Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak vybrat nepromokavou bundu?

Příspěvekod Vexo » ned bře 19, 2023 22:45

jagrovahul píše:něco ideálního do těchto podmínek, kde může foukat i pršet a abych se zbytečně netahal s bundou, ve které by mi bylo horko.

Takže chceš vlastně to nejlepší s co nejmenší vahou, ale nechceš za to dávat moc peněz.
HP Active 2.0 Jacket je lehka, prodysna, nepromokava 3L membranovka z Pertex Shield Air. Katalogova cena je 5K, ale treba ti da nekdo slevu. Pod 3K je ve sleve BD Alpine Start je to vetrovka z materialu, ktery neni nepromokavy, ale diky DWR a nanoimpregnaci vlaken by neco mensiho zvladnout mela. Na druhou stranu ma vyrazne vyssi prodysnost nez membranovka. Ramena jsou zesilena, kvuli noseni batohu.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 20, 2023 13:59

@Vexo:
ty tu BD Alpine Start mas nebo mel? Ja ji mel - tedy jeste pred covidovymi lety - a jestli se v konstrukci a materialech nic nezmenilo, nedoporucuju - proti vetru je hodne ucinna, ale jinak jsem v ni byl hnedle spareny, jak dvere od chlivka, velmi spatne dycha... a v zimne se na ni hodne casto delala namraza/jinovatka, i v situacich, kdy na jinych SS ci vetrovkach ne... a to su velky az neobjektivni zastance teto znacky; rozhodne to není nepromokava bunda...
...jinak strih vyborny a pocitove matros hodne prijemny, nicmene sla do sveta :t:t
Naposledy upravil Quido dne pon bře 20, 2023 14:21, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » pon bře 20, 2023 14:16

Heledte, a ten RAB Downpour by nefungoval ? https://www.hanibal.cz/rab-downpour-eco_z31145/

v nalehko ji maj i s velkou slevou https://www.nalehko.com/produkt/panska- ... npour-eco/ ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 20, 2023 14:26

IMO prodyšnost 20k g/m²/24h není žadná hitparáda... to měla má stará "igelitka" od TNF - budiž ji země lehká - měla 24k a tedy nic moc... a muj pulkilovy milasek od HP s 3-vrstvou membránou má svých standardnich 34k... tak nevidím důvod do toho Rabu jít
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Vexo » pon bře 20, 2023 14:53

Pritelkyne ji ma asi rok. V zime ji nenosi a skoro se nepoti, takze tezko rict. Panska verze mi nesedela protoze nema athletic fit (ve srovnani s jinymi bundami tohoto typu jinych znacek). Urcite jsou ss/vetrovky ktere budou lepe dychat, ale zase jejich vodeodolnost (ne nepromokavost) bude slabsi.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2023 15:01

Vodeodolnost nepatri k vlastnostem vetrovky. Zadna pouzitelna vetrovka neni vodeodolna a dobra DWR udela v desti rozdil v minutach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pon bře 20, 2023 16:16

Cokoli jiného než (kvalitní) membrána v (pořádném) dešti je naprd. Vynechávám (igelitovou) pláštěnku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28130
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 20, 2023 16:27

mike píše:Zadna pouzitelna vetrovka neni vetruodolna a dobra DWR udela v desti rozdil v minutach.


jestli to neni prklep, tak tomu nerozumim...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2023 16:30

Jj, preklep, opraveno :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Eiffeltom » pon bře 20, 2023 16:54

Hledám nepromokavou bundu na turistiku, rád bych něco více prodyšnějšího. Našel jsem Tilak Stinger s GTX Active ve slevě za 4800, která se mi líbí. Je za podobnou cenu něco podobného? Byl by Stinger dobrá volba? Je ta sleva vlastně dobrá cena za Stinger?
Dík Tom
Eiffeltom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 20, 2023 16:48

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon bře 20, 2023 17:00

Hele kluci, nebylo by vhodne se nejdrive tazatele zeptat, jak moc se poti?

Pri veskere ucte, podle jinych prispevku Quida se mi zda, ze on se poti/zaparuje "jako dver od chliva" skoro ve vsem. Proste je extremne potivy clovek, proto bude preferovat (do jiste miry) prodysnost pred vetruodolnosti. Takze jeho postrehy jsou pro mene potiveho mozna uplne mimo...

S tim BD - napr. na outdoorgearlab jim vyslo, ze jak vetruodolnost tak i prodysnost+vetrani ma 8/10 a 8/10. Coz znamena, ze je to jedna z nejvyssich znamek a uplne nejlepsi (spolu s nekteryma dalsima vetrovkama) v souctu - nektere maji mirne vyssi prodysnost, ale horsi vetruodolnost nebo naopak. Tyto dve veci jsou protichudne, tj. zalezi na konkretni osobe, kdo co preferuje.

Edit: Ale co se tyce vodeodolnosti, to je jasne, ze je to ve spatnem vlakne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 20, 2023 18:04

@apuka:
potivy jsem, to jsem psal opakovane, ale zase tak vyjimecny extrem nesu... napr. v Borealis je mi fajn a pritom fakt moc neprofoukbne, a v tom Xeniaru se mi zda, ze se taky potim mene, nez se tu obecne psalo, sice jsem zvolnil, jsa na to upozornen lekari, ale i tak...
ja si spise myslim, ze u BD trochu zmenili material, pac mi kdosi rikal, ze meli u te Alpine Start hodne reklamaci (ale nevim z jakeho duvodu)... nicmene, papirove udaje, jak vsichni vime, nemusi odpovidat realite

@Eiffeltom :
za ty prachy bych do stingera sel, pokud ti sedi strih (mne treba od Tilaku temer nic nesedi)....
Naposledy upravil Quido dne pon bře 20, 2023 19:22, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon bře 20, 2023 18:36

@Quido: Ta Tvoje verze mela Schoelller matros? Ted je z toho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 20, 2023 19:20

@aouka:
myslím že jo (ale jen s dvěma l) :twisted:
strašně příjemný matroš, ale prostě nějak to nedýchalo... zato vitr to fakt nepustilo;
předtím jsem měl něco podobného od Mammuta, ale nemlich stejný problém...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Vexo » pon bře 20, 2023 21:48

vodeodolnost = snaha najit vhodny ekvivalent pro "water resistant" coz je u vsech vetrovek/ss prevazne diky pritomnosti DWR, zatimco nepromokavost "water proof" je u membran a oficialne vseho co ma vodni sloupec nad 2K.
BD Alpine Start > prodysnost mi prijde ok, minimalne srovnatelna s moji ss. Clovek se ale dokaze zpotit uplne ve vsem :wink:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2023 21:53

Slo mi o to, ze water resistant je realne skoro k nicemu. Mozna ma nejaky vyznam v mrholeni, ale jak zacne prset, tak to za chvili protece. Proste ze vetrovka je proti vetru, ale ne do deste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » pon bře 20, 2023 22:44

No, každopádně se teď potvrdilo, co jsem psal, že zpětné editace nejsou u moderátorů vidět. Mike to zeditoval a nikde tam není vidět, že to zeditoval. :P
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2023 22:54

Vzdyt jsem ti to potvrdil uz posledne, ne? Zacinas mit taky problemy s pameti? :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Eiffeltom » stř bře 22, 2023 11:54

Ještě jsem našel za podobnou cenu ve slevě High Point Cliff Jacket s Pertex Shield Air. Ta by měla být i prodyšnější než GTX Active.
Ale z těch parametrů nejsem chytrý. Tilak píše, že RET<2 (podle jiných stránek by RET 2 mělo být něco kolem 60 000 g/m2/24h) a High Point že má RET <3,7 a 59 000 g/m2/24h a navíc vodní sloupec 15000 mm. Tak co je parametrově lepší? A co ve skutečnosti?
Naposledy upravil mike dne čtv bře 23, 2023 2:47, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna citace celeho vlastniho (!) prispevku
Eiffeltom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 20, 2023 16:48

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » stř bře 22, 2023 12:10

@Eiffeltom: Pertex Shield Air je to nejprodyšnější co je zrovna na trhu. Osobně bych určitě dal přesnost té High Point Cliff, zvlášť jestli ještě platí ta sleva. Někdo tu psal, že ji koupil s 30% slevou, takže za něco přes 5 tisíc. Nic lepšího asi neseženeš.
Mrkni kousek do historie tohoto vlákna, najdeš tam pár lidí, co už ji vlastní. Tak jim pak můžeš napsat napřímo a třeba se podělí o dojmy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř bře 22, 2023 13:11

@oodoow:
Přesně jak píšeš...
ale pořád - ty jejich (HP) barvy !?
[-o< ](*,)
Naposledy upravil Quido dne stř bře 22, 2023 15:19, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř bře 22, 2023 13:38

Eiffeltom píše:z těch parametrů nejsem chytrý. Tilak píše, že RET<2 (podle jiných stránek by RET 2 mělo být něco kolem 60 000 g/m2/24h) a High Point že má RET <3,7 a 59 000 g/m2/24h a navíc vodní sloupec 15000 mm. Tak co je parametrově lepší?
Jen technicka poznamka, bez hodnoceni jak membran tak cisel:

Opakovane na to zde upozornuji. Ret a MVTR nejsou vzajemne zamenitelne a neexistuje zadny jednoznacny prevodovy vzorec, obzvlaste kdyz MVTR ma asi 5 ruznych metod/norem davajicich vubec nesouvisejici vysledky (a maloktery vyrobce uvadi, podle ktere metody se test delal)... Ono to ani moc nejde, kdyz se testuje neco trochu jineho. Never prodejcum, ktery rikaji opak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » stř bře 22, 2023 15:07

@Eiffeltom - uz jsme si psali i PM

Ja resil presne tohle tedka na podzim .. HP Cliff Vs Tilak Stinger s gtx-pro ..

Myslim si, ze na vetsinu noseni bude HP lepsi bunda .. (?vyrazne) lepe dejcha, je lehoucka, lepe sbalitelna .. Ja vybral po dlouhem zvazovani Tilak Stinger protoze

1) bunda ma mnohem robustnejsi matros .. je zcela zjevne, ze v nejakejch extremnich podminkach (do kterejch se doufam nebudu moc dostavat) bude fungovat lepe .. Zejmena ochrana proti vode a mechanickemu poskozeni, Ostatne HP primo na strankach u bundy pise

Vzhledem k subtilnosti materiálu není bunda určená pro dlouhodobé použití s těžším batohem !

Ja chodim s tezkym baglem protoze fotim. U me byla priorita odolna bunda. Skotsko, Norsko a vubec sever, kam smerujou veskere me plany, proste chce uprednostnuje odolnou bundu co hodne vydrzi ..

2) zkousel jsem si obe. Tilak mi lepe sedel .. Kdyz dam ruce nehoru, nevytahuje se na brise a je trochu sirsi, ja nejsem zadna Twiggy .. Strih toho HP je uzsi a me nesedelo tak dobre. HP nemelo spatnej strih, Tilak mi ale vyhovoval vic.

Myslim si, ze HP je v podstate v 95% pripadu lepsi bunda na noseni vzhledem ke komfortu (diky prodysnosti). U me ale melo vyssi prioritu, aby ten matros zvladl (lepe) tezkej bagl (zadna membranovka nema rada bagl), mel vyssi mechanickou odolnost a eventualne aby lepe fungoval v extremnich podminkach ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř bře 22, 2023 15:17

Eiffeltom píše:Ale z těch parametrů nejsem chytrý. Tilak píše, že RET<2 (podle jiných stránek by RET 2 mělo být něco kolem 60 000 g/m2/24h) a High Point že má RET <3,7 a 59 000 g/m2/24h a navíc vodní sloupec 15000 mm. Tak co je parametrově lepší? A co ve skutečnosti?

Co presne ti na tom nesedi...?


apuka píše:....

Opakovane na to zde upozornuji. Ret a MVTR nejsou vzajemne zamenitelne a neexistuje zadny jednoznacny prevodovy vzorec, obzvlaste kdyz MVTR ma asi 5 ruznych metod/norem ....

A proc zminujes MVTR, o tom tu nikdo nepise, anebo jsem to prehlidl?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř bře 22, 2023 16:27

Quido píše:proc zminujes MVTR, o tom tu nikdo nepise, anebo jsem to prehlidl
:shock: He???
Eiffeltom píše:RET 2 mělo být něco kolem 60 000 g/m2/24h) a High Point že má RET <3,7 a 59 000 g/m2/24h
Co si myslis, ze ty hodnoty zvyraznene cervene jsou?
ntz píše:HP Cliff Vs Tilak Stinger s gtx-pro .. Myslim si, ze na vetsinu noseni bude HP lepsi bunda .. (?vyrazne) lepe dejcha ...
Myslim si, ze HP je v podstate v 95% pripadu lepsi bunda na noseni vzhledem ke komfortu (diky prodysnosti).
To asi hodnotis pouze na zaklade parametru nebo mas to i prakticky odzkousene?

Nijak to nerozporuji, jen se ptam (konkretne pouze na tu prodysnost), bo nevim a protoze moje zkusenosti rikaji, ze papirove parametry jsou jedna vec, ale skutecnost muze byt jina. A hlavne zavisla i na konkretnim cloveku, konkretnim pouziti v konkretnich podminkach. Tj. "nekdy nekde nekomu" poslouzi lip jedna bunda, "jindy jinde jinemu" druha - proto muzes najit i dost protichudne recenze a zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř bře 22, 2023 19:49

@apuka:
jo takle jsi to myslel - jenze to asi autor evidentne uvedomuje, protoze se nakonec pta: "Tak co je parametrově lepší? A co ve skutečnosti?" ; taky m.j. pise "by...mělo být něco kolem", a to tak nejak bude...
vsude se uvadeji orientacni tabulky, ktere presne toto uvadeji, jinak by se v tom clovek ani nevyznal, takze i v tomto duchu by bylo vhodne odpovedet, a ne skolit z teroie vypoctu...

Vetsinou se udává, ze RET mensi nez 6 je uz velmi dobrá hodnota - s tim ja nesouhlasim a tvrdim, ze pouzitelne obleceni zacina byt pri hodnotach mezi RET 3-4, hodota RET pod 2 ma i mnoha SS ci vetrovka, kdyby se zde RET merilo :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » stř bře 22, 2023 20:19

@apuka .. ne, padlo tady x-krat od mnoha lidi ze Cliff jacket z pertex air bude dejchat mnohem lip nez klasicka 3-vrstva membranovka s gtx-pro .. myslim, ze napr. tomuhle se da +/- verit, tady dokonce ten chlapek zkousel test s teplomerem a vlhkomerem

https://www.svetoutdooru.cz/vybaveni/re ... ava-bunda/

ja cliff jacket (PA) nemam a jedine moje setkani s cliff jacketem bylo v obchode kdyz jsem si ho prohlizel/osahaval/zkousel a na zaklade asi mesicniho teoretickeho vyzkumu zde na foru a ruzne po netu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř bře 22, 2023 20:57

moment, tazatel ale chce srovnani s GTX Active...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř bře 22, 2023 21:37

ntz píše:myslim, ze napr. tomuhle se da +/- verit, tady dokonce ten chlapek zkousel test s teplomerem a vlhkomerem
:smt044 To jsi teda dobry, kdyz jsi ochotni uverit srovnani v tom testu.
Vzdyt se jen podivej, jake naprosto odlisne bundy srovnava - GTX Pro ma 625 g, HP 332 g, tj. ta prvni je v podstate tezky "tank" na zatezove pouziti, druha lehounka zalozni membranovka. No a protoze samozrejme tloustka svrchni latky vyrazne, i nasobne ovlivnuje Ret u stejne membrany, tak bude i prodysnost nekde jinde. To je jako bys srovnaval lehkou zateplenou bundu z nejlehciho P Quantumu s PL Gold 40 g a perovku s tezsiho Quantum Pro s 200g peri...

Podivej se, ze "objektivni test" pomoci teplo- a vlhkomeru dela na behacim pasu - ale ta tezka GTX bunda je urcena na neco uplne jineho, rozhodne ne na behani. Podivej se na to, ze pise
Obě bundy jsem stáhnul okolo pasu, krku i rukou tak, aby nikde neunikal vnitřní vzruch a zároveň byly v obou případech úplně zapnuté všechny kapsy i větrací průduchy. Snažil jsem se co nejvíce sladit podmínku, aby byl test co nejpřesnější a výsledek měl co největší vypovídající hodnotu.
ale na obrazku s namerenymi hodnotami ma HP bundu u krku docela hluboce rozepnutou (ale uvadi tu hodnotu, ktera je na displeji).

Pise, jak v priserne kose po narocnem dvouhodinovem stoupani na silnem vetru prehodil pres perovku vymrzlou "goracovku" a pod ni ta perovka byla jako hadr na podlahu - coz je presne to, jak nemas obleceni v takovych podminkach pouzivat, protoze to nutne vede k uvedenemu. Proste kdyz mas pod promrzlou membranovkou promrzlou perovku, do ktere se zevnitr potis, tak neni prakticky zadny rozdil mezi vnitrkem a vnejskem membrany, tj. nema jak vlhkost odchazet. No a hlavne tento popis slouzi jen na shozeni GTX bundy, vubec nic podobneho nezkousel z HP (kde by to za stejnych podminek nejspise dopadlo uplne stejne), tj. nijak je nesrovnava.

Proste ta recenze zapadava presne do formatu Svetu outdooru - recenzovany produkt je/musi byt vzdy skvely...

(Mimochodem, docela by me zajimalo, co je to za nejmenovanou "GORE-TEXovou bundu do švýcarského výrobce oblečení ve slevě za 10.880 Kč". Napadava me jedine Mammut, ale u nich jsem nevidel bundu s takto resenimi svy pod ramenama a na vsech jejich bundach je vepredu bud logo nebo znak mamuta.)

Znova zopakuji, nijak nehodnotim, jestli je prodysnejsi Stinger s GTX Pro (ta je materialem vyrazne bliz HP nez ta "svycarska" z testu) nebo HP, jen by me prave zajimalo nejake skutecne srovnani ve skutecnych situacich a to nejlepe za ruznych podminek.
Quido píše:to asi autor evidentne uvedomuje, protoze se nakonec pta
Ja jsem to psal proto, ze mi prislo, ze se tazatel pta, jak to vlastne je, protoze pise, ze Tilak ma pro Ret 2 cca 60000mm a HP Ret<3.7 59000 - a asi se mu to moc nezda protoze asi podle zadnych tabulek nedostanes pro skoro dvojnasobne Ret skoro stejnou hodnotu MVTR.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » stř bře 22, 2023 22:25

pff .. ja one bundy videl, osahaval a zkousel si je ... nejsem zadnej expert na membranove materialy ale docela verim tomu, ze te bunda od HP bude asi nekolikrat prodysnejsi nez bunda od Tilaku ... kdyz si clovek sahne na ten matros, tak je rozdil naprosto zjevnej .. Tilak je pevenej tvrdej bytelnej matros, HP je o dost jemnejsi a slabsi .. uz jen tohle musi zpusobit, ze ta prodysnost bude u HP vetsi ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení