Ano, umelina by uz v tu chvili uz zabijela, ale proste neni pravda, ze merino nesmrdi. Bud mas spatny cich, coz je u chlapu normalni (taky nemam nic moc) nebo se pohybujes v prasecaku a jsi zvykly :twisted: Jestli jsi to nosil dva mesice bez vyprani a nesmrdelo, tak nejspis nemas cich zadny a tvi kamosi jezdi s hovnocucem :twisted: Kdyz uz pominu, ze je to naprosta cunarna, ktera je omluvitelna jen na polarni vyprave, kde neni jak prat a musi se setrit vahou.

Trochu lip se to pozna na ponozkach do pohorek. Ty zacnou znatelne smrdet tak po 4 dnech. Vlna nevlna, merino nemerino.

Michal82 píše:vyperu v potoce vyždímám a dám ho na sebe a po pár minutách je zahřátý a nestudí.

Uz to s tema pohadkama celkem prehanis.

Michal82 píše:IB hezkej design ale moc to nevydrží a nevím jak ty vyšší gramaze ale ty tenci.... no....

O vydrzi ani designu rec neni, ale ciste merino to je a neni duvod, aby se chovalo jinak, nez u jinych znacek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 19:50

mike - jo merino to je ale z jiného koutu světa tedy bude mít i trošičku jiné vlastnosti jiné zpracování jinou gramaz a td.

Já ti říkám ze NESMRDELO - a čuchali k tomu ženský a sedel jsem tak v letadle.
Prasárna to je ale šlo o test a asi nejsem takovej šampón jako někdo.
A jestli mi ještě jednou napíšeš ze smrdelo tak se sejdem a strcim ti ho pod nos a pak mi reknes jestli smrdí nebo ne.
Predtim jsem ho testoval měsíc a taky ok.

A žádný pohádky ti nepíšu - proste buď mas jiné ,,merino,, nebo nevím.... ale používám ho úplně běžně a trenky si na treku proste peru a pokud není pod nulou a nemám už čisté tak si jedny vyprané beru rovnou na sebe a uschnou na mě. U ponozek to tak nepraktikuju. Triko a kalhoty peru jen když sem se víc potil a je fakt hezky a mají šanci uschnout jinak neperu a mám je na sobě celou dobu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 20:08

IB je z Noveho Zelandu a tamni merino se bere jako jedno z nejkvalitnejsich. Gramaz si muzes vybrat, mam ruznou. Hele, ja mem merino rad, nosil jsem ho driv, nez jsi o nem slysel, ale to neznamena, ze sezeru veskere marketingove zvasty a ze si nejsem vedom jeho nevyhod. Je to fajn material, ale hodi se jen na neco a nehodi se tam, kde se clovek vic poti.

Michal82 píše:A jestli mi ještě jednou napíšeš ze smrdelo tak se sejdem a strcim ti ho pod nos a pak mi reknes jestli smrdí nebo ne.

Na to se nemusime schazet, smrdi i pres monitor :twisted: Smrdi uplne kazde obleceni, ktere nosis delsi dobu. Merino ma tu vyhodu, ze se v nem nedari bakteriim, co rozkladaji pot a zpusobuji ten nejhorsi smrad, ale telesne vymesky jsou proste citit samy o sobe a ty z latky nikam nezmizi. Teda, u lidi, jak je to u vas mimozemstanu samozrejme nevim :twisted:

Jinak jsem nepsal, ze na tobe merino neuschne, ale ze pri schnuti studi. To je cista fyzika, to neokecas. Voda se musi odparit a pri odparovani odebira telu teplo. Dost tepla, protoze ma velkou tepelnou kapacitu. No a to je zasadni nevyhoda merina. Nasaje vody celkem dost, podstatne vic, nez umelina a proto pak dlouho schne a studi. Tuhle zkusenost ma spousta lidi, tady na to mame vlakno: viewtopic.php?f=9&t=18789
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » stř úno 28, 2018 20:15

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 20:25

Posilal. A ja jsem to odlozil, ze to zpracuju pozdeji :? Mozna se k tomu jeste dostanu, ale uz radej nic neslibuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dudy » stř úno 28, 2018 20:34

Já teda nevím, používám Devold Expedition (stejně jako michal) a když sem se v tom při včera při tahání kabelů zpotil jak dveře vod chlíva, tak sem pak málem, péřovce navzdory, v těch deseti pod nulou, zmrznul.
Dneska bylo pokračování a tak sem nasadil PWS a stejnej postup práce a pohoda...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Asanoth » stř úno 28, 2018 20:56

No dobře, ale Double Face, nebo Wool Active? Nebo se na to mám vydlábnout a na běžou turistiku v chladnějším počasí vzít ropu?
A jak s těmi velikostmi? :D
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 21:01

Mike - to vlákno jsem četl kdysi dnes už na nej nemám sílu to je zas specialitka zdejšího fora.

Smrdeni - ano dobře, když si pouštíš do trenek tak to asi smrdet bude.
Teď čuchám do podpaží na dílenském triku - má týden a včera sem v něm sám skládal 3 tuny materiálu takže sem se jó zahřál - a nesmrdí a trvám na tom - neříkám ze voní to ne ale když mám na sibě dva dny bavlněné triko tak v podpaží smrdí i mne a nemusím se u toho ani extra potit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 21:14

Merino trenky nenosim, jen tricka. Smrdi v podpazi. Ano, min, nez bavlnene, ale proste citit je. Tricka do prace jsem pral po dvou dnech, to jeste skoro citit nebyly, ale nejsem prase a nebudu obtezovat kolegy. Tricko na denni vychazky ted peru tak po tydnu az deseti dnech, to uz ho citim. Odpovida to tak 10 - 15 hodinam rychle chuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 21:38

Nemá to cenu.

Mám trička, kalhoty, trenky, ponožky, z vlny svetr i čepici. Za mne je to ok.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mitau » stř úno 28, 2018 22:12

@Asanoth: Ja bych ti poradil se na merino od Sensoru vykaslat, zvlast pokud ho nemuzes vyzkouset. Zapach zvlast u spodku nemusis tolik resit a co je funkcne lepsi je na nekonecnou debatu (jak ostatne muzes sam videt). Za me je velka vyhoda umeliny, ze je pruznejsi a na potive aktivity lepsi. Zvlast pro hubene lidi to znamena, ze strih muze byt uzsi, a tak spodky neodstavaji. Sam mam podobnou postavu jako ty (30in u M&S je mi malicko tesnejsi ale v podstate OK, delka 32in) a skvele mi sedi Craft Pro Zero ve velikosti M - tj. dostatecne uzke a dlouhe. Pred par lety to prejmenovali na Craft Active a nevim, jestli neco neprovedli se strihem, ale ocekavam, ze snad ne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 22:47

Tak jako tady jde o to ze turistika je proste taková lehká aktivita - na opravdu aktivní sporty je umelina lepší a sám ji používám - jenže to jsou úplně jiné výkony a člověk to má na sobě par hodin - což u turistiky je trochu jinak.
Senzor/Craft bych si nekoupil ani v jednom případě.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 28, 2018 23:14

Michale zda se ze vsechno co pouzivas je v pohode a super a ostatni je k nicemu a klavne to nic nevydrzi ;).
Ty jsi tu pred par mesici jestli si spravne pamatuji psal jake chodis dlouhe vzdalenosti s batohem tezkym ze by to tu dost lidi nevzalo na zada a budes rikat ze turistika je takova lehka aktivita. To bych pak asi chtel videt ty tve vykony, kdyz za to poradne vezmes. :D. Turistika je pro kazdyho neco jinyho a je pro kazdeho jinak narocna.

Craft mam triko a spodky prave ty Active extrem a je to dobry pradlo. Hreje spis min, je phodlny, prijemny a rychle schne. Zda se mi ale, ze je min odolny.
Ted jsem si oblibil triko od Arcteryx myslim, ze je to z materialu phasic. Zatim ho nemam tolik otestovane ale zda se velmi dobre. Cena je ale jinde a take to tedy neni uplne teple termopradlo. Delaji ale verzi AR a ta by mela byt teplejsi. Proste zalezi co od toho chces a na co to chces. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Asanoth » čtv bře 1, 2018 7:18

Takže mám radši koupit syntetiku? Merino jsem zvažoval na základě úvahy, že "nature-enginering" by měl být lepší, než něco, co vymyslíme my. Ale pokud se dá za stejnou nebo nižší cenu koupit umělotina srovnatelné funkce, výdrže a kvality, kde nemusím řešit složitě praní, pak bych určitě šel radši do ní.

Jinak, poznámka bokem ke správě fóra: Panuje tady podle mě až trochu chorobná snaha slučovat všechno možné do co nejméně vláken. Dovedu představit, že na jiných fórech by tahle debata "merino studí/nestudí/hřeje mokré/gravitace na jiných planetách" byla vyčleněna do zvláštního vlákna, aby neplevelila téma "jaké vybrat funkční prádlo?", protože podle mě příliš odpovědí na tuto otázku nenabízí.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » čtv bře 1, 2018 13:22

- taky za mě na potivé aktivity jednině umělotinu, a vlnu na nepotivé aktivity
- u mě je Sensor kvalitní značka, a mohu ji doporučit, mám sice jen dvoje boxerky (cca 6 let) Sensor, ale známí mají plno let i jiné věci od Sensor
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mitau » pát bře 2, 2018 10:25

DA z Hudy z coolmaxu - mam triko s kratkym rukavem a boxerky a nic moc. Ten material je takovy "nijaky". Na leto moc teply, ale nehreje. Treba oproti Craft Active Extreme nebudou spodky tak teple (tim nechci protezovat ten Craft, spis jsem chtel napsat nejake srovnani). Hlavni problem ale je, ze ten material neni skoro vubec pruzny, takze i kdyz je strih dobry, tak triko neni tak pohodlne.

Chtelo by to vlakno "Pokec o Michalovi" a vzdycky kdyz se objevi par stranek OT, tak to tam presunout.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení