Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 21:02

@aware: nekupovat softshell ;-)

Podle mne se hodi akorat do mesta, kdyz je trochu chladneji, jako nahrada normalni bundy. Vypada lip, nez vetrovka a je prijemnejsi, nez nepromokava bunda. Ale na nejake aktivity nic moc. Promokne, takze stejne musis mit v batohu nepromokavou bundu, a kdyz neprsi, tak je vetrovka lepsi. V zime je zas lepsi zateplena bunda.

Mozna bys mela nejlepsi si softshell od nekoho na vikend pujcit a uvidis sama. Osobne vystacim jaro - podzim s Pertexovou vetrovkou, nekolika triky (kratky a dlouhy rukav) a nepromokavou bundou v batohu. Po meste nosim civilni kozenou bundu. V zari do Tater je idealni vetrovka + nepromokava bunda, tu potrebujes tak jako tak. Ledaze by vubec neprselo, coz bys musela mit hodne stesti.

Na druhou stranu, prevazujici nazor je jiny a Tilak Latok klan ti urcite rekne neco jineho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Zdéňa » čtv kvě 6, 2010 21:06

Nemám Tilak Latok a musím říct, že třeba na kolo v chladnějším počasí a na běžky je ideál..rovněž ho nosím jako svrchní vrstvu skoro celou zimu a dostačuje v pohodě :wink: Tím ale nechci říct, že se nedá nahradit třeba nějakým fleecem a pertexem.. mě ale SS celkem vyhovuje
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 6, 2010 21:14

Ty Miku, asi uvažuješ o SS jako je třeba DA Glider, Latok nebo něco podobného - tedy s membránou. Taková bunda, respektive použitý materiál, podle mne zcela popírá "myšlenku SS", tak jak ji vnímám já. Je sice neprofoukavá, ale proprší a potíš se v ní jak dveře od chlíva :twisted:
Já osobně jako správnou "zen SS cestu" vidím nemembránový materiál, podobný materiálu z jakého jsou třeba gaťata DA Badile, nebo jako je třeba TNF Apex Bionic, nebo DA Tacul či výše zmiňovaná Pinguin Aspen...
V takovém případě lze říci, že takto pojatá bunda se vyrovná tvé pertexce a překoná jí zřejmě hlavně v mechanické odolnosti :-k
Bohužel sehnat takovou bundu s kapucou je asi těžké.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 21:14

amigo píše:též jsem si kdysi jednu ss bundu koupil, lačný moderního outdoorového vybavení, a časem jsem ji nahradil kombinací tenounké flísky a větrovky a ke svému velkému překvapení zjistil, že je to mnohem lepší.

Presne tak. Flisku sice nemam, ale pouzivam PowerDry trika, ktera maji tepelne vlastnosti minimalne srovnatelne. Kratky rukav treba minuly vikend, kdyz je chladneji dlouhy a kolem nuly pridam tenke merino. Pod nulou zas triko + Primaloftova bunda a s klesajici teplotou dalsi trika. Potem nasakly SS, ve kterem je zima a zmrzne na plech, uz neberu.

F.i.l.a.s píše:Myslím, že když je tak max. 5 - 10 stupňů, je SS lepší. Pořád je to třetí vrstva, která mimojiné taky hřeje

Na 5 - 10 stupnu 3 vrstvy? Bych se uvaril. Naopak, tam staci triko s kratkym + Pertex. Pri pohybu, samozrejme.

F.i.l.a.s píše:V zimě je to jasné, tam bych to viděl jako ideální bundu (po Čehách za slušného počasí).

Vyzkousel jsem a neni. Bud je v tom horko nebo zima, tepelna regulace mizerna. Navic to nasaka potem a pak je to uplna katastrofa. Ideal je pro mne Primaloft + triko s kratkym a to jak ve meste, tak venku.

amigo píše:a v zimě se mi právě vůbec neosvědčila :) . zima bývá většinou mokrá a jakmile ss navlhne, hodně dlouho schne.

A kdyz je hodne zima, zmrzne na plech. Jsem ji jednou takhle nemohl slozit do batohu, bal jsem se, ze se zlomi ;-) Bylo asi -15 a byl jsem strasne rad, ze mam v batohu sbalenou tu Primaloftovou, jinak bych snad zmrznul, vsechno mokre a ledove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 21:21

vonkreuz píše:Ty Miku, asi uvažuješ o SS jako je třeba DA Glider, Latok nebo něco podobného - tedy s membránou. Taková bunda, respektive použitý materiál, podle mne zcela popírá "myšlenku SS", tak jak ji vnímám já. Je sice neprofoukavá, ale proprší a potíš se v ní jak dveře od chlíva :twisted:

Jeste dal. Mam SS s nepromokavou membranou. MHW Synchro. Sice neproprsi, ale mizerne vetra a drzi v sobe vodu. Viz vyse. Navic je moc tepla, da se v ni az kolem nuly. Puvodne se mi to zdalo jako dobry napad, ale nebyl. A tak visi ve skrini.

vonkreuz píše:Já osobně jako správnou "zen SS cestu" vidím nemembránový materiál, podobný materiálu z jakého jsou třeba gaťata DA Badile, nebo jako je třeba TNF Apex Bionic, nebo DA Tacul či výše zmiňovaná Pinguin Aspen...
V takovém případě lze říci, že takto pojatá bunda se vyrovná tvé pertexce a překoná jí zřejmě hlavně v mechanické odolnosti :-k

Mechanicka odolnost je asi tak to jedine. Jinak vuci Pertexu same minusy. Tezsi (o dost), min vetra (i kdyz tu posledne nekdo tvrdil opak, neverim tomu), hur schne, je v tom vic horko. On totiz tu puvodni "myslenku SS" splnuje asi nejlip prave Pertex.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Petras » čtv kvě 6, 2010 21:22

mike píše:[A kdyz je hodne zima, zmrzne na plech. Jsem ji jednou takhle nemohl slozit do batohu, bal jsem se, ze se zlomi ;-) Bylo asi -15 ...

To jsi se probořil do vody nebo co ? :((

Jinak mám pertexku i Soft-Shell s WindStoperem a v pertexu se potím daleko víc.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 21:32

Vylezl jsem na Smrk v Beskydech a jelikoz jsem se docela boril do snehu a vzal to jakymsi prusekem primo nahoru, potil jsem se jako krava. Nahore jsem byl uplne mokry, dala se do mne zima, a tak jsem ten promoceny SS nesmysl shodil, oblekl Primaloft a kdyz jsem chtel dat SS do batohu, tak uz se dal pouzit jako neprustrelna vesta ;-)

Nemas nahodou nejaky Pertex se zaterem? Protoze normalni odvetra skoro vsechno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv kvě 6, 2010 21:42

Mike: Třetí vrstvu jsem bral jako označení všech možných bund, ne že na sobě mám pořád tři vrstvy. Právě myslím je chyba, že jsi koupil nepromokavou SS, to mi jako nesmysl opravdu přijde, ale to je zase věc názoru (třeba na skialpo bych to zase bral, když bych ho provozoval). Měl by jsi zkusit opravdový SS, buď s WS nebo bez membrány. Jinak bych tady před dotazovanou slečnou takto přímo SS do kontejneru neházel. Myslím, že jí to dělá akorát guláš v hlavě. Chtělo by to trochu nadhledu a přihlédnutí, na co jí dotazovaná chce využívat. Toť můj názor.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 21:57

Chyba to byla, to bez reci. Jenze jsem si predem precetl spousty recenzi a vsechny s vyjimkou jedne ji chvalily. Ten jeden psal neco podobneho, jako ted ja. Mel pravdu a ja blbec tomu neveril. Opravdovy SS jsem taky zkusil, pujceny, a taky nic moc. Ve srovnani s Pertexem.

Vzdyt pisu, ze na chozeni po meste to muze byt dobre, kdyz teda neprsi. Protoze to lip vypada a clovek se moc nepoti. A kdyz uz to ma, tak treba i do tech Tater. Ale kdyz nema nic, tak je Pertex lepsi a levnejsi. Podle mne. Je mi lito, nazory se ruzni a je dobre si jich precist vic a trochu se zamyslet. Mne totiz prijde, ze SS je trochu modni zalezitost, nikoliv prakticka. Cimz nechci rict, ze nekomu nemuze dobre slouzit, lidi jsou ruzni a kdyz se nekdo malo poti a byva mu zima i ted, tak proc ne. Obecne se to neda rozhodnout, da se jedine zkusit a vybrat nejlepsi moznost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv kvě 6, 2010 22:16

Jo, to je taky pravda s tou módní záležitostí, viz. například SS boty od Kilimanjara, který má každej druhej ve městě. Tím ale nesnižuju využitelnost SS, spíš se ho jen chytlo několik lidí a pár reklamama z něj udělali moderní, módní a nezbytnou věc.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod aware » čtv kvě 6, 2010 22:19

guláš mám v hlavě celkem slušnej :(( :)
tak tedy: SS je sice do jisté míry nepromokavý, ale zato špatně a dlouho schne a nic moc to nedýchá (i bez membrány) a Pertex je větruodolný a dýchá a je lehčí a skladnější (samá +), ale budu k tomu potřebovat ještě něco nepromokavého... Jsem na dobré cestě k urovnání guláše? :)

PS: všem díky za rady *
Uživatelský avatar
aware
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: ned dub 4, 2010 10:13
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 6, 2010 22:21

aware =D> jsi na dobré cestě :smt023

Jen si připrav ještě nervy na vybirání nepromokavé bundy :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2010 22:36

V ramci objektivity dodam, ze Pertex ma v desti odolnost toaletniho papiru (SS o neco vic) a vypada dost sustakovite. A neni dobre v nem skakat do krovi.

Jestli prijdes na ten srazik, muzu s sebou vetrovku vzit (kdyz mi to pripomenes :)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod sx02 » pát kvě 7, 2010 7:20

mike píše:V ramci objektivity dodam, ze Pertex ma v desti odolnost toaletniho papiru (SS o neco vic) a vypada dost sustakovite. A neni dobre v nem skakat do krovi.

Jeslti to nebude tím že pertex JE šusťák ;-)
aneb zlatá móda osmdesátek se vrací :mrgreen:
(nic proti tomu)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod holgerus » pát kvě 7, 2010 7:23

Taky bych to udělal tak že bych koupil fleecku, šustku (čti pertexku) a nepropro bundičku (např. tutok je pěkná dámská http://vodahory.cz/vyprodej/pinguin-bunda-comet-2.html) Ale to je doporučení na základě mých zkušeností jiný může mít jiné :oops:
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod šíp » pát kvě 7, 2010 7:38

EEE. Comet dle mého nebrat. Včera jsem si ji zkoušela v Eliassportu /výprodej na 1600-plánovala jsem ji pro sestru/ a dámský střih je nemožný. BUnda je cca o 15cm kratší než můj dosavadní Parker, takže mi sahá nad zadek. Když si člověk sedne, bude mu foukat na ledviny. KOnzultovala jsem to s prodavači a potvrdili mi moji domněnku. Dámské verze jsou bohužel nešťastně koncipovaný tak, že je šijou kratší a s kratšími rukávy.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod holgerus » pát kvě 7, 2010 8:20

To jsem nevěděl mea culpa. Tak tedy tamtéž mají ve výprodeji toho Parkera.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod aware » pát kvě 7, 2010 14:00

Tak jo, pročetla jsem vlákno o nepromokavých bundách... Celkem se mi zalíbila ta Tilak Storm Lady, ale ta cena... to je půlka mého platu, to si prostě nemůžu dovolit :smt022 :smt022 :smt022
došla jsem k závěru, že se zaměřím spíš na něco neporomokavého a na SS se "vykašlu", páč je mi celkem teplo, když se trochu víc hýbu :), tak se přesunu asi do onoho vlákna :), aby tady nebolo OT :)
Všem děkuji za rady... *
Uživatelský avatar
aware
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: ned dub 4, 2010 10:13
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Petras » pát kvě 7, 2010 14:35

mike píše:...Nemas nahodou nejaky Pertex se zaterem?...

Mám DWR i normal a fakt se v tom potím více než ve WS,ať pešo či nakole... :?

Největší výhodu Pertexu vidím ve skladnosti ,váze a někdy i cena.(záloha na kolo super)
Nevýhoda - mizerná mechanická odolnost,okamžitá promokavost, matroš nedovoluje příliš experimentovat se střihy ,kapsy atd. :( moc se v tom prostě necítím,je to šustka.

SS nevýhody - váha ,objem,někdy cena.
výhody - odolnost,jak mechanická tak u WS proti větru,deštík taky vydrží,střihy,kapsy atd.

Prostě bych tyhle dva samostatné druhy moc nesrovnával,mám oba a jejich využití je dosti rozdílné.
SS je bunda Pertexka je šustka. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Martineček » pát kvě 7, 2010 15:23

...není SS jako SS. Mám hadřík z materálu Schoeller Dryskin. Lehká, skladná, vydrží krátký deštík, prodyšnost taky parádní. Co víc si přát? Latok a podobné bundy jsou už dost těžké softshelky, takže je třeba spíš určit priority na co se bude používat!
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát kvě 7, 2010 18:26

@aware: nebrec, neni potreba mit vsechno hned a casem si toho budes moci dovolit vic :)

Jinak fajn, nepromokava bunda se hodi vic, zvlaste v horach. Ale nejakou vetrovku mozna budes potrebovat taky, kdyz neprsi, muze byt v bunde zbytecne mokro a teplo. To ale poznas sama a vetrovka se da resit pozdeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát kvě 7, 2010 18:30

sx02 píše:Jeslti to nebude tím že pertex JE šusťák ;-)
aneb zlatá móda osmdesátek se vrací :mrgreen:
(nic proti tomu)

Jsou i horsi sustaky ;-) Takovy ten klasicky cim vic pruhu, tim vic adidas, to je jina trida.

Osobne na modu kaslu, funkce je prednejsi. Mam sice peknou GTX bundu, ale kdyz je pocasi, ve kterem vetrovka funguje lip, je bunda v batohu a ja pochoduju v sustaku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát kvě 7, 2010 18:35

@Petras: v zasade souhlas, az na tu prodysnost. To je mi fakt divne. Neni to strihem? Rozepnute zipy na SS bunde mohou dychat lip, vetrovky vetsinou zadne vetraci otvory nemaji.

@Martineček: jo, pod SoftShell se toho vleze hodne. Treba z Dryskinu se normalne delaji tricka. Ale zas bych cekal, ze profoukne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod TimTaylor » pát kvě 7, 2010 19:45

cau, ja na softshield nedam dopustit, mam bundu Tilak Latok (s kapucou, bez kapuci je podle me bunda na 2 veci) a maximální spokojenost, opravdu se z ní stala moje nejoblíbenejsi bunda a slouží mi přes 2 roky věrne a pořád. Polovicka loni dostala Tilak Mitre Lady jako dárek, byla nedůvěřivá, ale teď si ji opravdu jen a jen chváli, bere si ji na tury a i když jde s kočárkem do města na procházku. Levnější (a taky kvalitní) variantou jsou třeba bundy od Pinguinu (mrkni na jejich web), ale i ten Tilak se dá v akcích sehnat za ty penize co jsi psala ty. Mám ještě z minulosti i jednu "noname" sofshieldku za cca 1200,- Kč, ale opravdu se to kvalitou a materiálem neda srovnat s tím Tilakem. V té "levné" bundě se potím i jen třeba při chuzi po městě, hned promokne, je tvrdá a nepodajná, prostě nic moc, nosím jí spíš jen nouzově jako lepší mikinu. Latoka taham všude, nepotím se v něm, nepromokne při přehánce (při lijáku ale ano), nevadí mi při pohybu, prostě kvalita a materiál (bohužel ale i cena...) je někde úplně jinde...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Frodo » čtv čer 3, 2010 20:55

Zdravím,

rád bych se vás zeptal jestli nevíte o nějaké softshellce do 2500,- která by měla

-voděodolnost a prodyšnost okolo 8000-10000
-lepené švy
-kapuci


Koupil jsem si nedávno bundu HUSKY AXEL která má výborné vlastnosti membrány i kapuci ale jak jsem v dešti zjistil tak nemá lepené švy. A jelikož je jima prošpikovaná skrz na skrz. A promokne rychleji než obyčejná mikina. Materiál dost dobrý, ale ty švy...

Poradíte mi prosím?
Frodo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob kvě 19, 2007 19:52
Bydliště: Pegasus Galaxy. Atlantis

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv čer 3, 2010 21:45

Poradim ti, aby ses na neco takoveho vykaslal. Mam a visi mi ve skrini, protoze pro ni nemam pouziti. MHW Synchro a uz jsem tu nekde popisoval duvody, zkus hledat. Jinak se dela i s kapuci.

Kdybys o to opravdu stal, tak ti za tu cenu muzu prodat tu svou, moc pouzivana neni ;-) Ovsem bez kapuce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod air2 » čtv čer 3, 2010 23:37

Mike: podle me ta spatna zkusenost je to velke miry dana i tim materialem Conduit s prelepenymi svy, ktery je asi odolnejsi proti vode, ale za cenu nizsi prodysnosti. U Windstopper softshell materialu je prodysnost jedna z vlastnosti, ktera je prave velmi dobra (a kdysi na bikeforu byly pozitivni ohlasy i ve srovnani Pertex - Gore Windstopper ve prospech WS). Ja osobne jsem si koupil SS od Gore kvuli vyssi mechanicke odolnosti a prodysnosti. Tyhle dve veci splnuje na vybornou. Ale jinak souhlasim s tebou - neni to moc versatilni (na kolo se v tom pri teplotach pres 10 stupnu neda (jedine tak po meste) a zase pri velke zime - cca pod -10 - je v tom neprijemne chladno i kdyz mam pod tim vice vrstev. Pripada mi jakoby ta bunda mela zabudovanou klimatizaci :P Navic bunda toho deste moc neudrzi, staci 10-15 minut a voda je skrz... Ta tvoje by ale mela vydrzet s podlepenymi svy vice, ne?
Zjistil jsem, ze cca od kvetna do rijna je softshell celkem zbytna vec a taham ho zbytecne, i kdyz staci do zalohy i obyc. sustakovka, ktera je lehci o 400 gramu.

Ale jinak softshell zase muze byt velmi dobra kombinace, pokud nechces pouzivat nepromokavy hardshell a kombinujes ho jen s plastenkou, kterou obleces kdyz se hodne rozprsi.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2010 0:08

Ano, Conduit ma prodysnost okolo 10000 a to prave Frodo chtel. Vodu to zvnejsku udrzi vsechnu, ale je to houby platne, kdyz ti ji tam zustane spousta zevnitr. A je to tak teple, ze se neda nad nejakych 5 - 7 stupnu. V zime zas jak pises, neprijemne chladno, navic nasakne potem, zmrzne a mas skvele brneni. Nepotkal jsem podminky, kdy by jine obleceni nebylo lepsi.

Softshell sam o sobe nemusi byt spatny, ale v kombinaci s nepromokavou a malo prodysnou membranou je skoro k nicemu a popira puvodni ucel SS tj. maximalni prodysnost za cenu male vodeodolnosti. Sam jsem si to puvodne koupil, protoze jsem predpokladal, ze to pri teplotach kolem nuly (dest, mokry snih) nahradi dve vrstvy tj. HS + lehke zatepleni, ale funguje to o dost hur. Coz je jiste i pouzitou membranou, Conduit uz nikdy. Proto pisu, ze na bundu podle zadanych pozadavku je lip se vykaslat.

Podle mne je nejlepsi SS Pertex. Dokud je sucho nebo prsi malo, mam na sobe vetrovku a kdyz se rozprsi, vytahnu HS a klidne oblecu i pres vetrovku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod air2 » pát čer 4, 2010 0:54

ono ten typ SS, co mas ty je prave snahou o to, jeste vice naplnit univerzalnost - tzn. aby opravdu na 90% podminek sis "vystacil" s jednou bundou (tzn. puvodni softshell museli udelat vice vodeodolnym, protoze on moc vodeodolny neni). Takze ubrali prodysnosti a pridali na vodeodolnosti - vznikl takovy hybrid, ktery muze nekomu vystacit (obzvlaste na cinnosti, pri kterych se clovek hybe, ale ne az tak intenzivne - takze urcite ne na bezky, kolo, intenzivni vystupy apod). Kdyby ten softshell mel odvetrani v podpazi, tak by to ale mohlo celkem dobre slouzit urcitemu ucelu.
Ale sdilim s tebou tvuj nazor, ze pro fast and light backpacking a taky pro vetsi versatilitu pouziti bude lepsi pertex + powerstretch apod. Vyjde to i cenove levneji.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2010 1:07

Presne tak, hybrid. Jenze kdyz se hybrid nepovede, tak vznikne kojzl a to je bohuzel tento pripad. Nepomohlo by ani odvetrani v podpazi. Da se to pouzit na lyzovani na sjezdovce, ale i tak nic moc. Na lanovce je v tom uz trochu zima, kdyz zastavis dole pod sjezdovkou, tak uz trochu horko. I ma 20 let stara lyzarska bunda funguje lip. V zasade jedine plus je, ze to dobre vypada. Jak psal kdosi kdesi v jedine rozumne recenzi (ktere jsem v zaplave nadsenych neveril), je to dobre akorat na producirovani se po lyzarskem stredisku ;-) Takze mozna i na chozeni po meste, ale na to mam civilnejsi bundu.

Cenove to vyjde tak nastejno, koupil jsem ji v US e-shopu ve sleve, za cenu z RP bych byl docela nastvany (tenkrat snad neuveritelnych 7 tisic #-o)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení