Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod yenya » pon bře 21, 2016 14:08

Cenově zajímavé varianty SS bundy jsou Grečov nebo Gerlach. Nikde se k nim ale nedá dohledat recenze. Nemáte někdo s bundami od Benesport vlastní zkušenost? Vzhledem k použitému materiálu mám obavu, aby bunda už nebyla až moc teplá ... :-s
yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » pon bře 21, 2016 14:15

přátelé, kamarádi...!
nejede někdo z vašeho okolí nebo přízně do USA, UK, či DE, resp. nemáte možnost sehnat tuto krasavici...? :roll:
tady se prostě sehnat nedá a BD do česka neposílá
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod oodoow » pon bře 21, 2016 14:46

z DE se to dá přeposlat za babku, jsem to zkoušel a funguje to skvěle http://mailboxde.cz/
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » pon bře 21, 2016 15:15

jo, normalne taky dokazu z DE dopravit balik do 7 ojro, ale prodejce, co tu bundu ma, trva na DHL za 24,5, a to se mi zda prehnane :roll:

:cry:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod paldo » čtv bře 24, 2016 22:03

Ahojte... S touto bundou od Millet: RED NEEDLES XCS JKT má niekto skúsenosť?
Prípadne aspoň niekto so skúsenosťou s tým ich materiálom "XCS 150"?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » úte bře 29, 2016 14:37

znate / mate nekdo tohle Arcteryx Tenquille Hoody...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pickard » úte bře 29, 2016 16:07

Měl jsem. Máš nějaký konkrétní dotaz?

Edit:
Pokud můžu předejít dotazu, tak:

Je to standardní Arcteryx kvalita, takže je to výborně ušitý kus z výborného materiálu, vypadá hezky, komu sedí Arc, tomu sluší. Je to taková lehká bundička, skoro "větrovka". U mne padla za oběť redukci počtu bund. Jako lehkej přehoz když začne bejt trochu hnusně a hýbu se v tom, bych ji klidně měl, kybych neměl různý jiný.

Naobstála ve srovnání se Squamishem (lehčí, větrovkovatější) a Gammou SL Hybrid (odolnější, techničtěji ušitá, hlavně na zvedání ruk lepší).
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » stř bře 30, 2016 9:48

srovnávám s touhle a přemýšlím, zda si něco takového (a za ty prachy) pořídit :roll:
OK, tak mi to asi stačí - dík
možná ještě - jak je to s prodyšností...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pickard » stř bře 30, 2016 9:59

BD jsem v ruce neměl, ale vypadá velmi podobně. Asi bych vzal Arc, protože má pod rukama větrací a natahovací panely, což je plus pro prodyšnost i mobilitu.

Prodyšnost jako takovou moc hodnotit nemůžu, nic podstatnýho jsem v tom nepodnikal. Na prodyšnost nejsem dobrej tester všeobecně, mám s ní a pocením a přehříváním spíše menší problémy, jsem jeden z těch, co si klidně místo větrovky vemou goráčovku :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Pierre111 » stř bře 30, 2016 10:27

Quido já si na běhání pořídil tuto bundu: http://www.salomon.com/cz/product/fast-wing-jkt-m.html?article=366237 a pokud bych měl hodnotit prodyšnost oproti té BD, tak BD má podle mě prodyšnost lepší, i když jsem v ní nezkoušel zatím běhat :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » stř bře 30, 2016 10:34

díky chlapi :prayer:
... teď jsem si objednal tuhle na zkoušku (chytil jsem ji ještě ve slevě 45%) - je podstatně levnější, tak jestli bude i fungovat, jak očekávám, nechám si ji... 8)
jinak bych, pokud jde o dražší záležitost asi věřil více té BD, je přecejen lehčí a s BD věcma už mám zkušenosti, a zatím samé dobré
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » stř bře 30, 2016 20:57

tak tu vyse uvedenou Salomonku jsem prave vyzkousel - ale protoze je to spise vetrovka, napisu o ni do sekce vetrovky 8)
... a mam dojem, ze se u SS v tech lehkych verzich a vetrovek zacina ten vyznamovy rozdil stirat...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv bře 31, 2016 1:31

Urcite, vzdyt jsme se o tom bavili nedavno v ramci toho, co je to vlasne vetrovka. Nekteri prodejci oznacuji i Pertex EQ jako SS a v podstate maji pravdu. Klidne se to da brat tak, ze vetrovka je extremni pripad SS ;-) Nakonec, dobra vetrovka funguje presne tak, jak se popisuje, ze ma fungovat SS, na rozdil od tech tezkych neoprenovych nesmyslu, co nekteri za SS vydavaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » čtv bře 31, 2016 7:26

rozdil tech pojmu se stira vývojem technologii - kdysi, když pojem SS zacinal to byly opravdu jen "neoprenove" ci neoprenu podobne nesmysly...

ja bych videl dnes jediny rozdil, ktery by mohl oddelovat ss od vetrovky, ale jen jako skatulku, ne co do funkcnosti, a to ten, ze vetrovka neni pruzna a SS je pruzna / elasticka, coz se ovsem pomalu taky vytraci.... :-k
ale to jen muj soukromy nazor, at mne zase nekdo nechyta za slovo :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2016 12:45

Mne by zajimalo, co prinutilo vyrobce SS bund udelat bundy ne-vetruodolne... Napriklad Quidem linkovany Salomon - ma vetruodolnou latku jen vepredu a vzadu, na bocich ne. Takze jako vetrovka by neobstala.
Docela mne prekvapilo, kdyz jsem se ted koukal po SS bunde pro manzelku, ze velka (ne-li vetsi) cast tech nemembranovych SS bund neni neprofukava, strkaji tam casti sice mnohem prodysnejsi, ale vetru neodolne - a to i u tech nejrenomovanejsich vyrobcu... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod grco » stř dub 6, 2016 13:37

Jendoduchy dovod, prodysnost je dolezitejsia ako 100% neprofuk. Ja s tymto trendom uplne suhlasim.

Pri vyssich teplotach mi slabe prefukovanie vobec nevadi, dokonca naopak, je mi prijemne. A ked je taka teplota, ze by mi to prefukovanie uz zacinalo vadit, tak je vacsinou uz dost zima a mam pod tou bundou (alebo na nej) dalsie vrstvy, takze to to prefukovanie este viac zmierni, alebo mu uplne zabrani.

A ked je uz uplna zima a hurikan, tak mam membranovku.

100% neprofuk je podla mna nezmysel. Mne uplne staci, ze to ten silny a studeny vietor len zmierni, ked to vdaka tomu bude lepsie dychat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » stř dub 6, 2016 15:55

apuka píše:Mne by zajimalo, co prinutilo vyrobce SS bund udelat bundy ne-vetruodolne... Napriklad Quidem linkovany Salomon - ma vetruodolnou latku jen vepredu a vzadu, na bocich ne. Takze jako vetrovka by neobstala.



co je to za nesmysl - kdo tvrdi, ze ten pruzny ss material neni vetru odolny, jen je asi mene odolny, nez ten hlavni... ostatni spravne argumentuje qrco
Naposledy upravil Quido dne stř dub 6, 2016 18:13, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2016 16:04

grco píše:Jendoduchy dovod, prodysnost je dolezitejsia ako 100% neprofuk. Ja s tymto trendom uplne suhlasim.

Gore s tebou nesouhlasi a trva na 100% vetruodolnosti. Co jim taky zbyva, kdyz jsou jejich membrany neprodysne, a tak delaji z nouze ctnost ;-)

grco píše:100% neprofuk je podla mna nezmysel. Mne uplne staci, ze to ten silny a studeny vietor len zmierni, ked to vdaka tomu bude lepsie dychat.

Jo, o tom byla pred casem diskuse u vetrovek. Jde o to najit rozumny kompromis mezi prodysnosti a vetruodolnosti. Neni to vubec jednoduche... Naposled jsem si to vyzkousel v nedeli. Mel jsem po lehci viroze, jeste jsem nebyl uplne OK a silene jsem se potil. Ve vetrovce, ktera je jinak myslim uplne v pohode a vetruodolna dostatecne, jsem studeny vitr citil, prave kvuli tomu, jak jsem byl mokry.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2016 17:08

Mnoho lidi psalo, ze SS je odolna a mirne elasticka latka vhodna proti vetru. Proto jsem se ptal.
@quido: ten pruzny material neni vsude SS a ani ne vsude je pruzny :), napr nekde je to hardshell ( mysleno skutecny HS material, teda jen ta svrchni latka bez membrany). A nekde trocha hustejsi sitovina, kterou titulovat jako vetru odolny je hodne odvazne.
@grco: pri vyssich telpotach malokdy nosis SS. Ja si mysliim, ze tady skoro vsichni doporucujete SS jako nejskvelejsi obleceni do promenliveho jarno-jpodzimniho az mirne-zimniho pocasi jako jediniu dalsi vrstvu na tricko. I jako vice izolujici alternativu vetrovky. A Ty najednou pises o dalsich vrstvach, kdyz zacne byt zima vetrem. Neni to blbost? Prece kdyz vnejsi teplota je pro mne v te SS akurat, tak ocekavam,ze teplotni komfort mi zachova i jdyz bude i trichu silneji foukat a pocitova teplota klesne o dobrych par stupnu, ne? A to nemyskim na zadny hurikan, ale na bezny vitr + narazy, ktery na horach nutne prijde.
Nejak si ani nechci predstavit, ze v pripade, ze trochu zafouka, tak mi bude fajn, orotoze vepredu a vzadu to neprofoukne, ale na bocich, prip. rukavech mi bude poradna kosa.... Takove obleceni je mozna fajn na behani, ale na hory je to bez dalsi vetrovky na houby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » stř dub 6, 2016 18:19

mike píše:
grco píše:Jendoduchy dovod, prodysnost je dolezitejsia ako 100% neprofuk. Ja s tymto trendom uplne suhlasim.

Gore s tebou nesouhlasi a trva na 100% vetruodolnosti....



jo - a proto delaji jedny z nejprijemnejsich, nejprodysnejsivh a vetruodolnych cyklo-dresu...? a jejich windstopper neni 100% vetruodolny, ani zcela neprodysny (i kdyz to neni zadna slava)
:roll:
ja psal o te sve Salomonce, ne o tom, cos popisoval ty...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2016 18:32

Tohle jsem nekde cetl jako reakci Gore na Neoshell. Ze jejich membrana je lepsi, protoze je 100% vetruodolna.

Zkousel jsem to najit, ale nasel jsem misto toho tohle:
OUR DEFINITION OF WINDPROOF
A windproof fabric shouldn’t let air pass through it because this airflow causes convective heat loss and the wind chill effect. In technical terms, this is known as air permeability. Measured in cubic feet per minute (cfm), air permeability is the volume of air that can pass through one square foot of the fabric in one minute. The lower the cfm of a fabric, the more windproof it is. To meet our standards, a windproof fabric’s air permeability must be equal to or less than 1.0 cfm

Plati i pro Windstopper, jak se v tom dokumentu doctes. CFM u materialu na vetrovky tu uz nekde bylo, optimalni je nekde mezi 10 - 50 CFM.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » stř dub 6, 2016 18:41

apuka píše:...Neni to blbost? Prece kdyz vnejsi teplota je pro mne v te SS akurat, tak ocekavam,ze teplotni komfort mi zachova i jdyz bude i trichu silneji foukat a pocitova teplota klesne o dobrych par stupnu, ne? A to nemyskim na zadny hurikan, ale na bezny vitr + narazy, ktery na horach nutne prijde.
Nejak si ani nechci predstavit, ze v pripade, ze trochu zafouka, tak mi bude fajn, orotoze vepredu a vzadu to neprofoukne, ale na bocich, prip. rukavech mi bude poradna kosa....


prosim te, neni to blbost, presne to, co ty zpochybnujes, funguje, jen s tim rozdilem, ze bych tve trochu nahradil pojmem znatelne... prece kazdy kdo chodi po horach vi jak to je - jdes dve hodiny udolim ci podel koryta potoka, kde je celkem bezvetri a relativne teplo, vystoupas nahoru na hreben, kde uz nejsi tak schovany, jsi zpoceny a nahore dost fouka, tak nahodis vetrovku... v teplem pocasi primo na coolmax triko, v chladnem na ss, ale ta vetrovka musi stihat pustit ten pot ven a soucasne te ochranit te pred vetrem, aby ses nenachladil - tady neni ani nemuze nic byt na 100%, ale je to hledani kompromisu mezi obema pozadavky na vetrovku
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Kiszoun » stř dub 6, 2016 18:50

Jestli v chladném počasí ještě hážeš větrovku na SS, tak pak mi absolutně uniká nějaký smysl softshellu. Ten už ze své definice má být větruodolný, ale na rozdíl od větrovky by měl mít lepší termoizolační vlastnosti, aby částečně nahradil i druhou vrstvu...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod grco » stř dub 6, 2016 18:55

Ja teda nedavam na SS vetrovku. Pretoze nemam ani klasicky softshell, a ani podla majka vetrovku. Mam nieco medzi. :D Ked ale idem v tej vetrovke a zacne mi byt zima, tak si na nu dam primaloftku alebo membranovku :)

Proste ide o to, ze ked mam tu SS/vetrovku na sebe a slapem do kopca, tak potrebujem aby hlavne dychala, a ked zafuci, tak chcem aby ma ochranila pred vetrom a to ona robi, aj ked nie je uplne 100% neprefuknutelna ako igelit. Proste zmierni ten vietor tak, ze ho na tele citim uz len ako jemny vanok, takze mi nie je zima, ale pri tom slapani ma to prijemne ochladi.

Ked uz je ta teplota taka nizka, alebo vietor tak moc silny, ze uz mi zacne byt v tej SS/vetrovke zima, tak si proste dam na seba primaloftku/membranovku :)

Vysvetlim na priklade.

1. Bez SS - Som doma, otvorim okna a mam prievan = neprijemny vietor a chlad.
2. S trochu profuknutelnou SS - Som doma, otvorim vetracky, ziadny prievan = necitim vietor, ale mam cerstvy vzduch a nie je doma teplo.
3. 100% neprofuk - Byvam v izolovanej miestnosti, kde sa ani nepohne vzduch, je tam smrad a teplo :D

Podla mna proste 2. moznost je najlepsia :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » stř dub 6, 2016 19:40

Kiszoun píše:Jestli v chladném počasí ještě hážeš větrovku na SS, tak pak mi absolutně uniká nějaký smysl softshellu. Ten už ze své definice má být větruodolný, ale na rozdíl od větrovky by měl mít lepší termoizolační vlastnosti, aby částečně nahradil i druhou vrstvu...


proc ne ?
ale ono to neni zase tak jednoznacne - na jednodenni akci, pri predpokladu pekneho pocasi membranovku nenosim... takze to je pripad vetrovky, neni to ale pravidlo
pri vicedennich akcich zase vetsinou nemam vetrovku, tu nahradi, nepromokava bunda, chces-li membranovka, ale nazval jsem to vetrovkou, pac v tu chvili plni jeji funkci

jinak membranovku ja nosim opravdu jen v poradny slote s destem ci snehem, jinak nemam duvod se v ni parit :roll:

koncekoncu, at si kazdy nosi co chce a jak mu to vyhovuje - mne to vyhovuje takto
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » čtv dub 7, 2016 9:56

mike píše: Ve vetrovce, ktera je jinak myslim uplne v pohode a vetruodolna dostatecne, jsem studeny vitr citil, prave kvuli tomu, jak jsem byl mokry.

Ted jsem sel 2x trosku rychlejsim tempem nocni trasu 11km. Jednou jsem mel SS Vaude Sardona a podruhe Humi Pertex vetrovku. V te SS bylo o hodne lip, nez ve vetrovce. Spoceny jsem byl dost, ale zda se mi, ze ten SS to vse zvladl lepe uregulovat.

Ja uz se musim dokopat a udelat ty testy s vlhkomerem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » čtv dub 7, 2016 14:02

kasli na nejake mereni - stejne nebudes mit nikdy zcela stejne podmínky

chod v tom, v cem ti je lip... neni nad vlastni zkusenost 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Brasi » čtv dub 28, 2016 10:48

Zdravím, vybírám bundu a do oka mi padla http://www.hudysport.sk/bundy_panske/mi ... -blue.html Má někdo zkušenosti s materiálem nebo jakou by jste mi poradili bundu kolem 2k s použitím převážně sever (Norsko, Skotsko atd.) Do deště nosím pláštěnku, takže primární použití bundy je proti větru a lehkému dešti(kapání), kdy se ještě nechce vytahovat pláštěnka. Díky.
Brasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 27, 2012 16:39

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » úte kvě 3, 2016 18:15

pavproch píše:@w: mammut multiplicity i mammut aenergy jsou oba BEZ jakékoli membrány a extrémně prodyšné (profouknutelné)


Tak mám ode dneška třetího do party doma - extra těnkou nezatěplenou šedou Wole Alpine SS bez membrány (ale bohužel s kapucou) s čebrenýma zipsama.... výborně pasuje k šedým Berghaus kalhotám s čebrenýma zipsama, ve ketrých chodím fčíl do práce.... :supz:

btw, asi to bude historický kousek (taky byl za 50%), LA přece už několik let hadříky nedělá, nebo se pletu?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2016 7:44

Kurna, velkokapitalista s oblekem a kosili na miru za dvacet melounu a pritom bere posledni zachranu nekoho z nas socek - hodne zlevnenou SS :axe: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení