Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » ned lis 10, 2013 17:44

No, ja taky menim PWS rukavice celkem casto. Zadny sunt, BD, jen ten material nema mechanickou vydrz. Tak jednu sezonu jako svrchni, podle toho, jak casto hrabnu do snehu. Prodiraji se konecky prstu, na firnu se daji znicit behem jedne tury, kdyz si clovek pomaha rukama. Proste na to nejsou delane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » ned lis 10, 2013 17:47

tak to jo, esli s nima bagruješ ve firnu, tak to sa nedivim... já měl na mysli mechanickou odolnost vůči prošuchání od hůlek apod...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » ned lis 10, 2013 17:57

Snazim se to nedelat, ale znas to ;-) Hulky pouzivam akorat na sneznich a nezda se, ze by to rukavicim vadilo. Maji ovsem na dlani kuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » ned lis 10, 2013 17:58

mike: Nejaké windstopperové alebo z windpro si nemal? Tie by mohli vydržať viac... Akurát včera som narazil na jedny celkom dobre strihnuté WS od Zieneru. Podľa webu BD, kde majú podobné rukavice z WS aj z PWS sú tie materiály teplé zhruba rovnako.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » ned lis 10, 2013 18:07

Nemel, nejake WS jsem zkousel, ale zadne nebyly tak prijemne, jak ty PWS. S tema jsem jinak naprosto spokojeny, a tak holt kupuju nove, kdyz odejdou. Uz mam asi pate za 5 az 6 let.

Zkus a uvidis, treba se povedou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pon lis 11, 2013 11:00

pavproch píše:kdybyste někdo věděli o PRAVÝCH PWS podvlíkacích psrsťácích, sem s nima...

to je docela těžké sehnat, před měsícem jsem je taky sháněl, abych měl náhradní vnitřní PWS rukavici do Mammut Expert Pro http://www.mammut.ch/en/productDetail/1 ... Glove.html, a podařilo se mi sehnat Mammut Aconcagua http://www.mammut.ch/en/productDetail/1 ... Glove.html, ale lepší starší verze, bez těch nesmyslu co jsou na prstech pro stupidní dotykové displeje, a co třeba Lowe Alpine Aleutian Stretch http://www.hudy.cz/rukavice/lowe-alpine ... black.html, Black Diamond Hevyweight http://www.hudy.cz/rukavice/black-diamo ... Cerna.html ty jsem si zkoušel, ale i XL mi byli male, přitom mam normální ruku, Direct Alpine Base http://www.directalpine.cz/rukavice-base-20
wawrik píše:windstopperové alebo z windpro si nemal?

já měl, a nebo mam dvoje SS rukavice, není to sice Windstopper, ale je to dost podobný materiál, Direct Alpine Mons http://www.directalpine.cz/rukavice-mons-10-1 o těch jsem psal tady viewtopic.php?p=322716#p322716, a druhé Infit Adren Bike http://www.infit.eu/katalog/adren-bike-rukavice, a jak už jsem napsal, oboje jsou špatně prodyšné, potí se v nich ruce, jsou málo teplé, a dlouho schnou, podle mě SS rukavice nebrat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod paldo » pon lis 11, 2013 12:14

ja len doplním, že rukavice z PWS robí aj Zajo a rovnako aj Arcteryx... pričom tie do jašteričky majú aj Hardface® úpravu - trochu odolnejšie ako čistý PWS...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod aksam » pon lis 11, 2013 12:21

v hudy mají pořád tyhle pws rukavice...http://hudy.cz/rukavice/outdoordesigns- ... Cerna.html
jako podvlékací rukavice jsou v pohodě, používám je samotné na běžky, nemají žádné kožené výztuhy, ale životnost je dobrá, první pár používám třetí rok

v alpsportu i třeba na mallu mají něco podobného od marmotu...http://www.mall.cz/bezkarske-rukavice/m ... etch-glove
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod aksam » pon lis 11, 2013 13:03

wawrik....sice tě ti to možná nepomůže, ale na běžky, když je větší zima, cca pod -10, používám tyhle windstopperové palčáky http://www.roeckl.de/produkte/nordic-sp ... ngdal-mitt
mají proti vlhku ještě firemní membránu, ale ve srovnání se samotným powerstretchem jsou odolnější i teplejší, ale jsou to palčáky a pws mám prsťáky
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod deckardph » pon lis 11, 2013 13:33

Ty outdoordesign pws rukavice sem si celkem oblibil, ale jdiu hrozne rychle do kopru, ted uz mam asi 3ti par a vydrzej max jednu sezonu pak jsou na prstech prosoupany skrz, ale nesetrim je :wink:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » pon lis 11, 2013 13:50

aksam píše:wawrik....sice tě ti to možná nepomůže, ale na běžky, když je větší zima, cca pod -10, používám tyhle windstopperové palčáky... ale ve srovnání se samotným powerstretchem jsou odolnější i teplejší, ale jsou to palčáky a pws mám prsťáky
Ale pomohlo, dík. Dokonca som tam našiel windstopperové trojprsťáky! Tie chcem! Len ich musím zohnať v BA, túto značku som tu nikdy nevidel...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod vonkreuz » pon lis 11, 2013 16:40

PWS dělá i Direct Alpine - Base.
Ale osobně bych si na skialp nebo běžky raději koupil model Express, kvuli lepším dlaním a překrytu prstu pro sjezd nebo hnusné počasí.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AlexBeck » sob pro 7, 2013 22:11

Nějaký tip na drtiče mrazu ? Ale aby se v tom dalo hrabat ve sněhu s piklem (Quark i s chráničem prstu) případně tahat špagát na štandu.
Zaujali mě tyto 3 prsťáky http://www.hudy.cz/rukavice/millet-expert-3-finger-gtx-glove,152-Cerna.html Určitě můj cenovej strop.
Používá je někdo na tuto činnost ? Dá se v tom i něco udělat ? Nepromrzá moc samotnej ukazováček ? Nějaké levnější/teplejší alternativy ?
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Trafikant » ned pro 8, 2013 20:49

Já osobně používám palčáky od Tilaku, jsou super, nosím je ještě v kombinaci s prstovými PWS rukavicemi, takže v případě nutnosti nějaké citlivější manipulace prostě "shodím" palčáky, které zůstanou viset na poutkách a pracuju v prsťácích. Ta Antarctica vložka je opravdu "drtič mrazu".

Musíš ale počítat s tím, že jejich životnost při lezení je nižší, neboť nemají vyztužení kůží, kevlarem či hypalonem, jsou to čistě GTX převleky a v nich vložka.

Další možností jsou například Montane Resolute Mitt, ty mají výjimatelnou tříprstou zateplenou pertexovou vložku.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AlexBeck » ned pro 8, 2013 22:48

No Já mám teď stařičké (rok dost používané cca 5x prané) treksport CUMBRE http://treksport.eu/sk/produkty.php?skupina=1&produkt=77 Jsou už asi nějaký rozbitý :(( :P Je v nich strašná kosa... asi moc vlhnou a zmrznou. Jsem je posledně sundal a jen v těch vložkách bylo tepleji než v těch rukavicích.
Jako zálohu mám 5 let staré cyklistické "tři-prstové palčáky" http://is.gd/WLRg26 Jen těm moc nevěřím co se tyče membrány, ale už mě X-krát zachránili od omrzlin.

Tak nevím zda jít do čistokrevných palčáku nebo pořídit nějaké nové teplé 5-ti prsty. Případně zkusit kompromis třeba ty Millety Expert 3 Finger
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Trafikant » ned pro 8, 2013 23:00

Cumbre jsem měl taky. :)

Ono dost záleží, jak moc Ti mrznou prsty. Ale ať už zvolíš prsťáky nebo palčáky, asi bych vždy doporučoval dvouvrstvý systém (tenčí prsťáky a přes to vnější rukavice), alespoň mě se osvědčil.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 8, 2013 23:04

DirectAlpine mají teď novou serii rukavic.
Šije jim to stará německá firma Chiba a rukavice jsou super (střihem, detailama i zpracováním).
A Directi mají právě i tříprsťáky.
Já spíš uvažuju o jejich nových Express Plus rukavicích na skialp, bo jsou prostě peckové. :supz:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod paldo » ned pro 8, 2013 23:29

potvrdzujem... tie EXPRESS PLUS nemajú chybu... ešteže ich nemám kde využiť :D
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mythos » pon pro 9, 2013 21:42

V rukaviciach som úplne mimo.

Hľadám nejaké teplé rukavice na túru v zime. Pletené sú nič moc lebo ich prefúkalo a mal som navyše nalepený zmrznutý sneh na nich furt. :D

Nepotrebujem nič extra ... tie Cumbre vypadajú v poho 29€ cena ... ale tie DA vypadajú že stoja za hriech ! :D
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod oodoow » pon pro 9, 2013 21:58

Taky mám ty cumbre, teplé teda moc nejsou, suchý zip tam už moc nefunguje, ale zase jsou celkově hodně odolné, mám je už dlouho a pořád drží.
Jen jsem ztratil jednu vložku, nevíte, kde se dají sehnat podobné tenké látkové rukavice jako jsou ty vložky do cumbre? Nechci ale žádné tenké merino, které se hned roztrhá.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod aksam » pon pro 9, 2013 22:36

cumbre mám taky, jen do nich nosím jako vložky výše odkazované pws od outdoordesign, teplotní komfort se hodně zvednul. Originální vložky odešly rychle do kytek
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mythos » ned pro 15, 2013 14:38

Odhad, prípadne skúsenosti s týmito ... http://www.hudy.cz/rukavice/lowe-alpine ... .html?&fFi ? :)
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Stani » pát úno 7, 2014 22:59

Prosím vás o ďalšie názory k rukaviciam na zimu tak do -10, -12C, VHT + lezenie zatiaľ max do II stupňa, žiaden extrém, trek paličky, cepín, práca s lanom, štand + zľaňovanie), nie vyslovene ľady. Zoberiem ich aj na lyžovanie. Vetru/vode vzdorné. Pridám postrehy zo skúšania:

1.Mountain Equipment Guide - dobre sedeli, majú predtvarované prsty. Koža akoby nemala tak dobrý grip ako Black Diamond Renegade. Tenké rukavice Craft tam strčím, no je to tak trochu natesno. Pri väčšom čísle už nemám taky dobrý chyt. Zápästné prekrytie akurát, plusom sú elastické oká na zápästie proti strate rukavice. Waterproof má zabezpečiť DRILITE Extreme. Nikdy som túto membránu nemal. Edit - Drilite Extreme od ME = 2 a 3 vrstvová laminácia, 20 000mm, stretch.

2.Black Diamond Renegade - trochu horší chyt palec - ukazovák, odstáva mi strih, horšie sa mi skrutkovala karabína. Menšie číslo už nemajú a tak neviem, či do nich strčím tenké rukavice. Grip kože vynikajúci. Plusom dlhšie zápästné prekrytie a Goretex.

3.Treksport Avalanche - o nich sa tu už písalo, prečítal som to. Nesedel mi chyt prstov a palca, moc to tam odstávalo.

Pretože si nechcem kupovať rukavice bez vyskúšania, v mojom okolí sú v predajniach k dispozícii tieto modely, ktoré aj finančne sú pre mňa ešte v norme. či by sa z nich dalo niečo vhodné vybrať. Ďakujem.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » sob úno 8, 2014 11:32

Chtel bych se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti z nize uvedenymi rukavicemi? Vyuziti by bylo na "normalni", zadne extremni turisticke tury, zadny ski(alp), zadne lezeni, jenom pesi turistiky, do prace, pouziti max. s tur. hulkama. Jedna se pouze o vhodnost izolace a nejakou tu vydrz na uvedene pouziti. Je moznost si je koupit za "pakatel", ale precejen nechci vyhozovat penize oknem.

1) Helly Hansen Apline Textile Mitten - palcaky, vlastni memebrana HH, izolace Primaloft (asi One).
2) Taubert Classic s Gore-texem a vyplni Thinsulate
3) Taubert Sapporo s Gore-texem a nevim jakou vyplni
4) Taubert Crans Schoeller - bez GTX, aktivni pena Scholler ComfoTemp o ktere nic nevim

Ty Tauberty jsou prave, zadny padelek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod aksam » sob úno 8, 2014 20:55

koupil jsem před vánoci 2 páry Taubertu, jedny windstopperové a druhé černé civilní, kvalita bych řekl bezvadná, jen letošní zima jim nedopřála moc použití,
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon srp 4, 2014 1:39

mike píše:Tam jsem je vymenil za DA Mons, abych je konecne vyzkousel. Nic moc. Vecer v Liberci byly vevnitr vlhke, kozene casti mokre. Cestou jsem si do snehu skoro nesahl, PWS by na tom nebyly o moc hur. Prijde mi, ze SS casti nijak zvlast dobre nevetraji a kozene natahuji vodu dovnitr. Fakt blbe vymyslene. Snad budou k necemu aspon v lete na ledovcich.

Konecne na DA Mons doslo a prekvapive se osvedcily. V letne zimnim Grand Paradisu. Byly dny, kdy jsem je skoro nesundal. Sice byly mokre, ale celkem rychle schnou a nijak zvlast to nevadilo. Osvedcily se zejmena pri lezeni po zasnezenych skalach a vystupech/sestupech ve strmem zmeklem snehu. Zakopnout macky, jednou rukou zarazit cepin a druhou ruku prsty primo do snehu a jde to jak po zebriku. Zvladly i priserne slezani po zasnezenych retezech i lezeni po suchych skalach v mixovem terenu, kdy se mi je nechtelo sundavat. Nejsou ani trochu poskozene, PWS rukavice by byly na odpis. Ty jsem mel s sebou taky a ani je nevytahl. Takze to nakonec nebyla tak spatna koupe, jak to zpocatku vypadalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Ado » úte pro 9, 2014 22:01

Ahoj,

po letech bych si chtěl koupit nové GTX rukavice a mám nyní možnost koupit cokoliv od TrekMates za celkem zajímavou cenu. Na OF je o této značce několik zmínek, ale na rukavice jsem tady našel pouze jediný nezodpovězený dotaz.

Líbí se mi například tyto či tyto.

Zajímalo by mě, zdali máte nějaké zkušenosti s nepromokavými rukavicemi od TrekMates? Jaké je zpracování?

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 5, 2015 8:16

tip na nějaký rukavice v zimě na sněžnice? co sem prošla zatím, tak odkazy nefungují nebo sou ze zahraničí...

tak si nejsu moc jistá ani, jestli třeba dvoje nebo jen jedny nějaký tlustý? aby se dalo trochu tahat foťák a mačkat spoušť, nemám se zimním pobytem venku zkušenosti. Dík
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » čtv lis 5, 2015 11:09

To se blbe radi... Budes mit v rukou hulky a budes timpadem rukama hybat.
Ja napr. celou lonskou zimu jsem vystacil s tenkyma rukavicema z obycejneho Polartexu a i ty jsem si casto musel dat dolu. A to i pri -27 v Tatrach. Sice ne na sneznicich ale obycejne chuzi, ale ten pohyb bude stejny, jen se mozna vice zapotis.
Jinemu vsak nemusi stacit ani nejteplejsi hrube...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 5, 2015 11:52

nejaky tenky polartecovy mam, ale asi bych v tom v -10 nechtela byt nekolik hodin venku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení