Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv říj 13, 2022 19:13

milarepa píše:je to v podstatě odolnější HP Active
Hm... Fakt by to bylo vhodne pro ntz??? (Text je zvyrazneny bo tak to pise na svych strankach i HP.)
Vzhledem k subtilnosti materiálu není bunda určená pro dlouhodobé použití s těžším batohem!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » čtv říj 13, 2022 19:41

nevím jak chápeš slovo DLOUHODOBÉ, ale z mého pohledu je týdenní trek plus pár vícedenních přechodů za rok pro tu bundu naprosto v pohodě.......

ty jsi, apuko, mistr teoretik, který domýšlí ty nejabsurdnější situace......já jsem praktik, tudíž mu znovu radím, ať si pořídí bundu, která mu vykryje 80% podmínek

na dlouhodobé použití pod batohem se od HP používá Protektor, ale to je expediční bunda........
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv říj 13, 2022 20:01

Myslim, ze spise je otazkou, jak chapes Ty slovni spojeni "tezky batoh", podle Tvych prispevku na OF urcite ne 18-20+ kil. Dalsi - a nejdulezitejsi otazkou je, jak dlouho ta membrana tu opakovanou zatez s tezkym batohem vydrzi. Nemysleno tydenni trek ale jestli bude stejne dobre fungovat po 7-8-mi letech nebo odejde po prvni sezone (nebo jeste drive). Ne kazdemu je to jedno.

Navic nevim, jestli si uvedomujes, ze jsem citoval doporuceni vyrobce? Dulezite je tam spomenuti subtilnosti materialu, ne slovo "dlouhodobe" - to je tam, podle mne, spise proto, ze vyrobce explicitne nechce tvrdit, ze kdyz si vyjimecne na par hodin vezmes tezsi batoh, tak za bundu neruci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » čtv říj 13, 2022 20:09

tady je názorně vidět, jak chápeš psaný text.........a jak pak vyrábíš ty své šílené konstrukce.....diskuse s tebou mi fakt nedává žádný smysl, ntz se rozhodne sám, předpokládám, že si vše vyhodnotí správně a dobře koupí
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » čtv říj 13, 2022 21:20

@milrepa, @apuka ... dekuju oboum .. ten Cliff Jacket vypada fakt dobre, pujdu asi ale do toho Stingra Pro a jeste si casem koupim jednu nejakou vetrovku .. @apuka ma fakt pravdu v tom, ze pro me temer kazdej vylet ven znamena tahnout bagl .. A jen za letosni rok mam tu Rab Borealis dost chlupatou v mistech popruhu a bederaku .. Ja ten bagl furt nandavam a sundavam

Kazdej rok delam jeden vetsi vylet do hodne destivejch oblasti .. Pristi rok bude zase neco podobneho v dylce treba tyden v kuse, takze tu bundu snad uziju a navic pro foceni fakt plati, ze cim je hnusnejsi pocasi, tim jsou lepsi fotky :) (resp. nejlepsi fotky jsou po a nebo pred bouri)

Beru to tak, ze ten svuj "igelit" (nejaka levna membranovka McKinley za ja nevim 4000-5000 s aquamax premium 20000mm - tak se ta membrana jmenuje) jsem nosil fakt hodne, mival jsem ho i na hory, atd ... mam ji asi 4 roky a nosil jsem ji hodne a bral jsem ji vzdy do baglu kdyby prselo .. Pokud tam budu nosit misto toho Tilaka s GTX Pro tak si myslim, ze si urcite nepohorsim ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2022 21:42

Proti tomu, co mas, si nejspis nepohorsis s nicim ;-) Coz je vyhoda, vlastne muzes byt spokojen ve vsech pripadech. GTX Pro je od Gore asi nejlepsi volba, Tilak rozumna kvalita, tak jen aby ti sednul, strihy maji dost divne. Sice si furt myslim, ze HP Active nebo Cliff by byly lepsi, ale jsou to tve penize a tva volba :) Nejrozumnejsi by bylo vsechny vyzkouset a vzit to, v cem se budes citit nejlip.

Lipon píše:Z mého okolí mají lidi se servisem Tilaku naopak pozitivní zkušenosti
milarepa píše:servis Tilaku je v naprosté pohodě

Souhlas, se servisem jsem mel taky dobre zkusenosti, ale rec byla o reklamacich. Strategie Tilaku je reklamace zamitat a misto nich nabidnout opravu za naklady. Tj. celkem levne, ale cloveka, ktery ma pocit, ze reklamuje vadu materialu nebo vyroby, to nepotesi.

pavproch píše:Já si taky myslím, že nízká hmotnost bundy (= tenká hadřička) je mínus, ne plus.

To jen potvrzuje to, co jsem psal, jelikoz ty jsi znamy dinosaurus :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Vexo » čtv říj 13, 2022 21:55

GTX Pro ma vyhodu, ze z nej existuje mraky bund a clovek si muze vybrat - treba v Nemecku prodava Adidas z gtx pro bundu ve sleve za 6k. Bund z PSA zatim moc neni, ale ja si ji nechal.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » čtv říj 13, 2022 22:07

@mike, ja jsem mj. psal (nevim, jestli sis' vsiml) ze uznavam, ze bych defakto tu lehci bundu co jsi navrhoval (HP Active) unosil mnohem a vice a ze by se mi fakt hodila lepe .. Takze jeste jednou diky za radu .. Ja toho Tilaka ale fakt koupim z pragmatickejch duvodu .. nejakou lehci vode-odolnou vetrovku mam v planu taky pristi rok
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2022 22:19

Jo, cetl, vsak pisu, ze je to tvoje volba :) Jinak nic, jako vodeodolna vetrovka, neexistuje a podle mne jeste dlouho existovat nebude. Jsou UL membranovky, jako ta HP Active a jsou vetrovky, ktere jsou porad radove prodysnejsi. Pro nepotive lidi uz se NeoShell a PSA misto vetrovky pouzit da, my se v tom ale porad zaparime i kdyz uz se to nejakou chvili prezit da. Nedavno jsem sel v NeoShellu pres tri hodiny po Luzickych horach (v nejvetsim desti jsme vylezli na Klic), prselo, obcas celkem dost. Bunda neprotekla ani skoro zvenku nenasakla a vevnitr jsem nebyl extra zapoceny, ale proti vetrovce predtim to rozdil byl, tricko bylo tak nejak celkove navlhle, s vetrovkou suche. Proste neni to peklo, jako byvalo driv, ale zadna labuz taky ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2022 22:32

milarepa píše:tady je názorně vidět, jak chápeš psaný text.........a jak pak vyrábíš ty své šílené konstrukce

:D jo.

milarepa píše:podle mě by pro tebe byla optimální HP Cliff
...
je to v podstatě odolnější HP Active s nějakým technickým rozšířením a s větší kapucí na helmu

Material je stejny a ty technicke detaily by pro mne byly spis na obtiz, ale mas pravdu, ze pro ntz by mohla byt lepsi. Prijde mi, ze Active 2.0 vylepsili dostatecne (konce rukavu), casem si ji nebo dalsi verzi nejspis poridim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2022 23:01

apuka píše:Hm, mne prijde, ze tyto vety jsou v dost velkem protikladu k mnohym Tvym jinym prispevkum na OF...

Vubec ne. To je zas tvuj problem s chapanim vyznamu psaneho textu, kontextu, cetnosti, pravdepodobnosti, rizika apod, jak predvadis dnes a denne.

apuka píše:Ta latka je tam proto, aby chranila samotnou membranu od vnejsich vlivu, napr. popruhu batohu a uspineni (stejne jako 3. vrstva od vnitrnich vlivu). Tj. vubec tu nejde o to, jestli na te latce je videt nejake opotrebeni, ale o to, jestli je opotrebeni na membrane - to ale zjistis az to zacne protekat. Asi je kazdemu jasne, ze tenci latka ji bude proti popruhum a niceni chranit min.

Mne ne. Rekl bych, ze hodne zalezi treba na tuhosti latky, plechovy laminat se muze lamat, mekke a poddajne latky se naopak muzou poskozovat min.

Kazdopadne si furt myslim, ze je to strasne precenovane. Moje zkusenost s prvni GTX bundou, XCR + Paclite. Puvodni, tenky, ne moc prijemny ani odolny. Bundu jsem nosil podstatne vic, nez ted, pouzival jsem ji i proti silnejsimu vetru a v chladnem pocasi. Vzdycky s batohem a natezko nejtezsim, protoze tehdy jsem jeste tahal Deutera. Paclite odesel po 7 letech, na zadech se udelaly male dirky viditelne proti svetlu. Tak nejak plosne a najednou, takze mam podezreni, ze v tom hrala roli spis hydrolyza PU. Byla to nejmin odolna membranovka, co jsem mel, pouzivana zdaleka nejvic a stejne vydrzela celkem dost.

apuka píše:Ty pochybujes (nebo primo neveris) spouste vecem, kterym malo rozumis a nezapadaji do Tvych predstav

Jj, napriklad si nemyslim, ze mereni MVTR je nejak extra vypovidajici pro realnou zkusenost s bundou. Neodkaze moc odlisit opravdu prodysne mikroporezni membrany od tenkych PU neprodysnych membran a rozdil pri pouziti je zasadni.

apuka píše:Ted budu jako Ty - dukaz? Urcite mas nejaky link od Gore, kde toto uvadeji a jeste (marketingove) zduraznovali... (napoveda - na Waybackmachine web archivu ma Gore fakt dost ulozenych "snimku" svych webu).

10+ let stare linky nemam a nehodlam je hledat. Moje pamet, na rozdil od tve, docela funguje, ale nebudu ztracet cas tim, abych ti to dokazoval. Sisyfos neni muj vzor.

apuka píše:Ale... jako nezatizeny material ze je nepromokavy pri statickem desti a to jeste pri nejake intenzite. Kazda zmena podminek - vetsi intenzita, vitr, pohyb tuto hodnotu zvysuje.

Tak si to schvalne spocitej. Rychlost vodni kapky hnane vetrem a tlak, kterym zapusobi.

apuka píše:Najednou pises, ze ji nosis v destich i s batohem 12-18 kilo - muzes odhadnout, kolik hodin/celych dnu jsi ten batoh vazici 18 kil na sve bunde nosil v silnem desti a silnem vetru, ze tvrdis, ze nepromokava?

Nemuzu, nepocitam to. Relativne malo, ovsem pri vyssi intenzite, jelikoz jde prevazne o bourky v letnich horach a ty byvaji prudke. Kazdopadne, Lipon ji v desti otestoval vic a psal, ze je furt v pohode.

apuka píše:Pro ntz je asi srovnavaci meta Skotsko, tj. celodenni opravdu silny dest stridany s jeste silnejsimi lijaky a to vsechno bicovane vichrici az orkanem. Pri trose smuly i tyden v kuse.

:lol: uz to okomentovala irem, ja jen dodam, ze apukavesmir je fakt drsne misto k zivotu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » pát říj 14, 2022 12:01

ja si myslim, ze jste k @apukovi obcas kruti a nespravedlivi ..

kouknu se jeste na ten HP Cliff Jacket (chtel bych ho fyzicky videt)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 15:05

Myslim, ze jsme naopak prilis shovivavi. Jsou fora, kde my mel davno ban. Znam jedno (odborne), kde majitel/moderator na mistniho apuku pouziva STFU a pravidelne mu vyhrozuje vyhostenim. Coz vzdycky na cas zabere a navic je dotycny spis pricetnejsi varianta. Jestli chces videt, jak to dopada, kdyz se masiblu necha volny prostor, koukni se na diskuse k D-FENSovi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2022 15:37

ntz píše:ja si myslim, ze jste k @apukovi obcas kruti a nespravedlivi
Ja jsem si uz zvykl - a ostatni si taky mohli casto vsimnout -, ze mika a jeste vice milarepa si prizpusobuji chapani textu podle toho, jak se jim hodi a kdyz uz nemaji co za argument, tak zacnou nesmyslne osobni utoky na mne (ale stejne to delaji obcas i s jinymi), pricemz nemaji to zalozene na nicem. Viz napr.:
mike píše:
apuka píše:
mike píše:Tezky na delsich akcich a pocasi na tyden a vic se vybira tezko, takze na ni obcas dojde. Pricemz ten tezky batoh je tak v rozsahu 12 - 18 kilo.
Hm, mne prijde, ze tyto vety jsou v dost velkem protikladu k mnohym Tvym jinym prispevkum na OF...
To je zas tvuj problem s chapanim vyznamu psaneho textu, kontextu, cetnosti, pravdepodobnosti, rizika apod, jak predvadis dnes a denne.
Myslim si, ze zdaleka nejsem sam, kdo ve Tvych prispevcich hodne let nazad videl spomenout noseni ruksaku tezsiho nez nejakych 15 (ale myslim, ze bych sem klidne mohl dat 12) kil pouze kdyz jsi popizoval, jak vyuzivas stary Deuter batoh na nakupy piva a dalsich potravin...
Stejne tak casto tem, kdo chodi na treky, kdyz maji dovolenou domluvenou dlouho dopredu a nevyjde jim dobre pocasi jsi daval docela ostentativne najevo, ze na dovolenou se ma chodit tehdy, kdyz je jasna predpoved dobreho pocasi na delsi dobu, jak to delas Ty s Alpama. Coz sice nevylucuje obcasny dest, ale nijak casto se Ti to - zase podle Tvych prispevku - nestava, je to spise vyjimka.

Tyto dve veci ale docela vylucuji moje spatne chapani textu, spise ukazuji, ze nekdy nepises pravdu. Bud si vymyslis ted nebo kdyz jsi psal predtim.
Muzes toto docela jednoduse vyvratit - dej sem link na Tvoje prispevky, kde to popisujes.
mike píše:napriklad si nemyslim, ze mereni MVTR je nejak extra vypovidajici pro realnou zkusenost s bundou. Neodkaze moc odlisit opravdu prodysne mikroporezni membrany od tenkych PU neprodysnych membran a rozdil pri pouziti je zasadni.
Vsak to taky nikdo netvrdi, ze je to "extra vypovidajici"... Na druhe strane jsi druhou vetou presne ilustroval, jak nic nevis o tom, jak ktera metoda MVTR meri :wink:

Nektere metody prakticky primo vylucuji moznost projeveni poreznosti materialu - ale nektere jsou delane tak, ze ta poreznost by se projevit mela, dokonce nektera pouziva primo pridanou GTX membranu jako soucast testu merici paropropustnost materialu...

Krome mnou linkovaneho testu je od stejneho autora dalsi clanek o jinem testu, kde primo srovnaval bundy (vetrovky a membranovky)aby zjistil, co je dulezitejsi pro skutecny odvod vlhkosti - "Air permeability" nebo MVTR (i na to pouziva metodu, kde by se poreznost projevit mela) jak se mysli. Na Tve (netajim, i moje) prekvapeni zjistil, ze ta poreznost zdaleka tak moc neovlivnuje paropropustnost. Presneji receno zdaleka nejmene vlhkosti zustalo pod ShakeDry bundou nez pred vsemi vetrovkami, pricemz dve vetrovky meli dokonce CFM 11 a 14.
Myslim si, ze podobne testy by bylo docela vhodne precist pro nektere lidi...
mike píše:Tak si to schvalne spocitej. Rychlost vodni kapky hnane vetrem a tlak, kterym zapusobi.
Takove vypocty uz delali ode mne mnohem povolanejsi a nektere tabulky byly v minulosti dane i na OF.
mike píše: Relativne malo, ovsem pri vyssi intenzite, jelikoz jde prevazne o bourky v letnich horach a ty byvaji prudke. Kazdopadne, Lipon ji v desti otestoval vic a psal, ze je furt v pohode.
Lipon sam psal, ze to bylo malo na hlubsi postrehy. No a Tvoje "vyssi intenzita" a prudkost deste je hodne relativni pojem :-). Navic boure netrvaji nijak dlouho. Rozhodne to neni relevantni na posouzeni, jestli membrana pod ruksakem (ve Tvem pripade o hodne lehcim nez ntz) vydrzi dlouhodoby dest se silnym vetrem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2022 15:40

mike píše:Myslim, ze jsme naopak prilis shovivavi. Jsou fora, kde my mel davno ban. Znam jedno (odborne), kde majitel/moderator na mistniho apuku pouziva STFU a pravidelne mu vyhrozuje vyhostenim.
Jo, jen ja predpokladam, ze taky ma duvod, proc - na rozdil od Tebe, kdy z Tveho hlediska je ma nejvetsi chyba, ze odporuji tomu, co napises Ty, ze na nektere veci nahlizim ze sirsiho uhlu pohledu a ze ke svym uvaham nekdy davam i odkazy, ze to si nemyslim sam, casto vcetne dukazu, ktere Ti vubec nevyhovuji do Tveho poheldu sveta.

BTW, jak by se takovy "majitel/moderator" stavel k jinemu moderatorovi, ktery nakonec skoro vzdy, kdyz mu dojde jakykoliv argument sklouzne do urazek v osobni rovine?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 15:58

apuka píše:Jo, jen ja predpokladam, ze taky ma duvod, proc

Jiste. Dlouhe prispevky s ridkym obsahem odklanejici diskusi jinam, obskurni argumenty, tendence se hadat ciste pro tu hadku. Kdyz pisi "mistni apuka", vim proc. Pricemz je to jen light verze toho, co predvadis tady a navic aspon tolik neprzni jazyk. Na jinem foru (burzovnim), lidi tveho typu proste mizi uz po par prispevcich, protoze majitel je ponekud netrpelivy.

apuka píše:na rozdil od Tebe, kdy z Tveho hlediska je ma nejvetsi chyba, ze odporuji tomu, co napises Ty

Leda hovno, pardon my French. Typicka projekce.

apuka píše:ze na nektere veci nahlizim ze sirsiho uhlu pohledu a ze ke svym uvaham nekdy davam i odkazy, ze to si nemyslim sam, casto vcetne dukazu, ktere Ti vubec nevyhovuji do Tveho poheldu sveta.

Mne hlavne nevyhovuje, ze zaplevelujes forum nesmysly a intepretace toho, co je v tech odkazech, je s nimi casto v rozporu, nekdy pravy opak. Plus silene prehaneni a extremismus plynouci z neschopnosti vyhodnotit pravdepodobnost a riziko. Przneni jazyka a necitelnost prispevku je uz jen trednicka na zkazenem dortu.

apuka píše:BTW, jak by se takovy "majitel/moderator" stavel k jinemu moderatorovi, ktery nakonec skoro vzdy, kdyz mu dojde jakykoliv argument sklouzne do urazek v osobni rovine?

Majitel je pricetny a dokaze vyhodnotit, kdo argumentuje a kdo jen blaboli a chce se hadat. Mimochodem, mam u nej docela slusny kredit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » pát říj 14, 2022 17:43

Mám 4 roky DA Guide , dost času leží jako založka v batohu, ale jinak velká spokojenost,obecně s DA.
Byly i situace ,kdy byla i 4 dny stále v permanenci ,ale třeba jsem s ní lezl v galeri Ostrvy.
Letos při vícedelkovém lezení (Paklenice,Arco,atd)jsem ji ani nevytáhl.
Na sportovky už vůbec neberu membránovku.
Na vht typu Tatry (letos třeba Medéné lávky, Vareškův hřeben ,atd)ji beru jako založku, většinu vytahuji až na věrchu
Na běžnou turistiku typu jako minulý týden Tlstá a Ostrá mi většinou leží v batohu.
Na Ledy ale beru starou(10 let) Marmot minimalist a do lesa staroučkou(15 let) Milet Extreme.
Určitě více využiji bundy od DA Mistrál nebo DA Talung, taky hodně vesty DA Spice nebo DA Alpha
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pát říj 14, 2022 18:04

Nebudu tomu dávat samostatané vlkno (jako neska bylo to o RevolutionRace) a zeptám se - jaxem hledal GTX Active bundu s hrbem (neúspěšně) taxem se doslal až k téhle (mému woku líbivé) bundě, znáte někdo tuhle značku "Karpos"?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28299
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » pát říj 14, 2022 18:24

od značky Karpos jsem viděl minulý měsíc více věcí prodávat v Arcu.
Mají pěkné věci, ale nikoho osobně neznám, kdo by od nich něco měl.
Třeba Tilak, Direct Alpine, High Point jsem v Arcu vůbec neviděl.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » pát říj 14, 2022 18:34

Karpos jsou Italové, když se Ti líbí, nebál bych se koupit, značka oblečení na zimu, v cyklo věcech dělají pod značkou Sportful nebo Castelli, řekl bych, že srovnatelné s La sportivou.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Vexo » pát říj 14, 2022 20:13

Já mám od nich čelenku z polartec delta. Připočti si to. :wink:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 20:30

apuka píše:Myslim si, ze zdaleka nejsem sam

Mohl by ses prestat schovavat za (hypoteticke) ostatni? Je to zbabele. Ja to taky nedelam, ac znam osobne nekolik lidi, kteri na tebe a tve prispevky jeste horsi nazor, nez ja.

apuka píše:Stejne tak casto tem, kdo chodi na treky, kdyz maji dovolenou domluvenou dlouho dopredu a nevyjde jim dobre pocasi jsi daval docela ostentativne najevo, ze na dovolenou se ma chodit tehdy, kdyz je jasna predpoved dobreho pocasi na delsi dobu, jak to delas Ty s Alpama. Coz sice nevylucuje obcasny dest, ale nijak casto se Ti to - zase podle Tvych prispevku - nestava, je to spise vyjimka.

A to se nejak vylucuje s tim, co jsem napsal vyse? Ani nahodou a to je prave ta zoufalost s tvym (ne)chapanim.

Co se vahy batohu tyce, tak 18 kilo byva na zacatku treku s plnou VHT vybavou a vodou, 12 na konci bez vody. Behem treku je vaha nekde mezi, presnou nevim, vahu s sebou nenosim.

apuka píše:Muzes toto docela jednoduse vyvratit - dej sem link na Tvoje prispevky, kde to popisujes.

Jako ze ty tady pises nesmysly o tom, co pisu a ja to mam vyvracet nebo dokazovat? Ses posral v kine, ne? Tohle je uz fakt neskutecna nesoudnost.

Ovsem jeden odkaz mam v prilohach: viewtopic.php?p=398364#p398364. To nejdriv lilo a pak snezilo a rozhodne jsem o tom psal vickrat. Taky o cele akci, kde jsem mel fakt "stesti" na bourky, ktere mne chytly pokazde v nejvyssim bode trasy, coz byla sedla nad 3000. Najit se to jiste dat, ale delat to nebudu, ty si tady vymyslis a dokazovani je na tobe.

apuka píše:Na Tve (netajim, i moje) prekvapeni zjistil, ze ta poreznost zdaleka tak moc neovlivnuje paropropustnost.

Linkovat placeny test je k nicemu. Vidim tam jen tabulku 1 a ta potvrzuje, co jsem psal vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » pát říj 14, 2022 22:21

kua nehadejte se, musim to napsat .. abych byl v miru s vesmirem a se svym svedomim ... cela tahle diskuse zacala defakto timhle

mike píše:HP Active je plnohodnotna membranovka. Pomer cena/vykon vyrazne lepsi, nez ten Tilak a to ve vsech ohledech ..


to je ale podle me pekna debilita @miku .. ja ti to ale nebudu vehementne vymlouvat a nebo se kvuli tomu hadat .. jsem proste rad za tvuj input i kdyz to vidim naprosto jinak, @apuka bohuzel udelal tu chybu a snazil se s tebou o tom diskutovat

milarepa píše:nevím jak chápeš slovo DLOUHODOBÉ, ale z mého pohledu ..


oni to na tech strankach fakt doslova pisou .. ta veta z @apukovo prispevku je kopy-pejst citace z te stranky ..

Vzhledem k subtilnosti materiálu není bunda určená pro dlouhodobé použití s těžším batohem!

muj dojem (100% uprimnost) - obcasnej "apukavesmir" (sorry chlape) me nijak strasne nesere, je to spis usmevne, je mi dost na to, abych dokazal informace ktery dostanu hodnotit a filtrovat .. co me ale neskutecne sere je, kdyz jsou lide na sebe zbytecne hnusni, kdyz se k sobe nechovaji gentlemansky a s respektem ..

kua, ted jsem neco napsal, zase to smazal, zase to napsal jinak .. leitmotiv bylo neco, co melo vyznit jako ze se nechci pridavat na zadnou stranu .. co to delam ??? neumet se pridat na "spravnou stranu" abych oportunisticky nenastval stranu druhou je zlo, takze do toho

- pridavam se na @apukovo stranu, jste na nej podle me nekteri (@mike) zbytecne hnusni a kecy o jinejch forech jsou fakt low .. @miku, jsi moderator, mas se snazit sirit lasku, bejt nad veci a snazit se spory urovnavat a ne v nich pokracovat abys zvitezil ..

tak
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 23:41

ntz píše:to je ale podle me pekna debilita @miku .. ja ti to ale nebudu vehementne vymlouvat a nebo se kvuli tomu hadat

Uplne staci vecne. Zkusme to. Cena je u Tilaku vyssi, takze i pri stejnem vykonu bude pomer cena/vykon u HP lepsi. Postupne:
- vaha: HP mensi, tudiz lepsi (vyrazne)
- prodysnost: HP vetsi, tudiz lepsi (asi vyrazne)
- sbalitelnost: HP lepsi (asi vyrazne)
- strih: HP lepsi, na normalni muzskou IMO vyrazne
- features (nemuzu zrovna prijit na vystizne ceske slovo...): HP je KISS, tudiz lepsi. Ma vsechno potrebne, Tilak ma blbosti navic (pit zipy :roll:)
- odolnost: to je jediny sporny bod, tam asi (!) bude Tilak lepsi, ale rec je o pomeru, tj. bude o tolik lepsi, o kolik je drazsi? Podle mne bude pro turisticke pouziti u obou dostatecna a o to jde.

Na neco jsem zapomnel?

ntz píše:oni to na tech strankach fakt doslova pisou .. ta veta z @apukovo prispevku je kopy-pejst citace z te stranky ..

Vzhledem k subtilnosti materiálu není bunda určená pro dlouhodobé použití s těžším batohem!

No vsak. Presne o to slo. Dlouhodobe AND tezsi, plati oboji zaroven. Zatimco apuka to dezinterpretoval takto a presne tohle nam vadi:
apuka píše:Dulezite je tam spomenuti subtilnosti materialu, ne slovo "dlouhodobe" - to je tam, podle mne, spise proto, ze vyrobce explicitne nechce tvrdit, ze kdyz si vyjimecne na par hodin vezmes tezsi batoh, tak za bundu neruci.

Vadi, protoze podobne veci dela furt, pouzije vlastni dezinerpretaci napsaneho a pak tvrdi, ze to tak nekdo napsal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » sob říj 15, 2022 1:34

@miku, mel jsem obe bundy v pazoure .. (toho Tilaka bohuzel maleho, takze ne na sobe) ..

vaha - irelevant .. srovnavat bundu s vetrovkou je jako srovnavat kocku a psa .. tilak je zakonite tezsi uz jen kvuli tomu, ze ma napr. vic kapes, kapucu do ktery se vejde helma, odvetrani v podpazdi na zip, atd ..
prodysnost - na papire to je rozdil Ret 3.7 Vs Ret 5 - to neni tak strasny, myslim ale, ze zip v podpazdi stingera nakonec zpusobi, ze v realnem pouziti bude stinger vyrazne odvetranejsi ;) .. bunda bez zipu v podpazdi na turistiku je proste fail .. sorry jako
sbalitelnost - stinger je taky malej .. ja bych ho ale urcite nechtel lamat a pechovat do nejakeho obalu .. sbalitelnost fakt neresim, obe bundy jsou v podstate mensi nez bavlnena mikina .. HP je mensi nez Tilak, ja to ale jako zasadni vyhodu nevidim
strih - neumim posoudit .. zkousel jsem jen HP, lezl z toho pupik, kdyz jsem dal ruce nahoru .. nicmene srovnavat strih mi pripada jako nesmysl .. obe bundy jsou stejna kategorie co se tyce strihu a nerekl bych, ze Tilak je horsi .. navic to je dost subjektivni ..
features - viz vyse .. ty to vidis ze HP je KISS a ja tam zase vidim, ze HP nic nema a Tilak ma takove featury, ze realne je ta bunda 4 sezoni, muzu si ji vzit treba na lyze, ostatne bunda je sita tak (eg strih vyse), ze se pod ni da delat/ma delat vrstveni ktery v uzkym HP nedas
odolnost - ?? vetrovka Vs bunda .. nejedna se jen o bagl .. matros, svy, vsechno je proste na Tilaku dimenzovane tak, ze to vydrzi vic ..

ne @miku, na nic jsi nezapomel .. mozna jen zminit vode-odolnost ..

psal jsem driv, zkusim to napsat znovu a tucne: HP Active by se mi realne pri mejch aktivitach hodila vic, kdybych mel obe, urcite bych nosil z 80% HP oproti Tilaku .. Ja to vim, chapu, rozumim .. Nicmene na zbyvajicich 20% aktivit potrebuju bundu, opravdovou bundu a to proste HP Active neni .. Takze Tilak je pro me univerzalni reseni .. Beztak spis nosim bundu spise podzim az jaro .. (takze tech proklamovanejch 80% i obsahuje opci na letni noseni, ktere se svoji soucasnou igelitovou membranou nedelam)

hadali jste se s @apukou vyse a dokonce i padlo, ze ty vyrazis ven na dovolenou kdyz je dobra predpoved .. ja to mam zcela naopak .. pekne pocasi je nepritel fotografie .. jakmile zacne bejt hnusne a tusim venku nejake zajimave atmosfericke podminky, tak vyrazim .. doted jsem byl limitovanej tim, ze jsem nemel poradnou bundu a moc jsem si to nemohl uzivat .. pevne doufam, ze se to tedka zmeni a ja budu schopen stravit venku v horsim pocasi svuj cas mnohem vice komfortne ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob říj 15, 2022 1:54

Pletes si pojmy. HP Active neni vetrovka, ale plnohodnostna membranovka. Vetrovka je uplne neco jineho (mame tu na ne vlakno), nema mebranu a neni nepromokava. Mozna se to nekdy v budoucnu spoji, ale aktualne je i nejlepsi membrana radove min prodysna, nez bezna vetrovka. Takze ne, nesrovnavam kocku a psa, srovnavam dve membranovky.

ntz píše:prodysnost - na papire to je rozdil Ret 3.7 Vs Ret 5 - to neni tak strasny, myslim ale, ze zip v podpazdi stingera nakonec zpusobi, ze v realnem pouziti bude stinger vyrazne odvetranejsi ;) .. bunda bez zipu v podpazdi na turistiku je proste fail .. sorry jako

Vysvetli to Gore, ktery tvrdi, ze pit zipy na bundach z GTX Active nejsou potreba, protoze je prodysny dost. Za mne jsou pit zipy pitomost, ciste minus ze vsech hledisek, mel jsem je a bundu s nima uz nekoupim. Potim se celkem dost. Dobra membranovka funguje i bez nich a jak NeoShell, tak PSA to splnuji. Cimz chci rict, ze jsi zaspal dobu (Tilak ostatne taky ;-)).

O Ret uz jsem psal, tohle porovnani je k nicemu. Tilak ma vetsi Ret, protoze je silnejsi, u membran to klidne muze byt naopak, ale nezalezi na tom. Ret rika neco jineho, nez si myslis. Podstatna je prodysnost pri pouziti, kterou zatim nikdo neumi poradne zmerit, ale ze zkusenosti maji NeoShell a PSA pocitove nejvetsi tj. zaparis se v nich nejmin (coz neznamena, ze vubec).

ntz píše:zkousel jsem jen HP, lezl z toho pupik, kdyz jsem dal ruce nahoru

Vzdyt jsem psal, ze potrebujes minimalne XXL ;-)

ntz píše:matros, svy, vsechno je proste na Tilaku dimenzovane tak, ze to vydrzi vic ..

Nerikam, ze to nevydrzi vic, ale ze je to (pri tvem pouziti) nepodstatne. Protoze i HP vydrzi dostatecne (si myslim). Membranovky odchazeji na degradaci PU, u HP je to primo membrana, u Tilaku podlepeni svu a mozna laminat. Nepocitej s vic nez 7 lety zivotnosti a to bez ohledu na (ne)pouzivani. Proste se neco rozpadne. Kdyz budes mit stesti, tak za 10 let. Mne se eVent rozlaminoval za 4, ale to byl extrem.


ntz píše:ne @miku, na nic jsi nezapomel .. mozna jen zminit vode-odolnost ..

Neni potreba zminovat, protoze membranovky jsou nepromokave z definice a v obou pripadech je dostatecna. Metry vodniho sloupce navic resit nemusis, jestli se v bunde nehodlas potapet do 20+ metru ;-)

ntz píše:pevne doufam, ze se to tedka zmeni a ja budu schopen stravit venku v horsim pocasi svuj cas mnohem vice komfortne ..

Ano, vsak pisu, ze proti tomu, co mas, bude lepsi skoro cokoliv. I Tilak ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » sob říj 15, 2022 9:26

@miku, asi to zapadlo, psal jsem ale vyse .. rozhoduju se nove mezi

https://www.hanibal.cz/high-point-cliff_z32123/
a
https://www.hanibal.cz/tilak-stinger-pro_z19602/

ten HP Cliff (dik @milrepo zes' me na nej nasmeroval) je vlastne stejnej matros jako Active, ma ale prvky ktere ho alespon pro me stavi pred Activ .. Musim ho ale videt, sahnout si na nej vyzkouset ho .. Myslim, ze ten Cliff by byl takovej skorokompromis (spis blizsi k tomu Activu)

mozna koupi bundy odlozim protoze ted jsem koupil pneumatiky za 16 litru (mam 225/55 r17) a ja kolenovrt mam slzy ve vocich a knedlik v krku a v servisu mi rekli, ze mi z auta nejakejma pistama lehce prosakuje ropa, takze je potreba to pretesnit (takze prezuti kol a pretesneni pistu taky nebude zadarmo) ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob říj 15, 2022 17:16

Fajn, nejlepsi je to vsechno vyzkouset a vybrat, z ceho budes mi nejlepsi pocit. I na jinak skvele bunde muze byt neco, co ti bude fakt vadit (mne treba dvojcestny zip na DA Tornado 1.0, uplne k nicemu a jsou s nim furt problemy, designera :axe:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » sob říj 15, 2022 19:07

ja dal za zimni pneu 14k, mam 235/60 R18 - bude se ta informace pro nejakou nepromokavou bundu hodit...?
:roll: [-o<
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 15, 2022 19:17

asi su rada, ze nemam auto, jinak bych si nemohla dovolit koupit ani tu plastenku :D:D

jinak ta HP cliff vypada fakt dobre, to by me docela zajimalo, kdyby ntz sedla pak jaka bude.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení