Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 31, 2017 18:00

apuka - trochu jo - ale zatím jen o víkendu na prochajdách kolem Brna, za mě dobrý a pocitově možná o něco na tělo příjemnějsí než OMM sonic smog, ale neměla jsem možnost je porovnat ještě. Ráno oba víkendový dny foukalo, ale nijak moc, takže mi v ní bylo celkem příjemně než začalo smažit kolem 9h slunko a svlíkla sem ji.

Teď na víkendy uvidím, nemám v plánu nic kopcovatýho a asi bude mít lepší test až mezi svátkama v zakarpatský rusi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » stř čer 14, 2017 18:59

Nemá niekto skúsenosť s bundou Marmot Corsair? Vyzerá to byť presne to, čo hľadám, ale na nete sa nedajú nájsť žiadne recenzie, ani len poriadny popis výrobcu. A z toho jediného aspoň trochu orientačného popisu dámskeho variantu to vyzerá, že na bokoch a chrbáte je nejaká viac priedušná látka, ktorú vietor ľahko prefúkne. Čo mi je dosť nahovno, ak to naozaj prefúkne, v predajni sa to nedalo posúdiť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » sob čer 24, 2017 16:38

Tak ďalšie kolo... Nemá niekto skúsenosti s Polartecom Power Shield Pro? Má to vraj mať 5000 mm nepremokavosti, čo pre moje účely plne dostačuje, ale ako je na tom s priedušnosťou a hlavne odolnosťou voči vetru?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod kukacz » ned čer 25, 2017 11:56

Ahoj, nemáte někdo zkušenost nebo názor na Salomon Ranger Softshell? Nenašel jsem tady zatím žádnou zmínku, ani o Salomon ss obecně. Zkoušel jsem si ji v obchodě a dobře mi sedí, celkem tenká, dlouhé rukávy, velikost M mám příjemně na tělo. Je to ale kus peněz, se Salomon bundama zkušenost nemám, tak bych rád znal názor někoho dalšího.

Chci ji jako takovou 2. (nebo 3.?) vrstvu od jara do podzimu pro turistiku (Beskydy, V+M Fatra, letní Alpy s dětma) převážně s batohem nebo dítětem (15-20kg) na zádech - prodyšnou a větru odolnou.

Na webu jsem našel ještě Tilak Trango s kapucí, ten jsem ale nepotkal v Ostravských obchodech, tak bych musel objednat naslepo. Taky jsem četl že někdo takhle nosí jen Rab Ventus, i když možná spíš pro běhání. Má smysl o tom taky uvažovat?

Dík!
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » pon srp 14, 2017 12:56

a já se přidám se podobným dotazem na tuto bubndu: Salomon X ALP HYBRID JKT - jestli ji někdo má, anebo aspoň o ní ví něco více... info na základě vlastní zkušenosti se cení nejvíce.
=D>
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pomasko » pon srp 14, 2017 16:55

kukacz: Ahoj, na http://www.svetoutdooru.cz/ na ňu pred pár dňami písali recenziu.

Čo sa týka Salomon búnd, doma mám DRIFTER MID JKT. Používam ju ako prechodnú bundu a jar a jeseň/občas cez zimu...nosí sa dobre, je veľmi príjemná na omak, tiež odolá vetru, no dažďu skoro vôbec (však to ani nie je bunda do dažďa...). Má však jeden problém a to farbu...mám ju v neónovo zelenej/čiernej farbe a obe sa veľmi radi mažú. Na zelenej strane sa mi okolo prešitých častí robí taká zájdena špina, to isté tam, kde sa mi o chrbát šúcha batoh a netuším ako to poriadne vyprať...odteraz už len tmavé farby...netuším však, či tak bude vyzerať aj tá RANGERka, no ja by som ju v bledej farbe už isto nekúpil :D
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod slezacekm » pon srp 14, 2017 20:44

kukacz píše:Ahoj, nemáte někdo zkušenost nebo názor na Salomon Ranger Softshell? Nenašel jsem tady zatím žádnou zmínku, ani o Salomon ss obecně. Zkoušel jsem si ji v obchodě a dobře mi sedí, celkem tenká, dlouhé rukávy, velikost M mám příjemně na tělo. Je to ale kus peněz, se Salomon bundama zkušenost nemám, tak bych rád znal názor někoho dalšího.
Dík!

co tě zajímá? přesně tuto bundu mám doma. teď jsem ji měl 14 dní na Lofotech, tak prošla celkem dobrým testem...a obstála velmi dobře
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod filo01 » stř srp 23, 2017 12:33

slezacekm píše:tak prošla celkem dobrým testem...a obstála velmi dobře

Ahoj, než se zeptá původní tazatel, s dovolením bych toho využil, protože vůbec nevím, jestli je to pro mě to pravé ořechové ;)
Zajímá mě především, jak funguje (izoluje od větru), když je mokrá. Poměrně extrémně se potím a mám problém najít nějaký kompromis. Chodím s báglem na těžko, v chladnějším počasí (<15C) většinou v dlouhém technickém triku, nákrčníkem a čepkou/čelenkou. Problémové partie jsou u mě hrudník a krk, tam jak prochladnu, tak je zle. Naopak ruce a nohy jsou v pohodě. Stará Pinguin Gelanotska se mi rozpadá a myslím, že by tahle softshellka mohla být dobrým nástupcem, ale nechám si poradit.
Díky za odpověď.
filo01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 9, 2012 9:20

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » stř srp 23, 2017 13:42

jestli ses nepotil diky te gelanotsce...
a taky z uvedeneho mi neni zcela jasne, jestli ches nepromokavou membranovky jako nahradu za puvodni, nebo nejakou dobrou SS anebo vetrovku...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod filo01 » stř srp 23, 2017 14:09

Sorry, dal jsem málo dat. Potím se sám o sobě, bez ohledu na oblečení, zátěžovou aktivitu nebo teplotu. Stačí mi 500m rychlejší chůze po rovině a hrudník už se rosí. Nějakou roli hraje nadváha, ale mám už to prostě tak dané. Úplný nepromok nepotřebuju. Když prší intenzivně nebo méně a vytrvale, stejně mám přes sebe i bágl pončo. Jde mi primárně o ochranu proti prochladnutí, když jsem zpocený a fouká studený vítr. Co jsem se dočetl, tak SS byl měl být prodyšný, rychle schnout a zároveň chránit proti větru.
filo01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 9, 2012 9:20

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř srp 23, 2017 14:14

Ale v tom pripade rozhodne zapomen na membranovy SS. Toto je vseobecne doporuceni, ne o bunde, o kterou se zajimas (o Pinguinovi uz jo, i kdyz ji ja povazuji za vybornou bundu, ale ne pro potiveho cloveka a potive aktivity).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod filo01 » stř srp 23, 2017 14:43

Měl jsem za to, že právě ta Salomon Ranger JKT nemembránová je, aspoň v popisu nic podezřelého nevidím.
Bunda Ranger Softshell je vyrobena z česaného strečového dvojitě tkaného úpletu. Složení: body: Polyamid 91%, Elastan 9% body insert: Polyamid 86%, Elastan 14% ()
https://www.mall.cz/bundy-softshellove/ ... -m-black-m
Přesně tuhle jsem vzal přes e-shop s tím, že pokud mi nebude sedět, tak se ani nebudu na nic ptát. Bohužel sedí ;)
Druhou jsem měl v plánu Tilak Trango, ale ta je mi i v největší variantě malá.
filo01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 9, 2012 9:20

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » čtv srp 24, 2017 9:26

@filo01: ja myslim, zes udelal dobry kup - Salomon v posledni dobe dela dost dobre veci....
mne by na teto bunde konkretne vadila jen ta nalepena/navarena prsni kapsa, jinak ok...
...s pocenim to mam podobne, takze se membranam vyhybam, jen jak to jde, ale v dnesni dobe je to problem (co nema membranu jakoby bylo neprodejne) :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » čtv srp 24, 2017 20:27

tak dle mě dělá Salomon čím dal tim víc nekvalitnější věci (supermarketové), kdysi to bylo osvědčená značka, ale dneska bych si od nich už nic nekoupil, za stejné peníze je dost kvalitnější značek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » pát srp 25, 2017 7:38

nemůžu bezvýhradně souhlasit ani nesouhlasit - nemám pro to žádné podklady, jen z vlastního pozorování mám dojem, že Salomon dělá něco podobného jako TNF, rozšířil výrobu i na líbivé a mainstreamové zboží pochybné kvality a tím se nůžky kvality rozevřely - podle mne dělají (nechají pod svou značkou dělat, to bude asi přesnější) jak velmi kvalitní produkty, tak i věci takříkajíc "shitózní", a člověk si musí dát pozor a musí umět vybírat... Proti kvalitním a dražším věcem v rámci oblečení nemůžu nic namítat, mají ss kalhoty i bundy slušné kvality, bundy s AS taky nejsou špatné, některé jejich boty taky snesou srovnání s renomovanými značkami...
je ale pravda, že se musí dost dobře a pečlivě vybírat a někdy je to loterie
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod slezacekm » pát srp 25, 2017 7:46

filo01 píše:Sorry, dal jsem málo dat. Potím se sám o sobě, bez ohledu na oblečení, zátěžovou aktivitu nebo teplotu. Stačí mi 500m rychlejší chůze po rovině a hrudník už se rosí. Nějakou roli hraje nadváha, ale mám už to prostě tak dané. Úplný nepromok nepotřebuju. Když prší intenzivně nebo méně a vytrvale, stejně mám přes sebe i bágl pončo. Jde mi primárně o ochranu proti prochladnutí, když jsem zpocený a fouká studený vítr. Co jsem se dočetl, tak SS byl měl být prodyšný, rychle schnout a zároveň chránit proti větru.

promiň, k odpovědi jsem se dostal až teď. Mám to asi dost podobně jako ty, stačí se podívat ja kopec a jsem zpocený (asi geny, nevim). Zpotím se ve všem, hardshell je ale úplná vražda. Rangera jsem nosil hodně ve větrném počasí a absolutně nebyl problém, výhoda byla, že bylo cca +14 stupňů, tím pádem se člověk moc nepřehřívá. Jak jsem ale začal šlapat do kopce, bunda musela dolů, stačilo triko a při zastávce jsem bundu zase nahodil. Pro mě je to taková hřejivější, těžší větrovka :) (proč teda nekoupit radši větrovku? :finga: ). Pro mě má dokonalou kapucu a střih mi fajnově sedí. Překvapila mě i odolnost vůči vodě, mrholení vydržela fakt dlouho a jak přestalo, hodně rychle uschla. Prostě za mě super bunda (za cenu, kterou jsem měl). Mimochodem ta navařená hrudní kapsa je k ničemu...
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod filo01 » pát srp 25, 2017 8:04

slezacekm píše:
filo01 píše:Rangera jsem nosil hodně ve větrném počasí a absolutně nebyl problém, výhoda byla, že bylo cca +14 stupňů, tím pádem se člověk moc nepřehřívá. Jak jsem ale začal šlapat do kopce, bunda musela dolů, stačilo triko a při zastávce jsem bundu zase nahodil.

Přesně takhle jsem to řešil s gelanotskou, tu jsem si dával prakticky jen na zastávky. Jak čtu, že jsi to s tou SS řešil stejně, tak červíček hlodá, jestli by teda nebyla pro mě lepší jen SS vesta (krytí krku a hrudníku, zbytek větrá).
filo01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 9, 2012 9:20

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod slezacekm » pát srp 25, 2017 10:50

no pro mě je tato SS mnohem prodyšnější něž podonné co jsem měl, a přesto v ní nemohu hrnout do kopce. kdybych měl vestu, bude to lepší, ale stejně se budu potit a když pak začne foukat, budou mi rukávy chybět.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod filo01 » pát srp 25, 2017 11:05

No, nechám si to ještě projít hlavou, díky všem za názory.
filo01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 9, 2012 9:20

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » pát srp 25, 2017 18:41

Quido píše:je ale pravda, že se musí dost dobře a pečlivě vybírat a někdy je to loterie

tak tohle může být pravda, ale pochybuji že tohle někdo v krámu při koupi dokáže rozlišit, řek bych že já mám celkem přehled o HW na turistiku, ale já to tedy v krámu nedokáži rozlišit, já a známi máji špatné zkušenosti se současnými věcmi od Salomon, takže nevidím důvod proč zase riskovat když je dost jiných osvědčenějších značek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » ned srp 27, 2017 10:42

@fps: je pravda, ze se to spetne rozlisuje, nicmene ja a muj znamy, ktery se prave nedavno "zamiloval" do Salomon (hlavne hader), mem nove lepsi zkusenost nez drive... a taky se muze jednat o pomer cena/vykon,
konkretne napr. posledni vetrovku, kterou jsem si poridil, je o Salomonu a za mne je vyborna, jen skoda ze nema kapuci (Salomon Start jacket) ... dalsi, co mi uz dva roky bezvadne slouzi jsou sandale od nich (Salomon Evasion Cabrio), znamy ma bundu s GTX AS od Salomonu a bezvadna (mne nevyhovuje jen barevne)... toz asi tak
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » ned srp 27, 2017 19:26

jestli to jsou "nove lepsi zkusenost nez drive", tak to se teprve uvidí za několik let zda tomu tak bude i potom, u podobných výrobců já počátečnímu neděšení nepřikládám moc velký význam, když jsem si já během pár měsíců postupně koupil troje boty Salomon, tak jsem byl ze začátku taky nadšen, ale časem po různých problémech se životnosti jsem došel k závěru, že už nikdy více Salomon
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » ned srp 27, 2017 21:33

taky zrovna s trekovými botami této značky nemám dobré zkušenosti, resp. všechny (troje), co jsem měl, jsem vrátil v rámci záruky, tyhle sandály jsou u bot vyjímkou, ale byly to boty vesměs z levnější kategorie... ovšem totéž nemusí platit o oblečení, podobně jako u TNF, boty od nich mi vydržely jen jedny zimní, zato na oblečení, co jsem si pořídil, zatím nadám dopustit...
včetně ss s kapucou :mrgreen:
nicméně ani jednu značku nehodlám nijak vyzdvihovat, právě to, že u nich člověk musí pečlivě vybírat, je jejich handicap :roll:

co se podle mne zase hodně zkazilo, je Salewa - poroti věcem z 80.-90. let je to dnes fakt bída a najdou se kvalitní jen vyjímky, a přitom za hodně peněz...
Naposledy upravil Quido dne pon srp 28, 2017 19:40, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » pon srp 28, 2017 18:26

- já jsem si naběhl naštěstí jen z botami, ale známi si zase naběhl z oblečením
- jojo, Salewa bývala špička
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 7:22

Quido píše:co se podle mne zase hodně zkazilo, je Salewa
Bohuzel, rekl bych ze je toto skoro vseobecny trend, obzvlaste mezi italskymi, resp. jihotirolskymi znackami. Napr. La Sportiva v botech i obleceni uz taky rozhodne neni etalon kvality.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Grent » stř zář 20, 2017 6:01

Ahojte, potreboval by som poradit, po precitani niekolkych stran o bundach som usudil ze je asi hlupost hladat SS s membranou. Cize hladam nieco na take trojsezonne pouzitie v nasich horach (prevazne Tatry, Fatry, mensie kopecky a mozno raz za rok aj Alpy). V prvom rade nech ma zahreje a moc neprefuka, silny dazd budem riesit inak. Kapucna potesi ale nieje podmienkou, zvyknem aj tak nosit ciapku alebo buffku. Idealne v cene 90-100€ + moznost ist na 120€ max ak by nebolo z coho vyberat.
Nieco som si uz presiel, nasiel som Millet Roc, Arcteryx Accelero, nejake bundy od Zaja len nikde som nevidel ziadne udaje o paropriepustnosti a pod. + vsetky mi pridu ze maju viacmenej priliehavy strih, co mne velmi nepasuje, potreboval by som skor take trochu sirsie M, je mi jasne ze bundu bude treba asi vyskusat ale nejake skusenosti by boli fajn.
Ak som na nieco zabudol, tak mi dajte vediet, kazda rada bude dobra.
Vdaka :supz:
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » stř zář 20, 2017 11:15

Vaude Sardona II
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2017 11:38

Grent píše:nikde som nevidel ziadne udaje o paropriepustnosti a pod.
Ehm, "paropriepustnost a pod." se uvadi u membran, u nemembranoveho obleceni jej nenajdes (i kdyz netusim, co se skryva pod "pod.").
Mozna nejlepe udelas, kdyz nekam zajdes a vyzkousis par modelu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Grent » čtv zář 21, 2017 11:43

to mala byt skratka k a podobne :D

Ak teda priedusnost neuvadzaju, podla coho mam najlepsie zistit ze tato bunda bude dobra. Myslim teda z pohladu ze v nej bude teplo, telo bude dychat a stihne ma aj odvetrat ..
som z toho teraz asi nejaky pomyleny :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 21, 2017 16:48

tak ss vpodstate vzdy bude prdysny, adekvatne neprofukavy a izolovat bude podle gramaze.

co mam ss bundu rab lunar (255g), je to tenulinkej kus "hadru" a uplne jinak tepla nez ss tilak trango (cca 450g). co mam mestskou ss (ss od polartecu cca 800g) tak ma vevnitr jeste poces a ta je nejteplejsi. vsechny ale dychaj a neprofouknou tak nejak podobne, takze u SS jako takovyho budou rozdily minimalni, asi zalezi jak ti bude sedet strih + gramaz latky.

myslim, ze tim "apod" bylo mysleno jaky parametry bys cekal? prodysnost ani vetruodolnost se neuvadi, SS je vpodstate strechovej material tkanej tak, ze neni profukavej ale tim ze tam neni membrana, tak dycha. to je jako by ses ptal na parametry u bavlnenyho tricka...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení