Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod FrantaKrajta » stř lis 28, 2018 13:06

Hmm, asi bych Mike nepletl dohromady asijsky a sibirsky "zensen". Jsou to uplne jine rostliny, Panax a Eleuterokok, jiny rod a jine latky. A jako ostatne vsechny chemikalie, vedlejsi ucinky a interakce s leky mit samozrejme mohou. To jen pro doplneni :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » stř lis 28, 2018 14:11

No jo, mike vubec netusi, ze prakticky i zensen(y) zpusobuji zvyseny prisun krve (i) do mozku, tudiz je u nej(nich) pri pravidelnem (a hlavne nadmernem) pouzivani podobna pravdepodobnost krvaceni do mozku nez u gingka (coz mimochodem nikdy nebylo prokazane, ani u tech par jednotek pripadu, kdy bylo podezreni souvislosti) :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » stř lis 28, 2018 16:28

@FrantaKrajta: jasne, ale ucinky maji dost podobne a to hlavne z toho hlediska, o kterem se tady bavime (prokrveni/prohrati koncetin). Ne nadarmo se rika eleuterokoku sibirsky zensen. Existuji 3 zakladni druhy zensenu (jeste americky) a kazdy si musi vyzkouset, ktery mu sedi nejlip. U mne je to sibirsky, pravy asijsky byl na mne moc silny, uz po par dnech vedlejsi ucinky (prehrivani, prebuzenost) jako u sibirskeho za mesic, ale zrovna ten odkazovany mi sednul, ten jsem v zime mel 3 tydny a bylo to fajn. Akorat po vysazeni nasledovalo neco jako abstak, coz se mi po sibirskem nestava.

@apuka: jasne, pouzivam to teprve 20 let, precetl jsem si toho hodne, mam o tom dokonce i knihu, ale samozrejme o tom nic netusim :roll:

U gingka se nebezpeci krvaceni do mozku uvadi bezne, mel jsem ho jednou dokonce i na predpis a bylo to napsane v letaku. U zensenu jsem na nic podobneho nenarazil, urcite budes mit nejaky zdroj. U zensenu si musi davat pozor akorat lidi se zvysenym krevnim tlakem. Pravy ho muze zvysit, ale eleuterokok ho spis stalibizuje.

Co se prokrveni tyce, tak mi gingko prisel vyrazne ucinnejsi/drsnejsi nez zenseny. Musel jsem ho kvuli tomu po par dnech vysadit, problem, na ktery mi ho dali, misto zlepseni zhorsil a to vyrazne (huceni v usich sily startujici helikoptery). Zensen mi tohle nikdy neudelal, naopak, zlepsuje to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » stř lis 28, 2018 20:40

mike píše:U gingka se nebezpeci krvaceni do mozku uvadi bezne, mel jsem ho jednou dokonce i na predpis a bylo to napsane v letaku.
Tím "bezne" myslíš
takovyto leták k léku od SUKL píše:Následující nežádoucí účinky jsou známy z ojedinělých hlášení pacientů, lékařů nebo lékárníků. ...
Poruchy krve a lymfatického systému.
/cetnost/ Není známo: krvácení jednotlivých orgánů (oko, nos, krvácení do mozku a gastrointestinálního traktu.
Dnes jsem v praci nasel prehled tech hlaseni podezreni (nijak nedokazanych , jen to spadlo do obdobi brani gingka), bylo jich, myslim, od 1996 do nedavne minulosti mene nez 10 (deset).

Nebo myslis nebezpeci pouziti spolu napr. s warfaminem?
Prakticke lekarenstvi píše:Nežádoucí účinky a kontraindikace

Nežádoucí účinky jsou mimořádně vzácné a dle literárních údajů se u 8 505 pacientů objevily nežádoucí účinky pouze u 33 pacientů tj. u 0,3 % nemocných, což je nesmírně malé číslo. ... Absolutně nelze kombinovat s warfarinem, kde je riziko život ohrožujících krvácení do mozku a nevhodná kombinace je se salicyláty. Raději nekombinovat s antiflogistiky – ibuprofen, diclofenac, nimesulid pro zvýšení rizika krvácivých komplikací nesteroidních antiflogistik. Kde by krvácení při současné medikaci extraktu Ginkgo biloby bylo větší.
Toto vsechno ale plati pro uplne vsechny prostredky rozsirujici cevy nebo jinak zvysujici prutok krve a prokrveni, i pro zensen.

mike píše:jasne, pouzivam to teprve 20 let, precetl jsem si toho hodne, mam o tom dokonce i knihu, ale samozrejme o tom nic netusim
Ja vim, ze vis, dost jsi o zensenu na OF uz psal, ale Tvuj spusob vyjadrovani o gingku (a protezovani zensenu) si o podobnou reakci silne kolidovalo.
A to v zadnem pripade nejsem zastancem gingku a uz vubec ne vuci zensenu, myslim si, ze pro mnoho lidi muze byt jedno i druhe pomoci - pri rozumne mire uzivani. Jen se mi fakt nelibi Tvuj zkresleny a nepravdivy pohled, ktery tady nutis i jinym.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv lis 29, 2018 0:49

Tim bezne myslim to, co jsem psal: U gingka se nebezpeci krvaceni do mozku uvadi bezne

Staci takhle nebo ti to mam prelozit to tatarstiny? Porad cekam na ten odkaz u neceho podobneho u zensenu. Netvrdim, ze neexistuje, jen jsem nic takoveho jeste nepotkal.

apuka píše:Toto vsechno ale plati pro uplne vsechny prostredky rozsirujici cevy nebo jinak zvysujici prutok krve a prokrveni, i pro zensen.

Ne, neplati to pro vsechny stejne, to jsou zas ty tvoje relativizace. Pro nektere to plati vic, pro jine min. S warfarinem bych si daval hodne bacha (nenechal bych si ho ani predepsat), ale treba s NSAID a zensenem nevidim problem, zato s gingkem byt muze, jak sam citujes. Funkce zensenu totiz neni rozsirovat cevy, to je maximalne vedlejsi efekt, bere se kvuli zlepseni funkce celeho tela. Naopak, gingko se bere prave z tohodle duvodu.

apuka píše: ale Tvuj spusob vyjadrovani o gingku (a protezovani zensenu) si o podobnou reakci silne kolidovalo

Coze to?

Aha, uz je mi to jasne. Ty jsi takovy social justice warrior. Zastavas se mnou utlacovanych a ublizovanych gingku, polyuteranu, PU membran a dalsich veci. Nechces se radej realizovat tam, kde jini SJW? Nalezli uz i do softwarovych projektu a maji je tam radi jako vsude jinde :vom:

apuka píše:Jen se mi fakt nelibi Tvuj zkresleny a nepravdivy pohled, ktery tady nutis i jinym.

Nikomu nic nenutim. Pisu sve znalosti a zkusenosti, v tomhle pripade celkem velke. S zensenem, ta s gingkem byla kratka a takova, ze nemam ani trochu chut ji opakovat. Co znamena nepravdivy pohled bych pro zmenu potreboval prelozit ja.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv lis 29, 2018 1:47

Jeste poznamka k tomuhle:
apuka píše:Nežádoucí účinky jsou mimořádně vzácné a dle literárních údajů se u 8 505 pacientů objevily nežádoucí účinky pouze u 33 pacientů tj. u 0,3 % nemocných, což je nesmírně malé číslo.

Neni to nutne male cislo, protoze je to spodni mez. Tj. hlasene nezadouci ucinky, coz muze byt zlomek skutecnych. Ja jsem ty nezadouci mel taky a hlasil jsem je snad nekam?

Mam zkusenost s necim jinym. Nezadouci ucinek s pravdepodobnosti podle letaku a literatury 1:100000 (tedy 0.001 %). Ze bych byl takovy stastlivec? Hledal jsem a zajimal se a ukazalo se, ze realita je zrejme o nekolik radu jinde. Dneska tj. po asi 20 letech jsou tyhle antibitika doporucovane nepouzivat jako prvni volbu, ale az kdyz ostatni selzou. Prave kvuli temhle a dalsim negativnim ucinkum, ktere jsou mnohem castejsi, nez se myslelo. Akorat ze si to vetsina lidi nespoji, a tak je nehlasi a kdyz hlasi, tak to zatluce doktor, protoze proc by mel neco nekam hlasit.

(tuhle diskusi pak asi nekam presunu...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv lis 29, 2018 11:22

mike píše:(tuhle diskusi pak asi nekam presunu...)


To jsem zase neco zacal, a to jsem chtel jen pratelsky upresnit rozdily mezi eleuterokokem a panaxem :D ](*,)

Zpatky k rukavicim, nosite nekdo Dachsteiny? Takove ty klasicke palcaky z vyvarene vlny?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv lis 29, 2018 17:30

Za to nemuzes ty, ale apuka. A ja, ze mu odpovidam #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod TomF » pát led 11, 2019 8:25

Na letošní zimu jsem si pořídil kožené rukavice s vložkou od firmy Hestra. Rukavice jsou velice pěkně zpracované, když vyndám vložka, tak můžu koženou část použít i jako převlek na klasický, třeba abych si je nepoškodil. Vložka je syntetika a velice dobře hřeje. Vlna nebo nějaká kožešina by byla asi ještě lepší. Je mi jasné, že nejsou úplně voděodolné, ale mechanická odolnost by mohla být výborná. Až čas ukáže jak se osvědčí... Palčáky mi přijdou do zimy nejlepší pro tepelný komfort. Manipulace v nich je, ale trochu pakárna.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod sobb » sob led 12, 2019 0:33

A co palčáky s vnitřní prstovou rukavicí? Nejdřív mi to přišlo jako úplná pitomost, ale pořídili jsme kdysi Eventové palčáky od Outdoor Designs a není to až tak úplně špatné. Ale nejspíš to bude záležet na konkrétním provedení, tyhle se jim celkem povedly.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Gawein » stř úno 27, 2019 11:16

Ahoj,

nyní jsem řešil koupi nových rukavic na rychlé výšlapy a nečekal jsem takové problémy s výběrem, tak sem pisnu své zkušenosti, možná to někomu pomůže.

Požadavky byly jednoduché:
1. Lehce zateplené
2. Ovládání telefonu v rukavicích
3. Použití s hůlkami.

Zkoušel jsem tyto:

1. RAB POWERSTRECH CONTACT
Výhody:
- příjemný materiál

Nevýhody:
- ovládání telefonu velice špatné, konce prstů jsou potaženy nějakou kůží, která pouští barvu a divně lepí = ovládání se hodně zhorší.
- po asi 14 dnech použití v podstatě jen ve městě (autem 5min do práce a z práce...) se povolil šef na prstu z boku = pěkná díra
- hodně se natahují

REKLAMOVÁNY

2. Decathlon - RUKAVICE TREK 500 ČERNÉ
Výhody:
- dobře funguje dotyk

Nevýhody:
- po 2 dnech reklamace - začly se povolovat nitě a dělat různě díry v místech kde nejsou rukavice nikterak exponované
- provedení šití žádná sláva, hodně předepnuté nitě.

REKLAMOVÁNY

3. THE NORTH FACE ETIP GLOVE
Výhody:
- velice dobře funguje dotyk = žádná kůže na prstech nebo nějaké takové nesmysly co by mohli studit a dělat problémy
- velice dobrá motorika v rukavicích
- provedení
- příjemný materiál

Nevýhody:
- zatím žádné.
Gawein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 11, 2017 19:39

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Sipal001 » pon črc 15, 2019 8:53

Můžu poprosit o tip na rukavice na VHT, nejlíp něco co se dá vyzkoušet a koupit v kameňáku. Měly by zvládat mokrý sníh, déšť, celodenní ledovcovou túru včetně lehkého mixového lezení. Jezdíme v létě a víceméně jen Alpy, takže nebudou určené do velkých mrazů. Zima mi na ruce je málokdy, takže nemusejí být úplně superteplé, tak přiměřeně :)

Mám trochu pochybnosti o kvalifikaci prodavačů v obchodech, tak se radši zeptám tady a půjdu jen vyzkoušet velikost. Případně jestli poradíte na jaké parametry nebo typy rukavic koukat, jedem teď do Alp tak si klidně něco koupím v Rakousku. Ale ať aspoň zhruba vím co hledám. Díky.
Sipal001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 9, 2016 12:07

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Pierre111 » pon črc 15, 2019 12:08

Chceš rukavice na lezení a ovládání materiálu ? Nebo jen chodíš a nelezeš ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 15, 2019 12:38

Mám 5-6 páru rukavice, které nosím a kombinuji podle zamýšlené délky tury. Většinou nosím všechny troje tenké RAB a k tomu podle potřeby a aktivity 1-2 z těch silnějších.
RAB, model Flux liner - velmi tenké do teplot okolo nuly a suché zimy
RAB, model G14 - dosti tenké, lezení s cepíny, skialpové touringové tury, běžky, zimní turistika
RAB, model Velocity - už trošku silnější s podšívkou s chlupem, lezení s cepíny, skialpové tury, běžky, zimní turistika
LaSportiva, model Tech gloves - silné, zateplené Polartec Alpha, do žlabu s cepíny na sněhohrab, sjezdy na skialpech
Millet, model White Glove - středně silné, sněhohraby ve žlebech nebo mixy s cepíny, na sjezdy na skialpech, výhoda velmi dlouhá manžeta nad zápěstí
Outdoor Design (následně Lowe Alpine, dnes RAB), model nevím - srovnatelné s LaSpo TechGloves
Millet Mitten - péřové rukavice s impregnovaným peřím K-Down a memb. svrškem, do mrazu, kolem bivaku, na čekání na štandu a sestupy, když už mám všechno promočené
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Sipal001 » pon črc 15, 2019 23:12

Pierre111 píše:Chceš rukavice na lezení a ovládání materiálu ? Nebo jen chodíš a nelezeš ?

Primárně turistické. Lezení jen na turistické úrovni, bez jištění. Oblézt šutr, vylézt 2 metry, tak něco. Ale klidně nahoď obě varianty.
Sipal001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 9, 2016 12:07

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 16, 2019 16:03

Myslím, že by jsi si měl koupit rukavice dvoje. Jedny tenké bez membrány a druhé silnější teplejší s membránou. Koukni se na značky RAB, Millet, Mammut. doporučuji Moutain Equipment nebo Arcteryx. to jsou trocuh dražší značky. V Rock point jsme viděl rukavice Matt a taky nevypadaly špatně. Chce to hlavně ozkoušet, aby dobře seděli. Zajímavé rukavice co do materiálu a zpracování jsou Montane, mě ale od nich vůbec žádné nesedly.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » stř říj 9, 2019 10:39

Tak zase něco zkouším, no.... sem při poslední vycházce v lejaffci zistil, že nepropo převlečné rukavice od chluptého slona už nejsou nepropo. Ani zdaleka.

Následně sem našel na webu převlečné nepropo prsťáky Dainese OverGloves pro motorkáře, taxem se rozhod do téhle "slepé" uličky zainvestovat. Objednáno. Až je otestuju v lejaffci, dám sem fíld report, pokud teda nezapomenu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » čtv říj 24, 2019 17:29

Poradí někdo?

Tenké, prstové rukavice, gorateks zvnějšku a flís dovnitř, BEZ jakékoli "výztuže" na dlani (ie. ani kůže nic, jen "GTX šusťák", tak jako zvnějšku). Kdysik sem tady jedny takové (přímo od fy Gore) bazarově od kohosik koupil, fčíl nedokážu nic takového najít.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv říj 24, 2019 18:11

@Pavproch:

Montane Vertex

Outdoor-Research Waterproof Liners

Nebo SealSkinz, ale ty se mi neosvedcily (nesedely a vnejsi pletenina brzy promokne, takze pak vubec nehrejou, i kdyz dovnitr nepromokly).
Naposledy upravil FrantaKrajta dne čtv říj 24, 2019 18:20, celkově upraveno 2
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » čtv říj 24, 2019 18:17

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv říj 24, 2019 18:26

FrantaKrajta píše:Outdoor-Reseach Waterproof Liners

A hele, ty se mi libi. Daji se nekde u nas vyzkouset? Rukavice se bohuzel musi zkouset (po prvnim vyzkouseni jsem zavrhnul SealSkinz).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv říj 24, 2019 18:33

@PP, no jestli nejaky poridis na podzimni radovanky venku v mrznoucich destikach, dej vedet jak dopadly :) Kdysi jsem podobne shanel do mesta (aby se v nich dala ovladat i jemnejsi mechanika prave v desti v zime) a skoncil u tech SealSkinz, ktere moc nefungovaly. Ted nekdy nosim lezecke Tilaky s GTX, ale uz jsou ze skal trochu derave a stejne je prestali vyrabet (a na do mesta az moc teple a vyztuzene, i kdyz citlivost v prstech maji diky vnitrnimu suchaci ci cemu velmi dobrou).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv říj 24, 2019 18:41

mike píše:A hele, ty se mi libi. Daji se nekde u nas vyzkouset?
Pochybuju. Kdyz jsem po nich koukal, Scott Sport / Endorphine Republic zrovna tyhle nemeli ani v nabidce (ale je to myslim novinka). Zkus jim napsat, OR maji u nas asi nejvic oni. Prinejhorsim si zhorsis uhlikovou karmu (tu uz mas stejne v minusu) a nechas si je dovezt a posles zpatky :D :twisted:

Ty SealSkinz chapu, na prvni pohled vypadaly pekne, na druhy (a vyzkouseni) naprosto nahouby... Nepromokave rukavice s vetsinou tepelne izolace vne nepromokave membrany mohl navrhnout jen uplny idiot neznaly zakladu fyziky :D

Ono stejne s jakoukoliv membranou za chvili propotis i tu vnitrni izolaci, takze na delsi zimni lezeni a podobne to stejne asi nema smysl a proste dva pary promokavych ale teplych rukavic v permanentni rotaci (jedny se hrejou v podpazi pod bundou) plus jeste zateplovaci tluste na stand a bivak (pokukuju po novych perovych SJ 4000, vypadaji fakt fajne), ale to tu uplne neresime :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv říj 24, 2019 20:50

Ono to az tak nespecha, klidne pockam, az je dovezou.

SealSkinz mi hlavne nesedely a moc si nedovedu predstavit ruce, na ktere sedi ;-) Prsty jak ve sveraku a okolo dlane pytel. A to mam celkem stihle prsty.

Propotis, ale membranove ponozky mne prijemne prekvapily, vyhrivani telesnym teplem funguje. Normalne to mam jak pises, dvoje PWS, ale obcas jsou podminky, kdy se velice rychle promoci a na to bych rad vyzkousel neco jako tohle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » čtv říj 31, 2019 12:15

FrantaKrajta píše: Montane Vertex


První dojem a průjem z nich je sqělý, lehké, přiměřeně těplé, gtx, šusťák zvnějšku, velikost L má být pro obvod dlaně 22-24 cm, já mám 23cm a pasujou jak ´hrnec na zadnici.

Kuju ešče raz.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv říj 31, 2019 14:32

Super :)

Jen dotaz - na briskach prstu mely na fotkach nejaky potisk - to je asi jen guma pro lepsi uchop, vodiva vrstva pro dotykove displeje to nejspis nebude, co?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » čtv říj 31, 2019 14:35

Potisk tam je (malé kaňky), ale co to je nevím a je mi to jedno. Dyž mám rukavice (je zima), zvonící mobil z kapsy nevytahuju, prdím na to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Lipon » čtv lis 7, 2019 22:22

pp: co ty převlečné Dainese, zkoušel jsi je?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » pát lis 8, 2019 8:03

Ešče ne - možná zítra, má scat celý den.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » ned lis 10, 2019 13:22

Ne žebych si nevzpoměl, vzpoměl, ale.... fčera (překvapivě) nescalo a neska (nepřekvapivě) taky ne. Takže ostrá zkouška Dainese zase nebyla.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron