Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » pon črc 23, 2018 20:48

tak sem to zmeril, ber to trochu s rezervou, bundu jsem rozlozil na postel a zmeril tesarskym metrem, ale pro orientaci snad staci
dily zada/bricho neni presne stejny, zadni cast je sirsi nez predni - kdyz sem to polozil naplacato na postel, tak bocni svy byly na predni casti
zadni dil je dole prodlouzeny, podobne jako byvaji cyklobundy
Přílohy
Jottnar_rozmery.jpg
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kjuba » pon črc 23, 2018 20:58

Lipon: Díky moc, to pomohlo.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte črc 24, 2018 19:43

mike píše:Kalhoty jsem ve vyse popsane situaci opet oblekal za silneho deste na uplne promocene normalni kalhoty a opet pod nima uschly. Takze tam mi GTX AS uplne staci a jsem s nim spokojen, na bunde jsem nebyl. Tuhle situaci by nezvladla, zatimco Neoshell to dal s prehledem.

- na nohy taky nepotřebuji tak prodyšnou membránu jako na tělo, na nohy mi stačí prodyšnost cca 20 000 g/m2/24hod
- Neoshell mám na seznam membrán co bych chtěl zkusit, ale GTX AS který mám pes čtyři roky mi stále dobře funguje, tak ňák nejsem nucen jít do Neoshellu, a taky čekám jestli než mi odejde GTX AS nebude na trhu ještě něco lepšího než je GTX AS a Neoshell
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte črc 24, 2018 22:51

Vsak jo, kdyz ti AS vyhovuje, tak fajn. Ja jsem musel bundu reklamovat a jelikoz jsem s ni extra spokojen nebyl, zkusil jsem Neoshell a ten mi prijde lepsi.

Kalhoty jsem mel predtim Paclite a ty moc nestihaly. Mival jsem je zevnitr minimalne od kolen dolu mokre a to i kdyz jsem sel v suchu (po ledovci). AS stihaji vic nez dobre, zatim mi pod nima mokre kalhoty pokazde uschly, takze jsem spokojen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř črc 25, 2018 6:15

No vidíš a já vyměnil neošelku za aktifšelku a sem spokojenej...
Ale já jí prodal, protože mě už tuze sralo se v ní furt wapkovat na zahradě, abych nevěřícím Tomášům dokázal, že Neoshell neprochčí...

viewtopic.php?p=366505#p366505

viewtopic.php?p=401170#p401170

viewtopic.php?p=401660#p401660
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

všestranna bunda

Příspěvekod Adisss » stř črc 25, 2018 9:17

Dobrý den,
prosim o radu ohledne koupi bundy. Chci univerzalní membranovou bundu, od města po vrcholky hor, od jara do zimy. Na kolo, turistiku, bezky, lyže.....
Vyhlídnutou mam raptorku od Tilaku, jsem ochotná ty peníze za ni investovat, otazka je, jestli je to nutne. Nebudu se pravdepodobne vyskytovat v extremních podmínkach, na které je stavěná.
Můžete mi prosím doporučit vhodnou případně vhodnou alternativu?
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: všestranna bunda

Příspěvekod Pierre111 » stř črc 25, 2018 9:50

Fakt zajímavý dotaz, bohužel s tím tvým popisem jak a na co budeš bundu potřebovat se na něj nedá vůbec odpovědět. Obecně se membránová bunda na všechny tyhle aktivity nehodí. Navíc jedna bunda těžko zastane tolik aktivit, to je hned na několik bund. Dle tvého dotazu soudím, že asi s tímhle nemáš moc zkušeností, proto bych ti asi doporučil nekupovat hned na začátek něco tak drahého jako je Raptor.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: všestranna bunda

Příspěvekod Goratrix » stř črc 25, 2018 13:51

Ako univerzalne bundy mam od minulej zimy Arcteryx Atom AR a Proton AR, ale to tiez asi nie je zrovna najlacnejsi "pokus" ak nevies presne co chces. Kazdopadne oproti membranovym bundam rozdiel v pohodli a moznostiach vyuzitia je znacny.
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: všestranna bunda

Příspěvekod Pierre111 » stř črc 25, 2018 13:58

A proč máš tyhle dvě na jednou ? Nestačila by jen jedna ? Je mezi nimi velký teplotní rozdíl ? Předpokládám, že nenosím na akci obě dvě najednou. Jak velký je rozdíl mezi Proton Ar a Proton Lt ? Díky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 15:08

@Adisss: nezakladej prosim nova vlakna na temata, ktera uz existuji. Slouceno.

Pridam se k tomu, co psal Pierre111 a jeste pritvrdim. Muj nazor je trochu extremni, ale povazuju membranove bundy jednu z nejmin univerzalnich veci. V podstate se podle mne hodi jen na jedno: noseni v batohu jako zaloha proti desti. Vytahnes az kdyz prsi tak, ze to bez ni nejde a sundas hned, kdyz prset prestane a bunda trochu oschne. Tot vse, na to ostatni, co pises, se nehodi a jsou lepsi moznosti.

Sam to samozrejme dodrzuju. Letos uz mam nachozeno skoro 1900 km a membranovku jsem mel na sobe 3x, mozna 4x. Dohromady to odhaduju min, nez na 8 hodin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 15:12

dudy píše:No vidíš a já vyměnil neošelku za aktifšelku a sem spokojenej...
Ale já jí prodal, protože mě už tuze sralo se v ní furt wapkovat na zahradě, abych nevěřícím Tomášům dokázal, že Neoshell neprochčí...

Zahradu ani wapku nastesti nemam a nikomu nic dokazovat nehodlam, to necham na agentech Polartecu (zdravim apuku ;-))

On neni Neoshell jako Neoshell. Mel jsem na sobe u nas v obchodech aspon tri ruzne a pocitove to bylo uplne jinde, nez ta, co mam. Naopak, AS byl ve vsech variantach, co jsem na ne sahnul, skoro stejny. Moje bunda i kalhoty, aspon pet bund v obchodech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: všestranna bunda

Příspěvekod Goratrix » stř črc 25, 2018 17:53

Pierre111 píše:A proč máš tyhle dvě na jednou ? Nestačila by jen jedna ? Je mezi nimi velký teplotní rozdíl ? Předpokládám, že nenosím na akci obě dvě najednou. Jak velký je rozdíl mezi Proton Ar a Proton Lt ? Díky.


Len tak na striedanie, Atom mam dlhsie tak ho tak nejak menej setrim... mam tie bundy na normalne nosenie, do mesta, do prace, prakticky celu zimu. Proton mam tiez AR, LT verzia mi prisla dost tenka na moje potreby - nosim pod bundou len tricka, a v poslednom case mam pocit ze tu je bud len poriadna zima, kedy potrebujem AR, alebo zase o dost teplejsie, ked zateplenu nepotrebujem vobec... tak sa mi zdalo ze LT by som nemal kedy nosit. Rozdiel medzi Atom a Proton je ze Proton o dost viac dycha.
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » stř črc 25, 2018 18:15

mike píše:Muj nazor je trochu extremni, ale povazuju membranove bundy jednu z nejmin univerzalnich veci. V podstate se podle mne hodi jen na jedno: noseni v batohu jako zaloha proti desti.

Dobře, dekuji za rady, proč ne. Jsem tu proto, abych dostala radu. Kdybych tomu rozumněla, tak se nemusím ptát.
Jakou tedy vhodnou alternativu univerzalní bundy prosím doporučíš? děkuji za rady
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 18:32

Zadnou, univerzalni bunda IMO neexistuje. Na to, cos psala, mam vetrovku, dve primaloftky, jednu na ven a jednu do mesta, a do deste membranovku. Kdyz jsem jeste lyzoval, tak lyzarskou bundu. Tedy celkem aspon 5 bund.

Jsou lidi, co tvrdi, ze univerzalni je nejaky SS. Urcite pokryje vic, nez membranovka, ale za cenu velkych kompromisu. Podle mne je naproste minimum dobra vetrovka a primaloftka (zateplena bunda) na zimu. Plus nouzova plastenka proti desti.

Jeste prosim zkracuj citace na nezbytne minimum. Tak, jak jsem to udelal s tvym prispevkem vyse.

edit: jeste dodam, ze nepromokavost je nejvic precenovana vlastnost u bundy. Schvalne si zkus spocitat, kolikrat ji asi za rok potrebujes. Blbe je, ze se za ni plati a to hodne. Penezma i zhorsenim vlasnosti obleceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » čtv črc 26, 2018 7:03

mike píše:Zadnou, univerzalni bunda IMO neexistuje. Na to, cos psala, mam vetrovku, dve primaloftky, jednu na ven a jednu do mesta, a do deste membranovku. Kdyz jsem jeste lyzoval, tak lyzarskou bundu. Tedy celkem aspon 5 bund.

Dobře dekuji. Chápu, že jedna bunda nestačí na vše. Měla jsem na mysli něco tomu aspoň podobneho. Po čem tedy koukat, když membranovku ne. Respektive mam hledat jen nejakou outdoor bundu a k tomu koupit plaštěnu?
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2018 18:58

To je dost tezka rada. Puvodni dotaz jsi napsala tak, ze z nej neni poznat nic. Napis neco vic. Kam konkretne hodlas jezdit, jake mas s horama zkusenosti, jakym stylem chces fungovat (chaty, penziony, stan apod.). Samozrejme taky kolik si za to muzes dovolit utratit. No a nepocitej s tim, ze napoprve se trefis, chce to zkouset a zkouset, nez najdes svuj ideal. Neni to levna zalezitost a trva roky, nez na to prijdes. Co si mas presne koupit ti nikdo neporadi, kazdy jsme jiny a kazdemu vyhovuje neco jineho. A taky mozna proc te napadl zrovna Tilak Raptor, to mi vzhledem k dotazu nedava smysl.

Moje vybava na hory od jara do podzimu je vetrovka, membranovka a UL perovka. Vetrovka je nejpouzivanejsi, tu mam na sobe vzdycky, kdyz uz je mi v tricku zima. Ted jsem sel 8 denni trek, kde jsem byl vetsinou ve vyskach 2600 - 3300 m a odhaduju, ze jsem ji mel na sobe necelou polovinu casu. Perovka je na vecerni taboreni a rano, nez se clovek vybatoli nebo vyjde slunce. Da se bez ni obejit, to uz je spis vychytavka pro nas starsi a pokrocile. Membranovka je pro pripad nouze nejvyssi, kdy zacne poradne prset. Ma ji vetsina z nas, ale myslim, ze vetsina z te vetsiny ji pouziva, jen kdyz musi (ja rozhodne). Prijde bourka, prutrz mracen, vodorovny dest hnany vetrem. Oblecu si membranovku a membranove kalhoty a jdu dal. V plastence by to ve slozitejsim terenu neslo. Pro turisty v lehcich horach to ale alternativa byt muze.

Koukni se do vlakna o vetrovkach a na zimu o zateplenych bundach. Doporucuju cist odzadu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » čtv črc 26, 2018 20:27

Celý den hledám a pročítám....Můžete mi prosím poradit, která z těchto by byla vhodna k univerzálnímu použití? Nebo tedy alespoň k širšímu využití než jen když prší?
Doufala jsem, že vyběr bundy bude radost, ale stava se z toho spíš zátěž.
Budu ráda za Vaše postřehy, případně doporučení jine.

http://www.nalehko.com/Rab_Alpha_Direct_Jkt_wmns

https://www.hudy.cz/bundy_damske/millet ... rizon.html

https://www.hanibal.cz/direct-alpine-gu ... anthr_rose

Nebo tedy jako univerzálku koupit neco takoveho ?

https://www.hanibal.cz/direct-alpine-gaia-10-id17421
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » čtv črc 26, 2018 20:36

mike píše:To je dost tezka rada. Puvodni dotaz jsi napsala tak, ze z nej neni poznat nic. Napis neco vic. Kam konkretne hodlas jezdit, jake mas s horama zkusenosti, jakym stylem chces fungovat (chaty, penziony, stan apod.). Samozrejme taky kolik si za to muzes dovolit utratit.

Děkuji za rady. Vlákna pročtu.
Naskytla se mi finanční možnost membranovku si pořídit. Jsem právě spíš takový univerzal, nic extremního. Nejaký ten přechod, spaní ve stanu, kolo, lyže, voda... tak jsem si právě říkala, že bych ji užila. Doted jsem ji nemela, přežila jsem vše i bez ní,ale kdyz tu moznost pořídit si ji mam, tak bych ji chtela využít. Samozřejmě ne za každou cenu. Tu desítku zvladnu utratit i za jine outdoor oblečení.
Jenže ted fakt nevím no....
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slezacekm » čtv črc 26, 2018 21:15

@Adisss: z tech tvych bych si asi jako univerzalku nevybral ani jednu. ta DA Guide je vylozene lezecka. Navic mi prijdou zbytecne tezke. Osobne bych nebral nic tezsiho nez 300 g. Pred nejakou dobou jsem koupil Patagonii Rainshadow za 2000. Napada me napr. Marmot Precip. Od Rabu taky neco najdes, napr. Downpour. a za zbytek z desitky bych koupil neco jineho
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2018 23:53

Taky bych si z toho tezko vybiral. Kdyz uz, tak ta DA Gaia, vypada jako pouzitelna SS, ale samozrejme nebude nepromokava. Chtelo by si to ale nejdriv osahat v obchode, jestli nebude moc tepla. Rozhodne ne Rab Alpha Direct, ta je na zimu a navic ma mizernou PA izolaci. Zbyle dve jsou nic moc membranovky.

Kdyz uz bych si musel vybirat jednu bundu na vsechno a musela by byt nepromokava, tak bych zkusil Jottnar Asmund. Mam panskou verzi (anorak, ale to je fuk) a je to prvni membranovka, kterou nemam tendenci sundat okamzite, jak to jde. Myslim, ze pro cloveka, ktery se min poti, by byla pouzitelna i jako vetrovka. Neco jsem k ni napsal tady a tady. Neni levna. Je pomerne technicka, stavena na ochranu pred zivly. Neni ji kde vyzkouset. Da se objednat jen pres jejich web. Musela bys vybirat podle tabulky velikosti. Ale zas bys mozna byla prvni, kdo ji v CR ma ;-) V damske uz nemaji moc vyber barev a velikosti, jestli se nevejdes, napsal bych jim, kdy bude dalsi varka. Vloni naskladnovali v rijnu. Jsou pomerne ochotni, rozmery by ti na dotaz napsali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 0:22

Jeste jeden tip. ME Firefox: https://damske-bundy-kabaty.heureka.cz/ ... ox-bunda/# Uz se asi nevyrabi, ale da se u nas jeste sehnat a to i v ruznych barvach. Znam par lidi, co ji pouzivaji i jako vetrovku, pry jim uz na to prodysnost staci. Mne by nestacila, ale jestli se nepotis moc, mohla by byt pouzitelna. Pripadne dalsi bundy z GTX Active.

Pro ostatni: koukal jsem k ME a nasel Impellor Jacket. GTX Active 2.0 a 170 g. To uz je slusna UL. Nemit ten Hymir, tak bych o ni vazne uvazoval. Mozna by se hodila na akce (jako podzimni Dolomity), kde dest necekam, ale bez membranovky si jet stejne netroufnu :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » pát črc 27, 2018 6:55

Dekuji za rady a postřehy. Mrknu na ta doporučení, co jste psali. Čiste z vetrovky mam strach, že budu zmrzat, jsem ženská :D.
Byla jsem ve dvou rockpointech a rady ani příjemného personálu jsem se nedočkala. A ani teda nic extra vyber tam nebyl. Vlastne jediny, co mi doporučili, byl ten raptor no :/.
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » pát črc 27, 2018 7:41

Adisss
Mrznut budes aj v membranovej bunde. Pretoze nesluzi na zateplenie, ale ako ochrana v hnusnom pocasi.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » pát črc 27, 2018 8:20

Na irunfar.com zrecenzovali bundy z goretex shakedry. Až na nějaké chyby ve střihu (krátké rukávy) jsou z toho materiálu celkem nadšení, že jako membránovka i větrovka v jednom. Ty lehké recenzované modely budou ale asi jenom na běh, pod těžký batoh bych to vzhledem k ceně neriskoval. Arcteryx má myslím ale i trochu těžší bundu z toho materiálu, která by mohla vydržet více.

@Addiss: Prostě na zimu je zateplená bunda (anebo hodně vrstev), na déšť v chladnu je membránovka a na zbytek je větrovka. To znamená, že když je teplo a zaprší, tak radši zmoknu ve větrovce, kde to zase rychle uschne, než abych se pařil pod membránou. Když je velká zima, tak zas už neprší, ale sněží a membránovka je taky na houby. Takže membránovka se hodí jenom do toho úzkého pruhu počasí, kdy je dostatečně chladno, ale ještě pořád prší. Jenže to je taky nejnebezpečnější počasí a proto ji všichni nosí s sebou (ale ne na sobě).
No a Raptor je těžká horolezecká bunda do té největší sloty, u nás použitelná tak max 3 měsíce v roce, když je zrovna slušná zima a je hnusně. Ona sice neslouží na zateplení, ale při pohybu se v ní asi uvaříš, protože tebou generované teplo nebude mít kudy odcházet a při zastavení ti zas bude zima.
Z toho seznamu, kdybych musel, tak bych si vybral tu Rab Alpha Direct, sice není nepromokavá, ale rychle schne, je prodyšná a je teplejší než větrovka, na pohyb v přírodě asi nejvhodnější. Myslím, že ji tu i někdo má (nebo jinou bundu ze stejného materiálu).
Jinak souhlas s Mikem, než kupovat jednu bundu na všechno, je lepší si koupit lehkou větrovku, lehkou membránovku a pak něco se zateplením, když se někde zastaví a jde se tábořit. Ta alpha direct je vlastně kompromis mezi větrovkou a zateplením, ale jako každý kompromis je to prostě kompromis. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 27, 2018 9:03

Addiss: ty máš hrozně zkreslenou (a tedy i špatnou představu) o tom jak bundy fungují. Nic ve zlém. Podle toho co píšeš za použití, bych ti Raptora za min. 10tis nedoporučil. Je to jako jít trhat fialky dynamitem, prostě overkill.

Bundy mají tři základní vlastnosti:

ochrana proti větru: Větrovky (membránovky), použitelný za teplejšího počasí, s dobrou mikinou se dostaneš i do mínusových teplot. Při dešti promoknou.

ochrana proti vodě/dešti: membránové bundy a zátěry. Zátěr dýchá mnohem méně, membránovka lépe. CHrání primárně proti dešti a taky proti silnému větru. Použití je spíš v nižších teplotách jelikož při pohybu špatně větrají. Já membránovku používám i proti větru, ale to když lezu na vyšší kopce a fouká a je zima. Při chůzi tě tedy mmbrána zahřeje, protože odráží tvoje teplo, když budeš stát nebo sedět bude ti zima. Není to termoizolační bunda !!!

termoizolační budny: primaloftky ( a jiné syntetické materiály) a péřovky. Slouží hlavně jako ochrnaa proti nízkým teplotám/zimě, slušně tě zahřejí a valná většina slouží i jako ochrana proti větru, neprofouknou. Jejich použití je ale řekněme od 0°C a méně, jinak ti v tom bude vedro. Promoknou.

Univerzální budna, která bude mít všechny tři vlastnosti, tedy neprofoukne, zahřeje tě když je zima a nepromokne v dešti a k tomu bude použitelná i při teplotě 10°C + neexistuje a nebo existuje ale je fakt k ničemu protože nic neumí dost dobře ;). Prostě se smiř s tím, že dobrá univerzální bunda neexistuje. Pokud něco takovýho koupíš, budeš zklamaná. Třeba zeteplená membránovka je fakt blbost, co nemá moc použití a rozhodně není univerzální, i když by se to mohlo na první pohled zdát.


Musíš si rozmyslet co hlavně od té bundy chceš. Jezdíš na vodu a nechceš v lodi nebo při stavění stanu zmoknout ? Kup lehkou membránovku do 5 tis a je to. Je ti při turistice často chladno ? Kup primaloftku do 5 tis a bude ti teplo. A to je moje rada na závěr. Pokud máš 10 tis, kup si bundy dvě, jednu lehkou zateplovací co aspon částečně odolá i vetru a lehčí membránovou proti dešti a silnému větru. Případně je pak můžeš kombinovat. Kupovat Raptora za 10 tis nemá pro tebe moc smysl, je to budna pro horolezce.


Můj příklad třeba zde.
https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/0 ... gic-2-0-ld
https://www.hudy.cz/bundy_damske/arcter ... -wine.html
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » pát črc 27, 2018 15:01

Pierre111 píše:Addiss: ty máš hrozně zkreslenou (a tedy i špatnou představu) o tom jak bundy fungují. Nic ve zlém. Podle toho co píšeš za použití, bych ti Raptora za min. 10tis nedoporučil. Je to jako jít trhat fialky dynamitem, prostě overkill.

Bundy mají tři základní vlastnosti: ...

Dekuji, tohle asi bylo to, co jsem potřebovala slyšet a vedet ;). Pohledám tedy nejakou lehčí membranovku a do zimi pod nejakou tu primaloftku.
Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 15:15

Zrovna ta Montura vypada celkem OK. Jako zalozni membranovka. Mam pocit, ze jejich panskeho bratricka jsem mel nekde i na sobe a dalo by se to.

oodoow píše:Z toho seznamu, kdybych musel, tak bych si vybral tu Rab Alpha Direct, sice není nepromokavá, ale rychle schne, je prodyšná a je teplejší než větrovka, na pohyb v přírodě asi nejvhodnější. ... Ta alpha direct je vlastně kompromis mezi větrovkou a zateplením, ale jako každý kompromis je to prostě kompromis.

Mne zas prijde v podstate k nicemu. Vem si, ze je tam 125 g/m^2 izolace. Sice mizerne PA, ale i tak to odpovida 60 - 70 g/m^2 Primaloftu Gold. Na jaro az podzim moc tepla, na zimu zas tepla malo. Pocasi na ni bude tak par tydnu v roce. Prijde mi lepsi mit obleceni na teplo a zimu a okrajove casti holt clovek nejak vyresi. Bud rozepnutou primalotfkou nebo dalsi vrstvou pod vetrovku.

Kdyz uz bych chtel neco teplejsiho, nez vetrovku (jakoze nechtel), aby se v tom dalo normalne fungovat, tak nejaky rozumny softshell. Coz by mohla byt ta vyse zminovana DA Gaia, ale v ruce jsem to nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 15:22

oodoow píše:Na irunfar.com zrecenzovali bundy z goretex shakedry. Až na nějaké chyby ve střihu (krátké rukávy) jsou z toho materiálu celkem nadšení, že jako membránovka i větrovka v jednom. Ty lehké recenzované modely budou ale asi jenom na běh, pod těžký batoh bych to vzhledem k ceně neriskoval. Arcteryx má myslím ale i trochu těžší bundu z toho materiálu, která by mohla vydržet více.

Vcera jsem byl v Triexpertu a pri zkouseni bot si sahnul i na nejake bundy od Gore. Meli tam jednu Windstopperku a prekvapilo mne, jak je lehka a tenka. Pak jsem kouknul na jejich web a tam maji Gore R7 GTX Shakedry Hooded jacket. Za 5530 mi to zas neprijde tak silene drahe a 118 g je dost neuveritelna vaha. Bohuzel ji nemaji v Holesovicich, ale asi se na ni zajdu podivat na Andel. Ciste ze zvedavosti.

Sice ted rozumnou membranovku na hory mam a tohle bych na vaznejsi VHT akce nebral, ale treba ty podzimni Dolomity, kde dest pravdepodobny neni (samozrejme kdyz termin vybiram ja ;-)), tak mi jako UL zaloha pro pripad nouze prijde zajimava.

Akorat si rikam, ze uz jedna membranovka je solidni luxus, vzhledem k cetnosti pouziti, natoz dve :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Adisss » pát črc 27, 2018 15:29

Adisss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 25, 2018 9:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 15:39

No... jak moc se potis nebo nepotis? Jestli moc ne, tak by mozna sla. Byt tebou, tak si ji ale nejdriv zkusim. Nejake bundy z Pertex Shield+ jsem na sobe mel a material mi byl celkem neprijemny. Lepil se na holou kuzi i kdyz jsem nebyl zpoceny a pripadal mi jak igelit. Na druhou stranu je mekky a ohebny, zadny plech. Rozhodne v ni ale nebude teplo.

Prijde mi, ze nevis, co chces a skaces z jednoho extremu do druheho. Tohle je na opacnem polu, nez ten Raptor.

Uz mas nejake tipy jako predvyber a ted by nebylo spatne zajit nekam do prodejny a vyzkouset si je. Urcite nektere vyloucis hned a neco se ti treba zalibi. Pocit z bundy je celkem zasadni a ten hledanim po webu nezjistis :)

Dalsi vec je, ze by ses fakt mela zamyslet nad tim, na co tu bundu vlastne chces a jake jsou tve priority. Kazdy jine, nekdo preferuje vahu, jiny cenu, dalsi prodysnost, vetruodolnost, robustnost... Vsechno dohromady nejde, nektere veci jdou proti sobe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení