Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 4, 2021 17:33

dkay
mam 100 merino hodne rada a vyhovuje mi i v lete, ale komba s umelinou jsou pro nej mnohem lepsi.

me se spis blbe shani kombo trika, mam zajo bozi smes s umelinou, tak mam aktualne rozpadajici se a 2 nahradni ale v blby barve takze spis tak na zimu:D pak decathloni merijo smes, to je silnejsi a teplejsi takze taky spis mimo leto a navic naprd strih, takze varianta dodo... 100% merino teda uprednostnuju jen proto ze na trika od IB se muzu spolehnout prijemnosti a velikosti, jinak malokdo dela smes s merinem. mam pak nejaky smesky z fleru jeste, ty maj taky tak 6 let a sou furt dobry, ale ta pani uz ma jinej matros a ten se dost srazi, takze 2x a predat nekomu na 10 lety dite... takze tam uz taky nemam vlastne moznost smesku koupit:(

jo dostala sem z onlinesportu senzor triko a musim rict ze na umelinu bylo velice prijemny ale neodhadla sem velikost a po 3 pouzitich slo kamosce s hubenejsima rukama:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » čtv lis 4, 2021 17:58

Pokud chceš tip na směsové triko, tak můžu doporučit toto od už zmiňovaného Progressu: https://www.progress-cz.cz/nordic-ls-l- ... inovy-vzor

Vzor je sice zbytečně moc vánoční, ale u té chlapské modré to tak nerazí :D Materiál příjemný, dobře smíchaný a vyhovují mi i ty slabší panely na boku a vnitřku paží, nemám problém že bych tam cítil zimu. Vzhledem k ceně (kdo dneska prodává takováhle trika pod litr?) za mě dobrá trefa.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 4, 2021 18:10

dkay
to je fajn tip, progres mam docela rada a par veci od nich mam

1) mam radsi trika se stojackem a zipem (protoze prechod buff/kulaty otvor nezajisti 100% zakrytou kuzi a navic se tyhle trika blbe oblikaj s brejlema - vetsinou hodne tesny otvory na hlavu
2) to damsky maj jen v male velikosti, takze nic pro me
3) to pansky je mnohem hezci, to snad i zauvazuju treba aspon jako triko do prace k riflim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát lis 5, 2021 6:27

dkay píše:Vzor je sice zbytečně moc vánoční

No tvl... :lol: A to jsem si myslel, že mý funkční hadry od LaS, zářivá kombinace dvou modrých odstínů, jsou na outdoor dost ujetý. Měním názor, nejsou :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát lis 5, 2021 6:32

Btw Sensor něco šije v Číně? Kdysi dávno jsem četl rozhovor s majitelem, který říkal, že radši umřít než šít v Číně :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » pát lis 5, 2021 10:37

Etheric píše:No tvl... :lol: A to jsem si myslel, že mý funkční hadry od LaS, zářivá kombinace dvou modrých odstínů, jsou na outdoor dost ujetý. Měním názor, nejsou :twisted:


Já jsem fanoušek ujetých barev, mj. to člověku často umožní sehnat zajímavé kousky za pěknou cenu, protože o černou a tmavěmodrou se všichni poperou... Můj watchlist na eBayi je jedna velká pouťová atrakce ;)

Tenhle vzor už mi přijde trochu level domov důchodců... :D Ale jak jsem říkal, toleruju to bo to triko je dobré.

Etheric píše:Btw Sensor něco šije v Číně? Kdysi dávno jsem četl rozhovor s majitelem, který říkal, že radši umřít než šít v Číně :-k


https://www.nazemi.cz/cs/outdoor - viz PDF report dole:

Na svých webových stránkách fi rma uvádí, že Sensor vyrábí své oblečení především v České
republice. Podle informací z telefonického průzkumu realizovaného v roce 2012 by však
fi rma měla vyrábět také v Asii. Firma nemá veřejný etický kodex.


Je možné, že od té doby všechno stáhli zpět do ČR, ale nevím... bylo by to samozřejmě super, ale pokud to na rovinou neřeknou, tak nevíme. Jisté je, že jejich web se tváří že je to prostě komplet ČR výroba.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod obda » pát lis 5, 2021 12:41

Dle rok starého článku (asi toho, co zmiňoval Etheric) šijí vše v ČR, v Bystřici pod Hostýnem:
https://forbes.cz/radsi-v-bystrici-nez- ... u-pribyva/
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » pát lis 5, 2021 15:22

Tak jsem se prostě zeptal:

Dobrý den,

díky za Váš zájem o Sensor. Ten odkaz, který jste zaslal, využívá pořádně stará data. Nemusíte se bát, kompletně všechno naše oblečení se již hodně dlouho vyrábí u nás. Z Asie nemáme nic.

V počátcích firmy se testovali nějaké nabídky z Asie, ale rychle se ukázalo, že tímto směrem se vydat nechceme. Je to takto výrazně složitější, ale dali jsme přednost kompletně české výrobě, čehož se držíme doteď.

Přeji pěkný den.


Takže tímto se omlouvám za zavádějící info a Sesor tímto u mě jen stvrdil svoji dobrou pozici.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » sob lis 6, 2021 5:06

Mám od Sensoru trenky z coolmaxu a jsou to nejlepší spoďáry, který jsem kdy na sobě měl. Funkční, hlavně pořádně drží vajca, že je nemusím co chvíli odlepovat od stehna :D
Ale než Sensor poslal tu odpověď, mohl si to po sobě pisatel aspoň přečíst, takovou hrubku, no fuj
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » ned lis 14, 2021 13:58

pavproch píše:
pavproch píše:


Uvidíme, kdy/jestli třiko i poklop začnou smrdět.


Tak, zatím po čtyřech výletech bez praní to vypadá nadějně - nesmrdí (ani třiko ani poklop).


Neska po výletě (asi desátý výlet bez praní) sem obojí prohnal prčkou, ale ne proto, žeby smrděly - NEsmrděly, ale protože už totálně propocené. Takže potvrzuju, tahle moira nesmrdí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » ned lis 14, 2021 21:43

Njn, delta je ted vsude, bud rad, ze mas mirny prubeh :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod davvee » pon lis 22, 2021 13:11

Zdravím,

řeším teď problém s první vrstvou. Aktivní pohyb nahoru, rovinky a dolů kombinace s během. Počasí takové jaké je poslední dny. To znamená pod bodem mrazu až do 5C.
Pohybuju se v rychlejším tempu a v místech, kde nemám běžeckou vestu kolem ramen, podpaži, nad lokty pociťují chlad.
Jako první vrstvu jsem ted zkoušel používat od Dynafitu TLT thermal https://www.sachasport.cz/mikiny/mikina ... ost-20-21/ viceméně je to dobrý, ale potřeboval bych něco pod to, co kopíruje víc tělo a je něco jak druhá kůže. V aktivním pohybu mi to takto kolem 5C bohatě stačí. Když fouká a je víc chladu, tak nahodím větrovku Warmpeace forte. A když je moc zima při menší aktivitě a pohybu dolů, tak mezi vrstvy dám polartec opět od Dynafit.
Uvažoval jsem o tomto https://www.sachasport.cz/trika-na-beha ... net-21-22/
Ale uvítám i jinou levnější variantu.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon lis 22, 2021 20:37

milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pon lis 22, 2021 23:39

Ujasni si, jestli ti jde spíš o to, aby to byla "druhá kůže" - to se neobejde bez příměsy elastanu a tím pádem to bude schnout pomaleji než bez něj, nebo to má maximálně dýchat a schnout. Jelikož TLT asi bude slušně kopírovat tělo, tak by sis mohl vystačit s klasickým trikem, co dobře dýchá a rychle schne, aby ti to přidalo drobný teplotní boost.
Patagonia Cap Cool SS
Případně něco podobného ve verzi s dl. rukávem
Rab Pulse LS
Nebo si tu mike pochvaloval HP Code SS nebo LS.
Nebo kdyby ti sedlo M, tak podobný, ale teplejší materiál PTC deltapeak bez elastanu Montura Outdoor Perform
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 23:43

Vexo píše:Nebo si tu mike pochvaloval HP Code SS nebo LS.

Moment, ja jsem to nepochvaloval. Psal jsem, ze je to dobre akorat do horka, jelikoz to chladi. Taky mam predchozi verzi z jineho materialu. Navic mi to teda neprijde jako levna varianta ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » úte lis 23, 2021 1:28

Vsechno to je levnejsi nez navrhovany Dynafit. Podle popisu mi prislo, ze by mohla pomoci jakakoliv funkcni vrstva, ktera snizi prostupnost vzduchu hlavne od ramen po lokte, kde je pouze jedna vrstva obleceni. Tim padem neco lehkeho, co dobre odvadi pot a zas tak moc nehreje. Samozrejme existuji i levnejsi varianty, jiz sem jednu zminoval jinde jako alternativu ke coolmaxu:
Tee Jays CoolDry.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod davvee » úte lis 23, 2021 11:41

Díky za tipy. Nejlíp se mi líbí věci od Brubeck. Tak asi vyzkouším.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte lis 23, 2021 12:10

Vexo píše:Případně něco podobného ve verzi s dl. rukávem Rab Pulse LS
Ne, ten Pulse na pozadovany ucel nebude ono.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » úte lis 23, 2021 15:22

mas s nim spatnou zkusenost? nebo z jakeho duvodu?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte lis 23, 2021 16:11

Ne, zadna spatna zkusenost, jsem s ni spokojeny. Ale mi neprijde, ze by az tak silne odvadela vlhkost jako napr. nejaky Polartec PowerDry.

Mne to docela staci v lete (svrchni vrstva) i v zime (spodni vrstva), ale ja zase nechodim nijak rychle a snazim se vyhybat prilis silne aktivite. Podle svych zkusenosti bych ocekaval, ze pri opravdu silne aktivite bych byl docela mokry. Mozna by se to s dobrou druhou vrstvou odvedlo, mozna i vitr by to rychle vyfoukal, ale PowerDry /i jine materialy) to dokazou lip.

Pouzivam jej hlavne v lete na horach a co se mi na nem libi je, ze prekvapive dost odolava vetru a zvlada (resp. ja v nem) pomerne velky rozsah teplot. Samozrejme vitr ne vychrici, ale vzhledem ke strukture materialu prekvapive dost.

Co se tyce rychleho suseni, tak spise bych srovnal s PowerDry po vyprani (v jedne varce, tj. vse stejne a susena na susici vedle sebe) - PowerDry se ususi fakt za chvili, Pulse rozhodne za nasobnou dobu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » pát lis 26, 2021 10:54

pavproch píše: Motus od Kostnatého ftáka, poprvé a dost hodně moc dobrý trika, dobrý kup

Teho Motuse mám na zdravotní vycházky ve volném čase.
pavproch píše: byla teda pocitově pořádná kosa na cestě polemlesemloukou4 do prce

= koupil sem si nové funkční triko na cesty v opravdové kose (= kdy je LaS Tour nedostatečně hřejivé) do / z prce a šel sem zase (opět napůl naslepo) do Kostnatého Ftáka - tentokráte triko Rho LT Zip Neck a už ho mám fprackách = jo, trefil sem jak velikost, tak barvu, tak (zřejmě i) hřejivost.

Fíld test až po neděli ale asi, neska mám rest day (= jedu autem).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » pon lis 29, 2021 8:52

První fíld test dopadl, je to těplé tak jaxem si představoval - bylo kolem nuly, velmi mírně pofukovalo (= pocitově protivná zima), na sobě LaS Stride, na tom Rho, navrchu Epsilon LT a hodinu sem in(g)tenzivně šlapal (proti i zkopce) = těplo akoráth, do prce sem přišel víceméně suchý (jen pod batůžkem zavlhlé záda + konce rukávů Epsilonu zevnitř - jako vždycky). Spokojenost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 1, 2021 7:39

nasla sem zajo power dry
https://www.e-outdoor.cz/pulovr-zajo-norman-zip-top/
asi sezona 2017/2018

jinak skoda ze ten mammut co odkazoval lipon nikde neni, ten bych si koupila.

skoda ze ten lastig model nema limecek a stojacek, jinak nesnasim kdyz material bundy lezi primo na holym krku ty sustakovity matrose na holy telo mam dost nerada
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 1, 2021 8:48

Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 9:21

To z army shopu bude na první vrstvu moc volný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 1, 2021 9:49

a power dry musi byt hodne na telo?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 9:57

Nemusí to být ala Harapes, ale když to plandá, je to na prd. První vrstva, která plandá, moc dobře nefunguje. Má to kopírovat tělo, což mi třeba střih Mammut přesně splňuje.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 1, 2021 10:19

nevim co je to ala harapes.

v kazdym pripade muzu vyzkouset, kdyz uz nic. nedovedu si predstavit jak sou tyhle veci velky/maly.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 1, 2021 10:20

ps vygooglila sem ze harapes je herec a fotek v obleceni ma.mnoho a nevidim na tom neco divnyho takze nechapu to prirovnani
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 10:28

Baletní fotky jsi neviděla? :mrgreen: To přirovnání používal nás učitel TV
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení