Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 21, 2020 0:05

Pod tim se bude potit jeste vic. Pomoct to ale muze, problem neni v poceni, ale v tom, ze to chladi. Moje reseni je silnejsi tricko, ve kterem je teplo (resp. neni zima) i kdyz je mokre. Pak muzu mit klidne rozepnutou bundu na hrudniku i kdyz je tam mokry flek a je to v pohode. Naopak, kdyz jsem tahle jednou mel tenke merino a slapal s batohem do kopce, tak to bylo peklo, protoze ten mokry flek studil a to hodne.

Mozna by jako prvni pokus stalo za to dat si tam mikrotenovy sacek. Mezi dve tricka. Spodni sice bude mokre, ale studit by to (tolik) nemuselo. Nemyslim v tom chodit, ale zkusit, jestli to pomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod sobb » úte led 21, 2020 12:17

Nemyslím si. A pokud je citlivý na hrudník, tak toto může pomoct.
Jinak je lepší řešit příčinu a ne následek. Tedy se obléct tak, aby člověku bylo příjemně a zároveň se co nejméně potil, respektive aby vrstvy byly dostatečně prodyšné a dobře odváděly pot.
Zadání je ale trochu jiné, moje reakce byla jen na to, že nimha zkoušel experimentovat i s něčím jiným, než co teď hledá.

Jinak se mi docela líbí ta již několikrát doporučovaná Alpha, jestli je to fakt takový zázrak, tak by zrovna v tomto případě mohla dobře fungovat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » úte led 21, 2020 14:14

@sobb: Alpha zazrak neni. Jeji clo neni zadny zazrak, jako samotna staticka tepelna izolace neni nic extra oproti beznym synt izolacim. Ale kdyby ses podivala na jeji strukturu, tak bys videla, ze je udelana tak, ze pri pohybu se vzduchova bublina z "bunky" "vytlaci" z Alphy ven a po navratu "bunky" na puvodni misto "natahne" novou vzduchovou bublinu. Tim zabezpeci castecnou vymenu vzduchu, cim ochlazuje telo. Kdyz se nehybe, "bunky" jsou v klidu a vzduchova bublina zustava, jak je a izoluje dal. Navic cim aktivneji se hybes, tim je tato vymena intenzivnejsi. Proste telo se pri aktivnim pohybu neochlazuje jen difuznim odvodem vlhkosti ale i mnohem rychlejsi primou vymenou vzduchu (neco jako rozdil mezi GTX /s PU vrstvou/ a Neoshell jen v mnohem vetsim).
Odvadi vlhkost mnohem lepe nez synt. izolace a v pripade namoceni schne radove rychleji. Navic neni nazadrzuje ani salave teplo od tela jako napr. Primaloft.
Ma vsak taky svoje hranice a je dobre je zpoznat pred pouzitim. Jako jedina univerzalni zateplovaci vrstva neni idealni. Navic nekteri vyrobci jej doslova zabiji zabalenim z obou stran do malo prodysneho napr. Pertez Quantumu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 21, 2020 16:18

sobb píše:Jinak je lepší řešit příčinu a ne následek. Tedy se obléct tak, aby člověku bylo příjemně a zároveň se co nejméně potil, respektive aby vrstvy byly dostatečně prodyšné a dobře odváděly pot.

Jsou lidi, treba ja, co se pri pohybu poti i kdyz je jim zima. Pak mas dve moznosti. Bud se obleces podle klasickych rad na spodni hranici tepelneho komfortu a pak ti bude zima a budes mokra nebo se obleces rozumne a pak sice dal budes mokra, ale bude ti teplo.

sobb píše:Jinak se mi docela líbí ta již několikrát doporučovaná Alpha, jestli je to fakt takový zázrak

Zazrak je to leda pro nekoho, kdo pouzival klasicke vrstveni, pak je i mizerna izolace samozrejme lepsi ;-) Proc ovsem zustavat na pulce cesty?

apuka píše:Tim zabezpeci castecnou vymenu vzduchu, cim ochlazuje telo.

Coz dela uplne kazda systeticka izolace tak nejak z principu funkce :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod sobb » úte led 21, 2020 17:04

apuka: "zázrak" jsem myslela v souvislostech ve kterých se o tom materiálu a jeho využití tady píše :)

mike píše:Jsou lidi, treba ja, ...
Chápu, ale ty jseš marnej :wink: Nimha má třeba šanci, že se bude moci oblíkat příjemněji :wink:

mike píše:Zazrak je to leda pro nekoho, kdo pouzival klasicke vrstveni, pak je i mizerna izolace samozrejme lepsi ;-) Proc ovsem zustavat na pulce cesty?
Naopak, tohle se mi jeví lepší, uvidíme, až s tím bude ještě víc zkušeností.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 21, 2020 19:38

sobb píše:Chápu, ale ty jseš marnej :wink: Nimha má třeba šanci, že se bude moci oblíkat příjemněji :wink:

Podle toho, co pise, je na tom nimha stejne nebo jeste hur.

BTW, dneska lehce mrzlo a jelikoz jsem si vzal jen lehke kalhoty a nic na hlavu, byl jsem ve spodni polovine nebo mozna ctvrtine teplotniho komfortu. Tj. nebylo mi zima, ale obcas lehce chladno. Tenke merino triko s kratkym a na tom primalotfku, kterou jsem tentokrat mel furt skoro zapnutou. Pocitove zadne poceni, vevnitr uplne sucho, ale kdyz jsem po 10 km svizne chuze dosel do kramu a sahnul si zvenku na bundu, byla na hrudi a ramenou navlhla. Nez jsem nakoupil, tak to uschlo, ale znamena to, ze se potim i kdyz o tom vubec nevim.

sobb píše:Naopak, tohle se mi jeví lepší, uvidíme, až s tím bude ještě víc zkušeností.

Vsak si to porid, proti tvemu stavajicimu zpusobu oblekani to urcite lepsi bude ;-)

Chjo, mel jsem byt na Novy rok duraznejsi a svou bundu ti na vyzkouseni vnutit... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod sobb » úte led 21, 2020 22:53

mike píše: Podle toho, co pise, je na tom nimha stejne nebo jeste hur.
dej mu šanci, a netahej ho hned do pekla :twisted:

mike píše:Vsak si to porid, proti tvemu stavajicimu zpusobu oblekani to urcite lepsi bude ;-)
Jen mě to zaujalo, jsou i negativní ohlasy. Možná časem odzkouším do větší zimy na lyže, pokud bude mezi uživateli Alphy stále převažovat nadšení. Ale teď mám do zimy pro mě plně vyhovující a fungující způsob oblékání, takže nemám potřebu něco nového pořizovat.

Ty opravdu vlastně nevíš, co neustále kritizuješ, protože pozitiva takového způsobu oblékání holt nemáš šanci díky své potivosti zažít :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » úte led 21, 2020 23:00

mike píše:Coz dela uplne kazda systeticka izolace tak nejak z principu funkce
Ne, bezna synt. izolace (napr. Primaloft) ochlazuje telo pouze difuzi vodnich par, co se nedela zadnou vymenou vzduchu a coz je jen cast toho, jakymi zpusoby se telo zbavuje tepla a navic nikdy neni tak rychle jako "skutecna" vymena vzduchu. Zajimave je, ze ten samy rozdilny princip si pochvalujes o Neoshellu oproti GTX a tady si to pripustit nechces.
Taky by stacilo, kdybys chvili zapojil svoji inteligenci a zamyslel, jak funguje jedna a druha izolace na zaklade jej struktury a "principu funkce". Potom bys asi prestal psat svoje obcasne nicim nepodlozene vypady proti mne. (Ono totiz dokolecka vyhlasovat, ze neco je blbost pouze se jen odvolavajic na to, ze jsou to marketingove zvasty /ktere v zadnem marketingu nenajdes/ a si bo Ty myslis neco jineho, pricemz ani nejsi ochotny se vubec podivat na to, jak dana vec funguje jeste vubec neznamena ze to opavdu blbosti je :wink:).

@sobb: prave dnes jsem se bavil s nekym, kdo obleceni z Alphy pouziva v zime od doby, jak se to u nas zacalo objevovat, tj. 3 roky. Pouzival a pouziva na hory poruzne DA Alphu, Rab, Montane, z cehoz prvni dva roky jej pry mel na sobe skoro furt (ted uz jenom na vetsi pohyb) a tvrdi, ze zatim nic lepsiho nemel (s primaloftkama ma zusenosti taky). A taky tvrdi, ze po tech trech letech intenzivniho pouzivani stale je jako za nova, funguje vsechno stejne dobre, coz je docela dulezite zjisteni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 21, 2020 23:07

sobb píše:dej mu šanci, a netahej ho hned do pekla

Podle toho, co pise, v nem zrovna je ;-)

sobb píše:Ty opravdu vlastně nevíš, co neustále kritizuješ, protože pozitiva takového způsobu oblékání holt nemáš šanci díky své potivosti zažít :wink:

Jak to, ze ne? Poctive jsem se snazil to zkouset a ani v nejlepsim pripade to nebylo lepsi, nez nejhorsi pripad se zateplenou bundou. A to ani kdyz jsem se nepotil, ja mam proste rad teplotni komfort a klasickym zpusobem se v chladnejsim pocasi neda dosahnout. To spis ty nevis, co to komfort je a myslis si, ze ve fungujicim obleceni musi byt trochu zima. Nemusi ;-)

apuka píše:Ne, bezna synt. izolace (napr. Primaloft) ochlazuje telo pouze difuzi vodnich par, co se nedela zadnou vymenou vzduchu

A na tos prosim prisel jak? Zrovna o tomhle efektu jsem tady psal davno predtim, nez vubec PA existoval, muzes si to zkusit dohledat.

apuka píše:Taky by stacilo, kdybys chvili zapojil svoji inteligenci a zamyslel, jak funguje jedna a druha izolace na zaklade jej struktury a "principu funkce".

No ja to prave na rozdil od tebe vim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod sobb » úte led 21, 2020 23:19

mike píše:Podle toho, co pise, v nem zrovna je ;-)
a může se podívat do ráje :wink:

mike píše:Jak to, ze ne? Poctive jsem se snazil to zkouset
Já věřím, že jsi to zkoušel, a taky naprosto věřím, že to díky Tvým dispozicím prostě nefunguje :wink: Možná by stálo za to vzít v potaz, že "všichni nejsou mike" :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 21, 2020 23:23

sobb píše:a může se podívat do ráje

No vsak to mu prave nabizim :twisted:

sobb píše:Možná by stálo za to vzít v potaz, že "všichni nejsou mike" :twisted:

Pripadne taky "vsichni nejsou sobb" :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod sobb » úte led 21, 2020 23:29

mike píše:No vsak to mu prave nabizim :twisted:
jj, podej ďáblovi prst ... :twisted:

mike píše:Pripadne taky "vsichni nejsou sobb" :twisted:
Naštěstí. To by nás dokonalých bylo moc :-.. :mrgreen: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 21, 2020 23:32

Myslim, ze ani jeden pripad by nebyl k preziti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod nimha » stř led 22, 2020 16:43

Včera jsem odpovídal, ale nějak se to neuložilo, takže znova (a lépe:-)...

... co se týče diagnóz, tak se opravdu hodně potím, je to vrozené, otec se taky hodně potí a potil jsem se i když jsem nebyl tlustý, což nyní bohužel jsem (snad dočasně). Dále mám zátěžové astma, iniciované chladem (< 10 st. C), ale s inhalátorem se dá docela existovat. No a pak mám chronický zánět hlrtanu (laryngitida), způsobené refluxem, takže krk je hodně oslaben a v zimě často chytne škrábáníčko, z čehož je pak většinou rýmička.
Takže v zimě se musím poměrně hlídat, zásadně dýchám přes šálu (šátek...). Na druhou stranu třeba chřipky se mi vyhýbají obloukem.

... jinak díky za Vaše tipy, vidím to na souboj mezi Alphou a Primaloftem (btw, zjistil jsem, že zimní bundu s Primaloftem vlastně mám :-) nicméně je to na sjezdovky, takže má 20k/20k membránu, takže na chození úplně moc není; rozhodně ne když je okolo nuly.) Kam by se dalo na ní jít nejlíp naživo mrknout a vyzkoušet nějaký vhodný kousek? (Jsem z Prahy)
Ten SS mám tedy pustit z hledáčku? Popravdě se mi ten typ bund líbí nejvíc.

Jinak ty outdoorové primaloft bundy mi přijdou takové jemné, jak moc to vydrží bágl (spíš báglík) + netrhnutí někde v lese?

BTW, koukám, že tady mají se slevou Spyder:
https://www.intersport.cz/spyder-glissa ... -m-8520255
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mitau » stř led 22, 2020 18:25

Asi pred mesicem byl nejlepsi vyber bund z Alphy v Alpsportu Vinohradska (DA Alpha, Marmot Alpha 60, Dynafit Mezzalama a mozna jeste neco), navic tam jde v okoli Miraku obejit jeste blizke Hudy a Hanibal.

Bundy od Rabu maji v prazske prodejne nalehko.com (myslim nekde na Zizkove)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř led 22, 2020 19:22

nimha píše:nicméně je to na sjezdovky, takže má 20k/20k membránu, takže na chození úplně moc není; rozhodně ne když je okolo nuly.

Neni, ale na pokus pri pomalejsi chuzi by to stacit mohlo. Vem si pod to jedno tricko, takove, aby ti nebyla zima a dej si hodinovou prochazku, tak 5 - 6 km. Jestli to bude OK s mirnymi vyhradami, tak ti primaloftka bez membrany fungovat bude.

nimha píše:Ten SS mám tedy pustit z hledáčku? Popravdě se mi ten typ bund líbí nejvíc.

To je na tobe, musel bys pod to spravne navrstvit, ale sam uz sis vyzkousel, ze ti to nejde.

nimha píše:Jinak ty outdoorové primaloft bundy mi přijdou takové jemné, jak moc to vydrží bágl (spíš báglík) + netrhnutí někde v lese?

Moje dve maji tusim 12 a 11 let. Ta, co nosim na sneznice a do lesu ma jednu (zalepenou) diru na rukavu od (kovoveho) gripu sneznice, co jsem mel na batohu a zavadil o nej. Cim jsem v ni za tu dobu prolezl se ani neda popsat. Jinymi slovy, nemusis se toho bat.

nimha píše:BTW, koukám, že tady mají se slevou Spyder: https://www.intersport.cz/spyder-glissa ... -m-8520255

A hele, ta nevypada uplne spatne, ale:
- hrozne zalezi na prodysnosti, takze jedine po dychacim testu
- tady muze byt problem: Bunda je elastická, a je vybavena vodotěsnými nylonovými vložkami
- divne konce rukavu, vypadaji jako moc volne a bez stahovani.
- ma stahovani dole? (bez nej nebrat)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » čtv led 23, 2020 11:05

"Vodotesne" nylonove vlozky asi problemem nebudou, predpokladam, ze to je jen silnejsi nylon s DWR na ramenou a na spodni casti rukavu. Ale ma tam byt nejaky fleece s gridovou strukturou (netusim, kde, vnitrek ma byt normalni "sustak").
A co je sranda, jsem se dival na damskou verzi s kapuci primo na strankach Spideru. V popisu pisou ze ma 120g PL Silver Eco High Loft, v detailech, ze ma 100g toho sameho - a ve vsech obchodech, co jej maji pisou, ze je tam 60g... :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Biert » čtv led 23, 2020 16:00

skus znacku mammut..
Biert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 23, 2020 15:47

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » čtv led 23, 2020 16:22

Rada nad zlato... :twisted: Mammut ma veci, ktere by mu mohly byt naprosto skvele a taky jine, ktere na jeho pouziti budou jen vyhozene penize.
Uplne stejne jako prakticky jakakoliv jina znacka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 16:34

Uplne jakakoliv ne, viz Husky ve vedlejsim vlakne ;-)

apuka píše:"Vodotesne" nylonove vlozky asi problemem nebudou, predpokladam, ze to je jen silnejsi nylon s DWR na ramenou a na spodni casti rukavu.

Ja bych radej nepredpokladal a poradne si to prohlednul (a prodychal ;-)). I kdyby to bylo takhle, tak udelane blbe by to mohlo zpusobovat mokra mista vevnitr.

apuka píše: Ale ma tam byt nejaky fleece s gridovou strukturou (netusim, kde, vnitrek ma byt normalni "sustak").

Tohle byva u brady, ale plati to, co vyse, prohlednout.

apuka píše:V popisu pisou ze ma 120g PL Silver Eco High Loft, v detailech, ze ma 100g toho sameho - a ve vsech obchodech, co jej maji pisou, ze je tam 60g...

#-o Njn, ale 60 a 120 je takovy rozdil, ze by snad mel jit poznat na prvni sahnuti...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod nimha » pon led 27, 2020 12:15

Ja bych idealne nejakou znacku, co ma soucasne vysoky MI, treba Hannah nebo aspon Husky. Bo to budu mit i do mesta, mezi lidi, vime?

:-))

Dneska mrknu na ten Spyder a uvidime.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon led 27, 2020 15:47

Co je to MI? Dneska chodi lidi po meste bezne v teplakach a proti nim budes v libovolne outdoorove bunde za frajera ;-)

Jinak si musis vybrat. Bud chces fungujici bundu nebo Hannah/Husky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod nimha » pon led 27, 2020 21:23

MI - Machr Index :-)

(btw, ty zkratky... třeba když tu někdo píše CFM, tak za mě je to druh proteinu :-)

Jinak večer jsem zkoukl tu Spyderku a nevím...
Střih je dost jednoduchý - žádná kapuce, žádné stahování (nijaké, nikde), bez vnitřní kapsy. Podšívka je jakýsi černý šusťák (to je tak, co se dalo poznat).
Zkoušel jsem to na tlustý triko a tlustou fleecku a největší velikost byla tak tak (copak břicho zhubnu, ale hrudník a ramena ne.)

spyder.jpg
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon led 27, 2020 21:41

Strih OK, zadna kapuce OK, zadne stahovani showstopper, bez vnitrni kapsy se da prezit. Podsivka ma byt hlavne prijemna na telo. To nejdulezitejsi, tedy prodysnost, nepises.

nimha píše:Zkoušel jsem to na tlustý triko a tlustou fleecku

:roll: pod tohle se fliska nenosi a uz vubec ne tlusta, tim popres vetsinu vyhod a zabijes funkci. Jedno (klidne tlusty) triko, na hranici komfortu (tady tak -15) muzes pridat jeste jedno tenke. Fakt nechapu, proc je tak tezke na pochopeni, ze staci tricko a bunda ;-) Ve meste tricko s kratkym na vetsinu zimy, nekdy celou.

Na triko by ti mozna byla, ale bez stahovani dole bych ji nebral. Ledaze by tam sedela tesne, jinak tam potahne a tepelny komfort bude v cudu.

edit: jo a CFM neni zkratka, ale jednotka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pon led 27, 2020 23:41

mike píše:edno (klidne tlusty) triko, na hranici komfortu (tady tak -15) muzes pridat jeste jedno tenke. Fakt nechapu, proc je tak tezke na pochopeni, ze staci tricko a bunda ;-) Ve meste tricko s kratkym na vetsinu zimy, nekdy celou.
"Fakt nechapu, proc je tak tezke na pochopeni, ze" co je vhodne a dobre pro Tebe, nemusi byt vhodne a dobre pro jine.

Konkretne ve meste: Ted jsem si nekolik dnu stridal pri teplotach cca -3 az +2 Klimatex bundu (zaterova s PL Sport 100g) a Rab Nimbus (Featherless, to "umele peri"). Mohu Ti rict, ze jak pri bezne chuzi na zastavku a po meste tak jeste vice pri cekani na MHD mi v obou byla pocitove celkem kosa, i kdyz jsem mel flisku (Ortovox, tj. vlna+PE). Nejvetsi kosa byla pri tech +2, mirnem vetru ale vysoke vlhkosti a mlze. V bezvetri az mirnem vetru rozdil v pocitove tepelne pohode mezi Klimatexkou a Rabem nebyl. Kdyz trochu vice pofukovalo (ale zadna vichrice), tak kupodivu bylo neprijemneji v Klimatexce se zaterem nez Rabce s Quantumem.
Kdyz jsem sel parkrat z prace do obchodu (cca stejne jako zastavka jen na druhe strane silnice) bez flisky, tak jsem prisel zpet uplne vymrzly.
Proste ve meste nemas proc chodit rychle, nemas zatez, (tady) chodis po rovine, takze pri normalnim "topeni" tela si moc nezatopis. V tomto nejsem zadna vyjimka s rozhasenou termoregulaci, ma to podobne v praci podobne skoro kazdy.

Kdyz si to same vezmu pri vyslapu na horach, tak obleceni, co jsem mel ted v pohode postacuje do tech -15, mozna i min - kym se hybu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 28, 2020 0:28

Nepisu, co je dobre pro mne, ale co funguje. Primaloftka nahrazuje v klasickem vrstveni stredni (zateplovaci) a vnejsi vrstvu, proto je blbost davat pod ni dalsi zateplovaci. Kdyz ma dostatek izolace, coz ta Spyderka snad ma. Pokud vim, funguje to kazdemu, kdo to zkusil a ze byli nekteri prekvapeni. Kazdemu aspon trochu normalnimu, tebe neresim ;-)

Krome toho, koukni se na fotku. Ten ma na sobe vlastni izolace az az ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod slash1111 » úte led 28, 2020 7:28

Som nevedel, ze Mike je zena :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=nPdD_kx462M
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » úte led 28, 2020 9:48

Miku, ja jsem psal reakci ze VE MESTE do -15 staci jedno tricko a primaloftka.

Ve meste vetsina lidi zdaleka negeneruje tolik tepla jako pri treku, tj. si tak dobre primaloftku nezahreje. Nevidim duvod, proc ve meste spechat (krome utikani na bus prijizdejici na zastavku :-)), proc tam podavat "vykony" aby se telo muselo zahrivat a pocenim ochlazovat. Samozrejme, beru v potaz bezneho cloveka, ktery nema na sobe velkou vrstvu "vlastniu" izolacni vrstvy a poti se i kdyz sedi na miste ve vychlazene mistnosti. A bez toho "vykonu" normalne zdrave telo proste malo hreje. Uz davneji jsem nekolikrat psal, ze moje zkusenost je takova, ze pri pasivite (znovu - ve meste, kde predtim moc tepla nevygenerujes) primaloftka s tenkou vnejsi latkou i podsivkou bez dalsi teple vrstvy (nejlepe kupodivu ne ciste umelinovou) je za chvili malo a jednoduse je v ni kosa.
Taky, jak pisu - zdaleka to neni jen o mne. Minimalne u mnoha kolegu vim presne, jak se oblekaji a taky vim, jak jim je, kdyz jdeme jenom si nekam odskocit lehceji obleceni (jen tricko+bunda).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Pierre111 » úte led 28, 2020 12:39

Husky nebo Hannah má vysoký Machr Index ? :rolleyes: Jedno je lowcost a druhý je je kvalitou takřka lowcost cenou však nikoliv. Podle mě to má spíš vysoký BI ( blbec index) :D . A za druhé, pokud chceš oblečení do města, tak si nekupuj sportovní/lyžařské věci, ale kup si pořádný lvněný kabát, ted jsou slevy a tvůj MI bude mnohem vyšší než v bundě od Husky. To je fakt pošahaná moda nosit do města stále sportovní oblečení. :((
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod nimha » úte led 28, 2020 16:08

Tak s tím MI, Husky a Hannahem atd. to byl samozřejmě vtip. Na druhou stranu, tyto firmy jsou dnes známější než ty lepší, bohužel. Třeba Rab jsem vůbec neznal a Direct Alpine taky ne (jo, Alpine Pro, to je jiný kafe :-)

Bundu jsem zkoušel abych věděl, co se dá pod ní max. vecpat, kdyby to bylo potřeba. Prostě spíš taková zkouška velikosti.

Co se týče prodyšnosti, to bohužel na krámě nevyzkouším. Ještě zkusím najít nějaký recenze.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení