Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát lis 11, 2016 18:06

@scinkk: :smt023 ropa je prece taky prirodni latka :twisted:

apuka píše:Umerina rozdil ve skrabani vubec nezavisi na gramazi latky...

To teda rozhodne zavisi. Protoze nejnizsi gramaze jsou delane z ultrafine merina, ktere ma nejtenci vlakna a tudiz nejmin skrabe. Nakonec, presne tak pro propaguje i IB. Na sobe to mam prakticky obvereno, jak jsem psal, nedavno jsem opet zkusil IB260 triko, ktere ultrafine neni, a prestoze ma za sebou desitky prani a celkem dost noseni, skrabalo a to cele tri hodiny, co jsem ho mel na sobe. IB150 z ultrafine merina mne skrabou akorat kdyz jsou nove. Po par nosenich a pranich to zmizi. Nosim je furt a kdyz jsem ted zkusil to IB260, tak jsem rozdil poznal okamzite. Neni to nic k nepreziti, ale vim o tom a je to jeden z duvodu, proc jsem to triko prestal pouzivat. Mel jsem ho na vecery na bivaku a spani a po par dnech venku mi to kousani vadilo celkem dost. IB150 mi nevadi a tricka nosim porad a jsou mi prijemne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » sob lis 12, 2016 0:38

Zdravím vospolok, minulý rok som tu niečo načal s výberom vrstiev na zimné obdobie no a chcel by som začať od tej najspodnejšej.
Potím sa značne, takže som rozmýšlal nad zimným power dry termom s dlhým rukávom, no neviem nič nájsť, vedel by mi tu niekto poradiť, či sa to dá ešte niekde zohnať?

Ako alternatívu k tomu power dry ešte zvažujem od Brynje SUPER THERMO, s tým máte niekto skúsenosti?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob lis 12, 2016 1:10

PowerDry trika delalo Zajo, mam jich nekolik a ty s dlouhym rukavem pouzivam prave na zimu. Zkus pohledat, jestli se jeste nekde nedaji koupit.

Dalsi dela HighPoint: http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... leeve.html, jestli ti nevadi nesmyslne konce rukavu. Zajimave ale vypada tohle: http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... ulse2.html. Neni to PowerDry, ale Polartec Power Grid, ktery by podle popisu mohl fungovat jeste o neco lip. Zadnou zkusenost s tim ale nemam. Jestli nekdo ma, tak by mne docela zajimala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod venkov4ever » sob lis 12, 2016 8:24

apuka píše:zkus...bambusove od Suspect Animal.


Dík, zní to zajímavě. Mrknul jsem na nabídku, vypadá to dobře. Kdoví, jak je tomu s životností.
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » sob lis 12, 2016 11:40

mike píše:PowerDry trika delalo Zajo, mam jich nekolik a ty s dlouhym rukavem pouzivam prave na zimu. Zkus pohledat, jestli se jeste nekde nedaji koupit.

Dalsi dela HighPoint: http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... leeve.html, jestli ti nevadi nesmyslne konce rukavu. Zajimave ale vypada tohle: http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... ulse2.html. Neni to PowerDry, ale Polartec Power Grid, ktery by podle popisu mohl fungovat jeste o neco lip. Zadnou zkusenost s tim ale nemam. Jestli nekdo ma, tak by mne docela zajimala.

Tie od zaja som sa práve pokúšal zohnať ešte minulý rok čo som tu písal, no už ich nemali, len tenké a teraz už vyrábajú len z merina.

To power dry od HP nevyzerá zle, a tá gramáž je tých 193g/m2 teda to je to hrubšie na zimu.
Zvážil by som aj to power grid, len neviem aké to má vlastnosti, to bude asi viac zateplené, niečo ako to brynje super thermo? No má to gramáž 166g/m2. To brynje tu teda má niekto odskúšané, lebo som naň čítal samé dobré recenzie.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » sob lis 12, 2016 20:05

Brynje super thermo funguje bezvadně, mám boxerky i triko, jen je problém pokud se budeš někde svlékat :), přeci jenom se jedná o síťovinu, prádlo můžeš používat celoročně, funguje v zimě i létě.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » sob lis 12, 2016 20:21

Patagonia dela trika z powergrid o gamazi 166g/m2. Vcetne verze s limeckem. Ten power grid ma tu vnitrni stranu, ..no je to takova uz trochu cesana vrstvicka, coz mozna nemusi kazdemu jako baselayer vyhovovat, ale vyzkousene to nemam.
Jelikoz je to mrizkovane, tak izolacne to nema takovy vykon, jako jiny material o stejne gramazi.
Srovnavam mikinu z power grid o dvojnasobne gramazi. Mikina je mene tepla nez PWS mikina o stejne hmotnosti. Prodysny je oboje stejne, power grid mozna lepe. Zda power grid nejak lepe odvadi pot nedokazu posoudit, neb to nenosim an hole telo, na holem tele jsou jen rukavy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » sob lis 12, 2016 22:15

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » ned lis 13, 2016 0:15

scinkk píše:Jelikoz je to mrizkovane, tak izolacne to nema takovy vykon, jako jiny material o stejne gramazi.

Hmm, z tvrzeni Polartecu jsem mel presne opacny dojem:
By constructing a symmetrical grid pattern we were able to not only increase thermal warmth and mechanical wicking capabilities, but actually reduce the overall fabric mass and weight.

Je pravda, ze neni jasne, s cim srovnavaji a taky, ze jejich propaganda hodne prehani.

To tricko od HP by mne ale docela zajimalo, netusite nekdo, jestli ho nekde maji v Praze?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » ned lis 13, 2016 11:05

ano capilene, konkretne rada midweight.

Rada thermal, ma vyraznejsi cesanou vrstvu v radcich. Dle testů ma tenhel material lepsi pomer izolace ku hmotnosti. Ty powergrid (mid) trika jsou o krapet tezsi a zrejme mene tepla. Takze me spis zajimala ta thermal trika, ale potvory za to chtej dost slusny peniz a zatim sjem za posledni rok nenarazil na vyprodej. Nejaky zlevneny kousky z te rady midweight (powergrid) v praze maji/meli.

Hmm, z tvrzeni Polartecu jsem mel presne opacny dojem:


Abych uplne nemlzil, srovnavam dve mikiny, jedna z powergrid, druha PWS. Konkretne DA Axis a R1. Konstrukcne stejne mikiny, hmotnost stejna (u mych kousku rozdil 4 g).
A ta Axiska je opravdu o poznani teplejsi. Oba maji z vnitrni strany plus minus stejnou cesanou vrstvu, ale powergrid v ni ma "vysekanou" mrizku. Plus PWS ma vetruodolnejsi vnejsi vrstvu (navic se vitr dost dostane k telu prave tou mrizkou)
Takze ta mrizka z meho pohledu je spis marketingovy tah. Zrejme to snizeni hmotnosti je zcela zanedbatelne k hmotnosti celeho vyrobku (staci to dotahnout tezsim zipem treba)

Ta powergrid trika maji to cesani nizsi a i ta mrizka je tam mene znat, spis jen takovy "prolis". Treba to jako baselayer funguje lepe nez triko bez mrizky. Tim, ze nad tim bude jeste jedna vrstva, muze mrizka naopak pusobit izolacne. Tim ze to bude teplejsi nez triko powerdry bude podle me dano tou jemne cesanou vrstvou. Presto mrizkovani bude spis marketing, vypada to na pohled zajimaveji :)
Lepsi pomer izolace/hmotnost muze byt spis u te rady thermal.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » ned lis 13, 2016 11:16

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod scinkk » ned lis 13, 2016 12:18

Oni tu řadu nějak měnili, tuším že powergrid používají až od označení midweight když to přestali označovat číselně. Problém, že se ve výprodeji to termoprádlo moc neobjevuje max naky kousek a to Thermal jsem neviděl vůbec a to se tam pomalu každý měsíc zastavím.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pon lis 14, 2016 9:05

scinkk píše:@apuka: jako ze kdyz je u viskozy zdroj makromolekularnich retezcu drevo ci jiny bioodpad a u mnoho jinych plastu je zdroj ropa tak to znamena ze je ta viskoza prirodni material? A telo se k tem vyslednymu cistemu polymeru bude chovat jinak nez k PP , PE a dalsim? A prirodni chemikalie to je jako co? To delime chemikalie na prirodni a ty vyrobene zlym clovekem? Snit o viskoze, jako o prirodnim vlaknu/materialu, muzou mozna tak hipsteri.
Tim nechci rici ze se do bavlny pri procesu nedostane plno chemickych sracek, jenze tady jde nejspis o vlakno. Tezko rici, zda pro telo je podstatne chemicke slozeni toho vlakna, spis fyzicka struktura. Preci jen maji prirodni rostlina/zivocisna vlakna k cistym chemickym polymerum daleko.
Promin, ale podivej se, jak se vyrabi viskozove vlakno a jak se delaji ty "bezna" umela vlakna (vetsinou z ropy). Kym umeliny se delaji tak, ze se vyrobi nejaky uplne novy (umely) material, viskoza je prakticky celulozove vlakno. A celuloza je snad nejúprirodnejsi latka, alespon organicka, co muzes v prirode najit. To je ten "malinky" rozdil. Tezko to muzes nazvat "ciste chemickym polymerem". Jinymi slovy je to totalne neco jineho.
Mimochodem, co myslis, ze z nejvetsi casti obsahuji ty prirodna textilni vlakna typu bavlna, len, konopi???

Co se tyce elastanu a lycry - ano, ty jsou umela vlakna, ale prave s ponekud jinou "fyzickou strukturou" nez bezna. A ano, tazatel musi vyzkouset, jak na nej bude ucinkovat - tot ale se musi udelat se vsim. Prave ze moje zkusenosti ukazujim, ze lycra a elastan do urciteho obsahu (me!) pokozce nevadi, pricemz uz 5% spandexu taky citim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pon lis 14, 2016 9:16

mike píše:apuka píše:
Umerina rozdil ve skrabani vubec nezavisi na gramazi latky...

To teda rozhodne zavisi. Protoze nejnizsi gramaze jsou delane z ultrafine merina, ktere ma nejtenci vlakna a tudiz nejmin skrabe. Nakonec, presne tak pro propaguje i IB. Na sobe to mam prakticky obvereno, jak jsem psal, nedavno jsem opet zkusil IB260 triko, ktere ultrafine neni,
Zajimave, ze vlastne sam potvrzujes, co na mem tvrzeni odporujes :wink: 8) :lol:

Mozna IB to tak ma, ale ja jsem nepsal o IB ale o merine ve vseobecnosti a rozhodne ve vseobecnosti neplati, ze z "ultrafine" vlakna se delaji pouze nejnizsi gramaze a ze vyssi gramaze se delaji z vlakna vyssi tloustky. Jednak IB neni jediny vyrobce merino veci a jednak urcite predtim delal vyrobky i vyssi gramaze z ultrafine vlaken - pred dvema lety jsem to zkousel pri jednom vyprodeji na jejich 250 nebo 260 latce na jednem hrubem triku a ta latka byla delana z jemnejsich vlaken nez jine jejich 260-ky. Rozdil byl v tom, ze to jemnejsi bylo jako prvni vrstva, to hrubsi jako druha.
A napodobne, jsou vyrobci, co delaji i nejtenci tricka z fine (nekdy dokonce i tlustsiho ](*,) vlakna...

Takze jasne a zretelne - rozdil ve skrabani zavisi of tloustky vlakna, ne na gramazi latky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 17:12

:roll: fajn, tak mi najdi nejake konkretni triko vyssi gramaze (250+) z ultrafine merina. Ano, myslel jsem to tak, ze vyssi gramaze se delaji ze silnejsich vlaken.

Ono je totiz ultrafine merino nejdrazsi a na vyssi gramaz by se ho spotrebovalo vic, takze by takove triko bylo dost drahe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 17:20

scinkk píše:ano capilene, konkretne rada midweight.

Recycled :vom: Bluesign :vom: Uz mi tyhle ekosracky fakt lezou krkem a asi je zacnu bojkotovat.

Nikde tam ale nevidim, ze by slo o Polartec Power Grid. Myslel jsem, ze Patagonia pouziva vlastni materialy, maximalne s Polartecem spolupracuje. Kdysi jsem mel v ruce triko znacene tako PowerDry (nevim jiste jestli to byla Patagonia nebo Marmot) a material byl uplne jiny, zevnitr chlupaty.

scinkk píše:Ta powergrid trika maji to cesani nizsi a i ta mrizka je tam mene znat, spis jen takovy "prolis". Treba to jako baselayer funguje lepe nez triko bez mrizky. Tim, ze nad tim bude jeste jedna vrstva, muze mrizka naopak pusobit izolacne. Tim ze to bude teplejsi nez triko powerdry bude podle me dano tou jemne cesanou vrstvou. Presto mrizkovani bude spis marketing, vypada to na pohled zajimaveji :)

Mne prave zajima ciste baselayer, ne mikiny. Jestli by to nahodou nefungovalo jeste o neco lip, nez PowerDry. Kdyby trko s gramazi 166 g/m^2 fungovalo stejne jako PowerDry 196, tak by to bylo skvele. Budu se muset na to HP triko nekde podivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » pon lis 14, 2016 19:38

Musis rozkliknout popis

Solids: 4.4-oz (150-g) Polartec® Power Grid™ 100% polyester (93% recycled) double knit; heathers: 4.8-oz (160-g) Polartec Power Grid 100% polyester (63% recycled) double knit; both with Polygiene® permanent odor control. Fabric is bluesign™ approved :twisted:

Tady je trochu videt ve vystrihu mrizkovani vnitrni strany.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 19:49

To jsou ty responsivni designy :twisted:

Hmm, na te fotce to vypada presne jako ten divny PowerDry, co jsem zminoval vyse. Jenze to uz je asi tak 9 let a PowerGrid ma byt novinka. No, stejne bych neco, co se jmenuje Capilene a navic ma bluesign, nekoupil. Zkusim nekde kouknout na to HP triko, to mi podle fotky prislo zevnitr jine.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » pon lis 14, 2016 20:09

Promin, ale podivej se, jak se vyrabi viskozove vlakno a jak se delaji ty "bezna" umela vlakna (vetsinou z ropy). Kym umeliny se delaji tak, ze se vyrobi nejaky uplne novy (umely) material, viskoza je prakticky celulozove vlakno.


Je mi jedno jak presne se vyrabi, dulezity je vysledny produkt. Netusim kde lezi ta tvoje hranice "prakticky jeste celuloza versus UZ novy produkt".
asi tak jako cista celuloza je prirodni polymer, tak viskoza jakozto umely polymer z ni vyrobeny, stejne tak jako PE, opet umely, ac strukturou retezce jednodussi, polymer. A co je zdrojem vyroby polymeru neni podstatne. Pokud by se nekdo snazil, verim, ze nakonec se da udelat viskoza i z ropy ci jineho zdroje sloucenin :) A pak ja to jeste prirodni vlakno? Ono v laborce vyrobit vlnene ci konopne vlakno asi da vic prace :)

Hlavne neprepisuj wikinu, kde je viskoza samozrejme razena pod umela vlakna, obavam se ze by pro tvuj vyklad nememela vetsina lidi pochopeni.

Tezko to muzes nazvat "ciste chemickym polymerem".

jo muzu. Ono zapsat prirodni textilni vlakna strukturnim ci chemickym vzorcem - good luck.

Tim nechci odrazovat, aby tazatel vse z tohoto nevyzkousel, ta nesnasenlivost plastoveho obleceni se mi vubec jevi jako dost zahadny ukaz :)

a vubec, klidne si kupuj viskozu jako prirodni vlakno, aj ho budu kupovat jako umele :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » pon lis 14, 2016 20:38

PowerDry, co jsem zminoval vyse. Jenze to uz je asi tak 9 let a PowerGrid ma byt novinka.


Jsem si skoro jist, ze driv ty veci mela patagonia znacena neco jako "powerdry with grid".
Podle me (asi) patagonia chtela po polartecu verzi s mrizkou. A polartec to pak zacal primo nabizet vsem pod oznacenim Powergrid, tot ta novinka. Mozna se ta mrizka opravdu osvedcila nebo se to ukazalo pro marketing jako zivna puda :)
ja mel powerdry triko normalne "hladke", takze jsem vychazel z toho, ze powergrid je s cesanou stranou a to je hlavni smer inovace :) Takze mozna jen do toho vysekali mrizku, cimz snizili o krapet hmotnost, ale podle me i o to castecne izolacni schopnost.

Zkusim nekde kouknout na to HP triko, to mi podle fotky prislo zevnitr jine.

Vypada, pak se ma clovek u tech polartec metarialu nejak orientovat. Dyt i to PWS ma snad kazda znacka jiny :)
Ostatne Exclusive to Patagonia, this Polartec® Power Grid™ fabric
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 20:45

scinkk píše:pak se ma clovek u tech polartec metarialu nejak orientovat

Jo. Za tohle muzou marketoidi, to same ted udelali s Primaloftem #-o Nebo MHW s milionem verzi DryQ. Tipuju, ze je to (podle D-FENSe, nez mu jeblo) dusledek zazmrdovani tretiho stupne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte lis 15, 2016 8:56

mike píše::roll: fajn, tak mi najdi nejake konkretni triko vyssi gramaze (250+) z ultrafine merina. Ano, myslel jsem to tak, ze vyssi gramaze se delaji ze silnejsich vlaken.
Fajn, uz zase odvadis debatu nekam jinam :wink: . Proc bych ja mel hledat takovy vyrobek, kdyz jej stejne nekoupim a nepouziju? Az nahodou nekde v obchode na takovy zase narazim a vsimnu si, tak dam vedet. Taky nikde nerikam, ze je to za stejne penize - ale muzes si koupit i luxusni zbozi :wink:. Stejne v soucasnosti velice tezko zjistis u vetsiny vyrobcu (alespon na webu urcite), z jakeho vlakna konkretni vyrobek vyrabeji.
Moje puvodni poznamka byla jenom technicka - ze skrabavost merina nezavisi na gramazi, ale nejvice na tloustce vlakna. Tos i Ty sam tak napsal. Ze se tezko shani vyssi gramaz z ultrafine, je pravda, ale to je zase jiny problem a nevyvraci pravdivost/nepravdivost puvodniho vyroku, ne? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte lis 15, 2016 9:09

scinkk píše:Jsem si skoro jist, ze driv ty veci mela patagonia znacena neco jako "powerdry with grid".
Podle me (asi) patagonia chtela po polartecu verzi s mrizkou. A polartec to pak zacal primo nabizet vsem pod oznacenim Powergrid, tot ta novinka.
Nebude to spise tim, ze Patagonia a Polartec jsou "vice nez uzce spolupracujici" spolecnosti, mnoho veci vyvijeji ve spolupraci s tim, ze je potom Patagonia vyuziva nejakou dobu exkluzivne, pripadnou nejakou "vylepsenou" verzi, casto pod svoji znackou materialu? Neco jako The Nort Face se "svoji" izolaci Thermoball, coz vyvijeli spolecne s Primaloftem, vyrabi jej Primaloft, ale (zatim) to vyuziva a prodava pouze TNF pod svoji znackou. Casem se to urcite objevi pod jinym nazvem i v bezne nabidce Primaloftu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte lis 15, 2016 18:02

Miku, jsem se nad Tebou castecne slitoval. Napriklad Nevedesigns vyrabi dokonce svetry ze 100% ultrafine merina...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 21:04

No vidis, jak ti to jde ;-) Docela by mne zajimalo, jak je takovy svetr citit na tele, ale objednavat ho kvuli tomu nebudu, nemam pro svetry pouziti (jelikoz mi staci tricko a primaloftka).

Abychom to uzavreli. Moje puvodni poznamka byla zkratka vyssi gramaz (=> silnejsi vlakno) => vetsi skrabavost. OK, nemusi to platit vzdycky, ale obvykle to plati ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon lis 21, 2016 23:30

Osahal jsem si a vyskousel tricko od HighPointu z Polartec Power Grid. Material vubec neni chlupaty, je takovy, jak jsem cekal podle fotky. Zevnitr hladky a narezany do jemne mrizky, takze jako PoweDry s mrizkou. Tricko je na telo prijemne, pusobi stejne, jako PowerDry. Jinak mne ale prekvapilo. Material s gramazi 166 g/m^2 je na omak tenky, znatelne tenci, nez PowerDry 176 g/m^2, ve kterem jsem prisel. Hadal bych tak 130 - 140. Tricko bylo taky znatelne min teple, aspon pri zkouseni v obchode. Co to udela pri nizsi teplote a pri pohybu netusim, ale trochu se toho bojim. Tricko jinak vypada svele, zvenci pusobi jako lehce pokovene, aspon to sede. Dokonce ani napis HighPoint moc nevadi (ale mohli by si ho odpusit). Mozna bych to i zkusil, ale bohuzel mi nesedi velikost. L je moc tesne a XL zas volne, coz uz tohodle materialu asi neni dobre. Hleda se jiny dobrovolnik ;-)

Zkousel jsem taky jejich PowerDry triko a taky prekvapeni. Material pusobi jinak, nez jsem zvykly. Na vnejsim povrchu je docela clenity, taky neco jako mrizka. Zevnitr je hladky, ale trochu je vnejsi relief citit. Tohle mozna zkusim, na leto, gramaz je sice vetsi, nez je zdravo (126 g/m^2), ale celkove ta latka vic pripomina puvodni 20 let starou variantu, ktera mi funguje skvele a lip, nez nova, ktera je zvnejsku hladsi.

Jsem z toho jakysi zmateny... Polartec evidentne pod stejnym nazvem prodava ruzne materialy :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2016 9:23

mike píše:Jsem z toho jakysi zmateny... Polartec evidentne pod stejnym nazvem prodava ruzne materialy
Pokud bys me cetl pozorneji, tak bys zmateny nebyl 8) . Uz jsem vicekrat psal - pravda, ne o PowerDry -, ze Polartec pod stejnym nazvem, dokonce stejnou gramazi vyrabi pocitove (a nakonec i funcne) docela odlisne latky a je ochotny udelat na dane latce nejake zmeny i na pozadavek vyrobce - pokud je schopny odebrat urcite minimalni mnozstvi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 22, 2016 10:19

dyt i u pws tady sou porad nejaky srovnavacky ze ten matros vypada jinak a obcas ma i jinaci slozeni...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2016 18:12

To bylo spis vyjadreni udivu a mirneho rozhorceni :twisted: Samozrejme jsem tyhle veci zaznamenal, ale ne u PowerDry, ten zatim vypadal od vsech vyrobcu stejne.

Pochybuju, ze by pro HighPoint delali neco specialniho, spis si vybrali z nabidky neco trochu jineho, nez ostatni. Je to docela otrava, clovek ceka odsvedceny material a dostane neco jineho. Pristup Polartecu nechapu, divna firma.

Podobne to bude s tim Power Gridem, co popisoval scinkk bylo neco uplne jineho, nez jsem mel v ruce vcera...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » úte lis 22, 2016 20:13

Tak ne ze by ta z patagonia byla uvnitr chlupata, to zas abych neuvedl v omyl, ale hladky povrch textilie si zas predstavuji jinak :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení