Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » stř lis 22, 2023 23:56

Přikládám fotku materiálu trika Taimen, o kterém se tu psalo v diskuzi a aktuálně je v prodeji zde na bazaru. Je to zas úplně jiný Polartec Power Dry než jsem měl zatím v ruce. Za mě je to taková síťka. Funkčnost jsem nestihl vyzkoušet.

Za největší problém pokládám střih. Triko je takové pytlovité, u krku je obrovský výstřih a je hodně krátké. Takže ještě uvidím na jaké aktivity ho využiji.
Přílohy
IMG_7931 ve střední velikosti.jpeg
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv lis 23, 2023 1:40

Diky za fotku, zase uplne neco jineho #-o Napis pak, jak to funguje nebo nefunguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod bonatius » čtv lis 23, 2023 12:55

Vexo píše:V Japonsku si vyvinuli dvouvrstvou latku, ktera kombinuje ciste merino s nylonovou hydrofobickou siti, porad to neschne na urovni syntetiky, ale zajimavy krok vpred. Druhe je 100% merino. Pro lidi, co si radi poctou:
https://www.yamatomichi.com/en/products/df-mesh-merino-crew-neck-2
https://www.yamatomichi.com/en/products/100-merino-light-crew-neck-pocket


Daju sa v EU zohnat veci od yamatomichi? Nejake ich vyrobky ma tam zaujali a chcel by som ich vyskusat.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » čtv lis 23, 2023 13:02

@DrZkaza: Mels pridat fotku i z vnejsi strany... Byvaji ruzne.

BTW, jak tady nekdo nabizel ty PD trika na bazaru, furt se po nejakem slusnem nekdo shani - a kdyz jsem dal do slev, ze v Alpsportu nabizeji od Milletu za 790,-, primo na nekterych prodejnach (napr. v OV za 499,-), tak to asi nikoho nezaujalo :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » čtv lis 23, 2023 14:33

Millet by byl fajn, ale plastický potisk na prsou triko sráží o třídu dolů.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » čtv lis 23, 2023 15:01

Apuko, ale na té fotce jsou obě strany trika, vnější i vnitřní. Je to vyfocené okolí límečku a nenapadlo mě, že by to někdo nepoznal. A obě strany vypadají hodně podobně, byť na dotyk ta vnitřní působí jako jemnější.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » čtv lis 23, 2023 17:14

bonatius píše:Daju sa v EU zohnat veci od yamatomichi? Nejake ich vyrobky ma tam zaujali a chcel by som ich vyskusat.



A Merino DF od Sensoru jsi zkoušel? Nepoužívají sice zrovna nylon, ale základní princip syntetiky a merina ve vrstvách (ne mix) tam přítomen je a funguje jim to velmi dobře...

A gramáž vypadá že je identická:
https://www.yamatomichi.com/products/df ... -crew-neck
https://www.sensor.cz/sensor-merino-df- ... 067/#10968
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » čtv lis 23, 2023 19:20

Ja som aktualne zobral dve trika udajne z power dry od northfinderu, tak som zvedavi ake budu, uz ich mam v packete, len som este nestihol po ne dojst.
Nejake veci z "power dry", od nich mam a je to hit or miss, niekedy je to dobre, inokedy nie az tak.
https://northfinder.com/sk/8202-tr-5500 ... manov.html
Maju aj s dlhym rukavom, no to bude asi podobne tenke ako tieto, plus strihovo asi nebudu enjake extremne atleticke.

Tie taimen som posledne pozeral tiez na ich stranke, mali tam aj dost velke zlavy, no potom som si cital tie recenzie a zrejme nevyskusam od nich objednavat, lebo by mi nemuselo nic prijst.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod bonatius » čtv lis 23, 2023 19:30

dkay píše:A Merino DF od Sensoru jsi zkoušel? Nepoužívají sice zrovna nylon, ale základní princip syntetiky a merina ve vrstvách (ne mix) tam přítomen je a funguje jim to velmi dobře...

Merino DF od Senzoru som skusal, sice iba trenky a tie su dobre.

Mna z ich ponuky zaujala vesta z alphy a ladvinovy pas. Neviem ci sa nieco podobne da zohnat aj v EU.
Ak by mal niekto tip na tieto veci tak by som poprosil o link.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » čtv lis 23, 2023 20:58

Sensor má teď na svém webu fajn slevy, tak jsem objednal Merino DF s límečkem a zipsem, plus balík funkčních boxerek

https://www.sensor.cz/sensor-merino-df-panske-triko-dl-rukav-zip-cerna_z15166/#11895

https://www.sensor.cz/sensor-coolmax-tech-3-pack-panske-trenky-cerna-safir_z29966/#13178
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » úte pro 19, 2023 13:23

Tak výše zmiňované triko Taimen (koupené na zkoušku zde na bazaru) je podle mě šmejd a podle mě rozhodně není z Polartecu Power Dry nebo maximálně nějaké jeho hodně nepovedené verze (za mě je to spíš fake).

Ač působí jako síťovina, tak ten materiál neuvěřitelně nasákává pot, moc ho neposílá dál a neuvěřitelně dlouho schne. Pro srovnání moje propocená levná běžecká softshelka uschla rychleji než tohle triko.

Naštěstí se už asi moc neprodává, ale občas na něj při hledání Polartecu Power Dry šlo občas narazit. Takže mé doporučení je se mu vyhnout.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2023 16:11

Nektere materialy Polartecu (pro ochlazovani tela) byly optimalizovane ne na odvedeni potu do dalsi vrstvy, ale aby co nejrychleji nasakly pot a rozvedli jej na co nejvetsi plochu. Timpadem potom se odparovani (a souvisejici ochlazovani) delo na vyrazne vetsi plose, i kdyz pomaleji. Stejne tak ucinky proudeni vzduchu na odvod tepla jen tim proudenim, resp. tepelnym mostem, bez okamziteho odpareni.
Myslim, ze to byl P PowerGrid (?), ale jistou dobu to byly i nektere verze PowerDry, obcas se oznacovali i jako PD with Grid Technology - ale to taky bylo kalsicke "mlzeni" Polartecu, protoze se stejnym oznacenim byly i nektere verze PD, ktere mely fungovat na prenos do dalsi vrstvy :twisted: ](*,).

Tech verzi PowerDry je neskutecne moc a jejich funkcionalita je nekdy hodne odlisna - a ted nemyslim ruzne gramaze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 21:51

@DrZkaza: jaky z toho mas pocit na tele? Mokry hadr nebo vlhle teplo? Puvodni PowerDry se choval tak, ze odvadel pot od tela a odparoval ho z vnejsiho cleniteho povrchu. Tj. i kdyz jsi ho dost propotil, na kuzi to nebylo neprijemne a nebylo ti zima ani horko.

Jako mokry hadr se chova Polartec Delta, nasakne potem a docela dlouho schne. V lete to funguje skvele, clovek se neprehriva, ale v chladnejsim pocasi je to neprijemne.

Podle fotek ovsem tve triko vypada divne, spis nejaky divny PowerGrid, ty mi nijak zvlast nefungujou. Fejk bych ale taky nevylucoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » stř pro 20, 2023 16:24

K tomu triku Taimen. Já bych ho pokládal spíš za mokrý hadr, který děsně dlouho schne.
A transport do dalších vrstev moc nefunguje, drží si děsně potu v sobě.
Takže za mě je na trhu hodně mnohem líp fungujících triček. A to nepočítám střih a tak.
Já si to triko chtěl zkusit, zkušenost jsem dostal a ostatním ho nedoporučuji.

Opakem je to triko s dlouhým rukávem pro americkou armádu z Polartec Power Dry. Tam jsem naopak moc nečekal a byl příjemně překvapen. Podle mě funguje fajn. Dokonce jsem si dokoupil ještě jedno a k tomu spodky.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 21, 2023 18:29

sensor merino DF je velikostne urcite posunuty o jedno cislo vuci sensor coolmax thermo ve stejnym strihu (limecek s kratkym zipem). Mozna to DF mnohem vic ale odpovida velikostnim tabulkam, takze Sko bych mela asi presne na telo obtahly - a to nechci. Je sice mekoucky a heboucky, ale chtela sem nejakou vrstvu, co by dobre schla a zaroven jeste pridavala neco navic, pokud mam na sobe polartec alphu a jen vetrovka nahoru nestaci... Ale ma dost dlouhy rukavy i delku tela.

to bych asi musela vzit tak XL, abych to oblikla pres tu alphu, primo na telo tomu urcite neverim, ze by to dost schlo.

Takze prdim zatim na DF.

Ten thermo coolmax ma akorat vadu, ze kdyz se propoti, tak taky neshhne zrovna rychle, ale ten volnejsi strih mi vyhovuje vic.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod soyer21 » pon pro 25, 2023 13:48

Chtěl bych vyzkoušet merinové tričko volného střihu s krátkým rukávem, mám zkušenosti jen s ponožkami z merina. Mám předpoklad, že mi může merino kousat, tudíž hledám triko, které kouše/svědí co nejméně, raději vůbec. Ideálně co jsem dočetl, by mělo mít s kombinací uměliny. Triko bych využil spíše na cestování, popřípadě na motorku (kde nelze vzít více oblečení sebou), ve všech podmínkách (teplo/zima), takže gramáž bych odhadoval hledat kolem 160 g/m2 ?, děkuji všem za rady
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 25, 2023 15:06

100 gramaz je jemnejsi a chces idealne asi super fine vlakno. kombinace s umelinou predevsim prodluzuje zivtnost, na kousani moc vliv nema

icebreaker by taky takovybtrika mit mohl
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pon pro 25, 2023 21:04

cim jemnejsi vlakno, tim by melo mene kousat, takze bych se ridil tim...z ceskych vyrobcu napr Lasting - mam od nej dve trika z 16 mikron vlaken 100% merina a 160g/m2. Da se nosit celorocne. Typ vlny radeji overit u vyrobce u konkretniho trika, pokud to neni uvedeno na webu. prat a susit dle pokynu.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte pro 26, 2023 4:26

Icebreaker Tech Lite II. Doporucuju pohledat vyprodeje u nas, daji se sehnat i jine barvy, s potiskem apod. A za vyrazne lepsi cenu.

Kouse? Trochu jo, kazde merino kouse, tohle proti jinym malo. Po prvnim vyprani min, po nekolik za mne vubec, ale tohle je individualni. Uz jsem jich v ruznych verzich a barvach spotreboval za necelych 20 let minimalne 15 a jine nechci. Idealni na cestovani, do mesta, do (sedave) prace, proste vsude, kde se clovek moc nepoti. Na potive sporty ovsem nepouzitelne, coz je ale vlastnost merina, ne trika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte pro 26, 2023 6:06

Na kousání pomůže dát to triko do pytlíku a na víkend do mrazáku. Ale záleží na konstrukci vlákna, z jednoho výchozího materiálu lze udělat kousavý i nekousavý. To druhý vyžaduje lepší stroje, víc práce, (...)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » stř pro 27, 2023 8:10

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod soyer21 » stř pro 27, 2023 16:17


Mike: Jakou máš velikost Icebreaker, máš to upnuté či volnější?

Jinak co říkáte na Sensor https://www.sensor.cz/sensor-merino-air-traveller-panske-triko-kr-rukav-cerna_z31918/#18244 , dá se teď docela levně sehnat
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2023 16:35

Mam XL a je to docela volne (180/82), strih behem let zmenili na vic volny, coz mi vyhovuje. Chce to zkusit, u nas urcite neco najdes. Bud nekam zajit do kramu nebo si to nechat poslat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 29, 2023 19:40

mezisvatkovou divnozimu jsem si zamilovala DA alpha tshirt, zajo powerdry + vetrovku. takhle v suchu sem snad v zivote nebyla, i do kopce parada, a kdyz cotim v podpazi ze se prehrivam, da se sundat DA mezivrstva (ten silnej vitr chce nechavat na tele zajo ppwer dry spis nez DA) .

miluju vrstveni cca do -5 :D akorat nutne potrebuju jeste druhy zajo triko na stridani:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pát pro 29, 2023 20:42

ja teda da alphu muzu nosit jako mezivrstvu okolo nuly jen na behani, jinak spis rab alpha flash.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 30, 2023 6:04

vexo
alpha flash je 2x silnejsi nez DA tshirt a ta je na me uz moc tepla. Blby je, ze v tomhle silnym vetru to nechce vetrovku primo na telo, a ani na jakoukoli alphu, protoze tema dirama to proste studi na tele. a alpha pod necim teplejsim nez vetrovkou ma neskutecnou schopnost zadrzovat teplo a i na stojaka je docela v pohode, az me to prekvapilo. Ale nesmi byt prave jen primo pod vetrovkou (na me).

pri behani ale mnohem vic topis a potis se, nez ja pri chuzi?

Dneska to asi zkusim naopak, ze si dam alphu az na funkncni dlouhy triko, ale ma byt silnejsi vitr, nez vcera, tak su zvedava. Na zateplenou bundu je furt vedro, clovek si jendou veme dovcu mezi svatky a pocasi je jak v breznu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » ned pro 31, 2023 8:20

Ja alphu vlastne nosim temer vzdy na necem dalsim a pod necim dalsim, jak pri chuzi, tak behu. Tedka jsem pod krosnou vyjimecne mel merino 200gsm triko, na tom rabku a ss bundu a byt to cele bylo moc teple, pri zastavce triko studilo jen chvili. Kdybych mel normalni fleecku, tak triko bude durch a nevyschne.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pon led 1, 2024 8:11

ja ji nosivam na tilku, ale ten vitr pak projde prave na hrudnik, zada, ramena, ruce... kdyz je takovej jak ted. Takze mozna ji po tvem prikladu zkusim i primo na merinosmesky, ze by to bylo uz docela pouzitelny i v zime, kdy mi nejvic vadi mit mokry zada.

me se na alphe libi, ze i kdyz je v ni obcas moc vedro, ze se to da chvili lip vydrzet, protoze k tomu neni clovek jeste uplne celej mokrej.

jinak sem dostala od kamosky klimatex kalimba triko a sice L na postavu 174 - 176 vysku je mi delkou v pohode ikdyz mam o 8cm min,ale rukavy by mohli byt delsi, protoze kdyz pouziju diry na palce, tak se mi snazi odriznout palce z ruk :D ale docela me prekvapilo, vcera jsem jej mela jen na 13km a ne moc prevyseni na zajo merino smesko tilko a zada uplne v pohode v suchu.

tak klimatex prijemne prekvapil po letech, co sem od nich nic nemela.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 4, 2024 5:53

na vinted jsem za 200 i s dopravnym ukoristila power dry tricko TOG24. nevim, zda tuto znacku znate, ja o ni spise neslysela a neznam.

ale tricko je ze stejnyho materialu jako to stary zajo, co jsem tam ukoristila loni. ma stejnou strukturu na pohled a i tloustka latky odpovida.

zajimave je damske cislovani, kdy jsem se rozhodovala podle namerenych mir, a tusila, ze bude vetsi, ale velikost S je dokonce jeste o nejakej centak sirsi, nez to zajo XL:D ktere nosim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2024 16:26

pavproch píše:Kura, neska ty věci nic nevydrží. Psal sem tu víckrát, že moje "základní" triko je LaS Stride (točím tři) a před chvílí sem přišel NATO, že (to nejmladší = ca 3 roky, z těch tří, ale nosím ho zřejmě nejvíc) na zádech (ledvinách) díra, teda několik děr. Zřejmě od batůžku. Takže už budu točit enem dvě. A až i ty odejdou, budu muset vymyslet, jaké/které místo nich (Stride sa už několik let neprodává).

Prosím o radu: Ta trika Stride mají ramena a rukávce z odolnějšího materiálu než zbytek trika (= proto se vždy prošoupou na zádech/ledvinách). Samozřejmě PeS, žádná bablna. Dělá nějaký jiný výrobce něco podobného ("vyztužená ramena")? Nějak nemůžu nikde nic najít.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Oblečení