Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2023 21:36

Sorry, ale z ciste sobeckych duvodu si koupim to, co mi prijde nejlepsi pro mne a je mi uplne jedno, kde to vyrobili. Od HP mam vic veci, ale proto, ze jsou dobre, ne proto, ze je to ceska firma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Lipon » pon dub 17, 2023 22:34

mám od Craftu zimní trenky, silnější materiál, dlouhé nohavičky a jsem s nima spokojenej, mám je už možná víc jak 5 let

Ethericu, pohybuješ se taky v normálním světě? V tom běžném, kde normální lidi dělají normální chyby? Jeden normální mail nebo kolikrát jeden telefonát vyřeší víc, než půl hodiny dišputací
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 5:27

Každýmu vadí něco jinýho. Jsou lidi, kteří si věc nekoupí čistě kvůli tomu, jak marketéři danou věc popsali. No a já si to nekoupím kvůli tomu, že popis neodpovídá. Tohle není normální chyba, tohle už je opravdu hloupá chyba, nějak se přes to nemůžu přenést, prostě mi to vadí. Na smrt majitelů by to šlo svést pouze v případě, že ty popisky měli na starosti oni, což pochybuju..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 6:51

dkay píše:Podporou české firmy podporuješ tuzemskou ekonomiku...

To vím. Ale raději koupím sobecky od zahraniční firmy, která nemá ve svých věcech bordel.. Chápu situaci v HP, nicméně mě to jako zákazníka fakt nezajímá.
Btw, tuzemskou ekonomiku podporuju přes žrádlo, pivo, věci denní spotřeby a různý služby, ještě daň z příjmu a podobný sračky, takže to oblečení si s klidným svědomím nakoupím, kde se mi zachce. Klidně si ho nechám poslat z Kanady, nemám s tím vůbec problém
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 18, 2023 11:22

Etheric píše:Lol, on někdo Craft bere za lepší značku? :lol:
S Craftem su nespokojen.

A proč jsi si ji teda kupoval, když jsi jasnozřivě věděl, že je to špatná značka... Nebo jsi k tomu došel stejně jako já, že jsi si něco od nich koupil...?

Od sensoru mám podvlíkačky na spaní do spacáku. Z merina. Mám to jen na spaní. Tenké a s nízkou gramáží. Už je to taky takové vytahané a všelijaké. Myslím, že kdybych v tom chodil, tak už je to taky zničené. Podle mě asi člověk u této nízké gramáže, kdy je to jak silonky, musí počítat, že se to rychleji opotřebí a zničí.

Promiň, ale ohledně té chyby na webu HP mi tvoje reakce přijde hysterická. Jako, kdyby se jednalo o nějaký neznámý eshop, tak dejme tomu. Ale když jsou tu zde dobré zkušenosti, tak by mě více zajímalo, jak přistupují k zákazníkům, než jen jeden nepřesný údaj na webu. Taky jsem z jednoho eshopů kvůli tomu velmi rychle utekl, ale to byl eshop, kde byly v každé větě nasekané pravopisné chyby.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 12:58

Koupil. Spodky, podvlíkačky a funkční triko. Společně s věcmi od Sensor. Ty Sensor byly úplně v pohodě, ale ty Craft vážně nic moc... Další česká značka made in China, která si neumí ohlídat kvalitu "svých" výrobků
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte dub 18, 2023 14:43

Etheric píše:Další česká značka made in China, která si neumí ohlídat kvalitu "svých" výrobků
:-k :(( To pises o Sensoru??? To mi nejde dokopy s tim, ze veci od nich byly v pohode... Ale jenom oni jsou z tech dvou "ceska znacka"... Craft jsou, myslim, Svedove (nemam od nich , co vim, vubec nic, takze nijak nehodnotim).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 14:56

Ne, měl jsem na mysli Craft, tenkrát mi to vyskočilo jako česká značka..
Vůči Sensoru vůbec nic nemám, vše od nich v pohodě a třeba jejich trenky jsou nejlepší, co jsem kdy měl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » úte dub 18, 2023 16:09

Etheric píše:Vůči Sensoru vůbec nic nemám, vše od nich v pohodě a třeba jejich trenky jsou nejlepší, co jsem kdy měl.


Funkčně souhlas, ale strašně jim lítají velikosti. V posledních dvou letech jsem toho od Sensoru koupil víc než se sluší ve společnosti říkat nahlas, prakticky všechno Lka a některé věci ze mě málem padají a v boxerkách L se cítím jak v mučírně... škoda, protože materiálově je Sensor fakt na špici. Jak ses ptal na spodky, tak ty jejich jsou IMHO lepší než Devoldy a levnější.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte dub 18, 2023 16:22

Bohužel Sensor nemá v nabídce vysloveně UL podvlíkačky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » úte dub 18, 2023 20:17

koukám, že po přátelské intervenci je u HP už vše jak má být...z čehož mám zároveň i dobrý pocit

https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/prvni-vrstva/funkcni-pradlo/code-2-0-leggins-man.html
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2023 20:19

:smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » stř dub 19, 2023 7:43

S tema spodkama a ze to je delta a nikoliv powerdry uz jsem to tady psal hned pote co je nasadili do prodeje, jejich blbost, ze web po prvnim dotazu neopravili.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » sob říj 14, 2023 16:16

Před časem jsem zde dával info o americkém vojenském prádle první a druhé vrstvy, co by mělo být údajně z Polartecu Power Dry. Mělo by se jednat o tohle: https://www.polartec.com/partners/produ ... ight-shirt a druhá vrstva - https://www.polartec.com/partners/produ ... knit-shirt

Zajímavé je, že sám Polartec nikde nic nepíše o PowerDry, ale u první vrstvy nazývá materiál Silkweight a u druhé Power Grid. V recenzích a u prodeje tohoto oblečení většina uvádí, že se jedná o Polartec Power Dry. Mám pocit, že to bylo i na cedulkách, ale ty už jsem uřezal a vyházel, tak to nechci tvrdit jistě.

Co jsem četl recenzi, tak ten Silkweight má mít lepší odvod potu při zvýšené aktivitě, kdežto Grid má být určený k mírnější aktivitě, ale zas díky těm vnitřním kostičkám má lépe držet teplo. Což dává i smysl, když v celém systému se jedná o druhou vrstvu navíc ve verzi roláku. Druhou vrstvu nemám, tak jí dále nebudu hodnotit.

První vrstvu jsem si nakonec oblíbil a aktuálně jsem přikoupil ještě celý komplet. Poměrně masivní švy se nakonec v delší praxi ukázaly jako bezproblémové. Nevím o nich ani při nošení s batohem. Materiál je velmi příjemný na těle. Z toho důvodu je to můj aktuální favorit na oblečení do spacáku, když to z důvodu zimy nebo propocení nebude jen na trenky. Odvod potu je slušný. Díky hladkému a poměrně tenkému materiálu silné propocení cítíte, ale není to nijak nepříjemné a rychlost schnutí je velmi dobrá. Po oblečení materiál působí na těle lehce studeně, ale velmi brzy si vyrovná teplotu od těla a působí spíše hřejivě.

S ohledem na to, že za triko jsem dával 400,- Kč a za komplet 700,- Kč, tak u mě je to aktuálně funkční prádlo s bezkonkurečně nejlepším poměrem cena výkon.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 14, 2023 19:00

drzkaza
tu druhou vrstvu z udajneho powerdry jsem mela z bazaru asi za 200 a krom toho, ze to proste vypadalo jako powergrid, tak to bylo i "silne" a hrejive, coz vlastne uplne neni to, co by asi mel byt powerdry. Ve velikosti S to bylo ultra siroke a nebylo mi to dostatecne dlouhe, takze jsem to s diky po par vziti alespon do prace do mhd dala do kontejneru na obleceni.

jako hrejivej powergrid proc ne, kdyby to melo lepsi strih, takze to triko taky nemusi byt tak spatny, ale po zkusenosti s velikostma te 2. vrstvy nemam chut tu prvni ani zkouset
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » sob říj 14, 2023 19:25

Chápu a částečně souhlasím. Já ten rolák historicky zkoušel v Armyshopu a nějak mě extra nezaujal, i když velikostně mi asi byl. A je to prostě takové vojenské, žádný extra promakaný střih. Víc zkušeností nemám, protože to nevlastním. Já jsem k tomu víc tolerantní, protože je to prostě vojenská věc k výrobě ve velkých sériích a prostě pokud možno, co nejjednodušší. Osobně jako další vrstvě teď nejvíc fandím merinu a hodně mám teď v oblibě Alphu. A dle inspirace z fóra teď dost testuji zateplovací bundy rovnou na triko bez střední vrstvy.

U té první vrstvy se také nedá hovořit o nějakém extra střihu, ale mě to prostě sedlo (mám velikost M prodlouženou) a je to jakoby to šili na mě. Hodně sportovních triček, co jsem zkoušel, mi nesedlo tak dobře. Navíc mě ten materiál dost vyhovuje na tělo. Řekl bych, že z umělin je to materiál, který bych mohl mít na sobě nejdelší dobu. U hodně jiných se těším, až to svleču. Doma mám rád bavlnu a když nejde o super potivé akce v chladném počasí, tak u mě vede merino, ideálně ve směsi s umělotinou.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 15, 2023 6:16

ja co neupotrebim venku, nosim.hodne do prace, takze uziju i jiny veci, sna strihy taky uplne nedbam ze mi musi kdovijak sedet ale nemela bych mit pocit, ze to oblecu 2x...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » ned říj 15, 2023 7:56

DrZkaza píše:dle inspirace z fóra teď dost testuji zateplovací bundy rovnou na triko bez střední vrstvy.


Na tohle to chce střih na tělo. Nemusíš mít to buzerantský uplý oblečení, stačí, když bude akorát na tělo. Volnější nefunguje tak dobře. Volnější má být zas naopak bunda, jinak to nebude fungovat jak má

Edit: technický problém vyřešen
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » stř říj 18, 2023 10:11

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Zdéňa » stř říj 18, 2023 10:17

Mně je tričko z decathlonu SUBJEKTIVNĚ příjemnější než tri-ko z nalehko. Čím ale neříkám, že ho nenosím. Jen mi není tak příjemné. Co se týká kvality šití bude na tom nalehko malinko lépe.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod irem » stř říj 18, 2023 10:21

@booze Z tech co jsem kdy mela mela nejvetsi vydrz trika devold. Zulu subjektivne kousalo mene, nez sensor, ale vydrz na nic. Mozna jsem mela smulu na kus, ale dalsi sanci tomu nedam.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 18, 2023 10:39

Etheric píše:Na tohle to chce střih na tělo. Nemusíš mít to buzerantský uplý oblečení, stačí, když bude akorát na tělo.

Musí to být přilehlé na těle? Já to nemám rád, tak kupuji o něco větší, aby to bylo volnější. Taky bych chtěl zkusit jen triko a bundu, taky na základě inspirace forem.

irem píše: sensor, ale vydrz na nic. Mozna jsem mela smulu na kus, ale dalsi sanci tomu nedam.

Zřejmě to nebylo kusem. Taky jsem koupil termoprádlo sensor a vypadá to, že moc dlouho nevydrží i po pár použitích.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod irem » stř říj 18, 2023 10:58

@Dromedaro Pro upresneni - stezuju si na vydrz pradla zulu. Merino veci od sensoru me 'kousou', takze je moc nenosim, technicke pradlo, co od te znacky mam mi drzi dobre.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » stř říj 18, 2023 11:30

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » stř říj 18, 2023 11:30

Progres strasne zmolkuje a chlupati.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 18, 2023 11:56

irem: Mně to nebylo právě jasné, na jakou značku si stěžuješ. Nicméně od toho sensoru se to po pár vypráních a nošení jeví jako vytahané, obnošené a průhlední se to. Ale nevím, jestli to tak u malých gramáží prostě není. Mám třeba od craftu lehké termoprádlo jako zálohu, kdyby byla nečekaně zima na vandru nebo do péřového spacáku a ty podvlíkačky na nohy toho moc nevydržely, brzy se rozpáral rozkrok, že mi zbyly jen dvě nohavice. Nosil jsem je totiž třeba v zimě po městě abych je víc využil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř říj 18, 2023 13:33

booze píše:Smartwool po roce je derave
Toto je vzdy otazka stesti a konkretniho kusu nebo serie. Manzelka ma minimalne 5-6 let nosene triko Smartwool, uz je asi jen polovicni gramaze, ale stale ji to drzi, je to nejlepsi s batohem, co kdy mela. Zadna dira - a to teda nosi fakt hodne, vzdy s batohem v lete i zime (jasne, nekdy jeste s budnou, nekdy bez) a nesetri.
Na druhe strane mela i jine a ty nevydrzely dlouho.

Potom - a to obecne, nejenom Smartwool - to taky hodne zavisi na gramazi a jestli je to ciste merino nebo smes, kdyz smes, tak jaka. Ja jsem mel nejaky nahodou koupeny Millet, smes 50% merino 50% PES a po asi osmi letech, kdyz uz jsem mel na nem jenom ten PES :-), ale stale to bylo nositelne a dokonce i vypadalo primerane, chtel jsem koupit nove. Zjistil jsem, ze uz jsou tri dalsi generace, zkousel jsem posledni dva, ale u jednoho naprosto zmrsili strih, na druhem zase latku. Nakonec jsem po dalsich par letech dostal jeste novejsi nahrazku, ale to je zase oproti puvodnimu hodne kousave.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 18, 2023 17:07

me merino obecne nekouse, tri-ko z nalehko mi neprislo nijak spatny, ale asi po roce jsem ho prodala, mam rada limecek na zip.

takze neporadim, ale hlavne to chce primes umeliny.

nejjemnejsi mi po zajo smesce co se uz 10 let neprodava ale prijde rab smeska, ale zase nevim co odolnost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod bonatius » stř říj 18, 2023 17:26

Ja mam tricka od Devold, Froggywear a Decathlon.
Najlepsie z nich je Devold a hned za nim je Froggywear. Decathlon pouzivam bud na vikendovu akciu, alebo do spacaku.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » stř říj 18, 2023 19:34

booze píše:Jo jeste jsem mel Lasting, ale to se srazilo z M na XS. Takze taky na prd.

Ja mam na bezne noseni od Lastingu toto.
Vyslo levneji nez mnohe svetove znacky. Prodejce me varoval, at ho opravdu peru setrne. Takze ho peru klasicky na 30 a 400 otacek, horizontalni suseni a rok zadny problem. Material je 100% merino od Schoelleru, coz z nejakeho duvodu nevyuzivaji ke svym marketingovym ucelum. Triko gramaze 160g, ale latka je dvakrat tenci nez stejna gramaz od Smartwoolu, ktere jsem koupil pred 10 lety (taky 100% merino, nekolikrat zasivane). Ta latka je tkana huste.

V Japonsku si vyvinuli dvouvrstvou latku, ktera kombinuje ciste merino s nylonovou hydrofobickou siti, porad to neschne na urovni syntetiky, ale zajimavy krok vpred. Druhe je 100% merino. Pro lidi, co si radi poctou:
https://www.yamatomichi.com/en/products/df-mesh-merino-crew-neck-2
https://www.yamatomichi.com/en/products/100-merino-light-crew-neck-pocket
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron