Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pát pro 9, 2022 22:48

zkusil jsem otocit. je mozne, ze ctverecky nahore nepatrne zlepsi odparovani, zatimco vevnitr vic hreji? nicmene zadna slava. puvodne jsem Pdry LS zamyslel jako lehci tenke triko na zimu, ktere moc nehreje, ale rychle schne. Byl jsem prekvapen, ze 2XL vazi v realu 247g. Vedle toho Arc'teryx Motus AR US XL (EU 2XL,stejne bez limce,jen stihlejsi strih) ma 187g. Prijde mi teplejsi, ale po vyprani schne klidne cely den, i dele. Dokud nebude vetsi zima, pod PA triko pujde SS Sertig se starym Pdry.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » pon pro 19, 2022 23:22

Ja som teraz splasil power dry mammut cotopaxi LS, tak som zvedavi ake bude, mam nieco podobne od zaja ale na nohaviciach a v zime je to dost hrejive a rychlo to schne, tak uvidime, ma to prave taku vnutornu stvorcekovu vystupenu strukturu. Ma tu niekto cotopaxi?
Povodne som chcel kupit iba s hladkym povrchom, no na zimu nic hrube z power dry nemali, tak ze reku vyskusam.

Vexo, uz sme si pisali, ale mohol by si tu dat foto tych stvorcekov, aby to bolo aj do buducna no go ak to niekto uvidi na pwdry triku, tiez som od nort finderu kupoval pred par rokmi na vyskusanie pwdry a take s moc vystupenymi stvorcekami som im vratil, mal som rovnake od milletu a s vlastnostami povodneho pwdry to nemalo moc spolocneho, druhe take bez vystuenych stvorcekov ale s takou stvorcekovou mriezkou som si nechal, to je relativne ok.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » úte pro 20, 2022 19:28

Inovec Power dry
Přílohy
received_1205235297068912_1.jpg
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » úte pro 20, 2022 20:26

Mám Cotopaxi s krátkým rukávem...vnitřní čtvercová struktura je hodně vystouplá i gramáž materiálu je mnohem vyšší než Sertig natož Zajo....na chození v létě ho nepoužívám, ale díky zipu ho využívám jako cyklodres a na kole funguje.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » úte pro 20, 2022 21:54

Ja som to zobral lebo mam zajo co ma dalo by sa povedat podobnu tu vnutornu strukturu a v zime
to dobre hreje(len mam z toho iba zateplovacie nohavice), to cotopaxi vyzera z vnutra ako na foto.

Ten inovec aspon z foto mi nepride, ze ma tie stvorceky az take vystupene, to co som im vracal ich malo vyraznejsie, takze sa mozno jedna zasa o nieco ine.
Přílohy
zajo.png
zajo
zajo.png (334.01 KiB) Zobrazeno 1219 krát
1667586020 (7).jpeg
cotopaxi
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 21, 2022 8:47

Vexo píše:SS Sertig se starym Pdry
Znovu zopakuji, co jsem uz psal - Sertig ma PowerDry pouze na prednim dile (a to jeste nevim, jestli je z nej cely predni dil nebo jen cast), vzadu je nejaky mammutacky material. Takze srovnavat Sertig celkove jako tricko z PD s jinym trickem z PD neni uplne vypovidajici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř pro 21, 2022 8:59

apuka píše:(a to jeste nevim, jestli je z nej cely predni dil nebo jen cast)

Takže jsi to na sobě evidentně neměl.

Viděl jsem mikinu s kapucí a full zipem z přesně toho materiálu Power dry jako na fotkách, čtverečky. Jen jsem moc nepochopil účel toho kusu oblečení. Jako první vrstva je to vzhledem ke konstrukci blbý, jako druhá vrstva to nedává smysl /možná tak do hezkýho počasí jako tenoučká mikinka/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 21, 2022 9:37

apuka
pokud je PD jen zepredu, proc je logo polartec na te zadnejsi strane? nevadi teda polartecu, ze se logo dava na material, co neni od nich? nebo je polartec vse ale PD jen predek?

jinak jako jo, pisou hlavni latka 100% polyester a pak insert:92% Polyester, 8% Elastan ale stejne je hladky z obou stran

me jezisek prinese ten montane dart zip neck tak su na nej zvedava

- ma dve hlavni prednosti a to stojacek a zip (coz mi hodne vyhovuje a na trickach v zime to preferuju), kdyz nebude dobry na outdoor aktivity tak do prace nebo na spani bude dobry urcite.

etheric
proc je to jako prvni vrstva bly kdyby to fungovalo?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř pro 21, 2022 10:11

Jako první vrstvu regulérní mikinu s fullzipem nechcu. Neni k tomu /fullzipu/ žádnej důvod. Spíš u první vrstvy je na obtíž..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 21, 2022 10:23

tak tohle je hodne o jednotlivych preferencich, ja treba nesnasim latku bundy na krku a hrane ramen a kdyz to nema limecek (a zip) tak i s bufem tam proste vznika mezera a pak se to dokyta holyho tela. bleee fuj hnus :D

to montane se mi libi, ze to neni tlusty, ale je to fakt tenky funkcni triko se stojackem a zipem, presne tohle miluju a jiny trika nez takovyhle bych ani nechtela :D bohuzel to ma asi tak 1% vyrobku :D

chtelo by se napsat, ze trh je tak sirokej, ze si vybere kazdej, ale vsichni dobre vime, ze to tak bohuzel neni :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 21, 2022 11:07

Etheric píše:Takže jsi to na sobě evidentně neměl.
Ne, nemel - do toho manzelcinho se nevlezu :wink:.
Mawenzi píše:pokud je PD jen zepredu, proc je logo polartec na te zadnejsi strane? nevadi teda polartecu, ze se logo dava na material, co neni od nich? nebo je polartec vse ale PD jen predek?
To logo je na ruznych modelech trochu ruzne . Napr. na damskem s kratkym je spise na predni strane, na panskem uz spise na zadni. Taky je to jinak site (spojene) v damske a panske verziKazdopadne ten zadni material by nemel byt od Polartecu.
Mimochodem, Mammut sa na svych strankach u popisu toho trika primo pise, ze je to ze dvou rozlicnych materialu na predku a zadku.

Co nevylucuji je, ze nejake o dost starsi verze mohly mit jine materialni slozeni a mohly byt cele z PD - ale to, co se vyrabelo a u nas prodavalo posledni 2-3 roky uz je z dvou matrosu.
Mawenzi píše:chtelo by se napsat, ze trh je tak sirokej, ze si vybere kazdej, ale vsichni dobre vime, ze to tak bohuzel neni
Jo, ja roky furt shanim to same, co by bylo pro mne pouzitelne (mam problem na sve kuzi s vetsinou materialu, ze kterych se to dela) a moc toho fakt neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » stř pro 21, 2022 11:45

Mawenzi píše:me jezisek prinese ten montane dart zip neck tak su na nej zvedava

- ma dve hlavni prednosti a to stojacek a zip (coz mi hodne vyhovuje a na trickach v zime to preferuju), kdyz nebude dobry na outdoor aktivity tak do prace nebo na spani bude dobry urcite.
nechcem byt ako ten zelezny duch vianoc, no do tej prace urcite bude dobry :twisted:
Nemam prave tento diel no mam ten dart material a ak siju vsetko z rovnakeho materialu, tak az take terno to nie je, ale spracovanie je super a po castejsom noseni som si na to zvykol, potom daj vediet.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 21, 2022 12:02

ret255
a na cem ho mas? na triku na telo?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » stř pro 21, 2022 12:33

Mam boxerky, povodne pwdry od zaja je lepsie, tieto su ale zasa hrubsie, tak sa to trochu kompenzuje, no pride mi ze viac zadrzavaju/saju vlhkost, uvidis, hrubkou je to plnohodnotny zimny baselayer, neviem ako by mi fungoval vrchny diel, ci by to chladilo alebo nie, uvidis, tiez som zvedavy.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » stř pro 21, 2022 16:30

ret255 píše:Ma tu niekto cotopaxi?
Povodne som chcel kupit iba s hladkym povrchom, no na zimu nic hrube z power dry nemali, tak ze reku vyskusam.

Vexo, uz sme si pisali, ale mohol by si tu dat foto tych stvorcekov, aby to bolo aj do buducna no go ak to niekto uvidi na pwdry triku, tiez som od nort finderu kupoval pred par rokmi na vyskusanie pwdry a take s moc vystupenymi stvorcekami som im vratil, mal som rovnake od milletu a s vlastnostami povodneho pwdry to nemalo moc spolocneho, druhe take bez vystuenych stvorcekov ale s takou stvorcekovou mriezkou som si nechal, to je relativne ok.


Koupil jsem na eBayi už 3 "staré" (v perfektním stavu za srandovní love) Cotopaxi z původního PowerDrye, jsem jeho fanatickým vyznavačem. Nedávno jsem dokonce zjistil že to Mammut dělal i s dlouhým rukávem, tak to jsem tomu prodejci málem urval ruce. Neměl jsem na sobě moc jiných materiálů, které by v chladném počasí fakt takhle kvalitně zajišťovaly sucho a teplo. Mluvím o té verzi s jemnými čtverečky co tu je ve vlákně vyfocená. Mám pak ještě pozdější verzi, kde už ty čtverečky jsou větší a obdélníkové, už je to vzhledově blíže PowerGridu, resp. jakémukoliv jinému gridfleecu. Taky to funguje dobře.

Vytáčí mě, že Polartec pak v dalších letech používat ten samý název pro úplně jiné materiály. Už jsem tu někde zmiňoval, že jsem si koupil PD triko od Vaude a skoro ho nenosím, protože sice pot odvádí, ale ten materiál extrémně studí, obzvlášť pokud je potu moc a nestíhá - umím si představit ho použít jen v létě na ochranu před sluncem jako alternativu krému (k smrti nenávidím patlat se opalovákem a pak se věnovat potivým aktivitám).

EDIT: přidal jsem přílohu kde je vidět ten "nový" PowerDry. Jak kdyby to v továrně otočili omylem naruby. Vnitřek je plochá studivá látka jak na nějaké striktně letní triko, absolutně nulová schopnost udržet v bezprostřední blízkosti kůže nějakou izolující vzduchovou kapsu. Horní vrstva je pak hrubší, jemné a velmi nízké čtverečky. Chápu, že cílem asi bylo aby ten spodní materiál pobral okamžitě co nejvíc vody a poslal ho do těch čterečků nahoře, což je fajn nápad, ale pouze pokud je to nošeno v horku a jako jediná vrstva. V zimě chci něco, co kromě rychlého odvodu potu nedělá dojem jak dybych měl goretex rovnou na kůži... ble :cry: To starý dobrý PD splňuje.
IMG_4376.jpg
Vaude PowerDry
Naposledy upravil dkay dne stř pro 21, 2022 17:05, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » stř pro 21, 2022 16:44

Etheric píše:Sensor double face by mělo být něco jako Devold Duo Active, ne? Já si koupil nejdřív ty spodky od Devoldu a k velký spokojenosti i triko, funguje to skvěle.


Je to podobný koncept, ale u sensoru se to dělí na DF a Merino DF. První je čístá sytetika, jen je každá strana jinak tkaná a to druhé je syntetika a merino, ale v relativně malé gramáži. Mám oboje a všechno prudce fukční věci.

Co se týká spodků, tak můžu srovnat Devold Duo Active Man Long Johns se sensoříma Merino DF spodkama a ty druhé mi přijdou že fungují lépe co do zajištění pocitu tepla během aktivity.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř pro 21, 2022 16:51

Kdyby někdo chtěl mikinu z Power Dry
https://www.hudy.cz/mikina-black-diamon ... -hoody-men
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 21, 2022 17:19

@Etheric: Docela pochybuji, ze to je opravdu z PowerDry - "Polartec® Power Dry®: 51% Polyester, 36% Nylon, 13% Elastan. PD je normalne z cisteho polyesteru. Navic by to musela byt vysoka gramaz, kterou Polartec ani nevyrabi.
dkay píše:Vytáčí mě, že Polartec pak v dalších letech používat ten samý název pro úplně jiné materiály.
Ach jo, ne a ne slyset, co rikam uz dlouhe roky. Polartec prakticky vsechny svoje materialy (tj. "stejne jmeno") vyrabi v ruznych provedenich, naprosto vizualne, bohuzel, mnohdy i funkcne odlisnych.
Takze neni "stary" PowerDry a "novy "PowerDry", je PD s kodem "xyzv" a PD s kodem "abcd" a to skoro od zacatku vyroby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 21, 2022 17:36

vyrobce uvadi toto

Materials Polartec® Power Grid™ (180 gsm, 51% Polyester, 36% Nylon, 13% Elastane)

takze jeste taky duvera ve schopnost spravne opsat /pripadne nevynechat/ nejaky podstatny casti popisu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř pro 21, 2022 18:09

Výrobce by zasloužil nakopat za ty popisky.
Screenshot_20221221_180313_com.android.chrome_edit_41832935151428.jpg

A kousek pod tím toto
Screenshot_20221221_180323_com.android.chrome.jpg

Si vyber.... I Polartec by zasloužil nakopat, kdo se v tom má vyznat... Jako s tím Pertexem..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » stř pro 21, 2022 18:23

Arcteryx Delta Jacket by z PowerDry byt mela 84% PES 16% elastan - mawenzi tusim kdysi ze "stejneho" PD neco kupovala od stejneho vyrobce? Ted s tim opet prisli jako s novinkou. Minuly rok jeste delali Delta LT jacket z Polartecu Classic ala microgrid, ktera nema zadny elastan, zevnitr i zvenku ma ctverecky, zatimco PD je ma jen uvnitr. Chapu, ze bez ctverecku na vrchu na to pujdou snadneji oblikat chlupate veci, ale stran funkcnosti to muze byt krok stranou. Leda by 2vrstvy koncept Pwdry prebil absenci elastanu.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 21, 2022 18:37

jj mam arcteryc thetis- je to silnejsi, urcite ne triko ale spis takova tenoucka mikina... koupila sem to za super cenu na bazaru a je to alespon dobra mikina do prace... pripadne jako mikca na jaro/podzim pro vrstveni kdyz chci tenkou vrstvu ale jako baselayer... ne.

taky u toho pisou
Grid 84% Polyester, 16% elastane, weight 205g...

ta delta jacket teda asi bude podobna, dokonce je tezsi 250g.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 21, 2022 19:54

Vexo píše:Arcteryx Delta Jacket by z PowerDry byt mela 84% PES 16% elastan
No jo, Arcteryx to nejspise taky nema spravne... :(( Pise
Materials
Self: Polartec® Power Dry® Midwarmth grid backed jersey - 84% Polyester, 16% Elastane
Jenze "Midwarm" je oznaceni pro Power Grid, jen tomu uplne neodpovida slozeni. PowerDry ma spise Light-, Mid- Heavyweigth. Viz tady, po rozkliknuti se daji ukazat specifikace. Je tam i Power Grid Midwarmth.

Ono cele to muze by i tim, ze jistou dobu Polartec mel material, ktery se oznacoval Power Dry with Grid structure nebo podobne, to asi byl predchudce PowerGridu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » stř pro 21, 2022 21:07

dkay píše:Koupil jsem na eBayi už 3 "staré" (v perfektním stavu za srandovní love) Cotopaxi z původního PowerDrye, jsem jeho fanatickým vyznavačem.
Tak to rad pocujem, este som ho na sebe nemal, musim ho vyprat, bo je strasne naaviazovane. A to je prave to s dlhym rukavom, len tak som si prezeral ten portal vinted co na to pred nedavnom bezali reklami a ahaho, tak som nevahal a dalo sa aj zjednat cenu.
Ak by niekto rozmyslal, tak som tam videl este jedno v M-ku s kratkym rukavom, akurat foto je dost biedne a nie je tam vidno tie stvorceky, tak je otazne ci je to ono, ale v popise sa pise cotopaxi.

Ano pozeral som aj na ebay, jedno som nasiel na ukrajine, ale to bolo tiez len ss. Oni tie trika su uz dost stare, takze uz ich vela nebude, pripadne predavajuci nevie co predava a len napise triko mammut, alebo polartec ak je tam nejaky brand popis. To modre bolo tiez len polartec, ale ja som vedel co hladam 8)
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » stř pro 21, 2022 22:22

ret255 píše:Ano pozeral som aj na ebay, jedno som nasiel na ukrajine, ale to bolo tiez len ss. Oni tie trika su uz dost stare, takze uz ich vela nebude, pripadne predavajuci nevie co predava a len napise triko mammut, alebo polartec ak je tam nejaky brand popis. To modre bolo tiez len polartec, ale ja som vedel co hladam 8)


Jojo, často ti prodejci moc neví co prodávají a do popisku často napíšou cokoliv co na tom kusu oblečení vidí, někdy je to až komické - v takovém případě se lehko tlačí na cenu :) Pro ně je to prostě syntetické triko. Často ale ty největší libůstky prodávají ti co už se na outdoor více specializují a ví co mají v ruce. Pak člověk taky nějaký ten deal dostane, ale musí se smířit s tím že uplně za hubičku to nebude.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv pro 22, 2022 3:30

dkay píše:EDIT: přidal jsem přílohu kde je vidět ten "nový" PowerDry. Jak kdyby to v továrně otočili omylem naruby. Vnitřek je plochá studivá látka jak na nějaké striktně letní triko, absolutně nulová schopnost udržet v bezprostřední blízkosti kůže nějakou izolující vzduchovou kapsu. Horní vrstva je pak hrubší, jemné a velmi nízké čtverečky. Chápu, že cílem asi bylo aby ten spodní materiál pobral okamžitě co nejvíc vody a poslal ho do těch čterečků nahoře, což je fajn nápad, ale pouze pokud je to nošeno v horku a jako jediná vrstva. V zimě chci něco, co kromě rychlého odvodu potu nedělá dojem jak dybych měl goretex rovnou na kůži... ble :cry: To starý dobrý PD splňuje.

Az na to, ze puvodni PowerDry byl prave takhle. Vevnitr hladky povrch a zvenku clenity. Vnitrni povrch odvedl pot od tela a vnejsi ho na velkem povrchu odparil. Tak to maji ma skoro 25 let stara trika od Alpinusu, trika od Haglofs, co mam na zimu, a trika od Zaja, ktera si tu vsichni stastni majitele chvali. Polartec na to mel dlouha leta pekny obrazek na webu, kde to bylo presne takhle, ted uz ho nemuzu najit. Tenhle PD nestudi, ma funkci vyrovnavani teploty a diky tomu funguje ve velkem teplotnim rozsahu. Nove verze tuhle funkci bohuzel postradaji.

To, co mas na fotce, ale vypada trochu jinak, takze je klidne mozne, ze to ty dobre vlastnosti podstrada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » čtv pro 22, 2022 8:35

Predsa foto mozes poskytnut ty, ak mas take triko. Ja som nasiel mozno taky material co popisujes, no neviem ci sa jedna o to co myslis, vyzera to skor inside out.
Přílohy
1662290402.jpeg
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » čtv pro 22, 2022 13:54

ret255 píše:Predsa foto mozes poskytnut ty, ak mas take triko. Ja som nasiel mozno taky material co popisujes, no neviem ci sa jedna o to co myslis, vyzera to skor inside out.


Zajímavé, vnějšek toho fialového kousku vypadá jako vnitřek mého Yukonu, který je z nějaké staré generace Tecnostreche (taky název pod který během let experti z Pontetorta schovali bambilion různých druhů fleecu). Funguje to obdobně dobře jako gridfleecy, protože to v zásadě stojí na stejných fyzikálních principech.

2022-12-22_13-28.jpg
Mammut Yukon


mike píše:Vnitrni povrch odvedl pot od tela a vnejsi ho na velkem povrchu odparil. Tak to maji ma skoro 25 let stara trika od Alpinusu, trika od Haglofs, co mam na zimu


Jo, chápu že to tak mělo fungovat, ale já jsem to zkusil pod bundou i v letních teplotách bez bundy a prostě mi to co je na fotce nefunguje. Pod bundou vůbec a v létě jen do chvíle, než rychlost pocení tu látku "přemůže" a z ní se stane nepopsatelně nepříjemný kus mokrého hadru, na který třeba když ještě foukne tak to je opravdu radost. Kdyby to alespoň nebyl čistý PE a použili polyamid nebo polypropylen... ty jsou mi mnohem přijemnější i když se hodně potím. Tohle je prostě shit.

Když už se máme bavit o materiálech které se snaží vlhkost co nejagresivněji dostat od těla tak na to mi nejlépe fungují takové ty kompresní věci, něco jako dělá teď populární a groteskně předražený X-BIONIC. To samé ale dělá dobře např. český Lasting (ABEL funguje dobře) a i z Lidlu mám doma kompresní tílko které odvádí (pun intended) dobrou práci.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv pro 22, 2022 14:51

Verim, ze ti to tve nefunguje, jen pisu, jak to puvodne fungovat melo a taky fungovalo :)

dkay píše:létě jen do chvíle, než rychlost pocení tu látku "přemůže" a z ní se stane nepopsatelně nepříjemný kus mokrého hadru,

U tech opravdu funkcnich se prave tohle nestane. Odvedou pot od tela, takze i kdyz jsou z vnejsi strany mokre, neni to neprijemne. Rozdil proti latce, ktera to nedela, je zasadni. Holt jsi mel smulu na nejakou nefunkcni.

ret255 píše:Predsa foto mozes poskytnut ty, ak mas take triko.

To je na mne? Ale jo, vecer muzu neco nafotit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » čtv pro 22, 2022 23:05

Dovolil bych si dotazy na zkušenější k Polartecu PowerDry. Hodně ho diskuzích chválíte kvůli odvodu potu od pokožky. Chtěl bych nějaké triko zkusit jako základní zimní vrstvu a k mému překvapení už moc triček s tímto materiálem nejde sehnat. Konkrétně bych ho porovnával s již letitými tričky od Craftu, která nosím doteď.

Máte zkušenost s vojenskou verzí těchto triček. Údajně by se mělo jednat přímo o Polartec PowerDry, ale nikde jsem to přímo nenašel uvedené na tom materiálu. A navíc ty drobné kostičky, jak vidím na tričkách tady v diskuzi, u základní vrstvy na tělo nejsou (materiál mi přijde hodně hladký) a jsou až o druhé vrstvy (roláku).
Základní vrstva na tělo zde - https://www.us-army.cz/1.vrstva-spodni- ... c,233.html
Rolák jako druhá vrstva zde - https://www.us-army.cz/2.vrstva-termo-p ... c,242.html
Pokud by to byl ten původní fungující PowerDry, byl by to i nákup za rozumné peníze.

Za každou zkušenost nebo nasměrování jaké tričko koupit k vyzkoušení budu rád. Díky.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení