Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte bře 26, 2019 10:41

krchma: A co Gore Tex Shakedry ? Je to lehčí než Actice a mělo by to dýchat ještě lépe. Jednu bundu mají třeba na národní třídě v tom obchodě vedle Hudy, abych taky teda nedělal reklamu ;) :D. Na jejich echopu si dej outlet a tam jí najdeš, značka Haglofs. Jak píše Michal, pokud ale budeš na kole trochu makat, stejně se v tom zpotíš, ale asi lepší než durch promoknout.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte bře 26, 2019 11:14

krchma na tom chce obcas nosit maly batuzek, takze GTX Shakedry pro nej asi uplne nebude. Ta minimalisticka LS bunda z GTX Active pro nej asi byla opravdu nejlepsi volba.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod krchma » úte bře 26, 2019 11:49

ahojte, gore-tex shakedry som nepozeral. Uz na ten active si budem musiet zvyknut,ze to je tenulinke a predsa to funguje. Ano, ako som pisal, 100% mojich vyjazdov je s 18l batuzkom s naradim, vodnym vakom a suchym trickom. Nikdy bez neho nejazdim. Takisto na pesie tury berem iba ten, takze som sa prisposoboval tomu, co potrebujem a nie co chcem(to bolo dooost tazke :) ).

Tak ci tak, trvalo mi rok kym som si ujasnil co chcem a co urcite nie :P

Jednu dobu som bol rozhodnuty za Marmot Precip, ale potom sa objavila nova verzia s upravenou membranou a obchody u nas v tom mali taky bordel, ze mi nikto nevedel jednoznacne povedat, co predavaju. Dalej som este pozeral tu nizsiu radu Patagonie alebo outfit od Columbie a ich omnitech ale nad vsetkym som ohrnal nos. Lebo furt to bol kompromis a.... nic z toho nebol gore-tex.

Tato tema mi kompletne zamotala hlavu a pocase naopak vsetko vyjasnila. Ziskat doktorat bolo jednoduchsie ako vybrat bundu (vlastna skusenost). :D
krchma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 25, 2019 18:14

Re: Větrovky

Příspěvekod Creobroter » úte bře 26, 2019 23:33

Ahojte, zháňam novú vetru a dažďu odolnú bundu na túry a viacdnove prechody s batohom do 10kg po Slovensku. momentálne používam pinguin stratos, ale uz dosluhuje.
Najviac sa mi pozdava Rab Spark. Mate s ňou skusenosti? Je ok? Alebo mam pozerať inde? https://www.nalehko.com/produkt/rab_spark/
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2019 0:22

Presunuto do spravneho tematu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » stř bře 27, 2019 0:53

Pertex Shield není špatný (sám mám z něj bundu a jsem celkem spokojen), ale na bundu z Pertex Shieldu mi Spark přijde zbytečně těžký a drahý. Navíc nemá odvětrávání pod rukama, což se u Pertex Shield občas hodí. Napadají mě tři alternativy, na které se podívat:
1) Pertex Shield za nižší cenu - např. Montane Minimus Stretch
2) za tuhle cenu můžeš sehnat v akci bundu z GTX Active o podobne vaze, akorat nebude mit tak velke kapsy
3) Rab Kinetic Plus - pokud bys chtěl experimentovat, tak Rab Kinetic Plus vypadá hodně zajímavě a mohla by být prodyšnější než Pertex Shield. Bohužel tu asi s ní nemá nikdo z fora zkušenosti.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Creobroter » stř bře 27, 2019 1:21

Ach jaj, tak tie chybajuce otvory pod pazuchami ma troška odradzaju, predsa len na stratose som na ne zvyknuty a je to k nezaplateniu
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » stř bře 27, 2019 21:43

Tak sem okoukl ty Rabky - udělal sem foto toho Alpu ale měli jich tam víc a jako vypadá to zajímavě. Materiál takovej meksi skoro nešustí. Měli tam vedle i ten Arcteryx z GTX-PRO a takhle když to člověk srovná vedle sebe tak rozdíl v té poddajnosti materiálu velkej. Ten Konetic tam byl taky. Teď nevím u čeho to bylo ale jedna bunda od RAB měla větrání v rukávu - od podpaží až k zápěstí což vypadalo super, protože zapnout větrání které je od prsou k loktu se mi většinou nevede vždy se tam něco zadrhava a nejvíc zpocené mám ruce. Co je skoda ze už nebylo větrání zas od podpaží k pasu. To kdyby bylo tak ideální bunda.

Obrázek

Obrázek

Ty ,,keramické” výstuže myslel jsem ze to bude hrubé ale působí to spis jak nějaký potisk na látce.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 28, 2019 0:58

Ještě celkový dojem je takový že je to spíš SoftShell - je to pružný, měkký, příjemný na dotek ;)

Dovedu si představit nosit to jen jako jediné oblečení - tedy ne jen jako zálohu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Creobroter » čtv bře 28, 2019 4:33

Ja to práve plánujem nosiť ako hlavne oblečenie, nie ako zalohu
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv bře 28, 2019 5:01

To ale neni vubec dobry napad. Nepromokava bunda je do deste, jinak nadela vic skody, nez uzitku. Rozumna kombinace je vetrovka (nebo jiny lehky SS) plus nepromokava bunda v batohu. Ale o tom se tu toho uz napsalo hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 28, 2019 5:08

No a já jak sem si to prohlídnul tak nad tím taky tak uvazuju. Respektive pocit z toho je podobný SoftShellu - jestli to bude až tak větrat asi ne, ale mám SS s membránou a myslím ze tohle muže byt i lepší asi.
Respektive teď jsem na to četl nějaké recenze kde v tom chlapek běhá a prý v pohodě na klasická místa jako podpaží a pod batohem.

A v momentu kdy není třeba žádná záložní vodeodolna vrstva tak to vlastně krasne šetři váhu v batohu ;)

Už řeším jedine.... jestli vemu ten černej komplet - bundu a kalhoty nebo si udělám barevný mix ;)

Jinak zpracování bylo perfektní a má to pěkné detaily jako domečky na zipy a td. Za mne ten Alp je rozhodně lepší - těch 60g navíc když to bude mít člověk stejně na sobě je fuk a ta ,,oderuvzdorna” látka vypadala hodně sympaticky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 28, 2019 5:11

Mike - jo jenže tohle by mělo udejchat turistiku úplně v pohodě. Další recenze mluví velmi podobne - ze záložní bundy se stala hlavní a jediná bunda.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Creobroter » čtv bře 28, 2019 7:01

@Michal82: Ktorý model konkretne máš vyhliadnuty.?
Naposledy upravil mike dne čtv bře 28, 2019 17:26, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna a nesmyslne dlouha citace celeho prispevku
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 28, 2019 7:17

Ten co sem dával fotky v noci včera sem si ji zkoušel v Glasgow - RAB Kinetic Alpine Jacket a Pants.

https://rab.equipment/eu/kinetic-alpine-jacket

https://rab.equipment/eu/kinetic-alpine-pants

Přímo na tyhle sem zatím nenašel recenze ale z toho Proflexu je i ten levnější helci Kinetic - jen nemá ty vystuzena místa - ruce, ramena, kapuce jako ten Alp a je to starší model asi o rok. Plus drobnosti.

V recenzích prodysnost hodně srovnávají s letními SS takže bude hodně dobra.

Papirove parametry 10000 vodní sloupec a 35000 prodysnost. Ale prý díky té struktuře - ze ta membrana je těsně pod vnější vrstvou a vnitřní vrstva je nařasená vysoká (jinak je to celkem tenký ale asi co do průřezu bylo myšleno) to skvěle odsava a odvádí pot.

No kdyby mi někdo neřekl ze to je HS tak si myslím ze je to SS třeba něco jako Windstopper a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv bře 28, 2019 12:43

- to není HS, je to SS
- 10000 je na celodenní déšť a batoh na těžko málo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv bře 28, 2019 13:02

Michal82 píše:....
No kdyby mi někdo neřekl ze to je HS tak si myslím ze je to SS třeba něco jako Windstopper a td.


je to jasná SS - o HS nemůže být řeč (jak správně píše fps)
nicméně, prodyšnost 35 000 je za mne u SS málo...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 28, 2019 13:51

Ano na omak je to jasná SS ale na funkci je to HS.
Víceméně ať je parametr jen 10000 tak se všichni schodují že neprotejká v deštích ani pod batohem. Jen při silném namáhání při celodenním lijáku provlhne, ovšem takové výhrady měl tester i ke gtx.

A parametr 35000 sice působí s SS málo ale realne ji srovnávají s letními SS.

Mě se to líbilo asi to testnu. Pořad je to v prodysnosti úplně jinde než gtx.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Víťa » čtv bře 28, 2019 15:26

RAB kinetic plus pocitově materiál hrozně příjemnej a mekouckej. Ovšem snadno se zatrhne.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 28, 2019 15:38

Víťa a jak to vidíš s tou prodyšností?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv bře 28, 2019 18:47

Michal82 píše:Ano na omak je to jasná SS ale na funkci je to HS.
....
A parametr 35000 sice působí s SS málo ale realne ji srovnávají s letními SS.
Mě se to líbilo asi to testnu. Pořad je to v prodysnosti úplně jinde než gtx.


OMG... #-o
Poslouchej, Michale, jestli ji chceš, tak ji kup, vystajluj se do blankytně modrého drsňáka, obejdi s tím pěšky Island nebo si udělej 3-4 týdenní výlet do Patagonie, a pak nám můžeš sdělit své reálné zkušenosti - to tu každý přivítá, ale nepřesvědčuj tu sám sebe naprosto nesmyslnými argumenty...
Čtou to tady lidi, co se chtějí v problematice zorientovat a něco dovědět z reálného použití, a nepotřebují tady číst, jak mudruješ nad papírovými parametry a obhajuješ, jak jsou skvělé, jen proto, že se ti daný kousek líbí a přitom máš prd zkušenosti...
:roll:
díky za pochopení
:prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Creobroter » čtv bře 28, 2019 19:26

fps píše:- to není HS, je to SS
- 10000 je na celodenní déšť a batoh na těžko málo

Nejaky tip na bundu na dážď a batoh.?
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 28, 2019 20:29

Quido - tak sem hod své realne zkušenosti.

Na tu bundu se dá prave dohledat par recenzi v reálných podmínkách po roce užívání.
Tak nevím koho přesvědčuješ, že to nemůže fungovat.

Já jen napsal jak to na mne působilo na omak - zbytek je jen z recenzí.

http://hledacek.prodam-chalupu.cz/archives/12819

https://www.outdoorgearlab.com/reviews/ ... netic-plus

https://www.thealpinestart.com/2018/10/ ... us-jacket/

https://www.ukclimbing.com/gear/clothin ... acket-8842

https://www.trekitt.co.uk/content/revie ... acket.aspx

https://www.backpacker.com/gear/rab-kinetic-plus-jacket

https://www.paddypallin.com.au/blog/rev ... us-jacket/

https://www.succinctgearreviews.com/p/r ... acket.html

https://mpora.com/hiking-and-trail-runn ... ket-review


Ale říkám hod svou zkušenost jak ta bunda nefunguje.

Určitě není nejlepší na všechno, ale vypadá to jako velice dobrý kompromis.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » čtv bře 28, 2019 21:49

Quido: Michal zcela jasne napsal, ze s tou bundou nema osobni zkusenosti a vychazi z toho, co se docetl. Napsat sem o zajimave bunde a shrnout, co se pise v recenzich, mi prijde dost prospesne. Vim, ze mas historicky s Michalem problem, ale to neznamena, ze musis shazovat kazdy jeho prispevek, navic tak agresivnim zpusobem. (Dal ale tohle vlakno nechci plevelit dohady o Michalovi, kdyztak muzes reagovat SZ)

fps: Papirove mi to trochu pripomina Neoshell (10000 nepromokavost casto staci + dobra prodysnost), technologii nesrovnavam, na to jsem toho nenacetl o tom materialu dost. Mam pocit, ze mike se tvaril, ze je s Neoshellem spokojeny, i kdyz ten deklaruje taky jen 10000 nepromokavosti. Samozrejme jsou to jen nejaka cisla, ktera kazdy vyrobce muze merit jinak.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod shodam » čtv bře 28, 2019 22:04

Jak jsem tu už před pár dny psal, můžu z vlastni zkušenosti potvrdit, že to, co se píše v recenzích ohledně Kineticu, opravdu platí. Na podzim jsem v něm byl běhat cca hodinu v poměrně silném dešti a bez problémů, teď nedávno asi 35km na běžkách, neustálé střídání deště a deště se sněhem a opět bez ztráty kytičky. Z tohoto pohledu je to pro mě bez ohledu na nějaká čísla HS bunda s perfektní prodyšností. Samozřejmě ale lehká, skoro ultralight, rozhodně ne nějaký horolezecký speciál. Zároveň nedokážu říct, jak se bude chovat při zatížení typu celodenní déšť a těžký batoh. K takovému testu jsem prostě neměl příležitost. Na druhou stranu ale i kdyby v tomhle nebyla stoprocentní, tak pořád si jí vezmu na běžný trek raději než můj starý gtx paclite. V tom vydržím pouze nezbytně nutnou dobu, ve větší zátěži vůbec a ve výsledku tak sebou tahám dvě bundy. V Rabu jsem schopen být celý den.
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv bře 28, 2019 23:00

Pokud jde o pojmy HS a SS, které pochopitelně nejsou nějaká dogmata, ale jsou stanoveny především pro orientaci při komunikaci o outdoorovém oblečení, bych si troufl odkázat např. na tyto dvě stránky (předpokládám, že minimálně hoši od DA asi ví, o čem mluví):
http://www.directalpine.cz/outdoorove-minimum-691
https://www.vybaven.cz/prehled-novinek- ... m-poridit/

co se týká polemiky kolem parametrů, z mé zkušenosti už vím, že papír snese všechno, co se týká recenzí, je slušností aspoň hodit link na danou recenzi, pokud se na nějakou odvolávám (znám mnoho recenzí, co recenzemi nejsou, a zadal si ji právě výrobce, nebo prodejce), a argumenty typu "...parametr 35000 sice působí s SS málo ale realne ji srovnávají s letními SS..." už opravdu zcela odmítám - kdo s čím co srovnává, kde a za jakých podmínek...?

Co napsal shodam beru jako hodně užitečné s tím, že sám uvádí, že nezkoušel s batohem na více dní, což je pro někoho jiného třeba zásadní - je pravdu rozdíl hodinu, nebo několik hodin běhat či běžkovat ve slotě, ale pak přijít domů do zázemí, a nebo být v něčem v několikadenní slotě za naprosto nelidských podmínek s batohem na zádech a musíte se na takovou věc zcela spolehnout... i přiznání se srovnáním s GTX Paclite má svou vypovídací hodnotu. :prayer:

k prodyšnosti - uváděných 35k má dnes průměrná nepromokavá bunda s kvalitní membránou, ale pro SS, nebo cokoli, co se této kategorii má přibližovat, je to opravdu málo... už se, nejen zde, o tom napsalo mnoho

A ano, na Michala jsem poněkud alergický, a to nejsem sám - to protože opakovaně plácá a motá často jabka s hruškama a především si vždy obhájí, jako naprosto dokonalý výrobek, co zrovna má, nebo co se chystá pořídit, a zcela bezostyšně předkládá nerelevantní, nebo vymyšlenou argumentaci - třeba tímto stylem:
(dovolím si menší nadsázku)
"tento čtverec mám a má tvar kola" tvrdí Michal
- nene, to je čtverec, nemůže mít tvar kola - odvětí oponent (většinou s nějakou zkušeností)
"já ho zkoušel a jede jako kolo, pro mne je to kolo"
- čtverec zůstane čtvercem, i když jsi na něm jel -
"psali, že se na něm jede jako na kole"
- dobře, ale pořád je to čtverec -
"je to úžasné kolo, chystám si ho pořídit, doporučuji všem"
... za 4 měsíce se Michalův čtverec objeví v inzerci, že jej prodává neopotřebený ve stavu téměř nové věci...
- proč prodáváš ten čtverec, když jsi ho tak vychvaloval, jak se na něm dobře jezdí? -
"no víš, je super, užil jsem si ho, ale přece jen, je to čtverec a ten já nepotřebuji, chci teď vyzkoušet troujúhelník... "
:mrgreen:
:roll:
Naposledy upravil Quido dne čtv bře 28, 2019 23:16, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv bře 28, 2019 23:13

obecně ke značce Rab: pokud bych chtěl mít SS od RAbu, pořídil bych si asi Rab Vapour-Rise Alpine;
pokud nepromokavou bundu, co něco vydrží, nejsem si jistý, že bych vybíral u Rabu, ale přiznám se, že u této značky se moc neorientuji, jelikož mi jejich střihy nesedí...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv bře 28, 2019 23:52

mitau píše:Mam pocit, ze mike se tvaril, ze je s Neoshellem spokojeny, i kdyz ten deklaruje taky jen 10000 nepromokavosti. Samozrejme jsou to jen nejaka cisla, ktera kazdy vyrobce muze merit jinak.

Jo, napsal jsem tu k ni vic. Jsem s ni ovsem spokojen jako s membranovkou, ne jako s bundou na vsechno. Je to nejlepsi membranovka, co jsem mel, ale je to furt jen membranovka. Sice uz si dovedu predstavit byt v ni cely den, ale bylo by to za trest. Kdyz neprsi, tak je vetrovka jednoznacne lepsi. Nemam nutkani ji ze sebe strhnout okamzite, jak dopadne posledni kapka deste, jako jsem mel u GTX vcetne Active, ale porad se rad prevlecu do vetrovky.

Jakou ma prodysnost nevim, ale tech 35k minimalne, spis vic. Na normalni pouziti je to ale furt malo, to by musela mit aspon 135k. K nepromokave vetrovce jsme jeste nedospeli a IMO k ni mame jeste hodne daleko. Proto mi nedava smysl chtit jednu bundu na vsechno. Taky proc, kdyz dobra vetrovka ma okolo 150 g. Vyjimkou muzou byt jedinci, kteri se temer nepoti ani pri namaze, ale kolik jich je? 5 %? 10?

Quido píše:pokud bych chtěl mít SS od RAbu, pořídil bych si asi Rab Vapour-Rise Alpine;

Ja ne. Mel jsem ji na sobe a tohle fakt ne. Je to v podstate vetrovka se vsitou mikrofleece pytlovinou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát bře 29, 2019 6:54

NeoShell super.
Rab Vapour-Rise Alpine super, mike je divny :D

On to furt porovnava s vetrovkou a vadi mu ta podsivka, ale to nie je vetrovka. Je to softshellka, a ako softshellka je super. Vdaka tej podsivke sa to da v pohode nosit aj na hole telo, napriklad pri behani.

Len tolko k tomu. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát bře 29, 2019 8:46

mike píše:
Quido píše:pokud bych chtěl mít SS od RAbu, pořídil bych si asi Rab Vapour-Rise Alpine;

Ja ne. Mel jsem ji na sobe a tohle fakt ne. Je to v podstate vetrovka se vsitou mikrofleece pytlovinou.



OK, byla to ode mne spise hypoteticka reakce na napsane vyse;
na sobe jsem ji nemel, odzkosene strihy Rabu mne nesedi, tak se po nem uz neohlizim, to ale neznamena, ze bych nectil jejich kvalitu....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení