Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2022 17:07

Fajn, ale jednak to tam pisou a jednak se to proste stalo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 17:47

Vidis, vyprat to v octove vode, jak jsem nekde jinde psal, tak si jeste i zafixuje barvu :wink: - ocet se pouziva i na to. BTW, kdyz to pustilo hned, tak at pocita s tim, ze muze poustet i pozdeji - sice asi vyrazne min, ale prat to s jinobarevnym, hlavne svetlym pradlem jeste nejakou dobu nebude dobry napad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2022 17:51

Nepousti to pozdeji, uz to vyzkousela. Jestli to spravne chapu, tak jsou to zbytky prebytecne barvy, ktera se prvnim vypranim odstrani. A ne, ocet ani nahodou, to by pak musela vyhodit, protoze ma precitlively cich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod sobb » čtv kvě 12, 2022 21:40

Možná je to tou fialovou? My máme černé, před prvním použitím jsme nejspíš taky neprali a černoušci se z nás nestali :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv kvě 12, 2022 21:42

Myslis, ze by to na vas bylo poznat? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod sobb » čtv kvě 12, 2022 21:48

Na sněhu jo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 24, 2022 9:07

jinak diky milarepa za tip na brubeck

sice ty jejich velikosti sou totalne mimo ale ted sme si s kamoskou po failu s vyberem velikosti pred vanocema navzajem nadelili tricka

- ja ho uz mela 2x na sobe, kupodivu po ca 15km ve vedru docela dobre proschlo a nesmrdelo, takze pranim proslo az po dalsich 20km ted o vikendu v tom desnym vedru. celou sobotu pocit uplne suchych zad, coz pri teplote v lese 25st a batohem se sitkou spokojenost, odvadi to fakt dobre.

nicmene mam 168cm a jejich L je dost hranicni a lip sedi XL (pritom uvadi L na 166-172, ale to je hooodne na hrane pouzitelnosti), siji zrejme na "jak siroka tak vysoka" protoze kdyz z toho neleze pulka bricha tak je to sirka na 2 zeny a dalo by se z toho v poho usit jeste druhy:D takze tim ze nemaj svy tak sem.pri zuzovani uplne metrefila linii boku ale tak o cca 20cm na sirku musela zuzit.

ale materialove je to skvele funkcni a je tenoucky a prijemny. nicmene strihy fakt peklo, Sko je na dite v 5 tride (nebo 150/45kg), Mko na dite v 6 tride, L ko na tlusty dite v 7 tride a XL na hodne tlusty dite v 8 tride... takze kdo nema stroj a ochotu si spravit a nespada do techto kategorii tak damsky nebrat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2022 11:15

Hm...
Ty asi mas na svoji vysku pomerne dlouha zada, to videt i u ruksaku. Takze by sis uz mohla zvuknout, ze urcovat nejake obleceni (nebo ruksak), ze je to vhodne pro konkretni vysku je uplna blbost. To tady pisu furt a davam jako priklad sebe a syna. Rozdil ve vysce asi 1-2 cm, zato on ma tak o 10 cm delsi nohy a ruce, ja zase mam delsi trup (co se nekde ztrati, jinde se musi najit). No a pokud nespadas do kategorie Standard (podle norem konkretniho vyrobce), tak Ti nezustava nic jineho nez bud zjistovat odmerene miry nebo zkouset na blint.

Jinak Brubeck a jejich velikosti nevim... Manzelka ma od nich triko s dlouhym v M, vetsinu veci od jinych vyrobcu nosi M (krome tricek od Mammutu, ty ma S) a je ji to cca stejne jako cokoliv jineho od kohokoliv jineho, co nosi. A rozhodne nevypada jako dite v 6. tride :-) (i kdyz jsem mel v 5. tride spoluzacku, co mela 90 kg...). Takze nejspis je to rozdilny strih u rozdilnych veci - bez upozorneni na webu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 24, 2022 11:23

apuka
proto to pisu, aby si kazdej pripadne udelal obrazek, ze to bude kratsi sem cekala ale ze je to bud ultra kratky a ultra uzky a nebo ve vetsi velikosti jen kratky a k tomu mega siroky me prekvapilo.

Sko je urcite jeste mensi nez nektery jiny XSka (treba XS od icebreaker je urcite delsi i sirsi nez brubeck). skoda ze kdyz uz nekdo ma prijemnej material ze ma uplne mimo strihy (zrovna s trickama nornalne problem nemam a vetsiny vyrobcu)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2022 12:18

Mozna velikostni navrhar si pri navrhu velikosti zasnil a pomyslel na Srbku, ktera chce mit nejvetsi zadek na svete..., mozna pri ni by velikostne byla prislusna velikost OK. (Pozor, jen pro silne povahy :-D)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 24, 2022 14:26

mela by to vzhledem k delce tricka jako takovou podprdu asi jedine :D :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2022 14:49

Mozna mas pravdu. Jedno tricko nahoru a jedno ("hlavou" dolu") dole :-).

Stejne je to zvlastni s tou delkou. To manzelcine tricko je ji trochu delsi nez by chtela, ona ma cca 163 cm, takze (damske) M by podle vysky melo byt tak na Tebe. Asi ma Brubeck fakt zajimave hooodne odlisne strihy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 13, 2022 10:32

mammut sertig kratky rukav je fakt dost tlusty a ta dvojita latka to jen dorazila, na leto je totalne nepouzitelny coz mi nevadi, na jaro/podzim je fajn ale ten karrimor je na leto fakt o dost lepsi. ted byl v pradle a ten mammut se proste totalne nedal... a to bylo kolem 20°C teda zadnej oarak ale jeste takovy hranicne pohodpny pocasi na chuzi

a nezachrani ho ani ten dobrej odvod potu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř črc 13, 2022 14:14

Asi mám dle toho popisu úplně jinej Sertig. Můj je prostě tričko do tepla..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř črc 13, 2022 15:03

Spis bych rekl, ze mas naprosto odlisne fungujici (a se Sertigem spolupracujici) telo :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř črc 13, 2022 17:56

To ano, ale ten Sertig je druhý nejtenčí a nejlehčí triko, který mám. První je vysloveně tenoučký běžecký triko od Inovejtu, nic tenčí na prodejně nebylo.
Rozhodně tedy nemůže být řeč o tlustým triku nevhodným na léto...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 18:09

Kolik vazi? Moje nejlepsi stare PowerDry tricko vazi 98 g v L a gramaz byla myslim 104 g/m^2. Tenci tricka od Zaja maji gramaz 112 g/m^2 a rozdil k horsimu uz je znat. Pro vetsich teplotach, jako byly ted, uz mi v nem je horko. To stare zvladlo i 35. Akorat se uz neda koupit...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř črc 13, 2022 18:53

Že by tak malej rozdíl v gramáži udělal tolik? Tohle zas nevnímám já. Jakože při +25 mi bude v jednom triku ok a ve druhým, o 8g/m silnějším, se budu vařit? Určitě ne.. A pak kdo má divnej a příliš senzitivní organismus..
Nevím, kolik váží, něco málo pod 100g ve vel. S. Mám teda těžší trika, ale že by mi v nich bylo víc teplo nebo tak, to určitě ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 18:59

Ten stary material byl lepsi celkove. Takovy zvnejsku lehce "chlupaty", takze skvele odvadel pot i vetral. Novy je hladsi. Furt je lepsi, nez cokoliv jineho, co jsem zkousel, ale ten stary byl fakt jedinecny...

BTW, Zajo triko (XL) ma 134 g, takze je o 37 % tezsi, to uz docela rozdil je. Otazka, jestli jsou ty uvadene gramaze spravne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř črc 13, 2022 19:15

To neni v gramazi. Power Dry taky existuje v nekolika verzich, ktere maji castecne rozcily i v konstrukci. Coz ponekud meni i funkci daneho materialu.
Proste typicky Polartec - pod stejnym nazvem ruzne fungujici materialy. :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 21:19

Je to v konstrukci i gramazi. Jak pisu, stary material je lepsi, ale meli i variantu toho sameho s vyssi gramazi a ta v lete nesla. Taky jsem mel nekolik ruznych gramazi te verze, co ma Zajo a rozdily jsou dost znat. Mel jsem tricko s kratkym s gramazi 150 g/m^2 tj. o 34 % vic, nez Zajo, a to bylo v lete nepouzitelne. Vlastne nejen v lete, na cokoliv, tohle uz je gramaz na dlouhy rukav. To mam zas od Zaja tenci a od Haglofs silnejsi, rozdil v gramazi asi 12 % a je to sakra znat, Haglofs je teplejsi vyrazne.

Ale material je zasadni. Koupil jsem si na vyzkouseni OR Echo Tee, ktere tu nekdo doporucoval. Svetle sede, takze slunce nevadi. Gramaz bude docela nizka, tipuju pod 100 g/m^2. Zkousel jsem ho nekolikrat a uz jsem prestal, nejak jsem mu neprisel na chut. Ne ze by nefungovalo vubec, ale i proti horsimu PowerDry je to nebe a dudy. Chybi funkce vyrovnavani teploty, takze je mi v nem bud chladno nebo horko. Myslel jsem, ze bude dobre do horka, ale nic moc. Radej si vezmu HighPoint Code, coz tvrdi, ze je to PowerDry, ale realne spis PowerGrid. V horku funguje dobre, ac ma gramaz urcite vyssi, nez OR, v chladu nefunguje, to je Zajo vyrazne lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř črc 13, 2022 22:51

@mike: Problemem je to, ze klidne se Tvoje PD materialy mohly lisit nejenom gramazi ale i "konstrukci". Dokonce maji i cca stejnou gramaz ale odlisnou "konstrukci". Ty zmeny ne vzdy jsi schopny videt okem, potreboval bys na to zvetsovaci sklo - a prave na fotkach toho materialu zblizka je to po zvetseni nekdy pekne videt, ze je jina struktura a pod.

Dokonce nektery prodejce (bylo to linkovane na OF) nabizel jeden druh primo neco jako "ochlazujici", proste do horkeho pocasi a jiny na "udrzeni telesne teploty" a z popisu se spise zdalo, ze v chladu (tj. neco jako Tys psal, ze "na dlouhy rukav". Pricemz gramaz byla mirne vyssi u toho prvniho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř črc 13, 2022 23:53

Ale houby, zbytecne to komplikujes. Pisu o dobe, kdy tech zakladnich verzi bylo jen par. Mam dve, tu prvni skvelou a dalsi docela dobrou a z te druhe vypadaji vsechny materialy stejne a i pocitove funguji stejne. Gramaz urcuje mezni teploty pouziti, rozsah je velky, ale ne nekonecny.

Teprve az v posledni dobe (5+ let) se v tech verzich neda vyznat, my jsme vsichni PowerDry :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 14, 2022 4:46

odpoledne zvazim jak karimor tak mammut. vcera sem po prijezdu domu akorat tak odpadla.

mozna by se dal zkusit ten brubeck jak psal mila repa mam od nich dve tilka a sou uplne skvely, mozna jestli maji i neco s rukavem tak to koupim. skoro sem prestala nosit i 100IB s primesi umeliny a i u tech zatim nejlepsich zajo komb umelin s merinem vidim rozdil v rychlosti schnuti. az na ty totalne ulitly damsky strihy si je chvalim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 14, 2022 15:10

mammut sertig panske S vazi 102g a damske karrimor L vazi 92g. Jsou stejne velky (sertig je o 1cm delsi, ale karimor ma zas cca o 1cm delsi rukavy, siroky sou stejne). Karrimor je na leto znacne prijemnejsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv črc 14, 2022 19:07

Njn, tohle se tezko porovnava, kdyz panske L a XL maji podstatne vic latky... Ale tech 102 g v S neni uplne malo, to uz nebude letni gramaz.

Zrovna jsem si vyzkousel rozdil mezi ruznymi PowerDry. Prutrz mracen, uplne durch. Nedavno jsem sel v tom samem v Zajo PowerDry a bylo to celkem v pohode, nebylo mi kosa a mel jsem pocit ochrany proti desti. Asi pul hodiny. Dneska 10 minut v HP Code, ktere, jak jsem psal, je fajn do horka, ale chybi mu funkce vyrovnavani teploty a vypada spis jako PowerGrid. Po chvili v prutrzi chvili jsem mel pocit, ze na sobe nic nemam. Bylo uplne durch a prilepene na kuzi a fakt mi prislo, ze jsem pod studenou sprchou bez niceho. Teplo mi nebylo a ochrana proti desti pocitove zadna.

Holt neni material jako material a to ani kdyz ho vyrobce nazve stejne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » pát črc 15, 2022 8:20

Sertig v xl váží 132g, Zajo v xxl 115g, velikostně jsou stejné, na horké dny je Zajo lepší.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » stř črc 20, 2022 21:06

mike píše:Koupil jsem si na vyzkouseni OR Echo Tee, ktere tu nekdo doporucoval.

Tak bavili jsme se o trikach na leto, co rychle schnou a ze jsou i s nizsi gramazi nez powerdry. Vyrovnavani teploty asi opravdu nepatri k prednim vlastnostem te latky, spis bych to porovnaval s coolmaxem. Ja mam XL (zatimco postavou jsem spis L, viz Torrid diskuze), ty mas L (zatimco Torrid XL), takze vjem se bude lisit. Jako baselayer jsem ho moc nepouzival, zato do veder ho radeji zvolim pred coolmaxem (resp. s jeho ekvivalentem).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř črc 20, 2022 21:27

Jo tos byl ty :twisted:

Ve srovnani s Coolmaxem je lepsi, z toho jsem mel jedno triko a v podstate nebyla teplota, kdy bych se v nem citil komfortne, bud horko nebo zima. Tady to tak uplne neni, ale v horku funguje hur, nez jsem cekal. Takze nosim HP Code z divneho PowerDry s jiste vetsi gramazi, ktery taky vyrovnavat teplotu neumi, ale v horku funguje (nefunguje, kdyz je chladneji). Cimz chci rict, ze nizka gramaz sama o sobe neni zarukou dobre funkce v horku.

Co se velikosti tyce, tak to L je vetsi nez moje ostatni XL trika, proto je mi trochu volne, cemuz castecne pricitam nefunkci. XL musi byt jak stan :D

Abyuch to shrnul: vyzkouseni nelituju, ale znovu uz bych ho nekoupil ani nikomu nedoporucil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » čtv črc 21, 2022 11:00

stejne se tech trik uz moc nesezene.. hp code uz se v powerdry taky nevyrabi, code 2.0 je z polartec delta...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení