Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 15, 2021 20:04

No vidis, aspon neco ;-) Nizke nebo vysoke stovky? Chapu to jako dny, kdy ji clovek mel na sobe, to staci.

Jo a pak se budes cukat, ze se ti to nechce pocitat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát led 15, 2021 20:16

Tak to už chceš fakt moc :wink: Ono navíc "mít na sobě" je tak strašně široký pojem, že je to stejně víceméně k ničemu. Pro nějaký reálnější odhad by si to buď člověk musel cíleně zaznamenávat anebo takto zpětně detailně procházet zápisky a fotky a nějak to zhruba zkusit napočítat z toho.
Třeba se najde někdo, kdo si to opravdu zaznamenává.

Ti to pak pošlu a můžeš si je spočítat sám :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 15, 2021 22:18

Ale vubec ne, jde nam o srovnani s ostatnima, kteri to budou mit podobne nepresne. A ano, sice ji mas na sobe pokazde jinak, ale ostatni taky a jde spis o statistiku, zadna presna cisla. Uz jen proto, ze tech dalsich faktoru je mraky. Prsi/neprsi, mrzne/nemrzne, potis se/nepotis, batoh/nalehko atd.

Za sebe jsem to klidne schopny udelat za poslednich 15 let z hlavy. Ani jedna moje membranovka nepresahla stovku pouziti, za to dam ruku do ohne. Nejvic byla pouzivana ta prvni, tam to budou vyssi desitky, ale bliz 50 nez 100. To jsem jeste nemel dost zkusenosti a nosil ji v horach i kdyz neprselo. Odesla tusim po 7 letech, Paclite casti plosne, spousta malych direk, podle vseho prosoupani zevnitr. Druha z eVENTu nizke desitky, rozlaminovala se. Treti z GTX AS velmi nizke desitky, odesel zip, reklamace. Posledni z NeoShellu taky velmi nizke desitky, zatim v pohode.

Kdyz to tedy porovnam, tak ta Ladova vydrzela mnohem vic a nevim, na co si furt stezujes :twisted:

To vis, ze jo, budu to platit, lustit tve zapisky a jeste si to sam pocitat =;
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát led 15, 2021 22:31

Právě. Potom je i to porovnání dost k ničemu.

Laďova bunda vydržela osm let. Což je o dva roky míň, než vydržela moje. A tudiž to letos bylo celkem nepříjemné překvapení. Na to si stěžuju. Co na tom nechápeš? :D

Co bys neudělal pro čísílka :lol: Luštit nic nemusíš, spočítat čárky bys zvládnout mohl :wink: Ale když mi nekoupíš růžovou, tak Ti je případně spočítám sama, budeš dostávat výroční zprávy :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 15, 2021 22:38

Neni, uz jen z toho vyse je jasne, ze GTX AS vydrzi podstatne vic, nez Paclite. Coz bych teda i cekal, ale ne ze ten rozdil bude az takovy.

Nechapu, kam se ztratil tvuj smysl pro realitu ;-) Mel UL bundu a stezujes si, ze vydrzela "jen" 80 % toho, co normalni? Podle mne je to naopak uspech, podle toho, co pises, bych cekal, ze odejde podstatne driv.

Sliby chyby, nejdriv neco predved a pak se muzeme bavit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát led 15, 2021 23:12

Že starý Paclite vydržel prd je celkem známo. Taky nám tu jedna ve skříni ještě visí.

Nebyla nijak zvlášť UL, tyhle původní AS měly ještě celkem robustní látku, a výdrž mě zklamala. Nic víc, nic míň.

Kde je Tvoje duše výzkumníka? Nejdřív se předveď s bundama a pak se uvidí :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 15, 2021 23:16

Tenkrat byla. Kolik vazila a kolik ta tvoje?

Moje duse vyzkumnika se z tebe snazi dostat nejaka data uz druhy den a jelikoz vidi, ze je to marny, tak neceka nic lepsiho ani v budoucnu :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát led 15, 2021 23:27

Jó, to kdybych věděla :lol: Myslím, že to bylo cca 320 ku 410. V současnosti se už v té váze dá koupit i Pro.

Zase špatně :wink: Data nejsou, protože nebyla opatřována a zpětně je to příliš složité a nepraktické. Přímé porovnání vypadá zajímavěji a vést výzkumnický deník pak už není problém. No nic, jdu se raděj kouknout po těch pláštěnkách, máš jen samé výmluvy :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 15, 2021 23:32

To by mohlo byt, tenkrat bylo okolo 300 g UL. Sam jsem mel o nekolik let pozdeji 260 a to bylo super UL, ted uz jsme samozreme jinde. Rekl bych, ze s podobnou vahou u Pro chybu neudelas, moje NeoShellka je na tom podobne.

Jinak je to 78 % vahy a vydrzela 80 % doby, za mne skvele :twisted:

Super. Zacne vymluvou a pak mne obvini, ze se vymlouvam :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob led 16, 2021 0:07

Holt věc názoru. Za mne tedy neskvělé a trochu i zklamání.

Žádné výmluvy nemám, použití je prostě zpětně jen těžko spočitatelné. A zdá se, že z Tebe taky dvě bundy na porovnání nevypadnou, tak si pak nestěžuj, že nejsou data :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 0:10

Nekomu se holt nezavdecis ;-)

Predvedl jsem ti, ze odhad se udelat da. Pro vetrovky a primaloftky bych to zvladnul taky, chce to jen trochu snahy a premysleni. Nejdriv predved, ze umis vubec nejaka data dodat a pak se muzeme bavit o bundach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob led 16, 2021 0:14

Ne :D

Jo, s Tvým použitím párkrát do roka a ježděním furt do těch samých podmínek se Ti machruje :wink:
Zase výmluvy :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 0:17

U vetrovek a primaloftek jsou to vysoke desitky nebo stovky pouziti rocne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob led 16, 2021 0:30

Furt v identických podmínkách, takže vysoce předvídatelné :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 1:08

Jakoze letni Alpy jsou srovnatelne treba s aktualne zimni Prahou? :-k :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob led 16, 2021 11:36

:roll: Prostě máš stále to podobný dokola :wink:

Holt si budeš muset najít jiného pokusného králíka, já nošení bundy za posledních osm let fakt sečítat nebudu :wink: (jsem se musela kouknout na "Seznam výletů", kdeže jsme to vlastně byli :mrgreen: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 18:21

Uvedomujes si, ze jsi jeste linejsi nez ja? :twisted:

Je takove uslovi. Kdyz jsi jedina, kdo neco udelat muze, tak to udelat musis. Coz v tomhle pripade plati, nejspis tu neni nikdo jiny, kdo by dal AS bunde tak zabrat a na dalsi data bychom cekali aspon 8 let. Proste mas unikatni data o vydrzi UL membranovky, jen je dat dohromady a tim udelat sluzbu sobe i ostatnim. Pravda, nejsi uplne sama, jeste je tu Lada, zkus mu to navrhnout. Je sice starsi, ale treba bude min liny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob led 16, 2021 19:06

Uvědomuješ si, jaké množství práce by to dalo?
Navíc to nikoho až tak moc nezajímá, teď jsou ty bundy Active zase jiné. V porovnání se současnými není vůbec UL.
AS bundy už jsou na trhu natolik dlouho, že tu majitelů bude docela dost, třeba ti to někdo spočítá :wink:

Můžeš mu to navrhnout, ale je ti zřejmě jasné, kam tě s tím pošle :twisted: Jej tyhle věci moc nezajímaj a výdrž bundy ho docela naštvala :wink:

Jediné, co mi přijde zajímavé, by bylo to přímé srovnání výdrže bund s Active z tenkého a ze silnější materiálu. Ale já už nám Active nejspíš pořizovat nebudu, rozhodně ne tu s tenkou látkou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 19:13

Ctvrt hodiny premysleni? Hodinu, kdybys to chtela udelat fakt peclive? Idealni na takove zamysleni je prochazka nekde venku, presne tak jsem to vcera udelal ;-)

Nevymlouvej se, zajimave by to bylo pro spoustu lidi, vydrz materialu tu furt nekdo resi.

Navrhni mu to ty a vysledek mi klidne muzes napsat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob led 16, 2021 19:32

Nesmysl :wink: Jak jsem psala - bylo by nezbytné projít všechny významnější výlety, jejich délku, fotky, zápisky. Aby to byl aspoň trochu reálný odhad.

Lidi řeší současné materiály a ne nějaké historické AS :wink:

Zbabělče, si mu to navrhni sám :wink:

No nic, za sebe bych toto téma uzavřela, už k tomu nemám co dalšího říct a zbytečně tu plevelíme vlákno :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 21:49

Chjo, celou dobu po tobe chci hruby odhad. Klidne s chybou v desitkach procent. Kdyz reknes 600 dni a realne to bylo 400, tak je to furt OK.

Njn, nema to smysl. Slyselas to prasknuti? To jsem nad tebou zlomil hul :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned led 17, 2021 14:54

@sobb: Opravuji jeden muj post - psal jsem, ze "starsi" (predesly) GTX Active mel Ret 2-4 a Pro 4-6, spravne je to Active 2-3 (pro materialy 20d-40d) a Pro 3-6 (pro materialy od 40d vyse). Tj. Pro bylo (mohlo byt) se stejne silnym materialem stejne prodysne jak Active s nejsilnejsim matrosem. Ale takto uz sedi, ze tehdy "novy" Active byl/mohl byt prodysnejsi nez ten Vas Active Shell.

Navic Pro melo a ma nekolik verzi i se stejne silnym matrosem, ktere se lisi v prodysnosti/odolnosti, typicky je to mirne jina "podsivka" a taky hustota tkani, resp. zakladny material vnejsi vrstvy.

Pokud hledas lehkou bundu z Pro, tak se podivej na Arcteryx FL. Ma obe verze Pro na 40d matrosi (prodysnejsi na tele, mene prodysna napr. na kapuci), vazi 340g, ale nema zipy v podpazi.

@mike: sobb ma naprostou pravdu s mensi odolnosti membrany i kvuli tencimu materialu. Ani v nejmensim se nejedna a sedreni vnejsiho matrose, ale o to, ze samotna membrana neni tak chranena. Ty se sice furt ohanis odolnosti teflonu (ePTFE), ale zapominas na jednu dulezitou vec - on neni tak odolny vuci pnuti a ohybani. Jinymi slovy, muze se lamat pri vetsim pnuti. A vem si situaci, kdyz se Ti ohyba latka 40d a latka 13d - ktera se asi dokaze ohnout "ostreji"? Neboli jinak - pri nalaminovani stejne membrany ktera vic a ostreji ohne membranu? Napriklad pri chuzi se Ti shrne kus latky pod popruhem batohu - s tou tenci latkou mas mensi "oporu" membrany, ohne se silneji - a pnuti v ni bude vetsi. No a kdyz "praskne" estena z PTFE mezi dvema dvema "diramy" v membrane, dostanes dvakrat vetsi diru. Jenze to nepraskne jenom jedna.

To je taky duvod, proc ja furt pisu, ze nejjednodussi je poskodit membranu v ohebech slozenim bundy a odlozenim stale stejne slozene do skrine. Idealne ji jeste zatizit. Dokonce se da rict, ze kvuli tomu muze membrana nosena v batohu a zridkakdy na sobe odejit drive nez dennodenne stale nosena.

Samozrejme, je tady jeste i to poskozeni PU vrstvy a "uspineni" membrany "zevnitr".

I kvuli tomuto nema velky smysl srovnani pouziti bundy u Tebe a sobb. (Takze ona nemusi sbirat udaje o poctu bundodni :wink:.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 18:09

apuka píše:@mike: sobb ma naprostou pravdu s mensi odolnosti membrany i kvuli tencimu materialu. Ani v nejmensim se nejedna a sedreni vnejsiho matrose, ale o to, ze samotna membrana neni tak chranena. Ty se sice furt ohanis odolnosti teflonu (ePTFE), ale zapominas na jednu dulezitou vec - on neni tak odolny vuci pnuti a ohybani. Jinymi slovy, muze se lamat pri vetsim pnuti. A vem si situaci, kdyz se Ti ohyba latka 40d a latka 13d - ktera se asi dokaze ohnout "ostreji"?

Urcite sis to jen tak nevymyslel a jiste pro to mas nejaka data a srovnavaci testy. Jsem na ne velmi zvedav :twisted:

Uvedomujes si, ze to D je sila vlakna a nerika nic o zpusobu tkani a sile latky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned led 17, 2021 22:00

apuka: jo, takhle to dává už smysl

Jinak děkuju za tip, na seznam kandidátů sice připisuju i bundy bez ventilačních zipů, ale v téhle fázi výběru upřednostňuju jednoznačně bundy s odvětráváním, neboť to je pro mě celkem zásadní.

Safra, teď mi došlo, že asi budu muset vybrat bundy dvě, přece si oba nekoupíme tu samou #-o :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 22:13

Lada prece chce plastenku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned led 17, 2021 22:26

To sice chce, ale pokusím se mu to ještě vymluvit :wink: Respektive vybrat vhodnou bundu, přinutit ho si ji navlíct ... no a pak už raděj nesundat, zaplatit, odejít :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 22:29

Moment, kde chces nesundavat, platit a odejit? Sis nevsimla, co mame za rok? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned led 17, 2021 22:40

Kupuju ji snad zítra? Nevšiml sis, že u mě jsou tohle většinou plány minimálně pro jednu pětiletku? :wink:
Navíc - dokud se nedá pořádně nikam jet, tak nepotřebujem bundy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 22:43

Tak i v tomhle jsi horsi, nez ja ;-)

Membranovky se obcas hodi i u nas, aspon jako zatez do batohu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned led 17, 2021 22:52

Nebo lepší :twisted:

U nás membránovky skoro nepoužíváme a přinejhorším budou stačit ty protýkající + deštník nebo nějaké staré pončo.
Jako zátěž do batohu si dovedu představit něco lepšího :wink: Mimochodem, nedávno nám psal náš švédský kamarád, že si nadělil pod stromeček větší batoh na jednodenní výlety - aby si s sebou mohl nosit polínka na ohýnky :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení