Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 6, 2018 2:36

Kiszoun píše:Mě teď zaujalo tohle https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... code2.html ten Polartec Delta se tváří jako docela solidní matroš když jsem ho měl v ruce... Ale batoh bych přímo na něm nést nechtěl :D

Jak ten material vypada zevnitr a zvnejsku? Z tohodle moc moudry nejsem, vypada to jako nepovedeny pokus o strojovy preklad :?
Delta je upletena unikátní konstrukcí, kdy spodní příze vystupuje a zvyšuje tak průtok vzduchu, optimalizuje rozptyl vlhkosti a snižuje tření na pokožce.

Proc bys na tom nechtel nest batoh?

Z popisu Polartecu taky moc moudry nejsem, ale prijde mi, ze je to neco podobneho, jak jsem psal vyse o puvodni verzi z divneho PowerDry. Urceno pro chlazeni, kdyz je horko, ale v jinych podminkach to fungovat nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř čer 6, 2018 7:21

@mike: Podle toho, co popisujes, mozna to triko od HP je urcene jako spodni, na rychly odvod vlhkosti do dalsi vrstvy (ktera by mela zabezpecit "odpareni"). Same nema vyresene to "odparovani" venku, jen nasati vlhkosti z tela a predani na vnejsi stranu (do te dalsi vrstvy). Takze klasicky specializovany vrsteny system oblekani :wink:.
By me jeste zajimalo, jak zafunguje, kdyz si jej obleces naruby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 6, 2018 17:39

Je to konkretne tohle a PowerDry je obecne urcen jako prvni a v teple i posledni vrstva. Ze ho usili naopak mne napadlo jako prvni, kdyz jsem ho videl a je to klidne mozne. Na druhou stranu vypada material podobne, jako Power Gridy a ty urcite opacne nejsou. Uz jsem to zkousel a vysledek byl nejasny (tj. zadne aha, takhle to ma byt), ale zas to bylo v horku, mozna to jeste zkusim jindy.

Trochu jsem po tom koukal a variant PowerDry je spousta a nektere vypadaji prave takhle. Zevnitr clenite, zvnejsku hladne, coz je presne naopak, nez jejich puvodni patentovany napad #-o Ktery opravdu fungoval, ta 20 let stara latka je uplne nejlepsi a misto, aby se ji drzeli, tak vymysleji blbosti. Polartec #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř čer 6, 2018 18:14

Oni mozna vubec nejsou tak blbi, jen zkusili to same jednoduchou "upravou" pouzit na jine ucely. Dnes uz muzes najit vice materialu, ktere maji dvoji ucinek - jeden normalne a druhy naruby. A tam (resp. pri odvadeni vlhkosti) prave clenitost znamena vetsi vyuzitelnou plochu na povrchu materialu na "uzitkove" plose. No a cim vetsi povrch, tim vice odparovani nebo nasakani pri stejnych vychozich podminkach. Tj. kdyz toto mas vevnitr, rychleji nasaje stejne mnozstvi vlhkosti (resp. nasaje vice za stejnou dobu) a pri spravne tkanine preneseni na druhou stranu tkaniny. Tam to potom muze dalsi vrstva rychleji / vice toho odvadet dal od tela. Kdyz mas clenitejsi povrch venku, tak se rychleji odpari stejne mnozstvi vlhkosti, pokud zadna dalsi (prilnava) vrstva neznici tu clenitost, tj. kdyz to mas jako vnejsi vrstvu nebo mas vrstvu vzduchu mezi tim a dalsi vrstvou.
Otazka je jen, nakolik dobre to funguje zrovna u tohoto typu PowerDry. Kazdopadne pokud toto je umyslem, tak to tricko nebude moc vhodne jako vnejsi vrstva ani napr. jako tricko ciste pod primaloftku bez mezivrstvy. A pokud to tak je, bylo by vhodne na to uzivatele upozornit.
Jo, a uvedene vubec nevyvraci, ze Polartec je previt, co se tyce oznacovani stejnym nazvem pro naprosto odlisne fungujici tkaniny, i kdyz maji stejny zaklad, jen naprosto odlisne upravy jedne nebo druhe strany, nebo jen neceho mezi ](*,) ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 6, 2018 18:26

apuka píše:Kazdopadne pokud toto je umyslem, tak to tricko nebude moc vhodne jako vnejsi vrstva ani napr. jako tricko ciste pod primaloftku bez mezivrstvy. A pokud to tak je, bylo by vhodne na to uzivatele upozornit.

Ano. Jak vidis, zadne upozorneni tam neni.

Taky je klidne mozne, ze je to fakt naopak. Co jsem hledal, tak jsem narazil na nekolik prispevku od lidi, co si sijou tricka sami a kdyz jim prisel material, tak nevedeli, ktera strana je ktera :) Kdybych dostal do ruky tohle, tak ani nebudu moc vahat a pouziju to opacne, protoze tak je funkce PowerDry popsana a takove jsou me predchozi zkusenosti. Zevnitr hladky, to ma odsavat vodu pomoci kapilarniho (?) efektu a zvnejsku clenity, jelikoz vetsi povrch ma pomoct odparovani.

Dokonce jsem nekde potkal video, kde je to takhle demonstrovano ve srovnani s jinyma latkama. No a pak to udelaji uplne naopak pod stejnym nazvem #-o

apuka píše:Jo, a uvedene vubec nevyvraci, ze Polartec je previt, co se tyce oznacovani stejnym nazvem pro naprosto odlisne fungujici tkaniny, i kdyz maji stejny zaklad, jen naprosto odlisne upravy jedne nebo druhe strany, nebo jen neceho mezi ](*,) ...

Jj, dost mne s tim stvou. Protoze pak nemuzes vybirat podle materialu a kdyz nekomu doporucim PowerDry a on si koupi neco takoveho, tak mu to nebude fungovat a bude na mne nastvany ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Kiszoun » čtv čer 7, 2018 11:12

Je to něco za způsob oboustranného Power Dry :D tzn mřížka zvenku i zevnitř. Co se týče funkce tak mi to připadalo super a na dotek je to moc příjemný matroš... ale jak je v téhle recenzi řečeno, nebude se hodit pod batoh a nebo tam, kde hrozí riziko oděru atd... https://gearinstitute.com/first-look-ou ... gauge-tee/
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 7, 2018 13:25

Tak přesně tohle se mi stalo u trička od Millet. Myslím, že se mi zatrhlo o suchý zip. Měl jsem ho na sobě pár dní a hned vytažené vlákno, což mě dost naštvalo.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 15:45

@Kiszoun: mel jsi to na sobe? Pripadne odzkousel jsi to nekde venku? Z toho, co pisou (diky za odkaz) mi prijde, ze je to tak, jak jsem myslel, hodi se to akorat do horka. Teda zrovna ted, kdyz mame srpen uz zacatkem cervna ](*,)

U PowerDry, ktery je taky clenity zvenku, nemivam s poskozenim problem. Zatrzeni na fotce jsou spis kosmeticke vady a na funkci nemaji vliv. Samozrejme nosim PowerDry pod batohem a to jak nalehko, tak natezko. Uz aspon 20 let :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Kiszoun » čtv čer 7, 2018 21:32

Na sobě ne, jen jsem to omacal v Hudáči v Praze, takže má "zkušenost" s tímto matrošem je čistě subjektviní a vydedukovaná... Konkrétně toto https://www.hudy.cz/trika_kosile_panske ... rouge.html , ale ten materiál je dost mladý na to, aby vzniklo nějak mnoho mutací a vypadal přesně jak na fotkách té recenze.

Jinak mám taky toho zeleného High Pointa a k tomu i trenky a nemůžu na to říct křivého slova...Kdybych za poslední dobu tak nezhubnul, tak na mě ty Lka ani tak "neplandají" a jsem ještě spokojenější :D (ale čert vem trenky, spíš mě sere, že na mě vlajou Cruisy o Directalpnu, tak budu muset kupovat kalhoty)

Ještě jsem to nezkoušel otočit, i když podle popisu funkce přímo z webu Polartecu by fakt ta čtverečková vrstva měla být na lícové straně... Ale už jsem viděl Power Dry, který jsem pokládal za Power Strech (nějaká mikina od TNF) a naopak jsem viděl od Mamutu PWS který byl tenoučký a vypadal jak nějaká varianta PWD, takže beru s rezervou všechno co Polartec napíše a dokud si to neošahám v obchodě, tak to nekoupím...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv čer 7, 2018 21:59

Ja snad HighPointu napisu, jestli jsou si tou stranou jisti :) Jinak jak jsem psal vyse, ve srovnani s jinym PowerDry funguje hur a v podstate je pro mne pouzitelne jen v horku. Samozrejme, kdyz srovnas s jinyma umelinama, tak vyjde dobre, jenze ja se nespokojim s malem ;-)

Skoda, ze z PowerDry prestalo sit Zajo, jejich trika jsou asi to nejlepsi, co v posledni dobe bylo k sehnani a pomer cena/vykon uplne skvely. Nastesti jsem si zasobu udelal :) Ale stejne bych nejradej ty 20 let stare z Alpinusu. Nelezi vam to nahodou doma nekomu? Zvenku svetle sede trochu zihane, zevnitr hladke a skoro bile, vazi asi 100 g. Nove nebo malo pouzivane koupim za dobrou cenu ;-)

O variantach PowerDry uz rec byla, videl jsem dokonce neco (tusim od Marmotu), co bylo zevnitr uplne chlupate, snad jeste vic, nez PWS, a z vnejsku uplne hladke #-o Tam to byl jasny zamer, ty chlupy ven nemohly, ale s popisem na webu Polartecu to nemelo nic spolecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » ned čer 10, 2018 20:30

Dneska bylo po bourkach vlhko a HighPoint tricko nefungovalo. Furt jsem na sobe citil mokro. V pulce trasy jsem ho zkusil otocit naruby a pak to bylo vyrazne lepsi. Ne skvele, ale rekl bych, ze fungovalo, jak se od PowerDry ceka. Akorat mne po otoceni trochu drou svy v podpazi :? Tedy opravuju, tricko se hodi pouze do horka a navic jen sucheho horka. Nic moc.

Navic ho mam asi rok, moc jsem ho nenosil, jestli bylo prane 15x, tak moc, a slavna protismradova uprava uz nefunguje vubec. Teda, neco dela, jelikoz tricko smrdi jinak, nez ostatni umeliny, spis bych ale rekl, ze hur. Tak nejak chemicky. Bohuzel uz po prvni hodine pouzivani...

No, rekl bych, ze HighPoint pouzil latku spravne, ale ta proste nefunguje. Je to neco podobneho, jako Power Grid a nedava to smysl. Drzi to vlhkost u tela, zatimco puvodni smysl Power Dry byl vlhkost od tela odvest a co nejrychleji odparit. Kdyby se Polartec drzel toho, co funguje a furt nevymyslel nejake blbosti, udelal by lip :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 17:25

Dneska dalsi pokus. Bylo o neco min vlhko a trochu pofukovalo. Vysledek stejny. Pri "spravnem" obleceni tricko nefunguje, ve vetru je celkem neprijemne, jelikoz drzi vlhkost u kuze a vitr pak studi, prestoze je horko. Naopak je to lepsi, jelikoz pot je od kuze odsavan a vitr je pak celkem prijemny. Ochlazuje, ale nestudi.

Musim ale rict, ze v aktualnich pominkach (horko, dusno) je asi nejlepsi merino IB 150. Na hodinu, maximalne dve, bez batohu a bez vetsi zateze, takze se nepropoti skrz. A nesmi byt na moc telo, trochu volnejsi, jinak je v nem vedro. Bez batohu je podstatne, s nim se ted merino neda, protoze je za chvili mokre skrz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte čer 12, 2018 20:43

Dneska jsem to zkusil opacne. Tricko naruby uz z domu a otocit pozdeji. Bylo (konecne!) chladneji, ale porad hodne vlhko. Pofukoval chladnejsi vetrik. Tricko naruby fungovalo celkem slusne, mohlo to byt lepsi, ale dalo by se to nazvat i mirnym komfortem a vyrovnavanim teploty. Ani se mi ho nechtelo otacet a udelal jsem to asi az ve 3/4 trasy. Zmena k horsimu byla znat okamzite a vyrazneji, nez predchozi dny. Na zahrate a lehce zpocene telo byla ta clenita strana vylozene neprijemna (kdyz ho mam na sobe od zacatku, tak neni) a tricko prestalo fungovat. Zase vlhko u tela, vitr neprijemne chladil a naopak, kdyz nefoukalo, bylo mi horko. Vyrovnavani teploty se nekonalo, spis naopak. Nenazval bych to tezkym diskomfortem, ale lehkym ano.

Za sebe uz mam jasno a holt budu nosit tricko naruby. Sice to vypada trochu blbe, ale prece ho nevyhodim :?

Fakt by mne ale zajimalo, k cemu a jak ma fungovat Power Grid, protoze ten je presne tak, jak tohle tricko v nefunkcnim modu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod slezacekm » stř čer 13, 2018 12:46

našel jsem triko DA Laser, které by mělo být z Power Dry, nemá s ním někdo zkušenosti?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2018 17:43

Hmotnost 153 g (L)

To nevypada dobre, moc velka gramaz. Zajo ma v XL 118 g a vubec by mi nevadilo, kdyby bylo jeste tenci. Mam nekolik PowerDry tricek s kratkym rukavem z vetsi gramaze a nemam pro ne pouziti. Na jaro az podzim bych se v nich upekl, na zimu zas vadi kratky rukav. Triko ze stejneho materialu s dlouhym rukavem je na zimu skvele. Podle mne nema vysoka gramaz s kratkym rukavem smysl.

U Zaja je gramaz myslim 112 g/m^2, u tech mych nejlepsich od Alpinusu myslim 104. To DA vypada tak na 140 - 150, ale muzes se zeptat vyrobce, jestli tu vahu nahodou nemaji spatne.

Jo a to triko od HighPointu, co ho tu furt pomlouvam, ma 124 g v XL.

No a kdyz tak na nej koukam... To si fakt v DA mysli, ze jim zakaznici budou delat chodici reklamu a jeste za to platit? Neco podobneho mi poslali omylem (?) od Zaja (propagacni kus), poslal jsem to zpatky a dostal normalni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2018 18:23

Zvazil jsem trika od Zaja a to jsem nemel delat, kazde vazi jinak :? Stejny vyrobce, stejna velikost, stejny material, pocitove na omak zadny rozdil a vahy: 110 (!), 118, 130 a 131 g :shock:

Bud Zajo sije tak sejdrem, ze na kazde pouzije jine mnozstvi materialu nebo by to mohlo byt nosenim. Ta lehci jsou vyrazne vic nosena. Ze by se material postupne osoupal a vylehcil? :-k Je to PES...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 13, 2018 19:15

tak sem zvazila svoje umelo merino smeskovy tilka od zaja. jedno noseny asi 4roky, druhy ceka ve skrini (za tech 500 to tam proste neslo nechat) a to hodne noseny vazi 79 a to nikdy nenoseny 78 takze tezko rict. Je ale mozny, ze ten material muze v namahanych mistech lehce ztratit na gramazi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2018 19:18

Merino se nemusi chovat stejne jako PES. PES je prave dost nachylky k oderu, ale zas to na tech trickach neni videt... holt jsem je mel zvazit, kdyz byly nove. Ted musim pockat par let, jak se to bude vyvijet :)

Mam ale takovy nejasny pocit, ze jsem to udelal a okolo 130 g mely puvodne vsechny. Ruku do ohne bych za to ale nedal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Trnky » stř čer 13, 2018 20:17

skoro nove Zajo Polartec PowerDry, XXL 134g

ked ho parkrat pouzijem a operiem ... a hlavne nezabudnem, tak ho zvazim a uvidime :)
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » stř čer 13, 2018 21:37

slezacekm....DA dělají Laser už v několikáté generaci, mám dvě trika druhé generace někdy z roku 2013, která jsou srovnatelná s tričky Zajo, tyhle nová jsem měl v ruce na prodejně a gramáž je vyšší.
Pro zajímavost:
DA v XXL mají 124 g a 126 g
Zajo v XXL mají 115 g, 117 g a 116 g (ještě nepoužité)

vyšší gramáž má Tilak v XL s váhou 221 g, ale z něho je fajn triko na kolo.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2018 21:40

@Trnky: jaka barva? Napadlo mne, ze by to jeste mohlo zaviset na ni.

Parkrat stacit nebude, dohledal jsem, ze je mam pres 5 let. Ty dve lehci jsou nosene celkem dost a vubec to na nich neni videt. Za 379 Kc jedno uplne skvely pomer cena/vykon :) Odhaduju, ze pocet prani je pres stovku u obou, mozna u jednoho vyrazne vic a druheho min. Coz by mohlo vysvetlovat ten rozdil mezi nima.

@aksam: jaka barva u tech Zajo? :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » stř čer 13, 2018 21:58

Zajo mám všechny v šedé, úbytek váhy za roky používání velký moc nebude, našel jsem nazpět ve vlákně, že jsem tenkrát vážil mělo 120 g teď má 115 g, ale rozdíl bych viděl ve váhách, klasická kuchyňská váha a teď digitální:-) Prané za těch 6 let bylo určitě více jak 200x
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv čer 14, 2018 0:25

U mne jsou ta lehci taky seda. Jsem zvedav na Trnkyho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Trnky » čtv čer 14, 2018 7:41

ja mam cierne, preto ho tolko nenosim (asi tak 3x som ho mal), kupovane 11/2014 za 9,90 €
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv čer 14, 2018 15:57

Aha, cerne nemam, takze primo neporovname. Moje tezsi jsou zlute/piskove. Temer nenosene, protoze puvodne jsem myslel, ze je budu nosit prave v horku, jenze na to jsou moc teple. Kdyz je chladneji, tak pak uz nevadi tmavsi a proto nosim hlavne ty sede.

Mozna ma kazda barva jinou gramaz a ty sede jsou nejlehci... Kdyz aksam pise, ze jeste nepouzite v XXL ma 116 g, tak to tem mym odpovida.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » čtv čer 14, 2018 17:48

už jsem to tady kdysi psal, ale já tedy v těch slaboučkých trikách nemohu vůbec chodil, nejenom že se v nich cítím jako nahý, je mi to strašně nepříjemné, ale hlavně to vůbec nestíhá odvádět pod od těla jak je to slaboučké, moje trika s krátkým rukávem ve velkosti XXL na cca 195 cm a 90 kg váží cca 190 g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv čer 14, 2018 19:40

Bych chcip. Na prehrati organismu. Ty mas holt nejakou divnou termoregulaci, v zime zas nosis Coolmax, ve kterem bych zmrznul ;-)

Byl jsem se kouknout v Patagonii a Capilene Lightweight by asi stalo za pokus. Latka je opravdu tenka a tricko lehke, to by v horku fungovat mohlo. Akorat je to zas nejaka variace na Power Grid, nastesti je ten grid jen velice maly. Min, nez u toho HighPoint tricka, co mam. Akorat skoda, ze nemaji nejakou svetlou barvu, krome cervene a tu nechci.

Koukal jsem i na Midweight a to by pro zmenu neslo. Tam uz je ten grid dost vyrazny. Mozna by stalo za uvahu i Daily T-Shirt, jak psal booze. Tam grid neni a latka prekvapive nepusobi o moc silneji, nez ten Lightweight. Akorat to bohuzel nema ploche svy, ale normalni, toho bych se na delsi trasy trochu bal (odreniny).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » pát čer 15, 2018 17:25

proč já, "Ty mas holt nejakou divnou termoregulaci"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát čer 15, 2018 17:32

:D protoze naprosta vetsina lidi chce na leto tenka tricka a v tom tvem by se upekla. Viz to tricko od Patagonie vyse, ma 78 g a je urcene prave na leto. Kdyby byla vetsina lidi jako ty, tak by se jim nevyplatilo ho vyrabet.

Pred mnoha lety si ma expritelkyne, ktera byla hodne zimomriva (neco pod 50 kilo na 162 cm), vzala omylem v lete na hory PoweDry triko na zimu s gramazi, ktera odpovida te tve (tj. na zimu). Nedavala to ani kdyz bylo relativne chladno, prehrivala se, pricemz ja jsem byl v letnim tricku v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 16, 2018 7:01

taky mam asi divnou termoregulaci, co mam treba merino trika, mam nejaky 150 IB a pak neco usityho z fleru coz je na omak i vahu tezsi a hutnejsi, takze klidne 200 a uprimne moc nepoznam rozdil, je mi vedro a mam na sobe mokrej hadr nebo je mi vedro a mam na sobe mokrej hadr... kdyz mam umelinu, tak je mi vedro a mam na sobe odpornou mokrou umelinu, ktera akorat rychleji uschne... jenze mokry merino mi je porad prijemnejsi nez ta umelina
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení