Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » čtv lis 5, 2015 12:54

Mam dojem, ze Tvym obavam vladne jedno "nedorozumeni". Na sneznicich s nejvetsi pravdepodobnosti budes mit ty hulky a budes nima hybat a pritom se Ti ruce do jiste miry zahreji. Tj. nikdy to nebude stejne, jako kdyz si venku a ruce se nehybou.

Edit: cimz ale nechci tvrdit, ze na tom budes stejne jako ja. Ja bych jinak bez pohybu hulek v tech rukavicich zmrznul uz nekde pri -5-ti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 5, 2015 13:21

ale kdyz me je zima na ruce i s hulkama, tak asi na sneznicich mi na ne porad bude zima? akorat kdyz mi zacne byt zima, schovam hole a strcim je do kapes, pripadne proste jedu domu s totalne prochladlejma rukama, ktery se nezahrejou ani po hodine ve vlaku a v rukavicich, tak sem si rikala neco teplyho by bylo asi fajn
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » čtv lis 5, 2015 14:40

V tom pripade (a taky s ohledem na Tve vydaje se psem) bych Ti doporucil se divat na Tchibo, kdy budou prodavat teple rukavice na zimu (lyzarske???). Nestoji moc, mozna i narazis na vyprodejove kusy z lonske sezony. Nemaji membranu, ale syn je nosil 3 roky v zime na staveni snehulaku, hratky ve snehu a i jinak a byly teple dost, nikdy nepromokly, ale kupodivu se mu v nich ruka nikdy (venku) nepotila. Proste za ty prachy si muzes odzkouset, nakolik Ti vyhovuje neco vice tepleho a hrubeho. A kdybys zjistlila, ze to neni ono, nebude Ti lito za nejake GTX rukavice za 1500-2000 a hoc i do mesta je vynosis. A pokud Ti to sedne, tak az si nasetris, koupis si podle zkusenosti neco lepsiho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 5, 2015 15:01

Nedělej z toho vědu, vem si na první kratší vejlet nějaký tenký i tlustý, co máš doma, a uvidíš. Primárně tenký na chůzi, tlustý na čekání na vlak. Pokud budeš potřebovat tlustý rukavice i na chůzi, tak při čekání na vlak nejspíš umrzneš, pokud nebudeš běhat kolem nádraží :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 5, 2015 15:10

ja mam doma jen ty tenky a ty sem koupila loni, protoze ty od cinanu za 35kace co sem pouzivala driv sem uz obe potratila a tak proste nosim pracky v kapsach, hulky nenosim na vylety a v exponovanym terenu to preziju kdyz je do -10 bez urkavic tu pul hodku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 5, 2015 15:54

Když není moc pod nulou, tak jezdím na běžkách i v těch úpletových prsťákách od Vietnamců za deset kaček a až když je nějaký delší sjezd, tak si navrch natáhnu něco silnějšího. Na sněžnicích jsem zatím ušla jen pár kroků, ale obdoba sjezdu se nekonala, potila jsem se skoro stejně nahoru i dolu. Ti, co to umí, to třeba mají jinak, ale mně teda omrzliny nehrozily. Pokud se nechceš rukama hrabat ve sněhu, tak asi ani žádný extra materiály na těch rukavicích nepotřebuješ. Ale je to jen laický názor člověka, kterej nejdřív vytáhne ze skříně 20 let starej "nefukční" hadr a až když mu nevyhovuje hledá něco lepšího :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 5, 2015 15:59

greymouse jo to chapu no, ale v mym pripade ty rukavice ani moc nemam a ty tenoucky co sem si koupila loni, tak v nich mi je uz dost zima treba po 4h venku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod aksam » čtv lis 5, 2015 16:23

můžeš se podívat i v decathlonu, tam mají rukavice fleecové od 39Kč a nebo jak apuka o stránku před odkazoval na factoryoutlet.cz, mají tam goretexové nebo zimní rukavice od Taubert za směšné peníze od cca 100k do 300k
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 5, 2015 23:49

Já myslím, že ti raděj dobře. Kup nějaký levný na otestování a po sezóně budeš vědět, co ti na nich vadí a co tím pádem chtít od nových. Zjistíš jak se při chůzi zahřeješ a jak dlouho vydržíš jít, mně to přišlo o dost náročnější než obyčejná chůze.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 6, 2015 6:15

asi to tak udelam a uvidim, jak to bude :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Lacik » pát lis 6, 2015 9:57

Ahoj,

sháním rukavice. Lehké, co nejtenčí. Neprofoukavé a voděodolné proti normálnímu dešti.

Ale opravdu, co nejtenčí. Mam to jen na tůry, hlavně aby neprofoukli a taky něco vydrželi, já se všude opírám a ještě chodim vždy se psem.

Díky
Lacik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 28, 2015 16:24

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » pát lis 6, 2015 10:12

Pokud maji byt jen co nejtenci, neprofoukave a nepromokave, tak chirurgicke rukavice. Nejsou sice tak odolne, ale muzes si je koupit v baleni po 100ks, stejne Ti nejake pes sezere :-). Jinak nejake pracovni s odolnym povrchem.

Pokud se Ti toto zda jako vtip, tak je to presne odpoved na Tvuj dotaz. Nepises, ze maji byt prodysne, ze jak maji byt teple, z Tveho prispevku vyzniva, ze Ti jde jen a pouze o ochranu proti desti a vetru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Lacik » pát lis 6, 2015 10:36

no díky za poučení.

věřím, že ostatní pochopili pointu, co asi tak hledám a nemají tolik volného času pro poučování zdejších uživatelů :prayer:
Lacik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 28, 2015 16:24

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod aksam » pát lis 6, 2015 11:24

se podívej po rukavicích z neoprenu nebo rukavice od sealskinz a podobných
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pát lis 6, 2015 12:02

Na bezky a sneznice mam nepromokave tenke Dexshell Thermolite
Na zimu bez snehu Black Diamond MidWeight Gloves a MHW PWS
Na lyze a do velkych mrazu No name GTX a do nich hedvabne rukavicky z Decathlonu, ktere jsou super.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » pát lis 6, 2015 12:09

Laciku, teda promin, ale ja jsem fakt presne odpovedel na Tvuj dotaz. Jak chces, aby Ti nekdo poradil, kdyz nenapises z jakeho duvodu, na jakou hlavni aktivitu ty rukavice chces (neni odolnost jako odolnost), jak maji byt teple, maji-li byt pruzne nebo nemusi, atd. Toto docela hodne ovlivnuje vyber. A nezlob se na mne, ale aktivita "ja se vsude opiram" a "chodim vzdy se psem" nerika absolutne nic o pouziti rukavic. Ja napr. ani kvuli opirani se o cokoliv a uz vubec ne na chozeni se psem nikdy nepotreboval zadne rukavice. Zato jsem je potreboval kvuli napr. zime nebo kvuli splhani po retezich, dratech a skalach.

Ale kdyz se Ti toto (a predtim) zda jako poucovani, prosim. Jen se potom nediv, ze Ti nikdo nic neporadi nebo dostanes velice ruzne, mozna i protichudne doporuceni. Napr. zrovna co aksam doporucoval bud nejsou extra odolne nebo jsou docela hrube.
Nekdy par slov navic hodne pomuze.
Naposledy upravil apuka dne pát lis 6, 2015 12:12, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Lacik » pát lis 6, 2015 12:10

Dexshell Thermolite, přesně něco podobného hledám.

Díky
Lacik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 28, 2015 16:24

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 7, 2015 18:20

tak sem si na sporlifu koupila nejaky rukavice za 299, aspon vim, ze mi sedi na pracku a uvidime, otestujem a bude vyreseno v idealnim pripade rovnou:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Armydog » sob lis 28, 2015 1:33

Zdravím,

sháním rukavice na zimní dovolenou na snowboarding po ČR (max -20°C ?).
Na kopci celodenní / dopolední pernamentka.
Doposud jsem měl prstové, ale teplejší budou asi palčáky a prsty jsem na SNB nikdy nepoužil :D
Rukavice by mě měla v prvé řadě dobře izolovat, nepropouštět mokro a ideálně propouštět vlhkost z potu (snad nějaká membrána).
Cena max do 1500 Kč, ale kdyby byl nějaký zázrak za 1600 Kč tak ho beru :roll:

Celkově mám pocit, že značky pro SNB potřebují hlavně, aby náklady výroby byly minimální a hned se pokazili, tedy mohli na rukavice narazit svoji značku a tím pádem i pořádnou raketu (Level a spol.) - Jestli to tak není tak mě poučte :D

Proto oslovuji zkušené, kteří by mi poradili v koupi kvalitních ideálně cenově příznivých rukavic.

Narazil jsem na společnost, která vyrábí v ČR rukavice od roku 92 a vyrábí i pro armádu a vypadá, že to dělá dobře.
Jedná se o společnost Holík, kde jsem si vybral rukavice : http://www.holik-international.cz/defence


Těžko nějak víc posuzovat, když nemám osobní zkušenost ani vodní sloupec ani prodyšnost , ale když by to mělo sloužit např vojákovi v zimě, tak proč ne blbounovi na sjezdovce.

Díky
Armydog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 28, 2015 1:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » ned lis 29, 2015 16:40

v létě sem v hervisu nebo gde kupil ve výprodeji jakési extra-hypr-supr běžkařské Swix prsťáky (prý do extra kosy) za účelem šlapání do kopca při skialpu (mají pěkně vyztuženou koženou dlaň, čili by se nemusely hned prodřít o madlo hůlek)....neska byla virgin ride.... jako jo, fungujou, miale je v nich kosa... :mrgreen: (enemže mně je na prsty kosa tím větší, čím sem starší...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28309
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » úte led 26, 2016 6:38

Existují rukavice které jsou teple a prodyšné cca jako jsou PWS rukavice, ale aby byli nepromokavé? Polartec NeoShell nebo Gore-Tex Active shell?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » úte led 26, 2016 7:23

jak moc se vlastne clovek pri pohybu na rukach poti? bych rekla, ze v dlanich a prstech to nebude tak zly? nebo sou zkusenosti jiny? (jeslti sem mela rukavice jiny nez od cinana bavlneny, tak je to minimalne 20let a to si nepamatuju)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » úte led 26, 2016 8:15

@fps dexshell rukavice s membanou porelle
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » úte led 26, 2016 8:32

booze: Je to priedušné ako PWS a zároveň nepremokavé? :D Dám ruku do ohňa za to, že nie, inak by sme z toho matrošu mali všetci bundy :-)

Activeshellové rukavice robí napríklad Gore, ale priedušnosť PWS nedosahujú ani náhodou.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » úte led 26, 2016 8:41

Uplne 100% se neda srovnat s pws, ale ruce se v tom nepoti, nohy se v tom nepoti. Ta membrana je elasticka (gumova) a o dost tezsi nez AS. Takze bunda by byla tezka neforemna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod GreyMouse » úte led 26, 2016 8:48

@Mawenzi: On se asi člověk na rukách nepotí zas tak málo. Občas sbírám na zahradě jabka s igeliťákem na ruce, aby mi prsty nezajížděly přímo do těch shnilotin, a vždycky je za chvilku zevnitř orosený. A přitom to není činnost, u který bych měla pocit, že se potím, a těch jablek moc nemáme, takže jde vždycky jen o pár minut.

Teď jsem zkusila 15 minut nicnedělání při pokojové teplotě. Na levé ruce mikrotenový sáček, pravá ruka práce s myší a občasné ťukání na klávesnici. Po čtvrthodině je sáček uvniř vlhký, po přidání 30 dřepů jsou kapičky uvnitř viditelné.

Další pokus se suchým igeliťákem: sáček je uvnitř vlhký hned po 30 dřepech.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » úte led 26, 2016 8:51

Mawenzi píše:jak moc se vlastne clovek pri pohybu na rukach poti? bych rekla, ze v dlanich a prstech to nebude tak zly? nebo sou zkusenosti jiny?
U rúk viac ako u čohokoľvek iného veľmi záleží človek od človeka - od štýlu obliekania, prekrvenia končatín, (ne)používania paličiek atď.

Dlane sa spotia ľahko, osobne sa mi často stáva, že dlane sa potia, ale chrbát rúk je omrznutý od vetra - a tým omŕzajú aj konce prstov. Špeciálne v PWS rukaviciach (ktoré sa okrem toho veľmi rýchlo trhajú, nevydržia dlho), tie sú na dlani spotené a na chrbáte rúk ich prefukuje vietor. Riešením, aspoň pre mňa, je Windstopper - neprefúkavá membrána na chrbáte rúk, skvele priedušný flísový WS na dlaniach. PWS sú zasa viac strečové, človek má v rukách viac citu aj na jemnú manipuláciu. Akurát ich na každom treku musím trikrát zašívať :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » úte led 26, 2016 8:59

Greymouse: ha, zajimavy, to doma budu muset vyzkouset - mam obecne problem s dost studenejma koncetinama, teda krome stresu :D

wawrik: takze to clovek nakonec zjisti az pri nejakych zkusenostech z terenu, poceni rukou je ruzny jako poceni cehokoli jinyho dle cloveka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod GreyMouse » úte led 26, 2016 9:11

Mawenzi píše: mam obecne problem s dost studenejma koncetinama, teda krome stresu :D

To je zajímavý, já mám naopak při stresu končetiny úplně ledový. Asi je to hodně individuální, takže i "igeliťákový" test ti může vyjít jinak.

Nemáš v práci žádný sáček? Popros nějakého kolegu ať sní svačinu a obal ti věnuje. Můžeš začít testovat v práci a pak při chůzi cestou domů :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení