Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2017 21:16

ajl píše:Z toho mi taky vychází pro mě nejlépe možnost číslo jedna - tedy ss nebo větrovka bez membrány (kdyby byla teplejší tak jedině dobře).

Priklad zateplene vetrovky je tady i se zkusenostma. Zamysli se, jeslti by ti neco takoveho vyhovovalo. Mozna se ti nebude libit, protoze nema kyticky ;-)

Jinak prodysny SS bez membrany snad najdes, fakt bych v tomhe pripade nepohrdnul tim Decathlonem. Videl jsem nedavno SS kalhoty od nich, latka vypadala v pohode a design taky.

ajl píše:samozřejmě kdybych se chystala na nějaký delší trek atp., tak potom by to taky byla jiná situace.

Ano, tam potrebujes neco opravdu nepromokaveho. Idealne membranovku v batohu, ale muze stacit i obycejna plastenka.

booze píše:Tak si kup bundu z GTX Active Shellu a pokud ti bude zima das pod ni PWS a je hotovo.

To je ma druha varianta, ta draha ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2017 21:22

Koukam, jestli vubec existuje damska verze a jo: https://www.montane.co.uk/womens-c15/cl ... jacket-p30
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » stř bře 15, 2017 21:31

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » čtv bře 16, 2017 6:10

Díky za tipy, všechno to prohlédnu, pročtu a promyslím :)
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 16, 2017 6:33

kilpi madla, odkaz je par prislevku na te stejne strane jak tvuj prvni dotaz, ale nejak mi zlobi telefon na zkopirovani odkazu.

neni moc draha, kdyz ji najdes v jine barve, ale proste je to mikova prvni varianta... jinak ta moje je zajo volcano (ss bez membrany) a taky bych jen jednu bundu nechtela. nemam teda jednu do mesta a jednu na ven, mam proste obe sportovni s tim, ze zajo mi vic vyhovuje do mesta ale kdyz prijdu spinava/zpocena z venku tak do prace vemu druhou.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 16, 2017 7:12

Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » čtv bře 16, 2017 8:00

Díky, ta Zajo vypadá pěkně. :)
Jakou máš tu druhou na střídání?

Ta kilpi taky nevypadá nejhůř akorát teda u ní asi nelze počítat s jakoukoliv "funkčností" :D
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 16, 2017 8:58

ajl: podle me ta kilpi bude klasickej SS bez membrany, tzn. neprofukava vrstva nahoru, ale dostatecne prodysna.

Já mám ještětilak trango. Ta Zajo má vevnitř takovej chlupatej počes, takže ji nosím hodně podzim/jaro, je trochu teplejší než trango kvůli tomu počesu zevnitř. Nosím ji už od konce unora a pod ni na triko ještě dlouhej rukáv/mikcu do práce.

Akorat teda jeste pro jistotu pisu, ze ta volcano je taky klasickej "ss" tzn par kapek zvladne, ale urcite neni do deste. Ja nosim vetsinou v baglu destnik, takze jak na tom presne je ta dwr uprava ti nereknu, pac nesnasim, kdyz mi prsi na brejle, takze destnik vyndavam dycky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » čtv bře 16, 2017 9:22

Jasné, s tím se počítá, že ty SS bez membrány nezvládnou bůhví jakou vodu :D
Tak nevím, některé ty kilpi jsou celkem vzhledově povedené, ale trošku mi vadí cenovka. Některé jsou za 2k a to si říkám, jestli by nebylo lepší investovat do jiné. I když počítám, že NB bude na tom kvalitou asi podobně :lol:
U téhle Zajo mi trošku vadí absence vícero kapsiček a barva. No uvidíme. Možná dneska obhlédnu místní Trisport, kde mají všechno možné včetně nějakých NB atd. Kdyby měli nějaké slevy tak si možná dám říct.

Ten Outdoor research a Tilak věřím, že jsou super bundy. Akorát ty membránovky jsou už zas cenově na mě trochu moc.

edit: taky mě zaujaly bundy Rab.... máte někdo zkušenosti? Akorát tedy asi v ČR moc není dostupné, teda aspoň moje velikost
http://www.climbing.cz/produkty/damske/ ... n-1539.htm
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » čtv bře 16, 2017 10:32

Rab je urcite lepsi volba nez to
NB HUSKY Kiply...
Dalsi vec je jesli se v tom budes parit nebo ne. Pokud budes hledat na foru, tak najdes muj plivanec na NB. Jeste mas volbu zajit do pracovnich odevu a tam koupit ss bundu, ktera je stejne kvality jako NB.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » čtv bře 16, 2017 10:33

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » čtv bře 16, 2017 10:56

Blbé je, že ta konkrétní bunda Rab už není k dostání. Tedy nepodařilo se mi ji nikde objevit. Celkově asi eshopy s Rab bundami moc dostupné nejsou.

Hahah, vidíš ta bunda fakt vypadá skoro jak NB :lol:
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » čtv bře 16, 2017 17:49

Tak jsem navštívila Trisport, kde jsem okoukla NB bundy. Musím říct, že to byla fakt tragédie a dávám vám tímto za pravdu. Tudy cesta nevede, NB jsou předražené nic.

Ještě mě zaujaly některé bundy Columbia? Myslíte, že je to lepší než NB, Kilpi a spol.?
Např. tato je za tu cenu celkem sympatická, ale nevím ...
http://www.columbia-shop.cz/COLUMBIA-Po ... 918923.htm
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv bře 16, 2017 19:19

ajl píše:edit: taky mě zaujaly bundy Rab.... máte někdo zkušenosti? Akorát tedy asi v ČR moc není dostupné, teda aspoň moje velikost

Mame. Dobre. Dostupnost v CR je bohuzel spatna, holt je potreba se globalizovat. Dve vetrovky od Rabu jsem objednaval tady: https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... c2/rab-m23 Rychle, bezproblemove a velikost odpovidala tabulce. U Rabu se takhle vybirat da, na rozdil treba od TNF. Jen je potreba brat v uvahu i strih, ktery pisou (slim, regular...). Kdyz ti to nesedne, tak to proste posles zpatky.

ajl píše:Ještě mě zaujaly některé bundy Columbia? Myslíte, že je to lepší než NB, Kilpi a spol.?

Lepsi to urcite je, ale bohuzel tam cpou ty nesmyslne membrany. Zkus najit neco, kde zadna nebude.

booze píše:Toto https://www.pracovniochrana.cz/damska-s ... 0wodu_cblq

prodyšnost: 800 g/m2/24h :shock: tam snad zasili igelitovy pytel...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » čtv bře 16, 2017 19:54

Díky za odkaz, podívám na to. Jen bych se trochu bála té výměny zboží, kdyby to náhodou nesedlo.

Teď budu znít jak totální hňup, ale pokud to tam není vyloženě nějak specifikované - jak poznám, že má či nemá membránu? A říká se nějak těm bez membrány? jako jestli je název pro ss bez ní? :oops:
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv bře 16, 2017 20:11

Neni se ceho bat, na zapade tohle funguje lip, nez u nas, je to bezna vec. Tady mas i delsi cas. Stalo by to akorat postovne do UK, coz, uznavam, nemusi byt zanedbatelna polozka.

Na webu pisou tohle:
We want you to be delighted with your purchase and we realise that with many products, such as clothing and footwear, it is not always possible to be completely sure that the fit or other features of the product are exactly what you want, no matter how comprehensive the information is on the website.

For this reason we are pleased to offer a refund or exchange of your purchase (at your discretion), provided the item is returned unused, in its original condition with all tags and supporting information (such as packing notes) within 30 days of you receiving it. We will extend this period for International Customers where returned items are held up in transit. All refunds will exclude any Postage paid such as for faster UK deliveries or postage for overseas orders, except when the goods are faulty.


ajl píše:jak poznám, že má či nemá membránu

Koukej se po vodnim sloupci a prodysnosti. Normalni SS zadny vodni sloupec nema. Prodysnost u (pseudo)membran se obvykle uvadi v g/m^2 za 24 hodin, nekde napisou jen gramy (neco jako 10000 g/m^2/24h). Pricemz cokoliv pod 10000 je igelit, mirne pouzitelne membrany zacinaji na 20000. U SS bez membran se obvykle prodysnost taky neuvadi (protoze je radove vetsi) a kdyz uz, tak v CFM, coz je uplne jina jednotka.

Treba u te odkazovane bundy od Columbie mas tohle:
vod.sloupec: 10 000mm
prodyšnost: 10 000g/m2/24h

Coz znamena, ze nejakou (pseudo)membranu ma. Prodysnost je vyhovujici maximalne na pomale chozeni po meste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » pát bře 17, 2017 8:19

Aspoň vím, na co koukat.
To je ale stejně sranda. Celý život žiju v tom, že když je tam uváděný vodní sloupec a prodyšnost, tak že to je dobře :D tak u ss teda asi ne no
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát bře 17, 2017 17:37

Njn, to je bohuzel dusledek vitezstvi marketingu nad rozumem. Proto se treba u lyzarskeho obleceni neda najit temer nic bez membran a vypada to, ze u levnych SS je trend stejny. Jeste pred casem to tak nebylo...

Jde o to, ze kdyz ma bezny zakaznik na vyber mezi prodysnou bundou a bundou, ktera ma byt prodysna a vodeodolna, tak si vybere to druhe. Proc ne, vodeodolnost se prece muze hodit a netusi, cim za ni plati. Vodeodolnost je totiz nejvic precenovana vlastnost a prodysnost naopak nejvic podcenovana. Prodysnost potrebujes porad, jak casto vodeodolnost? K tomu prispivaji neseriozni vyrobci a prodejci. Treba NB ma u te kytickovane bundy drzost napsat o latce s prodysnosti 8000 g/m^2/24 h: Látka s touto úpravou nepropouští a odpuzuje vodu z povrchu látky a zároveň poskytuje potřebné hodnoty prodyšnosti. Mozna tak pro lidi, co chodi pomalu a nepoti se. Coz ovsem nejspis je jejich cilova skupina, lidi, co si koupi sportovne vypadajici bundu a chodi v ni akorat po meste.

No a kdyz s takovou "prodysnou" a zaroven nepromokavou bundou prijde jeden vyrobce levneho suntu, ma konkurencni vyhodu, takze ostatni se pridaji. Mizerne membrany jsou zrejme uz docela levne, tak proc ne. Ve vysledku se pak neda koupit nic pouzitelneho na potivejsi aktivity resp. musis hledat u drazsich znacek. Pritom zrovna SS byl od zacatku definovan jako vysoce prodysny a s zadnou membranou se nepocitalo. Ke vsemu je to pofiderni i s tou vodeodolnosti. Latka sice vodeodolna je, ale co je to platne bez podlepenych svu, ktere ty sunty nemaji a kteryma voda protece. Ve vysledku tedy mas neco jako deravou plastenku, ve ktere se zaparis a ktera tece.

Pro predstavu, jak je to s tou prodysnosti. Spickove membrany, ktere se pouzivaji na nejlepsi membranovky, maji prodysnost rekneme 35000 g/m^2/24h. Jako pouzitelne se daji brat hodnoty od 20000. Tyhle levne sunty maji 10000 a min, tomu uz se prodysnost rikat neda. Jenze i ty nejlepsi membranovky jsou spis za trest, hodi se do deste, ale jinak je lepsi je mit v batohu. Protoze i tech 35000 je furt malo. Vetrovka nebo SS, ve kterem bude prijemne, musi mit prodysnost o rad vyssi. Hodnoty se bezne neuvadeji, kdyz uz, tak v jinych jednotkach (CFM), ale odhadl bych to tak od 200000 vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » pát bře 17, 2017 18:46

mike píše:prodyšnost: 800 g/m2/24h :shock: tam snad zasili igelitovy pytel...

asi ano mel jsem nejakou vestu a byla jak neopren (stejne jak kalhoty od NB)
Od pana "znalce" a profika na reklamace u NB, jsem dostal odpoved, ze veci jsou z ciny, tak co po nich chci. Nikdy vice.

Misto vetrovky pouzivam tenkou SS Vaude Sardona a je srovnatelna. Plus ma vetrasi kapsy, mzeni nebo nejaky destik je bez problemu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát bře 17, 2017 21:02

Sis fakt koupil neco od NB? :shock: :D

Vsak co je vetrovka jineho, nez UL SS? Vetraci kapsy ovsem slusna vetrovka nepotrebuje, je prodysna dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » sob bře 18, 2017 9:38

Kdybych šla do membránovky, jaký máte názor na materiál Gelanots? Konkrétně se mi zalíbily bundy Mill Fleur kvůli přijatelné ceně a vzhledu.
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » sob bře 18, 2017 22:46

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » ned bře 19, 2017 17:02

Proč myslíš, že masochismus? Já už tomu tedy fakt vůbec nerozumím :D
Respektive podle všeho je ta Mill Fleur tenoučká a spíš větrovka, která by akorát neměla profouknout a promoknout, tak si neumím představit v čem by to byl problém.
Hlavně jde o to, že jsem žádnou normální líbivou SS bez membrány ani nikde nenašla. Možná špatně hledám.
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod scinkk » ned bře 19, 2017 17:56

Sla jsi nekdy delsi dobu, rekneme vic jak hodinu, v takove te igelitove plastence? :) kor v nekde v kopcich? Tak to je ten masochismus, ono bohuzel ty membrany stale k tomu nemaji tak daleko :)
Na druhou stranu je stale mnoho lidi, kteri v tech membranach jsou schopni slapat opravdu cely den i v Alpach, takze to proste muzes zkusit a uvidis :)
Ale pro mnohe jak materialove!, tak funkcne, jsou ty membranovky nejvetsi zlo, proto se jejich pouziti omezeuje jen na dobu, kdy uplatnis jejich jedinou vyhodu, nepromokavost, tedy clovek ji bere az kdyz riskuje promoknuti (coz nemusi byt vzdy v momente kdy zacne poprchavat).
Ono mozna az si tu galantos bundu vemes do ruky, tak ji zas hodne rychle vratis, ono i ten material jaksi po strance nositelnosti, je takovy lehci masochismus, na fotce to tak hrozne nevypada :)

Fakt spis mrkni po necem co je oznacene jako SS a cely material je jakz tak poddajny, mekky, neco co ma nejakou prijemnou podsivku, klidne lehce cesanou, to ze to ma nejkou mebranu bych u tebe moc neresil, proto doporucuji sahnout po necem levnem, pokud se v tom budes parit, tak si poridis neco lepsiho, budes mit meritko toho, co potrebujes. A tu puvodni SS podle me taky nevyhodis, ja nevim, co tak po tom meste delate, ale podle me drtiva vetsina se v membrane nezapari pokud furt nedobihas ujizdejici bus :) Stejne tak na prochazky "v parku" a mensi vylety. navic ta membrana, krom vodeodolnost zajisti, ze bude bunda i o trochu teplejsi nez nemebranova. Ja mam jednu levnou, co ma v predu na tele i "trochu vaty" a neni to vubec spatne, damske priblizne takto a tak
Naposledy upravil scinkk dne ned bře 19, 2017 18:02, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 19, 2017 18:00

tak si kup tu ruzovou zajo:D mozna bys sehnala i fialovou... ja to zas tak moc nehledala.

membranovka jakkoli prodysna nikdy neni dost prodysna aby to bylo na bezny noseni prijemny protoze se v ni zbytecne paris. gelanots u mill je 20/20 ale... proste moje zkusenost s gelanots membranou rika ze je mozna horsi nez event p
malinko a event malinko horsi nez active shell.

mill ma firemni prodejnu v brne kde maj i veci ze starsich kolekci co nejsou na webu.

musis si proste srovnat to jak se potis. potis se vyrazne vic nebo min nez kamosky? ses schopna byt v 15stupnich v tricku a tenky mikine "durch"? tak to nekupuj, leda pokud ti neva ze se budes dusit ve vlastni stave. je ti i vlete dobre a pri chuzi do kopce se nespotis? pak budes spokojena
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » ned bře 19, 2017 18:25

Chápu, chápu :) Já sem právě vycházela z toho, že na předchozí stránce to pánové navrhovali jako možnost - mít nějakou nezateplenou membránovku s tím, že bych si mohla vzít pod to něco teplého a nebyla by mi zima.
U mě totiž spíš se opravdu než pocení bojím toho, že zmrznu :D nedá se říct, že se potím hodně a i v létě klidně půjdu v dlouhých kalhotech a mikině. Mě začíná být teplo tak okolo 20 stupňů :D a to zas počítám s tím, že třeba když nebude nutné, tak nebudu nosit bundu vůbec. Jen třeba po ránu, kdyby mi jakože zima byla. Takže vlastně ani nepočítám, že v nějakém teplejším počasí bych jí na sobě měla. Ale tak my tu máme hnusně a větrno každou chvíli, takže spíš tak ... Spíš bych se obávala té zimy, než že se v ní budu péct. Na druhou stranu si nechám poradit no. Pokud myslíte, že SS i se špatnou membránou je lepší než ta gelanots... Popřípadě to může dopadnout tak, že to stejně vyřeším dvěma bundama, jak sme se bavili na začátku :lol:
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod scinkk » ned bře 19, 2017 18:44

Pokud myslíte, že SS i se špatnou membránou je lepší než ta gelanots

Spis si odpovez jak casto a dlouho jdes v nejakem slejvaku :) Porad to muzes resit tim, ze budes mit v kapse/batohu igelitovou plastenku pro nejhorsi. Pokud te tohle reseni bude hodne stvat, koupis si hardshell s premiovou membranou. Hadam, ze venceni psa v drobnem desti ne nejak dlouho to ta SS zvladne.
Prinejmensim to bude asi o dost levnejsi reseni, ktere, pokud se budu mylit, muzes stale jeste vyresit a bude to mene bolet, nez proces opacny a hlavne ti to da nejakou predstavu, co hledat, obecne ty zkusenosti v oblekani nejsou moc prenosne, je potreba zacit zkouset. Vychazim i z toho, jak to ma pritelkyne, ktera taky resi hlavne to, aby ji bylo teplo a nejak ta bunda vypadala. A v tomhle pripade ty mizerne membrany nejsou zas takove zlo :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2017 17:06

ajl píše:Proč myslíš, že masochismus?

Uz ti to napsali. Zadna membranovka neni tak prodysna a prijemna na telo, jako latka bez membrany. At si vyrobci tvrdi cokoliv, vsechno jsou to jen lepsi plastenky.

ajl píše:Já sem právě vycházela z toho, že na předchozí stránce to pánové navrhovali jako možnost - mít nějakou nezateplenou membránovku s tím, že bych si mohla vzít pod to něco teplého a nebyla by mi zima.

Jo, ale jako horsi moznost a navic to mela byt co mozna nejlepsi membrana, coz Gelanots neni.

ajl píše:Spíš bych se obávala té zimy, než že se v ní budu péct.

S pocenim to neni tak jednoduche. Muzes se potit i kdyz je ti zima, jen to moc nevnimas. Nepotis se proto, ze je ti horko, ale protoze pracuji svaly. V normalnim obleceni se to nemusi nijak projevit a muzes mit pocit, ze se vubec nepotis, ale v membranovce se zaparis. A o to vic ti pak bude zima.

ajl píše:Pokud myslíte, že SS i se špatnou membránou je lepší než ta gelanots...

Tezko rict. V necem jo, v necem ne a hlavne je to strasne individualni. Pro mne nic horsiho nez SS se spatnou membrano neni. Mam a membrana neni az tak spatna (lepsi, nez cokoliv od NB apod) a presto je to uplna katastrofa, nejhorsi kus obleceni, co jsem kdy mel. Protoze fleece zevnitr nasakne vodou, ktera se nestihne dostat pres membranu a vysledkem je tezky mokry hadr na tele, ktery ma navic tendenci v mrazu zmrznout na plech. Stalo se a nemit zalozni teplou bundu v batohu, tak jsem tam asi chcipnul.

Nemuzes si od nekoho takovou bundu nebo bundy pujcit a vyzkouset? Muzeme to rozebirat do nekonecna, ale stejne neprijdeme na to, jak se v tom konkretne ty budes citit. Treba ti bude vyhovovat i to, co je pro ostatni spatne. Nebo naopak. Druha moznost je nejakou si koupit a uvidis. Cim horsi to bude podle obecnych kriterii, tim je sance mensi, ale ne nulova. Nakonec, kazdy z nas si nejspis koupil neco, co mu nefunguje, viz ta ma membranova SS bunda. Ale ani s membranovkama nejsem spokojen a dochazim k tomu, ze maji nejhorsi pomer cena/vykon ze vseho obleceni, co mam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2017 17:13

scinkk píše:Prinejmensim to bude asi o dost levnejsi reseni, ktere, pokud se budu mylit, muzes stale jeste vyresit a bude to mene bolet, nez proces opacny...

Kdyz ono to zacina vypadat, ze levne SS se dostaly tam, kde je lyzarske obleceni. Tj. ze do nich zacali cpat levne PU membrany a najit neco bez membrany je problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ajl » pon bře 20, 2017 17:19

Jo asi máš pravdu v tom, že pokud nevyzkouším, tak vědět nebudu.
Jde o to, že přesně SS, jakou popisuješ už doma mám. Mám SS, která má nějakou obyč membránu ala igelit a ještě tu fleecovou vnitřní výplň :D takže mi přijde zbytečné kupovat něco takového znovu. Ale zas už je ta bunda starší a chtěla bych náhradu no. Taky sem to v ní nějak vydržela, ale... Asi by byla možnost něco vyzkoušet a při nejhorším to vrátit?! Rozumím, že už mi lépe nikdo neporadí, když je to individuální záležitost. Každopádně děkuji za váš čas a energii, co jste věnovali mým dotazům. :)
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení