Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 2, 2018 21:41

:shock: co se stane? Roztece se ten zater ci co to je?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » úte led 2, 2018 21:46

ten plast se oddeli od tkaniny a cely se rozpara. Zrovna cerstva zkusenost na celkem nove bunde od OR. :|
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 2, 2018 21:51

Ma to nejaky vliv na funkci? Zipu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » úte led 2, 2018 21:57

Ze se rozpara a nefunguje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 2, 2018 22:02

Myslel jsem, ze je to jen vrstva na normalnim zipu a kdyz se odloupe, tak ten porad funguje... :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » stř led 3, 2018 8:46

Tilak Vegu sme pred rokom kupili jednemu kolegovi na narodky. Pouziva ju na bikovanie po kopcoch. Priedusnost si chvalil, premoknut mu zatial nepremokla. Pavda vsak je, ze v lejakoch schvalne nebikuje.

Chcel som ju kupit tiez, ale nevzal som ju len preto, ze sa pod kapucnu nevojde prilba.

mike: myslim, ze teraz, co si zhodil, tak by ti Vega mohla byt :wink:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Touareg » stř led 3, 2018 10:21

remy77 píše:Tilak Vegu sme pred rokom kupili jednemu kolegovi na narodky. Pouziva ju na bikovanie po kopcoch. Priedusnost si chvalil, premoknut mu zatial nepremokla. Pavda vsak je, ze v lejakoch schvalne nebikuje.


Diky, taky pocitam, ze ve vylozenych slejvacich nebudu moc casto.
Trochu jsem si pogooglil co se pise o vodnim sloupci 10 000 mm

Gore Apparel píše:GORE-TEX® and WINDSTOPPER® products ensure warmth is kept inside the jacket because water isn’t allowed to penetrate the fabric. Again, the difference is in the water resistance. GORE-TEX® products withstand very high water pressure. You can be in a total downpour and still stay dry since the membrane is sealed and waterproof. But WINDSTOPPER® products withstand some amount of water pressure, too. If you’re out for a run and it starts to drizzle, the WINDSTOPPER® apparel you have on ensures you don’t get soaked to your skin as you may with some kind of who-knows-what-brand performance piece. If you’re headed into a monsoon, don’t pull on the WINDSTOPPER®. As mentioned, it’s water resistant, not waterproof.

Takze klasika, mlzi jak to jde, nenapisou, jak moc je windstopper waterproof, jenom ze si to nemas brat do monzunu. :roll:

blistergearreview.com píše: Even though NeoShell isn’t technically windproof, it is still waterproof. Polartec claims NeoShell has a waterproof rating of 10,000mm, and my experience corroborates that 10K number. In relatively dry climates (like the central Rockies of Colorado, Wyoming, Montana, and even Utah and interior British Columbia) 99% of skiers and climbers won’t need any more waterproofing than NeoShell has to offer. I have never had any water get through a NeoShell piece I have worn.

Ok, nejsme v Utahu, noted.

Vim ze loap je loap, ale pro zajimavost
Loap.cz píše:The water column of 5000 mm and breathability 5000 g/m2/24h is sufficient for the Central European mild climate zone, i.e. the Czech climate and our mountains. In other words, you will not be able to appreciate higher parameters in our country. No extreme conditions of high rainfall or humidity will threaten you in the Czech Republic.


Jinak vsechny americky servery co jsem nasel nema smysl prochazet, protoze slovo od slova papouskujou, co pise Gore, dokonce na vsech do jednoho jsem nasel zkopirovanou tu samou tabulku, kde pisou, ze waterproof jedine 20000+.

Nicmene pocitam s tim, ze kdyz vemu Vegu a ukaze se, ze promokla i tam, kde nemela (a nemyslim monzun), tak nemam sanci nic reklamovat, protoze mi reknou No ale my jsme vam to rikali, ze to neni nepromokavy, jenom vodeodolny a Windstopper je windstopper a ne rainstopper a podobny klise, nezavisle na tom, jaky parametry uvadeji. :roll: Dneska si ji zkusim v Trailpointu.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Touareg » stř led 3, 2018 13:31

Tak jsem vyzkoušel Vegu a jak jsem se těšil, že jsem přesně ten typ postavy, na který Tilak dělá střih (vysoký a hubený), tak mi nějak extra nesedla, především má ale nejhorší, kapucu jakou jsem kdy na sobě měl. Většinu času mi horní okraj (ten neexistující kšilt) vylejzá tak vysoko, že by bylo k ničemu mít na hlavě kapucu, protože by mi do ní pršelo vrchem, a když tu šňůrku stáhnu na maximum, aby to drželo, kde má, tak mám hlavu staženou jak v trnový koruně a pro změnu se kapuca nehorázně rozevře po stranách. Jinak bych tu Vegu asi nakonec vzal, ale střih tý kapuci je vyloženě nepohodlnej. Moc tomu nepomohl ani borec v Trailpointu, který řekl, že ta bunda není na běhání, jenom na přečkání přeháněk, protože vůbec nedýchá. :ú

Montane Minimus Stretch mi padne na první dobrou a kapucu má naopak dokonalou, především drží tvar tak, jak by člověk čekal. Kdyby ušil Tilak Vegu ve střihu Minimusky, je to dokonalost, ale takhle jsem tam, kde jsem byl. O prodyšnosti Minimusky si totiž nedělám moc iluze.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 19:39

Prijde mi, ze beres moc vazne, co kde kdo placne ;-) Utah nebo monzun jsou IMO nazory pisatelu stejne relevance, jako nase nazory tady na foru. Proste chteli dat nejaky priklad toho, co si mysli a napadlo je tohle. S realitou to nemusi mit nic spolecneho.

O Loapu ani nemluve, to je to same, jako Gore, jen z druheho konce spektra. Gore se nejak snazi prodat, ze jejich membrany maji vysoky sloupec a Loap zas ty sve mizerne. Pricemz vodeodolnost by i mohla stacit, ale tech 5000 g/m^2/24h "prodysnosti" je vylozene smesne. To je cisty igelit, co se nehodi ani na prochazky, vyzkouseno (bohuzel) v praxi.

Vem to pragmaticky. Proti desti ti staci tech 2000 nebo 1800 mm (mam stare ponco, co ma 2000 a ustalo i drsnou bourku). Vyssi vodni sloupec je potreba kvuli lokalnim tlakum, ktere mohou byt vetsi. Treba popruhy od batohu, tam mas dynamicky tlak na jedno misto, kde se pak muze voda protlacovat skrz membranu. Kdyz si to ale spocitas, tak se ani na tech 10000 nedostanes. Hur jsou na tom kalhoty. Pri sezeni na mokrem by 10000 jeste stacit melo, ale kdyz si treba kleknes celou vahou na jedno koleno, tak se muzes bodove dostat i pres 15000.

Druha vec je, co tech 10000 vlastne doopravdy znamena. Je to opravdu to same, co tech bezpecnych 1800 proti desti? Vubec bych si nebyl jisty. Navic je takove pekne kulate cislo docela podezrele...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Touareg » stř led 3, 2018 20:27

mike píše:Prijde mi, ze beres moc vazne, co kde kdo placne ;-)


Jo, to ja vetsinou v techhle situacich, kdyz se do neceho zazeru, zacnu analyzovat kazdou mouchu. Mas pravdu.
No, mam to ted tak, ze bych zkopiroval vlastnosti Vegy, tedy skvela prodysnost, vaha a adekvatni hodnota vodeodolnosti, ale narval to na jiny strih. Nejaky napad na alternativu...?

Co se tyce kalhot, ty zatim nejak nemam potrebu resit, nevim, jestli k tomu casem dojdu. Kdyz bezim, tak muzu mit klidne kratasy a nohy at moknou, hlavne ze mam torso v suchu, a na vylete vlastne to samy. Jinak co se tyce toho cisla, to je zkratka marketing, i kdyby to vyslo 10456 je vyhodnejsi zaokrouhlit to dolu na prodejnejsi kulaty cislo.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod honzaMA » ned led 7, 2018 12:39

Ahoj, chtěl bych vás požádat o názor a tipy ohledně mého výběru bund. Primárně chci bundu na celoroční nošení s těžším batohem. Důležité je pro mě, ať zvládne třeba celodenní pochod za deště bez promoknutí. Z výběru jsem bohužel vyřadil mého favorita Tilak Stinger Pro, jelikož mi střihově nesedne (aby by byla délka v pohodě, potřebuju velikost L, ale ta je zároveň příliš široká). Nějak se mi zdá, že Tilak nešije na vysoké a hubené lidi (180cm, 67kg). Takže střihově mi asi nejvíce padly tyto:
od High Pointu Protector 4.0
https://www.hanibal.cz/high-point-bunda-protector-4-0-id20843
od Direct Alpine Revolt 1.0
https://www.hanibal.cz/direct-alpine-bunda-revolt-1-0-id20930
a poté ještě docela dobrá byla od Milletu Kamet 2 GTX případně Kamet GTX:
https://www.hudy.cz/bundy_panske/millet-kamet-2-gtx-jacket-men,100049221-black-noir.html
Po přečtení této diskuze + diskuze o membránách jsem narazil na pár příspěvků typu - membránu BlocVent nebrat, neopak o Gelnots jsem se moc nedočetl. Takže 3 různé bundy 3 různé membrány, papírově v parametrech asi porovnatelné? Doporučíte mi případně se podívat na nějakou alernativu? (díval jsem se ještě od Arc'teryxu na Alpha FL, ale nelíbí se mi to minimalistické provedení, bez odvětrávání, téměř bez kapes). Kterou bundu by jste zvolili? Díky za tipy! :-)
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned led 7, 2018 14:01

- tak to se mi ňák nezdá že by Tilak po tolika letech přestal šít na vysoké a štíhlé, doposavad tomu tak bylo, mám od Tilaku plno věci, před pár měsíci jsem koupil třeba Tilak Ketil, Tilak Stinger Pro si budu muset zkusit, ale ve velikosti XL, já mám cca 195 cm a 90 kg
- z těchto tři bych koupil High Point Protector 4.0
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod honzaMA » ned led 7, 2018 16:56

fps píše:- tak to se mi ňák nezdá že by Tilak po tolika letech přestal šít na vysoké a štíhlé, doposavad tomu tak bylo, mám od Tilaku plno věci, před pár měsíci jsem koupil třeba Tilak Ketil, Tilak Stinger Pro si budu muset zkusit, ale ve velikosti XL, já mám cca 195 cm a 90 kg

Všechny jsem zkoušel ve velikosti L a jak Protector tak i Revolt byly trochu delší a zároveň užší než Stinger Pro. Kamarád má asi podobné proporce jako ty a má Stinger ve velikosti XL a vyhovuje mu. Přijde mi, že by pro mě bylo ideální co do délky spíše L a do šířky zase M (ale na druhou stranu, na zimu se hodí mít více prostoru pro spodní vrstvy).
fps píše:- z těchto tři bych koupil High Point Protector 4.0

Děkuju za tip, také se k němu nejvíce přilkáním. Sice nejvíce chvály slyším na léty ověřený Goretex, ale tady je mi sympatičtější česká značka (i pro případný komfortnější pozáruční servis).
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » ned led 7, 2018 20:27

Ten revolt na mě působil taky dost solidně když jsem ho zkoušel, ale přeci jen je ten Gelanots Dry shell docela novinka, tak není moc recenzí. Nicméně ta knotová podšívka vypadala funkčně a na tělo mi byla příjemnější snad než moje goráčovka...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod luvycie » pon led 8, 2018 8:21

HonzaMA
Ahoj, chtěl bych vás požádat o názor a tipy ohledně mého výběru bund.


Osobní zkušenost mám akorát s verzí 3.0, parťák si koupil Protectora, já Explosion; co se týče nepromokavosti, tak naprostá paráda, cca 10 hodin totálního slejváku v Beskydech a bunda neprotekla (ani kolem popruhů u středně těžkého batohu), prodyšnost - když jsme měli rozeplé odvětrávání, tak dobrý, ale něco se tam přece jen vysráželo. Akorát, pokud to chceš na chození s těžkým batohem, tak s tím jsme měli problém, po prvním ozkoušení (cca 30 km) se obě bundy na jednom místě na zádech ošoupali (každý jsme měl jiný batoh).
luvycie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 8, 2017 10:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon led 8, 2018 14:02

honzaMA píše:Sice nejvíce chvály slyším na léty ověřený Goretex

i u mě by byla jako první volba Gore-Tex Active a nebo Gore-Tex Pro, ale jako další volba by byl BlocVent Pro, a uvažuji o zkoušce Exel Dry® Triplex 300 Sir Joseph Trisul
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Touareg » úte led 9, 2018 13:54

honzaMA píše: Nějak se mi zdá, že Tilak nešije na vysoké a hubené lidi...


Mam stejny dojem, v Tilaku Vega v Lku jsem byl jak v pytli, starsi Tilak Ogre v Lku mi pritom padnul perfektne.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 9, 2018 18:57

Ze by konecne zjistili, ze hubenych a vysokych lidi je malo a navic od nich uz vsichni nakoupili? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod honzaMA » stř led 10, 2018 9:28

fps píše:i u mě by byla jako první volba Gore-Tex Active a nebo Gore-Tex Pro

Tak je ještě otázka, zda má cenu uvažovat o dalších kouscích. Když jsem se trochu dále porozhlédl, našel jsem z Gote-Texu tyto další kandidáty - zatím jsem si je nebyl vyzkoušet - má cenu uvažovat?
Ternua ASCENT GTX PRO JKT
Ternua LOSTMOR GTX JKT
Tnf M POINT FIVE
SALEWA ORTLES 2 GTX PRO
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř led 10, 2018 13:58

já raději kupuji od Tilak, High Point, Direct Alpine, Sir Joseph, od nich si vždy něco vyberu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 10, 2018 22:03

Od Ternuy mam akorat kalhoty a ty jsou tak skvele, ze jsem vloni shanel posledni kusy v Polsku :) Kvalita je urcite lepsi, nez DA a HighPoint. Na bundy jsem koukal jen v obchode a klidne bych do nich sel.

TNF je horsi, tak je kazdy pes jina vec, neco muze byt skvele, neco uplne mizerne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » stř led 10, 2018 22:15

TNF Point Five mám už více jak 3 roky a je to povedené brnění... Ten 70D nylon už zažil nejedno trhnutí o skálu nebo větev a zatím bez ztráty kytičky... Akorát mě sere u mého staršího modelu spirálový zip a u obličeje chybějící zipová "garáž", takže tam je jen volná léga (u nového modelu to je tuším taky tak, ale zip je kostěný a lépe se s ním pracuje)

Celkově je u TNF nějak použitelná jen ta jejich Summit Series, zbytek je na takové běžné nošení...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv led 11, 2018 14:56

na podzim jsem dost slušně otestoval v celodenních deštích membránovku Tilak Attack které má Gore-Tex Active, koupil jsem jí 17.4.2014, mám v ní nachozeno 48 dní na těžko, batoh většinou okolo 10 Kg, krátce maximálně 15 kg, a vodě odolnost je i při celodenním dešti kdy i dost slušně lije stále stejně dostatečná, pouze v místech pod ramenními popruhy mívám zevnitř lehčí mokro, u tohohle se ale nedá určit zda je to z kondenzace, a nebo zda protekla membrána, jsem zvědav jak ještě dlouho vydrží Gore-Tex Active takhle voděodolný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod honzaMA » sob led 13, 2018 14:47

Tak jsem byl mrknout do RockPointu (poznámka pod čarou - ve srovnání s Hanibalem a Hudym asi nejhorší personál :D ) a nakonec, když se přikloním k GTX PRO, tak mi zůstaly tyto možnosti:
Ternua ASCENT GTX PRO
Haglöfs ROC SPIRIT
Tnf M POINT FIVE
Docela mi sedla i Ternua LOSTMOR GTX ale ta už je dělaná z Gore-Tex C-Knit. Příjemný materiál (údajně s lepšími vlastnostmi než GTX Pro), ale tím, že je jemnější bych měl asi obavu, že nevydrží tolik co GTX Pro a vzhledem k tomu, že občas chci tahat těžší batoh (15Kg), tak si nejsem jistý, jestli by výdrž nebyla horší.. Moc jsem tu na foru o tom C-Knitu nenašel (pár zmínek ve vláknu Goretex, ale žádné dlouhodobější zkušenosti). Jediné tedy nad čím ještě trochu uvažuju, zda vybrat jednu z těchto tří, nebo se raději přiklonit k české značce, předem vybranému High Point Protectoru 4.0, či přeci jen zvážit tu Ternuu s Gore-Tex C-Knit?
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob led 13, 2018 20:11

- je to novinka, takže zkušeností moc nebude, a dlouhodobé nebudou vůbec, kup, a pak dej vědět jak se ti to osvědčilo
- já bych ale u tohoto viděl jeden problém, a to když to nasaje vodu, to pak bude dlouho schnout, a to může být problém
- za cca tyhle peníze koupíš třeba Tilak Asgard nebo Tilak Raptor který mají taky Gore-Tex Pro, a mohou mít jiný střih než Tilak Stinger Pro
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod honzaMA » sob led 13, 2018 20:53

- Zkoušel jsem v obchodě více bund z Gore-Tex C-Knit, kromě zmíněné Ternui Lostmor ještě novější verzi Haglöfs ROC SPIRIT. Takhle krátce se mi jevily obě bundy jako velmi příjemné na těle, lehký a poddajný materiál. Zároveň na omak to působilo méně bytelně než jiné bundy z Gore-Tex Pro.
- Od Tilaku jsem ještě zkoušel Storm, který seděl o něco lépe než Stinger Pro, ale i tak mnohem méně, než španělé a švédové. Asgard mi nevyhovuje jak je dělaný (to krytí zipu, nemá klasické 2 boční kapsy jako ostatní) a Raptor jsem teda neviděl nikde za cenu do 10k.
-Jasně, nejradši bych měl Stingra Pro z goráče ve střihu Ternui, ale takhle dám asi raději přednost kombinaci osvědčené membráně a zahraniční výrobce. Na Ternuu jsem tu na foru vlastně nezaznamenal negativní recenzi (na rozdíl oproti třeba High Pointu, viz pár příspěvků výše, četl jsem i celé vlákno, kde se to probíralo), na Haglöfs ohledně bund jsem toho tolik nenašel pravda.
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob led 13, 2018 21:02

já tedy v Gore-Tex C-Knit nevidím nic osvědčeného, jak jsem už psal, "kup, a pak dej vědět jak se ti to osvědčilo", někdo hold musí být první kdo zkusí novinku, dát 10 000 Kč za zkoušku novinky si každý nemůže dovolit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod honzaMA » sob led 13, 2018 21:36

Já právě také ne, nikdy jsem nenapsal, že tuto membránu považuji za osvědčenou. Budu vybírat právě z 3 uvedených bund, kdy každá má Gore-Tex Pro :-) Ale samozřejmě by mne též zajímalo, jaké budou zkušenosti s Gore-Tex C-Knit po pár letech.
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob led 13, 2018 23:43

honzaMA píše:...ale ta už je dělaná z Gore-Tex C-Knit. Příjemný materiál (údajně s lepšími vlastnostmi než GTX Pro), ale tím, že je jemnější bych měl asi obavu, že nevydrží tolik co GTX Pro a vzhledem k tomu, že občas chci tahat těžší batoh (15Kg), tak si nejsem jistý, jestli by výdrž nebyla horší.

:roll: to je furt tady... Ze to nevypada jako plech (tj. GTX Pro), tak neznamena, ze to nema dostatecnou vydrz. Viz diskuse o GTX AS, presne to same a taky nicim nepodlozene. Spis bych naopak cekal, ze poddajnejsi material vydrzi vic, protoze se lip prizpusobi a nelame se.

Osobne mi prijde C-Knit zajimavy, jelikoz na telo nejprijemnejsi GTX, co jsem mel, byl XCR, prestoze mel papirove nejmensi prodysnost. Prijemnejsi byl prave proto, ze zevnitr nebyl klasicky plech, ale jemnejsi a trochu nasakava tkanina. C-Knit je jeste o kousek dal a myslim, ze by stal za pokus (ja uz ale mam NeoShell).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod honzaMA » ned led 14, 2018 0:20

mike píše::roll: to je furt tady... Ze to nevypada jako plech (tj. GTX Pro), tak neznamena, ze to nema dostatecnou vydrz. Viz diskuse o GTX AS, presne to same a taky nicim nepodlozene. Spis bych naopak cekal, ze poddajnejsi material vydrzi vic, protoze se lip prizpusobi a nelame se.


Tak ohledně GTX AS, jsem vycházel z toho, co mi bylo řečeno v obchodech, což je předpokládám, většinou to, co lze nalézt na stránkách výrobců např. pro model Stinger
Tilak píše:Použitý materiál vyniká mimořádnou prodyšností a nízkou hmotností. Tyto vlastnosti jsou však na úkor mechanické odolnosti, která je nižší než u materiálu GORE-TEX® Pro. Bunda není vhodná pro použití s těžkým batohem

Jasně, předpokládám, že se tím výrobce brání případným reklamacím, přesto že materiál vydrží mnohem více..
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení