Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mitau » pon úno 1, 2016 21:31

Ty BD nemám, takže nevím jaký je střih. Umím si ale představit, že jde o čas u takového stroje. Zkrátka nejdřív na hladkou látku rychle našiješ kůži a pak se někde jinde pipláš s tím, jak jsou tvarované prsty. Netuším, v čem může být s kevlarovou nití problém, ale zrovna šití té dlaňové části nevyžaduje narozdíl od jiných částí rukavice takovou přesnost ani takový čas.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 21:36

@booze: ale no tak. To je prace na 10 minut. V jinych oborech (IT) se patra mnohem vic, klidne clovekoroky casu.

@mitau: na tom neco je. Problem je myslim s (malou) ohebnosti a (velkou) klouzavosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 21:47

Nasel jsem jednu starou rozparanou, ze ktere trcel kus vyparane nite. Booze ma pravdu, to neni kevlar ani omylem, normalne se to da strihat. Taky jsem ji pretrhl. Bezna nit. Takze to asi fakt bude jen na tech dlanich, tam jsou netknute uz vsech, co mam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 21:48

mike píše:@booze: ale no tak. To je prace na 10 minut.

Myslis ze MHW si nechava posilat vyrobky BD, aby je otestoval?

Ty BD jsem jedny propalil a nite normalne doutnaly jako bavlna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 21:51

Proc ne? V IT se normalne konkurecni vzorky nakupuji.

Jinak viz vyse, po pokusu souhlasim. Bavlna by to byt mohla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » pon úno 1, 2016 22:34

mike píše:U original Midweight prave kuze na prstech neni. Nebo je ten vodivy material taky kuze?


ja to mam kozene - tam nejde o vodivost v pravem smyslu, jde o urcitou kapacitanci, coz se da dosahnout napustenim nejakou latkou (jakou nevim)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2016 0:17

Ta kuze je primo na tvou kuzi, co? Zadny PWS jako na dlani. To by mohlo vysvetlovat, proc je nekomu na konec prstu zima.

Zkusil jsem tu nit zapalit a je to spis PES, dela na konci specenou kulicku a zadny popel. Taky jsem zkusil nuzkama nite na dlani a za kevlar bych teda ruku do ohne nedal. Ostryma nuzkama jdou prestrihnout celkem snadno, ale zas je fakt, ze jsou docela tenke. Nejpis ale jine, nez na zbytku rukavice, budou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » úte úno 2, 2016 9:43

AldaCZ píše:Edit: u Zezuly snowboardaka je maji za necelej litr, pokud by mely to ocko, tak bych do nich snad i zaivestoval. Akorat si zase pritelkyne bude klepat na celo :axe: :mrgreen:
Očká som si nevšimol, môžem to zajtra pozrieť, pôjdem tam kvôli inej veci.

Ale na tvojom mieste by som si ich najprv poriadne poskúšal kvôli správnej veľkosti. Naozaj by mali byť obtiahnuté, aby sa faldy nerobili ani pri rôznych polohách, a tie dotykové nášivky sú tuhé a studené... Na druhej strane, asi vďaka tomu vydržia viac, kým sa manipuláciou s vercajgom prederú.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AldaCZ » úte úno 2, 2016 11:29

to by bylo super, kdyby jsi se na to mohl mrknout. děkuji. Jasně, vyzkoušel bych si je, zajdu přímo do obchodu
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » úte úno 2, 2016 11:48

moc nechápu, co se tu řeší?

jestli jde o dotykové obrazovky, tak BD mé několik modelu, které se vyrábí nově ve verzi, která se da použít na dotykáče:
BD Soft Shell UNI
BD Torrent Man
BD Heavyweight Uni
BD Midweight Man


PS1: BD žádný kevlar nepoužívá - má svůj patentovaný zesílený nylon (kevlar je nevhodný pro vlhké prostředí, je citlivý na UV záření, kromě toho na kevlar jsou nutné speciální nůžky... )

PS2: co se týká nití, určitě to není bavlna, resp. čistá bavlna (proč taky)

:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » úte úno 2, 2016 11:56

mike píše:Ta kuze je primo na tvou kuzi, co? Zadny PWS jako na dlani. To by mohlo vysvetlovat, proc je nekomu na konec prstu zima.

....



Ale vůbec ne, kůže je našitá na základní létce rukavic, hřeje to všude stejne - není důvod, aby byl kontakt s prstem :roll: :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2016 21:48

V tom pripade mi unika, jak to funguje. Ale nevadi, pak to vypada spis jako vylepseni, protoze presne tam se ukazovacek prodiral a kuze by ho mela chranit. Az je nekde uvidim, asi jeden par zkusim. Ten report o chlazeni prstu mi prijde podivny, kdyz je pod tim PWS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » úte úno 2, 2016 23:24

...novejsi dotykace (kapacitni) funguji na zaklade zmeny prirozene vodivosti a povrchoveho napeti, ktere narusi na na povrchu obrazovky stabilni kapacitu a tuto zmenu pak vyhodnoti ja ko pohyb prstu, takove vlastnosti prstu se daji napopodobit nejen prislusnym materialem, ktery zajisti vodivost skrz vrstvu rukavic, ale i napustenim nasivky, treba kozene, ci kozenkove atp. na prstu rukavice urcitou latkou a ta zajisti stejne elektricke vlastnosti, jako u prstu. .. (starsi, rezistivni displeje reaguji na mikrotlak a lze je ovladat cimkoli, i beznymi rukavicemi, nicmene jsou choulostivejsi, takze se od nich upousti)

zkus, v RP je maji bezne...
prsty jsou na tom vsechny zcela stejne, predtim se vyrabel stejny typ bez nasiti techto nasivek
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2016 2:59

V RP maji Heavyweight, Midweight jeste v puvodni verzi. Zkusim se na ne kouknout.

Podle webu BD jsou Heavyweight z 322 g/m^2 PWS a Midweight z 240. Mozna bych si jedny heavy mohl poridit, kdyby nahodou jeste poradne mrzlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod scinkk » stř úno 3, 2016 11:37

RP snad u vsech BD rukavic na eshopu ma, ze nejsou dostupne. Nebo si je videl na prodejne?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » stř úno 3, 2016 12:15

"skladove zasoby" RP na jejich eshopu nevypovidaji o nicem. Jsem na OF nekde psal, ze pred svatkama jsem se koukal na termosku, ktera mela byt vsude naprosto vyprodana, v RP v OV Avion jich mely min. pet, v RP v OV Nova Karolina taky nejake... Nemyslim si, ze s rukavicema by to meli jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod grco » stř úno 3, 2016 12:19

Jo, RP ma v tom tradicne bordel...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » stř úno 3, 2016 14:00

scinkk píše:RP snad u vsech BD rukavic na eshopu ma, ze nejsou dostupne. Nebo si je videl na prodejne?


jo videl, jedny jsem koupil loni a jedny letos - prijdu, vyzkousim a koupim...
když to, co shanim, nevidim viset v regalech, zeptam se, a v 90% pripadu je odnekud prinesou :wink:
co nemaji pochopitelne nevyzkousim a nekoupim
:twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » stř úno 3, 2016 14:03

apuka píše:"skladove zasoby" RP na jejich eshopu nevypovidaji o nicem. Jsem na OF nekde psal, ze pred svatkama jsem se koukal na termosku, ktera mela byt vsude naprosto vyprodana, v RP v OV Avion jich mely min. pet, v RP v OV Nova Karolina taky nejake... Nemyslim si, ze s rukavicema by to meli jinak.


potvrzuji u hodne zboží - nejlepší je se zeptat...
8)
a ještě si většinou, pokud tam zrovna není akce a nabito, vyhlídnu paní nebo slečnu z obsluhy a povídám, že všude kolem mají slevy, jestli taky nějakou slevu nemají no a vždycky jsem takto dostal zboží o 7-10% levněji... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2016 16:04

@scinkk: dokonce jsem jedny minuly tyden kupoval ;-) Na e-shop jsem se nekoukal, ale udelal jsem si rezervaci na prodejne, jelikoz meli posledni. V realu taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » stř úno 3, 2016 18:44

AldaCZ píše:to by bylo super, kdyby jsi se na to mohl mrknout. děkuji. Jasně, vyzkoušel bych si je, zajdu přímo do obchodu

Tak žiadne očká nemajú, len ten jazýček z umelej kože pri zápästí je slučka. Ale nepríde mi dosť pevný.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod scinkk » stř úno 3, 2016 19:31

Vypada to, ze eshop RP byl vubec nejaky zaseknuty, ted uz to normalne u tech BD rukavic dostupnost ukazuje.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AldaCZ » čtv úno 4, 2016 7:00

wawrik píše:Tak žiadne očká nemajú, len ten jazýček z umelej kože pri zápästí je slučka. Ale nepríde mi dosť pevný.


jaj, to je škoda, ale pokud by se mi fakt líbily a seděly, tak je tam snad i našiju z nějakých starých rukavic... no budu se na ně muset zajít mrknout nebo ještě zkusit něco pohledat... kamarád je v US, tak by mi mohl dovézt i něco, co neseženu u nás...
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod paldo » ned úno 14, 2016 22:26

Ahojte.... Hľadám nepremokavé rukavice (GTX, eVent, niečo....), ktoré by boli mierne zateplené (tenký fleece najlepšie) ale, aby neboli moc hrubé (tlusté). Pretože potrebujem dostatočný cit na ovládanie takýchto hračiek: napr., napr., napr,,........
Skúšal som Mammut Nordwand Glove - parádne rukavice... nie sú na 100% to čo hľadám ale vedel by som si na ne zvyknúť. Akurát rukavice za >100€ si dovoliť nemôžem.

Možnosť 2: Má niekto skúsenosť do akej miery je vodeodolný WINDSTOPPER® Soft Shell (nie obyčajný WINDSTOPPER®)? Niekoľko modelov rukavíc vyrába firma Gore, niečo Ziener a pod.
Možnosť 3: tip na rukavice z nejakého iného materiálu, ktorý aj keď je mokrý necháva rukám aspoň aký-taký telepný komfort??
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » pon úno 15, 2016 8:14

WS softshell premoká, to nie je to, čo hľadáš.

Ak máš cestu cez BA, v Bajkule majú výpredajové Gore Active rukavice za ceny okolo 80 €. Presný model teraz v rýchlosti neviem, pozriem neskôr.

Edit: Zdá sa mi, že to boli Xenony. A ako si tak pamätám, 80 € bola cena nevýpredajových, asi sa mi to nejako pletie. Ak chceš, môžem sa tam poobede staviť, mám to po ceste z roboty.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod paldo » pon úno 15, 2016 9:01

@wawrik: ďakujem Ti pekne.... ale do Bratislavy sa tak skoro nedostanem... :?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 15, 2016 9:18

nechtel by nekdo jednu pravou rukavici warmpeace thermolite s/m? pripadne nema nekdo navic levou? moje leva bude nekde u jizery asi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2016 0:49

A jeste tam nechava bordel #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 16, 2016 5:53

ale ne schvalne:) ja bych si ji radsi nechala :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » stř úno 24, 2016 17:25

proběhlo první kolečko po krámech v Praze, a všude mají velké kulové co se týče slabých prstových membránových rukavic, ale teďka jsem objevil Gore Road Gloves GTX, se na ně dojdu kouknou, jestli nejsou moc zateplené? nebo zda nemají moc polstrovanou dlaň? jestli o podobných víte, tak dejte tip
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron