Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » stř říj 18, 2023 11:45

Reklamuj to. Bunda bude protekat.
Rab se kvalitou zhorsil neskutecne. Kalhoty jsem reklamoval 3x a mam je uz asi cele komplet presite.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř říj 18, 2023 13:35

Jo, to je na okamzitou reklamaci. Neres uznavani "takove" reklamace. Je to odlepene - je. Je to zavada, ktera muze mit vliv (i casem) na funkcnost - je. Je to zpusobene nosenim - neni. Takze neni co resit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 20, 2023 1:08

Mam doma HP Active 2.0 XL a L. Lko odpovida velikosti vetrovky (HP Helium) v XL. Ta mi sedi dobre, ale material je lehce elasticky. Membranovka sice neni vylozene mala, ale uz v ni mam trochu stisneny pocit a pri vetsim rozsahu pohybu lehce tahne a vytahuje se. XL je vetsi, skoro az moc, idealni by bylo neco mezi. Kdyz si ale oblecu dve silna trika, coz se nekdy v horach stane, tak uz se v L necitim a XL je dobre. Pod XL se mi docela v pohode vejde Torrid, pod L sice taky, ale uz vypadam jak panacek Michelin. Necham si tedy XL a L poslu zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 8:47

Hm... Rekl bych TI, ze si mas nekam zajit, kde maji L-ko v obchode a zkusit jiny kus...

Minuly tyden zkousela doma manzelka Active 2.0 v S-ku z 4campingu. Bylo ji to "skoro dobre", v tricku uplne v pohode, jeste i s tenkou perovkou se to dalo, jen uz s mikinou by to bylo mirne mensi - jak mike psal, mela v nem mirne "stisneny pocit".
Tak jsem objednal od HP M-ko na srovnani - a protoze vychazelo i s pripadnym poslanim zpet (netusil jsem, ze HP posle, jak na vratku zdarma) o 300+ Kc levnejsi, pridal jsem k tomu i S-ko. A vcera odpoledne jsem tu do 4campingu vratil.

Vecer, kdyz manzelka prisla a zkusila si M-ko, tak to bylo nejak divne usite, rozhodne jinak nez predtim zkousene S-ko. Tak si na sebe chtela dat S-ko - a byla ji uplne uzka, hodne tahla pres prsa, ale i v ramenou. Mela na sobe sice triko s dlouhym 200g/m2 a predtim kratke 150g/m2, obe byly dost na telo, ale predtim byla bunda celkem OK i s perovkou, nikde netahla, tady uz i v tom triku bylo uzke, hybat rukama (skrizit je vepredu, roztahnout dozadu) neslo, mela uz obavy, ze by se sev mohl znicit. A ne - ona za ten tyden nijak nepribrala, ani jeji proporce se nijak nezmenily.

Ze to M-ko je trochu jinak usite je videt i kdyz srovnam rozlozene S a M. Ale to S-ko ma alespon stejny strih jako pred tydnem zkousene, jen je uzsi.

Tak si fakt nevim, co si mam myslet o rovnomerne kvalite HP... Nebo se velikosti lisi podle smeny, resp. varky? :((

BTW, obe tyto bundy jsou prodychatelne cca stejne jako ten Minimus, to z 4campingu, jak jsem psal, bylo prodychnutelne citelne min, to jsem zkousel jeste jednou pred vracenim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 20, 2023 16:17

apuka
vzpomen si na muj na obvodu kratsi torrid o cca 5cm... a kratsi rukavy:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 20, 2023 20:49

V apukavesmiru se dejou divne veci. Tam by nechtel zit nikdo.

apuka píše: Rekl bych TI, ze si mas nekam zajit, kde maji L-ko v obchode a zkusit jiny kus...

A to jako proc? Rozhodoval jsem se mezi L a XL s tim, ze L by bylo jakz takz pouzitelne s jednou tenkou vrstvou pod nim, zatimco XL je se vsim a v nouzi i s Torridem. Mozna by mohlo byt o kousek mensi, ale nevadi mi to a moje dosluhujici membranovka od Jottnaru je jeste o kousek vetsi. Takze celkem neni co resit.

Schvalne jsem ted zkusil dychat pres obe bundy a jeste verzi 1.0, co ma pritelkyne. Vsechno stejne.

Je tu jeste nekdo, kdo ma pocit, ze HP ma dve ruzne verze PSA s ruznou prodysnosti? Apukovi neverim. Ani ty ruzne rozmery. Normalni clovek by si ty bundy doma polozil na sebe na nafotil pripadne rozdily. Dychaci test by taky provedl najednou. Ale apuka ne, ten jednu vrati tesne predtim, nez prijde druha a pak da na sve pocity, ktere chronicky nefunguji a tezce prehaneji obema smery :D

BTW, jestli si myslis, ze mas pravdu, tak napis vyrobci, jestli je to vubec mozne. Tj. jestli sili stejne bundy z ruznych sarzi tehoz materialu. U mne jsou stejne i ruzne barvy, mam doma cernou, cervenou a modrou (zdarak). Navic je dychaci test na hrane uduseni, takze pripadny rozdil v desitkach procent bych si netroufnul poznat. U takhle nizkych hodnot CFM (pod 1) rekne dychaci test v zasade jen to, jestli vzduch pres latku projde nebo ne. Nekdy je na to potreba zrcadlo a zkouset udelat zamlzeny flek, tady to jde i bez nej, ale tezko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » ned říj 22, 2023 12:47

Dám to sem, je to o nepropo kundách: Do/z prce nosím v batůžku (a dyž začne scát vytahuju/oblíkám) kundu LaS Revel (Active GTX, aby se mi vešel pod ní batůžek, velikost XL), na víkendové vycházky mám kundu fy Gore (taky Active, velikost M = moje normální vel.). Neska byla vycházka v té Gore, po delší době a dva poznatky:

a) Velikost bundy ("upnuté" M vs "volné" XL) nemá vliv na pocit zapaření/větrání (proti kopci se trochu zapařím v té i v té, z kopce to ale rychle "uschne")
b) Gore má mnohem lépe vyřešený střih kapucy - i při rozepnutém hlavním zipsu až na pupek vítr proti nesfoukává tu kapucu z hlavy, u LaS stačil slabý větřík proti aby kapuca šla z hlavy dozadu/dolů - musem sem tam DIY došvadlenit poutko pod bradu. tak Gore drží na hlavě hezky. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28374
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » ned říj 22, 2023 18:59

Mám dotaz na bundy Torrentshell s 3L membránou H2No od Patagonie. Před pěti lety tu byla o tom jen zmínka, ale jinak jsem od té doby nic dalšího nenašel.
Nemáte někdo takovou bundu, resp. kdo máte s tímto materiálem jakoukoli zkušenost...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned říj 22, 2023 19:41

Ja tu bundu mam asi dva roky, ale popravde receno jsem ji zatim moc casto nepouzil. Vzdy kdyz jsem ji mel v ruksaku, ze melo silneji prset se nakonec zadny dest nekonal, resp. konal, az jsme byli pod strechou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2023 8:19

A ani jsi nezkousel, jak je prodysna a tak podobne...?
Ja kdyz mam novou nepromokavku, nebo novou perovku atp. hnedle ji jdu vyzkouset ve "vhodnem" pocasi aspon do lesa, jestli se v ni da vubec chodit a jestli funguje...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2023 9:49

Ja jsem primo v OV a jit si ji vyzkouset do lesa, kdyz zrovna prsi je na ponekud dlouhe lokte... Navic ja nedelam zadnou rychlou chuzi (ani moc nemohu, po opercich me to doslova boli), tj. pri kratce prochazce se nezapotim - no a kdyz se tady projdu, mam prevyseni 20-30 m na 5-ti kilometrech, pokud vyjdu do tech nejvyssich schodu v okoli. Na tom se taky nezapotim. Jedine ze bych vysel ven v poledne uprostred cervence pri +35 s po krk zaplyou budnou a zacal se tak producirovat hodinu venku :-). Takovy masochista zase nejsem.

Kdyz jsem to ale na sobe mel, tak mi to neprislo jako moc prodysne. Rekl bych, ze pokud shanis neco na dest a pro Tebe je hodne dulezita prodysnost, tak si vyber neco jineho.

Ale pokud bys to chtel vyzkouset a budes mit nekdy pres tyden (idealne Po-Ct) cestu do OV, muzeme se domluvit, klidne Ti ji pujcim. Mam velikost L, ale je to takove americke L, tj. u nas spise XL.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2023 10:14

OK, takze mas vlastne v tomto pripade zkusenost jen s bundou v batohu...
:)
Dik za nabidku, to asi nevyjde - jednak mam americke XL, takze nase XXL, a pak ja HS bundu mam od HP a jsem spokojen, dokud nezacne fungovat degreadace PU.... jen mne to zajimalo, jelikoz hodne lidi tuto znacku obecne chvali, osobne mam od Patagonie kosili, triko, Houdini a Nano Puf, takze mne jen zajimalo, jak funguje nepromokava bunda...
Jsem s nimi spokojen, hlavne mi vyhovuji strihem, nicmene popravde, jsou to veci spise do mesta a na lehkou turistiku, nebo vylety tady u nas, pripadne jednodenky do Tater apod., na VHT bych je nebral - anebo jim krivdim?
Naposledy upravil Quido dne úte říj 24, 2023 15:01, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2023 10:55

No jo, mam ji asi rok a pul a za tu dobu se nam nejak vyhyba vetsi dest na turach. Kolikrat jsme meli stesti, ze na "nasem kopci" a "z nasi strany" nespadla ani kapka nebo jen par minutove jemen mrholeni, zato na o 2 km vedlejsim na druhou stranu meli docela katastrofalni prutrze. Nebo se prutrz spustila az kdyz jsem dosli k autu.

Vlastne jo, jednou jsem letos v lete ji mel na sobe v poradnem lijaku na Raxu, uz na ceste dole k autu. Asi hodinu jsem v nem slapal, pod nohama na stezkach peticentimetrovy potok vody. Muselo za tu dobu spadnout tak min. 30-40mm srazek. Ja jsem tehdy pod bundou zustal uplne suchy. Takze ano, dest zvlada slusne. Co se tyce prodysnosti, nemam na to co rict, protoze se destem hodne ochladilo, spechat jsem ani nemohl, bo pod vodou nebylo videt obrousene vapencove kameny a ani spadnout do toho bahniteho marastu se mi nechtelo. Takze mi byla spise zima nez teplo a na poceni jsem nemel ani pomysleni. Na tento pripad jsem uplne zapomel.

Ja jsem si tu bundu vybral i kvuli odolnosti. Nosim Peak 45 i na denni tury, samozrejme zadnych 15 kilo tam nemam, ale par kilo ano. Jsem pomerne casto na VHT mezi skalami a o ne se "otiram" chtic-nechtic. Stejne tak v zime se obcas octnu na zledovatele zemi. Navic ta bunda ma i potencial trocha drzet teplo, podobne jako Gtx Pro bundy.
No a muj stary Marmot Precip uz jaksi nedrzi vodu dobre. Na lehke mrholeni jeste OK, takze jej jaro-podzim nosim sebou, kdyz se dest moc neceka, ale v lijaku jsem v nem trochu mokrejsi nez bych chtel.

Kazdopadne, na bezne chozeni jaro - podzim v CR a jinych lehcich terenech, s malym ruksakem to neni nejvhodnejsi membranovka. Je tezsi a zabira vice mista nez se da sehnat neco jako HP Active. Na caste VHT, prodirani se ve skalach, ale i ve velkem housti, v zime na zledovatelem snehu a fujavicich je vhodnejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 24, 2023 15:16

Quido píše:A ani jsi nezkousel, jak je prodysna a tak podobne...?
Ja kdyz mam novou nepromokavku, nebo novou perovku atp. hnedle ji jdu vyzkouset ve "vhodnem" pocasi aspon do lesa, jestli se v ni da vubec chodit a jestli funguje...

Tak je to logický a rozumný postup. Ale mám to taky s některými věcmi jako Apuka.

Quido píše:OK, takze mas vlastne v tomto pripade zkusenost jen s bundou v batohu...
:)

:D

Konečně mám doma tu bundu od HP ACTIVE JACKET 2.0. Jako bomba je ta lehkost a skladnost, na to nejsem zvyklý. Na prodejně mě zarazilo a rozhodilo zjištění, že to nemá kapsy na ruce, čehož jsem si nevšiml a to mi vadí. Ale nakonec jsem si řekl, že to nějak zkousnu za tu cenu a budu to brát stylem "něco za něco". Buď údajně (sám s tím nemám zkušenosti, protože do teď pláštěnka s hrbem) dobrou UL bundu za dobré peníze nebo dražší, těžší a třeba i méně kvalitní s kapsami. Takže volba číslo jedna.
Bunda je mi trochu delší v pase i rukávech, ale jinou než XXL velikost v černé barvě už neseženu. Zase je to pro mě lepší varianta, než kratší a pak se mi vyhrnují rukávy a odhaluje pupek v pase, když zvednu ruce. To přímo nesnáším. Chtěl jsem vyzkoušet XL velikost, ale prý tyto bundy jsou jen na eshopu a díval jsem se na eshopu ze zvědavosti, že už se stejně vyprodali. V pase delší mi nevadí, ničemu to nepřekáží a ty rukávy jdou řešit, jak jsem zkoušel v prodejně. Tak mám radost a těším se až ji vyzkouším.

Přijde mi lepší na nošení, než co jsem zkoušel Tilak, který jsem taky zkoušel ze zvědavosti, ale cena cca 8tisíc, váha, skladnost a reklama zde na foru, jak se staví k reklamacím rozhodly. Jako špatný nebyl, ten Tilak, líbila se mi ta odolnost, různé vychytávky a celkově, ale takhle pocitově to bylo tužší ta bunda, že ten HP mi přijde pohodlnější.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2023 16:10

Kapsy na ruce jsem nemel na zadne membranovce a nikdy mi nechybely. S batohem stejne nejsou pouzitelne a navic by do nich asi teklo. Za mne zbytecna vec a vaha navic.

Kolik meris? Rukavy by mely koncit pri svesenych rukach v pulce dlane nebo dal. Doted jsem pouzival neoshellku od Jottnaru, ktera mi byla trochu vetsi, a tam mi koncily u poslednich clanku prstu. Byla to spis vyhoda, kdyz lilo, tak jsem ruce sbalil v pest, mel je kompletne kryte a nepotreboval jsem rukavice ani kdyz byla dost kosa.

Koukam, ze HP Active si poridilo celkem dost lidi. Aspon se poradne vyzkousi PSA, na vysledky jsem zvedav. Ja to moc nevyzkousim, membranovky nosim jen kdyz fakt musim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 24, 2023 17:25

Přesně to samé jsem si říkal také. S batohem mi kapsy na ruce stejně překryje bederní pás a budou mi k ničemu.
A ty dlouhé rukávy jsem si, jako ty říkal, že se hodí, když tam nejsou kapsy, protože do nich schovám ruce, když bude chladněji a při dešti.

Aha, já myslel, že to má být správně kratší. Rukávy mi končí někde před posledními články prstů. Mám cca 193cm.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2023 20:10

Pritelkyne ma verzi 1.0 s kratsimi rukavy, co maji zakonceni jako u vetrovky, a vylepseni verze 2.0 mi zavidi. Delsi rukavy suchacem a kapuce se stahovanim.

Bundu jsem prave vyzkousel. 11 km svizne chuze nalehko ve zpocatku slabem a pozdeji silicim desti. Prvni dojem skvely. DWR vydrzela celou dobu kulickovat a bunda pusobila spis jako vetrovka, nez jako membranovka. Tricko s kratkym pod ni uplne suche, na holou kuzi na rukach byla prijemna, pod kapuci se mi nezapotily vlasy, coz driv byvalo pravidlem. Jednu chvili jsem citil trochu vlhko od potu na predlokti, ale za chvili chuze po rovine to zmizelo. Membrana je minimalne stejne prodysna, jako NeoShell, mozna i o kousek lepsi. Kapuce je o neco malo horsi, nez od Jottnaru, ale ta je zas spickova, tahle jen velmi dobra, ale furt lepsi, nez vsechny ostatni membranovky a vetrovky, co jsem kdy mel. Kdyz vezmu v uvahu jeste (nizkou) vahu a lepsi sbalitelnost, tak to vypada na mou zatim nejlepsi membranovku. Na poradny test samozrejme dojde az nekdy v lete v horach, kdyz mne chyti bourka.

Jsem rad, ze jsem zvolil XL, bez kapuce je to diskutabilni, ale po nasazeni kapuce je to pri chuzi jasne. Lko by mne tahlo, XL je tak akorat. Vetsi je lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 24, 2023 20:42

Jo, ty suchý zipy jsou tam dobře udělaný, to se mi taky hned líbilo.
Vážil jsem tu bundu na kuchyňské váze a v té velikosti XXL má cca 260g. Krásný. Hned mám ušetřeno čtvrt kila oproti pláštěnce s hrbem. Když kapuce táhne, tak to je hodně blbý, to by mi vadilo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2023 20:53

Jj, XL ma 251 a L 239 g. Coz jsou vsechno skvela cisla.

Nemyslel jsem, ze by mne tahla kapuce, ale celkove bunda po jejim nasazeni. Tezko popsal, pocit na ramenou a zadech. Takze tobe by pri tve vysce XL byla skoro urcite mala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2023 20:56

Dromedaro píše:Hned mám ušetřeno čtvrt kila oproti pláštěnce s hrbem.
Zase budes muset vyresit ochranu batohu. Plastenka na batoh neco vazi taky, navic do ni za jistych okolnosti muze do ni natect voda pres ramenni popruhy a taky do batohu pres zada. Takze pokud fakt chces chranit veci v batohu, musis je taky vevnitr balit do nepromoku.

Jen ze srovnavas dve naprosto odlisne veci - kazda ma svoje vyhody a nevyhody.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2023 20:58

Kazdy pricetny clovek bali veci v batohu do nepromokavych obalu ;-) Delam to i ja i kdyz mam batoh temer nepromokavy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2023 22:02

Zajimave - asi drtiva vetsina lidi, ktere setkavam na horach, jak si neco (napr. svacinu nebo kus obleceni nebo kus vybavy, napr. na lezeni) vybiraji z batohu, je nepricetnych :twisted: :wink:. Videt nekoho, kdo ma veci v saccich, drysacku, ... je fakt velka vzacnost. Teda mluvim o Slovensku, rakouskych, nemeckych, svycarskych a jihotyrolskych Alpach a taky ceskych kopeckach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16665
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » úte říj 24, 2023 22:05

Já u Jottnaru mám rukávy tak, že mi ta horní prodloužená část končí asi v půlce hřbetu ruky (spodek na zápěstí) a přijde mi to akorát, delší (u jiné bundy, nevykrojené) už mi překážely.
Akorát už se budu pomalu taky muset porozhlédnout po nástupci, asi zjara. Materiál jako takový furt membránuje, ale už se odlepují podlepení švů, hlavně v místech, kde jsou rukávy připojeny k tělu. Uvidím, co ještě půjde lepit, páska na švech se podélně roluje.

Jo ta kapuce je fakt dobrá, jednak dobře kopíruje hlavu a jednak má skvěle udělaný kšilt, neteče nic k očím, odvádí vodu bokem, takový polotuhý. Trochu se bojím, že Jottnar nasadil laťku dost vysoko, nejen matrošem, ale i střihem.

Kapsy na ruce to přímo nemá, ale má velký náprsní kapsy zvenku. Do každý se vejde celej objektiv tak, že kapsa jde zapnout - jak 16-35 f/4 tak i 24-70 f2,8. Sice pak vypadam jak s košíčkama B-C, ale co už :wink:
Asi mi vejš vyhovujou víc, než klasicky u pasu, ale bez kapes bych to nechtěl.

Převčírem a dneska opět vyzkoušena voděodolnost, převčírem navečer 3/4 hodinový deštík s větrem při 2°C a dneska celé odpoledne v slabším a silnějším dešti, švama zatím neteče.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4924
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2023 22:18

Koupil jsem HP Active prave proto, ze mi Jottnar odchazi. Jednak to rozlepovani, coz by asi slo poslepovat, ale prijde mi, ze odchazi i membrana. Ne ze by vylozene tekla jako u jinych membranovek na odchodu, ale zda se mi, ze v delsim desti postupne provlha. Uplne jisty si nejsem, mohla by to byt i kondenzace, ale mel jsem pocit, ze se chovani zmenilo. Jeste v lete v Alpach to bylo dobry a ted nekdy v podobnych podminkach jako dneska jsem mel navlhla ramena. Tricko i membrana zevnitr. Takze jsem si rekl, ze je to jen otazka casu a proc nevyuzit dobrych cen u HP. Navic je nova bunda lehci a sbalitelnejsi.

Z hlediska materialu je na tom Active stejne nebo lip (je o neco tenci a poddajnejsi), strih dobry a kapuce furt dost dobra. S verzi 1.0 bych vahal vic, ale 2.0 je fajn. Taky jde o to, ze kdyz je neco dobre, vyplati se to koupit. Protoze kdyz uz na tom neni co vylepsit, vyrobci maji tendenci to zhorsovat, nekteri az k nepouzitelnosti (zdravim DA ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2023 22:26

apuka píše:Zajimave - asi drtiva vetsina lidi, ktere setkavam na horach ... je nepricetnych

To je v apukavesmiru docela pravdepodobne :twisted: Evidentne potkavam uplne jine lidi, v zivote se mi nestalo, ze by mne 90 % lidi v horach nezdravilo (vys to jde limitne k nule), naopak, zrovna o vikendu jsme si rikali, ze je zvlastni, ze nas zdravi lidi i v CR ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2023 4:20

Nedalo mi to a vyzkousel jsem NeoShell od Jottnaru, jestli tece. Na dno lavoru jsem dal toaletak, pres lavor pretahnul bundu a nalil na ni dve sklenice vody v oblasti zad. Po asi trech hodinach byla latka shora kompletne mokra tj. DWR to ocekavane neudrzela. Vodu jsem vylil, bundu sundal a toaletak pod ni je navlhly, ale ne mokry. Latka zevnitr to same. Takze se mi to nezdalo, membrana lehce provlha, ale netece. Membrany, ktere mi odesly driv, pri tomhle testu protekly durch, byla pod nima tekuta voda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49503
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř říj 25, 2023 6:16

@mike: holt kvalitní membrána. Už není. Teď má půlka fóra HP Active :D
Ale tak na nějakých alespoň 5 let máme vystaráno, během tý doby se může objevit něco lepší. Anebo taky ne a nebude už k dostání ani PSA...

Ta bunda Active je normálně kouzelná. Kdykoliv ju dám do batohu a jdu ven, neprší ani hodně nefučí :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 25, 2023 6:30

etheric
mas Sko a je ti akorat nebo volnejsi zw bys pod ni dal treba mikinu?

bych brala idealne M ale tu maji vyprodanou od doby co se tu o tech active 20 bundach bavite ze jsou v akci a tak zvazuju zda panskou L, damskou bych potrebovala XL ale maji max L a tak si rikam, ze si vystacim z bundou z dekace za 2t. U S mam strach ze bych pres mikinu nedala pres boky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř říj 25, 2023 6:52

@Mawe: ta bunda je široká opravdu hodně. Dám pod to mikinu + Torrid, přičemž nic netáhne, když překřížim ruce. Kdyby byla akorát na tělo, byla by mi na hovno, maximálně tak na léto, ale v létě fakt membránovku nepotřebuju. Takže jsem to kupoval tak, abych pod tím mohl mít primaloftku. Mko by bylo už nesmyslně široký a rukávy nesmyslně dlouhý. Nepraktický a taháš zbytečnej kus materiálu navíc. Pánský L? Do toho se vejdeš 2x :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 25, 2023 7:09

etheric
tak zkusim to zluty S, nelibi se mi, ale preziju. cervenou nedam a cerna neni.

prave L by asi bylo moc velky, ale kdyz neni M a u S sem se bala, aby bylo pres boky. pokud ho das pres torridku, tak mam nadeji.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení