Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pon srp 26, 2019 19:48

sparrowcz píše:Vlastně nic, akorát že při pořádném dešti pod légu zateče.
To se mi nikdy nestalo :) Za mě výhody krycí légy prostě převažují :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sparrowcz » pon srp 26, 2019 19:49

A to jsou podle tebe jaké?
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2019 19:52

Ze tam netece :D Zadny zip neni nepromokavy a i tyhle vodeodolne (jak je spravny nazev) ve vetsim desti casem protecou.

BTW, co je to strih na netopyra?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pon srp 26, 2019 19:56

sparrowcz: Například možnost větrání v mírném dešti - nechám rozeplý zip a přelepím jen légu suchými zipy.
No a samozřejmě ochrana zipu. Pominu-li to, že ten voděodolný není vodotěsný a navíc věčně nevydrží, tak třeba jako ochrana před namrzajícím sněhem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sparrowcz » pon srp 26, 2019 20:11

Zrovna větrání je pro mě mnohem jednodušší bez légy, protože můžu rychle rozepínat a zapínat bundu jednou rukou. Když mám légu, tak při chůzi to hraní se s cvočkama ještě jde skousnout, ale při lezení už je to horší, na kole je to úplně pasé no a v zimě v rukavicích.. co si budeme povídat. Sníh není problém, to mám bohatě odzkoušené. Naopak je to lepší v tom, že se sníh, například po pádu, nemá kde zachytávat a tát.

Co se týče životnosti, tak tam zatím nemůžu soudit, ale myslím si, že ty zipy s velkýma zubama vydrží na bundě v pohodě.
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon srp 26, 2019 20:27

sparrowcz píše:Zrovna větrání je pro mě mnohem jednodušší bez légy, protože můžu rychle rozepínat a zapínat bundu jednou rukou.
To Te chci videt, jak si budes "v mirnem desti" (co spominala sobb) vetrat na vodeodolnem (resp. nektere jsou vodeodpudive) zipu vepredu a nechat si zatekavat vodu na hrud :D.

Za mne jsou tyto vodeodpudive/vodeodolne ale rozhodne ne nepromokava, spise naopak zipy jedno z nejblbsich novodobych modnich vytrelku. S legou mi to taky prijde mnohem lepsi, funkcnejsim a odolnejsi.

Jinak si vsimni popis te bundy - "na turistiku, trekking či do města". Tj, ne na lezeni, na to jsou jine a na zaklade membrany a strihu taky ne jako zalozni bunda skoro vyhradne do ruksaku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sparrowcz » pon srp 26, 2019 20:37

Tak vidím, žes vesele ignoroval všechny moje objektivní zápory légy a rýpeš se akorát v tom větrání, což silně záleží na podmínkách. Z mojí strany takováhle diskuze nikam nevede, takže už se k tomu vyjadřovat nebudu.
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon srp 26, 2019 21:07

sparrowcz píše:Tak vidím, žes vesele ignoroval všechny moje objektivní zápory légy a rýpeš se akorát v tom větrání, což silně záleží na podmínkách
Hele, jako byly "Tvoje(!) objektivni zapory legy"?

1) "při pořádném dešti pod légu zateče" - sobb Ti psala, ze se ji to jeste nestalo, tak ja se taky pridam ze za nejakych 14 let, co jsem takove bundy nosil i na veskerou turistiku v lete v zime se mi to taky nikdy nestalo

2) "větrání je pro mě mnohem jednodušší bez légy, protože můžu rychle rozepínat a zapínat bundu jednou rukou. Když mám légu, tak při chůzi to hraní se s cvočkama ještě jde skousnout, ale při lezení už je to horší, na kole je to úplně pasé no a v zimě v rukavicích" - na to jsem uz neco napsal, navic legu si klidne zapnes (jo, lepsi je suchac nec cvocky, to je pravda) i s uplne otevrenym zipem a mirny dest to v pohode zvladne. Zvladnout to jde i v rukavicich, rozhodne lepe nez si otevrit nepromokavy zip za jezdce bez pridavneho uchytu. A jak jsem psal, ta bunda neni urcena ani na lezeni ani na kolo. Tam jsou ponekud jine pozadavky na obleceni.

3) "se sníh, například po pádu, nemá kde zachytávat a tát", tj. asi ze s legou se snih zachytava a taje - nevim, pri "turistice, trekingu a ve meste" tolik do snehu nepadam a kdyz uz jsem, tak - i kdyz jsem byl cely od snehu - problem s jejim zachytavanim a tanim jsem nikdy za tech 14 let nemel.

A to pridavam, ze jsem v te bunde chodil opravdu skoro stale, od nejakych -20 (mozna i min, samozrejme s vepnutou Polartecovou bundou) az do cca 25 ve vysokych Alpach cele roky. V lete v CR v desti i pri vyssich. A tehdy jsem taky chodil min. na vylety furt i v desti, fujavici.
Uvedene jsou moje(!) objektivni poznatky s bundama s legou.

Jeste se Ti zda nejake ignorovani? Proste se musis smirit s tim, ze jini maji jine zkusenosti. Pokud se Ti z toho zda, ze kdyz s Tebou kazdy nesouhlasi, tak "z Tvoji strany takova diskuze nikam nevede", tak se zamysly nad duvodami, proc asi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon srp 26, 2019 21:29

Klid :D Jen poznamku: jak tve, tak vrabci poznatky nejsou objektivni, ale subjektivni ;-)

Muj subjektivni poznatek je, ze "vodeodolne" zipy protekaji a to jak na bundach, tak na batohach. Mel jsem a mam obojiho s takovymi zipy vic a proteklo vsechno. Zvlast s pomoci vetru. Vetsinou ne moc, ale proteklo. Naopak, lega proti tomu celkem slusne chrani. Taky jsem mival takovou bundu. Vlastne i batoh.

Posledne mi nateklo zipem do kapsy u bundy. Nejspis jsem ho nahore uplne nedotahnul, ale byt tam lega, tak se to nestalo ani tak. Vsak taky na nekterych bundach byva neco jako kombinace, "vodeodolny" zip plus tesne a tuhe pruhy latky okolo, takze na jezdce zbude jen uzka skvira. Pomaha to, ale zas jde takovy zip docela ztuha a jedna ruka nestaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pon srp 26, 2019 21:44

Už se perou, už se perou?!? :mrgreen:

sparrowcz píše:Zrovna větrání je pro mě mnohem jednodušší bez légy, protože můžu rychle rozepínat a zapínat bundu jednou rukou. Když mám légu, tak při chůzi to hraní se s cvočkama ještě jde skousnout
Každý to má evidentně jinak :wink: V mém případě jde o Marmotku se suchýma zipama a jedním drukem dole, jednou rukou a taktéž i v rukavicích pohodlně ovladatelné. Voděodolné zipy jdou o něco hůř.

sparrowcz píše:Sníh není problém, to mám bohatě odzkoušené.
Sníh sám o sobě problém není, horší je sníh namrzající či silnější námraza samotná. Zipům toto prostě příliš nesvědčí. Žádným. A proto je lepší, když jsou kryté. Léga ať si zamrzá jak chce :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte srp 27, 2019 7:40

IMHO si každý si může vybrat, co mu vyhovuje, není asi nic univerzálního tak, aby vyhovovalo všem... ale říct, že to nebo ono, co se běžně používá, je na ho_o, je přehnané... je sice pravda, že konstrukce bundy Revol je poněkud zastaralá, ale je prověřená dobou a mezi lidmi dost oblíbená - má ji např, 5 z 8 mých kamarádů horolezců...

Sám mám rád také jen vnitřní légu, na sjezdovou lyžovačku nejlepší, ale například na skialp, sněžnice či zimní trip bych preferoval bundu s vnější légou (nejlepší je léga s obou stran - on totiž obnažený zip rád namrzá, i když není kovový, a může se stát, že pak budou potíže s odepínáním, nejhorší je taková ta inverzní slota, kdy prší a mrzne... takže i na VHT, kde i v létě může být zimní počasí, bych volil vnější légu, ale s druky (!), rozhodně bych už nechtěl (poučen z předešlých nezdarů) vnější légu na sucháče

BTW @ sparrowcz: už to, že dokážeš napsat, že tvůj názor je objektivní, vypovídá jasně o tom, že neznáš význam toho pojmu... ale to neva, to doženeš :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte srp 27, 2019 13:30

- tak já bych taky raději preferoval venkovní légu na zipu, ale už to bohužel skoro nikdo nedělá, a to nejenom na bundách
- už jenom třeba kuli tomu, že vodě odolnost zipu jednu odejde, ale venkovní léga na zipu ne, také se mi každou zimu stává to, že nechráněný zip venkovní légou zamrzne, hlavně v okolí obličeje kde se dělají při dýchání zmrazky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte srp 27, 2019 14:01

přesně... malý výběr dobře udělaných lég - ono to je totiž i výrobně snazší, bez anebo jen s vnitřní légou...
:rolleyes:


jo, pokud to není vyloženě v mrazech, tak mi stačí ta vnitřní léga pod zipem, dokonce se mi zdá manipulace se zipem lepší, ale v mrazech je to pak peklo... ale popravdě, druhé peklo bylo, když jsem měl kdysi jednu bundu od Pinguinu s légou na sucháče - jednak to v mrazu nechtělo držet a potom se mi tam pořád chytaly vnitřní, nebo ss rukavice, nebo jiné části oblečení, jako lemy a kraje z pleteniny ap. ...takže, když vnější légu, tak s druky ! :supz:

DA už má taky jen vnitřní légy, Tilak Storm to má tuším taky na sucháče :|
taky některé modely TNF, Marmot a Millet mají vnější légu, ale obávám se, že taky jen na sucháče, a tuším, že nějaký jeden model Mammut má vnější légu opět na sucháče, takže v tomto ohledu zůstává opravdu jen HP Revol a dámská Sally, Superrior už má sucháče...
...a nevím, jak to mají u Fjallraven
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 14:46

@Quido: nekoukej se pouze po popisu "suchac", ale zkus si nekde kouknout, co je to za suchac. Ted uz jsou casto ne ty obycejne, ale jinak udelane, takove "hrubsi", na ktere se nelepi vsechno, jen ta druha strana suchace. A melo by to i lip drzet, i v mrazu. Ale konkretni tip Ti dat nemohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte srp 27, 2019 16:40

@apuka:
mělo by - no, to je právě to...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » úte srp 27, 2019 17:26

@Quido

Fjallraven nedělá nepromokavý bundy.
Jejich Eco Shell je mrdka co nic nevydrží a funguje mizerně a pláťáky prochčijou...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 27, 2019 17:50

Se to hezky točí dokola :D

(Légy, DWR, Furtech, ...)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte srp 27, 2019 19:36

No jo, o čem se tu taky chceš furt bavit :mrgreen:

A k těm suchým zipům pro Quida - záleží na konkrétním provedení, na mojí aktuální bundě například vydržely fungovat déle než podlepení švů. Drží i v mrazu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 20:38

Tak ohledne funkcnosti - na mych Pinguin Parkerech mi uz 9-10 let funguji a fungovaly vzdy i v zime. A to jsou asi stejne jako ma/mel Quido. Cimz jsem chtel jen rict, ze to muze ovlivnit vice veci, mnohdy ani nevime jake.
Ale "lepit" se na Parkery "lepi" vsechno stejne jako jemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte srp 27, 2019 22:29

dudy píše:@Quido

Fjallraven nedělá nepromokavý bundy.
Jejich Eco Shell je mrdka co nic nevydrží a funguje mizerně a pláťáky prochčijou...

... je to možné, já jim nikdy nepřišel na chuť, nikdy jsem od té značky nic naměl, jen zkoušel, ale mám dojem (ale teď se nehádám, že bych se nemohl plést), že proklamují nepromokavost...
tož dík za upozornění :wink:
Naposledy upravil Quido dne stř srp 28, 2019 9:31, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte srp 27, 2019 22:32

sobb píše:
A k těm suchým zipům pro Quida - záleží na konkrétním provedení, na mojí aktuální bundě například vydržely fungovat déle než podlepení švů. Drží i v mrazu.


a která to je...?
znáš to, jak tě něco jednou dost naštve, těžko se ten odpor překonává (podobně jsem to psal s těmi hůlkami Fizan, co všici vychvalují - jednou mě vydrbaly / popraskaly, až na jeden, všechny zámky/ tož temu nevěřím...) :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř srp 28, 2019 9:28

To už je skoro muzejní kousek, svého času ovšem ikona Marmotu - Marmot Exum. Kdyby ji ještě vyráběli, ideálně se současnýma lehčíma materiálama, tak ji běžím koupit znovu.

Jinak naprosto chápu mám to velice podobně. Ale právě proto je diskuze se zkušenostmi jednotlivých uživatelů užitečná. Jeden řekne druký jóó, druhý řekne druky néé, to samé s légou atd. A pak si vyber :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 9:37

@sobb:
jeto tak - přesně... teď si vyber, když není z čeho :roll: :wink:

jak jsem uvedl, osobně mám s légou jasno, na léto a na záložní nepromok bundu ji nepotřebuji, úplně stačí vnitřní, ale na zimní aktivity, kromě sjezdového lyžování, bych propracovanou vnější légu ocenil - jenže takovou bundu, která by splňovala toto i mé další současné požadavky aktuálně nemohu najít... naštěstí těch "ortodoxních" zimních akcí mám čím dál méně... :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 30, 2019 12:38

pokud by byla volba mezi montane minimus a hp road runner, ktera by byla lepsi jako zaloha do krosny?
- road runner ma zipy v podpazi, tzn. cekam, ze bude lepsi na odvetravani. minimus ale muze byt o litr lepsi cena nez hp...

diky za rady.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » pát srp 30, 2019 13:20

RR je vylozene tenka zalozni, po par letech mi zacla trochu protekat (nekomu dalsimu na OF myslim taky), ale mozna jsem ji drel moc. Zrovna u takoveto bundy by mi zipy v podpazi zas tolik nechybely (u zalozni). RR ma kapsu se zipem na sbaleni bundy v zadech, muze ti vadit ten zip pod batohem, jinak nema zadne kapsy. Kapuce je na druhou stranu dobra, jde skvele pres helmu i bez helmy. Srovnani s Minimus nemam.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 30, 2019 13:30

@frantakrajta
jo to sem tu o ni cetla i fps delal ten test s road runner a nedopadl dobre po 2 letech, na druhou stranu je pro budouci majitelku dulezita vaha, radsi 2 bundy za 6 let po 3,5 t nez jednu na 6 za 6... ale zas si rikam, ze ty zipy sou proste super, pokud je prodysnost horsi (ja mela jeste puvodni verzi, bez kapsy, a celkem s tema zipama otevrenyma se to i dalo, ale nidky sem v ni nezazila lijavec nejakej horsi, jen prehanky, mela sem ji tenkrat asi za 50% ceny)a do chcance nosim stinger, takze vychazim z toho, ze pokud potivejsi osobu ma active shell problem udychat a road runner by bez tech zipu byl horsi (na slabsi dest ci jako nouzova vetrovrstva otevreno) tak mam strach, aby ten minimus byl vubec pouzitelnej...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod adal » pát srp 30, 2019 16:01

Pro potivce jsou všechny membrány nanic. Vlastní dlouholetá a drahá zkušenost :)
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 31, 2019 4:08

adal
to samozrejme vim, jde proste o to, ze pozadavek je levnejsi lehci bunda a jde o to, zda jit do montane minimus, ktera by byla o litr levnejsi, ale bez zipu nebo do road runneru se zipy, protoze ty zipy proste pomuzou.

s pertex shield nemam vubec zkusosti a napr. gtx active shell neni zadna slava, ale v porovnani s jinejma membrana je snesitelnej, s road runnerem.mam zkusenost, jale e pertex shield o hodne horsi nez AS (bez zipu k nicemu teda) nebo se to da (a pak se da uvazovat?)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » sob srp 31, 2019 8:48

tady je kazda rada draha - ja jsem priznivec HP a, prestoze mi treba jejich barvy moc nevyhovuji, sel bych do HP... nejen ze bundy HP mi strihem sedi lip (nikoli vsak uz SS od HP - tam se nepotkavame), ale minimus jsem mel moznost vyzkouset, je pro mne malo prodysny; blockvent mi v tomto smeru vyhovuje lepe
Popisu proc: ve vsech membranach vcetne PS (nezkousel jsem jen NeoShell) - typicky v tomto pocasi, kdy v teplotach kolem nebo nad +20°C zacne chcat a pak treba 2-3 hodiny vali a pak se udela zase hezky - se vzdycky pekelne zapotim, jenze block vent, kdyz zvlhne, velmi rychle pot vstreba a zacne odparovat, takze prestoze se na zacatku zplavim vlastnim potem, po hodine a vice, jsem temer suchy, nebo jen lehce zvlhly, nikoli vsak protykanim membrany... u jinych membran vcetne PS jsem praktycky celou dobu zplaveny a mokry od vlastniho potu a odparovani mi prijde pocitove horsi... i kdyz je u jinych membran parametricky prodysnost stejna, nebo i lepsi, pocitove mne vyhovuje nejvice BV;
Ale je to jen ma zkusenost, takze nemusi byt puzitelna pro osattni; taky je dobre si odzkouset vsehny vrtsvy, ktere takto v lete pouzivame a ktere s BV funguji nejlepe - ne vsechno muze vsem vyhovovat
Naposledy upravil Quido dne sob srp 31, 2019 10:03, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » sob srp 31, 2019 9:19

mawenzi...pokud ji chceš jako zálohu podívej se na mall.cz, mají tam dámský marmot precip z jejich nanopro a má i odvětrávání v podpaží za litr, myslím dobrá volba. Jinak pertex shield+ použitelný je mám ho cca 4 roky, ale jako každá membrána je dobrý jen, když prší jak se zlepší počasí patří do báglu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení