Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Silent » úte lis 9, 2010 20:43

K rukavicím Verbier, četl jsem tu o nich dost chvály, koukal po netu a našel v Rockpointu, psal jsem tam a mají jim přijít během listopadu, do Poříčí. Tak nevím jestli si ze mě nedělali srandu, pár lidí psalo že se už nevyrábějí...
Silent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv kvě 28, 2009 14:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Pepr » sob lis 20, 2010 14:28

Ahoj, vybírám rukavice na trekking (při teplotách cca +5 až -10) s občasným použitím na běžky či běh v zimě. Stačí mi jedny univerzální? Do výběru přes net se mi dostaly tyto:

http://www.rockpoint.cz/katalog/power-stretch-186d/ (Mountain Hardwear Power Stretch)
http://www.mall.cz/rukavice/sensor-boulder-?v=187732
http://www.mall.cz/rukavice/warmpeace-finstorm?v=357514

Pokud bych šel do Sensor Boulder nebo Finstormů, je to typově dobrá volba? Popř. které byste zvolili vy? Díky :)
Pepr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 1, 2009 13:50

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod šíp » sob lis 20, 2010 17:08

Ty první jsou z materiálu PWS. Podobné, ale od jiné firmy užívám jen jako vložky do rukavic ve velké zimě, samy o sobě se nosit nedají, vítr je hned profoukne a odolnost proti vodě je nulová.
Druhé a třetí jsou z WS, výborná odolnost proti větru, minimální proti vodě a celkem dobrá prodyšnost. Jedny podobné těm od Sensoru užívám v zimě na kolo, v membránových bych se totiž potila. Ale stačí kratší deštík a jsou durch.
Jinými slovy, ani jedny z těch rukavic z Tvého výběru bych neoznačila jako univerzální trekové. Kup si nějaké s membránou, ideálně nezateplené, v těch vydržíš v zimě tak do -5°C, v dešti bez problémů, ve sněhu taky, no a v chladnějším počasí si do nich podvlečeš právě z PWS /rukavice č. 1 na seznamu/.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Schnappi » ned lis 21, 2010 16:11

Ač nerad, musím se Šipkou trochu nesouhlasit, co se rukavic z Polartec Powerstretch týče. Mně naopak přijde, že je tento materiál na rukavice výborný - a to i/především na rukavice nošené samostatně (ne jako podvlékací pod nějaké jiné). Sám jedny nosím už několikátý rok jak na turistiku, tak na běžky. Je fakt, že odolnost proti vodě je minus, ale přestože nejde o látku neprofoukavou, ve větru je stejně trochu poznat, že nemáš ruce úplně holé.
Suma sumárum - na turistiku mi přijdou perfektní a na běžky se taky osvědčily. Když někde šlapu a prší, tak dám ruce do kapes (a rukavice jsou pak trochu zbytečné), nebo je nechám venku bez rukavic; pokud prší, je asi jakž takž teplo. :) A pokud prší a fouká silný studdený vítr, tak zase buď kapsy, nebo si člověk řekne "něco snad vydržím" a ruce si ohřeje při zastávkách. Na běžkách se pro změnu snažím co nejméně padat a co nejrychleji vstávat. Když padá mokrý sníh, běžkuji bez rukavic, když do toho ještě fouká ostrý vítr, je to počasí, do kterého by psa nevyhnal. Natož krokodýla. :P Ale vzhledem k tomu, že jezdívám na běžky s chatkovým zázemím, dá se i tohle vydržet - a večer se rukavice usuší u kamen.

Hádal bych, že Šipčin odlišný pohled na věc pramení hlavně z její obliby v cestování po severských zemích na delší dobu a dále od civilisace. Já ve středoevropských podmínkách problémy nemívám, ale uznávám, že pokud napsala to, co napsala, tak to bude mít podloženo praktickou zkušeností a věřil bych jí. :)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod sx02 » ned lis 21, 2010 17:26

Ty první mám já - jako samotný rukavice se hodí na krátké výlety kdy v nich "nepracuješ". Látka PWS je poměrně jemá a dost se rozedřou. Pokud ale chceš něco "jen tak" na chození v zimě - pak proč ne. Na bežky existují i nějaké pws verze s vyztužením - ty bych volil spíš. :-)

Ty druhé jsem (Sensor Boulder) jsem koupil předloni ženě. Nosí je cleou zimu. Nejsou špatné, řekl bych že to sjou ideální univerzály (nic lepšího jsem za rozumnou cenu nenašel). Používá je na sněžnice,bežky, výlety. Kdybys chtěl něco lepšího tak se obávám že další zastávkou jsou až goráčovky. Nevýhodou je krapet nižší odolnost a málo dýchaj takže se ze vnitř dost rychle propotí. Na druhou stranu i pak hřejou. Moje drahá je zimouřivka ale tyhle rukavice jí na běžnou zimu vyhovují.

Poslední neznám osobně ale volil jsem mezi nima když jsem kupoval ty bouldery. něco mi na nich nesedlo ale už nevím co.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pon lis 22, 2010 16:33

tak to já mám přes rok Warmpeace Finstorm, nosím je na turistiku, rozsah teplot +10°C až -10°C je zcela ideální, ale nesmí pršet nebo se člověk brodit ve sněhu, a nesmí být silný studený vítr, to je pak na ruce docela chladno,
a proto na letošní zimu sháním teplejší rukavice na turistiku, nepromokavé a odolné proti studenému větru, do teplot od 0°C až -20°C, doporučte ňáké pořádné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2010 21:48

Schnappi píše:Ač nerad, musím se Šipkou trochu nesouhlasit, co se rukavic z Polartec Powerstretch týče. Mně naopak přijde, že je tento materiál na rukavice výborný - a to i/především na rukavice nošené samostatně (ne jako podvlékací pod nějaké jiné). Sám jedny nosím už několikátý rok jak na turistiku, tak na běžky. Je fakt, že odolnost proti vodě je minus, ale přestože nejde o látku neprofoukavou, ve větru je stejně trochu poznat, že nemáš ruce úplně holé.

Souhlasim. Pouzivam PWS rukavice cely rok, dokud neni opravdu hodne zima (tj. rekneme -7 a niz). Skvele jsou v lete na ledovce a to i pri minusovych teplotach a vetru. Hrejou i mokre, ale radej nosim dvoje. Material neni moc odolny, je lepsi mit vyztuhy. Kuzi na dlanich a idealne i na koneccich prstu, ty mam rozedrene nejrychleji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » pát zář 23, 2011 9:09

Rozhlížím se po nějakých nepromokavých rukavicích, které mě ochrání proti dešti a zimě, když je jen lehce nad nulou, celý den cedí a jsem na dva týdny mimo civilizaci (tedy dotaz jako stvořený na Šipku a inspirovaný podzimní tundrou). Uvažuji o nějakých softsellových a ráda si nechám poradit (hlavně co se týče voděodolnosti). Díky *
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 23, 2011 9:48

Od října budou DirectAlpine Mons z Dermizaxu. Membránový softshell, celá dlaň zesílená kuži, zdvojený materiál na palci a ukazováku, prodloužené zápěstí... cca 800Kč. Mně seděly velmi dobře. Ale jsou to unisexy, tak kdo ví, jak budou pro ženské.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » pát zář 23, 2011 9:54

Super, díky moc, tak na ty si počkám. Unisexem doufám nemyslíš jednu jedinou velikost (ručky v pánské velikosti skutečně nemám).
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 23, 2011 10:37

Velikosti budou S, M, L, XL. Unisex jsem myslel jako střih, což je většinou kulantní označení pro čisto pánský variant. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pát zář 23, 2011 15:11

vonkreuz píše:Od října budou DirectAlpine Mons z Dermizaxu. Membránový softshell

to budou slabé rukavice? potřeboval bych totiž slabé membránové rukavice, ale žádné jsem nikde nenašel, můžeš dát odkaz, na netu jsem o nich nic nenašel, ani na directalpine.cz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pát zář 23, 2011 15:14

Shelenka píše:Rozhlížím se po nějakých nepromokavých rukavicích

taky sháním slabé membránové rukavice, ale nikde nic, ty si ňáké našla?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2011 19:03

vonkreuz píše:Od října budou DirectAlpine Mons z Dermizaxu. Membránový softshell, celá dlaň zesílená kuži, zdvojený materiál na palci a ukazováku, prodloužené zápěstí... cca 800Kč. Mně seděly velmi dobře. Ale jsou to unisexy, tak kdo ví, jak budou pro ženské.

To zni zajimave. Membranovy softshell je normalne nahouby, ale na rukavice by se hodit mohl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » pát zář 23, 2011 19:05

huš!
:twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2011 19:10

Copak? :twisted: Sice se v tom ruce potit budou, ale mozna budou min mokre, nez bez membrany ;-) Idealni by byly rukavice z GTX SS s kuzi na dlani a kevlarem na koneccich prstu. Nechapu, proc to nikdo nedela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » pát zář 23, 2011 19:13

já reagoval na to obecné konstantování... si skialp bez membránovýho ss už ani neumím představit... a ty rukavice by byla fajn, to jo... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2011 19:17

Jen proto, zes nevyzkousel nic poradneho :twisted: Zkus nejakou tu bundu od Kjusu, vsadil bych se, ze bude lepsi i na skialpy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » pát zář 23, 2011 19:19

akorát že za cenu jedná ski-bundy kjus si pořídím komplet vohoz vod chlupatýho slona fčetně slipů.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2011 19:34

To jo, ale myslel jsem, ze das spis na kvalitu, nez na cenu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » pát zář 23, 2011 19:35

používám rozum, ne emoce... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2011 19:41

Myslis emoce pri pohledu do prazdne penezenky? ;-)

Teda, uznavam, ze Kjus je predrazeny extremne, zvlastne u nas. Na jare ve vyprodejich by se ale mozna neco za pouzitelnejsi cenu naslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Shelenka » pát zář 23, 2011 20:14

vonkreuz píše:Velikosti budou S, M, L, XL. Unisex jsem myslel jako střih, což je většinou kulantní označení pro čisto pánský variant. :mrgreen:


Super, v tom případě si objednám Sko a bude :-) Jak tak čtu diskusi, mám těch nároků na rukavice docela málo :-)
Shelenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon úno 28, 2011 20:15
Bydliště: Brno

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod grco » pát zář 23, 2011 21:04

mike píše:Copak? :twisted: Sice se v tom ruce potit budou, ale mozna budou min mokre, nez bez membrany ;-) Idealni by byly rukavice z GTX SS s kuzi na dlani a kevlarem na koneccich prstu. Nechapu, proc to nikdo nedela.


Co tieto? Sice to nie je GTX, ale je tam OutDry, koza na dlani a prstoch, kevlarove presivanie.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2011 21:16

Prijdou mi strasne monstrozni. Pro mne by byly idealni tyhle, kdyby byly misto z PWS z membranoveho SS a mely vyztuzene konecky prstu. Bez toho jsou sice fajn, ale rychle se promoci a prsty se prodiraji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod karitapepe » sob zář 24, 2011 7:17

Já mám tyhle,ale starší model,jsou to zateplené lyžařské rukavice s membránou eVENT®,daly se koupit ve vyprodeji u Hudáka za 450 kč(veliká spokojenost).
Přes léto mám v batohu něco takového
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Simi » pon zář 26, 2011 9:43

Díky kamarádovi jsem před časem objevil skoro ideální rukavice. Bylo to při jednom výletu do zimních Tater, kdy jsme se děsně hrabali mokrým sněhem pod stěnu a pak nějakou dobu lezli a zpátky se zas hrabali sněhem. Promáčel jsem dvoje rukavice a kámoš měl Black Diamond Punisher. Večer jsem koukal jak blázen, že v nich měl sucho. Tak jsem je při nejbližších výprodejích v Hudáči(cena cca 1300 po slevě) zakoupil taky a můžu potvrdit, že jsou bombový. Udrží ruce v suchu, je v nich teplo, mají koženou odolnou dlaň a zpevnění prstů, jsou obratný pro práci s materiálem a zároveň nejsou moc tlustý. Prostě z mého pohledu takřka ideál....
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pon zář 26, 2011 12:09

Simi píše:Promáčel jsem dvoje rukavice a kámoš měl Black Diamond Punisher

koukal jsem na hudy stránky, ale už je asi nemají? můžeš dát odkaz které to přesně jsou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Simi » pon zář 26, 2011 12:52

Hledej na bdel.com .... -> Gloves. Tam urcite budou...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod keijei » pon zář 26, 2011 13:34

Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení