Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Gina » pát led 2, 2009 21:31

Asi to tu už bylo tisíckrát, ale nevím si rady. Kdo (asi všichni kromě mne) máte nějaké zkušenosti, tak prosím poraďte, jaké obleční vybrat, tzn. co se vám zdá nejlepší? Snažila jsem se poučit na netu, ale tam každý vychvaluje to své, samá pozitivní kritika. Jedná se mi konkrétně o 1. a 2. vrstvu hlavně na kolo, pak turistiku, běžky. Zkušenosti mám jen s bavlnou, možná by to už chtělo změnu:)) Zaujal mě Craft Pro Zero Extreme a Progress Merino. Obojí si dovolit ale nemůžu:( Prý existuje i nějaké levné funkční prádlo (hypermarkety), a snad je prý stejně funkční (tj. rychle schne, nesmrdí, zahřeje), víte o tom někdo něco? Nepotřebuju mít super značku na prsou, stačí nemít mokrá záda:) Jestli někdo napíšete, co vyhovuje vám, nebo co nebrat, tak pěkně děkuju!
Gina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 2, 2009 21:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod ZbynekN » pát led 2, 2009 22:01

Tady je toho už spousta, stačí hledat :wink: . Já teď používám na kolo sensor, konkrétně doubleface, thermo, sportwool, thermolite a další vrstvu dle počasí, ale já moc nemrznu.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Umiaki » pát led 2, 2009 22:11

Bavlna ne.
Vlna má výhodu, že nesmrdí a(le) je teplá. Umělina rychleji schne, ale (někdy) smrdí. Když se budeš řídit podle ceny, tak (pravděpodobně) neprohloupíš.
A jinak cokoli z merina, značky Craft, Polartec a Sensor jsou špička.
Nikdo ti tu asi neřekne "Kup si tohleto, je to nejlepší."
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod viňa » pát led 2, 2009 22:31

já například používám Moiru a plno lidí co znám taky a nemohu si na ni stěžovat
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod simp » pát led 2, 2009 23:03

Gina píše:Zaujal mě Craft Pro Zero Extreme a Progress Merino.


Craft Pro Zero Extreme je tričko, které hledáš, je určené pro zátěžové sporty. Odvod potu odvede vnitřní vrstva Coolmax Extreme a horní vrstva Thermolite by měla částečně regulovat teplotu podle zátěže. Jinak bych si nechal poradit co na běžky na toto triko navléct ono sice má horní vrstvu z Thermolite ale nějakou dobře zvolenou mikinu z powerstretche oceníš (zvláště po doběhu). Tohle triko navíc obsahem iontů stříbra zabraňuje aktivně vzniku baktericidů z potu takže by nemělo smrdět. Až mi dojde Double Face od Sensoru zkusím nějaké Craft tričko. Je to jedno z těch dobrých trik.

K Merrinu snad jediné. 100% vlna hřeje, nezapáchá a je to špička ve funkčním oblečení.

:rolleyes: :partyman:
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod tuso » sob led 3, 2009 0:12

Mám několik různých věcí od Craft - mikinu, trika různých střihů a kvalit. Funkčně jsou skvělá ale- neuvěřitelně smrdí. Prakticky jsou nositelné jen jeden den.
A když to porovnám s jinýma značkama,které mám- Millet,Klimatex, Sensor. Tak bych řekl, že smrdí víc.
Já osobně bych doporučil cokoliv z merina. I trika s krátkým rukávem. Ale samozřejmě je mi jasné, že je to cenově náročnější. Osobně mám skvělé zkušenosti s Icebreaker a Brynje.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Boyda_08 » sob led 3, 2009 0:26

Mam veci od Craft, Moira, Sensor a Klimatex - nejvetsi spokojenost asi s Craft. Co sem tak slysel od znamych atd, tak taky preferujou Craft, popripade Moiru.
Uživatelský avatar
Boyda_08
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte črc 15, 2008 8:57

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Rujir » sob led 3, 2009 2:46

A zas! Cokolvek len nie merino. Ak chces naozaj FUNKCNE pradlo, tak merino to nie je. Je sice fajn, ze nesmrdi, ale to je vyhoda, ktoru ocenis najskor na niekolkodnovych turach. A to bicykel a bezky asi nie su. Za to fakt, ze ti tricko uschne v priebehu par desiatok minut je nieco, co ziadna vona nenahradi. A preto by som odporucal ten Craft - je lacnejsi, "funkcnejsi" a odkedy sa tam pridavaju tie ionty striebra, tak sa to da vydrzat (aj ked zazrak to nie je).
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod RUMcajs » sob led 3, 2009 9:02

Mel jsem nejdriv Moiru a nemohl jsem si ji vynachvalit. Potom jsem si po par letech koupil Sensor (coolmax, doubleface, thermo) a zase byl dlouho spokojeny. Po dalsich 2 letech prisel na radu Craft a ten si nemuzu vynachvalit.
Rozdil mezi Moirou a Sensorem byl procentuelne mensi, nez mezi Craftem a predchozimi.
Craft je mnohem prijemnejsi nejen jako latka svoji strukturou (elasticita), ale i v odvodu potu.
Je to tricko (i trencle) ve kterych muzu tahat "tezky" bagl do padnuti a pak v nem jit spat, protoze je suche.

Takze kup co se ti bude libit, oproti bavlne to bude obrovsky skok kupredu.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod ZbynekN » sob led 3, 2009 9:05

Jaký máš ten Craft?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod tuso » sob led 3, 2009 9:14

Rujir píše:A zas! Cokolvek len nie merino. Ak chces naozaj FUNKCNE pradlo, tak merino to nie je. Je sice fajn, ze nesmrdi, ale to je vyhoda, ktoru ocenis najskor na niekolkodnovych turach. A to bicykel a bezky asi nie su. Za to fakt, ze ti tricko uschne v priebehu par desiatok minut je nieco, co ziadna vona nenahradi. A preto by som odporucal ten Craft - je lacnejsi, "funkcnejsi" a odkedy sa tam pridavaju tie ionty striebra, tak sa to da vydrzat (aj ked zazrak to nie je).


Áno, to je pravda.¨

A toto v podstate tiež.

Tu by som trochu polemizoval:Ale len trochu. :D
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod RUMcajs » sob led 3, 2009 9:21

ZbynekN píše:Jaký máš ten Craft?


Nekolik tricek a trencli z rady ProZero:
http://www.vavrys.cz/index.php?section= ... prod=pro_m
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod papun » sob led 3, 2009 11:06

Tak pokus jsem pochopil dobre otazku, tak slo taky i docela o penize. Takze nektere znacky ktere tu padly nejsou uplne levne. Takze zkusim navrhnout neco ja.

Myslim, ze se tu jeste nemluvilo o Jitexu (www.jitex.cz). Sice levne a funkcni pradlo, ale jeho nevyhodou je silene zohaveni vzhledu po nedlouhem pouzivani. Zmolkuje se a i trosku vytahuje.

O pradlu Lamido (www.lamido.cz) se tu taky nemluvilo. Mam od nej dve prvni vrsty a jednu druhou vrstvu. Stalo to docela rozumne penize a funguje to dobre a drzi to hezky vzhled. Jsem stim hodne spokojeny a pouzivam to fakt casto.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod ONDRA » sob led 3, 2009 11:18

RUMcajs píše:Mel jsem nejdriv Moiru a nemohl jsem si ji vynachvalit. Potom jsem si po par letech koupil Sensor (coolmax, doubleface, thermo) a zase byl dlouho spokojeny. Po dalsich 2 letech prisel na radu Craft a ten si nemuzu vynachvalit.
Rozdil mezi Moirou a Sensorem byl procentuelne mensi, nez mezi Craftem a predchozimi.
Craft je mnohem prijemnejsi nejen jako latka svoji strukturou (elasticita), ale i v odvodu potu.
Je to tricko (i trencle) ve kterych muzu tahat "tezky" bagl do padnuti a pak v nem jit spat, protoze je suche.

Takze kup co se ti bude libit, oproti bavlne to bude obrovsky skok kupredu.


tak uplne stejny vyvoj jsem prodelal ja az jsem jsem dostal k merinu. To pouzivam prkticky porad. Craft pouzivam jenom na behani ( v lete coolmax, kdyz je chladnejsi tak pro zero), protoze pot odvadi precejenom lip nez vlna. Ta verze pro zero extreme jsem slysel, ze je takovy nejaky hybrid. v zime moc chladi, na leto moc teple. Moiru, klimatex a sensor mam na chte na praci v lese:)
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod ZbynekN » sob led 3, 2009 11:30

Já tu snad jsem jedinej protimerinista :twisted: (mam jen směs merino/umělina)
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Rujir » sob led 3, 2009 14:06

ZbynekN píše:Já tu snad jsem jedinej protimerinista :twisted: (mam jen směs merino/umělina)


Nie. Sme dvaja. :mrgreen: Aj ked ja som len ciastocny - merino je fajn, ale nie do zimnych podmienok, kde nemas moznost v noci to pradlo ususit aj inak nez na tele. Eto vsjo.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Gina » sob led 3, 2009 18:40

Tak vám všem děkuju:), i když každý preferujete něco jiného, pomohlo mi to! Takže když koupím cokoliv, tak to bude plusminus dobré... asi koupím lehkou umělinu a na to vlnu (a do léta papkat chleba s máslíčkem:)) Co se týče Jitexu, tak od něj mám tričko Boco s kanálky. Nějak extra fungující mi nepřipadalo, ale já to vždy zaplácnu nějakou bavlnou, v tom je asi zakopaný pes. Jinak vážně mají i věci z merina! A mnohem levnější! Takže chleba bude s tlačenkou! Jen nevím, jestli jsou věci z Jitexu stejně kvalitní (nebo spíše splňující žádané funkce) jako od těch profláklých značek, přecejen Jitex se specializuje na župany a tak...
Gina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 2, 2009 21:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Rujir » sob led 3, 2009 18:48

Gina píše:Jen nevím, jestli jsou věci z Jitexu stejně kvalitní (nebo spíše splňující žádané funkce) jako od těch profláklých značek, přecejen Jitex se specializuje na župany a tak...


Jasne, ze to nie je rovnaka kvalita. Minimalne co sa tyka pouzitych materialov, tak nie. Ale on sa ten rozdiel zase musi niekde prejavit, nielen v cene. BTW Ziadne funkcne pradlo nema moc zmysel, tak ho zaplacnes bavlnou. Sice sa najdu teoretikovia, ktori tvrdia, ze bavlna vytiahne vlhkost z toho funkcneho pradla, ale IMHO je to blbost. Takze ak chces naozaj docielit pozadovany efekt, tak na to hod nejaky fleece. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod ZbynekN » sob led 3, 2009 18:50

No, chce to navrstvit komplet funkčně. Když vezmeš funkční tričko a na to bavlněnou mikinu, tak ti to je na nic. Třeba v sensořim obchodě je to dělený podle vrstev, tak jen inspiračně se podívej
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Umiaki » sob led 3, 2009 19:06

Rujir píše:Jasne, ze to nie je rovnaka kvalita. Minimalne co sa tyka pouzitych materialov, tak nie. Ale on sa ten rozdiel zase musi niekde prejavit, nielen v cene. BTW Ziadne funkcne pradlo nema moc zmysel, tak ho zaplacnes bavlnou. Sice sa najdu teoretikovia, ktori tvrdia, ze bavlna vytiahne vlhkost z toho funkcneho pradla, ale IMHO je to blbost. Takze ak chces naozaj docielit pozadovany efekt, tak na to hod nejaky fleece. :wink:

Přítulka takhle v zimě nosí klimatex, na tom bavlněné triko s dlouhým rukávem, na tom polartec termal pro a na tom gore performance shell a naposledy měla klimatex suchý a mokré švy bundy zevnitř... Takže jo funguje to. Imho pokud se nepotíte tak, že propotíte několik vrstev do mokra, tak funguje i bavlna jako střední vrstva.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod terkad » sob led 3, 2009 23:01

papun píše:Myslim, ze se tu jeste nemluvilo o Jitexu (http://www.jitex.cz). Sice levne a funkcni pradlo, ale jeho nevyhodou je silene zohaveni vzhledu po nedlouhem pouzivani. Zmolkuje se a i trosku vytahuje.

Smrdí přiměřeně jako každá umělina, ale jsem s ním spokojená. Mám asi 2 roky triko a nosím ho docela často. (Ale papun ho nemá rád, prý je už na odpis :mrgreen: )

papun píše:O pradlu Lamido (http://www.lamido.cz) se tu taky nemluvilo. Mam od nej dve prvni vrsty a jednu druhou vrstvu. Stalo to docela rozumne penize a funguje to dobre a drzi to hezky vzhled. Jsem stim hodne spokojeny a pouzivam to fakt casto.

Jo, souhlasím. Zatím v něm papun moc nesmrdí a vypadá to dobře. Akorát kdyby v tom nelezl do spacáku a pak ho neměl zatrhané od suchých zipů... :((
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Sirah » sob led 3, 2009 23:08

ja mam zkusenost s Devoldem multisport a Icebreakerem bodyfit 260 - oboji merino, nevim proc, ale v IB se citim prijemneji a pohodlneji, rekla bych, ze je kvalitou lepsi nez Devold, hlavne v siti (pravda, jeden kousek jsem si rozparala pri padu na in-linech, ale druhy se mi v oblasti ramene nejak rozsypal :(( ), IB ma taky daleko vesti vyber jak ve vzorech, tak v produktech, ale je drazsi...na druhou stranu, kdyz vychytas slevy, tak se da poridit za velmi peknou cenu
s umelinou zkusenosti nemam
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod chonga » ned led 4, 2009 10:40

používám moiru, sensor,devold.
při vysoké zátěži mě nejvíc odvede umělina (moira, sensor), ale smrdí pekelně.
v zimě na lyže nosím devold, nemůžu si pomoct, ale je mi tvrzeno :mrgreen: že taky nevoní.
ale je pravda, že je velký rozdíl mezi smrdí a nevoní
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Ryba » ned led 4, 2009 11:01

Používám JITEX, obyč jednovrstvý PP. Funguje výtečně i při velké zátěži, a to se potím jak hovädo. Smrdí, ale zase ne tak, aby z toho slízal elox z karabin :mrgreen: A kromě toho to nemá na funkci rostlináře vliv.

Pokud v létě můžu nosit jedinou vrstvu - volím bavlnu. Pocitově je to pro mě nepřekonatelné.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod ONDRA » ned led 4, 2009 11:24

Sirah píše:ja mam zkusenost s Devoldem multisport a Icebreakerem bodyfit 260 - oboji merino, nevim proc, ale v IB se citim prijemneji a pohodlneji, rekla bych, ze je kvalitou lepsi nez Devold, hlavne v siti (pravda, jeden kousek jsem si rozparala pri padu na in-linech, ale druhy se mi v oblasti ramene nejak rozsypal :(( ), IB ma taky daleko vesti vyber jak ve vzorech, tak v produktech, ale je drazsi...na druhou stranu, kdyz vychytas slevy, tak se da poridit za velmi peknou cenu
s umelinou zkusenosti nemam

mluvis mi z duse, souhlasim ve vsech bodech
:)
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Rujir » ned led 4, 2009 12:30

Ked uz IB tak cez ebay. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 20:16

Gina píše:Takže když koupím cokoliv, tak to bude plusminus dobré... asi koupím lehkou umělinu a na to vlnu (a do léta papkat chleba s máslíčkem:))

Ano, to je nejlepsi kombinace (i s tim maslem ;-)). Prvni vrstva umelina a druha, kdyz uz je potreba, tak merino. Merino je skvela vec, ale ne jako prvni vrstva na zatezove sporty. Ale to uz jsem tu nekde psal a Rujir taky :)

Jeste tu nepadlo doporuceni Polartec PowerDry. Kdo zkusil, uz nechce nic jineho. Nevim, jestli je to jeste v rozumnem cenovem rozsahu, ale tady je Zajo. Neni to nejtenci varianta PowerDry, takze na leto mozna trochu moc teple a aby fungovalo, musi sednout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Ondrej » pon led 5, 2009 20:37

Gina píše:Asi to tu už bylo tisíckrát, ale nevím si rady. Kdo (asi všichni kromě mne) máte nějaké zkušenosti, tak prosím poraďte, jaké obleční vybrat, tzn. co se vám zdá nejlepší? Snažila jsem se poučit na netu, ale tam každý vychvaluje to své, samá pozitivní kritika. Jedná se mi konkrétně o 1. a 2. vrstvu hlavně na kolo, pak turistiku, běžky. Zkušenosti mám jen s bavlnou, možná by to už chtělo změnu:)) Zaujal mě Craft Pro Zero Extreme a Progress Merino. Obojí si dovolit ale nemůžu:( Prý existuje i nějaké levné funkční prádlo (hypermarkety), a snad je prý stejně funkční (tj. rychle schne, nesmrdí, zahřeje), víte o tom někdo něco? Nepotřebuju mít super značku na prsou, stačí nemít mokrá záda:) Jestli někdo napíšete, co vyhovuje vám, nebo co nebrat, tak pěkně děkuju!


Ak je to hlavne na "kolo", tak by podla mna bolo dobre poobzerat sa po nejakom tricku so zipsom. Takto sa da lepsie regulovat teplota, kedze pri cyklistike sa obcas striedaju useky, kde riadne makas (nejake narocne stupanie), s usekmi, kde viacmenej len brzdis (dlhe zjazdy). Hladaj skor nejaku dobru syntetiku, napr. Craft. No v chladnejsom pocasi podla mna neurobis chybu ani s nejakym trickom od IB. Merino pouzivam aj na beh a cyklistiku, ale primarne v chladnejsom pocasi.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Radeczech » úte led 6, 2009 18:33

Nevím, jetsli to "na kolo" znamená v létě nebo v zimě? Na letní cyklo doporučuju cyklo dres (kapsy na různé věci, zip - regulace teploty, stažení gumou v pase) a kalhoty (polstrování, lacl,..).
Ostatní prádlo- Progress je OK, mám od něj hodně věcí (1.vrstva: dry fast, micro light, 2. vrstva: technostretch, merino ponožky), naštěstí to kupuju za příznovou cenu.
Život je pes, nejlepší přítel člověka.
Radeczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 6, 2009 16:37
Bydliště: Břuchotín

Re: Jaké vybrat funkční prádlo? (jsem úplný zelenáč!)

Příspěvekod Gina » úte led 6, 2009 20:32

To Zajo taky nevypadá špatně! Ony všechny ty trička teď vypadají pěkně, a to je taky ta věc, proč je pro mě cena docela důležitá. Bez blatníků vypadám občas jako prasátko nemluvě o pár nepříjemných setkáních s asfaltem. Takže aby mi zase toho oblečení nebylo moc líto, až ho zničím :lol: To merino se mi zamlouvá hlavně proto, že prý hřeje i mokré, málo profoukává a já jsem docela zimomřivá. Zapínání ke krku na stojáčka je opravdu geniální věc! To musí být, minimálně u té druhé vrstvy. Dres nechci, chci to oblečení používat i na turistiku a pokud se neosvědčí, tak aspoň do práce k počítači :D Dost se tady vychvaluje Icebreaker, tak to půjdu omrknout...
Gina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 2, 2009 21:02

Další

Zpět na Oblečení