Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod scinkk » úte zář 2, 2014 19:16

Teda, ze bych se nekdo tesil na to, ze nekde od 2000 budou zasnezeny pesi chodniky a trasy, to uz to beres jako adrenalinovy sport ne? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vectrix » stř zář 24, 2014 17:53

Zdravím.
Předem se omlouvám. Jsem naprostý nováček tady na fóru a tak ještě nemám místní "mravy" úplně v malíčku.
K mému dotazu.
Vybírám si nějaké oblečení na nadcházející podzimní/zimní(/jarní?) sezónu na moje lehké outdoor aktivity, kterými jsou jednodenní tůry po našich horách, nejčastěji Beskydy. Nedávno jsem si koupil termotriko (Jitex) a jsem s ním spokojen, nicméně na podzim/zimu by to chtělo ještě něco navíc. Přemýšlel jsem tedy o další vrstvě v podobě trika z merina, které by mě dostatečně tepelně izolovalo a v případě, že by moc nefoukalo by mi sloužilo jako vrchní vrstva.
Už nějakou dobu se teda po těchto výrobcích poohlížím, čtu OF, navštěvuju obchody. Líbila se mi trička od Icebreakeru nebo Devoldu, ale od okamžité koupi mě odrazuje jejich cena. Vzhledem k tomu, že jsem student, penězi moc neoplývám a tedy bych do tohoto chtěl investovat kolem 1000 CZK. Vzhledem k mé (prozatimní) spokojenosti s výrobky od Jitexu jsem se kouknul na jejich merino a docela mne zaujala, a to i cenou. Našel jsem i recenzi ve SO, kde jedno konkrétní triko (již docela dávno) vcelku chválili.
Chtěl bych se Vás tedy zeptat, jestli je Jitex alespoň adekvátní volba pro zmíněné použití (poměr cena/výkon), nebo je lepší si připlatit za Icebreaker, Devold nebo něco jiného.
Díky za rady!
V.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř zář 24, 2014 18:07

asi takle - záleží jak moc aerobní ty Tvoje aktivity jsou, jak moc si potivý, jak moc zimomřivý .... takže vrstvení oblečení je silně individuální záležitost... imho se tady přesně pro tebe platné rady těžko dočkáš...
chce to zkoušet, chodit za dveře za každého pičasí a ono sa to časem vytříbí samo, co ti vyhovuje.... akorát to trvá roky a roky a stojí hafo peněz (slepé uličky)... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vectrix » stř zář 24, 2014 18:21

Děkuju za odpověď. Obecně se potím vcelku hodně, ale protože jsem s jakýmsi "větším" chozením začal relativně nedávno a v zimě jsem dříve prakticky nechodil, nemám ještě takové zkušenosti. Ale asi to zkusím, jak jsem psal plus si koupím membránovou bundu na to a třeba mi to bude vyhovovat. [-o<
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř zář 24, 2014 18:25

nnzč

jitex neznám takže nevím čili nedokážu posoudit... ale sou tady jiní...

dudy píše:
budo píše:Věci od Jitexu nejsou dobrý? http://jitex-comfort.cz/textil/eshop/30 ... ni-vyrobky



Mě přijdou věci od Jitexu v poho. Měl jsem umělohmotný trika, mikinu, šátek na palici, trencle, spoďáry, z merina trika, čepici, boxerky a se vším spokojenost. V současnosti mám dvě merino trika, ve slevě jsem je koupil za čtyři kila a fungujou jak maj. Akorát oproti renomovaným výrobcům nemají tak technický střih a mají víceméně konzervativní design, možná jsou trochu kratší, nebo by mohla mít alespoň prodloužený zadní díl, což nemaj.
Mám i boxerky Comfort a ty jsou za ty prachy super, akorát že před tím dělali i boxerky z merina, ale ty už nedělaj, páč, jak řikala pani z éšopu, blbě se to prodávalo, neb to bylo drahý!!!!! Stály čtyři kilča, tak jsem musel koupit IB za kil devět a řeknu Vám, nemlich to samý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vectrix » stř zář 24, 2014 18:49

Díky, četl jsem, ale zkusil jsem se znovu zeptat, jestli se nenajde ještě někdo se zkušenostma. Přeci jen je to příspěvek z roku 2012. :)
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » sob říj 18, 2014 23:49

Ahoj přemýšlím jaké prádlo a trika koupit z Merina zda Icebreaker nebo Devold - jakou značku by jste si vybrali? Ceny cca stejné takže jde o to co je lépe udělané, výběr a design je u IC dle mého lepší, ale stejně to bude pár kousků takže je to jedno. Díky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Příspěvekod -ant- » úte říj 28, 2014 19:43

Michale82 pokud chceš vědět co by jsme si vybrali mi, musíš říct k čemu to potřebuješ, na jaké aktivity. ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » úte říj 28, 2014 21:28

devold nebo ajsbrejkr to je prašť jak uhoď... neuděláš chybu ani s jedním.... vyber si to, co ti bude líp sedět (klidně i babské! - mám, vím, neřeším) a co se bude víc líbit... a dyž to zrovna bude v kaci, tak máš i bonus.... minulý týden sem takle u eliáše pořídil ajsbrejkr 150gr/m boxerky v akci s fajnym vzorkem na kulach .... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » ned lis 2, 2014 16:39

Dík mě šlo o to zda nejsou zkušenosti, že jedna značka třeba vydrží déle než druhá. Chci to na turistiku po Skye a samozřejmě pak i na Alpy a td. Ještě by mě zajímalo jak je na tom Merino s výdrží vůči bavlně - daj trika a spodky aspoň 2 roky? Co sem četl dost lidí říká, že třeba triko pod batohem je hned ko.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » ned lis 2, 2014 17:12

hele, asitakle, na skialpo mám už asi 6 let smartwool mid crew (myslím 220grms), každou sezonu 30 až 80 dní na lyžích a furt je OK (asi na 5ti místech sem ho už trhnul o haluz, ale jinak se o nějakém opotřebení nedá mluvit...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Michal82 » ned lis 2, 2014 18:19

Jo tak to je dobrý já že spodky za litr je drahá sranda tak aby to nebylo hned na výhoz, jestli to dá nějaký roček tak to je OK. Jdu tedy na něco juknout po netu - sem mimo republiku a až se vrátím moc času nebude tak chci mít ,,seznam,, :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Funkcne pradlo na zjazdove lyzovanie

Příspěvekod barri96 » čtv lis 27, 2014 14:33

Funkcne pradlo na zjazdove lyzovanie

Zdravim. Som tu novacik, 3 dni som to tu pocital odhora nadol, vdaka comu som aj odlozil planovany nakup bundy na lyzovanie na dobu ked budem mat viac nasetrene :D
Rozhodol som sa ze zacnem nejakou kvalitnejsou spodnou vrstvou. Moje jedine skusenosti su asi 9 rocna moira, ktora uz je nefunkcna dlhsiu dobu. Bolo by to na aktivne zjazdove lyzovanie,teda ked sa clovek pri tom aj trocha zapoti, a rozhodujem sa medzi tymito adeptami:
http://www.sportisimo.cz/icebreaker/men ... tAod3z0AiA
je to merino,je to icebreaker a je to v zlave
http://www.sportisimo.cz/sensor/merinow ... 220/57611/
tiez merino,co som sa tu docital tak sensor je dobry pomer cena a kvalita
http://www.funkcnipradlo.cz/panske-trik ... html#popis
popripade toto nemerino
Dakujem za pripomienky tipy a triky :)
Naposledy upravil pavproch dne čtv lis 27, 2014 19:10, celkově upraveno 1
Důvod: -pp-: sloučeno s vhodným tématem, zvýrazněn nový dotaz
barri96
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 27, 2014 14:16

Re: Funkcne pradlo na zjazdove lyzovanie

Příspěvekod pickard » čtv lis 27, 2014 15:19

Jsou lidi, kteří mají na lyže rádi upnutý umělý kompresní materiály. Jsou lidi, co mají rádi merino. Je to taková nějaká osobní věc, každý musí zkusit a zjistit.

Já merino na lyže nenosím (jinak jo), protože mi na to připadá málo elastický. Lyžařský spodky chci prostě úplně upnutý, žádný plandání, žádná mezera, žádný shrnování. Nemusí to tak mít každej. Někomu je ta umělina nepříjemná.
Další nevýhoda merina - pro mě - je malá mechanická odolnost.

Takže icebreaker bych rovnou vyřadil - moc plandá, je moc těžkej a hned ho zničím.

Ten červenej Sensor vypadá přesně jako něco, v čm bych klidně lyžoval, z nabízenýcho bych si určitě vybral to. Značku samotnou chválím, mám od nich pár kusů a všechny držej a fungujou. Ze zkušenosti můžu dioporučit též umělinu značky online, v tom jsem odjezdil leta.

Za vrchol považuju X-Bionic, ale to je díra do rozpočtu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » čtv lis 27, 2014 19:15

jak píše pick, 100 soudruhů, 101 chutí, někdo vdolky někdo holky.... :mrgreen:

malá mechanická odolnost merina je imho krawina - mám doma Smartwůl Mid Crew (250grms) asi 6 nebo 7 let, každou zimu 50-70 dní na lyžích, z toho převážně skialpo, občas (dyž je těpleji) naprudko bez ochrany před/pod batohem a .... kromě několika ďůrek od haluzí není poznat žádné opotřebení či řídnutí...

já na lyže nosím jednu vrstvu wowce (250grm - babský ajsbrejkr) , na to Polartec babská mikina (oboje babské, bo je fajně upnuté, takže pod to nefučí) a na to tlustá membránovka (C-change by chlupatý slon).... dyž je kosa jak na sibiři, tak ty wowce dvě (200+250 grms)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dudy » čtv lis 27, 2014 19:53

A co Craftí?
Já je rád.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod barri96 » čtv lis 27, 2014 22:14

No 2 prispevky a hned sa lisia svojim postojom k merinu :D Najlepsie asi bude si to vyskusat na telo a kupit podla pocitu.
Crafty myslis ze by sa hodila rada Active alebo Warm? Lebo podla ich teplotno-aktivitneho grafu mi zrovna lyzovanie vychadza nieco presne medzi tym.
A ja som navrhol povodne 3 konkretne funkcne pradla,ale urcite budem rad za kazdy iny konkretny tip :)
barri96
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 27, 2014 14:16

Re: Funkcne pradlo na zjazdove lyzovanie

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 27, 2014 22:34

barri96 píše: http://www.sportisimo.cz/icebreaker/men ... tAod3z0AiA
je to merino,je to icebreaker a je to v zlave

Je to merino. Je to Icebreaker. Není ve slevě. Respektive, ne tak velké, jak uvádí. Je to ojeb od prodejce. Stejný ojeb používá i Intersport. Spočítává slevu od ceny jiné modelové řadu. Jako kdyby ti Škoda spočítala super slevu na Fabii 1.2 MPi, kde ale porovnávací cenou byla cena Octavie RS 2.0 TSI. Jedná se totiž o ekonomicky levnější řadu Everyday. Je to stále merino. Ale je to starší verze střihu s raglánovými rukávy. A stejně tak i starší verze úpletu - klasický jednoduchý úplet 1x1. Což je levnější na výrobu než aktuální modely Bodyfit s promyšlenější strukturou úpletu. Na začátek na seznámení super za super cenu. Někdo u toho zustane, někdo se posune výše, aby zkusil novější střihy a úplety.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pát lis 28, 2014 10:19

To je namet pro COI, ne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod JohnDude » stř pro 3, 2014 8:22

Abych taky přidal pár slov do pranice :-)

Mám něco staršího od Icebreakeru, drží spolehlivě i při hrubším zacházení, spokojenost :) designově se mi líbí, mají takové progresivnější střihy, teda co jsem viděl nedávno v Hudym.

Od Jitexu mám jen spoďáry, nekoušou a jsou taky v rámci mezí bez známek nošení, ostatní jejich věci mi příjdou jaksi moc vyřvané, na hory ale OK. Je ale zase fajn že je to česká značka a tímpádem prachy z mé koupě nejdou kamsi do konglomerátu, ale zůstanou na vývoj nových věcí pěkně v republice (teda aspoň doufám) :D

Ještě jsme objevili s přítelkou letos další českou značku (píšou, že vyrábějí v česku) Itis Wool, koupili jsme po jednom kuse trička s dlouhým rukávem na pop-up shopu v Brně a funkčně za 1200,- taky supr. Dělají spíše takové slušnější designy, beru to i do práce, když venku trošku přituhne a nemusím se za to stydět :-)

Pak mám Decathlon merino, které mi ale přijde, že celkem kouše...

S Devoldem osobní zkušenosti nemám :P
JohnDude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 30, 2014 11:24

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Greeen_day » sob pro 6, 2014 10:26

ahoj dobrodruzi :)

nemáte někdo zkušenosti s tímto rolákem od devoldu ?
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/termopradlo/teple-termopradlo/1271-devold-expedition-rolak-se-zipem-pansky/#.VILKBGfG28U
uvažoval jsem o něm jako o samostatné vrstvě pod softshelku na lyže či zimní procházky. S ohledem na dvě vrstvy by se dal nosit možná bez spodní vrstvy přímo na tělo. Máte s ním někdo nějakou zkušenost? Doposud jsem sázel na otužilost a bral si pod softku jen funkční triko s dlouhým rukávem, ale na lyžích a "pomalejších" procházkách to nestačilo a brzy mi přeci jen byla zima. Takhle bych mohl teoreticky vyřešit spodní i střední vrstvu neb se mi na triko další vrstvu cpát nechtělo. Co myslíte ? Jinak by to mohlo vyřešit i časem spodní vrstvu pod hardshelku....
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » sob pro 6, 2014 10:45

kdyby si si to tady pořádně přečetl, tak by si se dočetl že Devold děla kvalitní věci, a nemusel by si se vůbec ptát, sám mam Devold Expedition rolák, Devold Active rolák, Devold Active spodky, čepici, na pohyb bych já spíš volil řadu Devold Active, kde je spodní vrstva ThermoCool, a svrchní vrstva Merino vlna Total Easy Care
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Greeen_day » sob pro 6, 2014 10:54

Tohle vlákno je tak rozsáhlé, že jsem se opravdu k pročítání vlákna celého neuchyloval a zeptal se konkrétně na tento typ. Pokud vychází cenově podobně, tak ještě mrknu na tebou zminovaný Devold Active, který by možná lépe vyhovoval určení, díky za nasměrování. Jinak dají se nosit opravdu bez spodní vrstvy? Jen asi rolák díky thermocool bude asi dříve zapáchat, že ?
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dudy » sob pro 6, 2014 11:14

Dudymu osobně přijde zbytečně teplej (na prádlo).
Merino ne úplně ideálně odvádí pot.
Když nachčije, tak to schne tejden.
Těžký to je i suchý, natož mokrý.
Navostro docela kouše, ale zas líp funguje.
Na aktivní pohyb mi nepřijde jako dobrá volba merino všeobecně, natož tenhle kožich.
Já ho mám na spaní a statický aktivity.
Když jdu fotit a dřepím tři hodiny v křoví, nebo na posedu, když du střílet, postávání na srazech či při hlídání harantů.....
Jako úplnej ideál se mi jeví když sedím v lednu pět hodin v lesní ZOOputyce.
Na pohyb bych volil radši synťák např. Polartec Power Stretch, Power Grid, či Power Dry...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Greeen_day » sob pro 6, 2014 11:30

díky za pěkný koment. Osobně se při airobních aktivitách snažím o rychlý pohyb, takže tam mi bohatě stačí lehčí triko + bunda a nebo samotné triko a stejně mi je pořádné horko. V zimě mi při běhu překáží i čepice, takže bud mi mrznou uši nebo se snažím překousnout čelenku, která zas v kombinaci s čelovkou vypadá vtipně :) Jinak na to určení, tedy spíše statické aktivity, mezi které, lyžování při čekání ve frontách a mrznutí na lanovce, považuji. Procházky s dítkem také nejsou zrovna během na 100m, takže by mohlo fps zminovaný duo aktiv rolák býti vyhovujícím.
Zatím jsem spoléhal pouze na triko, ale věk nezastavíš a tepelný konfort začínám čím dál tím více vyhledávat.
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod fps » sob pro 6, 2014 14:08

Greeen_day píše:na tebou zminovaný Devold Active, který by možná lépe vyhovoval určení, díky za nasměrování. Jinak dají se nosit opravdu bez spodní vrstvy? Jen asi rolák díky thermocool bude asi dříve zapáchat, že ?

proč by se nadalo? Devold Active má spodní vrstvu ThermoCool, né vlnu, které může někomu vadit, když je pod nulou, tak mam na soubě Devold Active spodky a rolák stále, třeba i pět dní (turistika na těžko), a smrad žádný necítím

dudy píše:Dudymu osobně přijde zbytečně teplej (na prádlo).
Merino ne úplně ideálně odvádí pot.
Když nachčije, tak to schne tejden.
Těžký to je i suchý, natož mokrý.
Navostro docela kouše, ale zas líp funguje.
Na aktivní pohyb mi nepřijde jako dobrá volba merino všeobecně, natož tenhle kožich.

tak tohle platí u prádla ze 100% merino vlny, kterou taky na pohybové aktivity nenosím, Devold Expedition nosím v zimě do města, ale u Devold Active který má spodní vrstvu ThermoCool, a svrchní vrstvu Merino vlnu Total Easy Care (ta spodní vrstvu (ThermoCool) je vyvedena až na merino povrch, to jsou ty šedivé tečky) tohle neplatí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Quido » ned pro 7, 2014 19:46

ciste merino jsem si nedokazal oblibit, pro mne moc teple, Devolt active pouzivam v zimne a to kdyz je opravdu uz zima hodne pod nulu, jinak radeji Odlo ci Craft, a to bez merina, Moire se povedla jedna mikina/svetr s kombinaci merina a umelotiny, ale to je asi vyjimka... jinak si v posledni dobe dost pochvaluji merino ponozky, jak tenke, tak hrube, ale je to pekelne drahe
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod budo » úte pro 9, 2014 11:08

Devold expedition mam od prosince 2010. Na treku ho pouzivam jako spaci triko (+ zalozni zateplovaci vrstvu).
Casto ho nosim pri beznem dennim noseni, hlavne v zime. Jak pise dudy, na aktivni pohyb merino moc neni. Reci o tom, ze hreje i mokry, neber zas tak vazne. Bejt oblecenej v mokrym rozhodne neni prijemny. Spis je dulezity, ze to proste dobre hreje. V teplotech, jako jsou ted (-1 az +5) ho na prochazky s detma a psama nemam problem oblect takto:
Canard triko LS (coolmax)
Devold Expedition LS (merino)
Některá z vestiček, které mám a jensou nijak extra funkční ve smyslu prodysnosti nebo windstopperu

Beru ho na sebe kdyz vim, ze budu spise statickej venku pres noc. Naposled treba 15.11. na kopci v dubovym lese kde dost fouka pri oslave sv.Martina u ohne dlouho do noci. Tam plni to, co cekam. Nebo kdyz jsem sam doma, jsem linej topit a vydrzim to nechat az na 19, klidne i 18 °C. Tak se radej obliknu. Peru to zvlast s jinyma funkcnima vecma, i kdyz prevazne syntetickyma abych nehonil prazdnou pracku. Merina mam jen 2. Susim v susicce na syntetiku. Neperu ani nesusim s vecma, ktery maji na sobe suchy zipy ! Na holy telo mi nevadi. Nijak zvlast nekouse nebo jsem odolnej.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Quido » úte pro 9, 2014 20:06

devold nekouse, icebreaker kouse... zrejme ruzny zpusob zpracovani :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod ONDRA » úte pro 9, 2014 20:50

Quido píše:devold nekouse, icebreaker kouse... zrejme ruzny zpusob zpracovani :roll:


S kousavosti problem nemam, ale:
Devold nesmrdi, IB smrdi... zrejme jiny druh vlny :)
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení