Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod zdenki » pát čer 14, 2019 18:48

fadp: jestli skousneš tu cenu (i když ve slevě), tak tohle mammuťácké power dry mi skvěle funguje i v těchto vedrech.. A v zimě jako první vrstva je taky v pohodě..
https://www.eshop-outdoor.com/panske-3/ ... irected-1/
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát čer 14, 2019 20:22

Lipon píše:případně si jedno triko z PowerDry od High Pointu kup na zkoušku - osobní zkušenost je jednoduše nepřenositelná. Já jsem v nich zatím negativa žádná neshledal.

Souhlasim. Kdybych nemel porovnani s jinyma verzema PowerDry, tak reknu, ze je dobre. Jenze holt mam tu prvni verzi od Alpinusu, ktera vypada, ze je neprekonatelna... kdyby nekdo tyhle tricka nekde vyhrabal nepouzita, tak za ne klidne dam 5 tisic za kus.

oodoow píše:Power dry trička tu inzeruje hlavně mike, žádný nemám, ale pochybuju, že by existovalo ještě něco prodyšnějšího než síťovina.

Urcite to inzeruju nejvic, ale prijde mi, ze to ma hodne spokojenych uzivatelu. Hlavni deviza neni prodysnost, ale vyrovnavani teploty. V celkem sirokem rozsahu, tak 15 - 25 stupnu na tenke tricko s kratkym, jsi v tom furt v pohode, zatimco treba v Coolmaxu nebo Moire (atd, atd) je ti bud zima nebo horko. Jsou to tricka na turistiku, hlavne na hory, na behani to chce neco jineho.

oodoow píše: Btw. to spálení přes síťovinu, to jsi měl jako pak červeně tečkovaný rameno?

Mne se to stava taky, na horach nad 2500 m. Ramena nemam spalena, ale opalena a to stejnomerne, jelikoz pri chuzi se latka hybe ;-) Je to opravdu pres latku, mam tam pekne videt i popruhy batohu. U nas v nizine v tom samem tricku nic.

Pierre111 píše:Já na ledovci nosím vždy triko s dlouhým rukávem.

Ja ne, obvykle tricko s kratkym plus vetrovku. Kdyz je horko, tak jen to tricko, ale to na ledovcich neni tak casto. Vzdycky ale rukavice, pri brzdeni cepinem fakt nechces mit hole ruce ;-) Kdyz mam pocit, ze by na to mohlo dojit, tak si vetrovku beru i v horku, prave kvuli tomu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob čer 15, 2019 20:37

Dneska "krasnych" 32 stupnu a nechutne dusno pred bourkou, ktera se nam bohuzel tesne vyhnula. Z domu jsem vysel v superfine merino tricku (IB 150) a chcipal. Bylo sice uplne suche, ale proste jsem se prehrival. Hned za mestem jsem si ho sundal a bez nej to docela slo. Cimz chci rict, ze v takovych teplotach je nejlepsi zadne tricko :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob čer 15, 2019 20:41

Moment, rikal jsem bohuzel? Koukam na radar, co se sem zene a beru zpet! :D Jeste ze jsem prave postavil konstrukce pro rajcata a poprivazoval je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Creobroter » čtv čer 20, 2019 12:31

Ahojte, potrebujem nejaké tenké merino tričko s dlhým rukavom? Mate nejake konkrétne tipy?
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » čtv čer 20, 2019 13:52

Creobroter píše:potrebujem nejaké tenké merino tričko s dlhým rukavom? Mate nejake konkrétne tipy?
Jo, ja mam - nepotrebujes? :wink: :lol:

Zkus si precist svuj prispevek - zadas tam tipy na odpoved na otazku jestli potrebujes merino tricko. Predpokladam, ze ses chtel zeptat na neco jineho :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod imaleafonthewind » sob srp 31, 2019 16:35

mike píše:Rekl bych, ze kecas, vlnene triko se 100 g/m^2 jsem jeste nevidel. Hned bych ho bral, samozrejme ne na turistiku, ale na cestovani v horku.


Taky jsem o tom uvažoval, ale mám nějaké pochybnosti o tom jak dlouho něco takového vydrží -- přece jenom je to dost tenké.

Nejčastěji jsem u těch tenkých viděl merino/nylon blend -- nuyarn nebo corespun; tenké tričko (<120gsm) z toho dělá Ortovox [1], Trew [2], hrubších (>120gsm) je plno (myslím, že třeba KUIU něco má). V recenzích jsem ale viděl, že to je teplé jako normální hrubší merino, takže do horka možná nebude idealní.
Ze 100% merino jsem našel nejlehčí (a docela drahé) u Satisfy Running [3], podle názvu hádám 100gsm.

Jinak jsem našel hromadu merino/tencel(lyocell) a merino/polyester blendů (i v opačném poměru).

Montbell [4] má 130gsm, merino/nylon (tentokrát asi normální). Brzo budu asi něco od nich objednávat, tak zkusím i to jejich tričko.

Nemáte někdo zkušenost s něčím podobně lehkým? Hlavně ta výdrž by mě zajímala...

Linky:
[1] - Ortovox 105 ULTRA SHORT SLEEVE M - https://www.ortovox.com/uk/shop/men/105 ... ack-raven/
[2] - Trew WEIGHTLESS NUYARN MERINO T - https://trewgear.com/collections/mens-t ... n-merino-t
[3] - Satisfy CLOUD MERINO 100 TEE SHIRT - https://satisfyrunning.com/products/clo ... 00-t-shirt
[4] - Montbell SUPER MERINO WOOL L.W. T-SHIRT MEN'S - https://www.montbell.us/products/disp.php?p_id=2307262

Edit: To 100 v názvu u toho Satisfy je možná jenom myšleno jako 100%, ale pak nechápu kdo by v tom běhal :-k Hmm..
imaleafonthewind
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 15, 2014 11:54

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob srp 31, 2019 20:30

Pak jsem psal, ze jsem si ten Ortovox zkousel a ne. Jednak mi to neprislo o moc min teple, jako IB 150 a jednak to docela kousalo, coz bych u ultrafine merina necekal. Takze po tenhle zkusenosti bych bez predchoziho vyzkouseni nic nekupoval.

Diky za linky, klidne je muzes psat primo do textu. Jako priklad jsem vyse udelal link na Ortovox :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř zář 25, 2019 13:26

Junior než zmizel do UK, tak mi věnoval jedno ze svých spodních funkčních trik (dl. rukáv) z Decathlonu. Je šedivé, název nevím, na visačce u krku je právě jen ten Decathlon a velikost. Je teda ale fuckt, že příjemnější triko na nošení (na zpocené tělo) sem snad ještě na sobě neměl.... :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte lis 12, 2019 20:24

Máte někdo zkušenosti s prádlem UYN? Zajímavá kompozice materiálů, pokud to bude takový, jak píšou, za ty podvlíkačky a dlouhý triko bych těch necelejch 6k dal.
Klidně se i obětuju, koupim a zkusim, jelikož to zní fakt lákavě. Ale až najaro, páč už mám defacto po sezoně...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod tsunami » úte lis 12, 2019 20:52

pavproch: mám takhle z Decathlonu do chladna triko určené na kolo - tedy mám dvě verze, jednu obyč a druhou s neprofukem na břiše. S oběma jsem max. spokojen.

Tak jsem ho našel: https://www.decathlon.cz/spodni-tricko- ... 02116.html
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon pro 16, 2019 9:02

Budu muset obměnit funkční prádlo a tak přemýšlím, jestli se vůbec vyplatí investovat do těch drahejch značek... Nestačí to prádlo z Decathlonu? Případně Sensor, Craft?

K prádlu na jednodenní akce mám požadavek jedinej - musí odvádět vlhkost a rychle schnout, samozřejmě by mělo bejt aspoň trochu pohodlný.

U prádla na vícedenní akce už mi jde i o váhu a k požadavkům přibyde, aby bylo fajn i na spaní. Tady si klidně připlatím, počítá se každej ušetřenej gram

Zatím mám zkušenost jen se značkama jako Sensor a Craft, nic "top" jsem neměl a rak by mě zajímalo - vyplatí se za to dát ty prachy?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » pon pro 16, 2019 9:28

Našel sem na webu spodní prádlo - 3/4 leginy X-bionic přímo určené pro šialpo / skitouring , ale děsím se textu "silně kompresní na stehnech" (nebo tak nějak to tam bylo napsané) - nemáte je někdo? Je to k čemu? Hřejou, schnou rychle?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » úte led 14, 2020 9:14

Otázka "do větru" - třeba někdo něco doporučí.

Jak píšu, pořídil sem nové svrchní hadry na lyže a protože jsou "chladnější" než byly předchozí, budu asi muset inovovat "cibuli" pod nima.

Poradí někdo?

První vrstva, triko s dl. rukávem a (ne moc vysokým) límcem kolem krku, elastické (tj. obepínající tělo ale ne ho svírající, tj. NE kompresní) - aby bylo (pocitově *) co nejtěplejší (ale ne moc tlusté). Bez kapes, zipsů (kromě krku) atd.


* pocitově: některé látky / úplety na těle jsou pocitově chladné (třeba moira, speciálně zpocená nebo wool), některé "těplé" - např. PWS nebo některé druhy Polartecu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 14, 2020 14:26

Zminoval jsem to ted v jinem vlaknu - koukni na tu "mikinu" od Montane Allez z polartec power grid jako spodni vrstvu. Maji i verzi bez kapuce (a bez der na palce). Jestli ovsem bude pro tebe dost tepla, to nevim. A pokud te neodradi ten "bouldrovaci" nazev :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » úte led 14, 2020 14:33

kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » úte led 21, 2020 16:14

Taxem ve výprodeji koupil loňský Mammut Moench Advanced Half Zip Longsleeve Men - už je doma, neska večur du hoblovať Rališku, je a má být kosa, tak sem zítra písnu pocity, esli je (pocitově) těplejší než ta Moira, co sem v ní lýžil dofčíl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř led 22, 2020 8:16

pavproch píše:... slušivý kompletek Mammut Stoney: Jen budu muset přidat asi 1/2 vrstvy, jak jsou z tenčí látky než byl ten C-change (ta hadra byla snad 1,5mm tlustá), tak nejsou tak "těplé"..... .


pavproch píše:loňský Mammut Moench Advanced Half Zip Longsleeve Men.


BINGO!

Sem to trefil, ten moench je právě o půlvrstvy těplejší než ta moira. Fčera mínus 4 až mínus 6, moench+acocangua+ Stoney (ie. první vrstva, flíska a nezatěplený obal)= bylo mi akurváth. Ejchuchu!

Až (jestli někdy při letošní ne-zimě) bude pod mínus 10, tak přidám jednu vrstvu a myslím, že to bude okej..
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod aksam » pát bře 20, 2020 12:47

Vyzkoušel jsem v zimě triko s dlouhým rukávem od Gore https://www.gorewear.com/eu/ie-en/gore- ... 00318.html?

Funguje velmi dobře, odvádí výborně pot do další vrstvy a člověk zůstává na těle v pohodě, osobně bych ho dal na stříbrný stupínek......1. brynje superthermo
2. gore thermo
3. power dry zajo, mammut
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pát bře 20, 2020 18:18

Vypada zajimave, ale neni moc tenke? 134 g je docela malo na triko s dlouhym.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Standa63 » ned dub 5, 2020 16:56

Zdravím, má někdo tip na Power dry (popř. Phasic?) triko s krátkým i dlouhým rukávem, za dobrou cenu?

Zatím jsem našel, s krátkým rukávem, sice za vyšší cenu, tyto: 1, 2, popř. Phasic.

S dlouhým rukávem, zde.

S funkčním trikem mám dlouhodobě problém, potím se dost, nemůžu najít takové, co by opravdu dobře fungovalo.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Standa63 » sob črc 11, 2020 18:09

Tady jsem právě vytvořil takový minitest funkčních triček, značkových i neznačkových.
Možná to bude někoho zajímat.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Alpiner99 » stř črc 15, 2020 15:18

Ahoj, předem díky za odpověď

Chystám se na hory a co si myslíte o funkčním prádle? Jsem stará škola a nosím s sebou stále ty bavlněný parády, po kterých mě pak týden bolí bedra a celý záda, protože mi tam ten pot uschne a pak studí. Doporučili byste něco třeba z Decathlonu nebo spíš něco fakt značkovýho jako např Nike, Under Armour nebo Hudy. Či si vystačím s nějakou obyč malou značkou? Jde mi o to, abych to po týdnu turistiky v Beskydech nemusel zahodit do koše..díky!
Kdo nelítá v oblacích, jako by nebyl. Díky horám jsem jim blíž.
Alpiner99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 15, 2020 15:03
Bydliště: Beroun

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Alpiner99 » stř črc 15, 2020 15:19

Standa63 píše:Tady jsem právě vytvořil takový minitest funkčních triček, značkových i neznačkových.
Možná to bude někoho zajímat.


Heeej! díky moc za odkaz! Já ve spěchu napsal dotaz a přitom jsem se mohl trošku porozhlídnout :D
Kdo nelítá v oblacích, jako by nebyl. Díky horám jsem jim blíž.
Alpiner99
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 15, 2020 15:03
Bydliště: Beroun

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Solymr » ned srp 9, 2020 18:08

Před časem jsem si koupil merino triko s dl. rukávem značky http://www.bluefly.cz/ Je to dobrá nebo nic moc značka? Triko ze 100 % merino vlny stálo asi 1100,-

Tak teď bych chtěl variantu s krátkým rukávem, klidně jiná značka, jen se nemusí jednat o cenové drahý produkt za podmínek, že má jít o triko z merino vlny (příměs nebo 100 %) a Rab nebo Sensor mi přijdou cenově dražší. To není levnější značka?
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 10, 2020 8:12

solymr aspon muzes poreferovat. ja od nich kdysi mela mikinu, byla super ale na zensky to bylo vsechny ukrutne kratky. co se divam na web, z merina sem nasla jen pansky modely... ale tak za ty prachy to nevypada blbe.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Solymr » pon srp 10, 2020 10:29

Zatím ze zkoušení vím tolik, ač mám vše vel. M, tak v tom merino triku jsem byl, jak kdybych čerstvě vylezl z posilky a takovou postavu fakt nemám :D Tak jsem šel do L, trochu volnější, ale to M mě prostě všude stiskalo...
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » pon srp 10, 2020 10:44

Sem dostal přidělené (na chození do / z práce polemlesemloukou3, dyž je hic a potí se mi záda pod batůžkem) nějaké funkční triko kr. rukáv Crivit z Lídla (označení / typ netuším), prý snad za 99,- Kč či kolik a jako jo, je funkční, příjemné, větrá, schne rychle a nekouše.

Uź ho nosím asi třetí týden (s vypráním, samozřejmě) a zdá se že i životnost bude dobrá.

Takže :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 10, 2020 11:07

Solymr
na tech fotkach je to videt, ze to je dost obtazenej strih...

pavproch
ja mam z dekace nejaky za kilo z recyklovanych plastu a taky su s nim prekvapive docela spokojena
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » sob říj 24, 2020 11:44

Píchnu to sem, snad se to neztratí: Neska sem roztrh při oblíkání (a následně ještě o kousek víc roztrh při svlíkání) těnké wool dlouhé leginy (ca 150grms/m2), ta wlna vydrží prd a ne mechanické namáhání. Mám ještě jedny, taky wool ale 200grms (doposud jako podvlíkací pod SS GTX kaťata) na šialpo, tak to posunu a na šialpo pořídím něco nového, otázka je co? Sem autdoorové funkční prádlo už nějaký pátek nekupoval, ztratil sem pojem o vývoji (materiálů).

Dlouhé podvlíkací leginy - co byste (myslím hlavně materiál) doporučili na (hodně moc) potivé skialpo pod GTX SS (= většinou podnulové těploty). Teplotně odpovídající 200grms/m2 wlně. Spíš asi umělina (aby byla větší mechanická odolnost proti roztrhnutí při násilném oblíkání/svlíkání a aby to hlavně NEstudilo dyž durch zpocené.

Napadá mně nějaký (opravdu těnký) PWS, ale jak píšu nevím, kamse materiály v poslední době posunuly ....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení