Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod lojzmen » pát pro 16, 2022 17:11

Na rukavice je vlákno zde.
Děkuji za výborné tipy, jen houšť, ruce mi furt mrznou.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 22:25

Ano, diky, presunuto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Lipon » ned led 29, 2023 23:21

Jen doplním, že ty Montane Prism se dělají i v prstové verzi, taky sbalitelné do malého balíčku. Dnes otestováno na kratším výšlapu. -5 a pofukovalo, po výšlapu prudšího kopce jsem je sundaval, jinak paráda.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod soyer21 » pát úno 3, 2023 10:28

Budu vybírat rukavice. Za první bych potřeboval tenčí rukavice do teploty okolo 0 stupňů °C.
Z toho co jsem pročetl hodně se tu chválí Black Diamond MidWeight /Heawyweight z PWS, jenže nový model Black Diamond MidWeight 41g a nový Black Diamond Heawyweight 56g se už nevyrábí z PWS, má cenu i přesto do něho jít nebo se podívat po jiných z PWS např.
Mountain Equipment Touch Screen Glove 60g
Rab Power Stretch Contact 43g
Warmpeace Powerstretch 45g
Dále bych pak potřeboval střední nepromokavé (částečně) rukavice do teploty - 10 °C, které by mohli být i do města
Black Diamond Tour Gloves 155g, Pertex membrána
Do silnější mrazů nějaké palčáky do -15 až -20°C,
Sir Joseph 8000, řekl bych že s těmito rukavicemi se bude blbě manipulovat
Sir Joseph 4000
Direct Alpine Thermo
Můžete poradit/doporučit které byste jste vzali, nebo jestli některé máte do jakých teplot se dají nosit, díky
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod irem » pát úno 3, 2023 14:57

soyer21:
Novy model Black Diamond MidWeight je v porovnani s puvodnim mene hrejivy a mene prijemny, zato cena je vyssi :roll:
Rab Powerstretch Contact se mi zdaly strihove velmi nepohodlne - zejmena neuveritelne uzkymi prsty, material OK, ale na rozdil od zminovanych BD nemaji nicim vyztuzene dlane / palec a nejsem si jista odolnosti pri pouzivani s hulkami.
Warmpeace Powertretch maji horni okraj z dvojite vrstvy materialu, coz nekomu muze vadit - sice hreje, ale hur se zastrkava do rukavu. Strihove jsou ale podle me resene mnohem lepe nez ty Rab, material bude stejne nebo jen o malo vyssi gramaze (z popisku nelze dohledat, tvrdil prodavajici v Hanibalu a asi to souhlasi).

Ja jsem nakonec brala ty Warmpeace, vyzkouseno v teplotach -5°C az 3°C a jsem spokojena. Snese to vitr, v desti to hned nenasakne. Ale mivam problem s promrzanim prstu na rukou, takze je mozne, ze pro nekoho mene citliveho na zimu se budou zdat az dost teple, tezko odhadnout.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2023 16:13

soyer21 píše:Z toho co jsem pročetl hodně se tu chválí Black Diamond MidWeight /Heawyweight z PWS, jenže nový model Black Diamond MidWeight 41g a nový Black Diamond Heawyweight 56g se už nevyrábí z PWS, má cenu i přesto do něho jít

BD Midweight jsem tu doporucoval ja. Byly a stale jeste jsou to me nejpouzivanejsi rukavice. Bohuzel je to tak, jak pise irem, zmenili je k horsimu a to podle mne vyrazne. Material je jiny, tenci, min hrejivy, min prijemny a celkove pusobi rukavice uplne jinak. Mam nastesti jeste nekolik paru puvodnich a nove uz si asi nekoupim. Nechtel bych je ani za polovicni cenu, ale ta je realne dvojnasobna #-o

Aneb jak po mnoha letech (prvni jsem kupoval v roce 2007) znicit skvely produkt ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod quli » pát úno 3, 2023 20:25

Ty Warmpeace se daji doporucit (mam je taky) misto BD Midweight. Alespon co se tyce materialu. Na strankach warmpeace je i novejsi model s ploskama pro dotykovy telefon, akorat na prodejne jsem je nikde nevidel.

Pro mne teda nejsou dokonale, ale nejdu se rozepisovat..
quli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 1, 2019 13:47

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » sob úno 4, 2023 10:57

mike píše:BD Midweight jsem tu doporucoval ja. Byly a stale jeste jsou to me nejpouzivanejsi rukavice. Bohuzel je to tak, jak pise irem, zmenili je k horsimu a to podle mne vyrazne. Material je jiny, tenci, min hrejivy, min prijemny a celkove pusobi rukavice uplne jinak.(*,)

Taky BD rukavice doporucuji, mam jak Midweight, tak HeavyWeight, pak Renegade GTX...
Ty PWS mi taky uz pomalu dosluhuji - hledam nahradu a zatim marne, za Midweight jsem potrebu provizirne vyresil Forclazy z Decathnlonu, sice levnymi, ale ne tak dobrymi, nicmene rozdil zase tak velky neni ... ale za ty HeavyWeigh zatim nic nemam ....
me ty Warmpeace PWS neprijdou moc povedene, tak leda do mesta, nebo na jdnodennky :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » pát úno 10, 2023 22:08

prave jsem poridil, krom ineho, PWS rukavice od Rab (Polartec® Power Stretch® Pro™), puvodne zamyslene jako vnitrni do palcaku, nicmene, zdaju sa byt v pohode i na bezne noseni - zitra v kotaroch vyzkusam...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Vexo » pát úno 10, 2023 22:40

ty mam, jsem s nimi spokojeny, akorat u zateplene bundy, ktera ma hodne uzke manzety to hreje vic nez je zdravo, protoze jsou fakt dlouhe a sahaji za zapesti, takze je preferuju u vrstveni s vetrovkami nebo po meste, kde bundy nemaji tesne zakonceni rukavu. na chladnejsi dny jsem poridil zde doporucovane palcaky montane prism (verze bez membrany).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod soyer21 » ned úno 12, 2023 9:39

Mám dotaz na rukavice Direct Alpine THERMO MITT do kterých se dává izolace PrimaLoft® Silver 133 g/m2 nebo Climashield HL 102 g/m2, která izolace je vhodnější?
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2023 10:20

Myslis, ze je jeste sezenes s Climashieldem?

Osobne bych to bral s PL Silver. Ta izolace je mekci, tenci (i s tou vyssi gramazi) a izoluje (v te vyssi gramazi) o neco vice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod soyer21 » ned úno 12, 2023 16:14

Tak v Hudy , Hanibal psáno Climashield, ale možná jen neupravili informaci o izolaci
https://www.hanibal.cz/direct-alpine-thermo-mitt-1-0_z15238/#2152 ,
https://www.hudy.cz/thermo-mitt?size=678
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » pon úno 13, 2023 8:47

Tak to asi zmenili izolaci az na tuto zimu a mozna jeste to ani nerozeslali. Kazdopadne plati, co jsem napsal, ze ja bych osobne bral s PL Silver - ale mozna je dobre je nekde odzkouset s "tim i onym".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » stř bře 1, 2023 13:10

Poradí prosím někdo?
Do/z prce v zimě chodím (dyž je do mínus 5) v prstových rukavicicích Montane Prism = tenké, lehké, jedna vrstva flícu vevnitř, zvenku šusťák bez membrány a BEZ zesílení (kůže, keflar apod) na dlani/prstech.
Neska sem zistil že po těch několika zimách že už na nich sou dvě díry (zřejmě od ostnu černice) = hledám nové podobné/stejné. Cena nerozhoduje, dostupnost v CZ resp. EU (zámoří ee).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod irem » stř bře 1, 2023 13:22

:-D kdyby ses prenesl pres to oznaceni damske, tak damskou verzi prodava za slusnou cenu 4camping.cz
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod pavproch » stř bře 1, 2023 14:13

Byly doby, kdy sem bez uzardění nosil i jiné babské oblečení, zrovna u rukavic jemito úplně šumák. Dík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » čtv dub 27, 2023 7:04

Pro minusove a nulove taploty rukavice mam, nekolikery, PWS ci nejaky ss matros, v minusovych teplotach malokdy prsi, takze cajk...
...pro mne je nejvetsi peklo, kdyz prsi a teplota je od nuly do plusu tak do cca 10 °C, bez rukavic na ruce kosa, dest to jeste zhorsuje (a cim jsem starsi, tim hure to snasim), hlavne v pripadech, kdy jdu s hulkama, tak ruce do kapes nedam... rukavice do takovych situaci nemam, tenke, co mam vsechny promoknou, a zimni GTX se na tyhle teploty vubec nehodi....

Mate nekdo nejaky tip?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod irem » čtv dub 27, 2023 7:33

Do tech teplot tohle a kdyz je chladno, tak pod to tenke prstove.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » čtv dub 27, 2023 9:24

fakt, a maš to vyzkoušené...? dýchá to? (je tam zmíněná membrána, ale jaká, uvedeno není...)

...protože já onehdá zkoušel tyhle a promokly...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod irem » čtv dub 27, 2023 9:38

Dycha to dost mizerne, ale trochu ano. Jako ochrana pred tim nejneprijemnejsim destem, ktera jde natahout pres tenke rukavice nebo jen tak to ale fungovalo dobre. Mela jsem je jako zalozni, protoze nezaberou moc mista. S promoknutim jsem problem nikdy nemela, pokud byla uvnitr vlhkost, tak od potu. Fakt ale je, ze jsem to pouzivala vyhradne na beh nebo chozeni bez hulek, takze nebyly nikdy tak exponovane, ani vystavene tlaku a oderu. Nicim nepodlozena domnenka je, ze mozna nejsou tak nachylne k proteceni, protoze po plose palcaku voda lepe stece, nez z prstovych. Kdo vi. Kdyz jsem jednu ztratila, docela me to mrzelo, ale ne natolik, abych je nahrazovala :-k ted me v desti studi ruce a nadavam.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » čtv dub 27, 2023 10:24

OK, diky...
:prayer:
"Nicim nepodlozena domnenka je, ze mozna nejsou tak nachylne k proteceni, protoze po plose palcaku voda lepe stece, nez z prstovych."... a tomu bych i veril :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod milarepa » čtv dub 27, 2023 17:21

milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » čtv dub 27, 2023 17:39

hm, zajímavé... a máš je ověřené..?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2023 20:25

Tady mas moji starou zkusenost s jinyma teze znacky: viewtopic.php?p=443898#p443898 (a dal)

Na druhou stranu mam DX ponozky, uz druhe, a s tema jsem spokojen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Lipon » pát dub 28, 2023 7:37

no a co vzít nepromokavé/převlečné rukavice?
tenké šlupičky, co sice nedejchaj, ale to v tu chvíli moc nepotřebuješ, ne?
na ruku powerstretche, na to nepromoky - v celodenním dešti stejně nejdeš a podle použití je chladno, tak se ti ruce nebudou tak potit, že by ses koupal v potu, max. ti trochu navlhnou ty PS
mám je na motku, seženeš za 3 kila, většinou jsou na 2+2 prsty a palec
v nalehko maj něco podobnýho, ale za litr
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » pát dub 28, 2023 12:22

Njn, díky... něco podobného už jsem si tak říkal, ale je to takové DoDo řešení, což nemám moc rád, a taky mi vadí, že pak musíš myslet na to, abys je obracel a sušil zevnitř... Pokud existují fungující nepromokavé a jakž takž dýchající rukavice, tak bych radši je
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » sob dub 29, 2023 13:56

Pokud budeš kupovat ty Dexshell tak si Vem na vyzkoušení víc páru. Ne všem to sedí.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » úte lis 14, 2023 14:15

Nemate nekdo napad na nezateplene nepromokave (nebo alespon vode vice odolne - nejlepe s Infiniem), nejlepe softshellove rukavice, ve kterych po dlanove casti nekouzou mokre retezy a ocelova lana?

Jak jsem byl tech na Rozsutcich a musel jsem se - hlavne cestou dolu - silne drzet retezu a lan, tak mi tam vubec nechtely drzet ani BD Mount Blanc, ktere maji na dlani silikonove pasy. Proste jsem se chytil plnou silou - a jel dolu s klouzajicim retezem mezi prstama. Coz moc bezpecne na tech skalach nebylo.
Vcera jsem se v meste koukal a zkousel nektere, napr. nejaky Rab, co maji pravou kuzi na dlani - ale ta kuze byla nejaka tak dobre lestena, ze v ni klouzalo vsechno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod dkay » stř led 24, 2024 20:54

apuka píše:Nemate nekdo napad na nezateplene nepromokave (nebo alespon vode vice odolne - nejlepe s Infiniem), nejlepe softshellove rukavice, ve kterych po dlanove casti nekouzou mokre retezy a ocelova lana?


Mohly by ti vyhovovat Montane Via Groove, nevím ale jestli ta dlaň nemá toho silikonu tam málo na ty lana.
Měl jsem je a prodal, protože jsou dělané na velmi úzké prsty. Mohl bych býval vzít větší velikost, ale to bych zas měl ty prsty moc dlouhé. Materiálově ale byly fajn a zateplené nejsou. Pokud je máš kde vyzkoušet nebo ti nevadí je posílat zpět když nesednou, tak je to možnost.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Předchozí

Zpět na Oblečení