Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Miso122 » čtv říj 21, 2021 18:20

hej, cena urcite hra rolu :D je to moja prva hardshell bunda, tak myslim ze na zaciatok postaci. pocitam s tym, ze urcite su na trhu aj lepsie materialy, mozno sa casom dostanem aj na ne. hmotnost nejako extra zatial tiez neriesim, takze 150 gramov hore dole pre mna velmi nezavazi. kazdopadne dik, niekedy ked budem mat cestu okolo ich predajne pojdem pozriet a skusit ci vobec sadne
Miso122
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 21, 2021 15:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 21, 2021 18:24

Jj, rozhodne vyzkouset. Jestli ti sedi muze byt dulezitejsi, nez parametry membrany. Kdyz jo, tak ji vem, aspon si vyzkousis, co od bundy chces, co se ti libi nebo ti naopak vadi a priste uz budes vedet a koupis si neco lepsiho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ret255 » čtv říj 21, 2021 19:54

Miso122 píše:vdaka zlavam cez mojho zamestnavatela (cca 80% off) ma celkom zaujali produkty zajo (hlavne kvoli cene :D )
No ak mas naozaj taku zlavu, tak nie je o com. Ceny eventovych bund sa pohybuju okolo 150€ vyssie a ta eventova membrana moze dychat este lepsie nez gtx, aspon tak to vsetci preklamuju.

Ja osobne mam gtx active a bolo by lepsie mat mozno nieco s pevnejsieho mazerialu, nez takuto kvazi vetrovecku s membranou, takze ak v tom vyslovene nebudes behat, alebo nie si extremne potivy clovek, tak klasicky gtx pro, alebo aj event bude lepsia volba.

S tych bund som mal vyskusanu rejkjavik, a mozem to zhrnut asi takto.
Spracovanim zodpovedaju cene, teda cca 200€ bunda.
Materialovo je ta bunda z hrubsieho a nie moc ohybneho materialu, celkom som si nevedel predstavit ako to niekde transportujem, zlozim, pevnostou my ten material pripadal, ze by som v tom mohol v pohode robit speleo priskum :)

Velkostne odporucam vyskusanie na predajni, ja som objednaval moju velkost a prislo mi to velke, cize ako pisu na stranke, ak do zimy a pod tym zateplovacka, podla svojej velkosti, a ak na leto, tak o cislo mensia ako clovek bezne nosi.

Farebne su farby vyraznejsie nazivo ako nafotene.
Potom ten dvojity zips, neviem ci som moc krepy, no zapnut sa mi ju podarilo mozno na 3-4x, tak mi to slo tazko, tak neviem ci je to od kusu, alebo som ja taky nesikovny.

Ja by som za tu cenu do tych bund urcite siel, uvazoval by som asi skor o tej karakorum, ktora ma zipsy skor tak na bokoch a nie na hrudi ako ta rejkjavik, kapuca je tiez dost siroka, na turistiku mozno az moc, ale na prilbu dobra.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » čtv říj 21, 2021 20:15

ještě k těm bundám od High Pointu, ten Active Jacket je v podstatě nástupcem Road Runnera a Cliff Jackett zase jejich Mastera, a je to velký skok dopředu ve všech faktorech, jsou tam lepší membrány i vnější materiál, Mastera mám, je super, ale ten Cliff působí při stejné váze bytelněji a pevněji a zároveň i více strečověji, od Road Runner mám jen kalhoty, ale i tam mám ve srovnání s Active u toho materiálu podobný pocit.

Active Jacket je ultralight bunda, s odpovídajícím využitím, no a Cliff je klasická lehká záložní bunda, pokud někdo chce vyloženě odolnou do těžkých podmínek s dlouhodobým nošením pod těžkým batohem, tak od toho tu je jejich Protector

Active bych volil jako záložní bundu pro potivé aktivity, a tam kde se nepoužívá těžší batoh, no a Cliff je super volba na turistiku
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Miso122 » čtv říj 21, 2021 21:10

@ret255 vdaka za recenziu :D predajnu mam celkom blizko, tak tam niekedy osobne pridem a poskusam. tiez som viac nakloneny karakorum, hlavne kvoli umiestneniu zipsov.

bude aj na leto, aj na zimu, takze trochu volnejsia nech sa pod nu zmesti aj zateplovacia vrstva - no ale ked sme pri nej, aktualne riesim aj tu (aj ked v tejto teme to bude asi trochu OT). zatial mam len jednu polartec micro mikinu na daily nosenie, ale mam pocit ze pocas menej narocnych aktivit bude v zime nedostatocna a jednoducho v nej bude zima. pozdavaju sa mi 3 moznosti (zase beriem do uvahy moju zlavu a cenu :D)
- hybridna paperka (viem, nie je to ideal) https://www.zajo.net/sk/zateplene-bundy ... 56-13.html alebo jej hrubsia verzia, ale ta mi zas pride prilis zateplena https://www.zajo.net/sk/zateplene-bundy ... 34-19.html
- primaloft https://www.zajo.net/sk/zateplene-bundy ... 01-10.html
- PWS https://www.zajo.net/sk/flisove-bundy-m ... 844-4.html u tejto sa zas obavam, ze bude taktiez prilis tenka

mohol by som poprosit o nejake nasmerovanie aj v tejto oblasti? :D
Miso122
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 21, 2021 15:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Krysha » čtv říj 21, 2021 21:45

milarepa píše:.....když valíš do kopca, a neflákáš to, tak je fajn si to v podpaží rozepnout, ale diskutovat o tom dále nemíním :)

když takhle valím do kopca tak mám tepovku >190 a v podpaží mám mokro i když jsem "nahoře bez" a mrzne (pokud teda není pocitovka extrémně nízká), takže mi teoreticky přijde že větrání na bundě musí být přínos, ale prakticky jsem vlastně nikdy neměl možnost porovnat rozdíl mezi bundou ze stejného materiálu s větráním a bez větrání...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » čtv říj 21, 2021 22:44

Ano, ty High Point bundy vypadaji fakt dobre. Kdybych nekomu mel doporucit nepromokavou bundu, tak po dlouhe dobe by se High Point dostal mezi moje doporuceni ;)

S 80% slevou bych mel doma od Zaja cely satnik :D Mam od nich mikinu (Zajo Glacier), s kterou jsem tak spokojeny, ze kdyby byl k dispozici jeste ten smay model, tak si ji za plnou cenu z eshopu koupim znova. Ty nepromokave bundy se mi moc nelibi (moc hmotnosti vyplytvane na spousty zipu, nektere divne kapsicky, preplacane), ale za 40E je to skvela koupe a pokud nemas vyslovene lehkou outdoorovou vybavu, tak bych do nich sel. Podobne kvalitni alternativy by byly vyrazne drazsi. Rozdil krome kapes je jeste v tom, ze Karakorum ma ten horni dil na ramenou z pevnejsiho materialu. Osobne bych sel do Karakorum, protoze vazi stejne jako Reykjavik, muze byt odolnejsi, ma kratsi zipy (u dlouhych zipu spis hrozi nejake krabaceni latky kvuli neohebnosti zipu) a celkove vypada mene preplacene.

Ohledne teple vrstvy - uvazoval bych mezi Lofer a Arth. Jako univerzalni bundu na mesto a turistiku bych vzal Lofer. Rekl bych, ze zjistis, ze spoustu teplotniho rozsahu zvladnes prave jen v Loferu s trickem pod tim. Jako jedina zimni bunda mi Lofer dava vetsi smys. Arth bude super, kdyz trochu zrychlis a bude tepleji, ale je to spis takovy mezistupen a ne plnohodnotna zimni bunda, ktera by pokryla i min narocne aktivity.

Byt tebou, tak bych k tomu prihodil Arlberg na bezne noseni jako alternativu k tvoji soucasne mikine z Polartecu Micro. PWS ma hladky povrch a na bezne noseni za me pusobi lip. S tvoji slevou nic lepsiho za ty penize nesezenes a mikiny Zajo dela dobre.

---
Další diskuze o zateplených bundách přesunuta sem: viewtopic.php?p=548338#p548338
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Miso122 » pát říj 22, 2021 10:05

mitau píše:S 80% slevou bych mel doma od Zaja cely satnik :D
je tam obmedzenie na celkovu vysku zlavy za urcite obdobie, takze vsetko sa nakupit neda :D pokracujem v druhej teme
Miso122
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 21, 2021 15:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod AlexBeck » ned říj 24, 2021 23:32

Mě DA Guide 3.0 dosloužila už před pár lety. Tak 30% té laminace uz je pryč a s ní i nepromokavost. Svoje si odsloužila to zase jo... Ten vrchní materiál je netknutý a to jsem s ním nahobloval Tatranské žuly :-)

Teď jsem naslepo objednal https://www.decathlon.sk/panska-bunda-alpinism-light-id_8544950.html Za ten peníz by to nemuselo být až tak zlé.
Proti mé historické guidici to asi nebude rozdíl (prodyšnost...atd) akorát opět bude nepromokavý (doufám:-))

Na tu Zaječici jsem také koukal,ale ta váha... Zimni GTX už mám a hledal jsem něco 3 sezoního.

Jinak Simond není přímo značka Decathlonu. Ten ji jen dýluje. Proto neni ani v každém Decathlonu skladem na prodejně.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod obda » úte říj 26, 2021 0:08

AlexBeck píše:Jinak Simond není přímo značka Decathlonu. Ten ji jen dýluje.


Teď tu o Karkulce :D

Simond is a fully-fledged member of the Decathlon group
Viz https://www.simond.com/who-are-we (a mrkni také na logo vlevo nahoře :mrgreen: )
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod AlexBeck » úte říj 26, 2021 1:45

Je členem...a ne značkou Decathlonu. Nelze na ní tedy např uplatnit zaměstnaneckou slevu. A vo to mi šlo :wink:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte říj 26, 2021 7:31

hm, ta bunda od Simondu bude dobrý igelit, RET 8, v tom se při rychlejší chůzi uvaříš....

pro názornost - RET 6 je přibližně 20 000 g/m2/24h vodního sloupce, což se obecně bere jako spodní hranice funkční prodyšnosti,

RET 8 bude nějakých 15 000 mm, a takovou bundu bych nechtěl ani za ty 3 tisíce, jedině kdyby měla fakt hezký střih a byla celkově hezká, tak na procházky po městě do mokrého a větrného počasí.....

trošku si připlatit a máš super bundu Rab Kinetic 2.0, kterou můžeš používat od října do dubna jako hlavní bundu a tyhle pokusy o bundy přenechat začínajícím svatečním turistům, pro které je v podstatě také primárně určena

https://www.nalehko.com/produkt/panska-bunda-rab-kinetic-2-0/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 9:22

AlexBeck píše:Je členem...a ne značkou Decathlonu. Nelze na ní tedy např uplatnit zaměstnaneckou slevu. A vo to mi šlo :wink:
Ja teda netusim, na co a jake znacky se da uplatnit zamestnanecka sleva v Decathlonu, ale Simond ted uz JE znackou Decathlonu.

Simond byla firma vyrabejici horolezecke "nacini", stejne jako Petzl a pod. a co ja vim, ani nemela horsi reference. Potom celou firmu koupil Decathlon a zaradil cely jejich sortiment do svych prodejen - tak, ze Simond se stal decathlonackou znackou na horolezecke vybaveni. Bo by byli blbi, kdyby zavedenou znacku zmenili a prodavali pod nejakym svoji nove vymyslenou znackou, napr. ForMount nebo pod. Ta znacka je totiz - urcite alespon ve Francii - stale brana jako slusna znacka pro horolezce.

@milarepa: Zase se michaji ruzne hodnoty, ktere vzajemne nesouvisi... Kazdy parametr meri neco jineho, navic ty gramy se meri peti ruznymi zpusoby s ruznym (a vzajemne nesouvisejicim) vysledkem. A klidne se jeste muze stejny parametr namerit s jinym vysledkem v jine laboratori :evil:, viz Gore a Tilak. Navic uz bychom na OF mohli vedet, ze cisla jsou jen cisla a zkusenosti neco jineho.

Ja ani jednu z tech tri bund neznam, ale podle parametru bych ani v nejmensim nehadal, ktera bude jak prodysna. Kdyz AlexBeck byl spokojeny se stary Guidem (ktery rozhodne asi nevynikal super prodysnosti), klidne muze byt spokojeny se Simondem - a mozna by byl nespokojeny s Rabem. Nebo naopak.

Ja bych spise pockal na jeho prvni zkusenosti.

Edit: Vsak jeste ne tak moc davno byl Ret=8 docela slusna hodnota u nejvyssich rad GTX membran (Pro Shell, C-Knit). A manzelka s kalhotamy z (tehdy bez privlastku) C-Knitu, myslim, s Ret=9 je hodne spokojena a vubec si nestezuje, ze by se ji nohy potily vice nez telo v Tilaku Raptor s polovicnim Ret.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ret255 » úte říj 26, 2021 9:41

To cislo ret 8 mi moc nehovori, skor vodne stlpce, ak to ma 20.000 a viac a je to z nejakeho 2.5 a viac vrstveho materialu, tak by to mohlo vydzrat nejaky dazd. Pri tychto bundach by bolo asi skor dolezitejsie ci su vodeodolne ako ci dychaju, neviem ci je taky velky rozdiel dat za takuto bundu 120€ alebo za nejaku cesku kvalitnu vo vypredaji 200€, je pravda ze je tam psychologicka hranica asi dat za jeden kusok tolko penazi.

Co som pozeral tie recenzie na tu hs simond, ak su teda hodnoverne, tak polovica ludi je spokojna a polovica nadava na velkost, nekvalitne sitie, ze im bunda po pol roku premoka a pod. Najlepsia bude osobna skusenost po nejakom case.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 12:05

ret255 píše:polovica ludi je spokojna a polovica nadava na velkost, ... ze im bunda po pol roku premoka a pod.
Si myslim, ze takto to mozes napisat o hodnoteni jakekoliv bundy na jakemkoliv eshopu, pokud je tam dost hodnoceni :lol:.
Nejvice me bavi, kdyz mas 10 recenzi, ze kterych se 5 stezuje na to, ze dana vec je vetsi nez bezne veci ve stejne velikosti (S,M,L,XL,...) a 5 na to, ze je to mensi :-).
A pod promokanim je zase casto schovane srazeni vlhkosti vevnitr pri (ne)vhodnych podminkach nebo nevhodnem pouziti. Cimz - hlavne tady - nechci brat dulezitost zkusenosti s promokanim, jen ze je treba nekdy dost obezretnosti, aby se zjistilo, co je opravdu ono a co ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod AlexBeck » úte říj 26, 2021 12:16

apuka píše:Simond byla firma vyrabejici horolezecke "nacini"


aaa jo to bude ono. Asi bych nekde ve skrini nasel obal/macky SIMOND tak z 20let stary. Ja furt, ze mi je ta znacka povedoma. "Pod-praho-skriňová" reklama :mrgreen:

Prveho otviraji Dekac v Martinu 20% sleva. Toz, ze bych si tam koupil nejakou levnou "igelitku" Prej Simond neni nase znacka a sleva nebude. My tuto znacku vubec tady nepovedeme musite do Ziliny :((

Od bundy za 3jku necekam zadne hogo fogo. Vlastne jsem rad za svoji nevedomost. :ú Kdyz zde ctu zde jaky je to raketovy engineering vybrat správnej igelit bundy. Jasný zaviset na tom muj zivot, kdy budu celou noc viset nekde ve stene v Alpach. Tak asi nepujdu pro bundu do supermarketu.
Mokrej sem aj v Gujdici bo pod ni aj v lete nosim expeditiony od Devolda. Kaslat na mokro hlavne jak je teploucko...

Jinak to asik posilaji primo z Činy? Bo furt chripečka? Došel ADbluj? Predpokladaný dátum doručenia Vašej objednávky je 5.11.2021 - 9.11.2021.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 13:44

Pokud jsi to objednal z Dekace, tak to je celkem normalni termin. I kdyz ja vetsinou neco objednaval primo do obchodu.
No a nekdy je to tak, ze sice pisou, ze na eshopu maji k dispozici, co chces, ale ve skutecnosti je to nekde na sklade Decathlonu v cizine. Mne prisly boty primo z Francie.
I kdyby meli bundu na nektere slovenske prodejne, tak prodejny nerozilaji, poslou nejdrive do ustredi a az odtud pujde k Tobe. Alespon ja to tak vidim.

A ano, ne kazdy Dekac nabizi veci od Simmondu a nektere sice ano, ale hodne omezeny sortiment. My to mame podobne tady v OV, kde mame dve prodejny - jednu velkou, tam maji pomerne velky vyber i horolezeckych veci a druhy maly, kde od nich maji jenom hodne omezeny vyber, rekl bych limitne zadny :-).
AlexBeck píše:Od bundy za 3jku necekam zadne hogo fogo. ... Mokrej sem aj v Gujdici bo pod ni aj v lete nosim expeditiony od Devolda. Kaslat na mokro hlavne jak je teploucko...
Asi tak. Myslim, ze v Guidu bys byl podobne mokry i bez Devolda a skoro jiste nebudes vyrazne mokrejsi ani v nove bunde, muzes byt dokonce prekvapeny. (Otazkou je, kterym smerem :wink: ).

Proste si novou bundu uzivej, jak to pujde. A potom nam napis zkusenosti, idealne alespon srovnani se starym Guidem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » čtv lis 4, 2021 9:00

pavproch píše:
oodoow píše:Dynafit dělá tohle, ale krosna se ti tam asi nevleze

pavproch píše:"opravdu" UL nepropo kaťata OMM Halo

fčíl sem ešče zvjedaff na pocity z nějakého (až to přijde) harsh-field-testu (= až bude pořádně scát + fučet = vodorovné wapkování)


Neska byl. Dyž sem vyšel z domu, shakedry na sobě, scalo a do toho na otevřeném poli fučelo 15, v největším poryvu 20+ m/s, takže bylo vodorovné wapkování. Jo, očekávatelně bunda (se zipsem zapnutým až na bradu) bunduje, kalhoty kalhotujou i v takových (ne)podmínkách. Jediná poznámka: Jaxem (speciálně tu bundu) koupil větší (aby se pod ní vešel batůžek) a jak bunda, tak kalhoty sou z extra těnké látky, tak v tom větřisku "ohlušivě" na mně třepotaly jak vlajka na stožáru ve víchrici. Tožtak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Jendasss » čtv lis 4, 2021 23:40

Zdravím,
chtěl bych vás požádat o pomoc při rozhodování.
Hledám vhodnou nepromokavou bundu primárně na PCT a později i nějaké přechody (GR11). Doteď jsem chodil se stařičkou softshellkou a při dešti v pláštěnce.
Batoh neplánuju ultra těžký, ale když ho budu muset naložit vodou nebo jídlem na dlouhý usek tak typuju přes 15kg mít bude. Představoval bych si spíš variantu s 3 vrstvou membránou nebo Pertexem.
Alespoň co jsem prošel tak mi přišli vhodné tyto.
Největší můj favorit
https://www.pod7kilo.cz/p/bunda-montbel ... -cerna-xl/
Alternativa
https://www.nalehko.com/produkt/panska- ... -plus-2-0/
či
https://www.nalehko.com/produkt/bunda-r ... th-jacket/

https://www.nalehko.com/produkt/panska- ... an-jacket/
Od meridiánu mě trošku odrazuje obava z výdrže 2 vrstvé konstrukce.

U kalhot jsem uvažoval o Downpour Plus Pants či jejic novějších 2.0, pokud s nimi máte špatné zkušenosti, prosím podělte se.
https://www.nalehko.com/produkt/nepromo ... pants-2-0/
Děkuju
Jendasss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 4, 2021 22:58

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » pát lis 5, 2021 6:12

Když půjdeš v nepromok bundě, nacucaj se ti popruhy batohu a záda batohu, ikdyž budeš mít na něm pláštěnku. To je pak libovka, když přestane chcat, sundáš bundu a nahodíš mokrej batoh...
Díval jsi se na The Packa jacket? Já bych ju koupil kdyby se prodávala v Evropě. Bohužel, tak jsem koupil její evropskou alternativu. Ty si však můžeš koupit originál na místě :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pát lis 5, 2021 10:04

na tyhle přechody se chodí v UL věcech........být tebou tak se dívám na bundy hodně pod 200 g, pokud to tedy s těmi dlouhými přechody myslíš vážně
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod bonatius » pát lis 5, 2021 18:50

@Jendasss:
ohladom nohavic si skus pozriet https://www.sportrysy.sk/montane-pac-pl ... x-black/#l

siel som v nich niekolko celodennych dazdivych dni v Alpach a ziadny problem, su priedusne, odolne voci vode a voci tym od Rabu aj lahsie.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát lis 5, 2021 21:30

Jendasss: Pokud Ti nevadí cena, tak mi nejlepší přijde ten Montbell, taky jsem po něm pokukovala. Nakonec díky možnosti vyzkoušení přímo na prodejně i nižší ceně vyhrál Rab Downpour Plus. U verze 2.0 nebyly žádné vychytávky, které by mi stály za příplatek.
Takže asi záleží na tom, co od té bundy očekáváš a kolik za ní chceš dát.

Kalhoty si muž koupil Downpour a po zatím krátkém použití k nim nemá výhrad. Já si je asi taky pořídím, pokud mi budou sedět.
Pokud bys netrval na celozipu, tak jsou lehčí než varianta Downpour Plus.

Jinak u Rabu trochu pozor - udávané váhy vždy úplně nesedí, pokud je váha jedním z kritérií výběru, tak je dobrý si při zkoušení rovnou všechno převážit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát lis 5, 2021 22:40

Jj, ten Montbell vypada dobre a navic je to solidni znacka. Pod7kilo ma plus, ze ji prodavaji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Jendasss » sob lis 6, 2021 23:22

Etheric píše:Když půjdeš v nepromok bundě, nacucaj se ti popruhy batohu a záda batohu, ikdyž budeš mít na něm pláštěnku. To je pak libovka, když přestane chcat, sundáš bundu a nahodíš mokrej batoh...
Díval jsi se na The Packa jacket? Já bych ju koupil kdyby se prodávala v Evropě. Bohužel, tak jsem koupil její evropskou alternativu. Ty si však můžeš koupit originál na místě :)


Díky, doteď jsem chodil v pláštěnce, takže po dešti to vypadalo úplně stejně a nebyla to taková hrůza. Horší bylo pro mě chodit v čemkoli co vůbec nedýchá. (uvažoval jsem i o Tatonka Cape, ale cena i váha je nesmyslná)

sobb píše:Jendasss: Pokud Ti nevadí cena, tak mi nejlepší přijde ten Montbell, taky jsem po něm pokukovala. Nakonec díky možnosti vyzkoušení přímo na prodejně i nižší ceně vyhrál Rab Downpour Plus. U verze 2.0 nebyly žádné vychytávky, které by mi stály za příplatek.
Takže asi záleží na tom, co od té bundy očekáváš a kolik za ní chceš dát.

Kalhoty si muž koupil Downpour a po zatím krátkém použití k nim nemá výhrad. Já si je asi taky pořídím, pokud mi budou sedět.
Pokud bys netrval na celozipu, tak jsou lehčí než varianta Downpour Plus.

Jinak u Rabu trochu pozor - udávané váhy vždy úplně nesedí, pokud je váha jedním z kritérií výběru, tak je dobrý si při zkoušení rovnou všechno převážit.


Děkuju.
No řekněme, že cena Montbell je můj finanční strop. Bohužel není dlouhodobě skladem. Tak jsem se poohlížel i na jiné.
U kalhot to musím ještě promyslet. Byl jsem zvykli mrznout v kraťasech :D.
Jendasss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 4, 2021 22:58

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod AlexBeck » ned lis 7, 2021 10:50

Po 14 dnech přisla ta Simondka. Byl to posledni XXL kus, ale koukám už jim přisla varka nadrozměrek.
Jsou skladem běžně.

SIMOND Alpinism Light

+ cena 120ojro tj bunda za 3jku.
+ dvě velké naprsni kapsy
+ asi životnost membrany (neoloupe se)
+ dlouhé rukavy a asi funkční suchače na koncích (DA měl nějake šmečka co nedržli od novoty)
+/- hmotnost 400g v XXL
- Zapnutí/spojení zipu :(( a jde strašlivě tězko [-X Kdoví zda je vubec VODOproof (Naprsaky budou)
- Barva, že se mužete jít zaměstnat k technickým službám. Je to přesně ona :?
- střih ala pytel ať se do toho vleze pivec hobby trekařu. Na kolo by to bylo na plachetnici :D
- neprodloužené záda viz foto oproti DA GUIDE (taky XXL)

Žadné letáčky o super čupr membraně a vlastnostech této higtech bundě. Jen vysačka s velikosti... Takže prostě nějaky perforovaný šusťak :D
Prodyšnost nehrotím proto jsem si taky koupil bundu ze supermarketu. Uvidím co dešt/mokro. Kdy ji otestuji zatím netuším.

ObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » pon lis 8, 2021 18:42

Je dnes nejaký praktický rozdíl mezi membránami GTX Pro (Tilak) vs. BlocVent (HighPoint) vs. Gelanots (DirectAlpine)?
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 8, 2021 19:51

Jo, zasadni. Mikroporezni versus neporezni. teflon versus PU. Prakticky se v neporeznich membranach vic zaparis bez ohledu na parametry a PU se casem rozpadne, zatimco teflon vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » pon lis 8, 2021 20:09

Zatím jsem měl pouze GTX (Tilak), a zatím co Raptor je naprostý držák, Stinger se mi rozpadnul do 5 let. Naproti PU membránu jsem snad ještě neměl, i proto se ptám na praktické zkušenosti.

Nicméně on i ten GTX je snad dneska potažen PU vrstvou nebo ne? V čem je tedy rozdíl?
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 8, 2021 20:12

Prave ze ty novejsi Pro uz by PU vrstvu mit nemely. Moje prakticka zkusenost je, ze GTX Active s PU vrstvickou byl prodysnejsi, nez vsechno, co jsem mel do te doby, ale porezni NeoShell ho strci do kapsy.

U PU zalezi na sile vrstvy, takze GTX s tenkou vrstvickou PU na teflonu je prodysnejsi, nez samostatna PU membrana, ktera proste tak tenka byt nemuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení