Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř lis 30, 2016 1:37

mike píše:Zkousel jsem taky jejich PowerDry triko a taky prekvapeni. Material pusobi jinak, nez jsem zvykly. Na vnejsim povrchu je docela clenity, taky neco jako mrizka. Zevnitr je hladky, ale trochu je vnejsi relief citit. Tohle mozna zkusim, na leto, gramaz je sice vetsi, nez je zdravo (126 g/m^2), ale celkove ta latka vic pripomina puvodni 20 let starou variantu, ktera mi funguje skvele a lip, nez nova, ktera je zvnejsku hladsi.

Spatne jsem se kouknul. Clenitejsi strana je vevnitr, hladsi venku. Coz mne dost prekvapuje a nejsem si jisty, jestli to u HP spatne nepochopili. Tricko jsem koupil a uvidim, kdyz tak ho budu nosit naruby :) Bohuzel ho vyzkousim asi az na jare, driv asi nebude dost teplo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » ned pro 4, 2016 12:26

fps píše:Coolmax od Canard

Ja mám jedno coolmax s krátkym rukávom od zaja a materiál je príjemný na telo a má super termo účinok, že je mi v ňom teplo aj keď ho mám oblečené v chlade aj samotné, síce to nie je ako power dry, ale hreje to lepšie.
Pozeral som, že ty nosíš coolmax napr. od canard, vyhliadnuté mám hoplit s dlhým rukávom, no majú akési čudné velkosti, ja som v páse 91 a vysoký som 190, boky 110, tebe vyhovuje aká velkosť, lebo podla tej ich tabulky by mi pasovali velkosti od L-ka až po XXl.
https://eshop.canard.cz/dokumenty/velik ... i-a-bot-13
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » ned pro 4, 2016 14:08

mám cca 195 cm a 90 kg, a od Canard mám CoolMax nátělník 2x, scampolo 4x, triko krátký rukáv 6x, spodky 2x, boxerky 2x vše XXL, triko dlouhý rukáv ve velikosti XXL má krátké rukávy, ale některé věci dělají i v XXXL, to jsem ale nezkoušel, CoolMax trika dlouhý rukáv mám CRAFT BE ACTIVE – dříve CRAFT ZERO XXL, a pak mám TG 900 Moira DUD/DR, Moira IM/DR, Moira MW/DR XXL, TG 900 jsem zakoupil potom co jsem si přečetl 11 OTÁZEK PRO POLÁRNÍKA MIROSLAVA JAKEŠE, a zatím se nová Moira (TG 900) jeví dost dobře, cca stejně jako CoolMax, mám je cca 1,5 let, takže nemohu posoudit dlouhodobou životnost Moira (TG 900) tak jako u Canard a Craft od kterých mám některé věcí už cca 6 let
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 6, 2016 9:10

premyslim, ze zkusim taky ten coolmax jako triko pod zateplenou bundu coolmax evona za tu cenu by bylo asi zajimavy ten matros vyzkouset, jestli obecne s coolamoxovyma trikama ste spokojeny, to by se asi taky dalo v nejakym pradle sehnat k vyzkouseni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod grco » úte pro 6, 2016 9:19

Hlavne si kup nejake jedlo :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 6, 2016 9:33

grco to planuju dneska zaridit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod azni » úte pro 6, 2016 13:58

Nemate, prosim, nekdo zkusenost s tricky https://www.nanosilver.cz/Tricka/Panska ... uhy-rukav/ ? Treba v porovnani s Merinem, Klimatexem a podobne ?
Chtel bych jedno na bezne kazdodenni celorocni noseni, druhe pak termotriko na zimni cestovani. Uprednostnil bych ale ty antibakterialni - proti zapachu... Diky !
azni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 14, 2015 15:27

Příspěvekod scinkk » úte pro 6, 2016 17:10

Podle mě je stříbro v oblečení čistý marketing. A pokud jsou to opravdu nanocastice tak bych se tomu snad i záměrně vyhnul.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2016 19:15

Uplne cisty ne. Jedno triko se stribrem jsem mel a zpocatku opravdu smrdelo vyrazne min, nez jine umele. Coz neznamena, ze vubec. Po nekolika vypranich se to ale skoro srovnalo.

Nanocastice stribra mi taky neprijdou jako nejlepsi napad, tyhle pokusy at na sobe radej dela nekdo jiny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod azni » úte pro 6, 2016 19:26

Takze myslite pouzivat vylozene Merino ?
Tam je ale takovy vyber znacek, modelu, typu,... ze absolutne pro laika neni sance se v tom zorientovat... :(
Muzete mi, prosim, doporucit neco konkretniho - dobreho a osvedceneho, podle predstavy pouzivani co pisu ? Rad si dam poradit, nechci zbytecne pokusnicit, stoji to vsechno "hroudu zlata"... Dekuji.
azni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 14, 2015 15:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 6, 2016 19:59

to taky neni tak jednoduchy. merino je fajn, nesmrdi po nekolika dnech nebo vyrazne min nez treba bavlna nebo nektery umeliny, ale zas nekoho to kouse, nekomu nesedi, ze hur odvadi vlhkost nez prave kdektera umelina...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » úte pro 6, 2016 20:29

Tak, ale jediny zpusob jak to zjistit je si jedno koupit. Je to drzasi, ale pokud se ti to osvedci, staci ti par kousku.
S tou ruznorodosti to prave je rekl bych jednodussi nez u plastiku, kde je v podstate kazdy material jiny (chemicky ani ne, ale textilne spis jo)

V podstate mas merino v ruzne gramazi 150 celorocne, 200 rekneme podzim zima, nad 250 zima, ale zalezi cim to doplnis.
Pokud budes kupovat ted, kup 200 dlouhy rukav - dobry univerzal na zimu.

Doporucuji prvne zkusit nejakou osvedcenou znacku, at si neudelas spatny dojem spatnou kvalitou. Leader bude asi icebreaker, u nej se da asi sehnat nejjednodussji neco ve sleve. Treba v hudy, kde navic budou mit slevu v ramci advetniho kalendare.
dale treba smartwool, devold, ortovox.
Sympaticky se tvari http://froggywear.sk SK made.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod zonn » úte pro 6, 2016 20:41

A nebo muzes vyzkouset smesku merina a umeliny. Ted jsem videl na letaku Sensor triko s dlouhym. A myslim ze pavproch ho chvalil, zkus tady pohledat.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 9:07

@azni: Ja bych rekl, ze zajdi do nejake prodejny, kde maji merino veci od vice vyrobcu a zkus si tam ruzne gramaze od ruznych vyrobcu, to mas zdarma :-). Totiz neni merino jako merino, zavisi to od gramaze, jestli je to Ultrafine, Superfine, ... a ted je jeste casto trochu umeliny v tom aby se zvysila odolnost. Tezko Ti nekdo rekne, co bude nejlepsi pro Tebe
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod azni » stř pro 7, 2016 10:24

Dekuji za zkusenosti !!
apuka : to nemusi nikdo rikat co bude nejlepsi pro me :) Staci kdyz mi rekne, jestli se mnou zamyslene pouzivani podoba jeho a jak je s cim spokojeny...
scink : diky, zkusim asi tech 200 gramu a Devold
A s tou smesi vlny a umeliny si nedovolim pokusnicit, to fakt na poprve kdyz tak jedine na doporuceni konkretniho vyrobku...
azni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 14, 2015 15:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 10:26

@apuka Blbost, v prodejne se nic o materialu nezjisti ci se jeste utvori mylny nazor, je potreba proste jeden kus koupit a vyrazit ven. Zacal bych 100% merino. Pripadne az pak smesku (z me zkusenosti je to presne mezi - ani to ani tamto). Nikdy jsem neresil neco jako Ultrafine, Superfine. Proste doporucuji IB ci smartwool. Devold to zbytecne komplikuje nejakyma vrstvama kde ceho, ale mozna ma i radu jednoducheho 100% merino obleceni.
Ted na zimu dlouhy rukav 200, pokud sezenes, muzes zkusit 150.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 10:55

Nejde o to zjistit neco o materialu, ale zkusit, jak se v tom budu citit - to je mnohem dulezitejsi nez udaj nekde na papire.

I Icebreaker (a mam dojem uz i Smartwool) uz dela mnoho (ne-li vetsinu) tricek z materialu, kde je nejake extra tenke nylonove (nebo co to je) vlakno plne obalene merinovym vlaknem a az z toho se plete latka na tricka. V konecnem dusledku na tele funguje merino, s umelinou neprijdes do styku, ale to pevne vlakno vevnitr zvysuje odolnost nasobne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 11:13

Jo tak urcite neni od veci v obchode zkusit vic kusu, uz proto aby sedelo strihove, ale zbytecne bych neresil, zda se mi nejake merino zna lepsi nez druhe merino jineho vyrobce, ono pak v terenu to muze byt jine ci opacne nez to vypada v obchode, takze bych to u prvniho kusu zas moc neprehanel a prve zkusil, zda mi bude vyhovovat ten material jako takovy.

Tak snad by porad, pokud je psano 100 % merino, to melo byt jen merino bez toho nylon vlakna, i kdyby to nebylo v praxi poznat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod booze » stř pro 7, 2016 12:16

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 7:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 12:18

Jasne, 100% merino je (snad) 100% merino stale :-). U toho nylon vlakna spise jde o to, ze to neni klasicky poloumely uplet, ale jen spevneni materialu, ne na upravu "funcknosti" a ten stale funguje jako merino. Mozno ne na 100% ale na 90-95%.

Ja jsem myslel to zkouseni hlavne kvuli tomu, jestli ho ten konkretni material kouse nebo ne. Jo, to neni o strihu, o znacce ano o materialu "merino", to uz je o jemnosti vlakna, co se nemusi z popisu dozvedet. Ale muze zjistit. A tam to uz ani v nejmensim neni jedno, kdyz se to pouziva jako prvni vrstva - proto jsem psal, ze neni merino jako merino. Ja ten rozdil pomerne silne citim uz jen kdyz hrbet ruky vlozim do rukavu tricka v obchode, nemusim tricko ani oblekat. A je to na kazdem zjistit, jestli mu mene jemne vlaknu uz vadi a jake a ze jemnejsi je jeste fajn, bez problemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 13:01

No a prave proto jsem reagoval, treba prave to kousani. Ja kdyz si obleknu merino triko, tak z toho uplne nadsenej nejsem, vzhledem k tomu, ze normalne nosim balvnu. Jenze kdyz pak jsem venku, tak vetsinou vubec nevim o tom, ze mam na sobe merino.
Proto se obavam, ze rada, at si to poradne osaha na krame, muze pomoci a uskodit soucasne.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod azni » stř pro 7, 2016 13:34

booze píše:
azni píše:diky, zkusim asi tech 200 gramu a Devold

Ve slevnenem najdes neco i na http://shop.lasting.eu/cs//


ta nefunguje... :(

Takze na zimni cesty asi nejlepsi (a nejdrazsi) je toto : http://www.norway-shop.cz/155_224_950_D ... Expedition ?

A nejake to "obycejne" Merino pro denni bezne noseni ?
azni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 14, 2015 15:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod azni » stř pro 7, 2016 13:39

scinkk píše:@apuka Blbost, v prodejne se nic o materialu nezjisti ci se jeste utvori mylny nazor, je potreba proste jeden kus koupit a vyrazit ven. Zacal bych 100% merino. Pripadne az pak smesku (z me zkusenosti je to presne mezi - ani to ani tamto). Nikdy jsem neresil neco jako Ultrafine, Superfine. Proste doporucuji IB ci smartwool. Devold to zbytecne komplikuje nejakyma vrstvama kde ceho, ale mozna ma i radu jednoducheho 100% merino obleceni.
Ted na zimu dlouhy rukav 200, pokud sezenes, muzes zkusit 150.


Smartwool jsem asi nasel : https://www.sportisimo.cz/smartwool/m-n ... rtwool=459

IB je prosim co ?
azni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 14, 2015 15:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2016 13:44

IB je icebreaker

na tom lasting obchode si klikni na pradlo, ten eshop normlane funguje, sou tam ted slevy a myslim akce nad 300 bez posty. Osobne od nich neco mam (trika) a su spoojena a ponozky sou supr, ale trika teda kupuju o 2 cisla vetsi, sou nejaky minimalisti :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 13:47

Icebreaker
treba to co mam 200 oasis
sic ve sleve ale maji to ted dost vyzobany. Pred zimou se to merino kupuje hure.
Ale hudy by mel mit 21.12. na IB akci - takze byt mohla byt treba 30% sleva na vse

tohle smartwool by asi bylo atyk dobre, ale maji tam jen Sko, pokud ti to bude, sel bych klidne do nej.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 13:49

IB = Icebreaker. Od nich muzes zkusit najit neco tady, ale maji dost omezene velikosti. Zase maji vyhodu, ze kdyz si to nechas poslat do Zasilkovny a chces poslat zpatky, muzes je pozadat o kod a s nim Ti Zasilkovna zdarma doruci zpet :-).

@scinkk: Jasne, muze to byt dvojsecne. Ale spise se to hodi, kdyz uz v obchode zjisti, ze v tom merinu nevydrzi ani pul minuty. To ho neprejde. Navic kdyz se zacnes potit, bude merinou kousat vic nez suche.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 14:48

@azni: prave mi prisla akcni nabidka z Intersportu, je tam i jedno 200g 100%merino Icebreaker triko s dlouhym rukavem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod Kjuba » stř pro 7, 2016 19:55

azni: Mám Devold Expedition vrch i spodek a za mě teda velká spokojenost. O nějakém kousání nemůže být řeč. A funguje skvěle. Dle mě lepší než origo IB, kterých jsem měl spoustu (150 a 200g). Nějaký složitosti, jako 2 vrstvy různých merino úpletů, jsem vůbec neřešil. Je to kurňa obyčejné oblečení a ne atomová elektrárna. Nevím odkud jsi, ale zašel bych do Hudy. Tam třeba IB a toho Devolda mají. Vyzkoušel bych si to a něco vybral.

Fakt se mi zdá, že to tady začíná být trochu na hlavu. Ze všeho se dělá ultra mega vědecký problém. Pitvají se tu fakt kolikrát absolutní hovadiny. Pro nováčka to musí být radost to tady číst.

Přeji šťastnou ruku při výběru.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » stř pro 7, 2016 20:02

Mawenzi píše:to taky neni tak jednoduchy. merino je fajn, nesmrdi po nekolika dnech nebo vyrazne min nez treba bavlna nebo nektery umeliny, ale zas nekoho to kouse, nekomu nesedi, ze hur odvadi vlhkost nez prave kdektera umelina...

taky oproti umělotině déle schne, a má kratší životnost, hlavně menší gramáž
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re:

Příspěvekod fps » stř pro 7, 2016 20:12

zonn píše:A nebo muzes vyzkouset smesku merina a umeliny. Ted jsem videl na letaku Sensor triko s dlouhym. A myslim ze pavproch ho chvalil, zkus tady pohledat.

jojo, třeba Moira MW/DR nebo Devold Duo Active
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení