Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod air2 » pát čer 4, 2010 8:58

no ono pri tech evropskych cenach by clovek asi casto cekal top product vymakany do detailu, ale ono nic :?

jinak ja docela nechapu jak vsichni ten softshell chvali, ze v tom vydrzi v tricku do -10, opravdu nerozumim... ja jsem pri -12 mel IB 200 kratky rukav, IB 260 rolak, powerstretch rolak a Ogre action, vlnena cepka, zimni rukavice a na dlouhe postavani a cekani na kamarady vzadu to moc nebylo... Pri chuzi v pohode (to jsem se uz zas potil a pak mi diky zpocene vlne bylo zas chladno). Sel jsem s 20l batohem. Ta bunda "hreje" asi jako hardshellka Parker (a to ti reknu, ze v ni mi bylo diky vyssimu limci a volnejsimu strihu casto i tepleji pri stejnych vrstvach kdyz jsem si ji vzal treba do mesta nebo na cestu do hospody).

To nema byt kritika ogra, on proste dela to, co by podle pohledu (jeho izolacni vrstvy) mel - je relativne tenky a proto je pro velmi aktivni pohyb a na to je skvely - bezky, kolo, zimni vystupy i do krpalu udycha celkem slusne. Nema zadne integrovane topeni. Ale nechapu jak v nich vidim lidi pri -10 ve meste :shock: Jestli je hreje ta znacka nebo pri te cene se to snazi co nejvic vyuzit? Nebo, ze by jim v tom opravdu bylo tak teplo? Nevim, da se to prezit, ale prijemne bych se v tom necitil. Na cesty do mesta je v tom prijemne tak max lehce pod nulu. A to si nepripadam nejak extra zimomrivy. Jak pises, jakakoliv zimni bunda by byla na tohle lepsi.
Latok ma tu vyhodu, ze ma volnejsi strih a tak se da dost prioblict a nebude takova zima. Ale kazdopadne je to tenka bunda, takze z fyzikalniho pohledu nemuze az tak hrat.

Ja nevim jestli jsem takovy rypal, ale i modni obdobi vlny me taky az tak nezasahlo, protoze to schne o dost dele nez umelina. Vyhody to ma, ze to schne rychleji nez bavlna a nesmrdi. Zadny uzasny story, ze mam pod batohem sucha zada se ale nekonaly (jak ctu v nekterych recenzich) :lol: Na kolo bych si to urcite nevzal.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Frodo » pát čer 4, 2010 10:21

Já mám celkem bohaté zkušenosti s bundou 5000/5000 a absolvoval jsem s ním mnoho výstupů a jako člověk se zapotí jak prase ale nikdy jsem neměl větší problémy. Prostě když mi je horko a potím se tak snad sundám jednu vrstvu ne?

Pak mám i zkušenosti s SS 10000/10000 materiálem a naprostá spokojenost snad až na to že pod 0 stupňu se v tom nedalo s jakkoliv hrubou mikinou. Hodně dobré je odvětrání v podpaží...
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod air2 » pát čer 4, 2010 11:11

tak pak by ti mozna mohla ta od mika vyhovovat
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2010 18:44

@air2: co se tyce SS, asi tak, taky jsem to nepochopil. Celou zimu chodim po meste v Primaloftove bunde, ktera je lehci nez vetsina SS, pod tim tricko s kratkym a kdyz je opravdu zima, tak pridam jeste jedno tenke s dlouhym. A je mi teplo at stojim nebo jdu.

Merino je skvele, ale jen na neco, prehnana a nerealisticka ocekavani z pitomych recenzi vedou zakonite ke zklamani ;-) Uz jsem to tu psal driv. Skvele je na cestovani, na spani, na sezeni v kancelari (do prace uz v nicem jinem nechodim), na chozeni po meste, proste vsude tam, kde se normalne pouzivaji bavlnena trika. Taky jako druha vrstva pri zatezi, kdyz je potreba. Mam velice tenke triko s dlouhym a je neuveritelne, jak zvysi tepelny komfort, kdyz je clovek zpoceny a vychlada.

Nehodi se ale jako prvni vrstva pri zatezovych aktivitach. Nasakne potem, pomalu schne a studi. Umelina je lepsi. Idealni je kombinace prvni vrstva umelina a druha merino, jelikoz vlna pomaha vytahovat vlhkost z prvni vrstvy. Uz jsem i videl hybridni triko, ktere melo zevnitr umelinu a zvenku merino.

Starsi IB triko pouzivam i pri lezeni na stene. Tam se sice taky obcas zpotim (spis hruzou ;-)), ale ne tolik a pri jisteni to uschne. Umelina by usychala rychleji, ale smrdela a bavlna zas pomaleji. Takze dobry kompromis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2010 19:03

Frodo píše:Já mám celkem bohaté zkušenosti s bundou 5000/5000 a absolvoval jsem s ním mnoho výstupů a jako člověk se zapotí jak prase ale nikdy jsem neměl větší problémy. Prostě když mi je horko a potím se tak snad sundám jednu vrstvu ne?

Tohle mi pripada jako dost zasadni problem. Sundas, jen kdyz mas co. Sel jsem takhle na Smrk v Beskydech. Na sobe jedno stredni PowerDry triko, na tom ten MHW SS. -15 a foukalo. Sel jsem jakymsi prusekem primo proti spadnici, boril se do snehu a potil se silene. Co sundat? Bez bundy bych v ledovem vetru zmrzl a bundu na hole telo si v tomhle nedovedu predstavit. Nahore jsem zastavil a samozrejme mi okamzite zacalo byt zima. Propocene triko a vodou nacucana bunda. Nemit v batohu sbalenou primaloftku, tak to bylo o zdravi.

No a pak podobna situace na Male Fatre. Taky -15 a vitr, na sobe stejne triko a primaloftku. Kopec snad jeste horsi a potil jsem se stejne. Jenze bunda to stihla odvetrat, takze vetnitr sucho a kdyz jsem zastavil, pohoda. Podruhe to same bez vetru a jediny rozdil, ze se na povrchu delala ledova krusta, jak pot mrznul. Stacilo obcas otrepat. Takhle mel puvodne fungovat SS a jelikoz ten muj nefunguje, visi ve skrini.

Frodo píše:Pak mám i zkušenosti s SS 10000/10000 materiálem a naprostá spokojenost snad až na to že pod 0 stupňu se v tom nedalo s jakkoliv hrubou mikinou.

Jako ze v tom byla zima? Pak je ovsem rozsah pouziti velice maly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 4, 2010 19:53

mike píše:No a pak podobna situace na Male Fatre. Taky -15 a vitr, na sobe stejne triko a primaloftku. Kopec snad jeste horsi a potil jsem se stejne. Jenze bunda to stihla odvetrat, takze vetnitr sucho a kdyz jsem zastavil, pohoda. Podruhe to same bez vetru a jediny rozdil, ze se na povrchu delala ledova krusta, jak pot mrznul. Stacilo obcas otrepat. Takhle mel puvodne fungovat SS a jelikoz ten muj nefunguje, visi ve skrini.

Tohle Mikovi dosvědčím :supz: já koukal jako puk a on měl na sobě vážně jen triko a primaloft bundu *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2010 20:01

Myslej jsem jinou akci, rok predtim :) S tebou jsem si nakonec musel pridat to tenke merino. Kdyz jsem stal na poslednim standu skoro hodinu, tak uz mi zacala byt trochu zima. Pak jsem koukal ze bylo asi -9 a zrovna tam neprijemne foukalo. Taky jsem tam poprve vytahl PWS kuklu a byla skvela. Ale kdybychom nejistili ty lavinove zleby, tak bych na dalsi triko ani nepomyslel, kopanim cesty jsme se zahrali az moc ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod TimTaylor » pát čer 4, 2010 20:47

to Frodo:

sofshell do 2500,- Kč, kterého bych se nebál je třeba tady

http://vodahory.cz/bundy/warmpeace-ebony-3.html

Warmpeace: EBONY, barvy: černá a šedá
( Warmpeace )
Cena: 2 250 Kč / 88.47 EUR (vč. DPH)
Dostupnost: Obvykle do 3-5 dnů

Technická bunda z materiálu ShellTec IN PILE

• prodloužený zadní díl
• ergonomický střih rukávů pro volný pohyb paží
• přední obrácené zdrhovadlo se dvěma jezdci a vnitřní klopou
• na předním díle dvě kapsy s obráceným zdrhovadlem
• v kapuci a v dolním lemu pružná tkanice se samosvorkami
• ovládání samosvorek jednou rukou
• v podpaží velké odvětrávací otvory na zdrhovadlo
• zakončení rukávů „rukavičkou“ z elastického materiálu

nebo http://vodahory.cz/bundy/warmpeace-mount-3.html

Warmpeace: MOUNT
( Warmpeace )
Cena: 2 150 Kč / 84.54 EUR (vč. DPH)
Dostupnost: Obvykle do 3-5 dnů

Bunda technického střihu z materiálu ShellTec

* Prodloužený zadní díl
* Ergonomicky střižené rukávy
* Centrální zip se dvěma běžci je podložen vnitřní klopou
* Čtyři kapsy na předním díle
* Jedna přední kapsa se dvěma protisměrnými vstupy
* Malá kapsa na zip na levém rukávu
* Elastická tkanice se samosvorkami v dolním lemu a v kapuci
* Ovládání všech samosvorek jednou rukou
* Kapuce s jednoduchouregulací na suchý zip
* Velké odvětrávací otvory na zip v podpaží
* Rukávy zakončeny otvorem na palec a Lycrovým lemem
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Frodo » pon čer 21, 2010 22:11

Mno a nevite nekdo jak to je s materialem ShellTec IN PILE od Warmpeace? Jednou čtu že má jen vodoodpudivou úpravu a jinde čtu že má membránu. Jsou k tomu někde k dispozici nějaké technické detaily?
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mifr » úte čer 22, 2010 8:15

Podle Warmpeace je to laminát s PU zátěrem...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod rudyshy » sob zář 11, 2010 23:47

Zdravim Vas panove,

tak uz z toho mam gulas.. povodny zamer si bol kupit SS 15t vode 12t prod.

ale po precitani som z toho magor...
mam narok na to aby to hrialo ale hlavne vetralo kedze sa potim ako akzdy a kus viac :) a chcel by som to pouzit aj na kolo a podobne dychtivejsie sporty. a hlavne do tatier mimo leta.. takze hlavne v obdobiach ked sa pohybuju teploty cez den od 0 -20C
co teda kupit?
spominany pertex + nieco nepremokave? .. rozumiem tomu spravne? ten pertex ma aj dobre tepelno izolacne vlastnosti? ale sam o sebe bez nejakeho fleesu nehreje...
doporuciten nieco..

ak sa mylim tak lincovat a trstenicou poucit :P

add.. aby som sa doplnil mam plano PES termo triciek , WS bundu smecko od Mckinley spyderman asik 5000 vetru odonost .. ale ujde uz ju mam druhym rokom.. akurat sa v nej potim pri dhsej zatazi ci baglu
a gatata husky (model asik avert akurat ze mam 95%pes 5% spandex ...rychloschnuce) a tu sa hlavne potim hodne na gulach ;)

takze po dalsich hodinach precitavania fora
som sa zase docital ze SS ano ci uz s membranou alebo nie .. najlepsie v prevedeni ze nepremokava a proti vetru.. idelanejsie bez zateplenia a extra dokupit fleesku. hmm ale aku
a aka je vlastne dobra paropropustnost aby som nebol mokry :shock: :-k
rudyshy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 11, 2010 23:38

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod bjerndi » úte zář 14, 2010 10:33

ja jsem z toho taky jelen :shock: v podstate kazdej ma odlisny zkusenosti a nejaka univerzalni rada neexistuje, coz ale vzhledem k rozdilnym fyziologickym vlastnostem lidi je normalni. Osobne hledam SS ktera vydrzi aspon mensi destik, je prodysna na bezky a sporty a zvladne turistiku od jara po podzim.
Vybirat budu asi z techto moznosti pinguin argon nebo element, husky adair a na dalsi moznosti asi jeste nerazim v obchodech
Kazdopadne zas nemuzu cekat zazraky u nekterych cinnosti, asi neexistuje material, kterej zvladne extremni zatez a vydrzi suchej, aspon jsem ho ani treba u profi bezkaru pri dojeti do cile nevidel :((
Samozrejme se dobrym postrehum a pripadnym tipum nebranim a rad si prectu nazory, ale hodne uz tu bylo napsano a nikdo " svatej gral " :D
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod zbuddy » úte zář 14, 2010 10:40

Pinguin Element tím, že není membránový, tak je asi prodyšnější. Argon je membránový, ale žádná sláva - prodyšnost jen 10000 g H2O/m² za 24h. Mě neustále fascinuje, jak lidé chtějí univerzální oblečení (batoh) s parametry a na činnosti, kterou jsou v protikladu. Hlavně vlastnost prodyšnost X voděodolnost.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod bjerndi » úte zář 14, 2010 10:47

A co treba radical ? ten by to mel splnovat...ja nehledam nejakou extra voděodolnost, ale zas kdyz clovek hodi treba tlamu, tak by nemusel na sobe vozit uplne mokrej hadr.
Naposledy upravil zbuddy dne úte zář 14, 2010 10:49, celkově upraveno 1
Důvod: necituj zbytečně celý příspěvek, je jasné, na co reaguješ!
bjerndi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: úte srp 31, 2010 14:00
Bydliště: Brno

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod zbuddy » úte zář 14, 2010 10:51

Ta řada nepromokavých SS bund se dle informací, které jsem letos získal, nezačala ještě dodávat, protože Pinguin měl problémy s kvalitou (asi švů). Místní p(r)odavači a prodejci to můžou potvrdit.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Doktor_z_hor » úte zář 14, 2010 11:16

Warmpeace mount mám za 1000,- z eliassu, je to spíš do města = v porovnání s Ogre ve velikosti M má Mount v Lku kratší rukávy a je tenčí, nezahřeje tolik. Dýchá však překvapivě dobře. Připomínám, že mám ještě ten starej model Ogre, kterej má lícovou stranu s fleecem. O Ebony si myslím, že je to přepracovaná Mount bez zbytečně složitých předních náprsních kapes a vevnitř s vlasem (fleece?).
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod rudyshy » úte zář 14, 2010 16:27

zajtra si idem odskusat Tilak Talung .. tak dufam ze dobra volba.. tak keby neico tak pripomienky uvitam

tak talung je doma... pekna bundicka a na moje prekvapenie aj mirne zateplena... hodne vetrkov vcene vetrania cez kapsy..

co mi trosku vadi je ze nema podsite vetracky(proste sa roztvoria ako hradna brana) .. ale to nema 90 percent bund

skusal som ju aj z auta a docela drzi proti vetru... skusal som 60km/h z auta vystrceni .. tak budna sama drzala skoro na 100% a prefukovalo len cez rukavy a golier..

spokojenost oproti predoslej
rudyshy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 11, 2010 23:38

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Scadar » stř zář 29, 2010 22:19

Dobrý večer. Potřeboval bych, prosím, poradit s výběrem nějaké té bundy do sychravého počasí. Softšelky dneska evidentně hýbou světem, a z toho, co je o nich všude možně laicky napsáno, by se daly považovat za zázrak... ale nevěř všemu co se říká, a já se ve všech těch parametrech a technologiích naprosto nevyznám, proto píšu sem. Pročetl jsem si několik témat zde na fóru, včetně tohohle, ale pořád nemám příliš jasno.

Takže abych začal: sháním bundu do ubrečenýho foukavýho počasí, tam kde je mikina málo a zimní bunda moc, 80% času strávím aktivním pohybem po městě (zbytek další víceméně pěší turistika), takže bych byl rád, kdyby vypadala trochu k světu a civilně. Kapuca výhodou, nikoli podmínkou. Cenový strop tři tisíce, lépe však dva.

Tedy vhazuji: 130USD Spyder Patsch (a to jen pro to, že mám od téže značky i zimní bundu a nemůžu si stěžovat, tak jsem přirozeně dal na jejich webu pouze vyhledat soft-shell, tak mě kdyžtak nebijte :mrgreen: ).

Předem děkuji za trpělivost, výběr oblečení je mou noční můrou :-)
Scadar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 29, 2010 21:38

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » čtv zář 30, 2010 6:58

Zdar a vítej na fóru. =D> , že ses hned naporvé trefil do správnýho "chlívku" a nyvtvářel zybtečně nová témata.

K věci: pominu-li "profláklost" značky (čti předraženost), tak Tvá volba nevypadá špatně, ale.... ten softshell je (podle popisu, osobní zkušenost nemám) bezmembránový, pouze s DWR. Na podzimní sychro-pičaso bude zřejmě (teplotně) OK (má mikroflís a flanel), ale proti dešti neochrání.... na přeběhnutí v dešti z metra do nákupního centra OK, ale ne na chození v dešti venku....

Pokud opravu chceš univerzál i do deště, musíš se poohlídnout po membránovém SS a, to je důležité, s přelepenými švy! Bohužel mám al epocit, že v posdní době se membránové SS dělají jen s minimálním zateplením (mikroflísem), čili sice nepromokneš, ale zase Ti bude zima....

To sem Ti poradil, co? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod svetlovdusi » čtv zář 30, 2010 8:08

Jestli máš ten pohyb skutečně aktivní a půjdeš do membránového softshellu (nepromokavého), tak si pohlídej dostatečné odvětrání.. třeba pomocí rozepínacích zipů v podpaží, membrána vlastně degraduje prodyšnost softshellu.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Scadar » čtv zář 30, 2010 23:30

Děkuji za rady, trošku jsem pohledal a vypadá to, že mým potřebám by měl lépe vyhovovat prodyšnější nemembránový soft-shell. Za komentář ke spyderce díky, jestli existuje nějaká jiná bunda, která má za podobné peníze podstatně větší užitnou hodnotu než tahle, pak sem s ní, rád si nechám poradit, v opačném případě si asi koupím tuhle, protože prostě dobře vypadá a hodí se mi ke kulichu :mrgreen: . Pak jsem teda ještě kápnul na tuhle, která je mírně levnější, ale v políčku materials je o něco méně záhadných hesel a zkratek ... takže mi vychází, že nebude ani nepromokavá, ani neprofukavá (nebo ne..?) :mrgreen:

Jo, a ještě něco, co se stane s takovou softshellkou v případě, že mě okolnosti donutí projít se v dešti a DWR vrstva to nezvládne? Musí se například znova ošetřit nějakým přípravkem? (Asi hodně stupidní dotaz, ale když už do nás ze všech stran cpou, že 1+1=3, a že do každýho počasí jiný kousek oblečení, tak si už nejsem jistej ani tím, že bunda prostě uschne a materiál obnoví původní vlastnosti...)
Scadar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 29, 2010 21:38

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 23:36

Nic se nestane, jen promoknes ;-) Osetrovat se nemusi, nici se jen pranim. Na druhou stranu necistoty snizuji ucinnost, takze obcas prat je nutne. Zbytky prasku ale taky, takze to chce nejaky tekuty prostredek.

Necekej od DWR zadne zazraky. Mirny destik chvili zvladne, ale v poradnem lijaku protece a netrva to moc dlouho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod zbuddy » pát říj 1, 2010 9:22

Scadar píše:Jo, a ještě něco, co se stane s takovou softshellkou v případě, že mě okolnosti donutí projít se v dešti a DWR vrstva to nezvládne? Musí se například znova ošetřit nějakým přípravkem?
Obnova DWR má smysl u hardshellu, ale o tom je jiné vlákno/A. Funkce Hledat.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod TimTaylor » pát říj 1, 2010 19:34

to Scadar:
přesně jak píše kolega, nestane se nic, jen budeš mokrý. Až bunda zase uschne, bude opět OK. Ale nečekej, že softshell(SS) Tě zachrání před deštěm. Pro mě se SS bunda stala univerzálním pomocníkem od jara do podzimu, i na sníh (lyže) když je teplota nad nulou. Ale jak začne pořádně chc*t, ták jsem během 10 minut durch mokrej (kromě hlavy, kde mám kapucu s GTX Paclite). Mám Tilak Latok a jsem spokojený. SS bunda je naprosto větruvzorná, dobře tepelně izoluje, když fičí vítr, případně mrholení je taky v pohodě. Rozhodně ale sama o sobě moc nezahřeje. Udržba u mě spočívá v tom, že jí dvakrát za rok vyperu v ATSKO Sport Wash, takže při praní se i "naimpregnuje" a zase pak odpuzuje vodu....
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » pát říj 1, 2010 19:36

TimTaylor píše:Ale nečekej, že softshell(SS) Tě zachrání před deštěm.


GTX SS jo :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod suslos » pát říj 1, 2010 19:45

suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Schnappi » pát říj 1, 2010 20:14

TimTaylor píše:SS bunda je naprosto větruvzorná
Nevím, jestli to Tim myslí jako osobní zkušenost s Tilak Latok, ale jako obecné tvrzení to odmítám. ;)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát říj 1, 2010 20:16

SS s membranou neni SS a to ani GTX, to jen marketoidi ohnuli puvodni pojem. A nebude, dokud se nepodari vyrobit membranu aspon o rad prodysnejsi. Mam takovy a nemam pro nej pouziti. GTX SS je urcite lepsi, ale ani tak nebude lepsi, nez HS, takze porad plastenka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod TimTaylor » pát říj 1, 2010 20:18

mám pouze jednu softshell. bundu - Tilak Latok - a stojím si za tím, že je naprosto větruvzdorná (má v sobě tuším WINDSTOPPER). Měl jsem ji na sobě kolikrát a třeba v Jeseníkách párkrát opravdu fičelo, ale bundu vítr neprofoukl a bylo mi v ní příjemně. Asi to ale neplatí zdaleka o všem, na čem je nápis softshell...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » pát říj 1, 2010 20:34

@mike: IMHO pocitově GTX SS dýchá mnohem líp než GTX Pro Shell (mám obojí, troufám si srovnat.... :oops: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení