Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 20, 2018 5:50

booze
dik za nabidku, chci promokavou neprofukavou a prodysnou. Neco jako tu rabku ale ne ruzovou a ne s tak dementne udelanyma kapsama at v ni muzu nosit mobil - hlavne do mesta. Ta kilpi me hodne prekvapila pozitivne, jen skoda, ze mi je mala.

Do alpsportu se nakouknout muzu ale su velmi demotivovana barevnosti, ta rabka me taky se** ale v nekterych ohledech su ochotna udelat ustupek... no a dycky je to chyba.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod GreyMouse » úte bře 20, 2018 12:38

Mawenzi píše:No... nebudu Vás napínat, 40 mi je fakt malá:D sem zjistila, že s mikinou mě táhne v ramenou a podpaží, byla sem neštastná a moje kamarádka že se jí prej velice ráda ujme :D No koupila bych si 44 radši ale končí na 42, kde se bojím, že centimetrovej rozdíl by pořád na PWS mikinu nestačil.

Tady a tady by měli mít i velikost 44. S délkou rukávu by sis moc nepomohla, ale v ramenou a přes hrudník by mohla být lepší. Ale pokud by sis ji objednala, tak si ji, prosím tě, před ostříháním cedulek doma pořádně vyzkoušej na oblečení, které bys pod ní mohla reálně nosit. Nechci mít na svědomí další tvůj nákup, kdy zakoupené oblečení po pár dnech se ztrátou prodáváš ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » úte bře 20, 2018 14:42

No pockej, zatim nepsala, ze to prodava se ztratou, co kdyz kaosce rekla, ze tu naprosto skvelou bundu koupila ve velke sleve za 2000, ale ze ji to prenecha za 1700,- :-D?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 20, 2018 15:05

zadna ztrata se nekona.

Greymouse
dik ja tak detailne nehlada, su demotivovana tim mizernym vyberem obecne. Bunde za litr su treba ochotna kratkej rukav odpustit, bunde za 3 nee... pujdu se mrk out do toho alpisportu, treba DA nebo highpoint zjistili, ze zeny maj i jinou vysku nez 160cm... ale co sem red lety zkousela nejaky mikiny aj damskej tilak tak su asi totalne neproporcialni... zajo chape muj tvar postavy :D ale nemaj nic podobnyho tomu co chci...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod GreyMouse » úte bře 20, 2018 16:56

@apuka: Předpokládám, že skutečnou cenu prozradila všem už v počátečním nadšení z toho, že konečně sehnala nerůžovou dobře prodyšnou bundu za přijatelný peníze :D


@Mawenzi: Tak skvělý, kamarádka tě zachránila od dalšího hladovění ;-)

Taky někdy nechápu, jak větší ženský dokážou sehnat něco na sebe, aniž by strávily veškerý volný čas běháním po obchodech. Občas mám pocit, že velikosti jsou navrhované podle droboučkých asiatek (a ubezpečuju se, že nejsem v dětském oddělení), jen v případě, že si návrhář vzpomněl, že navrhuje pro Evropu, kde jsou lidi vyžraný, přidá i nějaké širší kusy. Takže ty dopnu, ale u rukávů mi pořád pár cm chybí :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte bře 20, 2018 17:52

@Mawenzi: se v tom nejak ztracim... Puvodne jsem to pochopil tak, ze jsi s bundou spokojena, akorat je ti mala. Bundu tedy prodas kamosce a muzes si koupit tu samou, ale vetsi. V cem je teda problem?

GreyMouse píše:Občas mám pocit, že velikosti jsou navrhované podle droboučkých asiatek (a ubezpečuju se, že nejsem v dětském oddělení)

Jeste se ujisti, ze nejsi v asijskem oddeleni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 20, 2018 18:03

Greymouse - ano miry na asijatky a kdyz se navrhar zamysli, prida par cm do sirky, to je naprosto presny :D :D Ze neoblecu zadny kalhoty, protoze moje lytka sou silnejsi nez stehna zamyslenych zakaznic, to me uz neprekvapuje, ale ze pri my vejsce mi je vsecko kratky, to je fakt #-o

Jojo, ja su desne rozdavacna, vsechno skoro rozdam, az na vyjimky ktery prodam pod cenou a pak je tam jako ojedinely zazrak neco, co neni tratny. Porad doufam, ze mi to vesmir nejak vrati:D

mike - hodne zvazuju si koupit tu samou, ale vetsi. Puvodne sem 44 nenasla v cerne, ale greymouse dala odkaz, kde v te velikosti maji, takze az provedu po vyprani transakci, tak ji hodne budu zvazovat. Co me trochu mrzi je - mela na me kratsi rukavy a ted premyslim, ze kdyz o 2 cisla vetsi bunda ma jen o 1cm delsi rukav, jestli se na to nevykaslat. No mam ted tak 14 dni cas, nez kamosku uvidim to rozmyslet a pripadne asi by se dalo i na rukavy nasit kousek z nejakyho staryho trika, coz hodne premyslim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte bře 20, 2018 18:10

Mawenzi píše:Porad doufam, ze mi to vesmir nejak vrati:D

Jednoho dne prileti z vesmiru hrouda zlata a trefi te primo do hlavy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » úte bře 20, 2018 22:21

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 21, 2018 7:02

booze su marniva zena a tudiz uz fakt nechci neco jen proto, ze to je ve sleve ale odmitam to barevne nosit... Cim su starsi, stavam se min tolerantni k tomu co se mi barevne nehodi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » stř bře 21, 2018 10:57

Dobre :lol:
Muzes byt sedamys2 :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 21, 2018 11:10

ja bych chtela ale vyrobci by radsi abych byla papousek :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Goratrix » stř bře 21, 2018 18:37

Neviete mi poradit nejaky tenky nemembranovy softshell co sa da aj realne vyskusat v predajniach v Bratislave? Moze byt aj nieco drahsie... bud softshell bez membrany alebo mozno aj pertex a tenka vrstva fleece na sposob Rab Vapour Rise. Mam trochu problem s velkostami, vyska 190 ale velmi stihla postava, a tuto bundu by som potreboval viac na telo. Vacsinou mam sice vsetko XL, ale trebars Millet membranovy softshell (Track Jkt) mi je uplne super v L-ku (ma dlhe rukavy) tak skusam najst nieco podobne bez membrany. Co tak pozeram tak vyber tohto typu bund je dost o nicom...
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř bře 21, 2018 21:42

Obavam se, ze mawenzi shani neco mnohem tenciho a lehciho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pomasko » stř bře 21, 2018 22:06

@Goratrix: Ahoj, skús vyskúšať Air LT Hoody Jkt od Zaja. Kupoval som ju asi pred mesiacom a mal som ju oblečenú asi len dvakrát, takže s ňou zatiaľ nemám veľké skúsenosti. Ale strihovo mi celkom padla, v XL-ku. Bez mikiny na mne moc neplandá ale ani s mikinou nie je tesná. Sám mám takmer 190cm a ani nie 70kg. Vzadu je trochu predĺžená a keby vpredu bola o cm dlhšia, nič by sa nestalo, ale krátka mi nie je...asi tak akurát :) Ale nemá fleecovú podšívku, je to len trochu hrubší, čistý softshell.
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 22, 2018 7:18

nektery modely id tilaku sou uzsi, be? fps tusim ma taky 190 a tilak trango
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » ned bře 25, 2018 19:27

pavproch píše:Sem při odjezdu na MF po přečtení dlouhodobé předpovědi od čhmu tu svoju (pracovní = na chození do/z práce) marmotku i salewácký kaťata (obé SS) vypral a slavnostně odložil do skříně na příští zimu.... no a neska ráno sem je zase z té skříně pěkně vytáh.... :mrgreen:

Tak .... sem se rozhod, že "nevyměknem"... a ty zatěplené membránové zimní softšelly sem už zase skoval do skříně (bez praní, prase) .... zítra už pudu do/z práce v jarním/podzimním jen lehce zatepleném (ne)membránovém vohozu... mammut aenergy + kaťata karimor .....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » pon bře 26, 2018 16:51

Tak... neska ráno nula a bezvětřo - cesta do práce v "jarním" vohozu byla tak akoráth... odpolednwe sice +4, ale pofukovalo, tak bylo (pocitově) krapet chladněji.

Myslím, že rozhodnutí odložit (napodruhé) zimní hadry do skříně nebylo nesprávné...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon bře 26, 2018 16:55

pavproch píše:a ty zatěplené membránové zimní softšelly sem už zase skoval do skříně (bez praní, prase)

Az odjedes na par dni na sluzebku, manzelka je vytahne a vypere. S avivazi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » úte bře 27, 2018 6:50

Mno, tak v noci nasypalo asi 3cm, taxem si při bílé cestě do práce v jarním vohozu nepřipadal úplně "in". Ale neva, zima nebyla, tak co.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 4, 2018 6:28

Vymekla sem. Kilpi madla vel. 44 objednana... dlouho se to ve me mlelo zda nejit do cernosede tilak trango, stara se paradne osvedcila - ale priplatek 2t za diry na palce a dvoucestnej zip...

a teda naprd ten panskej strih, kdy mi navrchu neco chybi a dole neco prebyva :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř dub 4, 2018 16:21

Myslel jsem, ze zenskym prebyva nahore i dole :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 4, 2018 17:54

mike
opravdu moje damska raminka (velikosti 44 :D ) nepripominaji ramenateho sportovce s bicaky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9356
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod hokič » sob kvě 19, 2018 10:31

Ahoj, měl bych trochu netypický dotaz, přesto to zkusím.

Potřeboval bych poradit, čím nahradit bundu Tilak Latok, s níž jsem byl maximálně spokojený a nebýt toho, že ji nedělají, koupil bych si ji znovu. Poradit ne nutně ve smyslu konkrétního typu bundy, jako spíš alternativy materiálové apod.

Popíšu, jak jsem ji používal a proč byla pro mě vynikající:

  • spojení civilního vzhledu (černá, žádné vícebarevné šikmé záplaty apod. podle čehož vás sice asi najde vrtulník, ale... :)) s univerzální funkčností (stahování límce, rukávů, zipy pod rukou, řada kapes)
  • bylo možno ji použít jak do města (90% času), tak na výlet apod.
  • třívrstvý Windstopper s počesem byl i při pasivním použití docela izolující (chodím stát na hokej a náš zimák je fakt zimní, samozřejmě s postupem roku jsem přidal vrstvu), ale zvládl jsem v tom v zimě i na kolo nebo běžky, aniž bych se upekl — byť zpocený jsem byl, ale to jsem, když na to přijde, i v tenkém Craftu, co mám jen na kolo.
  • nemám zkušenosti s X dalšími bundami, ale tohle mi svou kombinací neprofuk / prodyšnost maximálně vyhovovalo. A když se pídím po technických hodnotách materiálů jinde, buď nejsou uvedeny, nebo jsou na papíře prakticky vždy znatelně horší (s čestnou výjimkou věcí od Endury, ale ty jsou fakt na kolo).
  • shrnuto univerzální bunda téměř na vše pro někoho, kdo není typický turista, ale tu a tam bundu užije i na čundr či výpravu na kole apod. Nebýt jiného materiálu na ramenou, který odešel, mohl jsem ji nosit dalších deset let.

Ponechám stranou nějakou estetickou rovinu, to si musím zhodnotit sám (a mám to trochu hozené na tmavé matné věci). Ale chtěl bych se zeptat, čím byste v principu navrhovali ji nahradit. Umím si najít bundu typu silnější verze Ogre či Ultimate Hoodie od Mammutu (oboje má nějaké drobné “ale”, proto je ještě nemám).

Spíš ale přemýšlím, zda za těch devět let nenastal čas vzít třeba slabší dvovrstvý Windstopper (typu Tilak Vega) a doprovodit ho v případě většího chladu vrstvou navíc pod (protože… to třeba je víc na tělo a lépe odvádí pot než ten počes trochu od těla na 3L Windstopper?) apod. A proto se obracím na někoho, kdo si třeba zkusil oboje a umí tu zkušenost předat. Viz třeba jako Wawrikův postřeh o výborném PowerShieldPro (což značí, že Windstopper nemusí být nutně jediná modla.

K dotazu mě víceméně inspirovalo to, že jakákoliv bunda, co jsem měl v ruce (musím vždy někam dojet, u nás prodávají tak akorát housky) byla pocitově o dost slabší, takže si říkám, že to asi má nějaký důvod. Zároveň mi přijde, že většina věcí má odklon od toho kompromisu město + turistika, už jen ty stávající límce k nosu mi přijdou super při vichřici, ale děsně plandavé při rozepnutí a 90% času nepraktické. Spolu s věcmi jako "kapuca na helmu" či "kapsy nad bederákem" to ve mě vyvolává dojem, že ty současné věci jsou fakt jen na tůru a hledám něco, co už se nedělá. Což jsou ale věci, které člověk nedocení ne v krámě, ale až při používání.

Díky moc.
hokič
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 21, 2010 15:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mitau » sob kvě 19, 2018 15:50

Tluste softshelly jsou uz par let z mody, protoze lidem se nechce tahat s tak tezkou a neforemnou bundou. Kdyby neslo tolik o trvanlivost a vzhled, tak funkcne podobne (a lepe) by mohla fungovat nejaka bunda z Polartec Alpha, ale takove bundy maji vetsinou vnejsi material z pertexu (neco na zpusob OR Ascendant). Pertex ti ale nemusi vzhledove vyhovovat do mesta (kazdy mame nastavenou onu hranici pripustnosti nekde jinde) a kdyz se s nim budes prodirat trnim, tak ho muzes natrhnout. Na druhou stranu je o dost trvanlivelsi nez bys na prvni pohled rekl.

U neceho extremne tenkeho jako Tilak Vega pocitej s tim, ze pri desti ucitis na ramenou, jak bunda studi (oproti bunde s podsivkou nebo SS). Tim nerikam, ze je to spatne. Naopak, Vega je strasne zajimavy produkt, jen nevim o nikom z OF, kdo by ho mel, ale treba se nekdo ozve.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » pon kvě 21, 2018 19:49

hokič píše:čím nahradit bundu Tilak Latok

Tilak Ogre
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Goratrix » úte kvě 22, 2018 14:54

Na jar/jesen do mesta a do prace mam Millet Track Jkt. Papierovo ma sice strasne zle cisla priedysnosti, ale v praxi je dost prekvapivo v pohode, chodil som v nej od nula do +15 stupnov bez problemov. Je aj verzia Hoodie s kapucou. Je to rovnaky typ bundy ako Ultimate od Mammutu, lacnejsia a hlavne 'civilnejsia', nema napriklad ocka na palce, co mi presne vyhovuje.
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod TimTaylor » úte kvě 22, 2018 18:52

to hokič:
sám mám taky Tilak Latok, jednu už asi 10 let, ta už je čistě pracovní, druhou mám asi 4 roky (do města/práce) a až mi ta druhá bunda taky doslouží, tak půjdu nejspíše do tohodle

Tilak Noshag Mig bunda karbon L
https://www.marines-shop.com/softshell- ... gJoLPD_BwE

Dělají černou barvu a khaki verzi pro armádu. Vygoogli si odkaz, je sice o něco maličko slabší materiál než Latok, ale má výborné recenze. Je to verze určená pro armádní/vojenské složky a je často vyprodaná. Recenze třeba tady - https://www.youtube.com/watch?v=WnG7TP-MeSw

sám do ní určítě půjdu, měl jsem jí i v ruce a Tilak je jistota, provedeni/střih je podobný jako u Latoka a materiál taky. Kapuce jde schovat do límce. Snad jsem ti pomohl, zdar :supz:
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » úte kvě 22, 2018 19:15

Tilak Noshag Mig je jako civilní Tilak Trango, jsou to slabé nemembránové SS bundy, takže se vůbec nedají srovnávat s robustními membránovými SS bundami jako jsou Tilak Latok, Tilak Mitre, Tilak Ogre, Tilak Ogre Action, atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod hokič » stř kvě 23, 2018 9:03

Díky moc za odpovědi. Vezmu to popořadě.

mitau - ten Polartec vypadá velice zajímavě. Fakticky mi ani ta úpravy Pertexem nějak netrhá oči. Určitě si projdu nějaké bundy. Co se odolnosti trní a podobně týká, je to spíš výjimečná situace. To spíš mi na oblečení trpí záda, protože menší batoh nosím denně i ve městě. Ale zatím je to v rovině žmolkování, s výjimkou SS věcí.

fps - Ogre byla první věc, kterou jsem měl v ruce. Kdybych si měl bundu koupit hned (ten Latok ještě mám, byť už trochu vagabund level :)), bude to na 50% ona. Pár drobností mi nesedělo (rukáv, ty podlepené zipy a ta kapuca je taková fusekle). Jinak ji mám v merku.

Ale možná dotaz i k tomu, co uvádí Tim. Je třeba ten Moshaq (vypadá fakt bezva) a bunda podobného typu (Trango) spolu s nějakou konkrétní vrstvou pod cca. funkcí podobná tomu SS, co má Tilak? Nebo prostě ten slabší materiál bude vždy méně odolný, více profoukne, rychleji proprší, s nutnou extra vrstvou pod hůře dýchá atd. atd.? (uvažuji). To je cca. ten směr, proč jsem se ptal. Zda ty novější slabší SS + něco = ty silnější starší, nebo zda tam je nějaké "ale".

Goratrix - Děkuju. Koukal jsem na něj, ale... ty hodnoty jsou fakt děsně nízké. Asi bych se trochu bál.
hokič
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 21, 2010 15:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení