Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » sob lis 20, 2021 9:23

mike píše:Co se zimy a snehu tyce, viz vlakno o zateplenych bundach. Proti libovolnemu snehu naprosto staci a membrana neni potreba. Plus je to mnohem pohodlnejsi. Jen to chce uplne zmenit styl, jedno tricko, zadne vrsvy, na to bunda a mas celou zimu vyresenou.

Bundu z této kategorie na bázi Pertex, Climashild Apex, Polartec Alpha apod. zrovna sháním. Jen mě trochu znervózňuje, jak to bude odolností proti oděru při použití 40L batohu.

Etheric píše:Já si takto jednu bundu /podlep švů/ zku..., a to byla sušička na nejnižší a nejšetrnější mód. Bunda byla nová, nenapadá mě jiný viník, než sušička.

To by se předpokládám stalo u všech bund a ne pouze u jedné. Třeba Raptory máme 2 koupené současně přímo v Tilaku. Rozlepuje se jen ten dámský, který byl používán častěji. Na druhou stranu i na tom pánském, který vypadá v pořádku, jsou místa, kde byl film lepidla nanesen o 1-2mm mimo spoj a v těchto místech se přesahující lepidlo již změnilo v rozlámanou ztrvdlou folii. Takže nečekám, že uvnitř spoje na tom bude lepidlo o moc lépe.

Jinak pokud si koupíš něco od Tilaku a ta bunda bude protejkat ještě v záruce, od Kamlera se dozvíš, že je to tvoje vina. Sice ti řekne, že neví, jak jsi to mohl udělat, nicméně za to můžeš ty :twisted:

S reklamací osobní zkušenost zatím nemám, ale pár stížností jsem tady již zaregistroval. Na druhou stranu s opravou mám zkušenost takovou, že kdykoli byla potřeba, z různých důvodů neproběhla. V posledních letech je u Tilaku problém i s dostupností některých velikostí. Ty větší jsou vždy vyprodané a na skladě mají jen vel. S. Naproti tomu XXL občas ani není zařazeno do výroby. To pak zákaník jde a nakoupí odpovídající produkt jinde. Navíc produkci membránového oblečení mají dost předraženou, ale to bude způsobeno spíše cenovou politikou Gore, protože ostatní produkty jsou naceněné podobně jako u konkurence.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » sob lis 20, 2021 9:54

qwertz123 píše:Jen mě trochu znervózňuje, jak to bude odolností proti oděru při použití 40L batohu.

To by se předpokládám stalo u všech bund

s opravou mám zkušenost takovou, že kdykoli byla potřeba, z různých důvodů neproběhla.

Nebál bych se vůbec, používám, úplně na klid. Se všemi bundami, dokonce i s jemnými mikinami a pohoda, batoh nic nepoškodil. Teda nosím v něm ale 8kg když je pln jídla a vody :)

Nevím, zničil jsem takto jednu, první, co jsem dal do sušičky. Jaksi se mi nechtělo zjišťovat, zda to vydrží i jiná bunda.

To já mám s opravou super zkušenost :twisted: Reklamace neuznána stylem "nevím, jak se ti to povedlo ani co jsi udělal špatně, každopádně za vzniklý problém můžeš ty". Ale i když za to můžeš ty, my ti to opravíme jen za náklady /ok, cena opravdu odpovídala nákladům/. Opravili, opravenej kus drží, no problem. Ale ten přístup a ta vychcanost, tohle mi říct v kamenným krámu, tak mu asi dám dělo a bundu si nechám opravit od nějaký švadleny...
Můžeme se přít, můžeme se hádat, to všechno je ok, ale nesnesu, když ze mě někdo dělá ko.... a ještě se chová jak arogantní debil, co má klíče odevšad. To fakt ne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » sob lis 20, 2021 16:33

A ta bunda byla přímo z Tilaku nebo z obchodu?
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » sob lis 20, 2021 17:52

Ta, co jsem reklamoval? Přímo Tilak eshop
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Jožka » sob lis 20, 2021 19:48

Já se bohužel také přidám s problémem výdrže membránové bundy.
Po necelém 1,5 roku mi začala silně promokat bunda od Direct Alpine model Devil Alpine. Nejdřív mi začne promokat kapuce a napojení kapuce na ramena, teče mi za krk. Později mám mokré i celá ramena a rukávy od loktů dolů.
Od koupě mi promokala náprsní kapsa, utopil jsem tam 20 stravenek v peněžence, rozmočily se na kaši... :twisted:
Tam ale nejsou švy podlepené a zip asi nebude plně voděodolný, tak jsem to neřešil.
Psal jsem dotaz na Direct Alpine a že se na bundu rádi podívají, tak jsem ji před 25 dny poslal do Hanibalu.
Zatím nemám žádnou odpověď.
O bundu jsem se snad staral dobře, byla praná vždy v prostředku na membrány a bez ždímání...
Předchozí membránové bundy mi vydržely nepromokat 3,5 roku (Tilak Storm), 2,5 roku Montura (Event), 4 roky SportSchwarzkopf (Gelanots).
Používám ji hlavně v práci jako geodet, ale 90 % času v roce používám jako svrchní vrstvu lehkou softshelku Direct Alpine Tacul, membránovku jen když prší nebo silně fouká nebo je fakt kosa...
Vybíral jsem si ji také pro odolný a hrubý materiál, aby něco vydržela, takže jsem dost zklamán.
Uvidím jak dopadne reklamace....
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob lis 20, 2021 21:59

Etheric píše:... Opravená bunda zažila minimálně čtyřnásobek toho, co před opravou, s těžšími batohy a v horším terénu. Nicméně na vyměněném dílu, ani nikde jinde, není sebemenší známka defektu.

Odpovedel neco?

qwertz123 píše:Bundu z této kategorie na bázi Pertex, Climashild Apex, Polartec Alpha apod. zrovna sháním. Jen mě trochu znervózňuje, jak to bude odolností proti oděru při použití 40L batohu.

OMG, dalsi? Odolnost pod batohem neni problem. Neni co resit, no issue. Pertex na vetrovce mi vydrzel 17 let casteho pouzivani, primaloftky s jeste tencim materialem mi drzi uz 14 let. Tricka, ktera jsou odolna nejmin, maji odrena ramena po 20 letech... Na takove bunde odchazi prvni zipy, na primaloftce, co v ni chodim denne celou zimu, jsem menil po 12 letech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » ned lis 21, 2021 6:25

@mike: jj, zaseklá gramofonová deska - pořád dokola opakuje to stejný a zahrnuje mě příběhy zákazníků, kteří řešili něco podobného, usilovně s ním hledali problém, načež jeden zjistil, že mu bundu zničil nekrytý kousek suchého zipu na pláštěnce, jinému poškození způsobily kalhoty TNF se zvýšeným pasem, které mají přesně v místě poškození kšandy se suchým zipem….

Nenechá si vysvětlit, že jediný suchý zipy, který na svým oblečení mám, jsou dvě kolečka na předním dílu zmíněný bundy. Jo a ještě na spacáku, u kapuce je kousek sucháče. Toť vše, víc těch zipů ve výbavě nemám. Jak učitel na ZŠ tvl, vždycky má pravdu... Prý "nechápe, co je pro mě tak těžké na tom si připustit, že jsem udělal chybu". Dovolil by si takto jednat face to face? Ale to je fuk.... Každopádně se mi líbí jeho poslední část odpovědi.

Nicméně máte obrovskou výhodu. Jste svobodný člověk ve svobodné zemi. Můžete si koupit co chcete, kde chcete a od koho chcete. Nemáme žádný monopol na nepromokavé bundy a je to tak dobře. Nabídka na trhu je obrovská.
Tak šťastnou ruku při výběru.

:smt023
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned lis 21, 2021 11:29

qwertz123 píše:Jen mě trochu znervózňuje, jak to bude odolností proti oděru při použití 40L batohu.
To se neznervoznuj vubec, material to vydrzi dlouho - teda pokud nemas smulu na nejaky zmatecni kousekmlatky jako etheric.

Nemichej to dokopy s obavami u membranovych bund - tam ten vnejsi material taky neodchazi, ale ten tenci muze min chranit samotnou membranu, resp. Vice na ni prevadet tlak zvenci. Ale izolace je neco uplne jineho nez mikrotenka mebrana.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » ned lis 21, 2021 22:25

mike píše:OMG, dalsi? Odolnost pod batohem neni problem. Neni co resit, no issue. Pertex na vetrovce mi vydrzel 17 let casteho pouzivani, primaloftky s jeste tencim materialem mi drzi uz 14 let.


Na Ketilu od Tilaku používaném max 5 let (nevím přesně) pouze v zimním období výhradně na procházky je povrch rukávů (Pertex QA) plný žmolků.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 22:35

Fotku bys nemel? V kterych mistech a od ceho jsou?

Zmolky jsou ale jen kosmeticky problem, taky je mam na jedne vetrovce. Neresim, na funkci rostlinare to nema vliv. Objevily se uz behem prvniho roku, uz je to aspon 5 (mozna i 7) a nic se nedeje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » ned lis 21, 2021 22:51

Jsou hlavně na rukávech spíše na vnitřní straně. Od čeho jsou nevím, snad jedině třením bundy o sebe při nějakém pohybu. Jsou to klasické drobné žmolky představující estetický problém. Nicméně u bundy v této cenové relaci, která není nijak mechanicky zatěžována a používána je pouze v zimě to nepůsobí úplně dobře.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 22:57

Zkus napsat Tilaku, co oni na to :twisted:

Verim, ze to nepotesi, ale realne to neni problem. Zalezi to na konkretnim materialu, jak vypada ten PQA? Neni zvenku clenitejsi? U takoveho se to stane snadneji, u hladkych ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Krysha » pon lis 22, 2021 8:23

Já mám Ketil vydřený od bederáku i popruhů batohu celkem brutálně, ale mám tu první verzi (před 2015) která ještě nepoužívala Pertex (a je totálně neprodyšná)
ale na membránovkách se používají jiné materiály a na žádné se mi nic takového nestalo...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » pon lis 22, 2021 9:44

Tak v tom případě to ani nemusí být Pertex. Tyhle změny materiálu nebo střihu bez rozlišení názvu modelu nebo jeho verze akorát způsobují chaos.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 10:40

Ja To prozradim jeste jedno "tajemstvi".

Muzes mit tisice testu, co material vydrzi, stejne vsechno neodhalis. Viz muje dve tady popisovane zkusenosti:

1) dvoje kalhot, rep. dve bundy, vsechno z nylonu, vyrobci dva ruzny - bez problemu dlouholeta VHT se spustou "blizkych setkani" se skalami, vetvemi, ... Latka ale uplne sezmolkovatela a zmekla tam, kde se otirala brasna od fotaku - ale problem byl pouze kdyz se na ni dala (PES) plastenka (dodavana s brasnou) v desti. Nekolik desitek hodin a vysledek dost blby. Kdyz se brasna prestala pouzivat, dal se nic nezhorsovalo.
Kupodivu chozeni v mokre plastence s batohem tem bundam/kalhotam, resp. stejne tak jen s mokrou plastenkou na batohu vubec nevadilo. Napodobne nekterym jinym budnam i kalhotum taky z Nylonu ne. Vsechny plastenky z PES.

2) Nekolik kalhot (vetsinou z nylonu) od ruznych vyrobcu. na lytku material se po case zvrastil a stvrdnul jako po prilozeni hroke zehlicky. Nakonec jsem zjistil, ze je to tim, ze si na zidli obcas sedam na jednu nohu pod sebou - ten material nevydrzi takove "treni" nebo spise jen tlak (klidne mozne, ze spolu s mym potem, i kdyz se zdanlive tam nepotim), protoze se hybat moc nehybu.
Jinak vsechny ty kalhoty bez poskozeni drzi dlouha leta strapaci na vyletech.

Takze muzes si vybirat na odolnost jak chces, nejspise Ti ten material "odejde" tam a na neco, co bys nikdy nerekl, ze necemu muze skodit. Muze se Ti stat, ze zrovna Tobe konkretni batoh poskodi konkretni bundu - ale stu dalsim lidem ta sama kombinace projde bez problemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Jožka » pon lis 22, 2021 22:04

Tak Direct Alpin příjemně překvapil a uznali mi reklamaci 1,5 roku staré promokávající bundy.
Peníze mi vrací na účet, budu se muset porozhlédnout po nové bundě.
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 22:08

Gratuluju :smt023 Dalsi firma, ktera se chova k zakaznikum slusne, to se ceni.

Teda, tva zkusenost s bundou nic moc, ale aspon to dopadlo rozumne. Jestli jsem neco neprehlednul, tak v tvem puvodnim postu nevidim, jak moc jsi ji nosil. Dokazes to odhadnout?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 23:02

Mne spise prekvapuje, ze zacala promokavat nejdrive kapuce - i kdyz je tam jiny material, ale bezne to neni misto, ktere odchazi jako jedno z prvnich. I kdyz jako geodet predpokladam caste nasazovani a zase shozeni dozadu, alespon trochu, tj. caste opakovane ohnuti latky na stejnem miste. To (hlavne PU) membrany nemaji rady. A tak to mohlo zacit. Potom tam vidim v zadni casti kapuci spoj tech dvou ruznych materialu, coz je zase nekde, kde se to ohyba a to neni uplne idealni.

Podle mne pro Tebe by bylo idealni neco z tezsiho GTX Pro, mozna i z obycejneho 3L pokud nepotrebujes extra prodysnost (zase jako geodet asi budes spise chodit a stat nez pobihavat) - ale takovou, co ma minimum svu, nejlepe cela zada prakticky z jednoho kusu latky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pon lis 22, 2021 23:15

Možná to nebude membránou ale blbě udělanými švy. U mý starý Marmotky mi taky nejdřív začla týct kapuce ve švech a pak ostatní napojení mezi kapucí a zády/rameny. Ale vše ve švech, které se začaly jako první odchlipovat právě na kapuci. Membrána drží snad doteď, i když podlepovací pásky odešly snad na půlce bundy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Jožka » úte lis 23, 2021 0:23

mike píše:Gratuluju :smt023 Dalsi firma, ktera se chova k zakaznikum slusne, to se ceni.

Teda, tva zkusenost s bundou nic moc, ale aspon to dopadlo rozumne. Jestli jsem neco neprehlednul, tak v tvem puvodnim postu nevidim, jak moc jsi ji nosil. Dokazes to odhadnout?


Jaro, léto až podzim, byla většinou bunda volně poskládána a uložena v autě, používána jen v případě deště nebo opravdu silného větru. Jak jsem už psal, hlavně používám lehkou softshelku Tacul od DA, s tím že pod ní narvu i 2 fleesky když je potřeba...
V zimě používána více, hlavně když byly celodenní mrazy. Nemám žádnou civilní zimní bundu, tak s polartecovou fleeskou jsem ji nosil i po městě, na návštěvy atd. Jinak také na lyžovaní, ale to díky Covidu se moc nekonalo.
Na hory vyrážím už jen párkrát za rok, bunda byla jako záložní v batohu. Tak asi tak.

Ještě dodám, že bunda vzhledově neměla žádné vady, materiál i podlepení švů vypadalo OK.
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » úte lis 23, 2021 8:27

apuka píše:Podle mne pro Tebe by bylo idealni neco z tezsiho GTX Pro, mozna i z obycejneho 3L pokud nepotrebujes extra prodysnost (zase jako geodet asi budes spise chodit a stat nez pobihavat) - ale takovou, co ma minimum svu, nejlepe cela zada prakticky z jednoho kusu latky.


Není "minimum švů" na úkor střihnu? Takový Tilak Raptor bez švů na zádech není, ale na odolnost bundy to evidentně nemá žádný vliv a ta bunda je fakt držák.

Mimochodem "tenkou" membránovku už bych si asi taky nekoupil.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte lis 23, 2021 11:59

qwertz123 píše:Není "minimum švů" na úkor střihnu?
Jasne, ze to ovlivnuje strih. Ale vsimni si, pro koho a pro jake pouziti jsem to psal - on je geodet a v podstate bundu pouziva jako pracovni. Tj. dulezitejsi je funkcnost (vice-mene vode a vetruodolnost) a k tomu jeste dostatecna pohyblivost v ni (ale zadne lezeni po skalach). Plus, samozrejme i odolnost vnejsi latky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » čtv lis 25, 2021 7:32

Pokud i já mohu přispět, k tématu, pro mě je nejlepší membránovka a to buď eVent® (měl jsem) nebo Nanomembrane® (mám ušitou na zakázku).

Bohužel, výběr bund z těchto materiálů je žalostný.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » čtv lis 25, 2021 10:38

Jinak by mě ještě zajímal materiál Polartec Neoshell, má s tím někdo zkušenost? Tady čtu docela dobrou recenzi, ale nějak se mi zdá, že věci z tohoto materiálu (už) jaksi nejsou moc v nabídce...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv lis 25, 2021 15:37

@Standa63: Jo, Neoshell mnoho (ne-li vetsina) vyrobcu nahrazuje necim jinym. Je to skvela membrana, hlavne (na membranu) skvele prodysna. Problemem je ale, ze casem degraduje jeji vodeodolnost - jeji "pory" se zvetsuji, jak dochazi k trhani tech velice jemnych vlaken. (To jsem nevymyslel ja, vyjadril se tak napr. i jeden z sefu nejakeho technickeho oddeleni jedne velice zname znacky (ale uz se nepamatuji, ktere - jsem to na OF psal uz pred lety, tam to najdes) a zdaleka nebyl sam.
Takze shrnuto - skvela membrana, ale s pomerne mizernou vydrzi. Samozrejme, z velke casti taky zalezi na zpusobu pouzivani.

Ad eVent: tam byly (nevim, jestli stale jsou) problemy s delaminovanim membrany od nosne latky. Pry kvuli zachovani vetsi prodysnosti pouzivali min PU lepidla, coz casem vedlo prave k delaminaci. Toto ale "prodavam, jak jsem koupil", po cteni o tom davneji na ruznych forech jsem to ne az tak davno zahledl taky jako duvod, proc jedna firma presla z eVentu na jinou membranu a to "polooficialne" primo od firmy v odpovedi na otazku u jedne konkretni bundy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » čtv lis 25, 2021 17:52

eVent® jsem měl dlouhé roky, a kdyby mi ji někdo neukradl, mám ji dodnes. Perfektní materiál, byl jsem velmi spokojený. Akorát se nesměla ušpinit prachem, moukou, apod. - to pak docela na bundě drželo (ale to je v menší míře i u Nanomembrane®). Ale žádné problémy jsem nezaznamenal. Je ovšem pravda, že jsem ji nějak extrémně nenamáhal, žádné batohy, apod.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 18:06

NeoShell mam a o svych zkusenostech jsem psal, pouzij funkci Hledat. Je vyrazne lepsi, nez eVent (taky jsem mel) a s tou pry mensi vydrzi to neni tak horke, mne odesel prave eVent, NeoShell ne. Ale ja membranovky pouzivam malo. Zasadni problem NeoShellu je, ze se rozumna bunda uz moc neda sehnat. Ani ta, co mam, vyrobce presel na jinou membranu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod obda » pát lis 26, 2021 0:46

apuka píše:Ad eVent: tam byly (nevim, jestli stale jsou) problemy s delaminovanim membrany od nosne latky.


Jo, mně se letos v Alpách delaminovala kapuce u Montane Venture kupované 2009. Ale moc nošená nebyla, odhadem jen pár desítek dní.

PS Pokud neprší moc, chodím v něčem původem v SS typu pile-and-pertex. Nejdříve staré Montane Krypton Smock (mimochodem nejlepší outdoorový kus oblečení, co jsem kdy měl, zvládá neuvěřitelný rozsah teplot), teď už v o něco horší VR lite pull-on (chtělo by to o něco větší gramáž materiálu).
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » pát lis 26, 2021 6:50

Dá se vůbec někde koupit ten materiál Polartec Neoshell? Pro případné ušití bundy.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 9:37

Samozrejme, ze se da, napr. prvni dva odkazy tady. Ale upozornuji Te, ze nejvetsi problem budes mit se zalepenim svu, to neni nic jednoducheho, doma kvalitne proveditelneho, normalne se to dela na specialnich strojich. Tak max na zatreni, coz zase neni tak trvanlive.

Jinak ale podobne membrany mas i jine. Napriklad Futurelight od The North Face (z toho se da par bund koupit i u nas, casto i ve slevach), je jich ale vic, delaji se uplne stejnou technologii jako Neoshell - a maji stejne vyhody (i nevyhody). Koneckoncu, porezni Nanomembrana je taky vlasnte to same, jen mozna s jeste mensimi pory (z cehoz ale plyne neco i smerem k nevyhodam, resp. trvanlivosti, vlakna jsou jeste jemnejsi).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení