Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2022 19:01

Code 2.0 by asi stalo za vyzkouseni. Polartec Delta na prvni pohled vypada dost podobne jako ten divny PowerDry ve verzi 1.0. A jak pisu, v horku to funguje slusne. Kdyz uz na sobe musim mit tricko, tak beru tohle. Musim kdyz mam batoh, to mi na hole telo nejak nejde, bez batohu na Putlera :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát črc 22, 2022 6:23

Můžete někdo doporučit tričko s krátkým rukávem pro chlapa necelých 190cm a 130kg /široká ramena a hrudník, panděro/? Na materiálu až tak nesejde /jen to nesmí být merino/, jde především o ten střih, aby bylo dost široký. Díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát črc 22, 2022 12:58

Tady by asi to OR Echo Tee v XL mohlo byt akorat na telo, ale bude dobre si rozmery overit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát črc 22, 2022 20:13

To OR mě taky napadlo. Na takovou velikost se kupuje funkční prádlo snad nejhůř, všechno je ouzký. Jsem ani v krámech nijak neviděl věci na tak ohromný postavy.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát črc 22, 2022 20:24

Je nejvetsi z toho, co jsem kdy mel na sobe. Mam vsechno XL, tohle L a je mi velke. XL uz musi byt jako stan a jestli delaji XXL, tak to mu bude urcite. Akorat funkcnost nic moc, ale v tomhle pripade si nemuze moc vybirat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 23, 2022 5:59

muzi sem minule vzala altisport XL a sedelo mu dobre, tak bych se mrkla tam. neni to nicmoc znacka ale maji casto XXL a XXXL velikosti a to by mohlo pasovat. To XLko ma muz akorat a ma nejak 110 pres hrudnik, takze to vcelku odpovida

https://www.altisport.cz/panska-tricka/ ... likost-xxl
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » sob črc 23, 2022 6:37

Díky, ono to furt bude lepší než nějaká prapodivná látka z krámu s nadměrkama /ikdyž i tam můžeš sehnat super funkční věc, ale dost vzácně/. Jak psal Mike, není moc na výběr v týhle velikosti, takže se musí vybírat podle rozměru, funkčnost je až druhořadý kritérium. Cokoliv, i ten Altisport bude lepší, než věci z nadměrek nebo tržnice.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod irem » sob črc 23, 2022 8:09

Etheric: Moira ma v XXL nektera trika, co jsou dost velka, ale neni to levne a jednotlive modely se strihove lisi, takze to chce zkouset.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon črc 25, 2022 8:29

to triko high point code 2.0 z polatrec delta je jednoznačně nejlepší tričko do horka

https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/prvni-vrstva/funkcni-pradlo/code-2-0-ss-man-kratky-rukav.html

parádně funguje odvod vlhkosti, běhám v něm v největších hicech a mám naprosto komfortní pocit, navíc velmi rychle na těle schne.......povedlo se excellentě

slušné je i Mizuno Aero Tee
https://www.mizunostore.cz/Mizuno-Aero-Tee-J2GA200027

to též funguje dobře, ale to od HP je lepší.....

překvapil mě Sensor, koupil jsem si od nich v sanasportu funkční triko Coolmax Tech, ve slevě za nějaké 4 stovky, jen tak na zkoušku, a trochu jsem s ním zariskoval - v pátek jsem si ho vzal na celonoční běh z Třince přes Beskydy po trase B7, a fungovalo skvěle, můžu ho doporučit, v noci bylo na horách teplo a dusno, v 5 ráno bylo na meteostanici na Lysé 19 stupnů.... dobrý funkční kousek, který dělá svou práci a perfektně padne na tělo, a za ty prachy......:-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod eimles » pon črc 25, 2022 9:20

Etheric píše:Můžete někdo doporučit tričko s krátkým rukávem pro chlapa necelých 190cm a 130kg /široká ramena a hrudník, panděro/? Na materiálu až tak nesejde /jen to nesmí být merino/, jde především o ten střih, aby bylo dost široký. Díky

v nabídce Hudy sportu je Craft, LaSportiva i icebrejkr ve velikosti XXL, Craft dělají i větší ale nenabízejí ho
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod oodoow » pon črc 25, 2022 9:24

Na opravdu horko nosím craft mesh super light. Lehoučká síťovina, která plní hlavně funkci aby mě nespálilo sluníčko a nepodřel batoh nebo běžecká vesta.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon črc 25, 2022 9:57

eimles píše:v nabídce Hudy sportu je Craft, LaSportiva i icebrejkr ve velikosti XXL, Craft dělají i větší ale nenabízejí ho

LaS má moc úzký střihy. Icebreaker je merino, který je pouze o chlup lepší, než bavlna..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon črc 25, 2022 10:34

oodoow píše:Na opravdu horko nosím craft mesh super light. Lehoučká síťovina, která plní hlavně funkci aby mě nespálilo sluníčko a nepodřel batoh nebo běžecká vesta.


mám něco podobného od Salomonu, jen bez rukávů, funguje dobře, ale když je durch propocené, tak na můj vkus pomalu schne...

jinak teď na silnici kompletně přecházím k Sauconům, na svižné objemové tréninky Saucony Ride 15, na tempové běhy do 15 km Saucony Kinvara, a na závody Saucony Endorphine Speed 3 - tedy až budou někde v dobré akci, oficiální prodej začne 16. srpna, vypadá to na slušnou raketu, možná se vyhecuju, a pořídím si nakonec jejich karbonovou variantu :-)
https://www.doctorsofrunning.com/2022/07/saucony-endorphin-speed-3-review-2022.html

https://www.doctorsofrunning.com/2022/06/saucony-endorphin-pro-3-review-2022.html
ale tu barvu nedám......:-)

objevil jsem na Saucony super malý eshop, možná ty lidi znáš - https://www.werunning.cz/
jsou to běžci, co mají vlastní byznys, a jelikož mají v oblibě značku Saucony a nechtějí je komplikovaně a draze shánět, tak si na ni založili jako bokovku malý eshop, ceny mají velmi slušné, všechny boty se tam dají koupit tak o litr levněji než všude jinde....ber to jako slušný tip :)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod oodoow » pon črc 25, 2022 10:53

Verzi bez rukávů mají taky, ale tam mi po čase vadilo jak se třou pod ramenem ruce o trup, takže radši verzi s rukávy. Schne to tak nějak průměrně rychle, ale i když je to mokrý tak mi to nevadí, aspoň to po letní bouřce chvilku déle chladí. O víkendu jsem to vyzkoušel na Týništských Šlápotách.

U Saucony uvažuji o Xodus Ultra, akorát na werunning je mají o 500 dražší než jinde. Takže asi nakoupím na behshop.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon črc 25, 2022 11:35

zajímavá volba, Saucony ve všech svých letošních modelech hodně zvedli laťku, a jak vidím, tak Xodus Ultra není výjimka, váha šla brutálně dolů.....na delší běhy by se o té botě dalo uvažovat, na trail mám teď rotaci slušně pořešenou, časem mám v plánu jít do nějakých hodně tlumených inovejtů s grafenem.....ale uvidíme.......za chvíli vyrážím do Brna, chci si tam prolézt pár sportovních krámů a vyzkoušet nějaké boty, otázka je, jestli to kamarádka zvládne a nebudu muset s ní místo toho někam zapadnout...:-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pon črc 25, 2022 12:00

mike píše:Tady by asi to OR Echo Tee v XL mohlo byt akorat na telo, ale bude dobre si rozmery overit.
OR Echo Duo XL: sirka v hrudniku 56cm, v pase 55cm, v bocich 58cm.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2022 17:33

Hmm, prislo mi, ze moje Echo bez duo v L je vetsi a taky ze jo. Hrudnik 60, pas 58 a dole 57. V podstate jsou to rozmery membranovky v XL...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon črc 25, 2022 17:42

milarepa píše:to triko high point code 2.0 z polatrec delta je jednoznačně nejlepší tričko do horka

Mas porovnani s verzi 1.0?

milarepa píše:ale tu barvu nedám......

Bozi. Nebud zbabelec a jdi do toho! :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte črc 26, 2022 8:28

milarepa píše:ale tu barvu nedám......:-)

Co ta sítka namísto látky? Boty plný bordelu nevadí? Šmirgl mezi chodidlem a vložkou je dost naprd..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod oodoow » úte črc 26, 2022 8:34

Etheric píše: Boty plný bordelu nevadí?

Vadí, ale tohle jsou silničky, takže se v nich v bordelu běhat nebude.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » sob črc 30, 2022 16:45

drtil jsem dneska Beskydy, celý den chcalo, měl jsem na sobě ten High Point Code 2.0, UL membránovku jsem oblíkal jen když se hustě rozpršelo při výběhu na Smrk, jinak jsem běžel jen v tom triku a trenkách, teplota kolem 15 stupnů a bylo to super, co napršelo se průběžně stíhalo odpařovat a na těle tak byl pocit sucha.... je to povedený model z toho Polartec Delta, srovnání s předchozí verzí ale nemám.....

zítra si dám segment B7 z Krásné přes Lysou do Ostravice, pak na Smrk, seběh do Čeladné a výběh na Čertův Mlýn přes Stolovou a Kněhyni, a pak se rozhodnu, kde to ukončím závěrečným seběhem.....má zase chcát, tak beru High Point Code 2.0 , tentokrát verzi s dlouhým rukávem, bo tak to je pod membránovku lepší.......

zároveň znovu připomínám ten Sensor Coolmax Tech
https://www.sanasport.cz/sensor-coolmax-tech-panske-triko-kr-rukav-deep-blue-22100020
v týdnu jsem v něm 2krát běhal Beskydy a nemůžu si ho vynachválit, pocitvý pracant, dělá co má....pokud bude někde v akci, tak doporučuju vyzkoušet
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 18:22

Diky, mozna to zkusim. Druhe tricko podobneho typu by se mi celkem hodilo a HP ma navic spravny strih, co mi sedi na telo.

Coolmax uz zkouset nebudu, jak jsem psal vyse, na mne to nefunguje. Holt jsem zmlsany Polartecem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ntz » sob črc 30, 2022 21:31

zrovna dneska jsem premyslel o funkcnim pradle .. na snezce jsem nebyl kvuli pocasi, sel jsem ale z pece skoro zezdola po silnici s kocarkem nahoru pres Lesni boudu nahoru na tetreva a pak na lisci louku a zpet a myslel jsem ze zdechnu .. vypotil jsem asi 5L potu, kocarek mi pripadal, ze vazi tunu (ve skutecnosti vazi asi s ditetem a nakladem cca 25-30kg), sel jsem dopul tela (v ty zime a mrholeni) skoro k lesni boude protoze jsem nechtel mit vsechno durch .. pouzivam klimatex, moiru, nejaky bambus pradlo, nejaky 50% merino pradlo a takova lehoucka sportovni tricka s kratkym rukavem (nevim co to je za matros, je to na tenis napriklad nebo na beh) a vsechno mi to pripada stejny .. co je teda z tech vyse jmenovanejch matrosu papirove nejlepsi pro potiveho cloveka ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 22:02

V tvem pripade by bylo nejlepsi 20 - 30 kilo zhubnout :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 31, 2022 7:36

ja vcera v tom pocasi mela brubeck tilko a na tom.power dry karrimor tricko tenky s kratkym a nakonec to bylo dobry, docela se to dalo a plastenku sem mela prehozenou pres batoh a hlavu at mi nechcije na zada. pak sem dala na klesani ss me echo ktera byla dole v karpacz uz durch mokra, powerdry bylo vlhky na prsou a brise a brubeck prakticky suchej, sundala sem mokry hadry a precipy (mela sem na nohou precip fullzip chytnuty u kolen jen zipy) a vlastne sem byla spokojena a hned v suchu. su rafa ze sem.si nevzala merino.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ntz » ned črc 31, 2022 21:48

mike píše:V tvem pripade by bylo nejlepsi 20 - 30 kilo zhubnout :twisted:


njn, pravda .. musim s tim fakt neco udelat ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Lipon » pon srp 1, 2022 8:19

A v tom Skotsku jsi nic neshodil?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon srp 1, 2022 9:34

oodoow píše:tohle jsou silničky, takže se v nich v bordelu běhat nebude.

To možná tak někde ve velkoměstě, u nás máš bordel v botách do několika kilometrů, i na cyklostezce. Mohl bys tak jedině běhat po okruhu dokola, tam jezdí inliny, zametaj si to. Jinak prostě boty plný bordelu. Mnohde zde ještě leží zimní posyp :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ntz » pon srp 1, 2022 10:03

Lipon píše:A v tom Skotsku jsi nic neshodil?


shodil asi 5 kilo .. pak jsem to asi behem 14ti dnu zase vse dozral ... ja teda jeste musim rict jednu vec .. ja nejsem nejak extra "tlustej" .. mam 110 kilo protoze jsem proste vysokej a celkove velkej .. kdyz jsem mel tech svejch 85-90 kilo, tak jsem nemel zadnej tuk, udelal jsem treba 30 shybu, stovku jsem behal za 12.5, kouli jsem hazel pres 10m, trenoval jsem vyskoky (zabaky) s 20kg kotoucem na francouzkou bednu (dobre, jedno nebo dve spodni patra jsem mel sundane kdyz jsem sel s kotoucem ..:D), to bylo jeste v mejch cca 30-33 .. pak jsem trochu nabral, drepoval jsem, delal mrtvolu (mrtvej tah), benchoval jsem a mel jsem standardni vahu asi 95 .. ve 2017 jsem si natrhl vazy v kotniku, ve 2019 jsem si zlomil kotnik a ve 2020 jsem si urval ty vazy v tom koleni a zacal jsem tloustnout az od roku 2017, protoze jsem prakticky do jara 2021 vubec nic nedelal .. ted osciluju mezi 108-110
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon srp 1, 2022 20:58

Etheric píše:
oodoow píše:tohle jsou silničky, takže se v nich v bordelu běhat nebude.

To možná tak někde ve velkoměstě, u nás máš bordel v botách do několika kilometrů, i na cyklostezce. Mohl bys tak jedině běhat po okruhu dokola, tam jezdí inliny, zametaj si to. Jinak prostě boty plný bordelu. Mnohde zde ještě leží zimní posyp :roll:


pochop, tohle není běžná silniční bota, tohle je závodní bota, čistý ultra light. Když si takovou botu pořizuješ, tak víš, co děláš. Taková raketa se bere jen na závody, případně si v ní před závodem zaběháš krátký tempový trénink.

životnost těch karbonových ultra light bot je od 300 (Nike) do 450 km (Adidas).....takže ti to vydrží dejme tomu na 10 silničních maratonů, pokud si takovou botu pořídíš, tak je běháš ve vysokém tempu, tudíž zvládneš tak 2, max 3 za rok, do toho nějaký silniční půlmaraton, případně rychlou desítku, takže ti vydrží nějaké 3 sezóny......no a tyhle závody se běhají v uzavřených částech měst, případně po kvalitním asfaltu někde za městem

za 14 dní si jdu dát tréninkově Rajecký maraton, běží se po uzavřené asfaltce mezi Rajcem a Čičmany v údolí Malé Fatry, tam to můžeš napálit, držet se středové čáry, na hodinkách si nastavím tempo 4:30, před B7 se nechci vyřídit, takže v tomhle udržitelném tempu vyběhnu a snad i doběhnu :-)
tyhle boty sice nemají karbon, ale běhá se v nich dobře tempově
https://www.triexpert.cz/produkt/303-panske-silnicni-bezecke-boty-brooks-hyperion-tempo

no a když se povede, tak na říjnovém košickém maratonu si ve fungl nových karbonových Sauconech zvednu svůj maratonský osobáček :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení