Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » pát črc 27, 2018 15:54

mike píše:No... jak moc se potis nebo nepotis? Jestli moc ne, tak by mozna sla. Byt tebou, tak si ji ale nejdriv zkusim. Nejake bundy z Pertex Shield+ jsem na sobe mel a material mi byl celkem neprijemny. Lepil se na holou kuzi i kdyz jsem nebyl zpoceny a pripadal mi jak igelit. Na druhou stranu je mekky a ohebny, zadny plech. Rozhodne v ni ale nebude teplo.



No zkouším vybírat na zaklade vašich doporučení. Podívat se zajedu, to je jasne, ale musim do vetšího mesta nemálo kilometru, takže chci mít aspon predstavu co jak teda. Protože kdyz jsem byla v tech rockpointech, tak rada veskerá zádná. Ale podívat se zajedu no.
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 15:56

Ono dost zalezi na konkretni prodejne, ale RockPoint byva z hlediska obsluhy nejhorsi moznost. Idealni je udelat si vylet do Prahy a projit Hudy, Hanibal a Alpsport, je tu par mist, kde jsou celkem blizko sebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » pát črc 27, 2018 16:02

Jop do prahy to mam pres pul republiky, ale asi si udelam vylet no
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 16:07

To je asi zbytecne, v Brne je tohle vsechno taky, jen tam holt bude horsi obsluha ;-) Pripadne Ostrava, Olomouc, pohledej, kde jsou jake prodejny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 17:49

oodoow píše:Na irunfar.com zrecenzovali bundy z goretex shakedry. Až na nějaké chyby ve střihu (krátké rukávy) jsou z toho materiálu celkem nadšení, že jako membránovka i větrovka v jednom. Ty lehké recenzované modely budou ale asi jenom na běh, pod těžký batoh bych to vzhledem k ceně neriskoval. Arcteryx má myslím ale i trochu těžší bundu z toho materiálu, která by mohla vydržet více.

Precetl jsem si to a v podstate jsem se nic vic, nez pises, nedozvedel. Nekdo by to mel vyzkouset. Ten nekdo jsi ty, pro tebe se to akorat hodi :twisted:

Fakt by mne zajimalo, jestli je takova bunda pouzitelna jako zalozni membranovka na normalni turistiku. Aspon jednodenni batoh (do 8 kilo), ale i vicedenni (do 15) a samozrejme jen v desti. U mne tak maximalne tyden za rok. Udela batoh neco te membrane? Teflon je docela odolny, myslim, ze vic, nez PAD, ktery se bezne na bundach pouziva. Ale je horni vrstva teflon nebo tam je jeste neco jineho? Asi bych se bal nejvic toho, ze bunda zacne na osoupanych mistech protekat. Tohle ale asi jedine vyzkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát črc 27, 2018 19:33

Vsak skoro to same tady uz bylo - ty "latexove" OutDry oblecky...

Ja bych se opravdu obaval, ze batoh muze tu membranu rychle rozedrit. I kdyz je teflon odolny, prece jen je membrana hrozne tenka latka. Pokud jsi mel na rukou v obchode rukavici pouze z ni, tak jsi to mohl zjistit. A odolnost tam moc velka nebyla. Navic bych se obaval uspineni membrany - na to je dost hakliva a muze rychle znicit (do vyprani) vodeodolnost. Za predpokladu, ze na ni nemaji "klasickou" tenkou ochrannou PU vrstvu, ktera by asi odesla jeste drive.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » sob črc 28, 2018 8:28

Ona tam ta PU vrstva je... ale z vnitřní strany jako u klasického GTX Active, takže z vnějšku se to asi po nějaké době zasviní... Z vnější by měl být film podobný "podšívce" u Paclitu takže to fakt bude max na běh, cyklo nebo na nějaký speed hike bez zátěže :-/
V ruce jsem to ještě neměl, tak třeba to ynženýřy z Gore nějak ošéfovali aby se to nerozpadlo po prvním použití :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 28, 2018 18:25

adiss
mohla bych ti dat hp road runner damskou starsi verzi, cervena vel. M. mam ji asi 2 roky, v desti byla asi 2x, nejak sem z ni vyrostla, premyslim zda ji poridim v Lku nebo bych prubla neco od ME, mohla by sis zkusit co ti vyhovuje/nevyhovuje - je lehka, ma odvetrani v podpazi ... pokud by ti sedla velikost.

to mi osobne lehce chybi u tilak stinger, ale beru ji tam, kde necekam dest, prece jen je vic UL jak ten stinger...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 28, 2018 23:06

apuka píše:Vsak skoro to same tady uz bylo - ty "latexove" OutDry oblecky...

Myslim, ze s tou hruzou od Columbie to ma spolecne akorat to, jak to na prvni pohled vypada.

apuka píše:Navic bych se obaval uspineni membrany - na to je dost hakliva a muze rychle znicit (do vyprani) vodeodolnost.

To jo, ale vypranim by se to melo spravit. Bal bych se hlavne prodreni resp. poskozeni membrany.

Jeste jedna vec mne napadla. Pri te vaze to bude opravdu tenke, tipuju neco jako silnejsi mikrotenovy sacek. V desti to sice vodu nepropusti, ale odvadet teplo bude, takze na hole telo by to nemuselo byt nic prijemneho. Tohle jsem zaznamenal i v normalnim GTX AS. V prutrzi mracen mne exponovana mista (ramena apod) vylozene chladila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » ned črc 29, 2018 20:09

mike píše:Precetl jsem si to a v podstate jsem se nic vic, nez pises, nedozvedel. Nekdo by to mel vyzkouset. Ten nekdo jsi ty, pro tebe se to akorat hodi :twisted:

Jo, až na tu cenu si myslím, že je přesně pro mě. :D
Membránovku nějakou mám a novou hned tak kupovat nehodlám, určitě bych si za ty prachy koupil radši jinou outdoorovou výbavu. Každopádně na nošení pod batohem bych tyhle 100g bundičky nekupoval, spíš tu kapku těžší od Arcteryxu anebo počkat, jestli se ta membrána fakt ujme a přijdou s tím další prodejci. Ona už je tu ta membrána vlastně celkem dlouho, ale byl s tím asi nějaký problém, protože pak najednou všechny produkty zmizely, takže jako moc důvěrou mě to nenaplňuje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned črc 29, 2018 22:24

Nedelej ze sebe socialni pripad, jsi mlady a chytry, urcite vydelas 5.5 kKc za par dni ;-) Taky ted hodlam koupit boty od Inov-8 a vubec nejsem presvedcen, ze to bude spravne, jen to chci zkusit. O moc levnejsi, nez ta bunda, nejsou.

oodoow píše:Ona už je tu ta membrána vlastně celkem dlouho, ale byl s tím asi nějaký problém, protože pak najednou všechny produkty zmizely, takže jako moc důvěrou mě to nenaplňuje.

Detske nemoci jsou u novych veci normalni, jestli je vychytali, tak tim lip. Kdyby ale nejake problemy byly, tak se to urcite najde v nejakych bezeckych diskusich, co sledujes, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon črc 30, 2018 9:19

mike píše:vypranim by se to melo spravit. Bal bych se hlavne prodreni resp. poskozeni membrany.
Jasne, ze nejhorsi muze byt to predreni, jak jsem psal, membrana je hrozne tenka (i kdyz je to telfon) a nechrani ji vnejsi latka.
Ale... jakmile budes mit i lehci batoh, ale takovy, ktery nosis casteji, vem to tak, ze se do nej (zada, ramenni popruhy a bederak) urcite potis a rozhodne batoh casto prat nebudes. No a a kdyz si v lijaku das ten "usvineny" batoh na bundu, ten "svincik" se z nej na/do membranu/-y dostane a hrozi, ze Ti castecne "zrusi" nepromokavost. A jsem skalopevne presvedceny, ze Tobe by se to moc nelibilo :-D.
mike píše:Myslim, ze s tou hruzou od Columbie to ma spolecne akorat to, jak to na prvni pohled vypada.
Omyl. Spolecne ma to, ze je membrana jako vnejsi vrstva bez ochranne vnejsi latky. Jen nevim, co ma Gore na povrchu za ochranny film, OutDry tam mel (pry, nestudoval jsem to podrobne) specialni povrchovou upravu PU membrany, ktera mela zarucit vysokou odolnost (neptej se me na skutecnou, ja to na sobe - doufam - nikdy mit nebudu).

A taky si myslim, ze Tvuj postreh s moznosti "ochlazovani" by mohl byt spravny...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon črc 30, 2018 14:51

Jasne, tohle vsechno muze byt pravda, ale taky nemusi. Ted uz fakt jen teoretizujeme a bez vyzkouseni se nikam nepohneme. Holt musime presvedcit oodoowa, at si to koupi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » úte črc 31, 2018 7:49

No, oni už i v komentářích na irunfar píší, že to nic moc nevydrží. Na běh by to ještě šlo, že si dáš běžeckou vestu pod bundu, ale s batohem to neuděláš.
Já jsem hlavně líný a když už se přemůžu a něco vydělám, tak pak děsně koumám, za co to utratím a experimentální membrána to fakt nebude. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod foltyn » úte črc 31, 2018 21:20

Jde reálně poznat rozdíl v barvě bundy (černá x světlejší barva)? Jakože se v ní budu víc potit atd.

Možná to je blbej dotaz :)
foltyn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 1, 2015 8:50

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2018 0:45

Na bunde to vyzkousene nemam, ale na trickach to rozhodne poznat je. Tmave v lete nenosim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2018 0:48

oodoow píše:No, oni už i v komentářích na irunfar píší, že to nic moc nevydrží.

Myslis toto? Gore-Tex folks told me, that it’s not made for backpacking. Nevertheless I tried it with a Salomon S-LAB Sense Ultra 5 Set. But after a 4-hour-run I found a cut. Shoulder zone was damaged. Nebo jeste neco jineho?

oodoow píše:Já jsem hlavně líný a když už se přemůžu a něco vydělám, tak pak děsně koumám, za co to utratím a experimentální membrána to fakt nebude. :)

Na takove flakani jsi jeste moc mlady [-X Ja jsem s tim zacal az v 45 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » ned srp 26, 2018 19:12

Nechce se mi číst (všech 102 stránek) - prosím o rychlou odpověď: z aktuálně prodávanýc GoreTexů je nejprodyšnější Active Shell, že?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » ned srp 26, 2018 19:58

@pp: nejprodyšnější bude asi ShakeDry
Jinak teď v Dolomitech jsem zjistil, že moje nepromokavá High Point Road Runner, už moc nepromokavá není (spíš vůbec), takže si ten ShakeDry asi pořídím.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned srp 26, 2018 20:20

Jen bys taky mel PP rict, ze to bude naprosto nevhodne pro jeho turistiku v busi a ostruzini... Teda pokud nechce kupovat kazdou chvili nove obleceni.

@PP: Tvoje otazka by potrebovala doplnujici info, ze na jake ucely potrebujes, jinymi slovy, jak odolnou chces svrchni latku. ShakeDry je prakticky pouze na pouziti bez batohu v (pro obleceni) nekomplikovanem terenu. Active je min prodysny, ale neco snese (svrchni latka 20-40 den)m, Pro je se stejnou svrchni latkou stejne prodysne, ale tam je pouzita latka >=40 den). Odolne je to v opacnem gardu.
No a jeste mas C_Knit, co je vlastne Pro ale s jinou vnitrni latkou - ten je jen mirne mene prodysne jako Pro (ale za jistych podminek to muze byt naopak, prave kvuli vnitrnimu materialu, ktery lepe odvadi vlhkost do membrany), ale na hole telo je rozhodne nejprijemnejsi. A na rozdil od Active a Pro neni latka hlucna - to ani pri desti nejsi "v plechove boude".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned srp 26, 2018 22:53

@oodoow: no konecne ;-)

Nejake podrobnosti k te HP bunde? Jak dlouhou jsi ji mel, jak moc pouzival, co se s ni vlastne stalo... driv to totiz vypadalo jako rozumna UL zalozni bunda, ale asi teda neni.

@pp: NeoShell je prodysnejsi, nez vsechny GTX 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » pon srp 27, 2018 7:37

@mike: Jsem se díval do mailu a kupoval jsem ji 8.9.2014 za tři litry. Mockrát jsem ji nepoužil, protože moc v dešti nechodím, ale párkrát jo. Většinu času trávila zmačkaná v zádech běhací vesty v přihrádce na hydrovak, kde fungovala i jako bariéra, abych nepropotil celou vestu. Takže je možný, že ji sejmul ten pot, ale párkrát jsem ji i pral. Zkusím ji vyprat znovu, ale pochybuju, že to pomůže.
Ze začátku fakt nepromokavá byla, ale teď mi to přijde stejné jako pertex větrovka.
Jinak celkem pochybuji, že Neoshell je prodyšnější než ShakeDry, ale nezkoušel jsem. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon srp 27, 2018 18:26

pavproch píše:z aktuálně prodávanýc GoreTexů je nejprodyšnější Active Shell, že?

máš tři možnosti, Gore-Tex Active nebo Polartec NeoShel nebo BlocVent Pro
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pon srp 27, 2018 18:27

kuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon srp 27, 2018 18:30

oodoow píše:Jinak teď v Dolomitech jsem zjistil, že moje nepromokavá High Point Road Runner, už moc nepromokavá není (spíš vůbec), takže si ten ShakeDry asi pořídím.

tak to počítej s tím, že nevydrží ani zdaleka co High Point Road Runner, Gore-Tex ShakeDry není na turistiku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon srp 27, 2018 19:02

@oodoow: to teda nic moc, leda ze bys mel extra agresivni pot. Ale myslim i fps psal, ze mu to odeslo.

Neoshell ma vyhodu v nenulovem CFM, ale co bude prodysnejsi prakticky tezko rict. Pak bychom se mohli nekde domluvit a bundy porovnat. Akorat ze ty by ses do me Neoshellky asi vlezl dvakrat a ja do tve ani jednou, jestli si ji koupis na telo :twisted:

@fps: neodrazuj ho [-X Potrebujeme testera.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » pon srp 27, 2018 19:08

@fps: a jak ta bunda pozná, že jsem zrovna na turistice?
@mike: No právě, uvažuju, že si koupím větší a když bude lejt, tak si ji navlíknu rovnou i přes běhací vestu, tak mi nenateče do vesty a zároveň nebude hrozit, že by ji vesta nějak prošoupala.
Jo a jako fakt nic moc, jsem čekal, že to nebude moc prodyšný, ale aspoň nepromokavý. :twisted:
Teď maj už verzi Road Runner 2.0, tak to třeba nějak vylepšili, ale kupovat to nebudu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon srp 27, 2018 19:15

Podle toho, ze mas pohorky :twisted: Coz se te netyka, takze jsi v pohode ;-)

Kup ji, jsem na to vazne zvedav a kdyz bude prilezitost, tak to porovnani udelat muzeme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pon srp 27, 2018 20:21

Pro info. O víkendu jsem jel na Šumavu. Zapomněl jsem větrovku i triko s dlouhým rukávem. Proto jsem byl nucen šlapat v neprodyšné bundě z Decathlonu za 2 kila. Větrání zipem, sundavání a nandavání kapuce v závislosti na větru / dešti / pocení. Konstatuju, že přežít se to dalo. Teploty byly nejníž asi mezi 10 a 15 °C.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » stř srp 29, 2018 11:19

Chluppatý Slon Meron HS Light Jacket objednán (Gtx Active šell) - až ju (bundu) i ho (Active) testnu v lejafffcu proti kopci, dám sem report.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení