Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 6, 2018 15:54

Teda ja spoustu veci vnimam jinak jako vetsina lidi tady, ale na tom prvnim citatu nevidim nic "zavadneho" a ja spise chvalim, ze on prida to svoje B - ma proste jine zkusenosti jako jini a pise pouze o nich, ale to jsou taky zkusenosti a jak uz nekolikrat jsem napsal, mame jine potreby protoze chodime jinak a jinam a kdo chce, muze se z toho "A" i "B" poucit. Teda pokud chce a ma ochotu se podivat, proc to kdo pise. Ja Michalovi jeho zkusenosti neberu, protoze jeho zpusob turistiky neprovozuji a tudiz se na to necitim povolany - ja potrebuji neco jineho. Ale nekdo podobny by se mohl spalit s tim, co ja nebo i Ty nosime. Ja si napr. docela dobre umim predstavit, co se stalo Michalovi s tim rukavem na GTX Pro bunde a docela si taky umim predstavit, ze to lepeny rukav nevydrzel. Mne se podobnym zpusobem povedlo roztrhnout (ale hodne starou) kosili. Jen neumim presne napsat ve dvou vetach, co se stalo a proto to ani neudelam, zase bych dostal, ze pisu dlouho.

Na druhe strane si vsimni, ze sve nazory jako jedine spravne tady protlacuji a vsechny jine zase rychle zatlacuji nebo zesmesnuji (napriklad tim, ze to vyhlasi za dezinformaci :wink: ) uplne jini nez Michal82. Ale protoze je to nekterim blizke, tak se jim to tak nezda, stejne jako napriklad Tobe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte bře 6, 2018 16:27

Michal82 píše:mike takže když je 0°C a mrholí a prodiras se krovim tak jdeš v tricku nebo vetrovce?

Cos presne nepochopil na slovnim spojeni kdyz je teplo? V takovych podminkach si vezmu primaloftku. Jelikoz prave v Praze jsou, nula stupnu a pada neco mezi snehem a destem, tak to presne za chvili udelam. Vezmu si IB 150 merino tricko s kratkym rukavem, na to primaloftku a pujdu na hodinu az dve ven.

Michal82 píše:ve druhem vlakne ,,mike,, píše jak ve sněhu na sneznicich cupita 8 km/h

Prosim odkaz na prispevek, kde neco takoveho pisu. Leda omylem, protoze je to nesmysl. Naopak, psal jsem a to primo tobe, ze ma prumerna rychlost na sneznicich je dlouhodobe 3.2 km/h.

Dale prosim, kdyz uz mas potrebu psat kazdou chvili nesmyslne uvozovky, tak aby ses je naucil psat. Takhle se opravdu nepisou.

Michal82 píše:apuka - potom nepotrebujes tu záložní gtx.

Zalozni membranovka je pro pripad (silnejsiho) deste. Proto ji nosim i ja, prestoze je to muj nejmene pouzivany kus obleceni. Pred peti mesici jsem si koupil novou membranovku, uz se mnou nacestovala tisice km a mel jsem ji na sobe tusim dvakrat a to ciste za ucelem otestovani. Naopak, vetrovka je muj druhy nejpouzivanejsi kus obleceni. Prvni je tricko, v tom chodim od jara do podzimu a kdyz uz je mi zima (tak pod 15 stupnu), tak si vezmu vetrovku.

Co se vydrze tyce, moje prvni vetrovka z Pertex Classic mi vydrzela 17 let. Vazila 160 g a nosil jsem ji kdykoliv to bylo potreba. Vcetne VHT, tam to obvykle bylo potreba nejvic. Jinak tu o vetrovkach mame separatni vlakno, sem to nepatri.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte bře 6, 2018 16:37

Jasné, každý to může vnímat jinak, to je v pohodě. Možná to taky vnímáš jinak, jelikož jsi se minulé diskuze pokud vím neúčastnil. Já to vnímám tak jak jsem to napsal a nikomu neříkám, že musí mít stejný pohled. Nejde o to, že někdo napíše jinou zkušenost s používanou věcí než mám já nebo někdo jiný jde o to jak to napíše, aspoň já to tak mám. Je rozdíl napsat "měl jsem GTX bundu a bohužel jsem byl zklamán její výdrží a odolností, často se musím prodírat divočinou a při tom se mi jí na několika místech povedlo roztrhnout. Pro moje použití je to nevhodné, ale třeba tobě to vadit nebude. " A nebo napsat " že při častějším použití se z toho rychle stane kus hadru" :). Pro mě je to prostě rozdíl. A navíc ten svůj názor velmi silně stále obhajovat a prosazovat a to na základě jedné zkušenosti s jednou věcí (aspoň tak já to chápu).

Hele ale stará košile je trochu něco jiného než nová GTX bunda z poměrně silného nylonu. Jednou jsem si taky roztrhnul, starý trenky ve švu na zadku, když jsem si prudce sedl na gauč mezi dva polštáře :D. Pevně ale věřím, že z mýma GTX kalhotama se to nestane.

Máš pocit, že já tu silně protlačuji své názory ? Klidně to napiš rovnou, nemusíš naznačovat. V té větě o dezinformacích je napsáno "sportovně" " "s nadhledem" "podle mého názoru" a nakonec je uveden rozesmátý smajlík. Jsem myslel, že to stačí pro to aby to nebylo bráno zas tak vážně. ;).

A zase dlouhé příspěvky o ničem, jsem zvědavý za jak dlouho dojde moderátorům s námi trpělivost úplně. 8-[
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte bře 6, 2018 16:53

pp to necte, sobb je za polarnim kruhem, Hafi a vK to neresi a mne to zas tak nevadi, akorat nevim, co s tim. Jestli to tady nechat, jelikoz castecne k tematu to porad je, nebo odsunout tam, co posledne a nejak to vlakno prejmenovat, protoze to nezapada tematicky. Ale jak? Treba Hovory s mimozemstanem? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » úte bře 6, 2018 19:15

mike - jo pardon tys psal 6, těch 7,5 dával kolega.

apuka - já se s tebou nehádám jen sem se divil k čemu vetrovku i gtx - osobně bych z těch dvou vzal asi jen tu gtx ale záleží kam a do jakých podmínek a na jak dlouho.
Jo proste už nechodím jednodenní akce nebo víkendy - tedy jo čas od času když mám den volna ale primárně chodím na týdny a jelikož se zde počasí mění klidně během několika minut tak když jde člověk na týden, dva, čtyři - tak má jednu jistotu - ze hnusny počasí proste bude - přes zimu je to tak 80% času.

Pierre111 - já mu přeci nic nenabizel, nedoporučoval, ani nepresvedcoval - jen v příspěvku vyjádřil jistou obavu a tak jsem napsal co sem napsal. Ze mě to nevydrželo.
- Káčka bunda - rukáv a potrhana
- Káčka kalhoty - jen roztrhany
- 2,5l bunda - je ok nosena spis jen do města i když minule sem měl pocit ze protejka kapuce - byla vlhka na podsivce ale mohlo tam zafoukat dovnitř.
Všechno Millet.

A tvé narážky na katastrofické scénáře - já opravdu nevím jaké mas zkušenosti s dlouhodobým pobytem na Hebridech a okolních souostroví - ale par let se tu pohybuju a troufnu si říct ze mám trochu větší zkušenost než ty s tím jaké tu je nebo není počasí a v tom počasí nejen ziju ale pravidelně chodím na týdny ven!!!
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte bře 6, 2018 20:57

Michale, on ty Hebridy tady asi nikdo moc nezna, ale tim, ze je OF v cestine, tak vetsinou predpokladame, ze odpovidame lidem, kteri ziji v Cesku. Samozrejme svoji roli hraje i predpojatost, kdy si clovek mysli, ze ostatni se chovaji podobne jako on, ale pro vetsinu to snad zhruba plati. I kdyz je tu dotaz na bundu na Island, tak jde o treba 14-denni trek a ne o pouzivani te bundy na Islandu cely rok, takze clovek musi zvazit i pouziti mimo ten jeden vylet. Pak mi prijde stejne relevantni rada od nekoho, kdo tam na tech 14 dni byl jako od nekoho, kdo zije v podobnem prostredi dlouhodobeji.

Dlouhodobi uzivatele fora te znaji a vedi, kde zijes a jake mas naroky, ale novacek z toho muze byt zmaten. Kdyz prijde na forum poprve a od nejakeho uzivatele s vice jak 1200 prispevky si precte, ze se mu do pul roku vsechno v CR prodavane outdoorove vybaveni rozbije (prehanim a jsem si toho vedom :D ). Proto je vzdycky dobre krome rady nejak zminit i to, v jakych podminkach se pohybujes (jinak clovek automaticky predpoklada nejakeho prumerneho uzivatele). Stejne jako ja se snazim pri doporucovani bezeckych bot upozornovat, ze jsem na ne hodne zvykly a ze to dost pravdepodobne neni spravna univerzalni rada, tak ty by ses mel zminit, co myslis svym "beznym pouzitim" (vetsina lidi nechodi ve volnem case po Hebridech krovim v desti a vetru). Treba ve vedlejsim vlakne pises, ze
Michal82 píše:sobb - ta moje 75 je jen tak tak a to do objemu nejsou počítány ty boční kapsy. Ta 100 už je asi moc ale 85 rozhodne není tak velká.
Ale záleží co tam kdo chce dat no. A já toho beru minimum.

Kdybych te neznal, tak si myslim, ze to se do 75 batohu nevejdu, protoze ty toho beres minimum a mas s tim problem. Ve skutecnosti davas dovnitr penovku TaR Solar a tvoje vybaveni je spis UH nez UL. Jasne, pises o svych zkusenostech a nevydavas to za obecnou pravdu, ale i tak tim muzes nekoho zmast. Pak se nekdo ozve a flame je na svete - dalsi stranka o nicem a kandidat na presunuti do Pokecu :oops: At je to tvoje vlakno oficialne jen tvoje *

PS: Sorry za tahani citace z jineho vlakna - na velikost batohu prosim nereaguj. Jen me to napadlo jako dobry aktualni priklad.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř bře 7, 2018 1:19

Michal82 píše:mike - jo pardon tys psal 6, těch 7,5 dával kolega.

Ano, scinkk psal 7.5, ale za velmi vyjimecnych okolnosti, rozhodne ne jako pravidlo nebo neco bezneho. Ani tech mych 6 neni beznych a psal jsem to.

No a ted se koukni, cos mj. psal ty:
Michal82 píše:Rychlá chůze zdravého člověka je 8 km/h

Coz proste neni pravda. Pak se nediv, ze se s tebou lidi hadaji.

Michal82 píše:... opravdu nevím jaké mas zkušenosti s dlouhodobým pobytem na Hebridech a okolních souostroví - ale par let se tu pohybuju

To ti nikdo nebere, ale jak uz psal mitau, naprosta vetsina lidi tady zije jinde a shani vybavu na jine podminky. No a kdyz pak prezentujes sve zkusenosti jako neco bezneho, coz absolutne neodpovida zkusenosti ostatnich, tak se nemuzes divit. Ono totiz mozna ani tak nejde o to, co pises, ale jak to podavas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » stř bře 7, 2018 6:31

mike - mitau

Tak asi nemám dobré vyjadřovací schopnosti no - ostatně můj písemný projev není dobrý to víme všichni.
Proste tu chybí intonace a td když člověk něco napíše muže to myslet ruzne.

Ale ze do mne pierre111 šije v každým příspěvku a přitom ví s prominutím prd o tom jak co používám a sám chodi ven za úplně jiné situace to už mě opravdu začíná štvát.

Ano třeba bundu nechce jen na Island.....
Já osobně když bych z toho vycházel bych ale předpokládal ze ji potom bude chtít i do jiných podobných lokalit neb v ČR sice člověk tohle muže použit a pokud chodí na dlouho tak asi i využije občas, ale v ČR jsem zvládal chodit s naprosto obyčejným vybavením - a tak nějak zjišťuji ze ty membrány nejsou nutné ani zde, že proti vodě se lze chránit i jinak - respektive ze mokrý jsem byl i v gtx - takže začínám dávat přednost jiným vlastnostem a s tou vodou se člověk buď musí smířit nebo zůstat doma.

Sám bych to dal nerozvadel už teď je to jako vždy.

Uživateli - nepamatuji si nick - bych vzkázal pokud má lehkou membranovku a chce nutně ještě něco jiného protože si tím není jist ze vydrží pod batohem - a plne ho chápu - ať si koupi nějaký opravdu pevný model s co nejsilnější gramazi látky s použitím třeba kevlaru nebo jiných vyztuzi - sice se to prezentuje jako extrémní oblečení, ale z vlastní zkušenosti vím ze to není tak žhavé.
Sám bych použil spíše SS nebo něco jiného v kombinaci s tou bundou co má - předpokládám ze pojede spis v létě - když ji zničí tak pak muže koupit jinou - 14 dni by snad dat měla.

mike - tu chůzi mužem řešit po sz jestli chceš. Já uvádím rychlosti na rovině na cestě jelikož terén se nedá specifikovat a bylo by to zavádějící. To už sem ale taky řekl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř bře 7, 2018 17:46

Nechci nic resit. Byl to jen priklad, abys videl, jak to vznika. Ani na rovne ceste to neni pravda.

edit: :roll: nepomohlo. Dalsi diskuse na tema rychlost chuze tedy presunuta sem: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?p=492787#p492787
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob bře 10, 2018 11:09

mandyater píše:Shanim membranovou bundu (island, vcetne vicedenniho treku) a potreboval bych poradit. Moje predstava o cene byla max. kolem 5k.

mandyater píše:To jsem asi zapomnel zminit, ze vyslovene zalozni bundu neshanim.

mandyater píše:Z toho co jsem si četl o islandu, to totiž na mě dělá dojem, abych neměl tu záložní bundu na sobě furt :)

mandyater píše:Ale ze by treba vydrzela pod tezsim baglem na treku to trochu pochybuju...

jestli budeš mít membránovku stále na sobě, tak to chce aby byla víc prodyšná, já doporučuji membránu Gore Tex Active, mám Tilak Attack který má Gore-Tex Active, koupil jsem to 17.4.2014, mám v ní nachozeno 56 dní na těžko, batoh většinou okolo 10 kg, krátce maximálně 15 kg, a žádný problém, Tilak Attack se dá občas sehnat za něco málo přes 5 000 kč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 13, 2018 10:28

Tak v nedeli manzelka se synem presne potvrdili, co stale opakuji do kolecka: V pripade opravdu hnusneho pocasi bude clovek stejne mokry, at ma na sobe cokoliv.

Sli z Certovice smerem k Dumbieru. Podle predpovedi mely srazky ustavat. No, vybrali si asi jediny kopec, kde mrak zustal cely den. Takze stridave silne mrholeni a husty dest, vitr silny nebo jeste silnejsi, takze casto skoro vodorovni dest. Celou dobu v mraku a 100% vlhkosti.
Syn mel na sobe PreCip bundu, manzelka noveho Tilak Raptora, oba membranove navleky (ale jen softshellove kalhoty bez prevlecnych). Po celodennim chozeni po navratu do auta bylo na nich vsechno mokre zvenku i zevnitr, vcetne bot (dalo se to cekat natecenim pres kalhoty) a vsech vrstev obleceni. Manzelce promokly i GTX palcaky (pres membranu u prstu). Kdyz vystoupili z auta doma, jedine dve veci, co byly suche, byly synove (vlastne moje, si je pujcil, bo jeho se rozpadly) GTX rukavice - a nasazena plastenka na jeden z batohu, ta byla sucha i zevnitr :roll: (na druhe to byl kus promocene tkaniny), plus samozrejme suche veci, co si v aute prevlekli. Batohy, veci v batohu promocene i skrz plastenky.
Membranovky moc nepomohly - co neproteklo dirama (krk, rukavy, spodek), bylo mokre ze srazene vnitrni vlhkosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte bře 13, 2018 17:08

apuka píše:oba membranove navleky (ale jen softshellove kalhoty bez prevlecnych). Po celodennim chozeni po navratu do auta bylo na nich vsechno mokre zvenku i zevnitr, vcetne bot (dalo se to cekat natecenim pres kalhoty)

K cemu jsou v takovych podminkach navleky, kdyz pomineme to, k cemu vubec jsou navleky? Voda do bot natekla po kuzi pod nima, ne? Rekl bych, ze kdyby meli membranove kalhoty natazene pres boty (idealne chycene hackem), tak aspon v botach budou mit relativne sucho.

Jinak ano, to je presne ono, guaranteed to keep you dry v praxi :twisted:

Pomohly by nepromokave batohy. Plastenky jsou k nicemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř bře 14, 2018 8:38

mike píše:Pomohly by nepromokave batohy. Plastenky jsou k nicemu.
No, zavisi hodne na tom, z ceho ten konkretni nepromokavy batoh je. Jestli z nejakeho "igelitu" nebo latky s odolnosti XXXX mm vodniho sloupce. Ty igelitove jsou prilis nevzhledne a u tech druhych potom zavisi na podminkach - silnejsi dest a silnejsi vitr svoje udela.
Mimochodem, jeden z tech batohu byl prakticky novy, ze zateroveho materialu, ktery by mel neco vydrzet. A nezateklo od zad, i kdyz byly zadove systemy vcetne peny, vecer soma byly suche.

A ja z mysch zkusenosti mohu s urcitosti vyhlasit, ze i samotna plastenka na batoh v bezne blbych podminkach pomuze dostatecne, batoh i vnitrek zustanou suche. Za predpokladu, ze je dostatecne velka (ale ne prilis velka) a je dobre uchycena na bocich, vrchu i spodku.

A nejvetsi problem je stejne ten, ze kdyz v desti batoh otevres, i do nepromokaveho naprsi a vitr zafouka vodu :twisted:.

Ad navleky: puvodne mely byt prvotne kvuli snehu, ne desti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř bře 14, 2018 17:32

Myslim muj Lightwave nebo Cruxy, ty by protect nemely ani v nejhorsich podminkach. Zater ma snad vetsina batohu, ale protecou pres zipy a svy. No a casem se oloupe.

Plastenka je hlavne strasna otrava. Nosil jsem a doufam, ze uz nikdy nebudu muset. Prave kdyz si potrebujes pro neco sahnout do batohu, prekazi cepin, flasky s vodou... no a nakonec ti ji nekde vezme vitr :twisted: Nemluve o tom, ze kdyz najednou prijde prutrz, coz se v horach stava, tak mas o jednu starost navic. Bundu, kalhoty a jeste blba plastenka na batoh, to se neda stihnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv bře 15, 2018 9:35

mike píše:kdyz najednou prijde prutrz, coz se v horach stava, tak mas o jednu starost navic. Bundu, kalhoty a jeste blba plastenka na batoh, to se neda stihnout.
Rika Ti neco slovo "predvidavost" :wink:? Vsechno, co pises mas mit vyresene jeste pred prichodem prutrze. Kdyz se zacnes oblekat az po zacatku, stejne uz budes mokry pod membranovyma vecma.
Ja se alespon snazim chovat takto. Kdyz uz neco podcenim, tak je to uz skoro jedno, s vyjimkou opravdove prutrze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon bře 26, 2018 17:59

Vcera bylo krasne, na sneznicich peklo slunce a ja blbec jsem doma zapomnel vetrovku. V primalotfce se sice dalo prezit, ale pak jsem si rekl, ze kdyz uz porad taham v batohu tu novou membranovku, mohl bych se obetovat a o testovat ji v podminkach, kdy bych ji na sebe normalne nevzal.

Jottnar Hymir strucne. Dobra zprava: je to nejlepsi membranovka, co jsem mel. Neoshell je lepsi, nez GTX AS. Spatna zprava: je to porad jen membranovka.

Podrobneji. Bylo neco malo nad nulou, podle CHMU do 3 stupnu ve stinu, ale peklo jarni slunce. V bunde jsem sel 3 hodiny a 8 km volnym terenem a neproslapanym snehem, narocnost odpovidala rychlosti. Po rovine stredni, do kopce vyssi, schvalne jsem to vzal na Jizeru nejstrmejsim svahem ~150 hm s hrazdickama. Mel jsem na sobe zimni PowerDry triko (196 g/m^2) a na nem bundu.

Bundu jsem oblekal na vlhke triko, jelikoz jsem se predtim v primaloftce potil. V ni jsem to necitil, v membranovce okamzite chlad na ramenou, pazich a za krkem, ale dalo se to prezit. Po rovine zustavalo triko vlhke asi stejne, pri zastavce na slunci jsem trochu usychal. Pri zaverecnem vystupu na Jizeru jsem se potil vic, takze zminena mista studila, ale nebyla to vylozene tragedie. Vetrovka by byla lepsi, ale nebylo to zdaleka tak spatne, jak jsem cekal po zkusenostech s jinymi membranovkami. Komfortem bych to sice nenazval, ale dokazu si predstavit, ze bych v tehle bunde stravil cely den.

Bunda je dobre strizena, nijak nebrani pro pohybu a za chvili jsem o ni nevedel. Material je prijemny, zadna GTX plecharina, pri pohybu nebyl slyset, aspon ne pres sneznice. Nikde nevadil, zadne tuhe zahyby, skoro jako vetrovka. Proti vetru je odolny dostatecne, obcas foukal silnejsi studeny vitr a na vrcholu Jizery, kde fouka vzdycky nejvic, jsem se mel problem udrzet na nohou, bez zabradli by mne to shodilo dolu. I tam to material zvladnul, v tomhle je lepsi, nez vetrovka. Neni to 100 % igelit jako GTX, ale to nevadi, naopak.

Pri chuzi to bylo celou dobu relativne v pohode, kdyz jsem si dal kratkou zastavku na Cernem vrchu, musel jsem si pres sebe hodit primaloftku. Musim rict, ze jsem se pak musel nutit, abych si ji nenechal a membranovku nesundal, ale odolal jsem a po par minutach chuze uz to zas slo. Definitivne jsem ji sundal na Jizere po pate vecer, to uz se ochlazovalo. Komfort okamzite a vyrazne vzrostl, prestoze bylo porad trochu tepleji, nez na ni bylo vhodne. V membranovce mne ke konci bolela hlava od ztuhlych svalu za krkem, kombinace potu a chladu. V primaloftce to za chvili preslo.

Celkove je tenhle Neoshell lepsi, nez GTX AS. Skoro mam chut napsal vyrazne lepsi. Jsem si jisty, ze bundu z GTX AS bych sundal nejpozdeji na Cernem vrchu a jsem nakonec docela rad, ze jsem ji vyreklamoval. Lepsi ve vsech ohledech. Prodysnost, sustivost/plechovost i pocit z latky na tele. Takze pro ty, kdo chteji z nejakych mne nepochopitelnych duvodu nosit membranovku i kdyz to neni nutne, muzu Jottnar Hymir doporucit. Vsem, krome pp, pro nej by byla malo igelitova a nezaparil by se dostatecne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte bře 27, 2018 15:35

ale na ten nejdůležitější test já stále čekám, a je to test toho na co je membránová bunda dělaná, a to, jak je na tom Polartec NeoShell v celodenním dešti z batohem na zádech ?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte bře 27, 2018 16:51

Ode mne se ho dockas nejdriv v lete, v idealnim pripade nikdy ;-) Na cely den v desti u nas nepojedu, nevidim k tomu zadny duvod. Muze se mi to stat akorat na horach, ale snazim se, aby se nestalo. Naposled to tusim bylo pred 4 lety. Muzu ti ale rict predem, jak to dopadne. Stejne jako se vsema predchozima membranovkama. Budu uplne mokry a nasrany :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř bře 28, 2018 15:03

lepší prodyšnost určitě bude i v dlouhodobém dešti, stejně jako tomu je u Gore-Tex Active, v takovémto počasí to prostě chce zpomalit, aby si se moc nepotil, jiná možnost ani neexistuje, mokrý asi budeš, ale jak moc, a taky z čeho budeš mokrý, z potu nebo z deště, jestli Polartec NeoShell zvládne celodenní déšť i třeba pod batohem, to mě zajímá, chtěl bych Polartec NeoShell zkusit, ale nevím jestli tohle zvládne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř bře 28, 2018 15:12

No, ja jsem se nechutne zaparil i v GTX AS pri sestupu, kdy jsem se moc nepotil. Proste prisla prutrz, ledovy dest a pak ti vevnitr zkondenzuje uplne vsechno. Taky neco nacaka dovnitr kolem krku, mozna protece pres zipy...

Neoshell zkus, ty toho deste urcite uzijes vic, nez ja ;-) Ale bacha, neni Neoshell jako Neoshell. Ten od Jottnaru, co mam, je fajn, ale co jsem predtim zkousel nekde na prodejnach, tak to byly podobne plechy, jako GTX Pro. Myslim, ze muj pozitivni dojem vyse, je z casti dan prave timhle. Ze je material prijemny a nedela randal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř dub 4, 2018 8:32

už jste někdo ozkoušel od Faramugo to jejich nanomembránové oblečení?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » stř dub 4, 2018 8:51

Ne, ale uvažoval jsem o něm.
Nicméně sám Tomáš jako jeden z tvůrců toho oblečení nosí jaději Fjallraven a to je už taková malá odpověď.

Nicméně pokud by udělali silnější látku a rozjeli více propracovaných střihů a td tak by to mohla být moc dobrá alternativa.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kkkd » sob dub 21, 2018 13:55

Zdravím,
vybírám nepromokavou bundu, spíše hardshellku. Určení celoroční horská turistika, občas i vícedenní s krosnou, ferraty, časem i ledovce. Dívám se hlavně po českých výrobcích, tedy Tilak, High Point, Direct Alpine. Dnes jsem si od posledních zmíněných v Rock Pointu zkoušel model Guide, docela mi v XL velikosti sedl, jen mi přišlo, že přes pas není moc prostoru, že je bunda dole hodně těsná, i když jsem ji měl povolenou na maximum. Když bych v zimě pod ní měl několik vrstev, nevím, jak by mi to bylo pohodlné. A to jsem štíhlé postavy. Také by mě zajímalo, hlavně podle zkušeností jejich majitelů, jestli je tato bunda vhodná i pro občasné tůry s krosnou. Nejrelevantnější info jsem našel asi na stránkách Hanibalu, kde psali, že občasné nošení krosny nevadí, ale že to není čistokrevná hardshellka. Můžou mi to majitelé bundy potvrdit...nebo vyvrátit? Jinak ještě mám v merku Protectora do HP a Storm od Tilaku, ale ty jsem ještě nezkoušel.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob dub 21, 2018 15:55

já bych vybíral mezi Tilak Stinger Pro, Tilak Attack, Tilak Stinger, High Point Protector, jde jen o to zda chceš co nejslepější prodyšnost, to kup Tilak Attack nebo Tilak Stinger, když ti jde spíš o odolnost než o prodyšnost, tak kup Tilak Stinger Pro nebo High Point Protector
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kkkd » úte dub 24, 2018 19:10

Díky fps za odpověd, na ty modely se podívám. Jinak co se Guide týče, nikdo tu bundu tady nemá, že by napsal zkušenost? Mám možnost ji pořídit se slevou, proto tak vyzvídám reference....
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Bunda na turistiku s batohem

Příspěvekod Layy » ned kvě 13, 2018 23:15

Zdravím, chtěl bych vás požádat o radu ohledně bundy, kterou bych chtěl hlavně na turistiku. Měla by teda vydržet krosnu a déšť. Rád bych investoval do Gore-Texu, ale popravdě se v tom absolutně nevyznám. Našel jsem dvě bundy co mě docela zaujaly, ale pokud navrhnete jinou nebudu se branit.

bunda č.1
https://www.rockpoint.cz/luxon-jacket-m

bunda č.2
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... rmot-spire
Layy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 13, 2018 16:08

Re: Bunda na turistiku s batohem

Příspěvekod mitau » ned kvě 13, 2018 23:44

Vitej na foru. Kdyz existuje podobne vlakno, pis prosim do nej a nezakladej zbytecna nova vlakna. Nektery z moderatoru to predpokladam slouci s vlaknem o nepromokavych bundach, kde najdes spoustu inspirace.

Z tech tvych moznosti urcite Ternuu, ktera je lehci a zrejme prodysnejsi nez ta Marmotka. Obecne se zkus divat po bundach z GTX Pro, GTX C-knit, GTX Active. GTX Active sice neni primarne urcen pod tezky batoh, ale dost lidi tady z fora pouziva bundy z GTX Active pri turistice natezko a nemaji problem s zivotnosti. Mohl by ti vyhovovat treba Tilak Stinger nebo spousta dalsich bund podobne kategorie.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon kvě 14, 2018 8:45

Z těch dvou bych taky vzal Ternua. Když jsem se ale byl podívat na jejich péřovky, tak mě kvalita moc nepřesvědčila, lezlo z nich peří už na ramínku, tak snad nepromokavé bundy budou kvalitnější. Když pohledáš tak určitě najdeš další možné bundy. Pokud máš velikost XL, tak by ti mohla sedět Betal Lt od Arcteryx co je ve slevě v Hudy.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod JT27 » pon čer 25, 2018 14:41

Ahoj,

přemýšlím o koupi nezateplené nepromokavé bundy hlavně na trekking a VHT.

Nemůžu a ani nechci do bundy investovat víc než 5 000 Kč máte nějaké návrhy? Z toho, co jsem zatím viděl se mi docela líbily tyhle dva modely. Máte s nimi někdo zkušenost?

https://www.zajo.net/cz/nepromokave-bun ... 026-1.html

https://www.snowleopard.cz/cs/bunda-nam ... uto-cerna/

Díky

JT
JT27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 25, 2018 14:23

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » pon čer 25, 2018 14:52

JT27
nemam nic proti Zajo, ale ak si das trocha namahy, za tie prachy najdes urcite nieco lepsie. Neviem aku mas velkost ale napr:
https://www.pandaoutdoor.cz/7945/montan ... cova-bunda
alebo
http://www.nalehko.com/Rab_Downpour_Jacket
pritom petex shield je urcite viac preflaknuty ake nejake vertigo od Zaja, nehovoriac o tom, ze si na polovicnej vahe a zbalitelnosti
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení