Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte črc 2, 2019 13:17

Jen dodávám k diskutované ME Firefox:
mike píše:Zrovna byli na prijmu, a tak jsem se zeptal. Bunda je porad OK, zrovna ji nosi. Jak moc byla nosena nevi presne, ale radove stovky dni, pouziva ji i jako vetrovku.
Našla jsem objednávku v mejlech, koupená 02/2012. Takže ač je to také Activ Shell, tak to může být trošku jiná bunda, než si koupil telemarkista. Jak jsem už psala mikovi, dny ani hodiny nošení nepočítáme, ale je to pár set dní. Nosí ji nejen v dešti, ale i proti větru nebo jako zateplení. Takže tento starý model funguje a slouží dobře. Jsem si ji tehdy měla koupit taky (tato je mužova).


Prolítla jsem sáhodlouhou a místy plamennou diskuzi a koukám, že je to celkem zmatek. Začínám mít obavu, že výběr nové bundy bude docela oříšek, zvlášť když poslední dobou moc nové materiály nesleduju, zamrzla jsem u GTX AS :lol: Ale vybrat něco musím - oprava švů Marmotky byla jen nouzovka a v mnoha místech už teče :| Si pak od vás nechám poradit :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 2, 2019 13:50

sobb píše:poslední dobou moc nové materiály nesleduju, zamrzla jsem u GTX AS
Zato vyvoj GTX AS nezamrzl, ale sel dal. Takze spravne pises, ted budou stejne bundy z tohoto materialu jine. Budou prodysnejsi, vetsinou lehci, svrchnich material tenci (ze zacatku to byl 20-40 den, ted 13-30 den), podsivka membrany jina (C-Knit), asi (???) i membrana je ztencena - a podle nekterych zkusenosti vypada, ze asi membrana (hlavne u tech nejtencich svrchnich materialech) o neco mene odolna :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte črc 2, 2019 17:02

To jsem tak nějak pochytila, ale že by se mi to chtělo studovat ... No, budu se k tomu muset někdy odhodlat. Chjo, nesnáším nakupování oblečení a bund obzvláště :|
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Stani » úte črc 2, 2019 18:40

Mne je docela špatne, keď si uvedomím, že príde čas, keď si budem musieť kúpiť novú GTX bundu. Keď som si dávnejšie kupoval Mammutku, tak som extra neriešil tie hodnoty,ako sa to tu teraz rieši. Proste som vedel načo to budem používať, vyskúšal, kúpil, dlhoročná spokojnosť. Za hodinku vybavené :) .

Teraz sa v tých GTX strácam, k tomu Neoshell, BlocVent...jéminé.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte črc 2, 2019 19:29

Vsak nemusis kupovat GTX. Od te doby, co mam NeoShell, nejak nemam o GTX zajem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Slacer » stř črc 3, 2019 19:24

sobb píše:Ale vybrat něco musím - oprava švů Marmotky byla jen nouzovka a v mnoha místech už teče :| Si pak od vás nechám poradit :)

Ahoj , Mrkni na tuto: https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html
HP Master jacket . Nikde tady o ní není žádná zmínka . Hledal jsem bundu cca 1 rok a tato je docela nová = Lehká , nejlepší prodyšnost , nepromokavost , vyztužená ramena na batoh , stahování manžet rukávů stejně jako Raptor(Tilak), fantastická kapuce . a ce na 6500??? Prostě není co řešit.
Slacer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 3, 2016 7:36

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř črc 3, 2019 21:40

Děkuji za tip. Vzhledem k tomu, že L ani XL z odkazu nevyužiju, tak jsem si dovolila změnit link přímo k výrobci :wink:
Zatím mám k výběru jednotlivých modelů daleko, nejdříve se asi budu muset aspoň trochu prokousat aktuální nabídkou materiálů.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát črc 5, 2019 22:31

fps píše:já jsem neodolal, a koupil jako UL zálohu do batohu Rab Flashpoint 2, tak jsem zvědav jaká bude její životnost, voděodolnost a prodyšnost
Tak co, už máš nějaké první poznatky?

Michal82: už jsi něco vybral?

Zatím se po velmi letmém studiu toho chaosu tedy kloním k něčemu z GTX Active, nebo pokud budu chtít něco levnějšího, tak možná Pertex Shield. Proflex od Rabu je zatím trochu hádankou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned črc 7, 2019 15:56

Rab Flashpoint 2 jsem zatím použil necelé tři dny v dešti, zatím vše funguje, jsou si s High Point Road Runner verze 1 kterou jsem měl hodně podobné, prostě UL membránovky, jediný rozdíl je tem, že má Rab Flashpoint 2 o něco lepší kšilt na kapuci než High Point Road Runner verze 1, takže vlastně půjde hlavně o to, jakou bude mít Rab Flashpoint 2 životnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » pon črc 8, 2019 19:48

Road Runner mark I mi zacal protekat docela brzy, ale mel jsem ho nekdy i s baglem. Bohuzel tesne po zaruce. Nastesti jsem ho alespon kupoval ve vyprodeji, svou sluzbu udelal... ale byla to hodne ul bundicka.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Creobroter » čtv črc 25, 2019 6:00

Ahojte, co hovorite na bundu direct alpine 6.0 https://www.adamsport.eu/panske-nepremo ... tegold/#xl
Je to dobra volba do fatry tatier atd? Na viacdnove prechody?
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » čtv črc 25, 2019 16:12

Guide mi prijde jako dost dobre univerzalni bunda na leto i zimu a navic mi strihove hodne sedela (jsem celkem hubeny). Za tu cenu ale sezenes bundy z GTX Active (mozna GTX Pro), kde je preci jen sance na vetsi prodysnost. Papirove ta Guidka nevypada spatne - uvidis, jestli ji tu nekdo ma a dokazal by porovnat material ohledne prodysnosti s GTX Active.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » pát črc 26, 2019 11:31

Creobroter:
Kedze je to membrana, predpokladam ze to chces ako zaloznu bundu.
V tom pripade by som zvazil nieco o polovcu lacnejsie a mozno aj polovicu lahsie, napr. Montane Minumus...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » sob črc 27, 2019 16:40

remy77 píše:Kedze je to membrana, predpokladam ze to chces ako zaloznu bundu
](*,) Dalsi nepoucitelny s timto zobecnovanim....

Ne kazdy pouziva membranovku pouze jako zalozni bundu na dest.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob črc 27, 2019 19:43

sobb píše:Začínám mít obavu, že výběr nové bundy bude docela oříšek
Asi to bude horší, než jsem si myslela. Jsem se ve městě stavila do dvou autdóršopů, k mání v nich byly celkem dohromady asi tři bundy z Active a to ještě mimo moji velikost. Jsem předpokládala, že zrovna GTX Active budou plný věšáky a ono houby :? Jdu obnovovat zapatlání švů na staré Marmotce, vypadá to, že na podzimní Alpy bude opět povolána :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 27, 2019 22:49

:roll: marne premyslim, kdy jsem vybral neco zasadnejsiho tak, ze jsem se zastavil ve dvou outdoorshopech ;-) Posledni membranovku jsem docela hledal a nasel na Netu. Klidne bych ti ji doporucil, ale bohuzel nedavno zmenili material :x
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob črc 27, 2019 23:12

Bundu bez vyzkoušení koupit nemůžu poněvadž mi máloco sedí. A v tomto jsem očekávala celkem výběr, takže mě to nepříjemně překvapilo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » sob črc 27, 2019 23:32

apuka píše:
remy77 píše:Kedze je to membrana, predpokladam ze to chces ako zaloznu bundu
](*,) Dalsi nepoucitelny s timto zobecnovanim....

Ne kazdy pouziva membranovku pouze jako zalozni bundu na dest.


A na co ju bude mat? Na behanie? Alebo na spanie?

Teraz cakam 4 strany teorii o tom, ako na nosi v horach membranovka... :supz:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 27, 2019 23:40

:roll: nedrazdi apuku bosou nohou nebo to fakt napise ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned črc 28, 2019 15:56

remy77 píše:Teraz cakam 4 strany teorii o tom, ako na nosi v horach membranovka...

jak jsem tady už psal několikrát, tak já třeba nosím v zimě na těžko stále na sobě membránové kalhoty a membránovou bundu, a není to žádná teorii, takto to používám plno zim na horách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » ned črc 28, 2019 17:00

fps
Neverim, ze ak ti v zime vyjde pekne pocasie, membranu nezhodis a len z principu sa v nej paris.
A v zime sa da ist v membrane castejsie, len sa treba pod nu menej obliect a tak aspon trochu regulovat potenie.
Osobne ale radsej prihodim vrstvu oblecenia ako membranu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 28, 2019 18:35

V zimě v membránové bundě? #-o Ani pri lezení ledů nebo mixu. Membr. kalhoty jsem nenandal ani nepamatuju. Poslední zimní sezonu taky ne. Ale teď se to změní, na podzim si koupím skialpovo lezecké DirectAlpine Rebel. Bundu plánuju další jaro, opět Direct Alpine, model nevím, 198g v "L".
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 19:53

Zrovna na to lezeni ledu by to asi jedine melo trochu smysl. Kdyz je kolem nuly nebo nad a tece po nich voda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 28, 2019 20:27

Na ledech potřebuješ spíše membránové kalhoty, koleny se opíráš běžně.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 20:30

Jo, ty taky. Vzpominam si na otlucena kolena ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » ned črc 28, 2019 21:10

Tak uz sa mi stalo, ze spodok ladu dost tiekol a membranovka bodla.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 30, 2019 20:22

remy77 píše:A na co ju bude mat? Na behanie? Alebo na spanie?
Teraz cakam 4 strany teorii o tom, ako na nosi v horach membranovka...
Mas smulu, zadne ctyri stranky to nebudou. Ale napadlo Te (i mika a par dalsich), ze Ty zase uplne zevseobecnujes svuj pristup k membraovkam a vubec nepripoustis, ze nekdo to muze mit jinak? To Ti prijde normalni?

Predstav si napriklad, ze nekdo se tak nepoti jako Ty, dokonce ani v membranovce. Dokonce ze mu je prijemne v nem chodit bo neprofukuje, nemusi hlidat dest, mokro, navic jej docela chrani, pokud ma pevnejsi svrchni material a ne ty UL na vyhradne zalozne pouziti mimo zatizeni.
Predstav si, ze membranovka ma i jine funkce nez jen proti desti - jak jsem psal, neprofoukne, chrani, docela dost zvysuje tepelny komfort (3L GTX bundy urcite, ostatne GTX nemohu soudit, PU membranovky min). Kdyz si to sectes, tak,s ni muze nekdo dokonce setrit vahu, protoze nemusi tahat zalazni lehkou membranovku, vetrovku a zateplovaci vrstvu.

O zimnim pouziti psat ani nebudu.

Verim vsak tomu, ze Ty vhodnosti takoveho pouziti pro mnoho lidi neveris. Jak se rika - syty hladoveku neveri...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv srp 1, 2019 14:58

remy77 píše:fps
Neverim, ze ak ti v zime vyjde pekne pocasie, membranu nezhodis a len z principu sa v nej paris.
A v zime sa da ist v membrane castejsie, len sa treba pod nu menej obliect a tak aspon trochu regulovat potenie.
Osobne ale radsej prihodim vrstvu oblecenia ako membranu.

tak jde hlavně o to, o jaké membráně tu píšeme, GTX Active v zimě žádný problém s pocením
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte srp 6, 2019 8:11

Mate uz nekdo novy road runner (3.0) od HP? Dnes jsem se na nej dival. Libi se mi ta paropropustnost (jsem hooodne potivy) ale vaha polovicni nez downpour od Rabu ve me moc duvery nebudi.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Fredos » čtv srp 8, 2019 9:53

Zdravím,

co byste vzali raději, Rab flashpoint 2 (pertex shield+) nebo Salewa Pedroc 2 (GTX As 2.0)? Obojí teď seženu za cca 6k. Použití čistě jako záložní bunda. Občas použití s těžkým batohem. Nebo se mám vyprdnout na gramařeni, přihodit kačky a koupit lehkou bundu z GTX Pro? Nemůžu se nějak pořád rozhodnout.

EDIT: ještě bych dodal, že ji budu používat převážně jaro-podzim. V zimě ji vytáhnu tak jednou když bude náhodou na sněžnicích hnusně.
Fredos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 13, 2016 15:43

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení