Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » stř pro 7, 2011 15:13

eR_Skaarj píše:Popravdě ještě pokukuji po DA Mons... (u těch ale bude zajímavé vybírat velikost, protože dle seznamu nikde v Brně nebudou a objednávat to na dálku... to abych objednal od každé velikosti jeden pár, nechal si ten co padne a zbytek vrátil

na ty taky čekám, ale ňák se zasekla výroba, takže stále nejsou, ohledně velikosti si stačí přeměřit ruku, a oni ti vyberou padnoucí velikost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » stř pro 7, 2011 17:22

Také stále vyhlížím Mons... V Brně se můžeme domluvit a podělit se o poštovné ;-)
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » stř pro 7, 2011 19:52

Shelenka píše:Také stále vyhlížím Mons... V Brně se můžeme domluvit a podělit se o poštovné ;-)

to jseš ode mně trochu z ruky, já na ně čekám v hanibalu kde je mají obědnaný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » stř pro 7, 2011 19:58

To bylo spíš na eR_Skaarj ;-)
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod eR_Skaarj » čtv pro 8, 2011 0:02

Shelenka píše:To bylo spíš na eR_Skaarj ;-)


:D
V zásadě by to nebyl problém, spíš by to přineslo výhodu při objednání rukavic na slepo - možnost vyzkoušet i jinou velikost (nebo taky ne).

Uvidíme co s těmy Crafty Performance...
eR_Skaarj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob led 6, 2007 0:32

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » čtv pro 8, 2011 7:29

Víc velikostí je nutnost (teda pro mě ne, já budu ráda, když budou dělat tak malé, aby mi nespadly z ruky :D, ale můj milý by si je taky rád pořídil a taky neví, která velikost bude lepší).

My máme v záloze nikoliv jiný model, ale ještě rodné město, kde je má objednané Hudy, ale jezdíme tam málo, takže asi nakonec budeme objednávat poštou.
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » čtv pro 8, 2011 11:12

tak jsem se zrovna koukl na stránky directalpine http://www.directalpine.cz/rukavice-mons, a už tam mají dostupnost velikostí, tak možná už mají rukavice mons skladem?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » čtv pro 8, 2011 11:16

Tak to vypadá, že jo! Já tam koukám obden a doteď nebylo dostupné nic. Tak kdo se přidá k objednávce do Brna? :-)
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » čtv pro 8, 2011 16:35

tak už mi přišel i email

Dobrý den,rukavice MONS je již možné zakoupit.

S přání hezkého dne

Martin Homola
vedoucí skladu a expedice
DIRECTALPINE s.r.o.
Kateřinská 138
460 02 Liberec 17
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mvaldo » čtv pro 8, 2011 17:23

vyzeraju fajn :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » čtv pro 15, 2011 18:51

Tak už máme MONS doma ve velikostech S a M. Sko je mi dlouhé (to jsem od unisexu tak trochu čekala), ale jinak je rukavice střižená fakt dobře (na pánskou ruku rovnou, na dámskou s PWS :D ). Jsem hodně zvědavá, jak obstojí v mokru.
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2011 19:15

Taky jsem zrovna jedny prinesl. Velikosti jsou jakesi divne. XL mi bylo velke (moje normalni velikost), L akorat, M uz tesnejsi a S porad jeste natahnu :-k Snad pritelkyni nebudou moc velke... Na druhou stranu pro mne vsechny relativne uzke.

Jinak bacha na siti. Jedna z tech, co jsem zkousel, mela na palci kus svu navic a tak blbe, ze tlacil do palce. Jedna rukavice z tusim 5 paru, na ktere jsem koukal, asi nejake svadlene ujela ruka a vystupni kontrola zaspala, bylo to videt na prvni pohled.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » čtv pro 15, 2011 19:38

Taky jsem se obávala, jestli to Sko nebude moc úzké v prstech, aby to s vložkou neškrtilo krevní oběh - ale první dojem byl celkem dobrý. Je vidět, že jsou prsty relativně úzké oproti dlani, která je chlapsky širší, plus ta zbytečná délka prstů.

Kdyžtak pořídíš přítelkyni PWS, určitě je užije :-)) Špatné švy teda nenahmátnu, mám je místy až centimetr od prstu :D Já je mám hlavně proti prochladnutí v mokru, tak ta délka tolik nevadí. Ale je to škoda, mohli by ušít nějaké dámské kratší XS, když tu moc alternativ není, a holkám se ty rukavice budou hodit i v počasí, kdy chlap žádné rukavice nepotřebuje. To výrobce poněkud podcenil (když jsem o tom říkala kamarádkám, byly vesměs nadšené a ochotné si je okamžitě koupit, pokud zafungují v dešti).
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2011 19:49

Mne tedy prisly uzke celkove, nejen v prstech ;-) Ale material je pruzny, takze to celkem nevadi. Pro sebe je nechci a zensky maji ruku uzsi, tak to snad pujde. PWS jsem pro ni chtel puvodne, ale vybrane nemeli. Proc by taky prazske Hudy kramy mely objednavat jejich vlastnimi slovy Jedny z nejprodávanějších rukavic od firmy Black Diamond., jeste by tam chodili lidi a kupovali je #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » čtv pro 15, 2011 19:52

tak dneska jsem taky zakoupil DA Mons XL v Hudy, vypadají i v reálu dost dobře, v sobotu otestuji v Jizerských horách, jsem na ně docela zvědav
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » čtv pro 15, 2011 20:13

mike: Já je původně taky chtěla z Hudy, jenže v Brně je nemají vůbec a v Pardubicích si je objednali od Mka výš, tak jsme šli na e-shop výrobce. PWS mají aspoň alternativy, já mám třeba Warmpeace, a nestěžuju si - ze všech nebohých rukavic v deštivém Norsku byly na ruce nejsnesitelnější, ale chyběly mi ty Mons. Myslím, že slečna užije oboje (Mons i PWS) samostatně i dohromady ;-)

fps: napiš pak recenzi, jsme zvědaví
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod TooMooX » čtv pro 15, 2011 20:26

Vypadají fajn jako první vrstva/rukavice na jaro :(( Myslíte, že by vydrželi i nějakou ochmatávačku skal ? Nebo je to zesílení aby se neprodřeli tak o hůlky.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » čtv pro 15, 2011 20:56

Tož tedy na chycení se šutru asi dobrý, ale že by to vydrželo intenzivnější lezení si moc neumím představit - je to spíš měkké protiskluzové... Ale to musí posoudit povolanější :-)
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv pro 15, 2011 21:06

Taky si myslim. Kuze neni pretazena pres konce prstu a latka by se tam asi rychle prodrela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » čtv pro 15, 2011 23:02

TooMooX píše:Vypadají fajn jako první vrstva/rukavice na jaro :(( Myslíte, že by vydrželi i nějakou ochmatávačku skal ? Nebo je to zesílení aby se neprodřeli tak o hůlky.

Vypadají dost fajn na teplotu okolo 0°C, ale spíše na turistiku, při celodenním ochmatávání skal by asi dlouho nevydrželi
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » ned pro 18, 2011 8:30

Zkusili jsme na ně nalít vodu - a ten materiál, který použili na vnitřní stranu, pěkně propouští :( :( :(
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » ned pro 18, 2011 13:47

Tady je moje osobní zkušenost z rukavicemi Direct Alpine Mons
- mam 193 cm, a koupil jsem XL, na délku jsou akorát, na šířku jsou trochu volnější ale to jsem chtěl protože mi to tak vyhovuje, zkoušel jsem i velikost L, ty my byli na délku taky akorát, ale na šířku byly na můj vkus už moc těsné, i když by se dali v pohodě nosit
- zkoušel jsem je v Jizerských horách, teplot byla od +2°C po - 2°C, místy sníh až 30 cm, občasné lehké sněžení, vítr nebyl nijak velký, ale asi 45 min trvala docela slušná sněhová vánice a silný vítr
- rukavice jsem nijak nešetřil, několikrát jsem si na ně sedl na mokrý kámen při jídle, a hodně krát jsem se chytal mokrých kamenů nebo mokrých stromů, taky jsem hodně krát zahučel rukama do sněhu
- zpracování je dost dobré, prostě kvalita výrobků Direct Alpine, po dni nošení není patrna žádná závada
- propracovanost rukavic je taky dost dobrá, ale já bych odstranil zesílení kůží u palce a ukazováku, to zesílení kůži je spíše pro toho kdo nosí trekové hole, což já nenosím, kůže po krátkém čase nasákla vodou, ale rukavice uvnitř byla stále suchá
- celo dobu mi v rukavicích bylo teplo, i když od odpoledne byli uvnitř trochu vlhké, ale spíše od potu než od toho že by promokli
- rukavice jsou odolné proti vodě, ale určitě ne když je strčím do kýble z vodou, už jenom pro to že nemají podlepené švy
- rukavice jsou odolné proti větru
- prodyšnost není tak dobrá jako třeba u polartec rukavic, ale to se dalo čekat je to membránový SS
- velice dobré řešení je prodloužené zápěstí
- rukavice docela rychle schnou, SS byl na povrchu skoro stále suchý, ale kůže byla stále mokra, ta byla suchá druhý den ráno
- kdyby byli rukavice o trochu prodyšnější, a nabyli by na nich ty kožené zesílení, tak bych jim dal jedničku z hvězdičkou, ale i tak jsem skoro maximálně spokojen, jelikož podobných rukavic které by se hodili na turistiku při teplotě okolo 0°C, a aby byli odolný proti větru a vodě moc není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2011 18:42

Shelenka píše:Zkusili jsme na ně nalít vodu - a ten materiál, který použili na vnitřní stranu, pěkně propouští :( :( :(

Tomu nerozumim. Kam jste lili vodu? Propoustet nema vnejsi resp. membrana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2011 18:45

@fps: super, diky za report. Kuze byla mokra jen na tom palci nebo i na dlani a prstech? Nejsem si totiz uplne jisty, jestli to na dlani a prstech je taky kuze nebo nejaka umela nahrazka...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod amigo » pon pro 19, 2011 19:30

já mám od outdoor designs tyhle.
přijdou mi, těm co popisuje fps, dost podobné, i jejich využitím v terénu. mám je už třetí sezónu a zatím žádný rozpáraný šev, nic, akorát kůže na dlani ztmavla. já jsem na haksny zimomřivka, takže už v teplotách pod a kolem nuly je mi v nich po delší době venku kosa a dávám pod ně ještě jedny tenčí (akorát na běžkách, kde se víc hejbu, to není potřeba). větruodolné jsou spolehlivě a slušně - imho - i mokrému sněhu.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pon pro 19, 2011 23:09

mike píše:@fps: super, diky za report. Kuze byla mokra jen na tom palci nebo i na dlani a prstech? Nejsem si totiz uplne jisty, jestli to na dlani a prstech je taky kuze nebo nejaka umela nahrazka...

čistá kůže je našitá naštěstí jenom na norní částí palce a ukazováku, a pak je kožené to ploché potko nad zápěstí, to jsou ty části co jsou hned nasáklé vodou a jsou stále mokré, ale ve uvnitř jsem celí den neměl z té kůže mokro, na dlaních a prstech je podivný povrch, jakoby kůže ze SS, na té kůži ze SS jsou silikonové nebo gumové šupinky, to bylo taky mokré, ale ne tolik a rychle to schlo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » čtv pro 22, 2011 13:27

mike píše:Tomu nerozumim. Kam jste lili vodu? Propoustet nema vnejsi resp. membrana.


Lili jsme vodu na vnější stranu, kde je čistě SS, ten krásně vydržel, ale i na oblast dlaně, a tam to propouští. Copak když půjdu v dešti, budu mít ruce sbalené, ale když se budu chytat mokrých kamenů, tak to asi moc dlouho suché nevydrží :-(
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » čtv pro 22, 2011 21:47

Shelenka píše:Copak když půjdu v dešti, budu mít ruce sbalené, ale když se budu chytat mokrých kamenů, tak to asi moc dlouho suché nevydrží :-(

nevím co si s nimi děla ty, ale já už je dneska otestoval po druhé, celí den ve sněhu, dlaně mokré na povrchu, vevnitř ruce suché celí den
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » čtv pro 22, 2011 21:54

Aspoň že na sněhu vydrží, v to jsem doufala. Já si je kupovala hlavně do deště na celodenní lijavce na horách, kdy už mi mrznou ruce, a zatím jsem je testovala jen pod tekoucí vodou (což většina věcí snáší líp než pak v terénu) :-)
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv pro 22, 2011 22:02

Malem jsi mne odradila, ale nakonec jsem je koupil i pro sebe ;-) Asi tu kuzi nastriknu nejakou impregnaci, aby nenasakala. Divim se, ze to uz neni od vyrobce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení