Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Trafikant » pát pro 21, 2012 16:56

To zkusím v práci porovnat :-k. Ale těžko dosáhnu relevantního výsledku měření, protože moje staré PWSka jsou už vytahaná, stejně jako třebas PWS čapka od Tilaku...takže možná ten rozdíl nebude tak hrozný ve finále.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » pát pro 21, 2012 17:05

já provnávám letošní (2013) fungláče a loňské (2012) jedenkrát prané
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pát pro 21, 2012 17:07

A není to třeba i tím,že letos,dělají s jiného matroše?
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » pát pro 21, 2012 17:16

ne, matroš je stejný, teda kromě límce na zápěstí, tam se liší
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod budo » pát pro 21, 2012 17:19

mvaldo píše:ake su velkostne? vedell by si porovnat?


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD


marodim, az mi bude lip, zkusim si obkreslit ruku a naskenuju ti to .... pridam popis jak mi sedej. Vydrz.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Trafikant » pát pro 21, 2012 17:36

pavproch píše:ne, matroš je stejný, teda kromě límce na zápěstí, tam se liší


Ne není, to je právě nová verze z Thermolite. PWSko už to není.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » pát pro 21, 2012 17:37

ale vypadá to stejně.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Trafikant » pát pro 21, 2012 17:58

Jj vypadá =). Ale bylo by divný, že by takhle výrazně zkrátili střih...ale možné je všechno no.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pát pro 21, 2012 21:42

mvaldo píše:ake su velkostne? vedell by si porovnat?

mam Treksport Avalanche XL, a ruku nemam nijak extra velkou, a jsou mi akorát, bohužel už pod ně nedostanu PWS rukavice, takže jsem koupil Mammuty 2 v 1, a ty mam velikost 9
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » sob pro 22, 2012 10:58

taxem ty rukavice zblejsknul

Obrázek

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod budo » sob pro 22, 2012 12:13

pavproch: ty onoseny maj na prvni pohled lepe posazeny palec
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod MrScully » pon pro 24, 2012 11:30

Přátelé, předem se omlouvám, pokud na toto téma už odpovědi zazněly, ale snad mi kdyžtak odpustíte, když jsou ty Vánoce :-) Pročítal jsem si vaše doporučení na rukavice, ale vesměs jsou to rukavice minimálně do hor, ne-li do Nepálu :-) Já jsem běžný líný člověk a potřebuju tenké a teplé prstové rukavice, ve kterých bych mohl ideálně tak 2-4 hodiny fotografovat v zimě, tzn. musím mít citlivost v ukazováčku. Ideální by bylo, aby byl ukazováček i vodivý kvůli kapacitním displejům např. na mobilu, ale není podmínkou. Poradíte? Materiál odhaduju na softshell, cenou bych se rád vešel tak do tisícovky, ale není úplně striktní podmínkou. (Abych to upřesnil, nebudu fotit nikde na Antarktidě, ale ono stačí být pár hodiny venku u nás v ČR a prsty mrznou a focení je utrpením).

Koukal jsem do Hudy Sportu atd., ale nikde jsem nenašel moc recenze a když už jsem našel nějakou zahraniční, tak často nebyla moc pozitivní.
MrScully
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 24, 2012 11:25

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod aksam » úte pro 25, 2012 12:50

mrscully...podívej se po rukavicích z polartec powerstretch jsou tenké a teplé v tomhle vlákně se o nich píše,cenově pořídíš kolem 500Kč,můžeš je použít samostatně nebo jako vnitřní rukavici do membránovek a ty pak jen u focení sundáš a máš ty powerstretchové...jen asi nebudou vodivé,to pak jedině speciální na displej
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » úte pro 25, 2012 16:50

BD MidWeight. Uplne suche na dotykovych displejich nefunguji, ale staci je mit chvili na rukach (neznatelne navlhnou) a telefon celkem v pohode. Pouzivam je uz nekolikaty rok ve meste i mimo, v zime u nas i v lete na ledovcich. Jedine minus je mala mechanicka odolnost, takze mam uz asi ctvrte, ale z hlediska komfortu jsou proti softshellovym uplne jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod MrScully » úte pro 25, 2012 19:30

Zajímavá varianta, fleece jsem myslel, že je na pytel do deště, ale teď čtu, že se to i v dešti s nima dá přežít, sice mokré, ale vcelku teplé.

Akorát je zrovna v Plzni v Hudy nemají skladem. Jak je to s velikostma v tomhle případě, můžu risknout třeba eLko jakožto normální chlap s normálníma rukama (nikoliv dřevorubeckýma prackama)? :-)
MrScully
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 24, 2012 11:25

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod zdenki » úte pro 25, 2012 19:48

Na normální ruku s prostředníkem 9cm pasují XL :) .
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod MrScully » úte pro 25, 2012 20:34

Tak prostředníček mám 8 cm a to bych řekl, že nemám nějak extra krátké prsty teda :-D Takže beru hádám eLko :-D
MrScully
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 24, 2012 11:25

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » úte pro 25, 2012 21:04

PWS neni fleece. Pri stejne hrejivosti je podstatne tenci a navic je strecovy. Opravdu hreji i mokre, dokonce i vylozene promocene, ale pak se priprav na cerne ruce, pousteji barvu.

Rekl bych, ze ruce mam celkem normalni (merit ted nemam cim) a mam XL. Pricemz ukazovacek je mi na doraz, takze se casem vzdycky proklube.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Michal.pce » sob led 26, 2013 17:24

Chci si pořídit rukavice na lyžování,zimnní turistiku,popřípadně lezení,takže takové univerzální rukavice do hor.Jaké doporučujete?Viděli jste nějáké zajímavé slevy?Vyplatí se investovat více,vydrží rukavice? Zatím mě z pročtení tématu zaujali http://treksport.eu/sk/produkty.php?sku ... produkt=78 a http://www.mammut.cz/eshop-mammut/rukav ... ve-men.htm ale to nevím jestli se mě chce tolik investovat,ovšem pokud by měli vydržet a fungovat v porovnaní k ostatními lépe a komenzovat tak svoji cenu ,tak bych do nich šel.
Michal.pce
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 10, 2011 20:00

OutdoorDesigns Fuji Convertible

Příspěvekod scinkk » ned led 27, 2013 19:03

Vcera jsme si rikal, ze tu musim pochvalit tyhle rukovice OutdoorDesigns Fuji Convertible. Neocenitelne, pokud casto potrebujete brat do ruky fotak ci mobil. A nebo i neco vyhrabat v kaspse, batohu ci se nakrmit :) Za cely den je nemusim sundat. Nejsem si jist, zda kazdy typ tehle rukavic ma odklapeci i palec, tyto ano. Osvedceny teply material, ktery rychle uschne. Navic pokud se clovek cestou do kopce se zacne prehrivat, staci si ty prsty jen na chvili odklopit a v tech rukavicich se clovek nezpoti. Jen bych se obesel bez tech suchych zipu, zbytecne se to nekde zachytava a odklopeni drzi i bez nich.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod saiya-jin » pon led 28, 2013 10:08

Zdravim pani,
taka zaludna otazocka - mate niekto skusenosti s prstovymi rukavicami Salomon X-wing GTX ?
Primaloft, Goretex, Salomon. Clovek si povie ze na lyze / skialpy / sneznice / cokolvek bezne cez zimu budu super, a konkurencia vacsinou stoji vyrazne viac nez 45 eur. Teplotne aj su. Viacmenej presne co som chcel.
Problem - totalne shitove vyhotovenie. Dlanova strana ma na povrchu gumu - na jednej ruke je po 2!! dnoch bezneho lyzovania na par miestach uplne zodrala. Plus sitie guma vs latka sa trha na 2 roznych miestach. Druha ruka sitie zatial OK, ale po par jednoduchych skialpoch sa ta guma trosku zacina odierat.
Postup - reklamacia, je mi to jasne. Od Salamunov mam peknych par veci (take bezne veci ako lyziarky, tenisky apod) a nie je to top, ale dajme tomu zatial OK. Aku mate vy skusenost? Mam chciet dalsi par rovnakych rukavic alebo sa kuknut po inej znacke?
saiya-jin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pon kvě 19, 2008 18:42

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Lukas » pon zář 16, 2013 13:02

Mam rukavice Tilak Cyborg a kdyz je kosa, nosim pod ne obycejne pletene rukavice asi za 50,- ... uz se me ale nekolikrat stalo, ze to bylo fakt malo.

Misto obycejnych pletenych bych rad zkusil neco lepsi, jesli to pomuze ... resim co bude teplejsi merino nebo thermolite (PWS)?

Tady je kandidat z merina (Icebraker) a tady kandidat z Thermolite (Warmpeace)

Klidne si necham ale poradit i cokoli jineho ...
Lukas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 14, 2007 15:32

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod zdenki » pon zář 16, 2013 13:30

Poradil bych právě ten PWS. Su hodně spokojený s BD MidWeight. Používám je jako vnitřní do Mammut Expert Tour a ta kůže na dlani je skvělá, když je nosíš samostatně...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pon zář 16, 2013 17:35

taky doporučuji jedině PWS
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » pon zář 16, 2013 17:41

Lukas: PWS sú hrubšie a vydržia aj nejaký ten vietor, merinové sú tenšie, teplejšie, ale vietor ich prefúkne, keď ich z vonkajších rukavíc vytiahneš.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Skipp » stř říj 23, 2013 8:36

Zdar,
našel jsem zajímavé pracovní rukavice od Engelbert Strauss, konkrétně tyto dva modely. Co si o nich myslíte, dalo by se to použít třeba na lezení ledů, nebo ledovec?

rukavice1
rukavice2
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » ned lis 10, 2013 15:37

Má niekto rukavice z Polartecu WindBloc-ACT? Napríklad Black Diamond WindWeight Glove, prípadne windstopperové. Chcem vymeniť powerstretchové rukavice (ktoré sa po prvom treku úplne rozpadajú) za niečo podobne teplé a vetruodolné, ale trvácnejšie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » ned lis 10, 2013 16:49

ono to nebude o tom že je Polartec Power Stretch nekvalitní, ale spíš o tom že si koupil ňáký brak, a zda vůbec to je Polartec Power Stretch? podle mě jsou rukavice z Polartec Power Stretch to nejlepší, rukavice z WindStopperu budou nedostatečně prodyšný, a málo teplí, stejně jako jsou z tohoto materiálu špatně prodyšný, a málo teplí SS bundy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » ned lis 10, 2013 17:04

Mám už tretie a „brak“ to nie je, všetky boli kupované u nás. Warmpeace, Millet a tretie si už nepamätám. Predrali sa každé a veľmi rýchlo, aj na miestach, ktoré nie sú vystavené oteru a materiál je v tých častiach namáhaný len na ťah.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » ned lis 10, 2013 17:16

tak to byl nějaký šunt... mám pws warmpísy už asi 6 nebo 7 let, každý rok aspoň 30x použité, mnohokráte naprudko (bez ochranné vrchní rukavice), furt v ruce hůlky a ..... místy už je vidět skrz (jak sa vyšuchal chlup), ale jinak prodření nehrozí ani omylem...

(bohužel asi před 2-3 rokoma warmpís změnil materiáů - už to není čistý pws ale jaký hyper-super-píč) a rukavice stojí za guvno, je v nich zima, nehřejou mokré, navíc změnili střih a mají fčíl extrémně krátké prsty.... škoda no....)

takže kdybyste někdo věděli o PRAVÝCH PWS podvlíkacích psrsťácích, sem s nima...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení