Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pát úno 26, 2016 12:01

Takže jsem konečně našel a zakoupil slabé nezateplené prstové membránové rukavice Gore Road GTX, splňují vše co jsem chtěl, mají jenom slabou podšívku bez zateplené vrstvy, a nejsou nikterak polstrované, ani nevypadají že jsou na kolo. Koukal jsem i na Gore Xenon GT, ale ty jsou lehce zateplené a na dlani jsou polstrované.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Rebelldan » stř bře 2, 2016 14:45

Ahojte,
chtěl bych koupit rukavice Millet Ice Fall GTX Glove. Určení hlavně na lyže (sjezdky) a Skialp (na výstup mám lehké softshell). Prostě hlavně něco aby se to nepromočilo při kopání a častým kontaktem s mokrým sněhem.
Máte s nimi někdo zkušenost? Vyplatí se za tu cenu?
řešil bych i nějaký rukavicový GORE -TEX návlek na např. merino rukavici, ale nic jsem nenašel.

Dík za radu.
Rebelldan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 4, 2014 8:25

Příspěvekod pickard » stř bře 2, 2016 14:56

mam je. jsou supr. není co resit. jsou hodne teple a robustní, takže na sjezdovky většinou zbytecne moc velké, ale jako teple odolne na skialp jsou ideální.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Příspěvekod komin » stř bře 2, 2016 15:35

Membranove navleky ma napr. Tilak, alebo Lowe alpin Stormshell mitt tie mam ja, este Montane Resolute mitt.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Simi » úte bře 22, 2016 13:43

Mam tip na budget lezecky rukavice. V Decathlonu jsem narazil na tyhle Simondy a neodolal. Zase jednou pri designovani nekdo premyslel (bez ironie :-)) a pravdepodobne je designer lezcem. Z myho pohledu jim konstrukcne v podstate neni co vytknout - tenke, obratne, lehce zateplene, membrana, kozena dlan a prsty, dvojita kozena vyztuha presne tam, kde se rukavice obvykle prodira lanem.
Tak jsem zvedav, jaky to s nima bude v akci? I kdyby to nebyl ideal, tak za ty prachy budou na likvidaci nekde pri lezeni v mixu super... ;-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2016 17:46

Podlepene svy asi nemaji, co? Mam podobne, taky membrana a protekaji pres svy a kozene casti. Hodi se ovsem skvele na sutove useky v Dolomitech, kdyz se bojim, ze mi podjedou nohy, spadnu na ruce a odru si je :twisted: Takze je vlastne pouzivam jako pracovni rukavice :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Simi » stř bře 23, 2016 9:37

O (ne)podlepení švů v popisu nic nepíšou, ale hodlám je otestovat v umyvadle, jak na tom jsou... ;-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » stř bře 23, 2016 16:11

Kdyz nepisou, tak obvykle nejsou ;-) Otestuj, jeste lepsi test je hrabat se nejakou dobu v mokrem snehu. Na to budou podle predpovedi pres vikend podminky... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod komin » pát lis 11, 2016 8:57

Nazdar neviete o nejakych goratex rukaviciach ktore by, ale boli len malo zateplene, proste nie klasicke hrube.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pát lis 11, 2016 13:17

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod komin » pát lis 11, 2016 13:25

Ok dik tak som sa zle vyjadril ja tom chcem aj na lezenie a takze by bola dobra aj nejaka koza na dlani.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod scinkk » pát lis 11, 2016 14:59

@fps jak si s temi Road spokojen?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pát lis 11, 2016 16:08

- spokojenost, prodyšnost dostatečná i když je nad nulou, a šlapu na těžko do kopce, voděodolnost a větruodolnost se nedá s PWS (fleece) rukavicemi ani srovnávat, stejně tak jako odolnost, a taky nemusím sebou tahat dvoje nebo troje PWS (fleece) rukavice který když je mokro, tak je stejně dokáži za den všechny promočit
- akorát mi na Gore Road GTX vadí ty kožené části na dlani, ty když nasáknou vodou, tak dlouho schnou, asi je zkusím napatlat Limmer boot grease, stejně jako patlám i ostatní rukavice Mammut Expert Pro Glove, Direct Alpine Thermo Mitt, SirJoseph 8000 Down
- už vůbec nepoužívám PWS (fleece) rukavice, když je zima, tak na Gore Road GTX nasadím podle toho jak moc je velký mráz buďto Mammut Expert Pro Glove, jenom venkovní, nebo Direct Alpine Thermo Mitt, nebo SirJoseph 8000 Down
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re:

Příspěvekod fps » pát lis 11, 2016 16:55

komin píše:Ok dik tak som sa zle vyjadril ja tom chcem aj na lezenie a takze by bola dobra aj nejaka koza na dlani.

Gore Road GTX bohužel mají na dlani nějakou kůži, ale na lezení bych je nepoužíval, co třeba Ortovox Pro Leather Glove, nebo Hestra Ergo Grip Descent, nebo Mammut Guide Work Glove
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát lis 11, 2016 19:02

fps píše:- spokojenost, prodyšnost dostatečná i když je nad nulou, a šlapu na těžko do kopce, voděodolnost a větruodolnost se nedá s PWS (fleece) rukavicemi ani srovnávat

PWS jsou vodeodolne asi jako toaletak, ale jak jsou na tom teda tyhle? Protecou casem nebo ne? Treba kdyz se hrabes v mokrem snehu. Maji podlepene svy?

Mam totiz membranove DA Mons a ty mne svou vodeodolnosti zklamaly. Nejsou spatne, ale mokry snih proste delsi dobu nedaji. Podobne lyzarske zateplene, mam dvoje skoro stejne od stejneho vyrobce, jedny s GTX a druhe bez niceho. Byl jsem dost prekvapen tim, ze mokre jsou nakonec uplne stejne, bez ohledu na membranu.

BTW, ty rukavice, co odkazujes, se na lezeni IMO nehodi. Jsou moc silne, na lezeni potrebujes prave tenke, abys udrzel chyty. Ja ty sve DA Mons pouzivam prave v takovych situacich, v lete na ledovcich, kdyz se potrebuju splhat po nejake studene skale nebo v mizernem terenu (sut), kde mi muzou ujet nohy, abych si pri dopadu neodrel ruce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

palčiaky Dynafit Borax + IB Merino 260/200 Realfleece

Příspěvekod xyzo » pát lis 11, 2016 22:46

zdravím chcem si kupit na zimnu turistiku (ziadne lezenie) toto kombo rukavic a zaujima ma váš názor, pri tých dynafitoch ma zaujal ten vetrací otvor a dalej co hreje lepšie z tych merino rukavic či gramaž 260 alebo načesana "realfleece" 200ka dik :)
xyzo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon zář 26, 2016 9:52

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » sob lis 12, 2016 11:24

- Direct Alpine Mons mám taky, takže mohu srovnávat, Gore Road GTX jsou o dost víc prodyšný, v Gore Road GTX jsem ještě neměl uvnitř mokro tak jako v Direct Alpine Mons
- Gore Road GTX jsem ještě nepromočil, bez promočení vydrželi táboření v mokru, táboření v mokrém sněhu, stavbu nebo rozložení mokrého stanu, nebo taky zvládli několika hodinový déšť a celodenní sněžení, celodenní déšť nebo celodenní hrabání v mokrem sněhu by asi nezvládli? ale nezkoušel jsem to, já se raději mokrým sněhem moc neprohrabuji, když někde jsem na těžko, tak ňák nemám zapotřebí zkoušet věci co vše vydrží, Direct Alpine Mons jsem měl už promočený po tom co popisuji že Gore Road GTX zvládli
- když je nad nulou, tak moc rukavice nepoužívám, jenom když je hodně špatné počasí, nebo když jsem na otevřeném místě kde hodně fouká, a začínají mi promrzat ruce, když je bezvětří a svítí sluníčko, tak rukavice nepoužívám ani když je cca -10°C, tedy při chůzi, jak někde na delší dobu zastavím, tak nasadím SirJoseph 8000 Down i když je jenom okolo nuly
- jestli mají Gore Road GTX podlepené švy nevím
- je až neuvěřitelné že jsou Gore Road GTX snad jediné slabé membránové rukavice bez zateplení na trhu, jestli někdo víte o nějakých jiných? tak dejte tip, hlavně kdyby byli úplně bez kůže, nechápu proč musí skoro všechny rukavice zkazit kůží, a taky kdyby byli v barvě hodící se do přírody, nechápu proč skoro všechny rukavice jsou v černé barvě, stačí jedno chycení se za strom, a rukavice jsou špinavé, zralé na vyprání
- ňákou dobu jsem uvažoval o tom že zkusím slabé neoprenové rukavice, voděodolnost by byla zaručena, ale prodyšnost by bíla asi špatná? máte někdo ozkoušené neoprenové rukavice na turistiku? rukavice jsou snad ještě větší dilema než boty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod komin » sob lis 12, 2016 19:54

To uz ked mam dat 3500 za napriklad tie ortovox ktore nemaju ani goratex tak to prihodim 1000 a kupim arcteryx.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » ned lis 13, 2016 0:05

@fps: diky, to vypada dobre. Kde jsi je kupoval? A jsou na tom s velikosti proti DA Mons?

Jestli mi budou sedet, tak si je poridim, sice mam PWS rukavice rad, ale na jeden den na sneznicich potrebuju obvykle dvoje a na konci jsou uplne promocene nebo zmrzle na kost. Coz je celkem neprakticke, zvlast kdybych chtel na vic dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » ned lis 13, 2016 10:33

- to je přesně ono, jak je to na jeden den, tak PWS rukavice stačí, i když je i tak třeba dvoje, nebo i troje, ale na víc dní to je docela problém, a taky PWS rukavice nejsou moc odolný, vydrží mi dvě až tři zimy
- kupoval jsem je tady Progress Cycle, byla to jediná prodejna v Praze kde je měli, a měli i všechny velikosti, teď už mají jenom velikost 7, koukám že se tam objevili ňáké nové Gore Universal GTX, ale nevím jestli nebudou na dlani moc polstrované, jako třeba Gore Xenon které jsem tam taky zkoušel
- Gore Road GTX mám velikost 10, Direct Alpine Mons mám velikost XL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » ned lis 13, 2016 11:25

koukám tady na GTX rukavice, a je tam povícero slabých membránových rukavic bez zateplení, ale asi bude problém je u nás sehnat na ozkoušení velikosti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 18:09

fps píše:byla to jediná prodejna v Praze kde je měli

Prodejnou v Praze myslis tu prodejnu v Hostivicich?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » úte lis 15, 2016 11:16

jojo, byl to pěkný výlet
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod venkov4ever » sob pro 3, 2016 18:09

Taky musím koupit nějaké rukavice. Mám jen no name pletené a po třech hodinách pochodu mě zebou konce prstů. Zvláštní nároky nemám, materiál v případě rukavic neřeším. Jen potřebuji prstové, nikoliv palčáky a nepatrně citlivé, abych mohl bez potíží přepínat světlo na čelovce, nebo vytáhnout kapesník a otřít si frkolu. Cena do litru. Co jsem se zběžně díval, něco nabízí Craft. Limity využití bych viděl tak šest hodin pobytu venku při -10 °C. Nebudu se pouštět do žádnejch větších akcí.
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » ned pro 4, 2016 0:05

Osvedcene jsou Black Diamond Midweight, u nas jsem je kupoval v Hudy. Sice tam pisou -1 az +4, ale jsou v pohode pouzitelne do -10, byl jsem v nich i v -20 a nebyla mi nijak zvlast zima.

Plusy: jsou prijemne, dobre sedi, manipulace s vecma bez problemu, hreji i mokre.

Minusy: maji tendenci navlhat, zvlast kdyz si clovek obcas hrabne do snehu. Nemaji extra vydrz, casem se prodrou konecky prstu, zvlast kdyz delka sedi presne. Oboji je dano materialem. Kdyz ne tohle, tak se zacnou parat svy na prstech, daji se spravit.

U mne maji vydrz tak 2 - 3 roky. Nosim je na sneznice, v zime do mesta, v lete na ledovce. Mam je rad, a tak uz mam aspon paty nebo sesty par asi za 10 let, tri jsou jeste pouzitelne.

Nasel jsem je u Rockpointu se slevou, a tak jsem objednal rovnou troje. Naskocila mi jakasi sleva 2+1, takze mne jedny vysly na 306 Kc :shock: Skvela cena =D>
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod venkov4ever » ned pro 4, 2016 15:20

mike píše:Osvedcene jsou Black Diamond Midweight...


To by šlo, i cena je velmi přijatelná. Hrabat do sněhu nebudu a čtyři hodiny, které většinou dám zimní túře, by se v nich vydržet dalo. :)
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » ned pro 4, 2016 16:02

Nosím kvantá rukavíc, ale odkedy som našiel dobre strihnuté windstopperové rukavice, PWS som už na ruku nedal. Winstopper je rovnako teplý, proti vetru je o dosť lepší, a nezamŕza, keď ho dám na pár minút dolu z ruky. A hlavne ho nemusím každé dva dni zašívať :?

Nie sú tak lacné ako PWS, ale konečne nemusím tenké rukavice do vetra riešiť. Tie prvé z WS vyzerali aj po troch rokoch ako nové, PWS mi so všetkými každodennými zašívaniami a starostlivosťou vydržia maximálne rok.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » pon pro 5, 2016 8:43

Teda ja nevim, c s tema rukavicema delate... Ja mam z obyc. Polartec Classic, gramaz asi min nez 100, druhou zimu, pouzivam v nich hole, chodim do prace a jedine, co je blbe, je ze se fleece trocha potom mnozstvi prani a drzeni hole trocha stlacila. Syn pouziva svoje PWS jeste vice a jsou jako nove.
Pokud Vam se sedrou konecky "jen tak", "zvlast kdyz delka sedi presne", tak to neni dano materialem, ale tim, ze ta delka je trochu kratka :wink:.
Navic co ja vim, tak Windstopper je prakticky jedna tloustka materialu, PWS jsou v ruzne tloustce a navic neni PWS jako PWS (bohuzel ](*,)).
Zase, ze pouzivanim na skale, ledu, firnu, atd. odejde PWS driv nez Windstopper, je jasne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » pon pro 5, 2016 8:56

Tak ono bude asi rozdiel, keď si tie rukavice po šiestich hodinách na túre dáš vo vlaku či v chate dole; alebo v nich staviaš a skladáš stan, varíš, zapínaš a rozopínaš kvantá zipsov, balíš tábor, stokrát sa hrabeš v bágli atď.

Windstopperov je tiež viacero druhov.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2016 18:26

mike píše:Nasel jsem je u Rockpointu se slevou, a tak jsem objednal rovnou troje. Naskocila mi jakasi sleva 2+1, takze mne jedny vysly na 306 Kc :shock: Skvela cena =D>

Rikal jsem si, ze je to moc pekne na to, aby to byla pravda.
RockPoint píše:velice se omlouváme, ale Vámi objednané zboží rukavice BLACK DIAMOND Midweight Uni, black, vel. XL je již bohužel nedostupné.

Neskutecni amateri ](*,) Ani po tom lonskem (?) debaklu se slevama se nepoucili #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení