Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon říj 11, 2021 18:17

:D fotku! My chceme fotku! Rozsedleho esusu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » pon říj 11, 2021 18:34

Tak uz postnite niekto ten esus, lebo mike sa neovladne :) :twisted:
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon říj 11, 2021 18:43

Mawenzi píše:co slovy erika rozsedla esus

Ano, ale vinou špatného umístění ešusu a ostatních věcí v batohu a následného sednutí na něj. To by rozsedla i anorektička..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 13, 2021 5:16

esus sem vam sice jeste nevyfotila, ale mam takovej dotaz...

doted spavam ve volnejsim obleceni, ale rikala sem si, ze v ramci usetreni prevlikani takhle na podzim kdyz neni nejteplejc:D a mam na prvni testovani termo leginy (teda ne kratasy, ss kalhoty a jine na spani nevhodne kusy) tak si rikam, jestli by to nejak telu nevadilo v odpocinku mit prilehavy leginy misto volnejsich podvlikacek?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř říj 13, 2021 5:43

Jestli to /ne/bude vadit zrovna tobě, musíš vyzkoušet. A taky je riziko, že ty legíny přes den zabahníš.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 7:14

@mawe: Neni moznost si doma rano otevrit okno a nejakou dobu si polihavat klidne i v posteli? Resp., abys vyzkousela, jestli nebude vadit, tak si to muzes dat i na noc a pokud neni prilis teple, tak v tom muzes zkusit spat.
Tak asi nejlepe zjistis, jestli TOBE toto bude vadit nebo ne. Teda mimo ethericem spomenuteho uspineni pres den. Stejne Ti nikdo nedokaze rict, jak to bude pusobit u/na Tebe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 13, 2021 7:55

slo mi spis o nejakou nevhodnou zdravotni stranku, jestli je konkretni duvod spat ve volnejsim, krom toho ze to vetsine z nas proste vyhovuje .

napr. kompresni veci na noc se pouzivat nemaji, nebo jen po konzultaci s lekarem, tak jestli tam neni nejaka takova vec.

spina je vec, na kterou myslim a chvi doma prevazit vlozku do spacaku:D

v zime nosim volnejsi merino kalhoty s tenkyma ss pres to tak tam ten bahno problem odpada ale zase sou na noc prave volny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř říj 13, 2021 8:20

Bude těžší vložka do spacáku, nebo volný gatě na noc? Tipuju to první. Vložka je pytel v pytli, moc pohodlí neskýtá..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř říj 13, 2021 8:35

pavproch píše:Nikdo nic, taxem si poradil sám - Moira Thermo rolák bez zipsu. Až bude, taxem nebo do bajkovlkna písnu fíld report (doufám že bude do konce týdne, na víkend má být zase kosa a já zase plánuju bajkovat).


Třiko mám fprackách, velikost sem trefil, rukávy sou dost dlouhé i s palcem provlečeným ďourou a předpažením (ref pozice na bajku), v sobotu to prubnu.

K tomu sem vzal i těplejší poklop na hlavu pod přiblbu (mám nějaký LaS a ten teda moc nehřeje i dyž je určený na šialpo).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 8:48

@Etheric: Tipujes dobre i spatne :wink:.

Takova hedvabni vlozka, kdyz vyberes spravni velikost vazi tak do 130g, je to malinka rolka, tj. asi vazi i zabira min nez spodky. Ale kdyz si vyberes napr. bavlnenou, tak je to nasobne vetsi a tezsi.
Ani bych nerekl, ze hedvabni vlozka "moc pohodli neskyta". Spi se v nem mnohem prijemneji nez bez nej na nejakem nylonu. Navic pokud bude v noci moc teplo, tak muzes bud rozevrit spacak nebo spat jenom ve vlozce. Konec koncu v nem muzes klidne spat i nahaty, na telo to je prijemne a i pot bude odvadet mnohem lip nez ten nylon na spacaku, resp. do sebe dokaze neco nasat a pritom nemenit vlastnosti - jako merino vlna.

Muzu Ti rict, ze manzelka a sy maji vlozku i s "vackem" na polstar, kam muzes dat neco pod hlavu a bez vlozky uz spat ve spacaku uz ani nechteji :-). Ale tato verze je, samozrejme trochu vetsi, tezsi i drazsi.
Jediny problem je, ze za takovou lehkou ale kvalitni hedvabni vlozku nekdy zaplatis jako za pulku spacaku. Ale docela casto se daji sehnat az v polovicnich slevach - v zahranici. Doporucuji [ur=https://seatosummit.com/product/silk-stretch-liner/l]Sea To Summit[/url] se strecovymi panely, ty mame doma, ale sezenes i napr. od Ferrina nebo za dobry peniz v Decathlonu, ty vazi jen 110g, ale zase jsou mozna az zbytecne dlouha a neznam jejichmaterial.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 13, 2021 9:17

tak ten nylon primo na telo je stejne hnus a neni mi prijemnej ani na ruce (dlane).

pp
to tvoje triko vypada dost dobre. skoda ze nema aji kratkej zip. s moirou mam jen spatny zlusenosti ze silene smrdi i po drobmym zpoceni... ale ty dlouhy rukavy zas hmmmm:)

ale tak 10 let sem si radsi nic moirovyho nekoupila:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » stř říj 13, 2021 16:02

No s nosenim legin teda 2x neporadim, nie je ten material nahodou neprijemny na telo? Ja nedokaze vydrzat v nicom co je zo syntetiky viac ako par minut(teda ak sa nehybem a som doma).

Inac ked uz to bolo nacate, pouzivate niekto aj hodvabne oblecenie? Celkom by som to rad vyskusal, ked vsetci vravia ze je to tak prijemne.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 22:00

Ja (a jeste min. jeden clovek) jeste stale mam tricko s dlouhym od Silkbody, to je smes hedvabi (te tam je 80+ procent), bavlny a merina a mne funguje dobre. Jen skoda te primesi vlny, ta me po vyprani nejakou chvilku trocha kouse. Par desitek minut, potom se to "zajede" a je to OK dalsi tyden.
Ale se syntetickym trickem moc srovnavat nemohu, tu moc na tele nesnasim, navic stejne pod tim musim jeste nosit bavlnene tilko (kupodivu, s dobrym trickem s dlouhym pot nenasakuje a je vlhke jen, kdyz zvlhne i ta vrstva nad ni a to spise ta 2. vrstva nejdriv a postupne tilko.
Stejne tak nemam nic ciste hedvabniho.

Co ale mam vzorkovnicu ciste hedvabnich latek v ruznych gramazich a hustote tkani, tak je hodne zavisle, jaka je ta tkanina udelana. Dokaze byt od naproste prodysnosti az po skoro neprodysny hrozne huste tkany skoro-igelit. I kdyz i ta odvadi vlhkost skrz material, podobne jako merino. Ty slabeji tkane ale vetraji i mezi "nitemi".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 15, 2021 6:16

ja chtela vyzkouset merino/hedvabi, ale eshop mel nejaky technicky potize a kdyz se ozval po 14 dnech ze se omlouvaji ze to zbozi bude za 3 tydny od vyrobce a haluzove sem dostala do toho presne IB a zajo merino umelinu co z toho kamoska vyrostla skoro nenoseny, tak nad tim jen furt slintam ale nechce se mi ted davat 800 za triko, kdyz mam doma plnou skrin...

ps: ta bavlnena vlozka do spacaku i s nejakym obalem od bundy vazi asi 265g, coz je vaha spodku a pulky spaciho trika, takze zkusim variantu spat zitra bez spodku.

pokud si nevezmem psa z utulku, to by mi narusilo vikendovy plany:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pát říj 15, 2021 13:33

Mawenzi píše:bavlnena vlozka do spacaku
Jen bacha na to, ze ta bavlna muze dost nasaknout od vody (v nejhorsim pripade az do mokra), co Tvoje telo v noci vyprodukuje - pot a prime odparovani. Nedelej si iluzi, ze se potit nebudes, nemusis to vybec citit a taky nejde jen o pot, to prime odparovani se nesrazi na pokozce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 15, 2021 18:03

apuka
a neni jedno, jestli mam pot v obleceni nebo ve vlozce? nehlede na to, ze co? ten spacak to asi neznici, ze jo... jako nevidim duvod toho, proc by melo vadit ze ve vlozce muze byt trocha odparenyho potu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pát říj 15, 2021 18:29

Dobre to ale nebude, kdyz te vlhkosti bude v bavlne prilis - ze bude az mokra. To by se Ti chtelo spat v mokrem?
Ale zase, zavisi to od toho, v jake casti teplotniho komfortu spacaku budes v tom spat - a nezabudni, kazda (sucha) vlozka mirne posouva komfort o neco malo niz, jak horni, tak i dolni hranici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 15, 2021 18:38

ja se fakt nepotim tak abych mela bavlnenou vlozku mokrou, nebo se mi to jeste opravdu nikdy nestalo. takze doufam, ze ani ted to tak tragicky nebude
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » sob říj 16, 2021 11:26

pavproch píše:Moira Thermo rolák bez zipsu. Až bude, taxem nebo do bajkovlkna písnu fíld report (doufám že bude do konce týdne, na víkend má být zase kosa a já zase plánuju bajkovat).
K tomu sem vzal i těplejší poklop na hlavu pod přiblbu (mám nějaký LaS a ten teda moc nehřeje i dyž je určený na šialpo).


Krátký fíld bajk report - třiko je supr ve všech ohledech:
rolák= netáhne na krk
díry pro palce = netáhne na zápěstí
rukávy dostatečně dlouhé
hřeje (snad jediná připomínka - proti kopci až moc), nechladí (zkopca = nebyla zima a to bylo jen 4-8st c)
je docela příjemné na těle (suché i zpocené)

Poklop na hlavu taky ok, těplejší (ale ne moc těplý) než ten můj předchozí, akorát schovává uši, ale neleze do očí (není třeba přehýbat okraj)

Uvidíme, kdy/jestli třiko i poklop začnou smrdět.

Fajny kup (za 9+4 stovek).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » pát říj 22, 2021 19:57

Nejaky tip na merino boxerkove spodare? zatial mam v hladaciku Montane Primino, co je nejaky polovicny blend aj s primaloftom, potom aj zajo predava za ok peniaz, len tam je to otazne s kvalitou, niektori pisali, ze im to pustalo farbu, paralo sa to etc.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » sob říj 23, 2021 14:00

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » ned říj 24, 2021 12:05

Tie lasting vyzeraju dobre, potom som tu este nasiel jedno vlakno a tie senzor merino active su asi to iste?

Chcel som merino vyskusat aj na zimu, viem ze to asi nebude nic moc, no za vyskusanie nic nedam. Potom mozno by som este zvazoval nejaku trochu hrubsiu syntetiku, aby som v tom mal pocit, ze to aspon trochu hreje ked sa clovek v zime spoti.

mam take z tensej syntetiky, tie su fajn, pot transportuju dobre, no v zime predasa aj ked dobre odvadzaju vlhkost, ked uz je clovek moc spoteny tak to chladenie trochu citit, zoberiem na skusku to merino, len ci tu niekto nepouziva nejake spodary co su s trochu hrubsej syntetiky, co aj trochu zahreju.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » ned říj 24, 2021 12:19

pavproch píše:


Uvidíme, kdy/jestli třiko i poklop začnou smrdět.


Tak, zatím po čtyřech výletech bez praní to vypadá nadějně - nesmrdí (ani třiko ani poklop).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod bonatius » ned říj 24, 2021 13:06

bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ret255 » ned říj 24, 2021 20:15

jj tie mam tiež v hladaciku, uz mam od nich jedno tensie merino s kratkym r., akurat ma uz dost dier, len neviem ci je to vlastnost vsetkych merin... asi ano? mam este druhe s dlhym rukavom od bergans a to ako tak drzi, ale aj viac skriabe, to tenke od frogy je prijemne, periem ich v pracke a to som asi nemal.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 25, 2021 5:19

100 merino je prijemny tenoucky heboucky ale pokud ho catso nosis tak proste se v nem.dirky zacnou delat. proto mam rada s primesi umeliny, prodlouzi zivostnost tak 2x. to merino samo o sobe je proste nachylny a to tenky 2x vic nez hrubsi. 150 je na tom uz trochu lip, ale co sem mela 100 IB stejnyho stari jako zajo smes s umelinou tak IB prezilo tak 7 let a uz bylo fakt desny a zajo mam 7 let a zacina dirkovatet u nepruznyho svu ze staryho siciho stroje (origo svy vsecky krasny), tomu davam jeste nejakej rok a jeste by to slo uz spravit. to ib uz pak vypadalo jak prozrany od molu:D hlavne pod bederakem a na zadech z pod sedaku na psa
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pon říj 25, 2021 7:13

ret255: tenké a jemné nejlépe prát v ruce, životnost to sice prodlouží, ale ne zázračně. Jelikož merino neschne tak rychle jak syntetika, a nikde neni psáno, že si nemůžeš vzít dvoje spodky, tak to zkus zkombinovat. Nemusíš shánět ultrafine merino, které neškrabe a zároveň to bude lépe hřát. Ponožky se taky dají dvojit.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon říj 25, 2021 7:34

co se týče veškerého spodního prádla, tak jsem si oblíbil českou značku Sensor, postupně jsem si od nich nakoupil funkční prádlo do všech klimatických podmínek a jsem spokojen.
Merino Active na normální podmínky, Merino Air do tepla, Merino Double Face do chladnějších, pro aktivity do hicu zase spodní prádlo z materiáulu coolmax fresh

kupuju jejich vyhodné balíčky a ve slevách, takže to finančně není žádná hrůza, třeba takový sanasport má často zajímavé slevové akce

a peru to normálně se sportovními věcmi na 30 stupnů.

do větších mrazů pak věřím norskému Devoldu :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » stř lis 3, 2021 20:02

tahle kombinace merina, primaloftu a polyesteru by mohla dobře fungovat, Montane mně ještě nikdy nezklamal, zkusím si to koupit

https://sport-hlubina.cz/funkcni-obleceni-pradlo/1001261-8542-montane-primino-140-zip-neck-narwhal-blue.html#/4-velikost-m
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » čtv lis 4, 2021 16:07

milarepa píše:co se týče veškerého spodního prádla, tak jsem si oblíbil českou značku Sensor, postupně jsem si od nich nakoupil funkční prádlo do všech klimatických podmínek a jsem spokojen


Souhlas, taky mě nedávno chytli za srdce. Dříve jsem byl Moira fanatik (a klimatexák, než přesunuli výrobu do Asie při zachování bulšit marketingu o "české" firmě - toto neodpouštím), ale oni drží ceny strašně vysoko a Sensor v mnoha případech nabídne stejně muziky za míň. Dá se i plno věcí od Progressu, ale tam už je třeba víc vybírat a taky Progress toho o dost více šije v Číně (Sensor myslím jen toplayery).

Můj nejoblíbenější kus od Sensoru je paradoxně to nejlevnější triko s dlouhým rukávem, ta série "Original" nebo jak se to jmenuje... čistý polyester, který na to vůbec nevypadá. Příjemnější než cokoliv PE co jsem kdy měl, hřejivější, skvělý střih... nevím jak to spáchali, ale funguje to. Dostal jsem ho zadarmo ke spacáku z online-sport.cz a po vyzkoušení ještě objednal jeden z posledních doublepacků než to zmizelo z trhu... :rock:

Mawenzi píše: pokud ho catso nosis tak proste se v nem.dirky zacnou delat. proto mam rada s primesi umeliny, prodlouzi zivostnost tak 2x. to merino samo o sobe je proste nachylny a to tenky 2x vic nez hrubsi.


Tak hlavně čisté merino není žádné terno ani po funkční stránce. To slavné marketingové zaklínadlo o tom že "mokré hřeje" platí jen do určitého objemu akumulované vlhkosti (30 %? to se tu stopro někde řešilo už), pak je to ještě větší pain než jiné materiály kvůli vysychání. V dobrém syntetickém mixu je naopak ale merino pecka, jde o to najít poměr a způsob kombinace těch materiálů, každé má svoje (mix vs vrstvení).
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení