Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » stř kvě 4, 2016 7:49

sem se rozmáchl s oblekem, tak inde musím šetřit, no.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mrazjan1 » úte zář 20, 2016 8:15

Ahoj, nevíte někdo náhodu jaký je rozdíl mezi Tilak Trango a Tilak Trango Hooded? Kromě toho, že jedna má kapuci a druhá ne :) V materiálu atp.

https://www.hanibal.cz/tilak-trango-id15029
https://www.hanibal.cz/tilak-trango-hooded-id17175

Díky
mrazjan1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2016 20:49

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod _Andy_ » úte zář 20, 2016 11:20

Ta bez kapuce není sešívaná, ale svařovaná ultrazvukem (lehčí a asi i o fous pohodlnější - absence překryvu materiálu), jinak je materiál i střih stejný.
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 17, 2016 17:26

bunda kilpi co si o tom myslite? v situaci, kdy vas uz stve SS "membrana" z pracovnich odevu za cca litr, protoze ste v tom jak v igelitu a ani za hodinu v teple to neuschne a chcete neco nizkonakladovyho bez memrany jako horni bundo vrstvu bez nutnosti vodeodolnosti? co sem se divala, daji se v akci sehnat treba neco od DA kolem 1500 ale kdyz hrajou roli penize, sli byste do toho? da se verit tomu, ze je to prodysny?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod tommy27 » úte lis 22, 2016 1:07

.. 2Maw: .. za tuhle cenu opravdu rébus zda to bude dejchat. Z popisu není patrno který "siberium" tam Kilpi případně napasovali http://www.kilpi.cz/o-kilpi/siberium-kilpi .. takže snad jedině objednat->vyzkoušet 1/2hodinu-hodinu na sobě při pokojový teplotě (teď v předzimě do max. 20st) a když "test" nedopadne tak vrátit :-) ..
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 22, 2016 7:12

podle me tam zadnou membranu nemaji, protoze o ni nepisou a jinak mam pocit, ze o ni pisou dycky + slozeni 90% POLYESTER, 10% SPANDEX taky neodpovida bunde s membranou, kde je vetsinou 100% polyester v jejich pripade... ale kamoska to urcite takhle resit nechce, spis jit koupit/objednat a mit bundu. Dobry je, ze v hudy maj v akci nejaky bundy, ale rikala sem si, zda tu nekdo nema osobni zkusenost, nebo treba takovy bundy aspon nevidel, prece jen ta cena je hodne zajimava.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod bloesty » pát led 20, 2017 10:18

Koupila sis nakonec tu kilpi madla? Tedko se da sehnat jeste levneji ;-). Shanim nejakou lehkou softshellku bez membrany, prodysnou, promokavou, s kapucou a takhle vypada, ze by mohla splnovat me pozadavky. Akorat podle te jejich tabulky velikosti nevim, jestli nebude kratka...
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » pát led 20, 2017 17:33

nakonec nekoupila, pac kamoska dostala bundu od segry starou, takze nevim... ohledne delky jim zkus napsat, at ti ji premeri.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mrum » ned led 29, 2017 18:59

Ahojte,
shanim na jaro a podzim nejaky softshell - mate nekdo zkusenosti s Rabem?
Premyslim o Rab Vapour-rise Alpine Jacket - a nebo kombinaci Rab AL (tenky fleec) a na to Rab Boreas (tenky softshell) ...

Co myslite ze bude fungovat lip?
mrum
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 29, 2017 18:51

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » pon led 30, 2017 8:24

Ja nevim, jestli je Rab natolik odlisny, ale osobne mam nejlepsi zkusenosti - obecne - s vice tenkymi vrstvami.. jednak se obeleceni da pomerne dobre vrstvit dle dane situace ( nejen teploty, ale podle i vetru, desti, snehu a tp.), ale take jeho pouziti je pak univerzalnejsi, treba stejnou ss i fleece pouzivam na horach jak v zimne, tak v lete, odlisne jsou spise ty prvni vrstvy a pripadne pak ta posledni, kdyz uz je fakt problem (bourka, vanice, velky mraz...) :roll:
jestli chces mit vse od Rabu, proc ne, ale moje rada je ta druha varianta, bude to mnohem vyuzitelnejsi i celorocne... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mrum » pon led 30, 2017 12:56

Diky,
nejde o to mit vsechno od rabu, cetl jsem na tu bundu dobre recenze...
Tak nejak si rikam to same, radsi vic vrstev, asi jsem potreboval potvrzeni ze je to spravny smer :D
Co mas ty na jaro, podzim?
mrum
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 29, 2017 18:51

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » pon led 30, 2017 14:15

mne se Rab libi, ale nesedi....
Nosim spise takove kompromisy mezi cenou a vykonem, ale v zasade ma u mne prednost pohodli - musim se v tom citit; vzhledem k tomu, ze dnes jsou outdorove veci stabilnich znacek hodne srovnatelne, tak ostatni parametry ne ze nejsou dulezite, ale jsou tak rikajic az na 2. koleji, no a pak na to musim mit... ;)

Jaro, leto, podzim - pokud je to na opravdu VHT, pak porad to same:
1. vrstva - neco funkcniho s kratkym (toho mam hafo - Craft, Moira, no-name, Salewa...)
1. vrstva nahradni s dlouhym - (Odlo, noname, Devolt, Klimatec..)
2.-3. vrstva - fleece Vaude, nebo Lafuma, nebo perovou vestu Odlo
2.-3. vrstva - ss TNF, nebo ss BD windstopper
4. vrstva (90% casu v batohu) TNF Diad, GTX ted nepouzivam...
...mel jsem kdysi Selwu s GTX (model si nevzpomenu) a prisel jsem o ni, pak Berghaus, ale dal jsem ji pryc, pac to neunosim - GTX/GTX pro je pro mne tezky, spise se ted prubezne koukam po nejake s GTX Active, ze bych nejprve zkusil a jestli se neutopim, pak snad i poridil...

Na zimu uz tolik nechodim, a kdyz tak beru s sebou BD Windstopper anebo nejakou zateplenou bundu, tu si davam vesmes az nahore, kdyz prestane stoupani, jinak jdu ve fleece...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » pon bře 13, 2017 18:58

Zdravím po dlouhé době :)
Už začínám být opravdu zoufalá z výběru bundy. Řekla bych,že nejsem náročný člověk a nehledám tu nej bundu na trhu... Shaním bundu za rozumnou cenu ,která mě v rámci možností udrží v suchu a teple v chladnějších sychravych dnech. Nechci ale nic přehnaně teplého, zimní bundu už mám. Neplánuji chodit hodiny v dešti ani nic podobného. Na softshellu netrvám ,ale kapucu mít musí. Dál bych byla ráda, kdyby bunda nevypadala jak hnusny beztvarý černý hadr. nosila bych ji i do práce a do města atd. Doposud mi celkem dobře posloužila i obyčejná Willardka, aspoň v dešti byla celkem spolehlivá. Jinak co se týče propustnosti to byla ale bída. Prolezla jsem asi sto eshopu a porad nemůžu narazit na bundu,která slušně vypadá, je nějak rozumně funkční a za rozumnou cenu. Libily se mi některé nepromokave bundy Zajo,ale když už něco stoji za to tak nemají velikost S. Uvitam jakékoliv tipy.

Sent from Nubia Z11 Minis using Tapatalk
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » úte bře 14, 2017 12:12

No chces podle popisu prasopsa, al mrkni na Marmot Estes hoody https://marmot.com/women-jackets-and-ve ... 85850.html
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte bře 14, 2017 20:14

Si moc nedovedu predstavit, ze by v tomhle sla zenska do prace. Vzdyt to vypada jak lepsi teplakovka od Vietnamcu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » stř bře 15, 2017 8:02

Musím souhlasit s Mikem. Jsou všechny funkční bundy takhle ošklivé? ](*,)
Po čtení zdejších diskuzí jsem pochopila, že bunda nemůže být prodyšná a zároveň nepromokavá. Alespoň tak to chápu ze zdejších příspěvků, i když někteří výrobci hrdě tvrdí, že jejich bundy zvládnou oboje.
Já jednak potřebuju bundu co nevypadá ošklivě a jednak bundu, která alespoň trochu bude splňovat funkčnost. Respektive ideální by bylo aby aspoň proti větru a slabšímu dešti ochránila. Ono i cestou z práce nebo na procházce se psem se člověk špatnému počasí nevyhne. Taky by měla posloužit na výletech atd. Možná by bylo ideální koupit si jednu bundu "na okrasu" do práce a jednu "do terénu", ale to se mi moc nechce už kvůli finanční stránce věci. Některé North Face či Nord Blanc nevypadají tak špatně, ale o NB tu moc hezké věci nepíšete :D a taky zpravidla, když mě něco zaujme tak prostě velikost XS, S není
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod scinkk » stř bře 15, 2017 10:05

Zas musis brat, ze vetsina zde diskutujicich ma pro to obleceni celkem odlisne naroky k pouziti. Pro tebe muzou byt znacky jako nordblanc idealni, je to znacka co si hraje na outdoor vybaveni, ve skutecnosti je to obleceni do mesta a na prochazky a nejakou tu funkcnost poskytnout, aspon tu nepomokavost. A veci jako prodysnost, do mesta, na vylety, nemusis moc resit, kor jako zena. Ac ja bych to do mesta/prace stejnak nenosil ale proti gustu...
Obecne nechapu tu potrebu jedne bundy a to ani z pohledu finacni. Kdyz si koupis nejakou peknou bundu do mesta z konfekce, tak jakakoliv bunda te ochrani pred mensim destem a pro ten vetsi exituje destnik. Pro prochazky, vylety, venceni psa by nemel byt problem koupit neco odolnejsiho ci nepromokaveho ala decathlon, lidl atd, vec za par stovek. Dohromady za to das min, nez za jednu bundu z nordblanc, TNF.
Tak to aspon mam ja, do mesta nosim beznou konfekci, dest resim destnikem, na pobihani kolem baraku a prochazky mam levne bundy (a treba na prodysnost kaslu) a na narocne celodenni a hlavne vicedenni treky v horach mam vybavu, na kterou mam dost odlisne naroky a taky cenove jsou hodne jinde.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » stř bře 15, 2017 10:40

To je asi pravda, že zdejší uživatelé mají nadstandardní nároky a jiné využití.
Ono je to těžké... asi je fakt, že dvě bundy by to mohly vyřešit, ale právě zas úplně nesouhlasím, že by to finančně bylo jedno. Respektive zas ono těch výletů absolvuju do roka hodně, se psem jsem venku taky každý den nějakou tu hodinku. Chodím rychle .. no svižně, ale na poměry normálních lidí asi rychle a tudíž se i při pohybu zahřeju. Tím chci říct, že bych spíš využila tu bundu "funkční" než tu "hezkou". Decathlon a Lídl ve mě proto nevzbuzuje úplně důvěru, ale nevím. Deštník nenosím, protože jednak nerada něco navíc tahám, jednak nesnáším, když se ve větru obrací a jednak se ho pes bojí :lol: Teď už si asi budete ťukát na čelo a říkat si, že jsem teda náročná holka :lol: :oops: Mohla bych si třeba vzít bundu za 1500 z New Yorkeru, ale pak by to znamenalo, že by to byla investice do bundy, kterou fakt vezmu max na cestu do a z práce. Tudíž pak by stejně ta druhá měla být nějak rozumně kvalitní, protože bych jí tahala všude možně na cesty a ven a měla by něco vydržet. Takže když to shrnu, raději bych jednu bundu pro všechno. Tak se na mě nezlobte za moje hloupé požadavky dík :rolleyes:
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Prenos » stř bře 15, 2017 11:02

ajl: no cetl jsem tu ruzne pozadavky co si protirecili, ale u tebe to bude hodne tezke. Tak podle me proste bude nejaka softshellova bunda VZDYCKY vypadat jako "sportovni/outdoorova" bunda a pokud to chces na paradu tak to nikdy ten ucel nesplni. Tady ale nevim co pro tebe znamena, ze je to pekna bunda. Jako ze nevypada sportovne?
Takze bud obyc do prace konfekci za par korun a k tomu za par stovek z Decathlonu softshellku na vylety a mas to.
Nebo jestli ti nevadi NordBlanc tak bez klidne k nim, vychazky a male vylety to vydrzi.

P.S: me je to jedno, ale je pravda, kdyz vidim holky s kozackama a kabelkou a k tomu ss bundu tak je to vtipny. Bohuzel je to videt casto, holt asi cena no :(
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » stř bře 15, 2017 11:47

No to je docela trefný a věcný komentář :lol: Tak to zase nééé. Já nejsem žádná slečinka v kozačkách atd. Víceméně nosím hlavně sportovní a pohodlné oblečení. Takže sportovní být může a klidně i něco připlatím, ale když už bude dražší, tak aby taky ta cena odpovídala. Ta "hezkost" by teda měla být i v tom jaký má bunda střih, jaká je barevná kombinace, musí mít kapucu a určitě využiju a uvítám vícero kapes - ideálně k dvěma standardním ještě náprsní nebo na rukávu - čím víc tím líp. Například tyto mi připadají na pohled celkem hezké http://www.zajo.net/cz/zajo/zeny/bundy/nepromokave problém je, že ty první shora jsou zimní a ty ostatní zas nemají v mojí velikosti :D NB se mi líbila tato, která samozřejmě také není v mojí velikosti https://www.outdoorweb.cz/turistika/tur ... ava-damska černá barva mi neva, ale taky přivítám pokud to není jen jednobarevné celočerné. Tak to jen tak pro představu. Dá se teda říct, že sportovní může/má být, ale trošku v nějakém nápaditějším provedení než toto např. https://www.hitec-eshop.cz/fotky840/fot ... _bunda.jpg
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Prenos » stř bře 15, 2017 11:56

Uz to asi chapu, no tak pak maš myslim celkem dost na vyber - proste pekna ss bunda. Nerikej, ze se nejaka nenajde. To si budes muset asi sama obhlednout, tady nevim jestli ti pomuzeme. Naprikad me se vice libi ty "technicke" nez nejake kytickovane, takze je to ruzne :)

Jinak za me bych zkusil nemembranovy ss bundu, prijde mi univerzalnejsi (o fous :)), tech je ale malo, delaji je asi spis ty outdoorove firmy. Ty "obyc firmy" je asi moc nenabizeji.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » stř bře 15, 2017 12:24

No to jsem si taky myslela, že najit hezkou SS bude sranda. Zatím jsem zjistila,že většina pěkných bund jsou zimní a nebo panské a nebo prostě moje velikost není :D máš nějaký tipy na ty outdoorové firmy? Díky
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Příspěvekod scinkk » stř bře 15, 2017 13:01

Taky bych nerekl ze by najit peknou SS bundu měl byt problem, řekl bych ze je to stále hlavni segment těch rádoby outdoor značek, ktere si přeci jen na ten vzhled vice zakladaji. Vůbec bych se nebál tech levných, mám jednu z lidlu, pohodlna, pekna, nestydel bych se ji vzit do mesta kdyby to byl muj styl ☺ na pobihani kolem domu, procházky se psem, a pokud ti nebude vyhovovat ci ji znicis nebude ti to lito. V decathlonu toho bude taky haba kuk. Tim nechci odrazovat od tech drahych. Ale treba nepohrdnes mit dve pěkne bundy za cenu jedne a kazda muže mit trochu jine teplotni urceni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Pierre111 » stř bře 15, 2017 14:55

Uff no asi máme jiný vkus :D. Nejsem moc příznivcem nošení soft shell bund do města a práce a u žen už vůbec ne. Pokud si jí do práce vezmu já, tak se řídím heslem v jednoduchosti je krása a proto mám BD Alpine start v černé barvě. Tu si beru pokud jdu třeba z práce na trénink, kdybych šel do kavárny nebo hospody, tak určitě ne.

Dostal jsem bundu od Blažka, kterou ted nosím nejvíc a musím říct, že mě mile překvapila. Je velmi odolná proti dešti. Bud je to nějaká kvalitní DWR nebo je v tom něco jiného. Zajímavé je, že se v ní nijak nepařím a nepotím. A to je podšitá a lehce zateplená.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 15, 2017 17:01

mam "ss" bundu z polartecu od zaja fialovou a je bozi. koupila sem ji do mesta ale nosim ji i ven. je trochu "teplejsi" nez ss od tilaku a ma lepsi kapuci.

blby je, ze nepromokavej ss je vetsinou neprodysnej a prodysnwj ma.zas maximalne drw upravu takze nemusi plne splnovat nepromokavost ve vetsim desti.

otazka, musi to byt ss? co nejaka vetrovka ala microligt s nepromok upravou podle potreby s tensim dlouhym rukavem?

osobne to mam dost podobne jako ty. reci ze do mesta cokoli sou proste pro me nanic, pac kdyz to nedejcha tak su propocena i po ceste do prace a to mam 15min z autobusaku... a to nemluvim treba o hodinovy pochuzce po meste.

osobne mi prijde ze mezi velikosti s a m u zajo neni az takovej rozdil, pokud bys zvazovala sko u zaja, tak mko bude mozna prijemne volnejsi ale ne obri.

mam zajo tilka xs, mikinu sem mela s a m a s byla akorat vic obtahlejsi, m tak akorat s tim, ze sem trochu bribrala a sedi ted paradne ale s porad dopnu a neni to nepohodlny. mozna teda pokud nemas fakt xs velikost ale s, tak bych se mka nebala a mrkla zda tebou vybrany bundy nejsou v m. zajo miluju pac ma proste dlouhy rukavy a dlouhy zada i v tech mensich velikostech, ackoli jinak uprednostnuju pansky modely prave kvuli tomu, ze bezny damsky m mi na mych 168cm prijde kratky s rukavama natesno...

v tomhle me zklamal jak tilak, tak HP, kde maj proste podivny strihy pro zensky mi prijde...

pred vanocema sem davala tip na kilpi bundu, vypadala dobre a byla ve vic barvach ale nebyla nepromokava... muzes ji zkusit omrknout, a pripadne koupit a dat recenzi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2017 19:57

@ajl: vidim to jako scinkk, dve bundy. Univerzalni bunda na vsechno neexistuje a ani nemuze. Krome toho, predstav si, ze prijedes v nedeli vecer z vyletu, bunda propocena, mozna i spinava, co udelas? Hodis ji do pracky a v noci ji povesis, abys v ni mohla rano do prace?

Dalsi problem je v tom, ze nepromokavy SS je protimluv. Bud je to SS nebo nepromokave. Bezny SS s membranou je bastard, ktery se nehodi ani do deste, protoze protece pres nepodlepene svy, ani na lehce potive aktivity, protoze se v nem uvaris. Zrovna ta bunda od NB, co jsi odkazovala. Typicky lesteny prd (pardon), na ktere se NB specializuje. Vzhled je otazka vkusu (brrrr :shock:), ale TERATEX 8000 Industries je vhodný pro všechny aktivity je nehorazna lez. Hodi se leda do mesta a jeste pro lidi, co se temer nepoti, prodyšnost : 6000 g/m2 je v podstate igelit.

Takze dve bundy. Jedna pekna do mesta, kde na parametry moc hledet nemusis a druha funkcni do prirody. Klidne levna z Decathlonu, tam si snad aspon nehrajou na neco, co nejsou. SS bez membrany, jen s DWR upravou. Na lehky destik to staci a na poradny ti stejne ty pseudomembrany nepomuzou. Spravny SS nema zadny vodni sloupec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » stř bře 15, 2017 20:13

Děkuji všem za reakce a trpělivost * :lol:

Podívám se tedy na web Decathlonu, jestli mě něco zaujme. Levnější variantu vítám, to zas jo :) uvidíme, co tam mají na výběr.

@Mawenzi to sem ráda, že se ozvala taky nějaká žena, co mi rozumí :lol: přece toho nechci tak moc ne?! haha
Jakou Kilpi máš na mysli? Mě by ta značka zajímala celkově, jestli to není jen nějakej hadr. V eshopech sem na ně narazila.
Ty Zajo mi připadají zatím nejhezčí a nejsympatičtější, ale bohužel ty velikosti no... vzít si pánskou mě ani nenapadlo, i když zatím se mi zdá, že pro pány vyrábějí bundy nápaditější a celkově povedenější. S tou velikostí to bude ale špatné, já mám spíš blíž k XS než k M. XS a když není tak beru Sko no. To M se obávám, že už by bylo moc volný. A jak říkáš i ve městě běhám z autobusu a na autobus a při polední pauzičce vyrážím do ulic, takže určitě se člověk zahřeje. Mě je teda jinak pořád zima, ale .... :D Jinak softshell to nutně být nemusí, upřímně nevím. Jen by se mi líbilo kdyby vydržela nějakej ten déšt, vítr a dýchala. A taky aby mi nebyla zima na jaře a na podzim. Nerozumím tomu moc, takže nevím jak je to reálný.
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2017 20:39

ajl píše:Jinak softshell to nutně být nemusí, upřímně nevím. Jen by se mi líbilo kdyby vydržela nějakej ten déšt, vítr a dýchala. A taky aby mi nebyla zima na jaře a na podzim. Nerozumím tomu moc, takže nevím jak je to reálný.

Neni to realne, nic takoveho zatim neexistuje. Muzes mit bundu, ktera vydrzi vitr, dycha, nebude ti v ni zima, ale (casem) promokne. Muzes mit bundu, ktera vydrzi dest, vitr, (trochu) dycha, ale neni tepla (ani levna). Muzes mit bundu, ktera vydrzi dest, vitr, je tepla, ale nedycha. Ale ne vsechno najednou.

To druhe jsou membranovky, ty nejlepsi, ale ani tak pro mne nejsou dost dobre na to, abych v nich chodil, kdy nutne nemusim, coz znamena, kdyz neprsi. Pro nekoho ale byt muze a kdyz pridas neco teplejsiho pod ni, tak to pujde i kdyz bude chladneji. Akorat ta bunda nebude levna, protoze dobre membrany neco stoji.

Podle mne je nejrozumnejsi to prvni tj. SS nebo lehce zateplena vetrovka bez membrany. Zadny vodni sloupec, jen DWR. Slaby dest to chvili vydrzi, mrholeni i delsi dobu, ale zadne zazraky se od toho cekat nedaji. V dalsich ohledech je to ale lepsi, nez ostatni varianty, takze se zamysli nad tim, v jakych podminkach nejvic chodis po venku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » stř bře 15, 2017 20:48

Dík za shrnutí. Z toho mi taky vychází pro mě nejlépe možnost číslo jedna - tedy ss nebo větrovka bez membrány (kdyby byla teplejší tak jedině dobře). Jako občas musím chodit i v dešti, ale když promokne, tak promokne. S tím se tak nějak počítá, že to nevydrží slejvák :) samozřejmě kdybych se chystala na nějaký delší trek atp., tak potom by to taky byla jiná situace.
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » stř bře 15, 2017 21:11

Tak si kup bundu z GTX Active Shellu a pokud ti bude zima das pod ni PWS a je hotovo. Nosi to nase seniorka a vubec nenadava.
Tilak dela pro Japonsky trh nejake GTX bundy nekriklave decentni obleceni pro kravataky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron