Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Kuba Turek » stř led 27, 2016 12:10

A co osvědčená kombinace jedny jakékoliv třeba nejlevnější palčáky (jasně že zavlhnou od potu) + jedny nejobyčejnější flísové z pracovních potřeb (když zastavíš a chceš něco dělat) + druhé nejobyčejnější flísovky (jsou pořád suché, protože je máš v batohu a navlékáš je jen tehdy, když nic neděláš).
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » stř led 27, 2016 12:13

oodoow: Jo, ak nechceš nepremokavé, budeš spokojný. Ani keď sa brodím tvrdším snehom nad kolená, nezdvíhajú sa mi - s týmito nohavicami ani nenosím návleky.

Jo, mám M.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AldaCZ » stř led 27, 2016 20:17

Jaký rukavice používáte pod péřový/syntetický palčáky?

Jde mi o to, když budu muset sundat palčáky na nějakou dobu - operovat s cajkama apod. věci, který s palčákama prostě nejdou, tak ať mně neumrznou prsty. Používám tenký PWS od Marmotu a při -10 stupních a míň to není žádná výhra už po chvilce :(( Díkec.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » čtv led 28, 2016 10:07

Moje skúsenosti:

Zásadne nenosím dvoje rukavice. Keď som mal vnútorné rukavice trebárs z PWS, po vytiahnutí z palčákov sa vo vetre rýchlo ochladili, a keď som zasa nasadil vyhriate palčáky, trvalo véééééľmi dlho (niekedy sa to nepodarilo vôbec), kým studené ruky zasa celú sústavu PWS+palčáky vyhriali. Naproti tomu, keď vložím studené holé paprče späť do vyhriatych palčákov, začínajú sa ohrievať okamžite.

Ak nutne chceš mať vnútorné rukavice, skús nájsť čo najtenšie, veľmi obtiahnuté a hlavne neprefúkavé, s vnútorným mikroflísom. Niečo ako strečový windstopper, ale priedušnejšie a s čo najjednoduchším strihom. Ochráni ta to pred windchillom, ale zasa sa znova rýchlo vyhrejú a palčáky ochladia len málo.

Ak nejde o príliš jemnú manipuláciu, veľmi dobré sú rukavice typu lobster - palec zvlášť, ukazovák zvlášť, a zvyšné tri prsty spolu (príklad od BD).

Alebo kompromis - palčáky s vnútornou rukavicou typu lobster, napríklad BD Mercury Mitts. Ale mne osobne dosť dobre nejde sťahovať len vonkajšiu rukavicu, radšej dám von holú ruku.

Disclaimer: Podotýkam, že mám kvôli omrzlinám extrémne citlivé prsty a rukavice kupujem asi ako fps topánky :-) Na každý trek beriem tak štvoro... Ľudia s bežnými prstami, ktoré vydržia aj nejaké to dočasné nepohodlie a rozohrejú sa im rýchlejšie, to možno budú mať inak.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod grco » čtv led 28, 2016 11:48

Palcaky s vnutornym lobsterom mam a nenosim ich vobec. Nepride mi to ako nejaka dobra vec.

Ale ja teda asi netrpim na zimu, alebo nechodim do -40, ale nosim normalne prstove rukavice http://rab.equipment/us/shop/men/accessories/icefall-gauntlet

Alebo na lyze http://www.dainese.com/us_en/catalog/product/view/id/96819/s/techno-challenge-13-gore-tex/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AldaCZ » pát led 29, 2016 8:26

wawrik píše:ale priedušnejšie a s čo najjednoduchším strihom. Ochráni ta to pred windchillom, ale zasa sa znova rýchlo vyhrejú a palčáky ochladia len málo.


Děkuji. Takže žádné s windstopper nebrat?
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » pát led 29, 2016 8:54

Ako vnútorné asi nie. Po prvé je to membrána, a po druhé je to relatívne tuhý matroš a vždy tam vzniknú nejaké vzduchové záhyby. Ale nájsť rukavice z nejakého tenkého strečového nemembránového softshellu s dobrým strihom, skúsil by som to.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AldaCZ » pát led 29, 2016 9:24

jdu se o to pokusit :) díkec
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod karitapepe » ned led 31, 2016 7:45

Já mám mebránové rukavice a do nich dávám tenounké flísové z Dekatlonu za 40 kč.
Většinou to dělám tak, než nastoupám pod led nebo kde se začneme jistit, tak mám pouze ty membránovky a pak .kdy se začne manipulovat s cajky , tak oblíkám ty tenoučké flísové rukávky, ale pak už ty tenké nesundávám, kdy začnu lézt tak na tenké dám membránovky a když jistím, tak jenom ve flísovýh a tak stále dokola.
Jinak na ledy nebo ve větších mrazech nosím i peřové palčáky(většinou v batohu), když už jsou prsty dost zkřehlé , tak se aspoň zahřeji.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » pon úno 1, 2016 9:23

AldaCZ píše:Takže žádné s windstopper nebrat?
Včera som videl slušné rukavice, ktoré by sa ako vnútorné možno použiť dali - Ortovox FLEECE (MI) SMART-GLOVE.

Ako si na tom s merinom? Ja ho vyslovene môžem, takže kombinácia zvonka plast/zvnútra merino sa mi celkom páči. Keby som tento rok nekúpil už dva páry rukavíc (a to ledva skončil január :-)), tak by boli doma. Na chrbte ruky a hánkach nemajú žiadny šev. Vydržia o trochu viac vetru ako PWS (skúšané na ventilátore v predajni :-)), ale oveľa menej ako windstopper - to by mohla byť Achillova päta. Sú tenučké, takže veľa vlhkosti držať nebudú a nezamrznú, elastické a perfektne sedia na ruke, aspoň teda mojej. Škoda tých chorých nášiviek na dotykové obrazovky na palci a ukazováku, sú trochu tuhé.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod AldaCZ » pon úno 1, 2016 15:03

S merinem nemam problem, jenom me trochu trapi ta cena :D
Ty dotykovy prsty jsou super, protoze casto pouzivam navigaci na telefonu. To je dalsi vec, kterou bych na tech hledanych rukavicich uvital. Jeste jsem si vsiml, ze nemaji takovy ty ocka na spojeni s palcakama. Kdyz sundam vrchni rukavice, tak mne ulitnou :roll: nebo jsem to prehlidl? Na zacatku te rukavice je takovej pasek a za ten by to teoreticky mohlo jiz zahaknout. Otazkou je jesli by se to tam nejak nepokroutilo a pak to netlacilo.

Edit: u Zezuly snowboardaka je maji za necelej litr, pokud by mely to ocko, tak bych do nich snad i zaivestoval. Akorat si zase pritelkyne bude klepat na celo :axe: :mrgreen:
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 18:47

Dotykove prsty pridal i BD na Midweight rukavicich, chteji za ne o 5 USD vic. Doufam, ze neprestanou vyrabet i ty puvodni. Podle review na jejich strance totiz ty nesmysly lip vedou teplo a studi na konce prstu:
The digital compatible material also conducts heat very well, so your fingertips will get colder.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » pon úno 1, 2016 19:24

a taky u heawyweight, nebo u Torrent
mam je a nic nestudi... :wink:
Naposledy upravil Quido dne pon úno 1, 2016 19:38, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 19:31

Hmm, fotka je uplne stejna, vsadim se, ze tohle jsou Midweight. Kdyby radej misto nesmyslu dali na ty konce prstu kuzi, protoze presne tam se prodiraji nejdriv (uz jsem musel vyradit aspon troje).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » pon úno 1, 2016 19:39

je tam kuze! 8)

midweight a heavyweight se lisi jen gramazi / tloustkou materialu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 19:44

U original Midweight prave kuze na prstech neni. Nebo je ten vodivy material taky kuze?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 19:58

mike píše:Dotykove prsty pridal i BD na Midweight rukavicich, chteji za ne o 5 USD vic. Doufam, ze neprestanou vyrabet i ty puvodni.

Coze ?????:shock: Abych udelal zasobu. Ty spicky prstu jsou prodrene hodne rychle.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » pon úno 1, 2016 20:03

Načo si robiť zásobu rukavíc, ktorých je v každom obchode kvantum od rôznych značiek? :shock: Kopec z nich je navyše ušitých inteligentnejšie ako BD, napríklad Millet.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 20:05

@booze: jo, ja uz jsem si jedny nove koupil a koupim dalsi (vic nemeli). Ciste kdyby ty puvodni opravdu prestali vyrabet, coz se doufam nestane.

Co delas s tema prodrenyma? Rikal jsem si, ze bych ty konce prstu mohl prelepit koneckama z nejakych pracovnich rukavic. Ale jeste jsem se k tomu nedostal.

@wawrik: treba proto, ze tyhle sedi nejlip ze vsech? Sveho casu jsem jich zkousel hodne a na lepsi nebo aspon srovnatelne jsem nenarazil. Ale ty Millety nevypadaji spatne, za vyzkouseni stoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 20:16

Zkousel jsem jich taky hodne, trosku podobne byly od MHW, ale stejne to neni ono. BD jsou delsi, uzsi a ta kuze na dlanich je vyborne strizena. Zkousel jsem je zasivat, pak vyhodit, protoze jsou vydrene.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 20:19

Mam trochu delsi prsty a nekdy se prodre konec ukazovacku fakt rychle, kdyz hrabu do tvrdsiho snehu. Zbytek rukavice je OK. Nektere jsem lepil zevnitr naplasti...

Taky mi obcas praskne sev, to je na zasiti, ale nechapu. Tvrdi, ze pouzivaji kevlarove nite. Praskne nit, ne latka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 20:21

wawrik píše:Načo si robiť zásobu rukavíc, ktorých je v každom obchode kvantum od rôznych značiek? .

Proc jsem si udelal zasobu batohu? Protoze co mi sedelo se uz nedela a udelal jsem dobre. :wink:

@ mike myslim, ze to s kevlarem nema nic spolecneho. Tyky mi praskaji svy mezi prsty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 20:30

booze píše:Protoze co mi sedelo se uz nedela a udelal jsem dobre.

:smt023 mam dvoje kalhoty od Ternuy, naprosto mi vyhovuji, ale uz maji 5 let a je to na nich videt, zvlast macky jim nedelaji dobre. Druhe jsem tenkrat koupil prave do zasoby a mel jsem jich koupit aspon 5. Nedavno jsem sehnal v Polsku jejich naslednika, posledni, nez zmenili material, novy mi nevyhovuje. Objednavka a doruceni byla neuveritelna story (nejde platit kartou, neposilaji do zahranici...), ale nakonec se povedlo a kalhoty jsou skvele. Bohuzel posledni, dal uz maji jen cervene :smt022 Tricka to same, mam dve stare pres 15 let a tak dobre jsem od te doby nepotkal...

booze píše:myslim, ze to s kevlarem nema nic spolecneho. Tyky mi praskaji svy mezi prsty.

http://blackdiamondequipment.com/en/glo ... KL__1.html:
Full goat leather palm with Kevlar stitching
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 20:43

Napisu ti cokoliv a ty tomu budes verit? Nepsal jsi nahodou neco o proverovani nedavno? ](*,) Proc dobre, promyslene veci vzdy predelaji a jsou nepouzitelne? Stve me to.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 20:49

Tobe ne, ale vyrobci? Zrovna u neceho tak jednoducheho?

Protoze dneska je potreba vsechno porad vylepsovat. A "vylepsovat" :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 20:56

mike píše:Tobe ne, ale vyrobci

ktery ti napise, co chces slyset?
mike píše: Zrovna u neceho tak jednoducheho?
Ale draheho
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 20:59

Tak jinak: konkurence. Myslis, ze by podvod nezjistili a nerozmazli? Zvlast u best selling produktu, ktery jim bere kseft?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mitau » pon úno 1, 2016 21:01

No podle popisu u BD bych to chápal tak, že kevlarové nitě jsou jen na přichycení kůže na dlani (tj. když už tam dáme odolnou kůži, tak neskončíte na prodření nitě, která na tom namáhaném místě je), ale chápu, že to může mást. Kdyby tam byly ty kevlarové nitě všude, byla by to spíš další odrážka. Je to ale spíš slovíčkaření.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2016 21:07

Jo, taky mne to napadlo, ale jsem si skoro jisty, ze driv psali kevlarove nite bez souvislosti s kuzi. Jaky vyznam by melo pouzivat dva druhy niti? Problem IMO neni cena (nedavno jsem kevlarovou nit kupoval), ale technologie siti (svadlena mi pak rekla, ze jeji stroj to nezvladnul) a tu kdyz maji vyresenou pro dlan, muzou udelat celou rukavici. Ale zas je pravda, ze dlan se mi nikdy nerozparala, vzdycky jine svy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 21:25

mike píše:Tak jinak: konkurence. Myslis, ze by podvod nezjistili a nerozmazli? Zvlast u best selling produktu, ktery jim bere kseft?

Ma konkurence cas na takove patrani? Stejne by se obhajovali, ze jsou to homeopaticke kevlarove nite. S tou kuzi na dlanich to bude pravda.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení