Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte srp 2, 2022 4:39

Díky za vysvětlení, teď už chápu, smysl to dává :)
Já závodim tak sám se sebou, takže nějak nemá význam kupovat na běhání boty, který vydrží několik set kilometrů. To vyzkouším, zjistím, jak je to úžasně lehký a rychlý a běžná bota mi pak přijde jako kovadlina, to už vidim. Každopádně za ty prachy s tou výdrží bych se na běžný užívání nedoplatil a na závody se nechystám. Jinak bych to rád zkusil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob srp 20, 2022 21:10

Konstatuju, ze tricko HP Code 2.0 je fajn do horka, ale do deste se hodi jeste min, nez verze 1.0. A to i pod vetrovkou. Zajo PowerDry funguje ve stejnych podminkach podstatne lip. Pricemz nerikam, ze Polartec Delta je do deste, ale cekal jsem, ze to nebude tak spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod milarepa » ned srp 21, 2022 7:24

to Code 2.0 a déšť je asi věc pohledu. Včera jsem v něm na horách natočil něco přes 30 km s 2000 m převýšením, běžel jsem více než 5 hodin a většinu času chcalo, membránovku jsem nasazoval jen když se rozpršelo do slejváku, nebo když začala být velká kosa a nešlo běžet rychle (traverz na Kněhyni) jinak jen v tom Code 2.0 s krátkým a v kraťasech.....a nemůžu si ho vynachválit, jeho výhodou je, že skvěle dýchá a vlhkost se rychle odpařuje.....ve vlaku jsem rychle doschnul......za chvíli vyrážím na nádraží, má chcát ještě více než včera, beru stejnou výbavu - tzn. trailrunningové kraťasy inovejt, triko Code 2.0 s krátkým od HP a UL membránovku Rab Phantom, jen beru jiné ponožky :-), natočím rychle Lysou (dva krát) a Smrk a valím dom.....a nakonec jsem ještě přibral návleky na ruce od Montane :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned srp 21, 2022 20:43

milarepa píše:to Code 2.0 a déšť je asi věc pohledu.

To asi jo, ale mne prekvapilo, ze jsou pres nej citit kapky i slabeho deste skoro jako na nekryte kuzi. Asi projdou pres ty male dirky. Pod vetrovkou zas namoklo a docela neprijemne studilo. Sel jsem v desti asi dve hodiny, k preziti to bylo, ale klasicky PowerDry je na tohle vyrazne lepsi. V suchu docela funguje, v horku je jeste lepsi, nez verze 1.0. Casem k nemu napisu neco vic, jeste jsem nemel moznost ho vyzkouset na celodenni ture a v horach. Urcite nelituju, ze jsem ho koupil, na kuzi je prijemne, strih je spravne na mou postavu a sve pouziti urcite ma.

Letos jsem podobne zmoknul ve vsech trickach, co porovnavam, a PowerDry od Zaja s vyraznou prevahou vyhral. Je celkem v pohode i promoceny, porad nejak udrzuje teplotu. Code 1.0 sice kuzi chrani, ale jak promokne, tak je to jako bych na sobe nic nemel. Ve 2.0 jsem citil i slaby dest a po promoceni bylo vylozene neprijemne. Teda, promocene merino nebo dokonce bavlna je horsi, ale v ramci funkcnich tricek.

Je mozne, ze pri behu, kdyz generujes vic tepla, se to chova jinak. U mne to byla normalni chuze, neco malo pres 6 km/h.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod milarepa » pon srp 22, 2022 11:36

za mě je ten Polartec Delta nejoblíbenější matroš do horka, zvláště na aktivity s vyšší intenzitou typu běh. To Code 2.0 s dlouhým rukávem používám i na normální turistiku v běžném počasí, jeho výhoda je, že rychle odvádí pot do další vrstvy a za chvíli je zase suchý, udržování tepelného komfortu není jeho silná stránka, ale s tím v dobrém počasí nepočítám :-)

s tím deštěm pro běh to funguje asi jinak než pro chůzi, když jsi furt v docela intenzívním pohybu, tak to co namokne se stačí odpařovat, při chůzi určitě tolik ne, takže tam bude limit......
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » pon srp 22, 2022 12:01

Sem to přešiboval i vlkna o pičasí
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2022 14:58

@milarepa: jo, do horka mi prijde fajn a v normalnim pocasi by taky mohl fungovat. Vyzkousim, az nejake bude ;-)

@pp: diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pon srp 22, 2022 16:40

Taky jsem se dival po nejakem kratkem tricku s polartec delta,
Dynafit Transalper - ma uplne jine pleteni nez High Point Code 2.0. Latce chybi typicka 3d struktura (ty drobne "bublinky").
Millet delta ori material vypada dle obrazku jako Code 2.0.
mimochodem Celenka Karpos je stejny uplet jako Code 2.0, takze bych tipl, ze to je asi soucasna verze pd.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2022 17:42

Hmm, proc teda nevezmes HP Code 2.0? Z hlediska provedeni a strihu mu nemam co vytknout. Naopak, sedi mi skvele a ma dost prostoru kolem krku, coz je problem vetsiny vyrobcu. Vylozene nesnasim tricka ke krku, protoze se v nich pak prehrivam. Tohle je u HP fajn, maji strih na normalni postavu a ne na kureci hrudnicky bez ramen jako spousta jinych.

Akorat uz jsou vyprodane dve barvy ze ctyrech, doufam, ze pristi rok udelaji dalsi serii, jestli se osvedci i na turistiku v normalnich teplotach, tak klidne koupim jeste jedno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » stř srp 24, 2022 10:08

na jejich webu maji k dispozici snad vetsinu velikosti, ale nechce se mi to kupovat za plnou cenu
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » stř srp 24, 2022 16:25

Velikosti jo, barvy ne, aspon v panskem. 10 % sleva tam je. Jo, jinde byla vetsi, ale to byl vyprodej, proto uz nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » čtv srp 25, 2022 13:57

nakonec jsem to vzal, SS v Lku a LS v XLku, za newsletter byla dalsi 7% sleva navrch :supz: :D
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » sob srp 27, 2022 12:14

Dodani do druheho dne, pochvala. Akorat dl. Rukav mohl byt jeste delsi, kdyz jsem onehdy zkousel L, tak sem si rikal, ze by ty 2cm navic mely stacit.
EDIT: Vymena zdarma na 2XL. Je to lepsi.
Naposledy upravil Vexo dne pát zář 9, 2022 22:00, celkově upraveno 1
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob srp 27, 2022 16:42

Mas ruce jako orangutan? V tom pripade kupuj spis Tilak :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » pon zář 12, 2022 12:47

V Hudy mají ve výprodeji trika z polartecu power dry od Milletu, gramáž materiálu je lepší, slabší než sertig od Mammutu, ale zabíjí to neprodyšný potisk na prsou.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » ned říj 16, 2022 15:47

pavproch 22. prosince 2020 píše:si neska rozbalil třičko s kr. rukávcem (LaS Stride z hudy.cz)

Kura.... do prce celoročně = denně chodím v tom triku Stride (ty trika mám dvě), na tom podle těploty případně další vrstva/vrstvy, dycky o víkendu dávám to použité vyprat a... neska sem byl upozorněn, že jedno z nich na zádech vykazuje asi pět plošně prošoupaných děr (asi od batůžku) - a to už asi po dvou letech denního (ale jenom každý druhý týden, dyž točím dvě, že) nošení. Grrr! Druhé je OK, to sem hned kuntroloval. A hned sem i surfil a zistil, že je to už "výběhový" model, nicméně sem na jednom SK sexshopu ho ještě (v mé velikosti a přijatelné barvě, dokonce s velkou výprodejovou slevou) našel = objednáno. Neska ty věci ale opravdu nic nevydrží, přesto do něj du znova.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » ned říj 16, 2022 20:56

Existujou i trika, ktera maji na ramenou vyssi oderuvzdorny material, viz Dynafit Ultra S-Tech Shirt, ale zrovna toto by bylo vykoupeno diskomfortem v jinych ohledech, tesny strih, driv bude zapachat a asi by driv ruplo jinde pri takovy intenzite noseni...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2022 14:02

pavproch píše: sem na jednom SK sexshopu ho ještě (v mé velikosti a přijatelné barvě, dokonce s velkou výprodejovou slevou) našel = objednáno

To byl teda fofr, už ho mám na sobě (a to děravé je fkoši.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » úte říj 18, 2022 22:08

Hodim to sem, zda se mi to nebo ty novozelandsky ceny Macpac jsou relativne nizky? Treba Powerdry longsleeve shirt s dani za 1k? Mimochodem tenhle ctvereckovy powerdry je ten, co nefunguje tak dobre jako ten hladky na Mammut Sertig, jestli si to dobre pamatuju?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2022 22:12

Zda. Tohle jsou takove normalni ceny, Mammut je predrazeny. Zajo jsem kupoval tusim za 6 - 7 stovek a ve vyprodeji bylo za 3. Haglofs sveho casu tusim za 40 Euro triko s dlouhym, kratke levnejsi.

Podle fotek bych rekl, ze mas pravdu a tohle neni puvodni Power Dry, spis nejaka varianta Power Grid :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 7, 2022 6:59

dneska jdu mrknout na HP pulse 2.0, jestli by se dal pouzivat pod zateplejou bundu v zime uplne nepoznam, ale to mammuti triko (sertig) mam jen jedno a druhy by se hodilo.

sice mam ten cannard coolmax, ale to jak sem se loni presvedcila neni dobry skoro vubec, pripadne nosim od zaja takovy tenky triko (nevzpomenu si na material), ale s tim sem taky jeste test poradne neudelala, do prace pod zimni bundu mi staci ale to vetsinou chodim kratky useky nevo maximalne do 30 minut a tam se to da vydrzet kdyz je to mokry/vlhky to triko.

vim, ze mike psal, ze je urcite horsi nez co ma... ale tak me "stacil" loni i ten coolmax, tak tohle horsi nebude:D a ne vzdy stiham prat mezi vyletama...

pocitove je ten sertig na odvod potu super, ale dovedu si predstavit nemit tak tlusty triko, at nemam pocit, ze se upecu... hlavne na tom hrudniku je to proste opruz...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 11, 2022 5:42

tak HP je prijemmy materialove na holy telo velice, urcite treba vic nez sertig, bohuzel mi nesedela velikost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 8:54

mám teď z toho Polartec Delta i boxerky..............prototyp na příští sezónu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Lipon » pát lis 18, 2022 18:07

Dneska vyzkoušený Sensor Double Face a do chladnějšího počasí dobrý matroš. Triko i trenky.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát lis 18, 2022 19:16

Sensor double face by mělo být něco jako Devold Duo Active, ne? Já si koupil nejdřív ty spodky od Devoldu a k velký spokojenosti i triko, funguje to skvěle.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 22, 2022 7:40

zkusenosti s apex eco?

valcuji me dotazy co chci k vanocum:D

https://montane-obleceni.cz/produkt/FDRZNSASB12
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod soyer21 » úte lis 29, 2022 13:52

Zdravím,
Má někdo toto tričko z Polartec Power Dry https://northfinder.com/cs/7219-tr-3575pro-panske-triko-polartec-dry-ziar.html/13-barva-blue , je tričko vhodné k nošení spíše na léto nebo na zimu , výrobce neuvádí gramáž, popřípadě je lepší vzít menší těsnější velikost než volnější větší ? Díky
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 30, 2022 6:17

ret255 ma northfinder s dlouhym tak ti snad napise,matros to bude stejnej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » úte pro 6, 2022 22:53

Dnes jsem zkousel Inovec od Northfinderu. Soucasny power dry s vnitrni ctvereckovanou stranou. Na tom DA alpha triko a na tom vetrovka. Nejdriv ke strihu - triko je fest rovne, zadny athletic fit, nastesti mam cloveka, kteremu bude sedet lepe. Funkcnost - za ty penize je to asi OK, ale pridje mi, ze starsi mammut s hladkou strukturou z obou stran je suche drive. Respektive toto nove rychle vyschne jen z casti, ale zustava jakysi mazlavy pocit, znamy napr. z termotricek z Lidlu. Mohlo by to byt zpusobene narustajicim podilem recyklovaneho materialu?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 23:01

To bude zpusobene spis tou vnitrni ctvereckovanou stranou. Ktera jde presne proti puvodnimu navrhu PowerDry a je to IMO nesmysl. Zkus to triko otocit vzhuru nohama, mne takhle HP Code 1.0 funguje lip ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení